Délmagyarország, 2001. október (91. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-15 / 241. szám

HÉTFŐ, 2001. OKTÓBER 15. A DÉL SPORTJA III. LABDARÚGÓ NB II Sopronban büntettek LABDARÚGÓ NB I Kispesten és Sopron­ban szám szerint hét, il­letve öt gólt láthattak a nézők a labdarúgó NB I második körének első fordulójában. A többi ta­lálkozón viszont nem igazán teljesítettek a csatárok, akik kevés al­kalommal zörgették meg a hálót. Kispesten Glázer Róbert érkezése óta egyre eredmé­nyesebb a csapat. A hétközi, ZTE elleni 2-l-es kupasikert követően Faragóék ezúttal a Haladást is legyőzték, még­hozzá nem is akárhogyan... A derék szombathelyiek egy ha­tosba szaladtak bele a fővá­rosban úgy, hogy az utolsó fél órában öt találatot kaptak. A vége 6-1 lett, és gólt szerzett az a Herczegfalvi István is, aki több hónapos, doppingo­lás miatti eltiltás után tért vissza a kispesti kezdőbe. A Fradi mumusa a Zalaeger­szeg, Szűcsék ezúttal a ZTE otthonában kaptak ki 2-0-ra. Ez pedig azt jelentette, hogy Ferenczi góljával a Vasas el­len nyerő MTK már kilenc pont előnnyel vezeti a tabel­lát. A Sopron az utóbbi idő­ben visszaesett, ennek bizo­nyítékaként Tóth Mihályék sa­ját pályájukon 4-1-re kikap­tak a Videotontól. A vereség következményeként a soproni csapatot működtető kft. fel­ügyelő bizottságának az elnö­ke, Vörös Sándor kijelentette, hogy amíg az együttes a nyol­cadik helynél gyengébb pozí­cióban van, addig az edzői stábnak és a labdarúgóknak is harminc százalékkal csökken­tik az alapbérüket. Eredmények: MTK-Vasas 1-0(1-0) Budapest, Hungária kö­rút, 2 ezer néző. Vezette: Sá­pi. Gólszerző: Ferenczi (35.). ZTE-FTC 2-0 (O-O) Zalaegerszeg, 8500 néző. Vezette: Hanacsek. Gólszerzők: Nagy L. (47.), Kenesei (72.). Kiállítva: Szűcs (FTC). Debrecen-Győr l-l (0-0) Debrecen, 6 ezer néző. Vezette: Hajdó. Gólszerzők: Plókai (52.), ill. Oross (82.). Sopron­Videoton 1-4 (0-2) Sopron, 3500 néző. Ve­zette: Juhos. Gólszerzők: Sira (88.), ill. Pomper (36.), Földes (40.), Komódi (57.), Kiska­pusi (89.). Kispest-Haladás 6-1 (l-O) Budapest, Bozsik-stadion, 1500 néző. Vezette: Szabó Zs. Gólszerzők: Bálint (3.), Pintér (60.), Herczegfalvi (71.), Téger (79.), Piroska (87. és 92.), ill. Filipovics (86.). Újpest­Dunaferr 0-2(0-1) Budapest, Megyeri űt, 5 ezer néző. Vezette: Buko­vics. (íólszerzők: Tököli (11­esből, 15.), Penksa (72.) A bajnokság állása: 1. MTK 10 1 1 29-7 31 2. ZTK 7 1 4 21-16 22 3. FTC 7-5 19-13 21 4. Videoton 6 3 3 13-13 21 5. Donaferr 5 3 4 20-13 18 6. Újpest 5 2 5 25-20 17 7. Debrecen 4 5 3 13-14 17 8. Haladás 4 3 5 14-24 15 9. Sopron 4 I 7 18-23 13 10. Kispest 3 3 6 17-27 12 11. Győr 1 5 6 14-21 8 12. Vasas 2 1 9 13-25 7 A következő forduló párosítása, péntek, 18 óra: Győr-MTK (Sportl), szombat, 14.30: Duna­ferr-Sopron, 16.30: Hal­adás-Újpest (ml), 18: Va­sas-ZTE, Videoton-Debre­cen, vasárnap, 18: FTC­Kispest (Sportl). M. J. Születésnapi győzelem Megyei rangadót ren­deztek a labdarúgó NB II keleti csoportjában. Az FC Szeged a Makót fogadta, és a Felső Tisza-parti sta­dionban a vendégek örül­hettek a 2-1 -es győzelem után. Ezzel a sikerrel a Makó a bajnokságban is­mét a képzeletbeli dobo­góra lépett. FC Szeged-Makó 1-2(0-1) Szeged, Felső Tisza parti stadion, 500 néző. Vezette: Tö­rök. Szeged: Dobó - Babos, Mórocz, Csűri, Kiss Z. - Ku­lacsik (Gyimesi). Rácz (Gál), Puskás, Fábián - Dóra, Kuru­csai. Edző: Szalai István. Makó: Ménesi - Görög (Sümeghy), Dálnaki, Magyar, Krucsó - Bagi, Ferenczy, Brakszatórisz (Szegedi), Kis K. - Varga, Mádi (Gyenes). Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Dóra (I l-es­ből), ill. Kis K„ Mádi. Hatmeccses veretlenségi széria az egyik, kiegyensúlyo­zott, és talán a vártnál jobb szereplés a másik oldalon. - Jó lenne most már a sok döntet­len után végre győzni is a me­gyei rivális ellen - nyilatkoz­ta a találkozó előtt Szalai Ist­ván, a Szeged edzője. Kolozs­vári János pedig bízott abban, hogy az elmúlt hetek gyen­gébb produkcióját egy jobb követi majd a rangadón. A vendégek mesterének azért is volt különösen fontos a meccs, mert a találkozó előtt ünne­pelte a 45. születésnapját. Az első percek inkább a szabálytalanságokról mint a fociról szóltak. Előbb Babos kapott sárga lapot egy csúnya belemenésért, majd Magyar járt ugyanígy a Dóra elleni belépőért. A félidő egyáltalán nem kápráztatta el a szurkoló­kat, akiknek bizony a nap me­legén kívül nem sok jó pilla­nat jutott. A kapura a mérkő­zés ezen időszakában a Szeged volt veszélyesebb. Dóra 17 A makói Varga (világos mezben, Fábiánnal csatázik) kemény harcot vívott a szegedi védőkkel. (Fotó: Gyenes Kálmán) méteres szabadrúgása például alig kerülte el a jobb felső sar­kot, majd Kurucsai távoli lö­ketét védte a kapufa segítségé­vel Ménesi. A szünet előtti per­cekben, némileg váratlanul ve­zetéshezjutott a Makó. Varga kapott egy kiváló indítást, a 16-oson belül Dobó nyújtott lábbal kirepülve szerezte meg előle a labdát, Török játékve­zető pedig közvetett szabadrú­gást ítélt. A leállított labdát Kis Krisztián Ferenczyhez pöckölte, aki megszelídítette azt, majd Kis a szétugró sze­gediek között, 14 méterről la­posan a hálóba lőtt, 0-1. A szünetben Szalai István cserére szánta el magát, a visszafogottan játszó Rácz he­lyett Gál Szabolcsot vetette be. A vendégeknek jót tett a pi­henő, és az 51. percben nö­velték az előnyüket. A védők fölött átszálló labdára Mádi csapott le a 16-os vonalán, és egy pattanás után, Dobó lábai között a kapuba lőtt, 0-2. A Szegednek ezután még jobban kellett támadnia, ám a Makó védelme remekül zárta a nem túl heves hazai rohamokat. A Tisza-partiak a magas, beívelt labdákkal főleg Dórát keresték, azonban Magyar kiválóan semlegesítette a csatárt. A Ma­kó a bátrabban kinyíló szege­di védelem miatt ebben a sza­kaszban már több lehetőségig is eljutott. Az egyik alkalmá­val Ferenczy lőhetett 16 méter­ről, Dobó védett, a kipattanót pedig Varga kiszorított hely­zetben mellépasszolta. A ha­zai próbálkozások az utolsó percben értek góllá. Babos be­ívelését Dóra háttal a kapunak mellel átvette, ám mielőtt ka­pura fordulhatott volna, Sü­meghy a földre vitte a tám­adót. A tizenegyesből