Délmagyarország, 2001. szeptember (91. évfolyam, 204-228. szám)

2001-09-17 / 217. szám

HÉTFŐ, 2001. SZEPTEMBER 17. A DÉL SPORTJA III. Góleső áztatta a pályákat Növelte előnyét az MTK . ~ ben lőtte Petry kapujába. LABDARUGÓ NB I Hiába történt edzőváltás a Kispest kispadján, a Szur­gent Lajost váltó Glázer Ró­bert bemutatkozása kifeje­zetten rosszul sikerült. A pi­ros-feketéknek a változatos­ság kedvéért most a soproni­ak adtak futball-leckét. Mi lesz veled, Kispest? Debre­cenben befejeződött az Új­pest szárnyalása, a héten a Bordeaux-i repülőtéren is járt Pajkos-fiúk alaposan megleckéztették az utóbbi hetekben egészen tűrhetően futballozó lilákat. Az élvonal kilencedik fordulójában nem pa­naszkodhattak a nézők, hogy kevés gólt láthat­tak: a hat meccsen összesen 28-szor rezdült meg a háló a szakadó esőben. Ez pedig nem kevesebb, mint 4,66-os átlag! A legnagyobb meglepetés Debrecen­ben született, a cívisvá­rosiak kiütötték az utób­bi hetekben egész jó for­mában futballozó Újpes­tet. Ettől függetlenül jól szerepeltek a vendég­csapatok: idegenben nyert a Fradi, a Sopron, a Videoton, de a Hal­adás sem kapott ki. A magyar Császár, azaz Albert Flórián szombaton ünnepelte 60. születésnapját. Tudták ezt a ferencvárosiak mai labdarúgói is, az ünnep előestéjén győzelemmel kedveskedtek az FTC törté­netének egyik legnagyobb alakjának, az egyetlen hazai Aranylabdásnak (1967). A sereghajtó Vasas meglepően jól tartotta magát, de a sérü­léséből felépült Horváth P. az utolsó négy percben két­szer is betalált Nota kapujá­ba. A Győr elérkezettnek lát­ta az időt, hogy ebben a baj­nokságban végre megszerez­ze az első hazai győzelmét. Vezettek is a Rába-partiak már 2-0-ra, de örömük kora­inak bizonyult, a mezőny egyik meglepetés csapata, a Haladás kétszer egyenlítve elvitt egy pontot. Az újabb kudarccal felérő pontvesztés után a nagy kérdés: kik lesz­nek azok az újabb játékosok, akiket Varga Zoltán edző a junior gárdába irányít? Úgy tűnik, az idénynek kápráza­tosan induló zalaegerszegiek végleg kipukkadtak. A zalai fővárosban a legelvakultab­bak már a bajnoki aranyról álmodoztak, de erre még egy kicsit talán várni kell. Az Újpest és a Sopron után ezúttal az a Videoton fektet­te két vállra a kék-fehéreket, amelynek gólkülönbsége - a harmadik helye ellenére ­még mindig negatív. Növelte előnyét a táblázat élén az MTK. Az újabb, a Dunaferr elleni siker nem valószínű, hogy megszüle­tik, ha Illés Béla nem játszik. A válogatottban megle­hetősen szürkén teljesítő ..Béci" ismét bebizonyította, itthon ő a király. A három pontot érő gólját a 92. perc­Eredmények: Vasas-Ferencváros 1-3 (0-0) Budapest, Fáy u., 6 ezer néző. Vezette: Megyebíró. Gólszerzők: Gyánó (61.), ill. Jovics (55.), Horváth P. (86. - 1 l-esből), Horváth P. (89.). Győr-Haladás 3-3 (1-0) Győr, 1500 néző. Vezette: Kassai. Gólszerzők: Szanyó (38.), Dulcea (51.), Szanyó (73.), ill. Preisinger (70.), Fi­lipovics (71.), Nagy L. (82.). MTK-Dunaferr 3-2 (l-l) Budapest, Hungária krt., 1000 néző. Vezette: Ábra­hám. Gólszerzők: Illés (22.), Bagoly (öngól - 70.), Illés (92.), ill. Tököli (18.), Tökö­li (63.). Kispest-Sopron 1-3 (0-1) Budapest, Bozsik-stadion, 1500 néző. Vezette: Arany. Gólszerzők: Sasu (73.), ill. Sira (4.), Szabados (66.), Sira (80.) Zalaegerszeg-Videoton 2-3 (2-1) Zalaegerszeg, 5 ezer néző. Vezette: Szabó Zs. Gólszerzők: Sabo (2.), Sa­bo (31.), ill. Gajics (18.), Földes (49.), Komódi (74.). Debrecen-Újpest 4-0 (2-0) Debrecen, 6 ezer néző. Vezette: Bukovics. Gólszerzők: Nenadics (5.), PIókai (45.), Tiber (60.), Böőr (66.). 1. MTK 2. Ferencváros 3. Videoton 4. Zalaegerszeg 5. Haladás 6. Sopron 7. Debrecen 8. Újpest 9. Dunaferr 10. Győr 11. Kispest 12. Vasas Az állás 9 7 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 1 20- 6 22 3 15- 7 18 2 9-10 17 3 15-11 16 2 12-10 15 4 16-14 13 3 10-12 12 4 19-17 11 4 13-11 11 4 10-14 7 6 10-25 7 8 9-21 3 A következő. 10. forduló párosítása, szeptember 21. (péntek): Haladás-MTK, 18 (Sportl). Szeptember 22. (szombat): Sopron-Újpest, 16; Ferencváros-Győr, 16.45 (ml); Videoton-Kispest, 18; Va­sas-Debrecen. 19. Szeptember 23. (vasár­nap): Dunaferr-Zalaegerszeg, 13.30 (Sportl). Sz. L. Simai-féle kapusiskola Munkatársunktól Szeptember 18-án (kedd), 15 órától startol a szegedi Postás-pályán az Oversped­kapusiskola, amit a Szegedi VSE egykori kiváló hálóőre, Simái Zoltán vezet. A máso­dik foglalkozás szeptember 21-én (péntek) lesz, s a jövőben is ezt a kedd-pénte­ki ritmust tartja majd a suli. Jelentkezni a helyszínen le­het, s Simái Csongrád me­gye egész területéről várja a növendékeket, korhatár nél­kül. Az oktatás ingyenes. Bővebb információt a 62/415-719-es telefonszá­mon kaphatnak az ér­deklődők. Jugoszláv arany RÖPLABDA Ostrava (MTI) Az olimpiai bajnok jugo­szláv válogatott nyerte az ostravai férfi röplabda Euró­pa-bajnokságot, miután a döntőben magabiztosan ver­te a címvédőt: Jugoszlá­via-Olaszország 3:0 (21, 18, 20). A végeredmény: 1. Ju­goszlávia 2. Olaszország 3. Oroszország 4. Csehország 5. Lengyelország 6. Bulgária 7. Franciaország 8. Hollan­dia. A magyar együttes nem jutott a nyolc közé. Fordulatokban nem volt hiány LABDARÚGÓ NB II Ismét eredményes hét végét produkáltak a me­gyei NB ll-es labdarúgó­csapatok. Mindkét egy­üttes hazai pályán sze­repelt, és a Szeged dön­tetlent ért el az Oroshá­za ellen, mig a Makó fordulatos, izgalmas ta­lálkozón 4-3-ra legyőzte a Mátészalkát. Makó­Mátészalka 4-3 (2-1) Makó, 600 néző. Vezette: Filus. Makó: Ménesi - Görög, Dálnaki, Magyar, Krucsó ­Bagi, Sümeghy (Kondacs, Mádi), Ferenczy, Brakszató­risz (Szegedi), Kis - Varga. Edző: Kolozsvári János. Mátészalka: Nagy ­Ésik, Barna, Balogh Gy. ­Varga (Pitács), Bessenyei, Balogh J., Gerliczky, Sipos (Petrohai) - Szilágyi, Ádámszki. Edző: Szécsi Zoltán. Gólszerzők: Ferenczy (2), Varga, Bagi, ill. Ádámszki (2), Ésik. Kiállítva: Szegedi. Támadó felfogásban kezdte a találkozót a Máté­szalka, és a 15. percben Ger­liczky fejese után Ménesi bravúrja kellett, hogy érin­tetlen maradjon a hazai háló. A 23. percben Kis pöccintett le egy közvetett szabadrú­gást Bagi elé, aki a szétugró sorfal