Délmagyarország, 2001. május (91. évfolyam, 101-126. szám)

2001-05-21 / 117. szám

HÉTFŐ, 2001. MÁJUS 21. A DÉL SPORTJA III. Döntetlen a rangadón labdarúgó NB I Munkatársunktól A labdarúgó NB I (Bor­sodi Liga) 17. fordulója már a pénteki „matinén" hatal­mas meglepetéssel kezdő­dött: a bajnoki címre is törő MTK hazai pályán szenve­dett vereséget a kiesés rémé­től fenyegetett Debrecentől. A gólfelelős a légiós, Kere­kes volt. Másnap a Honvéd a „Hűség városába" látoga­tott, s Sasu ugyan rúgott gólt, de ez most nem volt elég a három pont megszer­zéséhez. Lőrinc ugyanis a saját hálójába talált, Sira pe­dig arról gondoskodott, hogy valódi soproni gólt is lásson a publikum. Ezután jött csak Sasu. A forduló egyik rangadóján az Újpest és a Vasas nem bírt egymás­sal: Urbán (jó az öreg a ház­nál...) ugyan még a lilákat juttatta vezetéshez, de 10 perc múlva Sowunmi pontot mentett a piros-kékeknek. A Tatabánya mélyrepülé­sére nem lehet jelzőt találni, s már keresni sem érde­mes... Hazai drukkerek örö­mére a Lombard szerzett vezetést, de a vidámság nem sokáig tartott: a 27. percben a Videoton, Földes révén, már egyenlített. A szünet után a brazil Julinho eldön­tötte a pontok sorsát, két góljával a pokol újabb bugyrába taszítva a bá­nyászgárdát. Negyvenöt perc után úgy tűnt: a Győr­nek nem sok babér terem Zalaegerszegen, ekkor ugyanis már 2-0-át mutatott az eredményjelző. A máso­dik félidőben, a fordulás után is ugyanabba a kapuba potyogtak a gólok, de ekkor már hazaiak keseregtek emiatt. S még egy kiállítás is sújtotta őket... A vasárnapi Dunaferr SE-Ferencváros szuperran­gadón is csak birkóztak egymással a csapatok, két vállra egyik sem került ­sőt: még gólt sem láthattak a szurkolók. A zöld-fehérek az iksszel megőrizték veze­tő pozíciójukat. Eredmények: MTK Hungária­Debrecen 0-1 (O-O) Budapest, Hungária krt., 1000 néző. Vezette: Bede. Gólszerző: Kerekes (62.). Sopron-Kispest 2-1 (1-0) Sopron, 3500 néző. Ve­zette: Bukovics. (íólszerzők: Lőrinc (ön­gól, 5.), Sira (81.), ill. Sasu (86.). Újpest-Vasas l-l (0-0) Budapest, Megyeri út, 2500 néző. Vezette: Hana­csek. Gólszerzők: Urbán (74.), ill. Sowunmi (84.) Tatabánya­Videoton 1-3 (l-l) Tatabánya, 1000 néző. Vezette: Dubraviczky. Gólszerzők: Bajkusa (22.), ill. Földes G. (27.), Ju­linho (53., 71.). Zalaegerszeg­Győri ETO 2-3 (2-0) Zalaegerszeg, 6000 néző. Vezette: Makai. Gólszerzők: Babati (20.), Waltner (38.), ill. Kenesei (50., 65.), Vayer (57.). Kiállítva: Dobljanszkjj (Zalaegerszeg, 61.). Dunaferr SE­Ferencváros 0-0 Dunaújváros, 15000 néző. Vezette: Kassai. A bajnokság állása: . Ferencváros 17 8 7 2 28-12 35 (4) 17 9 2 7 5 17 2. Dunaferr 3. MTK 4. Kispesl 5. Vasas 6. Újpest 7. Győri ETO 17 7 5 8. Videoton 17 7 2 9. Sopron 17 5 6 10. Z.