Délmagyarország, 2001. június (91. évfolyam, 127-151. szám)

2001-06-18 / 140. szám

HÉTFŐ, 2001. JÚNIUS 18. A DÉL SPORTJA III. a Ferencvárosnak LABDARÚGÓ NB I A 20. forduló a tatabá­nyaiak UEFA-Intertotó-ku­pakötelezettsége miatt már szerdán elkezdődött. Ebben a lombardosoknak nem volt sok köszönetük, már a 30. percben négygólos hátrány­ba kerültek a generációvál­táson átesett MTK-val szemben. A hazaiak ponto­san úgy játszottak, ahogy az egy kiesett csapathoz il­lik (1-5)... Pénteken a Va­sas-Kispest találkozóval folytatódott a forduló. A vendégek nagy balszeren­cséjére egy rendkívül moti­vált vetélytárssal találták szemben magukat, így esé­lyük sem lehetett a fővárosi rangadón (3-1). Az angyal­földi alakulat most sajnál­hatja igazán a Sopronban hagyott három pontot. A forduló előtt még az újpestiek is ábrándozhattak a bajnoki aranyéremről. Aztán elutaztak Győrbe, s az álom szerteszét foszlott. De ezért kizárólag önmagu­kat vádolhatják, hibáztat­hatják a lilák. Hiába ját­szottak 86 percen át ember­előnyben, hiába vezettek 1-Q-ra, az összes pont a hallatlanul lelkes házigaz­dáké lett (2-1). Pompás he­tet tudhat maga mögött a Debrecen gárdája. A Loki szerdán megnyerte a Ma­gyar Kupát, szombaton pe­dig a kiesési rangadón le­győzte a Sopront (3-1). Ez­zel együtt roppant nehéz helyzetben van az együttes, de nem reménytelenben. Igenis komolyan gondolja a Dunaferr, hogy megvédi a bajnoki címét. A hajrára megtáltosodott gárda Tökö­li duplájával Fehérváron is nyerni tudott (1-2). Az eredmény ismereté­ben kijelenthetjük: az Üllői úton nem történt meglepe­tés, a Ferencváros legyőzte a Zalaegerszeget (3—2). Csakhogy azoknak, akik látták a mérkőzést, az a vé­leményük, hogy Bede já­tékvezető vastagon kivette részét a Fradi sikeréből. Mondják ezt azért, mert 1-2-es állásnál büntetőt ajándékozott a zöldeknek... Eredmények: Tatabánya­MTK 1-5 (0-4) Tatabánya, 3 ezer néző. Vezette: Hanacsek. Gólszerzők: Schafranek (71.), ill. Illés (3., 26., 72.), Czvitkovics (30.), Madar (5.). Vasas-Kispest 3-1 (1-0) Budapest, Fáy u., 3 ezer néző. Vezette: Dubraviczky. Gólszerzők: Sowunmi (13., 50.), Kabát (63.), ill. Szekeres (91.). * Győr-Ujpest 2-1 (1-1) Győr, 4 ezer néző. Vezet­te: Makai. Gólszerzők: Kenesei (34., 49. - mindkettőt 11-es­ből), ill. Tokody (12.). Kiállítva: Bajusz (Győr ­4.). Ferencváros­Zalaegerszeg 3-2 (1-0) " Budapest, Üllői út, 6807 néző. Vezette: Bede. Gólszerzők: Hrutka (20.), Csiszár (62. - 1 l-esből), Dragóner (86.), ill. Egressy (50.), Waltner (56.). Debrecen­Sopron 3-1 (1-0) Debrecen, 5 ezer néző. Vezette: Hajdó. Gólszerzők: Kerekes (4., 54.), Radojicsics (64.), ill. Tóth I. (80.). Kiállítva: Kerekes (Deb­recen - 64.). Videoton­Dunaferr 1-2(0-1) Székesfehérvár, 1000 né­ző. Vezette: Bukovics. Gólszerzők: Kiskapusi (47.), ill. Tököli (5., 66.). 