Dóra a kapu bal alsó sarkába helye­zett, ám hogy mindez mennyi­re a mérkőzés utolsó pillanata­iban történt, azt bizonyította, hogy már a középkezdésre sem maradt idő. Szalai István: - Lehet, hogy az edzők közötti különb­ség döntött... Már az is pozi­tívum, hogy Szegednek NB Il­es csapata van. Kolozsvári János: - Enn­él szebb születésnapi ajándé­kot nem is kaphattam volna. Jók: Csúri, Babos, Kiss Z., ill. Ferenczy, Bagi, Mádi. További eredmények: Jász­berény-Kazincbarcika 2-1, Nyírbátor-Demecser 2-3, Baktalórántháza-Gyula 4-2, Karcag-Mátészalka 2-2, Ti­szaújváros-Orosháza 0-4,sza­badnapos: Bőcs. A bajnokság állása: 1. Demecser 9 6 2 1 19-11 20 2. Makó 10 6 13 18-17 19 3. Bocs 9 5 2 2 19-11 17 4. Tiszaújváros 9 4 4 1 20-10 16 5. Orosháza 9 4 4 1 19-9 16 6. Jászberény 9 4 3 2 13-9 15 7. Kazincbarcika 9 3 3 3 17-12 12 8. Nyírbátor 9 3 15 14-18 10 9. Mátészalka 10 2 4 4 13-20 10 10. Karcai; 9 2 3 4 9-15 9 11. FC Szeged 9 1 5 3 7-10 8 12. B. lórántbáza 9 1 3 5 14-25 6 13. Gyula 10 1 1 8 6-21 4 A következő forduló pá­rosítása, október 20. (szom­bat), 14.30 óra: Bőcs-Nytrbá­tor. Október 21. (vasárnap), 14.30: Demecser-Tiszaújvá­ros, Orosháza-Jászberény, Gyula-Szeged, Makó-Karcag, Kazincbarcika-Baktalóránthá­za, szabadnapos: Mátészalka. Sike sikere SALAKMOTOR Munkatársunktól A szegedi Sike Tamás vil­lámkarriert tudhat magáénak a salakmotorozásban. A 15 éves ifjú ugyanis csupán az idén kezdett el ismerkedni a sport­ággal (edzője az édesapja, Si­ke Csaba) és rögtön megnyer­te az OB Il-t. A MAMSZ-ku­pa névre is hallgató sorozatban általában az utánpótlás kor­osztályok képviselői vesznek részt, s itt nem összpontszá­mot, hanem átlagot (megszer­zett pont/teljesített futamok) számítanak. Sike az ötkörös megmérettetés első három ál­lomásán olyan átlagot produ­kált, hogy a negyediken már rajthoz sem kellett állnia. Az algyői pályán tréningező, de a Gyulai Speedway Club (ve­zető: Szilágyi Sándor; szerelő: Barát Lajos) színeiben moto­rozó vaspapucsos pillanatnyi­lag a magyar mezőny legfiata­labbja. Fejlődését pár önzetlen ba­ráton, támogatón (Demeter Fe­renc, Kalmár Szilvia, Tar Ró­bert, Hódi Lajos és Csizmadia László) kívül - hála az édes­apa jó kapcsolatainak - Ang­liából és Dániából is segítik felszerelésekkel, ruházattal, fontos kiegészítőkkel. Az OB II végeredménye: 1. Sike Tamás (Gyulai Speed­way Club) 2,16 pontos átlag, 2. Bartalos Zsolt (Hajdú Volán, Debrecen) 1,83, 3. Bányai Gergő (Gyulai Speedway Club) 1,81. LABDARÚGÓ NB III Három megyei csapat győzött a labdarúgó NB III Alföld csoportjában. A Szentes hazai környezet­ben rangadót nyert, a HFC és az Algyő pedig idegenben gyűjtötte be a három pontot. Egyedül a Csongrád focistái távoz­hattak a pályáról lógó or­ral, miután Kondoroson 4-0-ra kikaptak. MÉH-Szentes­Rákóczifalva 2-0 (1-0) Szentes, 600 néző. Vezette: Nagy L. Szentes: Vratnjan - Bo­sánszky Zs., Erdei, Fajkusz ­Törtei, Kerepeczky, Koncz, Balogh - Nana (Bubor), Tóth Cs. (Mészáros), Bosánszky M. (Pálfi). Edző: Bódi Attila. Rákóczifalva: Ulviczki ­Eszes, Csabai, Bartusz, Nász (Papp) - Fazekas (Szokolai), Erdélyi (Kun), Draskóczi, Pe­szeki - Kácser, Luca. Edző: Gömöri Béla. Gólszerzők: Tóth Cs., Koncz. A három hazai kezdőcsa­tár jelezte: Bódi Attila bátor játékra biztatta a labdarúgóit. A Szentes sorra vezette a támadásait, a hetedik percben Koncz szabadrúgásból elta­lálta a kapufát. A kiváló kö­zéppályás a 24. percben is­mét majdnem kettétörte a fel­ső lécet: Bosánszky M. lesze­relte a vendégek kapusát, visszagurított, Kerepeczky a Három boldog csapat gólvonalon álló védőt találta el, a kipattanót pedig Koncz a 16-osról a keresztlécre bombázta. A 30. percben megszületett a várt MÉH-gól, amikor Koncz szögletéből Tóth Csaba a hálóba bólin­tott, 1-0. A második félidő­ben újabb két kapufát értek el a szentesiek, sok helyzetet kialakítottak és kihagytak, mielőtt a 77. percben bebiz­tosították a sikerüket. Koncz 28 méteres szabadrúgásból a sorfal felett lőtt hatalmas gólt, 2-0. A Rákóczifalva igazolta, hogy méltán tarto­zik az élcsoportba, ám ezen a napon nem bírt a remekül ját­szó Szentessel. Bódi Attila: - Nagyon örü­lök, hogy az utolsó őszi hazai meccsünkön a szezon legjobb játékával szolgáltuk ki a kö­zönséget. Jók: Törtei, Koncz, Ba­logh, Kerepeczky, ill. Csabai, Peszeki, Bartusz. Békés-HFC 1-3 (l-l) Békés, 400 néző. Vezette: Demeter. Békés: Sándor - Pécs, Szenti, Nagy Z., Czipó - Btró J. (Nagy G. II.), Lakatos (Sza­bó), Litauszki, Marik - Kane, Belicza. Edző: Fodor Sándor. HFC: Bíró M. - Marczin­ka (Szűcs), Szrenka, Borbás Zs. - Hóbel, Kiss, Borbás P„ Csató, Fazekas - Katona (Ju­hász), Nagy L. Edző: Kiss Ti­bor. Gólszerzők: Belicza, ill. Katona (2), Nagy L. Kiállítva: Szenti. Nagyszerűen kezdte a talál­kozót a HFC: egy mintaszerű kontrából Katona labdáját Nagy L. értékesítette, 0-1. A jó rajt ellenére nyomasztó bé­kési fölénnyel telt el a félidő, így nem volt meglepetés, hogy a 34. percben Belicza tíz méterről egyenlített, 1-1. A második játékrészben aktívab­ban játszott a HFC, és előbb a 48. percben, remek akció vé­gén Szűcs passzát Katona lőt­te a hálóba, majd ugyanő a 65. percben okosan emelt át a ki­futó kapuson, 1-3. A találko­zónak ebben a szakaszában a vendégkapusnak, Bírónak nem volt védenivalója. A 85. percben tíz főre fogyatkozott a Békés, miután az utolsó em­berként szabálytalankodó Szentit - Borbás P.-t tartotta fel - kiállította a játékvezető. Kiss Tibor: - A jó játékunk végre eredménnyel is párosult. Jók: Pécs, Szenti, Litausz­ki, ill. Szűcs, Szrenka, Kato­na, Csató, Kiss. Örkény-Algyő 1-2 (0-0) Örkény, 300 néző. Vezette: Rácz. Örkény: Glonczi - Czig­ler, Kovács T., Danyis - Laka­tos, Major (Kucsák), Sur­mann, Katona (Farkas), Col­lins - Ozsváth, Vrábel (Pus­kás). Játékos-edző: Ozsváth Ferenc. Algyő: Halász - Kazán, Gábor, Kothencz, Koncz ­Kiszner, Krajczár, Erhardt (Angeli), Varga - Pálinkó (Brinszky), Krisztin B. (Ta­kács Z.). Játékos-edző: Takács Zoltán. Gólszerzők: Ozsváth, ill. Major (öngól), Brinszky. A nyílt támadójátékot vá­lasztotta a követendő taktiká­nak mindkét csapat, ám több lehetősége az Algyőnek volt. Kazán 25 méteres szabadrúgá­sát