Délmagyarország, 2001. szeptember (91. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-10 / 211. szám

HÉTFŐ, 2001. SZEPTEMBER 10. A DÉL SPORTJA III. LABDARÚGÓ NB III Öt győzelem után kikapott a Ferencváros Lilára vert kispestiek LABDARÚGÓ NB I A válogatottunk jóvoltá­ból megrázó hetet az NB I nyolcadik fordulója zárta. Volt idő, amikor óriási meglepetésnek számított volna, ha a Haladás megve­ri a Vasast. Manapság más idők járnak, most az a meg­lepő, hogy az angyalföldi alakulat mindössze egygó­los vereséggel megúszta a Vas megyei kirándulást. A soproniak nagyon fogad­koztak, most elkapják az egerszegieket. Az elhatáro­zást tett követte. A bajnok­ságot fantasztikusan kezdő zalaiak alaposan visszaes­tek; ügy látszik, nem sike­rült még kiheverniük az Új­pest elleni, két héttel ez­előtt elszenvedett hazai fi­askót. Totónyelven szólva or­szágos l-esnek ígérkezett a Ferencváros-Debrecen mérkőzés. Elvégre a bajnok látta vendégül azt a gárdát, amely az élvonalban csak adminisztratív döntésnek köszönhetően maradt benn, s most is 11. helyezettként lépett pályára. Ennek ellen­ére a futballhoz jobban ha­sonlító játékkal a cívisváro­siak rukkoltak elő. Az egész mérkőzés alatt terv­szerűbben, nagyobb meg­győződéssel futballoztak, több helyzetet dolgoztak ki a Pajkos-fiúk, mint a cím­védésre készülő fradisták. Nem is maradt el a szenzá­ció: Kuttor fejese három ponthoz juttatta őket! Zalaegerszegen már meg-megvillantotta igazi tudását, ki-kimutatta foga fehérjét a kissé későn összeálló Újpest. A két hét­tel ezelőtti remek teljesít­ményüket a Kispest ellen alaposan sikerült überelni. A piros-feketék kapusának, Tóth Józsefnek hétszer (!) kellett maga mögé nyúl­nia. Amennyiben a Megye­ri útiak a most látott formá­jukból nem engednek, nyu­godtan bejelenthetik igé­nyüket a dobogós helyek egyikére. A kiütéses vere­ség következtében lemon­dott a Kispest edzője, Szur­gent Lajos, akit a három tu­lajdonos közül egyik sem marasztalt... A Dunaferrnél nagyobb a válság, mint arra előzetesen számítani lehe­tett. Ellenkező esetben biz­tos, hogy nem gól nélküli döntetlenre lett volna képes hazai környezetben az Egervári-legénység az idén gyengécske Győrrel szem­ben. Akárcsak Dunaújvá­rosban, Fehérvárott sem láthattak gólt a nézők. Az alacsony színvonalú mér­kőzésen a listavezető MTK valamivel közelebb állt a győzelemhez, mint a Vide­oton. Eredmények: Haladás-Vasas 1-0 (1-0) Szombathely, 6 ezer néző. Vezette: Dubraviczky. Gólszerző: Preisinger (9.). Kiállítva: Zrlics (80.). Sopron-Zalaegerszeg 3-2 (1-0) Sopron, 4 ezer néző. Ve­zette: Kiss B. Gólszerzők: Orabinec (25.), Tóth M. (52.), Csiszár (83.), ül. Egressy (57., 72.). Ferencváros-Debrecen 0-1 (0-0) Budapest, Üllői út, 6202 néző. Vezette: Juhos. Gólszerző: Kuttor (73.). Kiállítva: Cheregi (90.). Újpest-Kispest 7-2 (3-1) Budapest, Megyeri