1. Dunaferr 2. FTC 3. Vasas 4. Győr 5. Újpest 6. MTK 7. Kispest 8. Videoton 9. Sopron 10. ZTE 11. Debrecen 12. Tatabánva Az állás: 21 12 2 7 20 10 20 9 20 10 20 9 20 8 20 9 20 8 20 6 20 6 20 6 20 1 8 2 6 5 5 5 4 7 5 7 5 6 210 6 8 7 7 212 218 36-34 43 (5) 32-14 42 (4) 36-28 37 (4) 29-26 37 (2) 37-35 36 (5) 29-18 35 (6) 32-27 33 (1) 31-30 28 (2) 21-24 27 (3) 28-29 26(1) 31-42 23 (3) 19-54 11(6) Zárójelben az alapsza­kaszból hozott bónuszpon­tok. A következő, 21. forduló párosítása; június 20. (szerda!), 17 óra: Zalaeger­szeg-MTK, Újpest-Tatabá­nya, Dunaferr-Győr (ml), Sopron-Videoton, Kispest -Debrecen, Ferencváros-Va­Az UEFA-Intertotó-Kupa első fordulójában ismételten tudtára adta a még megma­radt néhány száz szimpati­zánsának a Tatabánya csapa­ta, hogy miért is esett már ki hetekkel ezelőtt az NB I-ből. Ebedli Ferenc legénysége a sorozatos bajnoki kudarcok után a teljesen ismeretlen ör­mény riválisától is vereséget szenvedett. Az eredmény is­meretében nagy meglepetés lenne, ha Jeremejevék ide­genben kivívnák a továbbju­tást. Tatabánya­Sirak FC 2-3 (1-1) Tatabánya, 300 néző. Ve­zette: Maisanlahti (finn). Gólszerzők: Pekovics (7.), Bajkusa (92.), ill. Ba­dikjan (12.), Harotunjan (75., 83. - az utóbbit 1 l-es­ből). Sz. L. Sportbulit rendeznek Tápén Munkatársunktól A megyei I. osztályú Tá­pé labdarúgócsapatának ve­zetősége június 23-án (szombaton) délután 6 órai kezdettel szezonvégi sport­bulit szervez a tápéi sportpá­lyán. A remélhetőleg jó han­gulatról a Török-zenekar gondoskodik. Az esemény előtt a Tápé öregfiúk futbal­listái szórakoztatják a kiláto­gatókat. A szervezők min­den sportbarátot szeretettel várnak. Totó eredmények Budapest (MTI) A totó 24. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Tatabánya­Shirak 2-3 2 2. Győr­Újpest 2-1 1 3. FTC­Zalaegerszeg 3-2 1 4. Videoton­Dunaferr 1-2 2 5. Roma­Parma 3-1 1 6. Brescia­Bari 3-1 1 7. Fiorentina­Napoli 1-2 2 8. Internazionale­Bologna 2-1 1 9. Juventus­Atalanta 2-1 1 10. Lecce­Lazio 2-1 1 11. Reggina­Milan 2-1 1 12. Udinese­Vicenza 2-3 2 13. Verona­Perugia 2-1 1 pluszmérkőzés: 14. Debrecen­Sopron 3-1 1 Baktói öröm LABDARÚGÓ MEGYEI III. 0, A megyei III. osztályú lab­darúgó-bajnokság utolsó for­dulója után a korábban már feljutott három csapat - az Ásotthalom, a Csanádpalota és az Apátfalva - mellé a Komlósi Baktó csatlakozott. Eredmények, A csoport: Tempó taxi-Baktó SC-Ásott­halom 0-3, gólszerzők: Csi­szár (2), Hevesi. Déli Ap­ró-Öttömös 2-3, g.: Molnár (2), ill. Szabó A. (2), Csernák. Komlósi Baktó-Zákányszék 6-3, g.: Csikós és Ács (2-2), Iván, Kocsispéter, ill. Farkas, Fábián, Borbás D. Ópuszta­szer-Domaszék 0-0. Puszta­mérges-Károlyi DSE 0-2, g.: dr. Kovács, Berkó, kiállítva: Lehoczki, ill. Varga. Autó 2000-Forráskút 2-1, g.: Ör­dögh, Farkas-Csamangó, ill. Belecz. Ruzsa-Csengele 2-0, g.: Galvácsi, Polyák. B csoport: Mártély-Amb­rózfalva l-l, g.: Tóth E., ill. Korda. Derekegyház-Csanád­palota l-l, g.: Varga, ill. Er­dei. Pitvaros-Ferencszállás 5—4, g.: Szatmári (3), Betkó, Zipperer, ill. Kovács (2), Kat­kó, Tamasi. Eperjes-Kübek­háza 2-2, g.: Szabó, Tóth L., ill. Szirovicza, Nemcsók. Pá­zsit SE-Földeák 3-0, g.: Lesz­nek, Szokol, Kozma. Marosle­le-Apátfalva 1-2, g.: Mihály, ill. Keresztúri, Faragó. Sza­badnapos: IKV Rt. SE. A csoport végeredménye: 1. Ásotthalom 2. Komlósi Baktó 3. Autó 2000 4. Domaszék 5. Öttómös 6. Csengele 7. Pusztamérges 8. Tempó t.