Délmagyarország, 2001. június (91. évfolyam, 127-151. szám)

2001-06-05 / 129. szám

KEDD, 2001. JÚNIUS 5. A DÉL SPORTJA III. DOMINO csomagok mos";sf22400-t* ebből 9 000 Ft lebeszélhető, órás Axclero netQukk internet-csomag labdarúgó NB III Pontos makóiak « labdarúgó NB II Munkatársunktál Makó FC­Diósgyőrí VTK 0-0 Makó, 500 néző. Ve­zette: Gyenge. Makó: Irsevics - Gö­rög, Magyar, Dálnaki, Kis - Bagi, Kondacs (Papp), Varga, Krucsó (Gyenes) - Hadár, Mádi (Balázs). Edző: Kolozsvá­ri János. Diósgyőr: Roza - Si­mon, Kundrák, Farkas, Takács (Tóth) - Simkó, Vitelki, Nyeste (Lója), Szaniszló - Lehoczki (Szakszón), Dobos. Edző: Kulcsár Sándor. Többen kíváncsian várták az egykori diósgyőri és fe­rencvárosi csatárkedvenc­nek, a DVTK jelenlegi edzőjének, Kulcsár Sándor­nak a pályára lépését. A gó­lerős támadó a meccs előtt elmondta, hogy Mátészalkán ismét megsérült, így számá­ra játékosként véget ért az idény. A csoport egyik meghatá­rozó gárdája ellen meglepe­tésre a Makó diktálta az ira­mot. Az első hazai helyzetre a 15. percig kellett várni, ek­kor Kis jobb oldali beívelé­sét Mádi 11 méterről gyen­gén rúgta kapura. A kifutás­nál bizonytalankodó Roza jól döntött, amikor a vonalon maradt, mert vetődve elérte a labdát. A 38. percben is­mét a makói támadó jutott lehetőséghez: Kondacs íve­lését háttal a kapunak, fejjel megcsúsztatta, a Roza felett átszállt labdát Simon a gól­vonalról vágta ki. A második félidőben át­vette az irányítást a Di­ósgyőr, ám komoly helyzete nem volt a borsodiaknak. A Makó fegyelmezetten, lelke­sen és zártan védekezett, a vendégek nem tudtak mit kezdeni Görögék harcmodo­rával. A 86. percben kima­radt a meccs legnagyobb le­hetősége. Dálnaki emelt a lesre állítással próbálkozó DVTK-védők mögé, Gyenes a bal oldalon, kissé kisod­ródva mehetett egyedül ka­pura, majd 7 méterről emelt, a labda pedig a felső léc te­tejéről pattant az alapvonal mögé. Kolozsvári János: ­Gyulán is így kellett volna játszani, és akkor hárommal töhh pontunk lenne. Jók: Hadár, Varga, Dál­naki, ill. Roza, Kundrák, Farkas. További eredmények: Eger-Gyula 2-0, Abony­Baktalórántháza 1-2, Tisza­újváros-Orosháza 1-0, De­mecser-Jászberény 1-2, sza­badnapos: Mátészalka. \ bajnokság állása: 1. Eger 18 10 5 3 31-14 35 2. DVTK 17 8 6 3 21-15 30 3. Tiszaújváros 17 8 3 6 26-14 27 4. Mátészalka 17 7 6 4 23-20 27 5. Demecser 17 7 5 5 21-15 26 6. Orosháza 17 8 2 7 26-24 26 7. Gyula 17 7 4 6 23-23 25 8. Rakta.-háza 17 7 2 8 26-28 23 9. Jászberény 17 6 3 8 24-19 21 10. Makó 18 3 6 9 17-31 15 11. Abony 18 2 2 14 1449 8 A következő forduló pá­rosítása, június 9. (szom­bat), 17 óra: Jászbe­rény-Mátészalka, Oroshá­za-Demecser, Gyula­Abony, DVTK-Eger, Bakta­lóránt háza-Tiszaújváros, szabadnapos: Makó. Hárommal megúszták A ywekbjn ,» WestvH és i ekümugynokségenek dokjozot valamint azok hozzálát totói neon vWvbvf lészt további teltc'K'ká. ai üzk' le kim 11 és a OQMINO tuletszabalyzalbaiT Amg a kesztet tart Metmáoá: 1777 (a Westet hakwatáboJ ápneatesen hívható). 