Délmagyarország, 2001. szeptember (91. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-24 / 223. szám

HÉTFŐ, 2001. SZEPTEMBER 24. A DÉL SPORTJA III. Szárnyal az MTK LABDARÚGÓ NB I A hazai élvonalban a tizedik fordulóban sem verdeste a színvonal az eget, de ezt már meg­szokhatták a drukkerek. Összesen 21 gólnak örülhettek a nézők, de Székesfehérvárott egyet sem láthattak. Az MTK a Haladást, az Újpest a Sopront, míg a Dunaferr a Zalaegerszeget ütötte ki. A forduló nyitómeccsén az éllovas MTK-t üldözők abban reménykedtek hogy a hazai környezetben már időtlen idők óta veretlen Hal­adás, ha nem is győzi le a kék-fehéreket, de egy döntet­lenre jó lehet. Ehhez képest jó alapos verésben volt része, az 5-0-ás fővárosi siker akár még nagyobb különbségű is lehetett volna. Az elmúlt heti debreceni fiaskót követően az Újpest csapata Sopronban sem mehetett biztosra, mégis biztosan szerezte meg a há­rom pontot. Éppen ezért ne­hezen érti meg az ember a házigazdák szakvezetőjét, Reszeli Soós Isó'ánt, aki sze­rint igazságtalan játék a fut­ball, mert előfordul benne, hogy nem a jobbik csapat nyer. Ez a megállapítás, akár igaz is lehetne, de akkor, amikor az egyik gárda négy, a másik meg csak egy gólt szerez, kicsit furcsa... A Ferencváros hazai pá­lyán folytatta sikeres szerep­lését; a zöldek a Győr elleni három ponttal ott lihegnek az éllovas MTK mögött. Lip­cseiék a számukra jól sikerült első játékrész után, a fordu­lást követően kissé könnyed­re vették a figurát. A figyel­metlenséget és a fegyelme­zetlenséget megúszták egy kapott góllal, de ha Szűcs La­jos megint, immár sokadszor nem véd válogatott formá­ban, nem biztos, hogy a Győr pont nélkül távozik az Üllői útról. A Videoton-Kispest talál­kozón nem sok minden tör­tént, a nézőknek csak a ren­geteg bosszankodás jutott. Ilyenkor aztán elgondolkozik az ember: miként lehetséges, hogy a fehérváriak mind­össze kilenc szerzett találat­tal, negatív gólkülönbséggel ott állnak a dobogón... Tóth László, a Dunaferr Rt. elnök­vezérigazgatója az utóbbi he­tek gyenge eredményeinek következtében azt találtatott mondani: csökkenteni kell a labdarúgók fizetését. Ezt a fi­úk zokon vették, nekidurál­ták hát magukat, és ügy fut­balloztak, ahogy korábban is kellett volna: Tököli vezeté­sével mélyebbre taszították az egyébként is gödörben lévő zalaiakat. Lehet, hogy meglágyul a főnök szíve? A Vasas ebben a bajnok­ságban még nem játszott döntetlent, egészen tegnap estig, amikor is a héten Bor­deaux-ban járt Debrecen el­len ikszelt. Az egy-egy pont­nak valószínűleg egyik csa­pat sem tud felhőtlenül örül­ni. Erdemények: Haladás-MTK 0-5 (0-2) Szombathely, 7 ezer néző. Vezette: Juhos. Gólszerzők: Ferenczi (4., 61., 70.), Czvitkovics (42.), Illés (66.). Sopron-Újpest 1-4 (0-1) Sopron, 4500 néző. Ve­zette: Szarka. Gólszerzők: Sira (56.), ill. Tamási (37.), Erős (58.), Vagner (59.), Dvéri (81.). Ferencváros-Győr 3-1 (3-0) Budapest, Üllői út., 6177 néző. Vezette: Makai Gólszerzők: Horváth P. (6., 38. - az utóbbit 11­esből), Lipcsei (45.), ill. Oross (83.). Videoton-Kispest O-O Székesfehérvár, 3 ezer néző. Vezette: Dubraviczky. Dunaferr-Zalaegerszeg 4-1 (1-0) Dunaújváros, 1500 néző. Vezette: Hajdó. Gólszerzők: Tököli (41., 70., 80.), Bagoly (54.), ill. Waltner (53.). Vasas-Debrecen 1-1 (1-0) Budapest, Fáy utca, 500 néző. Vezette: Hanacsek. Gólszerzők: Kerényi (31.), ill. Radojicsics (86.). Kiállítva: Tiber (Debre­cen - 88.). 