Délmagyarország, 2002. április (92. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-29 / 99. szám

HÉTFŐ, 2002. ÁPRILIS 29. • A DÉL SPORTJA" III. Tovább nőttek a Fradi esélyei LABDARUGÓ NB II A hét végén befejeződött az NB I 33 mérkőzésen át tartó alap­szakasza. Az ötmeccses ráját­szásban az első hat helyezett a bajnoki címért és a dobogós po­zíciókért, a többi gárda a kiesés elkerüléséért harcol, küzd to­vább. Sikerével a Fradi számára is megnyílt az út az aranyérem megszerzése felé. Mintha elfelejtették volna az MTK és a Ferencváros csapatá­nak játékosai, hogy az összecsa­pásuk bizony örökrangadó jelző­vel bír. Nincs mit szépíteni a dol­gon, hazánk két vezető alakulata unalmas, gyenge színvonalú 90 percet produkált. A közös tulaj­donos, Várszegi Gábor - aki egyébiránt a német Bundesliga II-ben vegetáló Eintracht Frank­furt gárdájára is kivetette hálóját -, látva az övéi futballozgatását, nem valószínű, hogy örömében vörösre tapsolta a tenyerét. A két csapat közül az MTK szégyellhe­ti jobban magát; szinte megfejt­hetetlen, mi történt velük a ta­vasszal. A listavezető újabb, már nem is meglepő botlásával újfent nagy lehetőséget szolgáltatott a sors az első számú üldöző zala­egerszegieknek. Azonban a ZTE képtelen volt élni a tálcán kínált lehetőséggel, gyakorlatilag annak is örülhet, hogy legalább az egyik pontot sikerült otthon tartani a kiesés elől menekülő Haladással szemben. Kiábrándító hetet zárt az Új­pest. Szerdán a Sopron otthoná­ban bukott jókorát, szombaton pedig a saját közönsége előtt a Videoton leckéztette meg a lilá­kat. Persze mindenre van magya­rázat, most ez a következőképp hangzik: „Tartalékoltuk az erőn­ket a május elsejei Magyar Kupa döntőre". Debrecenben fütty­koncert kísérte az öltözőbe a ha­zai gárdát. Szó mi szó, Kuttorék rendesen rá is szolgáltak a nem­tetszés-nyilvánítás eme eszközé­re, a Sopron elleni gól nélküli döntetlen még sokba, nagyon sokba kerülhet nekik. A lehető legrosszabbkor élhette át Va­sas-edzőként Tornyi Barnabás a vereség pocsék érzését. Két dön­tetlen és egy győzelem után a se­reghajtó alakulat Győrben kény­szerült kapitulálni. Ezzel a 18. vereséggel gyakorlatilag elszáll­tak esélyeik az élvonalbeli tagsá­guk megőrzésére; vezetőik job­ban teszik, ha már most elkezdik építeni, összerakni a jövő NB I/B-s csapatát. MTK-FERENCVÁROS 0-1 (0-1) Budapest, Hidegkúti-stadion, 5 ezer né­ző. Vezette: Kassai. Gólszerző: Horváth R (12.). ZTE-HALADÁS 2-2 (0-1) Zalaegerszeg, 9 ezer néző. Vezette: Ábra­hám. Gólszerzők: Waltner (46.), Kenesei (81.), ill. Leandro (34.), Alex (58.). ÚJPEST-VIDEOTON 2-3 (2-1) Budapest, Megyeri út, 3 ezer néző. Vezet­te: Bukovics. Gólszerzők: Vagner (29.), Tokody (45), ill. Sorato (44., 61.), Szalai (80.). DVSC-SOPRON 0-0 Debrecen, 2800 néző. Vezette: Világi. GYŐR-VASAS 2-1 (0-0) Győr, 2500 néző. Vezette: Szabó R. Gólszerzők: Nicsenko (60., 63.), ill. Tóth N. (87.). Kiállítva: Aranyos (60. - Vasas). KISPEST-DUNAFERR 0-3 (0-0) Budapest, Bozsik-stadion, 1000 néző. Vezette: Juhos. GólszerzőkJököli (51.), Rósa D. (55.), Jaki (88.). A BAJNOKSAG ALLASA 1. MTK 33 20 4 9 56 - 34 64 2. ZTE 33 18 7 8 65 - 40 61 3. FTC 33 18 5 1 0 56 - 34 59 4. Dunaferr* 33 15 8 1 0 62 - 38 47 4. Videoton 33 12 10 11 45 - 47 46 5. Dunaferr* 32 14 8 10 59- 38 44 6. Újpest 33 12 8 13 58 - 57 44 7. Sopron 33 10 10 13 47 - 51 40 8. Győr 33 9 11 13 45 - 57 38 9. Kispest 33 10 8 15 40- 63 38 10. Debrecen 33 7 15 11 34- 45 36 11. Haladás 33 8 11 14 41- 62 35 12. Vasas 33 6 9 18 42- 65 27 *A Dunaferrtől 6 büntetőpont levonva. SZÉLPÁL LÁSZLÓ Varga-érmek Újabb három éremmel gazdago­dott a magyar kollekció a török­országi Antalyában a súlyemelő Európa-bajnokságon. A medálo­kat ezúttal Varga Viktória ( + 75 kg) szállította, összetettben és lö­késben ezüst-, szakításban pedig bronzérmet szerzett. Mindkét fogásnemben (120 és 155 kg), így összetettben (275 kg) is megjaví­totta az országos rekordot. Totó BUDAPEST (MTI) A totó 17. heti szelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. MTK-FTC 0-1 2 2. Győr-Vasas 2-1 1 3. Debrecen-Sopron D-D X 4. Újpest-Videoton 2-3 2 5. Zalaegerszeg-Haladás 2-2 X 6. Hamburg—Dortmund 3-4 2 7.1860 München-VfB Stuttgart 3-3 X 8. Niirnberg-Leverkusen 1-0 1 9. Wolfsburg-Bayern München D-l 2 10.Hertha BSC-Schalke 04 2-0 1 lLBologna-Lazlo 2-0 1 12. Roma—Chievo 5-0 1 13. Verona-Milan 1-2 2 Pluszmerkózes: M.Kispest-Ounaferr 0-3 2 Csollány: bronzgyűrű TORNA MUNKATÁRSUNKTÓL Az olimpiai bajnok Csollány Szilveszter 9.725 ponttal bronz­érmes lett a patraszi tornász Eu­rópa-bajnokságon a gyűrű döntő­jében. Az arany a bolgár Jordán Jovcsevnek (9.750), az ezüst pe­dig a görög címvédőnek, Dimosz­tenisz Tambakosznak (9.737) ju­tott. - Először a saját gyakorlatom­ról: egyetlen elemnél volt egy kis megingásom - mondta Csollány Szilveszter -, a pontlevonás jo­gos. Jovcsev a leugrásnál kicsit elszökkent, ha bírók szigorúb­bak, akkor azonos pontszámot kap velem. Tambakosz viszont végig bizonytalankodott, sokat remegett a kötél, nála biztosan jobb voltam. Talán azért kedvez­tek neki, mert hazai közönség előtt szerepelt. Remélem a no­vemberi debreceni szerenkénti világbajnokságon majd én leszek a „ kedvezményezett"... Gál Róbert talajon 9.10 pont­tal a 7. helyen végzett. Bőcsön is nyert a Szeged LABDARUGÓ NB II Felemás hét végét produkáltak megyénk csapatai a labdarúgó NB II Szabolcs-Gabona cso­portjában: a Szeged idegenben legyőzte a Bőcsöt, viszont a Ma­kó hazai környezetben nem bírt a Gyulával. BŐCS-FC SZEGED 1-2 (0-1) Bőcs, 100 néző. Vezette: Gaál. Bőcs: Balázs - Pozder, Farkas A., Pac­hinger (Kulcsár, Vass), Szaniszló - Mo­gyoródi (Gaál), Farkas J., Dobos, Simkó ­Szakszón, Lehoczki. Játékos-edző: Kul­csár Sándor. Szeged: Dobó - Kulacsik, Mórocz, Kra­usz, Kiss Z. - Mile, Csúri, Puskás (Gál), Fábián - Kurucsai, Dóra. Edző: Szalai István. Gólszerzők: Dobos (1 