2tS-HMt WWWWKleílN fotcfe léűemvib ofotért Algyő: NB II-es lépés Két döntetlen és egy győzelem a megyei NB lll-as labdarúgócsapa­tok mérlege. Békés-Algyő 2-3(1-1) Békés, 500 néző. Ve­zette: Farkas. Békés: Sándor Cs. ­Szenti, Nagy, Semjényi (Szűcs), Czipó - Sándor M., Kasik, Botyánszki, Marik - Borbola, Vadas. Edző: Nagy Mihály. Algyő: Halász - Ka­zán, Gábor, Kothencz, Koncz - Süli, Krajczár, Takács G., Varga (Illés) - Pálinkó (Terhes), Brinszky (Angeli). Edző: Takács Zoltán. Gálszerzők: Vadas, Borbola, ill. Pálinkó (2), Brinszky. A 15. percben Pálinkó ka­pott remek keresztlabdát Ta­kács Gábortól, és megsze­rezte a vezetést, 0-1. A 35. percben, váratlanul egyenlí­tett a Békés: Vadas közelről helyezett a vendégkapuba. A második félidőben is az Algyő támadott többet, Brinszky szépségdíjas talála­tával - Süli beadását mellel levette, majd kapásból a bal alsó sarokba bombázott - is­mét a Csongrád megyeieknél volt az előny. Alig két perc múlva Szenti hatalmas bedo­bása, és Vadas csúsztatása után Borbola hat méterről egalizált, 2-2. Az Algyő a 87. percben Pálinkó góljával nyerte meg a találkozót, a si­kerrel pedig feljutott az NB n-be. Takács Zoltán: - A külső körülményeket is legyőzve, nagy diadalt arattunk. Jók: Sándor Cs., Szenti, Vadas, ill. Pálinkó, Gábor, Süli. M. J. FC Szeged­Kiskunfélegyháza 2-2 (1-2) Szeged, Tisza-parti stadion, 400 néző. Ve­zette: Demeter. Szeged: Dobó - Ba­bos, Major S., Mórocz ­Zakar, Csúri, Makra, Krausz - Puskás - Dóra, Maróti (Kulacsik). Edző: Lóczi István. Kiskunfélegyháza: Sós - Bende, Trninics, Karsai - Keller, Kormos (Valkovics), Tokaji, Szarvas, A szegedi Csúri (fehérben) és Tokaji páros balettje. A félegyházi csapatkapitány sok gondot okozott a Tisza-partiaknak. (Fotó: Schmidt Andrea) Fekete - Juhos, Samu (Gulyás). Edző: Kurucz István. Már az első percben az FC kapujába kerülhetett vol­na a labda, de Bende fejesét Dobó bravúrral hárította. A 33. percben azonban már ő is tehetelen volt: Juhos át­adását Tokaji a bal alsó sa­rokba gurította, 0-1. Ez nem kedvetlenítette el a Tisza­partiakat, akik a 41. percben Dóra révén egyenlítettek; a házigazdák csapatkapitánya 13 méterről bombázott a ka­pu jobb oldalába. Mégis a vendégek vonulhattak előnnyel a szünetre, mert a lefújás előtt Major S. buktat­ta Tokajit, a 11-est Szarvas biztosan értékesítette, 1-2. A fordulás után Samu nö­velhette volna a félegyházi­ak előnyét, de gólt nem ők, hanem a Szeged szerzett. Pontosabban Makra, aki a jobb oldalról élesen lőtt egy szabadrúgást a kapu felé, s mivel a labdába senki nem ért bele, az akadálytalanul vágódott a jobb sarokba, 2-2. A döntetlennek termé­szetesen a vendégek örülhet­nek, akik ezzel a ponttal ha­talmas lépést tettek az NB II felé. Lóczi István: - Úgy ér­zem, mindent megtettünk a siker érdekében, de a játék­vezető nem akarta, hogy győztesen fejezzük be a mérkőzést... Jók: Makra, Puskás, ill. Tokaji, Szarvas. Sz. L HFC-Martfű l-l (0-1) Hódmezővásárhely, városi stadion, 200 néző. Vezette: György. HFC: Szabó G. - Hu­szár (Nagy L.), Kovács G., Szabó L., Borbás Zs. - Marczinlca, Fazekas, Antal (Horváth), Rárósi ­Szűcs, Kovács T. Edző: Himer István. Martfű: Berta - Bar­tucz, Blaskó, Jeczó, Var­ga - Törtei, Lengyel, Enyedi, Szőke - Méri (Váradi), Kun (Gyulai). Edző: Kardos Mihály. Gólszerzők: Rárósi, ill. Méri. A vendégek az első hely­zetből megszerezték a veze­tést, a 26. percben Méri ta­lált be Szabó hálójába. A gól után sem változott a játék képe: a HFC játszott fölény­ben, de a pontatlan akciók veszélytelennek bizonyultak. A második félidőben olykor tíz emberrel is védekezett a teljesen beszorult Jász­Nagykun-Szolnok megyei gárda, őrizni próbálta mini­mális előnyét. Erre majdnem ráfizetett! Bár már a pesszi­mistább vásárhelyi drukke­rek is elindultak hazafelé, amikor a 90. percben Rárósi egyenlített. S ezután még a 91. és 92. percben ordító zic­cereket hagytak ki a kék-sár­gák, akik az üres kapuba is képtelenek voltak betalálni. Himer István: - Gyenge teljesítményt nyújtottunk, rendkívül sok hibával fociz­tunk. Góllövés ellen pedig be vagyunk oltva... Jók: Fazekas, Rárósi, ill. Berta, Blaskó, Jeczó, Len­gyel. További eredmények: Örkény-Jamina 2-0, Gyo­maendrőd-Szajol 1-3, sza­badnapos: Dömsöd. A bajnokság állása 1. Algyő 17 14 1 2 47-18 47(4) 2. K.-télegyháza 17 II 5 I 49-21 43(5) 3. FC Szeged 18 10 3 5 44-21 38(5) 4. S/ajol 17 10 4 3 32-21 38(4) 5. Békés 18 9 2 7 40-26 3516) 6. Örkény 17 7 3 7 33-28 27(3) 7. Gy.-endrőd 18 7 1 10 22-33 23(1) 8. Dianád 17 5 3 9 24-41 20(2) 9. Hmv.-hely 17 3 4 10 30-44 16(3) 10. Martfű 17 14 12 17-51 9(2) 11. Jamina 17 2 2 13 15-49 9(1) A következő forduló pá­rosítása, Június 10. (vasár­nap), 17 óra: Martfű-Döm­söd, Jamina-HFC, Algyő­FC Szeged, Szajol-Békés, Kiskunfélegyháza-Örkény, szabadnapos: Gyoma­endrőd. labdarúgó NB l/B Szolnok­Csongrádi FC 3-0(1-0) Szolnok, 500 néző. Vezette: Megyebiró (Krista, Berki). Szolnok: Kiri - Antal ­Bábik, Kádár (Balogh, a 74.), Romanek (Németh, a 65.) - Ivitz (Némedi, a szünetben), Szoboszlai, Bány, Pelles - Kotula, Fedor. Edző: Csábi Jó­zsef. Csongrád: Nagy Zs. ­Márics, Kocsis (Babó a 39.), Boros, Deli - Kecs­keméti, Farkas T. (Gőg a 64., Szabó a 81.), Mak­szimics, Vidakovics ­Hleba, Farkas K. Szak­mai igazgató: Sándor István. Gólszerzők: Kotula a 35., Fedor a 48., Szo­boszlai a 71. percben (1 l-esből). Sárga lap: Kádár az 59., Makszimics a 60., Babó a 81. percben. Szögletarány: 11:5 (5:2). Szolnokon megadják a módját. Biliárdasztal sima­ságú gyepszőnyeg, szemét­nek se híre, se hamva, a csa­patot körülvevők (tulajdo­nos, szakmai stáb) egyenza­kóban. Szóval, ilyesmire is van példa, csak az a baj, hogy kevés... Óriási vehemenciával esett a Szolnok a Csongrád­nak. Lélekzethez sem en­gedték jutni Deliéket, akik­nél szinte alig volt a labda. Rendre a védelem mögé ke­rültek, beadásaik állandó za­vart okoztak Nagy Zs. kapu­jánál. Helyzetfélét többet ki­alakítottak, de ziccerbe először a 22. percben kerül­tek: Kotula lefejelt labdája üresen találta Fedort, aki 13 méterről a jobb sarok mellé lőtt. Valamelyest enyhültek a házigazdák rohamai, de at­tól még a CSFC nem tudott a hazaiak 16-osán belülre kerülni. A 32. percben Bány két pompás csel után 14 mé­terről megcélozta a kapu bal sarkát, oda is rúgta a labdát, Nagy