1. MTK 2. Ferencváros 3. Videoton A bajnokság állása 10 10 7 ­10 5 3 1 3 2 2 4. Zalaegerszeg 10 5 5. Haladás 6. Újpest 7. Dunaferr 8. Sopron 9. Debrecen 10. Kispest 11. G.vőr 12. Vasas 1 3 2 4 3 4 4 1 5 4 3 25- 6 25 18- 8 21 9-10 18 16-15 16 12-15 15 23-18 14 17-12 14 17-18 13 11-13 13 10-25 8 11-17 7 10-22 4 A következő, 11. forduló párosítása, szeptember 28. (péntek): Zalagerszeg-Hal­adás, 18 (Sport 1). Szeptem­ber 29. (szombat): Új­pest-Videoton, 16.30 (ml); Győr-Vasas, 19; Kis­pest-Dunaferr, 19.30. Szep­tember 30. (vasárnap): MTK-Ferencváros, 18 (Sport 1); Debrecen-Sopron, 18. Sz. L. Továbbképzések és teniszverseny Munkatársunktól A Magyar Testnevelő Tan­árok Országos Egyesületének szegedi szervezete és a Csongrád Megyei Pedagógiai és Közművelődési Szolgálta­tó Kht. továbbképzést tart. A szeptember 25-én (kedden) a szegedi Közép fasori köz­pontban 16 órakor kezdődő előadás témája: Változások és elvárások a Nemzeti Atlé­tikai Program szellemében, előadó: Kiss Gábor, a JGYTK docense. A szervezet elkészítette a következő fél év programját is. Október 6-án (szomba­ton), 13 órától teniszversenyt rendeznek a testnevelőknek az újszegedi Erzsébet-liget­ben, amelyre szeptember 30­ig lehet jelentkezni telefonon a 62/544-278-as számon, il­letve a jszabó@phedu.u-sze ged.hu e-mail címen. A rész­vétel az MTTOE-tagoknak ingyenes. Október 22-én a DFA (Né­met Labdarúgó Akadémia) képzési programját ismerhe­tik meg az érdeklődők a To­polya sori sportcsarnokban, előadó a DFA vezetője, Peter Schreiner. Novemberben a torna oktatásában felmerülő problémákról hallhatnak a testnevelők. Lépést tart az Algyö LABDARÚGÓ NB III A hétvégi fordulóban a Csongrád megyei lab­darúgó NB lll-as együt­tesek minden eredményt elértek, amit csak lehet. Az Algyö idegenben nyert (ezzel már a má­sodik helyet foglalja el!), a MÉH-Szentes pedig pontot rabolt Békésről. A Csongrád otthon ka­pott ki (továbbra is 0 pontos a gárda), mig a HFC gólgazdag meccsen múlta felül a vásárhelyi városi stadionban az Izsákot. Kalocsa-Algyő 0-2(0-1) Kalocsa, 500 néző. Vezet­te: Oross. Kalocsa: Gojtán - Páko­licz D., Farkas, Fuszenekker, Kovács - Bohácsi, Pata, Il­lés, Gombkötő (Pákolicz A.) - Beke (Maros), Szabadi. Edző: Alföldi Albert Algyő: Halász - Rau (Varga R.), Kazán, Adel­hardt, Krajczár, Gábor ­Koncz, Kothencz, Pálinkó ­Erhardt (Angeli), Brinszky (Kiszner). Játékos-edző: Ta­kács Zoltán. Gólszerzők: Brinszky, Kothencz. Az első félidőben a me­zőnyjáték dominált, s a ven­dég algyőiek kontrákkal igyekeztek veszélyeztetni Gojtán kapuját. Ennek már a 16. percben meg lehetett volna az eredménye, de Brinszky középre adása után Pálinkó lövését ártalmatlan­ná tette a hazai portás. A kö­vetkező akció után már örül­hettek