út, 3 ezer néző. Vezette: Sápi. Gólszerzők: Tokody (16.), Vagner (18.), Kunzo (39., 73.), Dvéri (54.), Lőw (63.), Medgyesi (82.), ill. Faragó (27.), Sasu (50.). Dunaferr-Győr 0-0 Dunaújváros, 1500 néző. Vezette: Szarka. Videoton—MTK 0-0 Székesfehérvár, 3 ezer né­ző. Vezette: Bede. 1. MTK 2. Zalaegerszeg 3. Ferencváros 4. Haladás 5. Videoton 6. Újpest 7. Dunaferr 8. Sopron 9. Debrecen 10. Kispest 11. Győr 12. Vasas Az állás: 8 6 S 8 17-4 19 13-8 16 12-6 15 9-7 14 6-8 14 19-13 11 11- 8 11 13-13 10 6-12 9 9-22 7 7-11 6 8-18 3 A következő, 9. forduló párosítása, szeptember 14. (péntek): Vasas-Ferencvá­ros, 17.30 (Sportl). Szeptem­ber 15. (szombat): MTK­Dunaferr, 16.45 (ml); Győr-Haladás, 19; Zalaeger­szeg-Videoton, 19; Kis­pest-Sopron, 19.30. Szep­tember 16. (vasárnap): Deb­recen-Újpest, 18 (Sportl). Sx. L. Algyői jeles Csongrádon Megszerezte az NB III Alföld csoportjában a második győzelmét a Szentes. A HFC számá­ra az első idei kapott gól rögtön vereséget je­lentett a Kiskőrös ellen, mig az Algyő, esélyes­hez méltóan, magabiz­tosan verte a Csongrá­dot. Csongrád-Algyő 0-5 (0-3) Csongrád, 150 néző. Ve­zette: Hegedűs. Csongrád: Révész ­Varga, Bencze, Palásti, Szabó - Gál, Hardon (Csil­lag), Kocsis, Pót (Szeri) ­Magyar, Tar. Edző: Keller Mihály. Algyő: Halász - Adel­hardt, Gábor, Rau (Kisz­ner). Kazán — Kothencz, Krajczár, Erhardt, Varga (Podonyi) - Krisztin B. (Pálinkó), Brinszky. Edző: Takács Zoltán. Gólszerzők: Rau, Krajc­zár, Krisztin B., Pálinkó, Kiszner. Algyői fölényben teltek az első percek, de igazi gólhelyzet nem adódott előtte. Aztán a 25. percben egy ritkán látható, hatalmas góllal megszerezte a veze­tést az esélyesebb csapat: röviden fejelték ki a labdát a hazaiak, Rau 20 méterről kapásból óriási erővel bom­bázott a léc alá. Öt perc múlva jött a következő: a lécről levágódó labdát Ré­vész - a csongrádiak szerint még a gólvonal előtt — megfogta. A játékvezető vi­szont bent látta a labdát, s mint tudjuk, a pályán ő az úr. Ez annyira padlóra küldte a fiatal hazaiakat, hogy a 32. percben egy korszerű jobb oldali akció végén Krisztin B. végleg el­döntötte a mérkőzést. A fordulás után, a meccs 49. percében a megsérült Krisztin B. helyére beállt Pálinkó is megmutatta, hogy nem csak Rau képes hatalmas gólt szerezni. A minden csapatrészében jobb vendégek részéről egy másik csere, Kiszner állí­totta be a végeredményt a 77. percben, 0-5. Keller Mihály: - Fiatal csapatom ismét könnyűnek találtatott. Takács Zoltán: - Végig a mi akaratunk érvényesült. A nagy különbségű győze­lem mellett annak örülök a legjobban, hogy szép gólo­kat értünk el. Az Algyő támadója, Krisztin Balázs előbb gólt szerzett, majd a sérülése miatt Brinszky (balról) és Kothencz ölben cipelte le a pályáról. (Fotó: Miskolczi Róbert) Jók: Varga, Szabó, ill. Kazán, Krajczár, Erhardt. Sz. L. MÉH-Szentes-Kondoros 