Zs. bravúrral védett. A másik oldalon Farkas T. re­mek ütemű átadásáról Hleba egy gondolattal maradt csak le. Ez is helyzet volt... A 35. percben Makszimics labdát szerzett, majd annak rendje és módja szerint azt el is vesztette, Kádár kiugratta Kotulát, aki 12 méterről úgy lőtt a kapuba, hogy a labda a kivetődő Nagy Zsolton fel­perdülve jutott a hálóba, 1-0. A második félidő elején, a találkozó 48. percében nö­velte előnyét a Szolnok: Bány jobb oldali szögletét Fedor 5 lépésről fejelte a jobb alsó sarokba, 2-0. Ezt követően ismét beszorult a Csongrád, egykapuzott a Szolnok, Nagy Zsoltnak szinte percenként adtak munkát a házigazdák. A leg­nagyobbat a 67. percben kellett védenie, de azt is me­goldotta: Kotula 17 méteres bombáját a levegőben úszva hárította. Négy perc múlva azonban már ő is tehetetlen­nek bizonyult. Kádár fejesé­be Hleba kézzel ütött bele, 1 l-es! A büntetőt Szoboszlai a felső léc segítségével nagy erővel lőtte a kapu jobb oldalába, 3-0. Az utolsó húsz percben edzőmeccs jel­legűvé változott a találkozó. A minden csapatrészében jobb, többet és gyorsabban futó, szellemesebben játszó Szolnok győzelméhez egy pillanatra sem fért kétség. Az eredmény a hitehagyott társaság benyomását keltő vendégekre nézve hízelgő. Csábi József: - Az első perctől kezdve aktívan, moti­váltan futballoztunk, megér­demelten tartottuk itthon a három pontot. Sándor István: - A szol­nokiak egyértelműen jobbak voltak, de a gólokhoz a mi hibáink is kellettek. Jók: Kádár, Bány, Szo­boszlai, Pelles, Kotula, ill. Nagy Zs. A Keleti csoport további eredményei: Fót-BKV Előre 3-3, Bőcs-Monor 0-3, Nyíregyháza-Békés­csaba 3-0, BVSC-Csepel 3-2. Szabadnapos: Kecske­mét. A bajnokság állása: 1. BKV Előre 2. Nyíregyháza 3. Kecskemét 4. BVSC 5. Szolnok 6. Csepel 7. Békéscsaba 8. Fői 9. Monor 10. Bőcs 11. Csongrád 17 10 17 9 17 7 17 8 17 18 17 17 18 17 18 2 5 29-15 32 4 4 30-19 31 9 1 27-19 30 3 6 24-22 27 5 5 31-21 26 4 7 21-27 25 5 6 25-22 23 6 6 21-22 21 5 8 23-28 20 5 8 12-23 17 4 13 12-37 7 A következő forduló pá­rosítása, június 10. (vasár­nap), 17 óra: Csongrád­BVSC, BKV Előre-Bőcs, Békéscsaba-Fót, Monor­Szolnok, Kecskemét-Nyír­egyháza. Szabadnapos: Cse­pel. Szélpál László Westel partnerek: Fish teletöm. Hódmezővásárhely, Andrássy úti patkok) - Szentes, Kossuth tér 5. - Puszta Tel Kit Makó, Szegedi út 2. - Ktru-Fon KII Szeged, Mikszáth Kálmán u 17. • West-Szeg 98 BL: Szeged, Rókusi krt. 42-64 (Tesco) • Szeged, Kossuth Lajos sgl 119. (Szeged Plaza) - Mobilvilág Bt.: Csongrád, Fő út. 40. - Westcom GSM Kft.: Szeged, Feketesas a 14. • Szeged, Kossuth lajos sgt. 10-12. • Szeged, Roosevelt tér S. • B8K Hungary Kft.: Szeged. Zápor út 4. (CORA) Viccvonal: 06-30/30-30-771 www.777sms.hu WCSIFl üzlet: Szeged, Feketesas u. 25, let: 06-62/421-575, 06-30/900-9008 Szeged, Kárász u. 12., tel.: 06-30/900-9033 Díjmentes hálhorszálHIás: 06-30/930-5361. 06-30/930-5330. 06-30/930-5362 Azt mondod, hogy mástól is kaphatsz ennyi mindent ennyiért? Te viccelsz. Apropó, tudod, hogy a Westel játékán egy jó poénnal akár 1 000 000 Ft éitékO utazást is nyerhetsz?