-egerszeg 17 5 6 6 25-27 34 (51 5 23-14 32 (6) 17 9 3 5 30-23 31 (1) 17 7 6 4 30-24 31 (4) 17 7 4 27-27 30(5) 22-22 28 (21 26-23 25 (21 19-20 24 (31 22-23 22(1) 11. Debrecen 17 5 2 10 24-35 20 (3) 12. Tatabánva 17 I 214 12-38 1116) (Zárójelben az alapszakaszból hozott pontszámok.) A 18. forduló műsora, május 25., péntek: Va­sas-Dunaferr (18), május 26., szombat: Videoton-MTK (16.45), Debrecen-Újpest (17), Kispest-Zalaegerszeg (17), Győri ETO-Tatabánya (19), május 27., vasárnap: Fe­rencváros-Sopron (18). A bírók akarták így.** labdarúgó NB l/B Csongrád­Békéscsaba 0-3 (0-0) Csongrád, 500 néző. Vezette: Horváth S. (Nagypál, Szabó II.). Csongrád: Nagy Zs. ­Málics, Major L. (Farkas K., a 44.), Kocsis, Vidako­vics - Deli, Makszimics (Baranov, a 16.), Farkas T., Babó (Szabó A., a 64.), - Hleba, Balogh B. Szak­mai igazgató: Sándor Ist­ván. Békéscsaba: Sirics - Fu­taki, Serban, Tóth-Kovács (Lapsánszki, a 60.), Bujá­ki - Balogh Zs. (Kurucsai, a 68.), Simon, Bánföldi, Udvari - Keresztúri (Fe­hérvári, a 72.), Tóth Gy. Edző: Vágó Attila. Gólszerzők: Bánföldi, az 55., Kurucsai, a 77., Tóth Gy., a 93. percben. Sárga lap: Farkas T., a 2., Major l., a 19., Ser­ban, a 23., Udvari, a 25., Kocsis, a 63., Keresztúri, a 63., Futaki, a 80., Ba­logh B., a 80. percben. Kiállítva: Hleba, a 61. percben. Szögletarány: 5:9 (4:5). Néhány fordulóval ezelőtt még feljutási álmokat szövö­gettek a csabaiak, de ez már a múlt. - Sajnos, Kecskeméten vereséget szenvedtünk, s úgy néz ki, ezzel elúszott a hajó. A legrosszabbkor kaptunk ki, most már mindegy, megyünk tovább, Csongrádra is három pontért jöttünk - mondta a ta­lálkozó előtt Vágó Attila, a Szeged-Dorozsma egykori trénere, aki jelenleg a Békés­csaba csapatát irányítja. Rendesen egymásnak es­tek a csapatok, mintha az éle­tük múlott volna ettől a meccstől. Ebből a nézők pro­fitáltak a legtöbbet, ugyanis az iramra nem lehetett pana­szuk. Az első helyzetet a há­zigazdák hagyták ki, Babó 15 méterről Sirics kezébe lőtt, majd Hleba emelt néhány centivel a kapu fölé. A 15. percben Deli és Makszimics nagyon csúnyán összefejelt, az ukrán légiósnak 14 cm szélesen szétnyílt a fején a bőr, a szentesi kórházba szál­lították, ahol összevarrták a sérült részt. Szikrázóan ke­mény csata folyt a pályán, a játékvezető 25 perc alatt 4 sárga lapot osztott ki! A ven­dégek legveszélyesebb táma­dóját, Keresztúrit Kocsis min­denhová elkísérte, szinte le­vegőhöz sem engedte jutni. Lüktetett a játék, mindkét együttes rengeteget futott, a focisták sokszor még a testi épségüket sem kímélve küz­döttek. Presztízsharc volt ez a javából. A 42. percben ma­radt ki a legnagyobb csabai lehetőség: Balogh Zs. kény­szerítőzött Bánföldivel, a visszakapott labdát 10 méter­ről, nagy erővel a léc fölé lőt­te. Szegény embert az ág is húzza, a 44. percben ugyanis már a második kényszerű cseréjét hajtotta végre Sándor István. Ezúttal Major lovag­lóizma húzódott meg. A csa­patkapitány elárvult helyét Vidakovics foglalta el. A szünet után szinte azon­nal gólt szerezhetett volna a CSFC. Hleba a remek szóló végén kitűnően tálalt az üre­sen álló Balogh B.