Glonczi bravúrral védte, majd Kiszner találta el a kapu­fát. A második játékrész első perceiben Gábor hibája miatt Vrábel lépett ki egyedül, ám Halász óriási bravúrral hárí­tott. A másik oldalon Varga kicselezte a kapust is, ám gyengén gurított, a védők pe­dig a gólvonalról szögletre vágták a labdát. A sarokrúgás után Major és Gábor együtt ugrott fel fejelni, a játékszer a hazai focistáról került a háló­ba, öngól, 0-1. A 75. percben Collins passzából Ozsváth az üres kapuba helyezett, 1-1. A vendégek két csatárt cseréltek, jelezve: szükségük van mind­három pontra. A próbálkozá­sok a 92. percben értek góllá, amikor Krajczár egyedül lé­pett ki, visszagurított, Brinszky pedig két cselt köve­tően a kapuba emelt, 1-2. Takács Zoltán: - A mai meccsen a három pont meg­szerzése volt a cél, és ezt a tervet teljesítettük. Jók: Glonczi, Collins, ill. Halász, Krajczár, Koncz. Mádi József Kondoros-Csongrád 4-0(1-0) Kondoros, 200 néző. Ve­zette: ifj. Berger. Kondoros: Adamik - Var­ga T., Kurucz, Sárosi, Gombár - Varga J., Jánosi (Dian), Lip­ták, Benczúr - Janis, Pusztai. Edző: Halász Ferenc. Csongrád: Révész - Palás­ti (Túri), Muskó, Bencze, Sza­bó - Varga A., Lovas, Tar, Pót (Szeri) - Shal, Gál (Kocsis). Edző: Keller Mihály. Gólszerzők: Pusztai, Lip­ták, Varga J. (1 l-esből), Dian. Meglepően jól kezdett a Csongrád, ha Varga A. és Shal jobban céloz, elhúzhatott vol­na a sereghajtó. A kimaradt helyzetek megbosszulták ma­gukat, ugyanis a 30. percben Pusztai kihasználta a vendég védők hibáját, és 6 m-ről beta­lált. Fordulás után még csak öt perce ment a meccs, amikor Lipták lövésre szánta el ma­gát, a labda megpattant Muskó lábán, majd a kapu jobb sar­kába pattant. A kétgólos hát­rány után minden mindegy alapon támadott a CSLC, fő­leg pontrúgásokkal veszélyez­tetett, de a szerencse, akárcsak az eddigi fordulókban, ezúttal is elpártolt a csapattól. Nem úgy a hazaiaktól, akik a 80. percben ajándék tizenegyes­hez jutottak, amit Varga J. an­nak rendje és módja szerint értékesített is. A végered­ményt az utolsó percben a csereként pályára lépő Dian állította be, 4-0. A közepes színvonalú mér­kőzésen az esélyesebb Kondo­ros győzelme teljesen megér­demelt, viszont a gólkülönb­ség túlzott. Keller Mihály: - Amíg nem tudunk gólt szerezni, fe­lejtsük el a pontszerzést. Jók: Kurucz, Varga J., Benczúr, Pusztai, ill. Lovas, Shal. Sz. L. További eredmények: Ja­mina-Kalocsa l-l, Kiskő­rös-Gyomaendrőd 2-0, sza­badnapos: Izsák. A bajnokság állása: 1. Kiskőrös 9 7 1 1 20-8 22 2. MF.H-Szentes 10 5 4 I 15-6 19 3. Rákóczifalva 8 5 1 2 19-11 16 4. Algyő 9 5 13 15-8 16 5. HFC 9 4 3 2 15-7 15 6. Békés 10 4 3 3 13-11 15 7. Kundarus 10 4 3 3 14-13 15 8. Örkény 9 3 2 4 12-11 11 9. Kalocsa 9 3 15 15-13 10 10. Gyomaendród 9 3 15 10-14 10 11. Izsák 8 2 3 3 19-18 9 12. Jamina 9 2 16 11-18 7 13. Csongrád 9 0 0 9 3-43 0 A következő forduló pá­rosítása, október 20. (szom­bat), 14 óra: Rákóczifal­va-Békés. Október 21. (va­sárnap), 14: Gyomaend­rőd-Örkény, HFC-Jamina, Kalocsa-Kiskőrös, Al­győ-Izsák, Csongrád-MÉH­Szentes, szabadnapos: Kondo-