alatt a kapuba lőtt, 1-0. A Mátészalka a 38. percben egyenlített: Szilágyi jobb oldali beadását kö­vetően Ádámszki fejelt gólt, 1-l. Alig két perc múlva Kis szögletét a hosszúról Varga visszastukkolta középre, és Ferenczy közelről betalált, 2-1. A második félidőben tel­jesen beszorult a Makó, és a vendégek megfordították az eredményt. Előbb az 54. percben, jobb oldali szabad­rúgásból Ésik egyenlített, majd a 73. percben Ádámsz­ki az ötösön belüli kavaro­Az izgalmas makói meccsen négyszer örülhettek a hazaiak. (Fotó: Miskolczi Róbert) dásból vezetést szerzett a csapatának, 2-3. Az utolsó negyedórára felpörgött a ta­lálkozó, a Makó nem nyugo­dott bele a vereségbe - jól tette. A 80. percben Bagi centerezésénél az ötös sarká­ról Varga estében átfejelte a labdát Nagy felett, 3-3. A gólt követő kavarodásban Szegedi kakaskodott, Filus játékvezető pedig a második sárga lapot is felmutatta ne­ki, amely a kiállítást jelen­tett. A hazaiak hozták az el­múlt heti, bőcsi hajrájukat, és a 88. percben döntötték el a meccset. Ferenczy lopott el egy labdát az elcsúszó Bar­na lábáról, egyedül kilépett, és a jobb alsó sarokba bom­bázott, 4-3. Nem mindennapi izgal­makat produkált a mérkőzés, amelyen a Makó ismét iga­zolta: sosem szabad feladni. Kolozsvári János: - Is­mét jól hajráztunk, és a sír­ból hoztuk vissza a három pontot. Jók: Bagi, Varga, Fe­renczy, ill. Balogh J., Ádámszki. FC Szeged­Orosháza FC 2-2(0-1) Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Kujbus. Szeged: Dobó - Sza­mosszegi, Mórocz, Babos, Kiss Z. - Kulacsik, Csúri, Puskás (Krausz), Fábián (Rácz) - Kurucsai, Dóra. Edző: Szalai István. Orosháza: Such - Mol­nár, Raducu, Petru - Fe­renczi (Lévai), Szeverényi, Dávid, Dobi, Antal, (Neg­rau) - Belvon, Hadár (Majchrovics). Edző: Pász­tor József. Gólszerzők: Dóra, Pus­kás, ill. Szeverényi (11­esből), Dobi. A találkozó elótt egyper­ces gyászszünettel emlékez­tek az Egyesült Államokat ért merénylet áldozataira. Az esőtói alaposan fel­ázott játéktéren a hazaiak szerezhették volna meg a ve­zetést, de Kurucsai két pró­bálkozását is káprázatos ref­lex-szel hárította Such ka­pus. A folytatásban egyik csapat sem tudott jelentős mezőnyfölényt kiharcolni, a csúszós, vizes pálya nem se­gítette a folyamatos játék ki­alakulását. A 33. percben Mórocz feleslegesen buktatta a 16-oson belül labdaátvétel közben Dávidot, a megítélt büntetőt Szeverényi a kapu közepébe helyezte, 0-1. A második játékrész, szegedi szemszögból, rosszul kez­dődött: az 52. percben Bel­von jobb oldali szögletét Do­hi 7 méterről váltotta gólra, 0-2. Tévedett az, aki a tete­mes hátrány következtében azt gondolta, a kék-fehér-fe­keték feladták a meccset. A házigazdák erőfeszítését, első alkalommal, a 65. perc­ben koronázta siker, amikor is Dóra 16 méteres lövése Raducu fején megcsúszva vágódott a kapu bal oldalá­ba, 1-2. A szurkolóknak ki­lenc percet kellett várni az egyenlítésre. Az orosházi védők röviden szabadítottak fel, a labda Puskáshoz ke­rült, aki egy igazítás után 19 méterről irgalmatlan erővel bombázott a