Délmagyarország, 2001. november (91. évfolyam, 255-279. szám)

2001-11-05 / 257. szám

I HÉTFŐ, 2001. NOVEMBER 5. A DÉL SPORTJA III. LABDARÚGÓ NB II Illés Béla: győztes gól LABDARUGÓ NB I Továbbra is tiz pont előnnyel áll a tabella élén az MTK. A kék-fehérek győztes gólját ugyan ki más, mint Illés Béla szerez­te. A Hungária körútiak el­ső számú üldözője, a Zala­egerszeg 0-1-ről fordítva tartotta otthon mindhárom pontot a Debrecen ellen. A forduló első mérkőzését a megszépült Megyeri úti stadion­ban játszotta az Újpest és a Győr. Az előzetes papírformá­nak megfelelően a lilák gyorsan kétgólos előnyre tettek szert, de érthetetlen módon a későbbiek­ben nem igazán erőltették a gól­lövést. Feljött a Győr, de igye­kezetükből ezúttal csak szépítés­re futotta. Nem így lett volna, ha a hosszabbításban Bede bünte­tőt ítél a Rába-partiaknak, ugyanis a 16-oson belül Lőw gáncsolta Baumgartnert... Glá­zer Róbert néhány hete ül a Kis­pest kispadján, és bár a kineve­zését követően eleinte akadtak biztató eredményei, mostaná­ban nem neki gratulálnak a meccsek után az ellenfelek edzői, hanem neki kell megten­nie ezt... Küzdelmes, iramos meccset játszott Fehérváron a Vidi és a Fradi. A nézők jól szó­rakoztak, hiszen pompás talá­latokat láthattak. Különösen Lipcsei szabadrúgása ment él­ményszámba, más kérdés, dur­vajátéka miatt akkor már rég ki kellett volna állítani. Három for­dulóval ezelőtt még rendesen inogott a kispad Reszeli Soós István alatt, amely mostanra va­lamelyest megszilárdult. Per­sze, ebhez az is kellett, hogy a Sopron előbb ikszeljen az Üllői úton, majd legyőzze a sereghaj­tó Vasast. A Zalaegerszeg, akár­csak a bajnokság elején, ismét szárnyal, ezúttal a Debrecent söpörte el az útjából. Dunaújvá­rosban meglepetésre a hazaiak nem bírtak a Haladással. Eredmények: Újpest-Győr 2-1 (2-0) Budapest, Megyeri út, 2 ezer néző. Vezette: Bede. Gólszerzők: Tamási (14.), Tokody (35.), ill. Farkas B. (91.). Kispest-MTK 0-1 (O-O) Budapest, Bozsik-stadion, 1500 néző. Vezette: Szabó Zs. Gólszerző: Illés (69.) Videoton­Ferencváros 2-2(2-1) Székesfehérvár, 8500 néző. Vezette: Megyebíró. Gólszerzők: Térjék (5.), Ko­módi (44. - 1 l-esből), ill. Zom­bori (26.), Lipcsei (67.). Sopron-Vasas 2-1 (l-l) Sopron, 3 ezer néző. Vezet­te: Ábrahám. Gólszerzők: Salagean (3.), Tóth M. (78.), ill. Tóth N. (38.). Zalaegerszeg­Debrecen 3-1 (l-l) Zalaegerszeg, 9500 néző. Ve­zette: Juhos. Gólszerzők: Egressy (18., 65.), Waltner (91.). ill. Nena­dics (15.). Dunaferr­Haladás 2-2(1-1) Dunaújváros, 3 ezer néző. Vezette: Hajdó. Gólszerzők: Lengyel (26., 57.), ill. Leandro (43.), Halmo­si (67.). A bajnokság ál llás: i: 1. MTK 16 13 2 1 34-9 41 2.ZTE 16 10 I 5 31-20 31 3. Videoton 16 8 5 3 20-17 29 4. Újpest 16 7 4 5 33-25 25 5. FTC 16 7 3 6 26-22 24 6. Dunaferr 16 6 5 5 27-19 23 7. Haladás 16 4 7 5 19-29 19 8. Debrecen 16 4 6 6 17-23 18 9. Sopron 16 5 3 8 24-30 18 10. Kispest 16 4 3 9 20-32 15 11. Győr 16 2 6 8 18-29 12 12. Vasas 16 3 1 12 17-31 10 A következő forduló pá­rosítása. November 9. (pén­tek): FTC-Dunaferr, 18 (Sportl). November 10. (szombat): Vasas-Videoton, 16; Debrecen-Haladás, 16; MTK-Újpest, 16.20 (ml); Győr-Sopron, 17; Zalaeger­szeg-Kispest, 17. Sz. L. LABDARÚGÓ NB III Megyei rangadóval zá­rult a labdarúgó NB III Al­föld csoportja. Hiába ve­zetett a szünetben még az Algyő, a MÉH-Szentes, ki­használva az emberelő­nyét, megfordította a ta­lálkozó állását. A Csong­rád saját pályáján, a Hód­mezővásárhely pedig Rá­kóczifalván kapott ki. Algyő-MÉH-Szenfes 1-2(1-0) Algyő, 500 néző. Vezette: Szabó. Algyő: Halász - Kazán, Gá­bor, Kothencz, Koncz F. (Adel­hardt) - Angeli, Krajczár, Er­hardt (Kiszner), Varga - Krisz­tin B., Pálinkó. Edző: Takács Zoltán. MÉH-Szentes: Vratnjan ­Bosánszky Zs., Erdei, Fajkusz ­Törtei, Koncz Zs., Kerepeczky, Balogh (Mészáros), Pálfi (Sí­ber) - Tóth Cs. (Nana), Bo­sánszky M. Edző: Bódi Attila. Gólszerzők: Pálinkó, ill. Ka­zán (öngól), Koncz Zs. Kiállítva: Gábor. Pálinkó. Hatalmas iramban kezdődött a mérkőzés, a két együttes nagy vehemenciával vetette magát a küzdelembe. A zakatolás ellenére nem igazán alakultak ki helyze­tek. Az első veszélyes lehetőség a vendégek előtt adódott, amikor Balogh kilépett, és a kapufát ta­sodik félidőben a bíró lépett elő főszereplővé: sorozatban ítélte meg a házigazdáknak a szabadrú­gásokat (17:4-es arány a Rákóczi javára!), melyek zömét a tizenha­tos környékéről végezhették el Gömöri Béla edző tanítványai. A pontok sorsáról is egy jól elta­lált szabadrúgás döntött, amit Nász értékesített a 61. percben. A folytatásban hiába igyekezett a Vásárhely, egyenlítenie sajnos már nem sikerült. Igaz, ebben megint ludas volt Scsitovics bí­ró: a 6(!) perces hosszabbításban a rákóczifalvi védők kétszer is kézzel hárítottak a gólvonalon ­a síp azonban nem szólalt meg... Kiss Tibor: - Az első félidei játék után nem gondoltam, hogy ilyen fordulat áll be a bíráskodás­ban. Jók: Csabai, Peszeki, Faze­kas, Nász, ill. Szrenka, Kiss, Nagy. I. P. További eredmények: Kis­kőrös-Izsák 2-1, Gyomaend­rőd-Kondoros 1-2, a 88. perc­ben félbeszakadt, Kalocsa-Ör­kény 2-1, szabadnapos: Békés. A bajnokság őszi végeredménye: 1. Kiskörös 12 8 2 2 24-13 26 2. MÉH-Szentes 12 7 4 1 24-7 25 3. Rákóczifalva 11 8 1 2 24-12 25 4. Algyő 12 7 1 4 20-10 22 5.HFC 12 6 3 3 17-8 21 6. Békés 12 5 3 4 22-13 18 7. Kalocsa 12 5 1 6 20-16 16 8. Örkénv 12 4 3 5 15-14 15 9. Kondoros 11 4 3 4 14-15 15 10. Izsák II 3 3 5 23-24 12 11.Jamina 12 3 1 8 18-23 10 12. Gyomaendrőd 113 17 12-18 10 13. Csongrád 12 0 0 12 5-65 0 Makón az elnöké a diadal Rangadót nyert a Szentes Algyőn Négy ponttal zárták a hétvégét a megyei NB II­es labdarúgócsapatok. A Makó hazai pályán a Nyírbátor ellen győzelem­mel búcsúzott az ősztől, míg a Szeged Kazincbar­cikán szerzett értékes pontot. Makó-Nyírbátor 2-1 (O-O) Makó, 400 néző. Vezette: Gaál. Makó: Ménesi - Görög, Dálnaki, Magyar - Bagi, Sze­gedi (Sümeghy), Ferenczy, Brakszatórisz (Gyenes), Kis K. - Varga, Mádi (Kondacs). Edző: Kolozsvári János. Nyírbátor: Szakács - Ba­lázscsik, Kis G., Czerula - Gu­bacsi, Szabó Zs., Csapos, Széplaki (Tóth A.), Szegedi Gy. (Kurucz), Szarka - Lő­rincz. Edző: Németh Károly. Gólszerzők: Ferenczy, Kis K. (1 l-esből), ill. Tóth A. A találkozó első negyvenöt percének alakulásáról mindent elmond, hogy a szögletarány 13:0 volt a hazaiaknak. A Ma­kó óriási mezőnyfölényben játszott, sorra vezette a tám­adásait, ám az utolsó pillana­tokban