l-esből), ill. Dóra (2). Kiállítva: Lehoczki. Arra lehetett számítani, hogy az esélyesebb hazaiak megpróbálják lerohanni a kiesés elől menekülő szegedieket. Lehet, hogy ez volt a terv, de ebből semmi sem látszó­dott. Kiegyenlített játék folyt a pályán, jobbára a két tizenhatos között pattogott a labda. Aztán némileg váratlanul, a 30. perc­ben megszerezte a vezetést a Sze­ged. Fábián bedobását Kurucsai ollózta a kapu elé, az érkező Dóra pedig nyolc méterről kapásból pörgette a labdát a hálóba. A gól után nekidurálta magát a Bőcs, ennek ellenére a szünet előtt és után egyaránt Kurucsai növel­hette volna a kék-fehér-feketék előnyét, de mindkét ziccert elhi­bázta. Ahogy az lenni szokott, meg­bosszulták magukat a kihagyott helyzetek, ugyanis a 72. percben, miután Kiss Z. kezére pattant a labda, a játékvezető túl szigorú­an büntetőt ítélt a házigazdák ja­vára. Az értékesített 11 -es után az otthoniak még nagyobb elán­nal kezdtek el támadni, de a ra­gyogó formában védő Dobóval nem bírtak. A szegediek a hajrá­ban kontrákra helyezkedtek be, jól tették, mert a 81. percben Ku­rucsai labdaszerzése, majd át­adása után Dóra higgadtan gurí­tott az elfekvő kapus mellett a hálóba, 1-2. Az eredményesen kontrázó, a helyzeteket jobb szá­zalékban kihasználó vendégek megérdemelt győzelmet arattak. Szalai István: - Reméljük, to­vábbi, hasonló sikerek várnak a csapatra. Jók: Balázs, ill. Dobó, Mórocz, Kulacsik, Dóra, Kurucsai. SZ. L. MAKO-GYULA 0-0 Makó, 300 néző. Vezette: Harsányi. Makó: Kovács - Görög (Brakszatórisz), Dálnaki, Magyar, Kis K. - Bagi, Sümeghy, Szegedi (Krucsó), Gyenes (Papp) - Mádi, Varga. Edző: Kolozsvári János. Gyula: Steigervald - Futakf, Resetár, Ta­mási, Géczi - Papp, Fehérvári (Számfi­ra), Borúzs, Gajdács, Czifrák - Tóth. Edző: Szabó Attila. Nagyon fogadkoztak a makóiak a mérkőzés előtt, mert hosszú idő után újra győzni szerettek volna. Nos, a várt, heves hazai roha­mok elmaradtak, a Gyula tuda­tosan lassította a játékot. A Ma­kó alig-alig bírt a védők mögé ke­rülni, helyzete is csak elvétve akadt. Ezek egyikénél, a 36. perc­ben Magyar lövésébe beleléptek, a labda éppen csak mellépördült. Még ugyanebben a percben Gö­rög beadását Szegedi fejelte ka­pura, Steigervald könnyedén vé­dett. A 45. percben Bagi 19 méte­res szabadrúgása néhány centi­vel szállt fölé. A második félidőben folytató­dott a Makó gyenge produkciója. Lassan, elképzelés nélkül támad­tak a Maros-partiak, a passzokba pedig rengeteg hiba csúszott. A vendégek kapusának, Steiger­valdnak csak a 80. percben kel­lett megint védenie, ekkor Kru­csó lövését tolta szögletre. Az őszi, győzelmekkel teli idény után úgy tűnik, a makóiak elfe­lejtettek nyerni. Legalábbis a sok döntetlen ezt bizonyítja. Kolozsvári János: - Tragédia, amit nyújtottunk. Mély kútban vagyunk. Jók: senki, ill. Futaki, Czifrák. Tbvábbi eredmények: Máté­szalka-Baktalórántháza 2-1, Ka­zincbarcika-Tiszaújváros 3-0, Jászberény-Nyírbátor 1-0, De­mecser-Karcag 2-1. Szabadna­pos: Orosháza. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Demecser 20 13 3 4 39 - 27 42 2. Kazincbarcika 19 9 6 4 35- 20 33 3. Tiszaújváros 19 9 6 4 35- 23 33 4. Orosháza 19 9 4 6 33- 20 31 5. Jászberény 19 9 4 6 24- 19 31 0. Makó 20 8 7 5 31- 28 31 7. Mátészalka 20 8 6 6 29 - 29 30 8. Bőcs 20 7 8 5 37 - 30 29 9. FC Szeged 19 6 6 7 19 - 24 24 10. Nyírbátor 19 6 3 1 0 27 - 33 21 11. Karcag 19 5 5 9 20 - 29 20 12. Gyula 20 4 3 13 17 - 37 15 13. Baktalórántháza 19 1 315 19-46 6 A következő forduló párosítá­sa. Május 5. (vasárnap), 17: Nyírbátor-Orosháza, Tiszaújvá­ros-Jászberény, Baktalóránthá­za-Makó FC, FC Szeged-Máté­szalka, Karcag-Bőcs, Gyula-Ka­zincbarcika. Szabadnapos: De­mecser. Ot gólt rúgtak, egyet sem kaptak LABDARUGÓ NB III Megyénk NB III-as csapatai jól szerepeltek a hét végi fordu­lóban: a MÉH-Szentes és az Al­győ nyert, a HFC pedig dön­tetlent ért el. Az együttesek úgy szereztek hét pontot, hogy ka­pujukba egyszer sem került a labda. JAMINA-MÉH-SZENTES 0-3 (0-1) Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Rácz. Jamina: Kollár - Pozsár, Pusztai (Szabó), Nagy, Payer - Kurilla, Nagy, Kerepeczky Z„ Varga - Horváth (Bíró), Sajben. Edző: Zsíros György. MÉH-Szentes: Vratnjan - Mészáros, Er­dei, Major, Fajkusz - Kerepeczky Cs., Tóth, Koncz (Ludasi), Pálfi - Török, Juhos (Nana) Edző: Verebélyi József. Gólszerzők: Török, Ludasi, Nana. Kiállítva: Nagy. Szerencsétlenül indult a vendé­gek számára a mérkőzés, ugyanis a 10. percben fuhos boka törést szenvedett. A sok szentesi hely­zet után a jól játszó Török törte meg a gólcsendet, amikor a 32. percben fejesből volt eredmé­nyes, O-l. A gyenge színvonalú meccs az utolsó negyedórában dőlt el. Előbb a 75. percben a bíró kiállította a reklamáló Nagyot, majd egy perc múlva Ludasi bombagóllal növelte az előnyt. A 85. percben Nana fejesből állítot­ta be a végeredményt, 0-3. A Szentes ugyan nem nyújtott fe­ledhetetlen produkciót, de így is magabiztosan gyűjtötte be a há­rom pontot a békéscsabai Jamina otthonában. Verebélyi József: - Az idény leggyengébb játékát nyújtottuk, de nyertünk. Jók: Kollár, Kurilla, ill. Török. ALGYÖ-GYOMAENDRŐD 2-0 (0-0) Algyő, 200 néző. Vezette: Hegedűs. Algyő: Halász - Angeli, Gábor, Kazán (Podonyi), Koncz - Pécsek, Kothencz, Krajczár, Varga - Kiszner (Erhardt), Krisztin B. (Rau). Edző: Takács Zoltán. Gyomaendrőd: Hanyecz I. - Tímár, Mes­A fehér mezes algyőiek a hajrában szerezték meg a győzelmet. Fotó: Miskolczi Róbert ter, Csikós, Dinya - Kovács (Hanyecz J.), Hídvégi. Nagy, llyés (Tóth) - Feuerwer­ker, Bakos. Edző: Hanyecz István. Gólszerzők: Rau, Varga. Azt nem tudni, hogy az ősziesre fordult idő, vagy Takács Zoltán pörgette fel az Algyőt, de az biz­tos, a hazaiak a meccs egészében jó iramot diktáltak. Az első fél­időben még kimaradtak a helyze­tek, Varga például egy támadás­ból kétszer is hibázott. Az 52. percben 1 l-eshez