kapu közepén a léc alá, 2-2. Izgalmasan ala­kult a hajrá, de újabb gól már nem esett; mindkét csa­pat elsősorban arra ügyelt, nehogy újra a kapujába jus­son a labda. Szalai István: - A szív és az egység egy pontot ered­ményezett. Nagyon örülünk neki, mert remek csapattal szemben harcoltuk ki. Jók: Babos, Puskás, Ku­lacsik, ill. Raducu, Belvon, Dávid. Szélpál László További eredmények: Nyírbátor-Kazincbarcika 1-4, Gyula-Bőcs 0-2, Kar­cag-Jászberény l-l, Bakta­lórántháza-Demecser 2-2. Szabadnapos: Tiszaújváros. A bajnokság allása 1. Demeeser 2. Makó 3. Tiszaújváros 4. Jászberény 5. Bocs 6. Karcag 7. Kazincbarcika 8. Orosháza 9. Nyírbátor 10. FC Szeged 11. B.'lórántháza 12. Mátészalka 13. Gyula 1 13- 7 13 2 14-14 12 8 15- 4 II 1 10- 5 II 2 13- 9 10 1 6- 6 2 II- 7 1 10-8 2 8- 9 2 4-6 2 7-16 4 8-17 2-13 1 A következő forduló pá­rosítása. Szeptember 22. (szombat), 16 óra: Bőcs­Baktalórántháza. Szeptem­ber 23. (vasárnap), 16: Ka­zincbarcika-Makó FC, Orosháza-Karcag, Máté­szalka- Gyula, Tiszaújvá­ros-Nyírbátor, Deme­cser-FC Szeged. Szabad­napos: Jászberény. Szentesi három pont LABDARÚGÓ NB III Csak a Szentes tudott pontot szerezni a labdarú­gó NB III Alföld csoportjá­ban a megyei együttesek közül. A Kurca-partiak a Kalocsát legyőzték, a Vá­sárhely Örkényben, a Csongrád Gyomaendrő­dön kapott ki úgy, hogy még rúgott gólra sem fu­totta. MÉH-Szentes­Kalocsa 2-0 (1-0) Szentes, 400 néző. Vezette: György. Szentes: Vratnjan - Törtei, Erdei, Fajkusz - Kerepeczki, Jemei (Males), Koncz, Pálfi ­Bubor, Bosánszky M. (Nana), Tóth Cs. (Bosánszky Zs.). Edző: Bódi Attila. Kalocsa: Gojtán - Balogh, Fuszenekker, Pákolicz, Illés ­Sári, Farkas, Gombkötő, Beke - Kovács, Szabadi. Edző: Al­földi Albert. Gólszerzők: Koncz, Bu­bor. Jól indult a mérkőzés a szentesieknek: a 12. percben Koncz 28 méteres szabadrú­gása után mintha zsinóron húzták volna a labdát, mielőtt az a bal felső sarokba vágó­dott, 1-0. Ritkán látható, ha­talmas gól volt. A folytatásban is támadásban maradtak a Kur­ca-partiak, de hiába dolgoz­tak ki több százszázalékos helyzetet a házigazdák, első­sorban Bubornak és Kerepecz­kinek „köszönhetően" ezek egytől egyig ki is maradtak. Az elpuskázott ziccerek után feljöttek a kalocsaiak, de hiá­ba passzoltak jól, birtokolták többet a labdát, nem kerültek helyzetbe. A fordulás után a Bács-Kiskun megyeiek min­dent elkövettek az egyenlítés érdekében, de a szentesi kapu előtt elfogyott a tudományuk. A Bódi-legénység kénye-ked­ve szerint kontrázhatott, s ezek után többször csak a szerencse mentette meg a vendégek ka­puját az újabb góltól. Egészen a 88. percig volt így, ekkor Bubor végleg bebiztosította a szentesiek megérdemelt győzelmét. Bódi Attila: - Játszottunk már jobban is, de az akara­tunkkal nem volt gond. Jók: Erdei, Törtei, Fajkusz, Koncz, Bubor. ill. Gojtán, Pá­kolicz, Farkas. Orkény­Hódmező­vásárhelyi FC 1-0(1-0) Örkény, 300 néző. Vezette: Kárász. Örkény: Békési - Tusa, Batta, Ozsváth, Czigler (Far­kas) - Lakatos, Surman, Ma­jor F„ Collins (Danyis) - Wrá­bel, Katona Zs. Játékos-edző: Oszváth