1-0 (i_0) Szentes, 400 néző. Ve­zette: ifj. Berger. Szentes: Vratnjan - Tör­tei, Erdei, Fajkusz - Kere­peczky, Tóth Cs. (Males), Koncz, Balogh, Pálfi (Na­na) - Bosánszky M., Bubor (Jerney). Edző: Bódi Attila. Kondoros: Adamik ­Varga T., Kurucz, Sárosi, Gombár - Jánosi (Skorka), Osan (Pusztai), Lipták, Varga J. - Janis, Kiszely. Edző: Halász Ferenc. Gólszerző: Bosánszky M. A mély talajú pályán az első harminc percben ritkán forogtak veszélyben a ka­puk. A 32. percben a Szen­tes szinte az első helyzeté­ből betalált. Koncz indította a védők között a jobb olda­lon kilépő Bubort, a tám­adó a kapusba lőtt, a kipat­tanóból azonban Bosánszky Mihály négy méterről he­lyezett a hálóba, 1-0. A második félidőben is foly­tatódott a férfias, kemény küzdelem, amelyben a Szentes főleg távoli lövé­sekkel veszélyeztetett. A Kondoros a rövid passzos játékkal próbálkozott, ám csak ritkán jutott el a hazai kapuig. Ehhez az is kellett, hogy a vendégek legvesz­élyesebb labdarúgóját, Ja­nist Fajkusz kiválóan sem­legesítette. A 75. percben növelhette volna az előnyét a Szentes, de egy beadás után Tóth Csaba fejese a kapufán csattant, a közép­pályás ismétlését pedig Adamik bravúrral szögletre ütötte. Bódi Attila: - Végre az elképzeléseim szerint for­málódik a csapat. Jók: Erdei, Fajkusz, Bo­sánszky M., Nana, ill. Var­ga J., Varga T., Adamik, Sárosi. M. J. HFC-Kiskőrös 0-1 (0-0) Hódmezővásárhely, vá­rosi stadion, 250 néző. Ve­zette: Nagy. HFC: Bíró - Borbás Zs., Szrenka, Marczinka - Hó­bel, Fazekas, Major (Csa­tó), Borbás P., Antal - Ju­hász (Szűcs), Katona. Edző: Kiss Tibor. Kiskőrös: Tüskés - Be­regszászi, Makrickij, Feke­te - Sindel, Pecznyik, Sorn­lyai, Filus, Kovács I. P. ­Baranov, Füleki (Dózsa). Edző: Szlovák László. Gólszerző: Füleki. Kiállítva: Somlyai. Az első félidő unalmas játékot hozott. Előbb a Kis­kőrös, a majd a Vásárhely volt aktívabb - helyzetek nélkül. A második negyve­nöt percre mindkét gárda támadóbb szellemben futott ki. Az 55. percben Katona a kapufát találta telibe, és a Kiskőrös is eljutott egy le­hetőségig. A 69. percben, szöglet után, Füleki csúsz­tatta a hálóba a labdát, 0-1. A 83. percben Somlyai megkapta a második sárga lapját, ezért Nagy játékve­zető kiállította a vendégek középpályását. Ezután fel­pörögtek az események: Csató előbb egy 25 méteres szabadrúgásból bombázott kapura, Tüskés bravúrral szögletre mentett. A sarok­rúgást követően Katonát le­rántották a 16-oson belül, a megítélt büntetőt azonban Csató a kapufára lőtte. Kiss Tibor: - Az eddigi legjobb ellenfelünk megér­demelte a győzelmet. Jók: Szrenka, Borbás P., ill. Makrickij, Baranov, Fü­leki, Tüskés. További eredmények: Békés-Izsák 1 — 1, Jami­na-Örkény 4-1, Rákóczi­falva-Gyomaendrőd 4-1, szabadnapos: Kalocsa. 1. Rákóczii. 