-Baktó 9. Forráskút 10. Rúzsa 11. Károlyi DSE 12. Zákánvszék 13. Déli Apró 14. Ópusztaszer 2 1 85-19 71 1 10 70-55 46 5 8 68-58 44 5 9 59-52 41 1 12 46-45 40 3 11 48-42 39 5 10 48-47 38 4 12 36-50 34 6 11 45-47 33 5 12 43-38 31 1 15 49-50 31 5 14 46-70 26 3 15 45-77 24 4 17 29-62 19 A Rúzsától egy, a Déli Aprótól három büntetőpont levonva. B csoport 1. Cs.-palota 2. Apátfalva 3. Pitvaros 4. Derekegyház 5. E.-száliás 6. IKV Rt. 7. Pázsit SE 8. Mártély 9. Ambrózfalva 10. Kübekháza 11. Eperjes 12. Maroslele 13. Földeák végeredménye: 19 3 2 66-15 60 17 4 3 82-25 55 3 6 56-45 48 8 5 43-26 41 4 8 78-46 40 8 6 60-45 38 8 7 43-33 35 5 12 31-45 26 6 12 30-68 24 3 15 33-61 21 5 14 32-76 20 4 16 26-62 16 1 19 36-67 13 Bokor Béla Győzelmet érő korai gól LABDARÚGÓ NB LI Munkatársunktól Makó FC­Jászberény 1-0(1-0) Makó, 300 néző. Ve­zette: Heibl. Makó: Irsevics - Gö­rög, Dálnaki, Magyar, Kis - Bagi, Kondacs (Gyenes), Varga, Kru­csó (Sümeghy) - Hadár, Mádi (Balázs). Edző: Kolozsvári János. Jászberény: Bak ­Nagy, Holtner, Udvari­as - Molnár, Lukácsi, Szabó (Szerencsi), Ká­dár, Telek - Tóth (Kon­ta), Csikós. Edző: Szabó Imre. Gólszerző: Mádi. A hazaiak szempontjá­ból álomszerűen kezdő­dött a találkozó. A máso­dik percben Hadár indí­totta a jobb oldalon Bagit, aki beadott. A hosszún ér­kezett Mádi, aki egy lövő­csel után, 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. A veszélyes kontrákban bízó Jászberény nem játszhatta a kedvenc játé­kát, a gólt követően tá­madnia kellett. A Makó határozottan és keményen védekezett a szórványos vendégakciók­nál, és az is észrevehető volt, hogy a jászságiaknak nem tetszett Kondacsék agresszív harcmodora. Az első félidőben Irsevicsnek mindössze egyszer kellett védenie, de Csikós közép­ről, gyengén a kezébe fe­jelt egy beadást követően. A makóiak csúsztak, másztak a győzelemért. Megérte. (Fotó: Gyenes Kálmán) A második játékrészben Lukácsi és Kádár irányítá­sával a Jászberény min­dent elkövetett az egyenlí­tésért, de a makói hátsó alakzat továbbra is állta a nem túl heves rohamokat. Az egyre többször kinyílt vendégek közreműködésé­vel a makóiak sorra vezet­ték a kontrákat, Balázs, Hadár és Gyenes révén pe­dig növelhették volna a különbséget. A legna­gyobb lehetőség a 82. percben maradt ki: egy bal oldali beadásra a védők fi­gyelmét elvonó Hadár mö­gött Varga egyedül érke­zett, de az ötös sarkáról a felső lécet találta telibe. A közepesnél alacso­nyabb színvonalú találkozón a Makó harcosan és lelkesen játszott, a helyzeteiből egyet kihasznált, és ez elég volt a sikerhez a Jászberény ellen. Kolozsvári János: ­Küzdelmes meccsen tartot­tuk itthon a három pontot. Jók: Dálnaki, Bagi, Ma­gyar, Kis, ill. Lukácsi, Ká­dár. További eredmények: Abony-Diósgyőr 0-6, Má­tészalka-Orosháza 1-3, B akt alóránt háza-Gyula 1-4, Tiszaújváros-Deme­cser 2­Eger. 1, szabadnapos: 1. Eger 2. Diósgyőr 3. Orosháza 4. Gyula 5. T.