Délmagyarország, 2002. február (92. évfolyam, 27-50. szám)

2002-02-18 / 41. szám

IV •A DÉL SPORTJA* HÉTFŐ. 2002. FEBRUÁR 18. Haltelepítés és közgyűlés Szegeden MUNKATÁRSUNKTÓL A Szegedi Hermán Ottó Horgá­szegyesület február 18-án, hétfőn megkezdi tavaszi pontytelepíté­sét az általa kezelt vizeken. Össze­sen 61,5 mázsa ponty kerül a Fe­hérpart-Szilvásba, a Keramit-Tfc­jes-Gumis tórendszerbe, az algyői főcsatornába, és a sándorfalvi tó­ba. Ezeken a vizeken a telepítés napjától február 24-éig tilos a hor­gászat. Az éjszakai horgászat már­cius 9-éig tilos. A keszegtelepí­tés megkezdődött, 80-100 má­zsát raknak ezekbe a vizekbe. Az egyesület egyébként február 23-án környezetvédelmi napot tart, s aki részt vesz a munkában, erről igazolást kap, és már e napon, délután - az említett tilalom föl­oldása előtt - elkezdhet horgász­ni. • Közgyűlést tart a Szegedi Her­mán Ottó Horgászgyesület márci­us 3-án, vasárnap reggel 8 órától az Alsóvárosi Kultúrházban. A napi­rendi pontok már előzetesen ol­vashatók az egyesületi irodában (Szenháromság sgt. 63.). Ha a köz­gyűlés határozatképtelen, az elnök az alapszabály értelmében 20 perc múlva újfent összehívja az erede­ti napirendi pontokkal a legmaga­sabb fórumot. Hazai sikertelenség A Szeviép-Szeged vereség az éllovastól Vastaps járt a Naturtexnek RÖPLABDA DFRC-SZEGED—DUNAFERR SE 0:3 (-22,-20,-14) Extraligás férfi röplabda-mérkőzés. Sze­ged, 150 néző. Vezette: Mocsnik, Bereg­szászy. DFRC-Szeged: NACSA, Bába, Melnicsuk, Rácz, Besenyei, PÉTERFY Csere: Sze­leczky (liberó), Rózsavölgyi. Edző: Nyári Sándor. Dunaferr SE: ÚRFI, Szekeres, Morozov, MÓZER, Forgó, Gubik. Csere: SZABÓ G. (liberó), Pajor, Nyíri, Tóth. Edző: Ruffing Péter. Az eredmény alakulása. 1. szett (20 perc): 2:1, 3:4, 5:10,7:10,8:14,11:15, 13:16,15:20,19:21,21:22.2. szett (21. perc): 0:2,4:3,4:6,9:6, 10:11,12:15, 15:15,16:18,19:24.3. szett (17 perc): 1:1,3:4,4:9,7:10,9:15,11:15, 12:20, 14:24. Szegény embert még az ág is húzza - juthatott eszébe szomba­ton, idén már sokadszor, Nyári Sándornak a népi bölcsesség. Nem elég, hogy a listavezető, bajnoki címre törő Dunaújvárost látták vendégül, a pénteki tréningen ki­fordult a fiatal Maksa bokája, ezért rá nem számíthatott a Szeged szak­vezetője. így a liberó Szeleczkyn kí­vül csak egy cseréje maradt a Ti­sza-partiaknak. Az első pontot a hazaiak érték el, de kisvártatva átvette a játék irá­nyítását az Újváros és fokozato­san nőtt a két csapat közti különb­ség. A DFRC azonban nem hagy­ta magát és Nacsa jó szerváival, Melnicsuk és Rácz „pontos" ütése­ivel egyre közelebb lopózott riváli­sához. A házigazdák addig csenték a távolságot, míg az a hajrára csu­pán egy pontnyira (21:22) olvadt. De ennél többet már nem tudtak kicsikarni a Nyári-legények. A kö­vetkező szettet a pimaszul jól röp­labdázó 20 esztendős Mózer ve­zérletével a Dunaferr kezdte job­ban, de Péterfyék ismét nagy küz­delemre - akadtak hosszú, látvá­nyos labdamenetek - kényszerí­tették a trónfosztásra készülő Fe­jér megyeieket. Mózer mellé felzár­kózott Forgó (remekül szervált, egy-két ász is akadt a paklijában) és a nyitásokat jól fogadó liberó, Szabó is. A harmadik felvonásban már nagy volt a különbség a két együttes között, a fáradt Szegeddel szemben az újvárosiak szinte tet­szés szerint érték el pontjaikat. Ezúttal Melnicsuk is kicsit hal­ványabban játszott, a sánc többször hatástalanította a veterán ukrán ütéseit. Magabiztos sikerével a Duna­ferr SE órzi szett és pontelőnyét a Kaposvárral szemben. A DFRC­ről pedig elmondhatjuk, hogy az alapszakasz utolsó hazai mérkőzé­sén, főleg az első két szettet néz­ve, nem okozott csalódást. Nyári Sándor - Az első két játsz­mában látottakkal elégedett va­gyok, ezekből a partikból talán töb­bet is kihozhattunk volna. Ruffing Péter: - Nehezen in­dulta meccs, sokára vettük fel a já­ték ritmusát. Végül hoztuk a köte­lező győzelmet a jól mezőnyöző és nyitásfogadó házigazdákkal szem­ben. Tbvábbi eredmények: Kecske­mét-Nyíregyháza 3:1 (19,19,-25, 21), Kazincbarcika-Kaposvár 1:3 (-22,-16, 18,-22). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Dunaferr 19 17 2 52:18 36 2. Kaposvár 19 16 3 52:21 35 3. Kazincbarcika 19 10 9 40.34 29 4. Kecskemét 19 8 11 33:38 27 5. Nyíregyháza 19 6 13 28:41 25 6. DFRC-Szeged 19 - 19 4:57 19 IMRE PÉTER A hazai támadásokat (képünkön Melnicsuk próbálkozik) jól szűr­te az újvárosi sánc. Fotó: Schmidt Andrea KOSÁRLABDA NATURTEX-SZEDEÁK-MAFC 88-79 (19-23,25-24, 22-15,22-17) A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, 1800 néző. Vezette: Harsányi, Nagy L. Natúrt ex-Szedeák: Elliot (13), Deák (12), GREEN (263), NYILAS (12), TANÁCS (16). Cserék: DRAH0S (8), Pávlicz (1). Edző: Bonifert Domonkos. MAFC: Bosznics (17), Kangyal (10), EH­LERS (256), Horváth Cs. (6), Curley (13), Cserék: KECSKÉS (6), Cseszlai (2), Hor­váth Á. (-). Edző: Kangyal Tibor. A megszokott koreográfia szerint indult a meccs: Tanács Attila szer­zett vezetést a Naturtexnek, majd a második percben Deák hárma­sa után 5-2 volt a hazaiaknak. Tbvábbra is a szegediek akarata érvényesült, az 5. percben már öt pont volt a különbség, 11-6. A vendégek rögtön idót kértek, ez jó hatással volt a fővárosiakra, megfordították az eredményt, így az első negyedet négypontos előnnyel zárta a MAFC, 19-23. Drahos Gábor beállt, lendületet vitt a játékba, vele a negyed köze­pén egyenlített a Szedeák, 35-35. A hajrában betörésekből voltak eredményesek az egyetemisták, a félidőben megmaradt a három­pontos vezetésük, 44-47. Ehlers szerezte a harmadik negyed első kosarát, ezután azonban beindult a Tisza-parti pontgyártás, a 27. percben már 60-56 állt az ered­ményjelzőn, ekkor a hazai publi­kum üzte-hajtotta a Bonifert-le­gényeket. A junior válogatott Ta­nács Attila szenzációsan játszott, minden helyzetből a gyűrűbe ta­lált, Ledon Green pedig olyanokat zsákolt, hogy a szurkolóknak sok­szor tátva maradt a szája. A záró ütközetben folytatódott a szegedi parádé, fokozatosan húzott cl a Naturtex, a 35. percben 74-66 volt a javára. Kapartak, küzdöt­tek Bosznicsék, de Curley kipon­tozódott, s ez megpecsételte a sor­sukat. Az utolsó két percben a kö­zönségnek is játszott a Szedeák, amelyet a drukkerek felállva tap­Nyilas István a védekezés mellett a támadásban is hatékonyan ki­vette a részét, 12 pontot szórt a MAFC ellen. Fotó: Gyenes Kálmán soltak meg, s ünnepelték hosszú perceken keresztül a kedvenceket. Bonifert Domonkos: - Nehezen indult a meccs, mert kissé álmosan kezdtünk. A hajrát remekül bírtuk, a MAFC kulcsembereit ekkor reme­kül kikapcsoltuk. Fontos volt a győ­zelem, boldog vagyok, hogy sike­rült legyőzni a fővárosiakat. Kangyal Tibor: - A második félidőben alaposan feljavultak a hazaiak, ekkor elfáradtunk, esé­lyünk sem volt a Szedák ellen. Tbvábbi eredmények: Albacomp­UPC-Atomerómű 75-83, Debrece­ni Vadkakasok-Dombóvári VMSE 99-104, Falco - Szombathely-Ka ­posvári Klíma-Vili KK 92-103, ZTE KK-Marc-Körmend 63-74 GYSEV-RINGA—SZEVIÉP­SZEGED 86-39 (27-8, 12-3,25-11,22-17) A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Sopron, 500 néző. Vezette: Kékesi, Papp. GYSEV: TÖRÖK (53), ZIRK0VÁ (153), BA­LOGH J. (266), K0VAC0VÁ (20), Vilipics (1). Cserék: Eördögh (8), Dénes (2), Se­res (7/3), Horváth Zs. (2), Szentkirályi (-). Edző: Farkas Sándor. Szeviép-Szeged: Madaras (-), Donkó (4), Mészáros (106), MIRK0V (13), Varda (12). Cserék: Szopkó (-), Jex (-). Edző: Antal András. Nem volt irigylésre méltó hely­zetben Antal András, a Szeviép­Szeged új trénere, hiszen a bemu­tatkozó mérkőzésén hazánk leg­jobb formájában lévő együttese, a GYSEV ellen kellett dirigálnia csa­patát. Kovacová szerzett vezetést, majd Mészáros gyorsan egyenlí­tett. Ezután a soproniak percei következtek, magassági és erőfö­lényüket egyre jobban kihasznál­ták, így a hatodik percben 15-5 volt a javukra. A második tíz perc­ben is hasonló volt a koreográfia: a GYSEV jó százalékkal dobott és gyűjtötte a lepattanókat, míg a Szeviép ezekben nagyon gyengén muzsikált. A különbség nőtt, a 14. percben 33-8 állt az eredmény­jelzőn. Jellemző az első félidőre, hogy hiába volt sok-sok pontszer­zési lehetőségük, Madarasék csak tizennégy százalékos hatékony­sággal dobtak. A második félidőre levetkőzték a szeviépesek a megilletődöttségü­ket, egyre bátrabbá váltak, amely a helyzetkihasználásban is jelent­kezett. Ami érdekessé tette a meccset, hogy a két játékvezető rendkívül tisztelte a listavezetőt, míg az egyik oldalon szórták a személyiket (a szegediek tizenki­lencet kaptak, a soproniak össze­sen nyolcat!), addig a hazaiaknál csak nagy nehezen fújták be a sza­bálytalanságokat. Az utolsó felvo­násra pörögtek fel igazán Donkó­ék, ez a negyed szorossá vált, csak öt ponttal tudta megnyerni a GYSEV Azzal már a meccs előtt ig tisz­tában voltak a vendégek, hogy vaj­mi kevés esélyük van az Euroligá­ban menetelő hazaiak ellen, így nem is lehetett más a cél: mint a tisztes helytállás. A szegediek ezt megvalósították, hiszen ötven pon­ton belül maradtak. Farkas Sándor: - A kétnapos pi­henő után jóval többet vártam a csapattól. Antal András: - Kár az első félidőért, ekkor több biztosnak tű­nő helyzetet is elpuskáztunk. A negyedik negyedben már azt nyúj­tották a játékosaim, amit elvártam tőlük. Tbvábbi eredmények: Diósgyő­ri KSK-Szolnoki MÁV-Coop SE 82-68, Atomerőmű-KSC-BEAC­Siemens 88-71. SÜLI RÓBERT A jövő kiszámíthatatlan..., de biztosítható! Az élet olykor tartogat meglepetéseket. Mi az AB-AEGON-nál azért dolgozunk, hogy a legváratlanabb helyzetekben Is biztonságban teljenek napjai, előrelátó gondoskodással megteremthesse saját és családja anyagi biztonságát. Filét-, baleset- és betegségbiztosítási termékeinket ezért úgy alakítottuk ki, hogy a bizto­sítási védelem mellett egyúttal kedvező megtakarítási lehetőséget is nyújtsanak. Szakképzett tanácsadóink az Ön igényeinek megfelelő javaslatokkal segítik Önt a válasz­tásban és a döntésekben. Számunkra fontos, hogy Ügyfeleink érezzék, nálunk jó kezekben vannak. Információs Vonal: 06/40-204-204 www.aegon.hu ^Legon Utánpótlás­fesztivál Március 27-étől 29-éig rendezik meg Szegeden az ország második legnagyobb utánpótlás kézilabda­tornáját. A nevező csapatok hét helyszínen mérhetik össze tudásu­kat, felkészültségüket. A három nap alatt sűrű lesz a program, hi­szen a selejtezők napjain reggel 8­tól 20 óráig pattog majd a labda, míg a helyosztók már, a tervek szerint, 18 órakor véget érnek. A Kiss Sándor által immáron hatodik alkalommal szervezett nagy után­pótlás seregszemlén a második korcsoporttól a hatodikig márci­us 10-éig nevezhetnek az együtte­sek. Részletesebb információkat a 06-209285-618-as telefonszámon kaphatnak az érdeklődők. A leve­lezési cím pedig a következő: 6725 Szeged, Petőfi S. sgt. 72. ÁB-AEGON. Biztos megoldás. BIZTOSÍTÁS ÉS BEFEKTETES