2. Algyő 3. Kiskőrös Békés 5. MF.H-Szentes 6. HFC 7. Kondoros 8. Kalocsa 9. Örkény 10. Gyomaend. 11. Janiina 12.Izsák 13. Csongrád Az állás: 4 3 5 5 5 5 4 $ 4 J­5 4. 5 4 1 1 1 1 1 1 2 1 12-4 10 11-5 10 10-6 10 10-6 10 7-5 8 7-i 7-8 12-6 5-7 4-10 6-10 9-14 3-21 A következő forduló párosítása, szeptember 15. (szombat)^ 16 óra: Kondoros-Békés, Gyoma­endrőd-Csongrád. Szep­tember 16. (vasárnap), 16: MÉH-Szentes-Kalocsa, Izsák-Jamina, Örkény­HFC, Kiskőrös-Rákóczi­falva, szabadnapos: Algyő. Balhéztak Teherán (MTI) Az Irán déli részében talál­ható Sirázban hatvanhárom szurkolót állítottak elő, mert az Irak ellen Bagdadban 2-1-re megnyert labdarúgó vb-selej­tezőt követően a város utcáin randalíroztak. Az öröm kifeje­zésének hasonló módját vá­lasztotta egy népes csoport Te­heránban is. A találkozót kö­vető este az egyik központi té­ren randalíroztak a drukkerek, akiket a rendőrök csak gumi­botokkal tudtak szétzavami. A bagdadi győzelemmel Irán három forduló után az élen áll az ázsiai A csoport­ban. A győztes automatikus résztvevője a jövő évi, kore­ai, japán közös rendezésű vi­lágbajnokságnak. NONSTOP HIRDETÉSFELVÉTEL TELEFONON 5000 Ft értékhatárig 18 órától reggel 8 óráig üzenetrögzítő 62/567-835 LABDARÚGÓ NB IF Jászberényben megszerezte első győzelmét a Szeged Triplázott a Makó Egymás után a harma­dik - ebből idegenben a második - győzelmét sze­rezte meg a Makó a lab­darúgó NB II keleti cso­portjában. A Szeged is ki­tett magáért, a Szalai-fiúk Jászberényben megsze­rezték első sikerüket. Bőcs-Makó 2-3(0-1) Bőcs, 250 néző. Vezette: Ember. Bőcs: Pallai - Simon, Sal­ló, Farkas, Szaniszló - Sipos (Pachinger), Nagy G., Dobos, Simkó - Podhurszky (Le­hoczky), Kulcsár (Lója). Játé­kos-edző: Kulcsár Sándor. Makó: Kovács - Görög, Dálnaki, Magyar, Krucsó ­Sümeghy, Szegedi (Kondacs), Ferenczy, Brakszatórisz, Kis — Varga. Edző: Kolozsvári Já­nos. Gólszerzők: Kulcsár (2), ill. Brakszatórisz (2), Magyar. A szokatlanul kis méretű pálya, valamint az első féli­dőben a hátszél a védekezés­ből gyors kontrákra építő Ma­kónak kedvezett. A vendégek a 11. percben szereztek veze­tést, amikor Szegedi jobb ol­dali bedobását Magyar hat mé­terről fejelte a hálóba, 0-1. A tavaly még a Diósgyőr színe­iben focizó bőcsiek fokozták a tempót, gyors kényszerítők­kel igyekeztek a makóiak há­ta mögé kerülni, és az egyik ilyen alkalommal csak Simkó ügyetlenségén múlt, hogy nem sikerült az egyenlítés. A má­sik oldalon Sümeghy maradt le Varga beadásáról, majd Varga lőtt egy csel után a rövid fel­ső sarok mellé. A szünetet követően telje­sen beszorította az ellenfelét a borsodi gárda, és gyorsan megfordította az eredményt. Kulcsár előbb az 50. percben nyolc méterről, becsúszva per­dített a kapuba, majd a 61. percben, 19 méteres szabadrú­gásból lőtt a léc alá, 2-1. A Makó nem adta fel, fegyelme­zetten és elszántan átvette a fordulatos, izgalmas meccs