Délmagyarország, 2001. május (91. évfolyam, 101-126. szám)

2001-05-28 / 123. szám

HÉTFŐ, 2001. MÁJUS 28. A DÉL SPORTJA III. Angyalföldi aranyigény labdarágó NB I Munkatársunktól Ahogy közeledik a bajnok­ság vége, úgy jelzi egyre több csapat az aranyigényét a mezőny felé. A listavezető Ferencváros mellett a Vasas talán a legaktívabb ebben a csatában. Az angyalföldiek elég sokáig titkolták ebbéli szándékukat, de most már ezerrel tepernek az elsőségért. Könnyen elképzelhető, hogy Bognár György már szánja-bánja, hogy felváltot­ta Pólóskei Gábort az MTK kispadján. Az első meccs, a Fradi ellen, még jól sikerült, de aztán a kék-fehérek előbb a Debrecentől, majd leg­utóbb a Videotontól szen­vedtek vereséget. Debrecen­re, mint a múltban oly sok­szor, ezúttal is sok gól esett. A hazaiak nem ezzel, hanem az elosztással nincsenek ki­békülve. A győriek háza tá­ján pénz továbbra sincs, vi­szont van annál több pont. Az elmúlt héten Zalaeger­szegen rúgtak egy hármast, most a Rába-partján tették ugyanezt a morális csőd szé­lén álló, totális kiesőjelölt ta­tabányaiak már nem is olyan nagy bánatára. Néhány napja a Kispest szereplését Szege­den is fokozott figyelem övezi. Úgy látszik, a költöz­ni vagy nem költözni kérdés eldöntésére a vezetők több energiát mozgósítanak, mint a játékosok a minél jobb sze­replés érdekében. Pedig, ha a Bozsik-stadionban tartot­ták volna a Zetével szemben a három pontot, most ők és nem a Vasas állna a Fradi mögött a tabella második he­lyén... A Fradinak egy gól négy pontot ért: a Sopron 1-0-lás legyőzésével ugyanis négy pontos előnyre tett szert a zöld-fehér gárda. Eredmények: Vasas-Dunaferr 3-2 (1-0) Budapest, Fáy utca, 4 ezer néző. Vezette: Sápi. Gólszerzők: Kabát (28., 77.), Sowunmi (64.), ill. Ni­csenko (82.), Penksa (85.). Videoton-MTK 1-0 (1-0) Székesfehérvár, 2 ezer néző. Vezette: Hajdó. Gólszerző: Korsós A. (36.). Debrecen-Újpest 3-4 (2-0) Debrecen, 6 ezer néző. Vezette: Kiss B. Gólszerzők: Bajzát (29.), Kerekes (34.), Radojicsics (90.), ill. Galaschek (55., 59.), Dvéri (75.), Herczeg (93.). Győr-Tatabánya 3-2 (0-1) Győr, 3 ezer néző. Vezet­te: Sóthy. Gólszerzők: Stark (47.), Mracskó (58.), Szanyó (60.), ill. Jeremejev (35.), Potem­kin (67.). Kispest-Zalaegerszeg l-l (0-0) Budapest, 3 ezer néző. Vezette: Arany. Gólszerzők: Faragó (55.), ill. Kocsárdi(l l-esből, 59.). Ferencváros-Sopron 1-0 (1-0) Budapest, Üllői út, 8 ezer néző. Vezette: Szabó J. Gólszerzők: Tóth M. (39.). Az állás: I. Ferencváros 18 2. Vasas 3. Dunaferr 4. Újpest 5. MTK 6. Kispest 7. Győr 8. Videoton 9. Sopron 10. ZTF. 11. Debrecen 12. Tatabánya 2 29-12 4 33-26 7 27-30 6 31-30 6 23-15 5 31-24 5 25-24 8 27-23 7 19-21 6 23-24 11 27-39 38(4) 34(4) 34(5) 33(5) 32(6) 32(1) 31(2) 28(2) 24(3) 23(1) 20(3) II (6 Vereség, tartalékosait labdarágó NB l/B Fót-Csongrádi FC 2-0(0-0) Fót, 200 néző. Vezet­te: Szabó R. (Szabó G., Török). Fót: Balázs - Burzi, Nagy T., Schwarcz, Pálfi (Mátyás, a szünetben) ­Hódosi, Tordai, László, Szűcs (Vass, 87.) - Füle, Lendvai (Vajai, 81.). Edző: Bodonyi Béla. Csongrád: Nagy Zs. ­Márics, Boros, Kecske­méti, Vidakovics - Bara­nov (Bujáki, 85.), Deli, Makszimics, Babó (Gőg, 72.) - Farkas K., Balogh B. (Szabó A., 53.). Szak­mai igazgató: Sándor István. Gólszerzők: Füle, a 61., Tordai, a 74. perc­ben. Sárga lap: Vidakovics, az 53., Szabó A., a 67., Szűcs, a 70., Makszi­mics, a 84. percben. Szögletarány: 6:8 (4:2). Nagy, de annál örömte­libb meglepetés érte a csa­patukat Fótra elkísérő csongrádi drukkereket, akik a bemelegítésnél a többiek között felfedezték a Csaba ellen megsérült Makszimi­cset. Az ukrán légiósnak a csapattársával, Delivel tör­tént ütközés következtében tizennégy centiméteres ré­szen felszakadt a bőr a fe­jén, varratokkal a kobakjá­ban mégis elvállalta a mérkőzést. Emiatt mégsem léphetett kezdőként pályára az ifjúsági korú Szabó Atti­la. Ha már az összeállításnál tartottunk, nem volt könnyű helyzetben Sándor István szakmai igazgató, aki a kiál­lított Hleha mellett, a „be­sárgult" Kocsisra, Farkas Tamásra és Majorra sem számíthatott... A szakvezető különös gondot fordított a középpályás játékra, mint mondotta a meccs előtt: • Ha ott mi nyerjük a pár­harcokat, akkor a fótiak két életveszélyes, az élvonalat is Megjárt támadója. Füle és Lendvai támogatottság nél­kül marad. A terv jó, persze, kérdés, hogy miként töltjük meg tartalommal a takti­kát..." . Ami azt illeti, az elképze­lésekből, nem sok minden valósult meg az első játék­részben. A hazaiak kezdtek lényegesen lendületesebben: az 5. percben Hódosi 18 mé­teres lövését, a 12.