Délmagyarország, 2002. március (92. évfolyam, 51-75. szám)

2002-03-04 / 53. szám

HÉTFŐ, 2002. MÁRCIUS 4. »SPORT« III. Rudi bácsinak kedveskedtek LABDARÚGÓ NB I A téli szünet után a hét végén nekivágott a mezőny a tavaszi szezonnak. A csapatok nem ké­nyeztették el a szurkolókat, a hat meccsen mindössze 15-ször rezdült meg a háló. Elég kevés. A forduló meglepetését a sereg­hajtó Vasas szolgáltatta: nem so­kan gondolták volna, hogy az angyalföldiek legyőzik az éllo­vas MTK-t. A leghamarabb a Fradi és a Zete lé­pett pályára. A vidéki alakulatban jókorát csalódtak a kék-fehérek szimpatizánsai, Keneseiék köny­nyen, túl könnyen megadták ma­gukat a küzdőképességben jóval felettük álló Ferencvárosnak. Úgy tűnt, mintha közömbös lett volna számukra a meccs... Több év szü­net után ismét bajnoki meccset rendeztek Akasztón. A Stadler-bi­rodalom nem hozott szerencsét az ideiglenes házigazdának, a Duna­ferrnek, amely kikapott az Újpest­től. A lilák mindkét gólját új szer­zemények szerezték, előbb a bra­zil Túlió, majd a cseh Sloncik ta­lált be. Erre mondják: jól erősítet­tek a Megyeri útiak. A rajt előtt nem kevesebb, 39 pont választotta el egymástól az él­lovas MTK-t és a sereghajtó Vasast. Kilencven perc után már csak 36 pont a különbség. Az angyalföldi­ek győzelemmel köszöntötték a 80. születésnapját a napokban ün­nepelt Illovszky Rudi bácsit, akiről a közelmúltban a piros-kékek sta­dionját is elnevezték. A kiesés el­len menekülők közül a Vasason kívül a Haladás és a Győr is otthon tartotta mind a három pontot a Kispesttel valamint a Debrecen­nel szemben. A tabella végén sem­mi nincs lefutva, bőven várható még izgalom. A leggyengébb mér­kőzésnek Fehérvár adott otthont: a Videoton-Sopron találkozón egy nyamvadt gól sem született. Talán majd legközelebb... EREDMÉNYEK Ferencváros-Zalaegerszeg 2-0 (1-0) Budapest, Üllői út, 8457 néző. Vezette: Szabó Zs. Gólszerzők: Penksa (20.), Pinté (49.). Kiállítva: Vukmlr (FTC-69.). Dunaferr-Újpest 1-2 (0-0) Akasztó, Stadler-stadion, 5 ezer néző. Ve­zette: Ábrahám. Gólszerzők: Éger (70.), ¡11. Túlió (52.), Sloncik (54.). Haladás-Kispest-HFC 3-2 (2-1) Szombathely, 7 ezer néző. Vezette: Kassai. Gólszerzők: Preisinger (15.), Alex (20.), Tóth P (69.), ill. Faragó (45.), Balint (65.). Győr-Debrecen 2-1 (2-1) Győr, 3500 néző. Vezette: Szarka. Gólszerzők: Szanyó (12., 38.), ill. Böőr (34.). Kiállítva: Böjté (76.). Vasas-MTK 2-0 (1-0) Budapest, Illovszky-stadion, 5 ezer néző. Vezette: Hanacsek. Gólszerzők: Simek (5., 62.). Videoton-Sopron 0-0 Székesfehérvár, 4 ezer néző. Vezette: Be­de. 1. MTK 2317 3 3 46-15 54 2. ZTE 2313 4 6 44-38 43 3. Dunaferr 2310 7 6 44-25 37 4. FTC 2311 4 8 36-30 37 5. Videoton 2310 7 6 29-26 37 6. Újpest 23 9 5 9 41-41 32 7. Kispest 23 7 511 32-44 26 8. Debrecen 23 5 10 8 27-33 25 9. Sopron 23 6 6 11 33-42 24 10. Győr 23 5 9 9 29-39 24 11. Haladás 23 5 711 26-46 22 12.Vasas 23 5 3 15 26-44 18 A kővetkező. 