a vendégek: Brinszky lerázott magáról két védőt, majd balról, mintegy 17 mé­terről hatalmas bombát kül­dött a kalocsai hálóba, 0-1. A szünet után a Kalocsa még nyíltabban játszott, mint az első 45 percben, s ennek köszönhetően a Csongrád megyei gárda előtt több lehetőség is adódott előnye növelésére. Az 50. percben a hazai védők rövi­den szabadítottak fel, a lab­da Kothencz elé került, aki jobbal 16 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 0-2. A 80. percben tíz főre fogyatko­zott a Takács-legénység, Pá­linkó egy rosszütemű becsú­szás után megkapta második Vásárhelyen négyszer került az izsáki hálóba a labda és ez a győzelmet jelentette a kék-sárgáknak. (Fotó: Tésik Attila) sárgáját, mehetett zuhanyoz­ni. Takács Zoltán: - Takti­kus, fegyelmezett játékkal si­került megszerezünk mind­három pontot. Jók: Kovács, Bojtán, ill. Kothencz, Brinszky, Kazán. I. P. Csongrád-Kiskőrös 0-3 (0-2) Csongrád, 200 néző. Ve­zette: Szabó II S. Csongrád: Révész - Pa­lásti (Túri), Muskó, Bencze, Hardon - Varga, Vidéki, Lo­vas, Pót - Csillag, Tar. Edző: Keller Mihály. Kiskőrös: Tüskés ­Aszódi, Makrickij, Fekete, Filus - Somjai, Pecznyik, Füleki (Szlovák), Sindel (Bús) - Kovács, Baranov. Edző: Szlovák László. Gólszerzők: Somjai, Ba­ranov, Füleki. A két csapat helyezésének megfelelően rögtön a lista­vezető lépett fel támadólag. A házigazdák foggal-köröm­mel védekeztek, mégsem si­került elkerülniük, hogy a 15. percben ne kerüljön a kapujukba a labda. Somjai találata után kiegyenlítetteb­bé vált a küzdelem, a csong­rádiak is próbálkoztak távoli lövésekkel. Ennek ellenére a 30. percben az elmúlt baj­nokságban a Csongrádban futballozó Baranov fejjel kétgólosra növelte csapata előnyét. A második félidőben is remekül küzdöttek a hazai fiatalok, így az újabb találat­ra egészen a 75. percig kel­lett várnia a bajnokaspiráns­nak, 0-3. Keller Mihály: - Nem vallottunk szégyent, csak gratulálni tudok a fiúknak a remek helytállásért. Jók: Lovas, Vidéki, ill. Makrickij, Somjai, Sindel, Filus. Békés-MÉH-Szentes 0-0 Békés, 300 néző. Vezette: Pataki. Békés: Sándor Cs. - Lita­uszki, Czipó, Szenti, Nagy ­Semjényi, Sándor M., Pécs ­Marik, Kane, Kasik (Laka­tos). Edző: Fodor Sándor. Szentes: Vratnjan - Tör­tei, Erdei, Fajkusz - Kere­peczki, Jernei (Bosánszki Zs.), Tóth, Balog (Nana), Males (Mészáros) - Bubor, Koncz. Edző: Bódi Attila. A csoportrangadón a ven­dégek alakítottak több hely­zetet az első játékrészben, de sajnos Koncz - kétszer is ­és Kerepeczki is rosszul cél­zott. A fordulás után a hazai­ak alakítottak^ ki mezőnyfö­lényt, többet birtokolták a labdát, de igazi ziccerbe egyszer sem kerültek. Az el­lentétes félidők miatt igazsá­gos a pontosztozkodás. Bódi Attila: - Derekasan helytállt a csapat, de azt na­gyon sajnálom, hogy az első félidőben kimaradtak a hely­zeteink. Jók: Sándor Cs., Szenti, Marik, ill. Erdei, Fajkusz, Kpncz. Sx. L. HFC-lzsák 4-3 (2-1) Vásárhely, Városi Stadi­on, 450 néző. Vezette: Chris­tián. Hódmezővásárhely: Bíró - Hóbel, Szrenka, Fazekas, Borbás Zs. - Szűcs, Major, Kiss T. (Huszár) - Csató (Borbás P.) - Nagy L„ Kato­na. Edző: Kiss Tibor. Izsák: Molnár - Horváth, •Jávorka, Bonea, Király (Me­zei K.) - Mezei Zs., Márton, Kurucsai (Tóth Cs.), Török (Takács) - Bankes, Gréczi. Játékos-edző: Gréczi Gábor. Gólszerzők: Nagy L. (2), Katona, Major (1 l-esből), ill. Kurucsai (2, az egyiket 1 l-esből), Bankes. Izsáki helyzettel kezdő­dött a találkozó, ám a folyta­tásban a vásárhelyiek egyre aktívabbá váltak, s az első 20 percben kétszer is beta­láltak az ellenfél kapujába. A folytatásban egyre akt­ívabbá vált a vendéggárda, Bankes révén még a szünet előtt szépíteni tudott. Mind­két csapat védelme rengete­get hibázott, így jó néhány helyzet alakult ki. A térfél­cserét követően újra kétgó­lossá vált a vásárhelyiek előnye, ám az Izsák nem ad­ta fel a küzdelmet, Kurucsai két találatával egyenlített, és űjra nyílttá tette a találkozót. A mérkőzést végül Nagy László fejes gólja döntötte el, s végül a lehetőségek alapján megérdemelt hazai siker született. Kiss Tibor: - Kétszer ál­lítottuk talpra az Izsákot, még szerencse, hogy a há­rom pont itthon maradt. Jók: Nagy L., Major, Csapó, Szrenka, ill. Kuru­csai, Jávorka, Bankes. További eredmények: Jamina-Kondoros 1-2, Rá­kóczifal va-Örkény 2-1, Sza­badnapos: Gyomaendrőd. 1. Kiskőrös 2. Algyö 3. Rákóczifalva 4. Békés 5. MÉH-Szentes 6. kondoros 7. HFC 8. Örkény 9. Gyomaend. 10. Kalocsa 11. Jamina 12.Izsák 13. Csongrád A bajnokság állása: 1 1 1 1 1 3 3 2 1 2 1 0 17- 8 16 13- 5 13 16-9 13 10- 6 12 9- 5 12 9- 9 II 11- 5 10 7-9 8 9-10 7 12-10 6 8-13 4 13-19 4 3-29 0 A következő forduló pá­rosítása. Szeptember 29 (szombat), 16 óra: Gyoma­endrőd-Algyő, Kondo­ros-HFC. Szeptember 30. (vasárnap), 16 óra: MÉH­Szentes-Jamina, Izsák-Rá­kóczifalva, Örkény-Csong­rád, Békés-Kalocsa. Sza­badnapos: Kiskőrös. Értékes megyei döntetlenek LABDARÚGÓ NB II Remekül szerepeltek a Csongrád megyei csa­patok a hétvégi forduló­ban: mind a Makó, mind pedig az FC Szeged ponttal gazdagabban tért haza idegenből. Kü­lönösen a Tisza-partiak eredménye dicséretes, elvégre a listavezető De­mecser otthonában ér­tek el döntetlent. Kazincbarcika-Makó 0-0 Kazincbarcika, 500 néző. Vezette: Kormos. Kazincbarcika: Nagy ­Kovács, Bányai, Harnócz, Hanász - Engi (Bercsényi), Szamosi, Szögedi, Deák ­Mogyoródi (Dávid), Fekete. Edző: Kádár Zsolt. Makó: Ménesi - Görög, Magyar, Papp, Krucsó - Ba­gi, Sümeghy (Gyenes), Fe­renczy, Brakszatórisz (Má­di), Kis - Varga. Edző: Ko­lozsvári János. Az eltiltott Szegedi, vala­mint a sérült Kondacs mel­lett Dálnokira sem számítha­tott a vendégtréner, Kolozs­vári János. A védő a Máté­szalka elleni meccsen kapott rúgás miatt egész héten nem edzett, és Kazincbarcikán sem vállalta a játékot. A rendkívül fiatal, 19-20 éves labdarúgókból álló ha­zai csapat - amely az MTK egyik fiókegyüttese - ragadta magához a kezdeményezést, és Deák révén kétszer vesz­élyeztetett az első félórában. A ballábas középpályás előbb jobbról, szabadrúgás­ból csavarta a labdát kapura, majd középről 14 méterről lőtt, Ménesi - ahogy az egész mérkőzésen - mindkét alkalommal magabiztos volt. A vendégeknek egy