Délmagyarország, 2001. október (91. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-30 / 253. szám

14 KAPCSOLATOK KEDD, 2001. OKTÓBER 30. Major László Kiss Tibornál befejezte Szóváltás az öltözőben LABDARÚGÁS A vásárhelyi nézőknek feltűnhetett, hogy a lab­darúgó NB III Alföld cso­portjának az elmúlt hét­végi mérkőzésén a HFC játékosa, Major László még a kispadon sem ka­pott helyet. Az okok még az előző bajnokira, az Izsák elleni mérkőzésre vezethetők vissza, ám az érintettek rendkívül titok­zatosan nyilatkoztak ró­la. A tréner, Kiss Tibor Major mellőzéséről így beszélt: - Az általam megkövetelt fegyelem mindenkire vonat­kozik. Az Izsákkal szembeni meccs szünetében megkértem Lacit, hogy a folytatásban ne ívelgesse előre a labdát. A reagálása nem az általam el­várt volt, ezért többet nem dol­gozom vele együtt. Kitűnő já­tékos, segítőkész, intelligens, de be kell tartani a rendet. Ná­lam ez már régen nem téma, nem is vagyok hajlandó többet foglalkozni az üggyel. Major László az első osz­tályban négy csapatban is megfordult, százhúsz NB l-es találkozó van mögötte. - Hu­szonhárom éve focizom, az edzőmmel még sosem volt problémám, többek között Ko­mora Imrével és Pásztor Jó­zseffel is együtt dolgoztam. Ők pedig pedig a szigorúsá­gukról közismertek... Az, hogy az öltözőben mi történt, nem tartozik a közvéleményre. Eb­Kiss Tibor szerint Major László (középen) nem húzta meg magát az Izsák elleni meccs szünetében, az öltözőben. (Fotó: Gyenes Kálmán) ben az esetben egyáltalán nem arról van szó, hogy lecseréltek, vagy leszidtak volna. Amíg Kiss Tibor a HFC mestere, ad­dig biztos nem lépek pályára a kék-sárga színekben. Annyit azért megjegyeznék: nem én vagyok Vásárhelyen az első eset, akivel Kissnek problé­mája akadt... Lezártnak tekin­tem az ügyet, többet nem is vesztegetem rá a szót, inkább a focira koncentrálnék - nyi­latkozta a középpályás. Szobonya Tamás szakosz­tálymenedzser az első öt kö­zött szeretné látni az NB III zárásakor a HFC-t. Major László kiesésével egy megha­tározó labdarúgót veszített a klub. Vagy mégsem? - Laci is elismerte, hogy nem a megengedett hangon be­szélt a trénerével. Abban, hogy az öltözőben és éppen egy baj­noki mérkőzés szünetében tör­tént az eset, egyértelműen Ma­jort tartom a hibásnak. Ember­ként sosem volt gondunk vele, sportolóként viszont meg kell tartani az értékrendeket. A cé­lokkal kapcsolatban előfordul­hat, hogy vele sem sikerülne, de az is lehet, hogy nélküle is összejön a kívánt helyezés. Mádi József Menetel a Dorozsma, botladozik a Maká KÉZILABDA NB l/B A kézilabda NB kB-ben tovább folytatta jó szerep­lését a Szeged-Klskundo­rozsma KSE, ezúttal a Kis­kunhalast verték (23-19) Laluskáék. A Makó KC vi­szont nem bírt (27-27) a Hajdúböszörménnyel. Szeged-Klskundorozsma KSE­Kiskunhalas 23-19(10-9) NB l/B-s női kézilabda­mérkőzés. Dorozsma, Orczy­sportcsarnok, 100 néző. Ve­zette: Kovács, dr. Vaskó. SZKKSE: BOROSNÉ ­Horváth K. 3, LALUSKA 8 (4), Kincses 1, Sastyin 4, Bo­dó 1, VADÁSZY 4. Csere: Horváth H„ Pusztai, SZŐKE 2. Edző: Prónay Gyula. Hétméteresek: 44, ill. 7/1. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Az első gólt az elmúlt sze­zonban még az élvonalban szereplő vendégek szerezték, erre azonban jött a válasz. A hazaiak 10 percnyi játék után vezettek először, ekkor 3-2 állt az eredményjelzőn. Mindkét együttes idegesen, sok hibával játszott és az el­ső félidőben fej fej mellett haladt. Fordulás után a Do­rozsma akarata érvényesült (a jól védő Borosnénak, va­lamint Laluskának és Va­dászynak köszönhetően), s 17-12-nél már mindenki azt hihette: zsebben van az újabb két pont. A halasiak azonban másképpen vélekedtek, s ki­használva a Prónay-lányok hibáit, egyenlítettek, 18-18. A hajrá izgalmasan alakult, de a csereként beállt Szőke két bombagóllal eldöntötte a meccset. Ezzel az SZKKSE továbbra is százszázalékos (hat mérkőzés, hat győzelem) csak rosszabb gólkülönbsé­gével szorul a második hely­re a tabellán. Makó KC-Hajdúböszörmény 27-27(12-13) NB PB-s férfi kézilabda­mérkőzés. Makó, városi sport­csarnok, 300 néző. Vezette: Herczeg, Sápi. Makó KC: Nagy Z. ­AVAR 8, Jártass 1, Dombegy­házi 1, Földi, MINIK 5, llyés 1. Csere: Avramov (kapus), Bajorhegyi 3, SZABÓ TÖN­KI 5, Ignácz 3, Szabó P. Edző: Bárány Zsolt. A hazai közönség azt várta kedvenceitől, hogy a Békéstől elszenvedett kudarc után a Hajdúböszörmény ellen végre begyűjtik mindkét pontok. Az egykori nyíregyházi és debre­ceni élvonalbeli kézilabdáso­kat felvonultató vendégek azonban kemény diónak bi­zonyultak, így az MKC csupán a meccs elején és a hajrában vezetett - egyébként végig ka­paszkodott az eredmény után. Ismét kiütköztek a „békési hi­bák", vagyis a gyenge védeke­zés és a támadások során a kapkodás, a nem ziccerig va­ló játszás. A hazaiak hibájá­ból viszont eredményesen kontráztak, s a gyors indítá­sokból rendre gólt szereztek a böszörményiek. A lefújás előtti percben sikerült egyen­líteniük a Maros-partiaknak. Nagy György Sándor elnök (is) elégedetlen volt az ered­ménnyel, s azt mondta: rövid időn belül gyökeres változá­sokra lesz szükség (például a hozzáállásban), mert ez a játé­kosállomány jóval többre ké­pes. Ifjúságiak: Makó KC-Haj­dúböszörmény 26-3$ (8-18) I. P. Szerda, 77 óra: Carnex-Szentesi VK-BVSC-Satelit A vízben is nyernek? VÍZILABDA A női vízilabda OB I­ben, annak ellenére, hogy nem rendeznek fordulót hét közben, a Carnex­Szentesi VK csapata még­is vízbe száll a BVSC-Sate­lit ellen szerda délután 5 órakor a ligeti uszodában. Természetesen nem edző­mérkőzésről van szó, ezúttal is bajnoki ponto­kért küzdenek a csapa­tok. A „történet" még szeptem­ber 29-én kezdődött, amikor is a két együttes már összemér­te tudását a Kurca partján. A fővárosi vasutasok 9-8-ra nyertek, de örömük nem tartott sokáig, ugyanis a Szentes já­tékvezetői műhibára hivatkoz­va óvást nyújtott be a Magyar Vízilabda-szövetség verseny­bíróságához. Mindezt azért cselekedte, mert a harmadik negyedben a házigazdák vi­lág- és Európa-bajnok