-hez, aki hatalmas ziccerben a bal ka­pufa mellé gurított. Nem ha­gyott alább az iram, le-föl za­katoltak a játékosok. Az 55. percben ritkán látható nagy góllal megszerezte a vezetést a Csaba. Bánföldi visszakapta Udvaritól a labdát, amit 22 méterről a bal sarokba zúdí­tott, 0-1. Az egész meccsen borzasztó gyengén, erélytele­nül, bíráskodó Horváth játék­vezető a 61. percben tette fel teljesítményére a koronát. Hleba felrúgta Lapsánszkit, a megmozdulás sárga lapot ért, de a fekete ruhás mégis a pi­ros színűt húzta elő a zsebé­ből... Természetszerűleg az emberfórban játszó lilák fö­lénybe kerültek, a korábbiak­nál lényegesen több időt töl­töttek a vendéglátók térfelén. A 77. percben aztán végleg eldőlt a meccs: Lapsánszki két jó csel után jobbról átívelt az ötös túlsó sarkára, ahol az érkező Kurucsai 6 méterről ballal kapásból a kapu bal sarkába helyezett, 0-2. A végeredményt a 93. percben Tóth Gy. állította be, aki in­kább egyedül húzott kapura, megszerezte csapata 3. talála­tát, 0-3. Ameddig a bíró „biztosí­totta" a létszámegyenlőséget, az osztályozós helyen álló CSFC teljesen egyenrangú el­lenfele volt a Békéscsabának. A jogtalan kiállítás pecsételte meg a Csongrád sorsát. Ennyire gyenge játékvezetést már rég láttak a Tisza-partiak. Sándor István: - Van ne­künk éppen elég bajunk, nem hiányzik, hogy még mások is sújtsák a csapatot. Rá kellett döbbennünk, nem kerülhe­tünk el az osztályozós hely­ről. Vágó Attila: - Izgalmas, küzdelmes meccsen a 3 pont begyűjtése volt az elsődleges feladatunk. Ezt teljesítettük, elégedett vagyok a látottak­kal. Mindkét csapat remekül küzdött. Jók: Málics, Kocsis, Far­kas T., ill. Serban, Bujáki, Si­mon, Bánföldi. A Keleti csoport további eredményei: Kecske­mét-Bőcs 1-0, Monor-BKV Előre 1-2, BVSC-Nyíregy­háza 3-0, Csepel-Főt 0-2. A bajnokság állása: 1. BKV Előre 14 9 0 5 25-12 27 2. Nyíregyháza 15 8 3 4 27-19 27 3. Kecskemét 15 6 8 1 24-17 26 4.BVSC 15 7 3 5 21-19 24 5. Szolnok 14 6 4 4 26-18 22 6. Csepel 15 6 4 5 18-23 22 7. Békéscsaba 14 5 5 4 20-16 20 8. Főt 14 4 5 5 16-18 17 9. Monor 15 3 5 7 17-23 14 10. Bocs 14 3 4 7 11-20 13 11. Csongrád 15 1 3 11 12-32 6 12. Kunszentmárton visszalépett. Szélpál László Csak számolták a gólokat A fehér mezes algyőiek az első félidőben szenvedtek a lelkes Vásárhely ellen, ám a második játékrészben felőrölték a vendégeket. (Fotó: Karnok Csaba) labdarúgó NB III Lenullázta a hétvégi el­lenfelét a két, feljutásra esélyes NB lll-as megyei labdarúgócsapat. Az Al­győ szoros első félidő után 7-0-ra verte a Vá­sárhelyt, míg a Szeged a Gyomaendrőd ellen ara­tott 5-0-ás sikert. Algyő-HFC 7-0 (1-0) Algyő, 500 néző. Vezette: Medovarszki. Algyő: Halász - Adel­hardt, Gábor, Kazán - Illés, Kothencz, Krajczár (Angeli), Takács G., Koncz (Mindák) ­Süli, Brinszky. Edző: Takács Zoltán. HFC: Szabó G. - Huszár, Kovács G., Szrenka, Rárósi ­Szűcs, Fazekas, Antal (Hor­váth), Borbás P. (Juhász) ­Kovács T., Nagy (Feleki). Edző: Himer István. Bővelkedett eseményekben a megyei rangadó. A harma­dik percben Kazán jobb