Ferenc. HFC: Bíró - Fazekas, Szrenka, Major L., Borbás Zs. - Hóbel, Borbás P. (Juhász), Kiss T. - Csató - Szűcs, Ka­tona Zs. Edző: Kiss Tibor. Gólszerző: Ozsváth. A kisméretű edzőpályához jobban alkalmazkodtak a ha­zaiak, és állva hagyták a Vá­sárhelyt. Az Örkény elsősor­ban távoli lövésekkel próbál­kozott, ennek eredményeként a 30. percben, jobb oldali támadás után Ozsváth 18 mé­terről kilőtte a jobb alsó sar­kot, 1-0. A második játékrészben használt a vendégek szünetbe­li fejmosása és a csapat szer­kezeti átalakítása. A HFC a kapujához szegezte a vendég­látókat, ám a nyolc százszáza­lékos helyzetéből egyet sem értékesítettek Szűcsék. A Csongrád megyeiek csak ma­gukat okolhatják a vereségért, még ebben az osztályban sem lehet egy félidő előnyt adni egyik riválisnak sem. Kiss Tibor: - Az a csapat, amely a sok zicceréből még a kapufát sem találja el, nem érdemel győzelmet. Jók: Ozsváth (a mezőny legjobbja), Békési, Czigler, Batta, Katona, ill. Szrenka, Major L. Gyomaendrőd­Csongrád 5-0 (3-0) Gyomaendrőd, 200 néző. Vezette: Rácz. Gyomaendrőd: Hanyecz - Csikós, Hídvégi, Bélteki, Dinya - Farkasinszki (Palu­sik), Tóth, Sólyom, Mester ­Illyés, Bakos. Edző: Plástyik János. Csongrád: Farkas - Var­ga, Bencze, Palásti, Szabó ­Gál (Magyar), Muskó (Szeri), Kocsis (Bujáki), Pót - Csil­lag, Tar. Edző: Keller Mihály. Gólszerzők: Bakos (3, az egyiket 1 l-esből), Tóth, Palu­sik. Az esélyesebb hazaiak rög­tön a találkozó elején maguk­hoz ragadták a kezdeménye­zést. Egyszerű futballt mutat­tak be: a megszerzett labdával azonnal a hatalmas testű, Jancker-szerű támadót, Ba­kost keresték, akivel nemigen tudtak mit kezdeni a csongrá­diak. A vezetést is ő szerezte meg csapatának a 15. perc­ben, de ahhoz, hogy a 18 m-es lövés a hálóban kössön ki, kel­lett Farkas kapus bakija is. Csillag kétszer is egyenlíthe­tett volna, de Hanyecz eszén egyik esetben sem tudott túl járni. Hiba volt, mert több helyzet már nem adódott a CSLC előtt. Nem úgy a másik oldalon: előbb a 30., aztán pe­dig a 32. percben is gólnak örülhettek a házigazdák. A szünet után már kevesebbszer veszélyeztettek a gyoma­endrődiek, de azért kétszer így is betaláltak. A Csongrád már az ötödik súlyos vereségét szenvedte el. Keller Mihály: - Szoro­sabb eredményre számítot­tam... Jók: Bakos, Bélteki, Illyés, Tóth, ill. Szabó A„ Csillag. Sz. L. További eredmények: Kondoros-Békés 0-0, Izsák­Jamina 1-0, Kiskőrös-Rákóc­zifalva 4-2. Szabadnapos: Algyő. A bajnokság állása 1. Kiskőrös 6 4 I 1 14- 8 13 2. Békés 6 3 2 1 10- 6 II 3. MÉH-Szentes 6 3 2 1 9- 5 11 4. Rákóczifalva 5 3 I I 14- 8 10 5. Algyő 5 3 I I 11-5 10 6. Kondoros 6 2 2 2 7- 8 8 7. Örkény 6 2 2 2 6- 7 8 8. HFC 5 2 1 2 7- 2 7 9. Gyomaendrőd 6 2 1 3 9-10 7 10. Kalocsa 5 2 0 3 12- 8 6 11. Janiina 5 113 7-11 4 12. Izsák 6 0 4 2 10-15 4 13. Csongrád 5 0 0 5 3-26 0 A következő forduló pá­rosítása. Szeptember 22. (szombat), 16 óra: Rákóczi­falva-Örkény, Jamina-Kon­doros. Szeptember 23. (vasár­nap), 16: Kalocsa-Algyő, Csongrád-Kiskőrös, Bé­kés-MÉH-Szentes, HFC­Izsák. Szabadnapos: Gyoma­endrőd.