játékos­edzőjét, Szremkó Krisztinát ­miután kipontozódott - nem engedték a játékvezetők, hogy a kispadon maradjon, és ott edzői minőségében tevékeny­kedjen. A testület helyt adott a szentesiek óvásának, megál­lapította, hogy a találkozón tényleg műhiba történt, ezért elrendelte a mérkőzés űjraját­szását. - Óvási ügyben most el­őször adtak igazat a Szentesi VK-nak - mondta az „előz­mény" főszereplője, Szremkó Krisztina. - Éppen ezért na­gyon készülünk a presztízs­mérkőzésre, be szeretnénk bi­zonyítani, hogy jobbak va­gyunk riválisunknál. Egyrészt a bizonyítási vágy, másrészt pedig a visszavágás lehetősé­ge is fűt bennünket. Abban re­ménykedünk, hogy a meden­cét is „felfűtik", a 19 fokos vízhőmérséklet ugyanis nem nevezhető éppen ideálisnak. A játékos-edző arról is be­szélt, hogy az ellenfélből kü­lönös figyelmet kell fordítani a meghatározó játékosok sem­legesítésére. Elsősorban a há­rom Európa-bajnokra, Dan­csára, Rédeire és Győrére gondolt. -A Dunaújvárosi Főiskola ellen nem volt szerencsénk, a vendégek lövései még a ka­pusunkról is bepattantak, a mi próbálkozásaink pedig rend­re kivágódtak a kapufáról. Re­mélem, szerdán nem leszünk ennyire pechesek. A döntet­lennel már nagy valószínűség szerint teljesítjük a minimális célt, a négy közé jutást, de mert nem mindegy, mennyi pontot viszünk magunkkal a rájátszásba, igazából csak a győzelemmel lennék elégedett - zárta esélylatolgatását Szremkó Krisztina. Szólpál László Eltékozolt vásárhelyi előny A vártnál gyengébben szerepeltek a Csongrád megyei csapatok a férfi vízilabda OB HJ legutób­bi fordulójában. A Vásár­hely három vereség után egy már megnyertnek hitt meccset adott döntetlenre a Bánkíyal szemben, míg a címvédő Bertók SC Szen­tes ezúttal az Ybl ellen ka­pott ki. HVSC-Bánki Donát 12-12 (4-1,5-4,3-3,0-4) Vásárhely, városi strand­fürdő, 100 néző. Vezette: Ká­dár, László. HVSC: Hannauer-Szegi, Czakó 3, Ajtai 2, Vékony 4, Kasza, Hegedűs 1. Csere: Avar 2, Kerekes, Horváth, Benyhe-Kiss, Kucsora (ka­pus). Játékos-edző: Kasza At­tila. Gól - emberelőnyből: S0, ill. 11/6. Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1. Aki nem látta a mérkőzést, nehezen tudja elképzelni, ho­gyan lehetett hatgólos előny­ről döntetlenre „hozni" a meccset. Márpedig a második negyedben már 9-3-ra is ve­zettek a vásárhelyiek. A záró hét percet is 12-8-ás előnnyel kezdték Vékonyék, de ez is ke­vésnek bizonyult, mert a Bán­ki négy másodperccel a vége előtt egyenlíteni tudott. Kasza Attila: - Nagyot hi­báztam, hogy a cseréknek túl sok bizalmat adtam. Mellet­tük - a kiállítási arány miatt ­Kádár játékvezetőre is nehez­telek. A HVSC szombaton Pé­csen szerepel. Ybl Miklós Főiskola­Bertók SC Szentes 7-5 (l-l, 2-3,1-0, 3-1) Budapest, Tüzér utcai uszo­da, 50 néző. Vezette: Wolf, Schlosser. Bertók SC: BÚS-Zentai 1, Melkhun 1,TÖRŐCSÍK 1, Hyc 1, OROSZ 1, Matajsz. Csere: Czirok, Kiss, dr. Ber­tók. Edző: Pásztor Antal. Gól - emberelőnyből: 7/0, ¡11. S2. Négy méteresből: 1/0, ill. 1/1. A házigazdák