mindig hibáztak a játé­kosok, vagy a lelkes nyírsé­giek blokkolták a lövéseket. A második játékrész hasonló forgatókönyv szerint alakult, azzal a különbséggel, hogy végre hazai gólok is születtek. Bagi az 56. percben még a ka­pufát találta el, ám Szegedi szabadrúgása után, a 63. perc­ben Ferenczy már a hálóba csúsztatott, 1-0. A Makó nem nyugodott meg, a gól utáni percekben Mádi fejesét Sza­kács bravúrral tolta a léc fölé, majd a csatár Sümeghy passzá­ból a vendégkapus kezébe lőtt. A 84. percben növelte az elő­nyét a Makó. Bagit buktatták a 16-oson belül, a büntetőből Kis Krisztián a léc alá helye­zett, 2-0. A Nyírbátor a 87. percben, Tóth Attila közeli ta­lálatával szépített, ám az egyenlítésre már nem maradt sem ideje, sem energiája. Kolozsvári János: -A szü­letésnapját ünneplő elnökünk­nek ajánljuk ezt a győzelmet. Jók: Bagi, Dálnaki, Fe­lálta el. A játékvezető igyekezett megfékezni a heves indulato­kat, ám a sárga lapok aránya (4:1 az Algyő „javára") kissé egyoldalúnak tűnt. A vendéglá­tók a 30. percben vezetést sze­reztek: Angeli beadását Pálinkó fejelte a hálóba, 1-0. A máso­dik játékrész a Szentes szem­pontjából szerencsésen kezdő­dött, hiszen egy beívelésbe Ka­zán beleért, és a meglepett Ha­lász kapujába hullott a labda, l-l. A gól felhozta a vendége­ket, ráadásul Gábort a máso­dik sárga lapja után Szabó játék­vezető a 65. percben kiállította. Az emberelőny következtében fokozták a tempót a szentesiek, és a 84. percben megszerezték a győztes találatot. Fajkusz meglelte a betömörülő algyői védők elleni orvosságot, és át­lövéssel próbálkozott. A labda a felső lécről kipattant, Koncz Zsolt eszmélt a leghamarabb, és a hálóba passzolt, 1-2. A meccs vége előtt néhány perc­cel Pálinkó reklamálásért piros lapot kapott. A MÉH sikeréhez kellett Vratnjan nagy bravúrja is, amikor egy kontra után Var­ga lövését hárította reflexmoz­dulattal. A találkozót kettős em­berhátrányban befejező Algyő talán megérdemelte volna az egy pontot, ám a Kurca-partiak a lehetőségeiket jó százalékban értékesítették. így őrültek a szentesiek Koncz Zsolt (5) győztes találata után az algyői megyei rangadón. (Fotó: Gyenes Kálmán) Takács Zoltán: - Kritikán aluli játékvezetés melléit a Szentes jól használta ki a hely­zeteit. Bódi Attila: - Igazi rang­adó volt, és úgy érzem, jogos a sikerünk, mert jobban ját­szottunk. Jók: Kazán, ill. Vratnjan, Erdei, Fajkusz, Kerepeczky. M. J. Csongrád-Jamina 2-6 (0-4) Csongrád, 100 néző. Vezette: ifj. Berger. Csongrád: Farkas - Szólik (Schal), Muskó, Tóth, Bencze ­Palásti (Túri), Szeri, Varga, Lo­vas (Urbán) - Szabó, Gál. Edző: Keller Mihály. Jamina: Kovács - Frideri­kusz, Pozsár. Oláh, Iványi ­Pusztai, Nagy M. (Pájer), Ku­rilla, Bottyánszki (Janustyik) ­Cseke, Horváth (Sorea). Edző: Zsíros György. Gólszerzők: Szabó, Túri, ill. Iványi, Oláh, Nagy M., Pozsár, Cseke, Horváth. Az esélyesebb csabaiak fo­lyamatosan vezették a támadása­ikat, és a helyzetkihasználásuk is jó volt. A második játékrészre összekapta magát a Csongrád, és a szépítésre is futotta. A talál­kozó biztos örökké emlékezetes marad a 15 éves Túrinak, aki a második hazai találatot szerezte. Keller Mihály:-A legszebb az az egészben, hogy vége az idénynek. Jók: Túri, Szeri, ill. Horváth, Cseke, Oláh, Iványi. Rákóczifalva­Hódmező­vásárhelyi FC 1-0 (0-0) Rákóczifalva, 250 néző. Ve­zette: Scsitovics. Rákóczifalva: Ulviczki - Sze­berényi, Csabai, Bartusz, Máriusz (Szokolai) - Nász (Papp), Faze­kas (Barna), Kun, Peszeki - Dras­kóczi, Kácser. Edző: Gömöri Bé­la. HFC: Bíró - Marczinka, Szrenka, Fazekas, Borbás Zs. ­Hóbel, Borbás P, Kiss (Fábián), Szűcs - Nagy, Juhász (Antal). Edző: Kiss Tibor. Gólszerző: Nász. Két jól felkészített csapat ta­lálkozóján nagy taktikai harc és küzdelem alakult ki, de a kapuk alig-alig forogtak veszélyben. A félidő ennek megfelelően gyen­gejátékot hozott, találatot viszont nem láthatott a publikum. A má­A makói középpályás, Brakszatórisz (8) ezt a helyzetet kihagyta, ám a társai a második játékrészben kétszer is betaláltak a jól védő Szakács hálójába. (Fotó: Miskolczi Róbert) renczy, ill. Szakács (a mezőny legjobbja), Szabó. Kazincbarcika­FC Szeged l-l (O-O) Kazincbarcika, 400 néző. Vezette; Nyekita. Kazincbarcika: Nagy ­Pozder (Engi), Bányai, Ha­nák - Bercsényi (Deák), Ko­vács, Harnócz, Mogyoródi, Szögedi - Fekete (Dávid), Szamosi. Edző: Kádár Zsolt. FC Szeged: Dobó - Sza­mosszegi, Mórocz, Kiss - Ba­bos, Dóra, Gál (Fábián), Pus­kás, Csúri - Szekeres (Rácz), Kulacsik. Edző: Szalai Ist­ván. Gólszerzők: Szamosi, ill. Szekeres. Jól kezdett a vendégcsapat, már az első percben bravúr kellett Nagynak a védéshez: ekkor Csúri ugratta ki Szeke­rest, s ő lőtt kapura. A 8. perc­ben ismét az FC Szeged veszé­lyeztetett, Szamosszegi Dórá­hoz továbbított, aki 20 méter­ről bombázott, de a lövés elke­rülte a „ketrecet". A házigaz­dáknak is akadt helyzetük, de komoly veszélyt nem jelen­tettek az akcióik. Fordulás után nagyon belekezdett a Borsod megyei gárda, az első 20 perc­ben szinte a kapujához sze­gezte az FC Szegedet. Az 50. percben Pozder ugratta ki a 16-osnál Szamosit, aki a kifu­tó Dobó mellett kilenc méter­ről a hálóba gurított, 1-0. Ez­után Dobó pillanatai követ­keztek, előbb Pozder, majd Fekete löketét hárította bra­vúrral. A Szeged a hajrában kiszabadult a szorításból. A 80. percben Kulacsik elcsípett egy barcikai átadást, indította a jobb szélen megiramodó Dó­rát, aki középre centerezett, és az érkező Szekeres mintegy öt méterről továbbította a há­lóba az egyenlítő gólt, l-l. Az FC Szeged már az első negyedórában két-három gó­los előnyt szerezhetett volna, de ezt elmulasztotta. Összes­ségében az iramos, színvona­las mérkőzésen reális ered­mény született. Szalai István: - A fiatalsá­gé a jövő, remélem, a mi ifjú csapatunknak az ideje is eljön tavasszal... Jók: Mogyoródi, Szamo­si, Nagy, ill. Mórocz, Babos, Csúri, Dóra. I. P. További eredmények: Bőcs-Jászberény l-l, Deme­cser-Orosháza 1-0, Baktaló­rántháza-Karcag 1-2, Máté­szalka-Tiszaújváros l-l. A bajnokság őszi végeredménye: 1. Demecser 12 8 2 2 23-17 24 2. Makó 12 7 2 3 21-19 23 3. Jászberény 12 6 4 2 20-10 22 4. Tiszaújváros 12 5 5 2 26-16 20 5. Orosháza 12 j 4 3 20-11 19 6.BŐCS 12 5 4 3 22-16 19 7. Kazincbarcika 12 4 4 4 20-14 16 8. Karcag 12 4 4 4 13-17 16 9. Mátészalka 12 3 5 4 16-22 14 10. FC Szeged 12 2 6 4 11-15 12 11. Nyírbátor 12 3 2 7 16-22 11 12. Gvula 12 2 1 9 9-23 7 13. B. lórántháza 12 1 3 8 16-31 6