-újváros 6. Mátészalka 7. Bl.-háza 8. Demecser 9. Jászberény 10. Makó 11. Abony A bajnokság állása: 3 33-14 38 4 27-17 33 7 30-25 32 6 35-24 31 28-18 30 26-25 28 30-32 26 22-18 26 26-22 22 18-31 18 2 16 14-63 8 Az utolsó forduló párosí­tása, június 23. (szombat), 17 óra: Orosháza-Makó, Jászberény-Eger, Diós­győr-Baktalórántháza, De­mecser-Mátészalka, Gyu­la-Tiszaújváros, szabadna­pos: Abony. Büntetővel bukott az Algyő LABDARÚGÓ NB III Mindössze a Szeged szerezte meg a három pontot a labdarúgó NB III Alföld csoportjának az utolsó előtti forduló­jában. Az Algyő tizen­egyes góllal kapott ki Kiskunfélegyházán, a Vásárhely pedig Ör­kényben szenvedett 3-O-ás vereséget. FC Szeged­Szajol 2-0 (2-0) Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Medovarszki. Szeged: Dobó - Babos, Mórocz, Krausz - Kulacsik (Zakar), Csűri, Puskás, Makra (Szamosszegi), Fábi­án - Major, Maróti. Edző: Lóczi István. Szajol: Hóga - Földvári, Babella, Viola, Palla - Si­pos, Hegedűs, Tóth, Bonto­vics - Vasas, Bese. Edző: Szatmári János. Gólszerzők: Földvári (öngól), Maróti. A találkozó elején, Föld­vári öngóljának köszönhető­en, hamar vezetést szerzett a Szeged. A hazaiak a félidő közepén tovább növelték az előnyüket: a 24. percben Kulacsik remekül ugratta ki Marótit, aki kicselezte a ka­pust, és az üresen maradt kapuba gurított. A második játékrész kevés eseményt hozott, a vendégek többször próbálkozhattak szabadrú­gásból, de a szépítéshez ez sem volt elegendő. A másik oldalon a Szeged előtt is kí­nálkozott alkalom az előny növelésére, ám a támadók könnyelműek voltak. A győzelem a Szegednek a harmadik helyet, és a szép búcsút jelentette az idénytől, a nagy álom, a feljutás azonban nem sike­rült az NB III Alföld cso­portjában a legfiatalabb át­lagéletkorú csapatnak. Lóczi István: - Idényvé­gi, gyenge játékkal nyer­tünk, de a srácok nagyszerű hozzáállása, sajnos, csak a harmadik helyhez volt elég. Jók: Dobó, Mórocz, Puskás, ill. Vasas. Kiskunfélegyháza­Algyő 1-0 (1-0) Kiskunfélegyháza, 500 néző. Vezette: Somoskői. Kiskunfélegyháza: So­ós - Fekete Zs., Trninics, Karsai - Barna (Valkovics), Bende, Tokaji, Szarvas, Keller - Juhos (Magyari), Samu (Gulyás). Edző: Ku­rucz István. Algyő: Halász - Adel­hardt, Gábor, Kothencz, Kazán - Süli (Illés), Kraj­czár, Koncz, Angeli (Varga) - Takács G., Brinszky (Krisztin B.). Edző: Takács Zoltán. Gólszerző: Szarvas (11­esből). Kiállítva: Tokaji, ill. Gábor. A bajnokság első és a második helyezettjének összecsapásán a bajnoki cím volt a tét. Egy forduló­val a vége előtt az Algyő­nek a győzelem és a döntet­len egyaránt a kedvező po­zíciót jelentette volna, míg a Félegyházának csak a si­ker volt az elfogadható. Takács Zoltán, az