kezdtek job­ban, de 3-l-es vezetésük után lábrakaptak a szentesiek, és fordítottak. A fordulás után azonban elkövettek néhány ap­ró fegyelmezetlenséget, amit az Ybl kegyetlenül kihasznált. Pásztor Antal: -A vereség ellenére már láttam biztató je­leket. A Kurca-partiak szomba­ton, 12 órakor a sereghajtó Eg­ri Vízmű csapatával játszanak a ligeti uszodában. A bajnokság állása: 1. MAFC 6 6 67-39 12 2. Cegléd 6 6 - - 59-34 12 3. Neptun 6 5 1 - 71-39 II 4. Ybl 5 2 3 - 36-31 7 f.Tipo 7 3 1 3 55-63 7 6. Pécs 6 14 1 48-48 6 7. HVSC 6 2 1 3 59-59 5 8. Nagykanizsa 5 1 1 3 40-59 .1 9. Bánki 6 - 3 3 45-65 3 10. Békéscsaba 6 - 2 4 46-56 2 11. Bertók 6 1-5 .16-47 2 12. Kger 7 - 2 5 57-78 2 Sz. L. Kovács Kokó is a meghívottak között Küzdősportgála Szentesen Munkatársunktól Bertók Róbert neve ismerős lehet a szegedi és a szentesi ökölvívó-rajongóknak. A bok­szolóként magyar bajnok, je­lenleg pedig a Kurca-parti klub. a Kinizsi edzője úgy döntött, szervez egy küzdősportgálát. A három sportág - thai-box, kick-box és ökölvívás - bemu­tatóját november 3-án, szomba­ton, 18 órától rendezik a szen­tesi városi sportcsarnokban. Bertók a bokszolok közül meghívta az 54 kg-ban Euró­pa-bajnoki harmadik Farkas Györgyöt, Sydney olimpiai ezüstérmesét, Balzsai Károlyt, valamint az olimpiai bronzér­mes Mizsei Györgyöt. Az em­lített eredménysoron túl vala­mennyien többszörös magyar bajnokok. Filó Andor szemé­lyében kick-box vb-elsőt is láthatnak a nézők, Sárközi Ró­bert pedig az utcai harcokból tart ízelítőt Németh Róbert tár­saságában. A Kurca-parti spor­tolók közül az 51 kg-os boksz­válogatott Petrovics István (51 kg), valamint Dancsó Béla (71 kg), Udvardi Tibor (81 kg) és Czakó Zoltán (81 kg). Bertók a társával, Valkai Árpáddal együtt Kovács Kokó Istvánt is meghívta a gálára ­tudta meg a sajtótájékoztatón Dúnás Varga Zoltán tudósí­tónk. ŐSZI K ASSZ AS IKER A DÉL-MAGYARORSZÁGGAL ÉS A DÉLVILÁGGAL! KERESSE MEG A DELMAGYARORSZAG ES DÉLVILÁG OLDALAIN AZ ESERNYŐKET, ÉS GYŰJTSÖN ÖSSZE, MAJD KÜLDJÖN BE BELŐLÜK HÁRMAT! Kis szerencsével így akár naponta nyerhet egy Pannon Praktikum csomagot Siemens C35i WAP-os telefonnal*! * A készülék csak Pannon GSM SIM-kártyával használható! Játékunk 2001. OKTÓBER 31-IG tart *« A játékban csak a 3x5 cm-es keretbe foglalt, fekete-fehér Szeged, Kárász Utca 1 6. vagy színes esernyős kis szelvényeket fogadjuk el! WWW.pannOngsm. hu A napi sorsolás eredményeiről a leggyorsabban a www.delnet.hu weboldalunkon értesülhet. A nyertesek névsorát a sorsolásokat követően a Délmagyarországban is közöljük. FOKOZZUK MÉG? A NAPI NYEREMÉNYEK MELLETT A BEKÜLDŐKKÖZÖTT 2001. NOVEMBER 5-ÉN KISORSOUUK FŐNYEREMÉNYÜNKET IS: A MEDIA MARKT 250 000 FT ÉRTÉKŰ HÁZTARTÁSIGÉP-CSOMAGJÁTl AAAAAAA PANNON GSM CÍMÜNK: DELMAGYARORSZAG SAJTOHAZ • 6740 SZEGED, PF. 153 A borítékra kérjük írja rá: „A szürkeség más lapra tartozik!". /Medió ;, Arfrjrk t MÉHBBBHHBMÉkM^BHBlBHHlM Szeged, Makkosházi krt. 29. Délmagyarország és Délvilág - a szürkeség más lapra tartozik!