24. forduló párosítása. Már­cius 8. (péntek): Kispest-HFC-Ferencvá­ros, 17.45 (m2). Március 9. (szombat): Debrecen-Videoton, 16.30 (ml); Zalaeger­szeg-Vasas, 17; MTK- Győr, 18. Március 10. (vasárnap): Sopron-Dunaferr, 14.30; Újpest-Haladás, 18. sz. L. A dorozsmai Hódi közelről szemléli, ahogy a makói Bagi bűvöli a labdát. Március 9-én elkezdődik a tava­szi szezon a különböző labdarú­gó-bajnokságokban. Előkészüle­ti mérkőzés keretében a hét vé­gén jó néhány csapat főpróbát tartott. Most még lehetett hi­bázni, de néhány nap múlva már minden eladott labdáért, kiha­gyott helyzetért nagy árat kell majd fizetni. MÉH-SZENTES­FC SZEGED 0-3 (0-1) Szentes, 100 néző. Vezette: Csányi. Szentes: Vratnjan - Major, Erdei, Fajkusz - Kerepeczki, Koncz Zs., Pálfi - Tóth Cs„ Ludasl - Török, Juhos. Játszottak még: Szénási (kapus), Törtei, Nana, Jemei. Edző: Bódi Attila. Szeged: Balázsy - Gál Sz., Mórocz, Kra­usz (Szekeres) - Bány (Kiss Z.) - Mile (Rácz A.), Kulacsik, Puskás (Fábián), Csúri - Dóra, Kurucsai. Edző: Szalai Ist­ván. Gólszerzők: Dóra, Kurucsai, Szekeres. Kicsit idény eleji formában játszott a Szentes, van még javulnia a hét végi NB III-as rajtig. Az ezúttal három szolnoki kettős igazolású já­tékossal (Balázsy, Bány, Mile) fel­álló Szeged nyugodtan futballo­zott. A higgadtság agresszivitással is párosult, ez ellen pedig nem volt el­lenszere a Kurca-parti alakulat­nak. Masszív együttes benyomását keltette a kék-fehér-fekete csapat, az edzőmeccseken nyújtott pro­dukciója ismeretében bizakodhat­nak a szegedi drukkerek: szép ta­vasz elé nézhetnek. KISKUNDOROZSMA­MAKÓ FC1-3 (1-0) Dorozsma, 100 néző. Vezette: Gábor. Dorozsma: Keresztúri - Ottlik S., Kis A., Mészáros, Szabó B. - Csányi, Bóka, Cseh - Hódi, Tóth - Ottlik R. Játszottak még: Boda, Farkas, Szűcs, Készé. Edző: Ottlik Sándor. Makó: Kovács K. - Görög, Dálnaki, Ma­gyar, Kis K. - Bagi, Ferenczy, Brakszató­risz, Krucsó - Szegedi, Varga R. Játszot­tak még: Papp, Siimeghy, Kondacs, Gye­nes. Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Ottlik R„ ill. Kis K„ Varga R. (2). Az első játékrészben a megye­egy éllovasa, a Dorozsma reme­kül megszállta saját térfelét. Tom­pa volt a Makó, az NB II Szabolcs­Gabona csoportjának őszi máso­dikja szinte alig tudott kialakítani helyzetet. A hazaiak kontráztak, és az egyik ilyen után, pár perccel a szünet előtt a vezetést is megsze­rezték. A fordulást követően feljavultak a Maros-partiak, a korábbiakhoz képest lényegesen gördülékenyeb­ben játszottak, könnyebben kerül­tek az ellenfél kapuja elé. A hely­zetkihasználás nem ment túlsá­gosan, de azért a ziccerekből hár­mat értékesítettek Vargáék. A Ko­lozsvári - legénységnek ez volt a ti­zedik felkészülési találkozója, melyből kilencet megnyertek, egye­dül az NB l/B-s Szolnokkal ikszel­tek. A Tiszaújváros elleni otthoni bajnoki rajt (vasárnap, 14.30) előt­ti utolsó edzőmeccsüket szerdán, 15.30-kor, az Erdei Ferenc téri sporttelepen a Tótkomlós ellen játsszák a zöld-sárgák. SZEPLAST-TÁPÉ­BARACSKA FC 1-2(0-2) Szeged, Postás-pálya, 50 néző. Vezette. Szekeres. Tápé: Bagdi - Farsang, Csonka, Gyimesi R., Gerecz - Szélpál P, Ábrahám, Bodó, Bányai - Kelemen, Zombori. Játszottak még: Kurucsai, Molnár, Gyimesi N„ Héde­ri, Kispéter. Edző. Kozma Zoltán. Gólszerzők: Csonka (11-esből), ¡11. Pál, Nagy. TISZA-ÚJ-FC SZEGED 2-4(1-3) Gólszerző: Babk, Suhai (11-esből), ill. Gál Sz. (11-esből), Fábián, Kulacsik, Rácz A. SÁND0RFALVA­SZATYMAZ 0-2 (4-1) Gólszerzők: Nagy V. (3), Kiss R (3), Bes­senyei, Szalai, Szél, ill. Lévai (2). Fotó: Miskolczi Róbert PESZK-KONDOROS 3-0 (1-0) Gólszerzők: Födi, Nagy, Kovács T. HORGOS (JUGOSZLÁV)— RÖSZKE 4-1 (2-1) A vendégek gólját Buchholcz szerezte. SZÉLPÁL LÁSZLÓ / TOTOEREDMENY 1. Dunaferr-Újpest 1-2 2 2. Haladás­Kispest-Honvéd 3-21 3. Vasas-MTK 2-01 4. Videoton-Sopron 0-0 X 5. VfB Stuttgart­Bayern München 0-2 2 6.1. FC Köln­Hertha BSC 1-1X 7. Cottbus-Schalke 04 2-01 8. Mönchengladbach­Bremen 1-01 9. Freiburg-Leverkusen 2-2 X 10. Udinese-Atalanta 1-2 2 11. Juventus-Bologna 2-11 12. Lecce-Roma 1-1X 13. Parma-Chievo törölve, helyette az 1. számú pótmérkózés: Perugia-Torino 2-01 pluszmérhőzés: 14. Milan-lntentazíonale mérkőzés lapzártánk után fejeződött be. Szegedi DRE: még él az extraligás remény DFRC-vereség A röplabdások már a rájátszásnál tartanak. A DFRC-Szeged férfi együttese az elődöntőbe kerülé­sért a Barcikával mérte össze ere­jét, míg a Szegedi DRE lányai már a második meccset vívták az Angyalfölddel, ennek a tétje az Extraligába jutás volt. Melnicsu­kék kikaptak, Dobosék viszont nyertek. KAZINCBARCIKA—DFRC­SZEGED 3^0 (22,18,20) Rájátszás az elődöntőbe jutásért. Férfi röplabda-mérkőzés. Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Mocsnik, Adler. Kazincbarcika: K0PIL0V, Schildkraut. Ni­kolajev, CSÍKOS, NYIRKA, PÁSZTOR. Cse­re: Bencsik (liberó), Bagó. Edző: Botos Ferenc. Szeged: PÉTERFY, Nacsa, Besenyei, MEL­NICSUK, Rácz, Bába. Csere. Szeleczky (li­beró), Maksa. Edző: Nyári Sándor. A párharc állása: 1:0, a Vegyész RC ja­vára. A nyitó szettben a szegediek ala­posan meglepték vendéglátójukat, 8:6-ra és 11:9-re is ők vezettek. Előnyüket egészen a hajrá kezde­téig megőrizték, a Vegyész RC 19­nél érte utol a DFRC-t. A végjáték izgalmasan alakult, de 23:22-es hazai előnynél elkövetett nyitásfo­gadási hibák megpecsételték a sze­gediek és a szett sorsát. A második játszmában a csongrádiak tízper­cig keresték önmagukat, s ezt ki­használva 10:5-re és 19:10-re el­húztak a Botos-fiúk, s innen már simán célba értek. Az utolsó felvo­násban, az elsőhöz hasonlóan, nagy küzdelem alakult ki, 18:16­ig együtt haladtak a csapatok. A hajrá azonban ismét a Barcikáé volt, melyben a két exszegedin, Csíkoson és Nyirkán kívül Pásztor és Kopilov röplabdázott kiemelke­dően. Botos Ferenc: - Az első szettben borotvaélen táncoltunk, utána azonban érvényesült a nagyobb tudás és rutin. Nyári Sándor: - Ma sem já­tékosállományt, sem az anyagiakat tekintve nem versenyezhetünk a Kazincbarcikával. SZEGEDI DRE­ANGYALFÖLDIDRC 3:2 (25,-23, -20,23,12) Rájátszás az Extraligáért. Női röplabda­mérkőzés. Szeged, 200 néző. Vezette: Csí­kos, Szabó F SZDRE: Kiss