Algyő edzője az elmúlt héten fej­sérülést szenvedett Gábor játékára számíthatott. A két gárda az ilyenkor megszo­kott tapogatózás helyett egymásnak esett. A 12. percben Szarvas lefordult Konczról, majd elesett, So­moskői játékvezető pedig tizenegyest ítélt. A büntetőt a sértett a bal felső sarokba rúgta, 1-0. A nagy iramú, változatos találkozó első félideje mezőnyjátékkal telt, kapura veszélyes szitu­ációk nélkül. Még a szünet előtt a hazai kapunál is adódott a félegyházi bünte­tőt megelőző szituáció, de ekkor a bíró sípja néma maradt. A második félidőben fel­pörgette a ritmust az Al­győ, több helyzetet is kido­gozott, de azok kimaradtak. Á legnagyobb lehetőséget Brinszky puskázta el, ami­kor Takács Gábor jobb ol­dali visszagurítása utáni lö­vését előbb Soós bravúrral védte, majd a kipattanót ballal ismét elhibázta. A mérkőzés végén, a le­vonulás alatt egymással ka­kaskodó Gábort és Tokajit a játékvezető kiállította. Takács Zoltán: - Igazi rangadó volt, sajnálom, hogy a mérkőzést nem a két csapat, hanem az indiszpo­nált játékvezető döntötte el. Jók: Trninics, Soós, Szarvas, ill. Gábor, Krajc­zár, Halász. Örkény-HFC 3-0 (1-0) Örkény, 200 néző. Ve­zette: Albert. Örkény: Glonczi - Ku­csák, Batta, Kovács T., Da­nyis - Lakatos, Jurácsik (Farkas) - Kurucsai, Po­lyák, Kovács Ö. (Puskás), Nagy A. (Major). Edző: Ozsváth Ferenc. HFC: ifj. Himer-Marc­zinka (Kovács Z.), Huszár, Szabó L., Borbás Zs. - An­tal, Fazekas, Borbás P., Rá­rósi - Szűcs (Horváth), Nagy L. Edző: Himer Ist­ván. Gólszerzők: Kovács Ö. (2), Lakatos. Hatalmas, de meddő me­zőnyfölényben futballoztak a meccs elején a vendégek. Szűcsék azonban hiába uralták a mérkőzést, húsz méterre Glonczi kapujától megállt a tudomány. A 35. percben, szinte az első ha­zai akció, Lakatos révén, gólt eredményezett. A szü­net után egy perccel Ko­vács Ödön találatával nö­velte az előnyét az Örkény. A Pest megyeiek nagyon jól lezárták a kapujuk felé vezető utat, a remek véde­kezést pedig a bátortalan Vásárhely nem tudta áttör­ni. Kovács Ödön második gólja a 80. percben biztossá tette a hazaiak győzelmét. Himer István: - Ha reggelig játszunk, akkor sem szereztünk volna gólt. Jók: Kovács T., Lakatos, Polyák, Kovács Ö., ill. Hu­szár, Borbás P, Rárósi. M. J. További eredmények: Dömsöd-Jamina 1-0, Gyo­maendrőd-Martfű 4-3, sza­badnapos: Békés. A bajnokság állása: 1. K.-félegyh. 19 13 5 1 56-22 49 (5) 2. Algyő 19 14 1 4 49-22 47 (4) 3. FC Szeged 20 12 3 5 49-23 44 (5) 4. Szajol 19 11 4 4 37-24 41 (4) 5. Békés 19 9 2 8 41-31 35 (6) 6. Örkénv 19 8 3 8 37-34 30 (3) 7. Gy.-endrőd 19 8 1 10 26-36 26(1) 8. Dömsöd 19 6 3 10 25-42 23 (2) 9. Vásárhely 19 3 4 12 3149 16 (3) 10. Martfű 19 2 4 13 21-55 12 (2) 11. Janiina 19 3 2 14 17-51 12(1) Zárójelben az alapszakaszból hozott bó­nuszpontok. Az utolsó forduló páro­sítása, június 23. (szom­bat), 17 óra: Algyő-Ör­kény, HFC-Dömsöd, Sza­jol-Kiskunfélegyháza, Martfű-Békés, Jamina­Gyomaendrőd, szabadna­pos: FC Szeged.