jutott az Al­győ, de Kothencz elhibázta a büntetőt. A 80. percben megszü­letett a várva várt gól: az éppen beállt Erhardt passzolt Rauhoz, aki estében kilőtte a jobb sarkot, 1-0. A 86. percben Kothencz egy labdaszerzés után ugratta ki Var­gát, a középpályás pedig ballal a hosszú sarokba bombázott, 2-0. Takács Zoltán: - Szenved­tünk, de rendesen. Hiába játszot­tunk mezőnyfölényben, csak a hajrában szereztünk gólokat. Jók: Rau, Krajczár, ill. Bakos. M. J. HFC-KONDOROS 0-0 Vásárhely, 300 néző. Vezette: Varga. HFC: Bíró - Hóbel, Csató, Borbás Zs. ­Szűcs, Fazekas, Szrenka, Molnár (Hu­szár) - Borbás P (Juhász), Antal - Kato­na. Edző: Szobonya Tamás. Kondoros: Adamik - Dian, Kurucz, Sáro­si, Gombár - Kiszely, Jánosy (Skarka), Lipták (Jansik), Benczúr - Polyusik, Var­ga T. Edző: Halász Ferenc. Nagyszerűen kezdtek a hazaiak: az első hat percben négyszer ke­rültek százszázalékos ziccerbe, de csak a kapufát találták telibe. Később kiegyenlítődött a játék, de a vendégek továbbra sem je­lentettek veszélyt a házigazdák kapujára. A második félidőben tovább folytatódott a vásárhelyi­ek offenzívája, ám „jó szokásuk­hoz" hűen a kapu torkából sem sikerült a hálóba továbbítani a labdát. A meccsről mindent el­mond, hogy a vendégek mind­össze kétszer tették próbára Bíró kapust. Szobonya Tamás: - Számunk­ra a mérkőzés pozitívuma, hogy végre voltak kidolgozott helyze­teink, és hogy senkit sem állítot­tak ki a csapatból. Amíg az ilyen meccseket nem tudjuk megnyer­ni, egyhelyben fogunk topogni. SZ. L. Tbvábbi eredmények: Rákó­czifalva-Izsák 1-2, Kalocsa-Bé­kés 3-0. Szabadnapos: Kiskőrös, Örkény. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. MÉH-Szentes 19 12 4 3 40- 14 40 2. Algyő 17 11 2 4 27- 11 35 3. Kiskörös 17 10 3 4 31- 21 33 4. Rákóczifalva 17 10 3 4 27- 20 33 5. Izsák 19 7 6 6 34- 32 27 6. HFC 17 6 6 5 17- 15 24 7. Kondoros 19 6 5 8 17 - 23 23 8. Békés 19 6 4 9 20 - 35 22 9. Kalocsa 17 6 1 10 24- 28 19 10. Örkény 18 5 4 9 18 - 23 19 11. Gyomaendrőd 17 4 2 11 18- 30 14 12. Jamina 18 3 2 13 15 - 36 11 13. Csongrád 0 0 0 0 0- 0 0 A következő forduló párosítása. Május 4. (szombat), 17: Kondoros-Rá kóczrfalva, Gyomaendrőd-Kalocsa. Május 5. (vasárnap), 17: MÉH-SzeotesAiFC, Békés­Jamina, Kiskőrös—Algyő. Szabadnapos: Örkény, Izsák. Haltelepítés a Maty-éri víztározón A Szeged Városi Sportigazgató­ság ezúton is tájékoztatja a hor­gászokat, hogy a közeljövőben számos korlátozás lép életbe a Maty-éren. Ma, kora délután két tonna pontyot telepítenek a ver­senypálya felőli oldalon, amely eseményen szívesen látnak min­den érdeklődőt. Április 30-ától május 5-éig a sportigazgatóság teljes horgásza­ti tilalmat rendel el a héten zajló nemzetközi evezős regatta miatt. A Maty-éri víztározón is az or­szágos horgászrend van érvény­ben, mely szerint május 2-ától 15-éig, az ívási időszak alatt, ti­los a pontyhorgászat. A döntést a Földművelési és Vidékfejlesztési Minisztérium hozta.