oldali beadását Takács lőtte a háló­ba, és ekkor mindenki azt gondolhatta, hogy fölényes hazai siker születik. Ám a 20. percben Halász a 16-oson kí­vül kézzel ért a labdához, a já­tékvezető pedig jogosan mu­tatta fel neki a piros lapot. Az emberelőnyben lévő HFC mindent megtett az egyenlíté­sért, mezőnyfölényt harcolt ki, de a helyzeteket kihagyta. A második félidőben, az 59. percben, Huszárt is kiállította Medovarszki, és ettől kezdve az történt a pályán, amit az Algyő akart. A sokat futó és passzoló hazaiak Süli tizen­egyesével növelték az előnyt, majd nyolc percen belül, a 68. és a 76. perc között, Takács G., Süli és Pálinkó is betalált az egyébként bravúrokat be­mutatott Szabó kapujába. A Vásárhely produkciója telje­sen szétesett, a vendégvédők és -támadók közti területet az Algyő villámgyorsan játszotta át. A hajrában még Illés és Kothencz szerzett gólt, így az éllovas fölényes győzelemmel erősítette meg a vezető helyét az NB III Alföld csoportjá­ban. Takács Zoltán: - Az első félidőt magunknak tettük ne­hézzé, a második negyvenöt percben azonban iskolajáté­kot mutattunk be. Himer István: - Kritikán aluli volt az utolsó félóránk. Jók: Gábor, Kazán, Takács G., ill. Szabó. M. J. FC Szeged­Gyomaendrőd 5-0 (2-0) Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 250 néző. Vezette: Tóth I. Szeged: Dobó - Sza­mosszegi (Mórocz), Major S., Krausz - Kulacsik, Csűri, Makra, Fábián (Zakar) - Pus­kás - Dóra, Maróti (Szeke­res). Edző: Lóczi István. Gyomaendrőd: Hanyecz - Tímár, Kondacs, Dinya ­Kovács, Hídvégi, Furka, Ka­tona (Mester), Illyés - Hunya, Tóth Zs. (Osan). Edző: Plás­tyik János. Gólszerzők: Dóra, Major S., Puskás, Maróti, Makra. - A korábbi fájó pontvesz­téseink miatt hetek óta mene­külünk a győzelembe. A leg­utóbbi négy fordulóban sike­rült a tervünket végrehajtani, remélem, most sem okozunk a szurkolóinknak és magunk­nak sem csalódást - mondta a meccs előtt Lóczi István, a ha­zaiak edzője. Annyira azért nem ígérkezett könnyű ellen­félnek a Békés megyei gárda: figyelmeztető jel volt, hogy a legutóbbi hat mérkőzéséből 16 pontot gyűjtött. Az első helyzetet a Gyo­maendrőd hagyta ki, de aztán beindult a szegedi henger. Ku­lacsikék többször kerültek zic­cerbe, de - érdekes módon ­az első félidőben mindkét gól­jukat szabadrúgásból szerez­ték. A 18. percben Dóra paza­rul csavart a jobb felsőbe, a 38.-ban pedig Major S. ke­gyetlen erővel talált be Ha­nyecz kapujába. A szünet után akadt a vendégeknek egy húszperces fellángolásuk, de ez csak arra volt elég, hogy ebben az időszakban nem kaptak gólt. Korai volt azon­ban az örömük, mert a szelle­mesen, gólratörően futballozó kék-fehér-feketék, kihasznál­va a lényegesen nagyobb technikai tudásukat, a hajrá­ban Puskás (75.), Maróti (80.) és Makra (90.) találatával padlóra küldték a riválisukat. A nézők vastapssal engedték az öltözőbe a gárdát. Lóczi István: - Jó csapat ellen remek játékkal megérde­melten nyertünk. Jók: Major