le­hetőségük akadt az első fé­lidőben, ám Kis éles, beadás­szerű lövéséről a támadók éppenhogy csak lemaradtak. A második játékrészben fokozta a tempót a Barcika, és megpróbált gyors oldal­váltásokkal, valamint kény­szerítőkkel a védők mögé kerülni. A veszélyeztetésben a sokszoros ifjúsági váloga­tott, Fekete Zsolt járt az élen, de fejjel, majd lábbal sem tudott túljárni Ménesi eszén. A hazaiak az idő előrehalad­tával egyre türelmetlenebbek lettek, míg a Makó okosan lassította a játékot. A sze­merkélő esőben fegyelme­zett védekezésüknek kö­szönhetik az egy pontot a Csongrád megyeiek. Kolozsvári János: - A célunkat elértük, nem kap­tunk gólt, de sajnos nem is szereztünk, így megszakadt a győzelmi sorozatunk. Jók: Szamosi, Mogyoró­di, Bányai, ill. Ménesi, Papp, Magyar, Bagi. Demecser-FC Szeged 1-1 (0-1) Demecser, 500 néző. Ve­zette: Hegedűs. Demecser: Petrovics ­Dudnik (Kozma A.), Szé­kely, Homann, Lajkovics ­Czipf, Seres, Kozma J., Ni­nine (Gombkötő) - Szabó, Kantár J. (Kertész). Edző: Kiss Miklós. Szeged: Dobó - Sza­mosszegi, Mórocz, Babos, Kiss Z. - Kulacsik, Csűri, Krausz, Fábián - Dóra, Ku­rucsai. Edző: Szalai István. Gólszerzők: Czipf (11­esből), ill. Kurucsai. Nem múltak eseménytele­nül az első percek sem, de az első gólra 26 percet kellett várni. Némi meglepetésre a vezetést az esélytelenebbnek tartott vendégek szerezték meg: Csűri szöktette Fábi­ánt, akinek a beadása után a labda a kapusról Kurucsai elé pattant, neki pedig nem volt nehéz két méterről az üres kapuba passzolni, 0-1. Két perc múlva kis híján nö­velte előnyét a Szeged: Csű­ri szabadrúgását Dóra a felső lécre fejelte. A fordulás után a listave­zető mindent egy lapra feltéve támadott, a legközelebb a 62. percben járt az egyenlítéshez, de az egyedül kapura törő Kertész lábáról a nagyszerű ütemben kiinduló Dobó re­mek reflex-szel lelopta a lab­dát. A 70. percben egyenlített a Demecser: Szabót a 16-oson belül Mórocz fellökte, 11 -es! A büntetőt Czipf váltotta gól­ra, l-l. A találkozó hátralévő részében mezőnyfölényt har­colt ki a házigazda, de az eredmény már nem változott. Az FC Szeged megérdemel­ten harcolt ki döntetlent az él­lovas otthonában. Szalai István: - Szép álom volt az első félidő, a szünet utáni tizenegyes azonban fe­lébresztett bennünket. Jó eredménynek tartom az ikszét. Jók: Szabó, Czipf, Nini­ne, Kozma J., ill. Dobó, Ba­bos, Csűri, Kiss Z., Krausz. Sz. L. További eredmények: Orosháza-Karcag 3-0, Bőcs-Baktalórántháza 4-2, Mátészalka-Gyula 1-0, Ti­szaújváros-Nyírbátor 3-0. Szabadnapos: Jászberény. 1. Tiszaújváros 2. Demecser 3. Bocs 4. Makó 5. Jászberény 6. Orosháza 7. Kazlncb. 8. Karcag 9. Nvírbátor 10. FC Szeged 11. Mátészalka 12. Baklalóránth. 13. Gvula A bajnokság állása: 18- 4 14 14- 8 14 17-11 13 14-14 13 10- 5 II 13- 8 10 11-7 8 6-9 8 8-12 7 5-7 6 9-17 5 9-20 .1 2-14 I A következő forduló pá­rosítása. Szeptember 30. (szombat), 16: FC Sze­ged-Bőcs, Nyírbátor-Jász­berény. Október 1. (vasár­nap), 16: Tiszaújváros-Ka­zincbarcika, Gyula-Makó FC, Karcag-Demecser, Bak­talórántháza-Mátészalka. Szabadnapos: Orosháza.