E„ DOBOS, VAKULYA, Duba, Komáromi, BAKOS. Csere: Kádár Németh (liberó), KOVÁCS T„ Tun. Edző: Hulmann Zsolt. Angyalföld: B0NCZ0S, Juhász, GRÓZER, Resch, Balczó, Kiss R. Csere: Witz (libe­ró). Edző: Polányi László. A párharc állása: 1:1. Már az első szett is jelezte: egyik gárda sem adja ingyen a „bőrét", minden pontért keményen meg kell küzdeni. Ebben a játszmában nem mindennapi izgalmak köz­epette a hazai lila-zöldek bizonyul­tak jobbnak, a folytatás azonban nem volt ilyen örömteli. Az An­gyalföld fordított - ezért főként a sok rossz hazai szerva okolható -, sőt a negyedik szettben, 23:23-nál csupán két pontnyira volt attól, hogy meghosszabbítsa extraligás tagságát. Ekkor az SZDRE követ­kezett - Dobos végig jól irányított, a pontfelelős Bakos és Vikulya volt, s színt vitt a játékba a csereként be­állt Kovács Tímea is - és a sírból visszahozva a reményt nyerte meg a rövidített játékban a mérkőzést. Folytatás, szerdán. Hulmann Zsolt: - A tét nagysá­ga rányomta a bélyegét a produk­ciónkra, rendkívül, feszültek, ide­gesek voltak a lányok - ez magya­rázza a hibákat. Küzdeni tudás­ból viszont jelest érdemelnek. Polányi László: - Hiányzik öt játékosom, sérültek. Ezért nem volt sáncunk, a Szeged könnye­dén „átüthetett" bennünket. LE A négyes döntőben A szegedi röplabdások (képünkön: Bába és Nacsa) végre felszabadul­tan játszhattak és ünnepelhettek. Fotó: Gyenes Kálmán RÖPLABDA DFRC-SZEGED-ZTE RC 3:0(17,18,13) Férfi röplabda Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó. Szeged, 50 néző. Vezette: Bé­kési Szabó E DFRC-Szeged: NACSA, Szűr, Melnicsuk, RÁCZ, Besenyei, PÉTERFY Csere: Sze­leczky (liberó). Rózsavölgyi, Maksa. Edző: Nyári Sándor. ZTE RC: Gerencsér, Marké, Gőczi, Horváth T„ KOVÁCS G„ Zörgő. Csere: Horváth Cs. (liberó), Bedőcs. Játékos-edző: Markó Gá­bor. Az eredmény alakulása. 1. szett (16 perc): 3:1,4:5,9:8,17.11,23:14.2. szett (16 perc): 2:0,3:2,5:5,11:7,17:10, 19:15,23:18.3. szett (15 perc): 0:1,8:1, 15:8, 19:11,24:13. Továbbjutott: kettős győzelemmel, 6:0-ás összesítéssel a DFRC-Szeged. A röplabda Magyar Kupa-negyed­döntő első mérkőzésén csak kisebb fejfájást okozott a Zalaegerszeg a DFRC-Szeged együttesének. Igaz, a pénteki derbin még 20, 22 és 20 pontig jutottak Markó Gábor játé­kos-edző tanítványai, de ehhez min­den tudásukra, lelkesedésükre és erőtartalékukra szükség volt. A „visszavágó" sem ígért több sikerél­ményt a vendégeknek. A már említett sima győzelmen kívül talán a szokatlanul korai, ma­tinészerű kezdési időpont (9 óra 15 perc) is ludas lehetett abban, hogy alig páran voltak csak kíváncsiak az összecsapásra. A hazaiak öiömröp­labdát produkáltak, tetszés szerint érték el pontjaikat - Péterfy, Melni­csuk, Nacsa és Rácz voltak a fő­szereplők - és könnyedén nyertek az NB I 8. helyezettje ellen. Nyári Sándor: - Minden ehsme­résem a lelkes egerszegjeké és a srácaimé. Ismét ott vagyunk a ku­padöntőben, és ez a legfontosabb. Markó Gábor: - Gratulálok a Szegednek és sok sikert kívánok. IMRE PÉTER Bajnoki főpróbát tartottak