S., Kulacsik, Fábián, Dóra, Maróti, ill. Ko­vács, Hunya. Sz. L. További eredmények: Kiskunfélegyháza-Dömsöd 5-1, Szajol-Jamina 4—1, Bé­kés-Örkény 4-2. Szabadna­pos: Martfű. A bajnokság állása: 1. Algyő 14 12 1 I 38-11 41(4) 2. FC Szeged 15 10 2 3 41-16 37(5) 3. K. félegvháza 14 9 4 1 41-19 36(5) 4. Békés 15 8 2 5 37-19 32(6) 5. Szajol 14 7 4 3 23-17 29(4) 6. Gy. endröd 15 7 1 7 20-25 23(1) 7. Örkény 14 4 3 7 24-27 18(3) 8. Dómsod 15 4 3 8 18-35 17(2) 9. Vásárhely 15 3 3 9 28-40 15(3) 10. Jamina 15 2 1 12 13-45 8(1) 11. Martfű 14 1 211 14-43 7(2) A következő forduló pá­rosítása. Május 26. (szom­bat), 17: Gyomaendrőd-Kis­kunfélegyháza. Május 27. (vasárnap), 17: Ör­kény-Martfű, HFC-Szajol, Dömsöd-Algyő, Békés-FC Szeged. Szabadnapos: Jami­Makói tripla - három pont labdarúgó NB II Abony-Makó 0-3 (0-1) Abony, 200 néző. Vezette: Saskőy. Abony: Berta - Kun, Ma­rius, Szarnák - Fazekas, He­gyesi, Gulyás, Bálint, Raffa­el - Határ (Török), Czapkó. Edző: Ágh Gábor. Makó: Irsevics - Görög, Magyar, Papp (Gyenes), Kis - Bagi, Kondacs, Varga, Krucsó - Mádi (Balázs), Ha­dár (dr. Széli). Edző: Ko­lozsvári János. Gólszerzők: Hadár, Kis, dr. Széli. Támadószellemben kezd­te a találkozót a Makó, és a 15. percben - Bagi jobb ol­dali beadásából - Hadár az ötösön előrevetődve szerezte meg a vezetést, 0-1. Az Abony csak a félidő közepé­től vette át a kezdeménye­zést, ám Irsevics kapujára semmi veszélyt nem jelen­tettek a támadásai. A második játékrészben védőt (Papp) cserélt támadó­középpályásra (Gyenes) Ko­lozsvári János, és ez a lépé­se is jelezte: nem elégedett az eredménnyel. A vendégt­réner számítása bevált, hi­szen az 51. percben kettőre nőtt a Makó előnye. Kis Krisztián a kaputól 25 mé­terre egy közvetett szabadrú­gást gurított Kondacs elé, aki megállította a labdát, majd Kis erőből, laposan a hálóba bombázott, 0-2. Az Abony hiába igyekezett, nem tudta feltömi a Magyar irányította védelmet. A 92. percben egy higgadt lövő­csel után a néhány pillanattal korábban beállt dr. Széli is betalált a hazai kapuba, 0-3. A Makó az elmúlt hetek­ben látottnál halványabban játszott, ám ez is elég volt az­első NB Il-es idegenbeli si­keréhez. Kolozsvári János: - Vég­re megvan az első idegenbeli siker. Jók: Berta, Hegyesi, ill. Varga, Bagi, Hadár, Magyar. További eredmények: Baktalórántháza-Mátészalka 2-0, Diósgyőr-Orosháza 2-3, Eger-Tiszaújváros 1-0, szabadnapos: Jászberény. A bajnokság állása: 1. Eger 15 8 4 3 22-11 28 2. Demecser 15 7 5 3 20-12 26 3. Orosháza 15 8 2 5 28-21 26 4. DVTK 14 7 4 3 20-15 25 5. Mátészalka 15 6 5 4 20-2(1 23 6. Gvula 14 6 4 4 19-16 22 7. B.lóránlháza 14 6 I 7 19-21 19 8. Jászberénv 14 5 3 6 22-12 18 9. Tiszaújváros 14 4 3 7 16-16 15 10. Makó 15 2 5 8 1 2-25 II 11. Abony 15 2 2 11 12-41 8 12. Kisvárda kizárva A következő forduló pá­rosítása, május 26. (szom­bat), 17 óra: Tiszaújvá­ros-Jászberény, Mátészal­ka-Gyula, Eger-Abony. Május 27. (vasárnap), 17: Demecser-Diósgyőr, Ma­kó-Baktalórántháza. Sz.: Orosháza.