irányítását. Az akarattal siker is párosult: a 88. percben Var­ga beadásánál Pallai és Simon összefutott, Brakszatórisz pe­dig egy átvétel után, öt méter­ről lőtt az üres kapuba, 2-2. Már mindenki a végső sípszót várta, amikor ismét betaláltak a vendégek. Kis szabadrúgását követően a rendkívül bizony­talan Pallairól felpattant a lab­da, Ferenczy középre fejelte azt, Brakszatórisz pedig há­rom lépésről a kapuba bólin­tott, 2-3. Kolozsvári János: -A zsi­nórban aratott harmadik győ­zelmünk nem a véletlen műve. Jók: Kulcsár, Szaniszló, Nagy G., ill. Magyar, Brak­szatórisz, Görög, Varga. Jászberény-FC Szeged 0-1 (0-0) Jászberény, 400 néző. Ve­zette: Hajdó. Jászberény: Bak - Udvari­as, Major, Boros, Szabó (Nagy A.) - Telek, Ludasi, Csatlós, Tasi (Szerencsi) - Csikós, Konka. Edző: Vígh Tibor. Szeged: Dobó - Sza­mosszegi, Mórocz, Babos, Kiss Z. - Bartyik (Kurucsai), Puskás, Csúri, Fábián - Kula­csik, Dóra. Edző: Szalai Ist­ván. Gólszerző: Kurucsai. Kulacsik-helyzetekkel in­dult a mérkőzés: előbb a 7., majd a 12. percben védte Bak kapus a támadó lövéseit. A 26. percben Dobó is bemutatott egy bravúrt, Csatlós fejesét hárította. A játékrész utolsó negyedórájában beszorultak a Tisza-partiak, de megúszták gól nélkül. A hazaiak ehhez a legközelebb a 42. percben jár­tak, amikor a rosszul kimozdu­ló Dobó felett átfejelték a lab­dát. de a visszafutó Babos a gólvonal előtt mentett. A fordulás után, a meccs 49. percében Kulacsik 14 mé­terről tesztelte a léc állagát. Két perc múlva ugyanezt tet­te Csatlós is, igaz, ahhoz, hogy a kapufán csattanjon a labda, kellett Dobó védése is. A há­rom pont sorsa a 79. percben dőlt el: a mindössze négy per­ce pályán lévő Kurucsai Csű­ri átadását követően. Bakot elfektetve, 5 méterről helyezett a kapuba, 0-1. A remek iramú, változatos mérkőzésen sok helyzetet dol­goztak ki a csapatok. A Szeged azért nyert, mert a Jászbe­rénnyel ellentétben ezekből egyet ki is használt. Szalai IstvánGratulálok a csapatomnak. Jók: Csikós, Csatlós, Bo­ros, ill. Babos, Mórocz, Kiss Z., Csúri, Puskás. Sx. L. További eredmények: De­mecser-Gyula 2-0, Tiszaúj­város-Karcag 0-0, Oroshá­za-Baktalórántháza 4-1, Ka­zincbarcika-Mátészalka 1—1, szabadnapos: Nyírbátor. Az állás: 1. Demecser 5 4 _ .4 11-5 12 2. Tiszaújváros 5 3 2 r> 15-4 11 3. Jászberény 5 3 1 1 9-4 10 4. Makó 5 3 ­2 10-11 9 5. Böcs 5 2 1 2 11-9 7 6. Nyírbátor 4 2 1 1 7-5 7 7. Karcag 4 2 1 1 5-5 7 8. Orosháza 5 1 3 1. 8-6 6 9. K.-barcika 4 I 1 2 7-6 4 10. FC Szeged 4 1 1 2 2-4 4 11. Mátészalka 5 ­2 3 5-13 2 12. Baktalóránth. 4 ­2 2 5-14 2 13. Gyula 5 ­1 4 2-11 1 A következő forduló pá­rosítása, szeptember 15. (szombat), 16.30 óra: Sze­ged-Orosháza. Szeptember 16. (vasárnap), 16.30: Nyír­bátor-Kazincbarcika, Kar­cag-Jászberény, Gyula-Bőcs, Makó-Mátészalka, Baktaló­rántháza-Demecser, szabad­napos: Tiszaújváros.