-ben pe­dig Lendvai 20 m-es bombá­ját védte Nagy Zs. A Csong­rád az első negyedórában rendkívül megilletődötten, kapkodva, sok hibával fut­ballozott, alig-alig jutott át az ellenfél térfelére. Egyér­telműen látszott, hogy zavar­ja a CSFC-t az átlagosnál jó­val kisebb méretű játéktér, ahhoz nehezen alkalmazko­dik. A 16. percben az egyko­ri válogatott Nagy T. szögle­tét Füle nagy helyzetből, kapásból a jobb sarok mellé durrantotta. A 21. percig kellett várni az első csongrá­di támadásra, ekkor Makszi­mics beadása után Balogh B. elől szögletre mentettek a fóti védők. Két percre rá Tordai csúsztatott fejese a léc segítségével hagyta el a játékteret. A másik oldalon Babó lódult meg a bal olda­lon, középre adását Balogh B. Balázs kezébe fejelte. Ez volt az első játékrész legna­gyobb csongrádi gólszerzési lehetősége. Békésen játsza­doztak a csapatok, mintha nem is bajnokit, hanem edzőmeccset vívtak volna. A 30. percben Pálfi szögletét követően négy fóti játékos lábát is érintette a labda, amely azonban a kapu mellé gurult. Még ennél is ordí­tóbb volt az a ziccer, amit Füle rontott el. A Kispest és a Vác egykori gólvadásza Hódosi beadását 9 méterről kapásból, félfordulattal lőtte a kapu fölé. A második félidőt rögtön egy csongrádi helyzet vezet­te be: Farkas K., Makszi­mics, Baranov volt a labda útja, az utóbbi 14 m-ről Ba­lázs kezébe emelt. Az 50. percben Farkas K. nagy szó­ló végén 18 m-ről csak ke­véssel tévesztett célt. A 61. percben megszerezte a veze­tést a Fót. Lendvai egészen az alapvonalig futott, onnan középre kanyarintotta a lab­dát, és a jó ütemben érkező Füle, 5 m-ről a bal felső sa­rokba fejelt, 1-0. Tíz perc múlva Márics 25 méterről célozta meg a kaput, jó kí­sérlet volt, de mégsem sike­rült egyenlítenie, mert Nagy T. a gólvonalról kifejelte a labdát. Újabb egyenlítési le­hetőség: a 72. percben Far­kas K. egyedül vezette ka­pura a labdát, de addig cse­lezett, míg Nagy T. utolérte, s szerelte. Kár volt érte, mert a 74. percben Tordai végleg döntött a pontok sor­sáról. A hazaiak középpá­lyása elindult a félpályáról, Makszimics nem támadta meg, ő pedig 20 m-ről nagy gólt ragasztott a jobb felső sarokba, 2-0. Az utolsó gól­szerzési lehetőség a 80. percben adódott a CSFC előtt, de Gőg 10 m-es lövé­sét Balázs ujjheggyel hárí­totta. A tartalékos összeállítás­ban szerepelt csongrádiak el­len a győzelmet jobban aka­ró Fót megérdemelten tartot­ta otthon a három pontot. Bodonyi Béla: - A máso­dik félidőbeli jobb játékunk­kal úgy érzem, rászolgáltunk a győzelemre. Sándor István: - Szá­munkra egyetlen pozitívuma az volt a mérkőzésnek, hogy a két saját nevelésű ijistánk, Szabó Attila és Bujáki Zol­tán nem okozott csalódást. Jók: Nagy T., Hódosi, Füle, ill. Nagy Zs., Vidako­vics, Deli. További eredmények: Szolnok-Kecskemét 2-2, Békéscsaba-Monor 5-2, Nyíregyháza-BKV Előre 0-0, Bőcs-Csepel 1-0. Sza­badnapos: BVSC. 1. BKV 2. Nyíregyháza 3. Kecskemét 4. BVSC 5. Szolnok 6. Békéscsaba 7. Csepel 8. Fót 9. Bocs 10. Monor 11. Csongrád 15 9 16 8 16 6 3 12 5 25-12 28 4 27-19 28 I 26-19 27 5 21-19 24 4 28-20 23 4 25-18 23 6 18-24 22 5 18-18 20 7 12-20 16 8 19-28 14 12-34 6 12. Kunszentmárton visszalépett A következő, 18. forduló párosítása. Május 30. (szer­da!), 17: Csongrád-Bőcs, Monor-Fót, BKV Előre-Bé­késcsaba, Kecskemét­BVSC; 19: Csepel-Szolnok. Szabadnapos: Nyíregyháza. Szélpál László Makó: kiküzdött győzelem labdarágó NB II Makó­Baktalórántháza 3-2(1-1) Makó, 500 néző. Ve­zette: Kujbus. Makó: Irsevics - Gö­rög, Magyar, Dáinaki, Kis - Bagi, Kondacs, Varga, Krucsó (5ü­meghy) - Hadár, Mádi (Gyenes). Edző: Kolozs­vári János. Baktalórántháza: Mó­nus - Szenes, Fecsku, Il­lés - Kozma, Kapin, Má­rics (Geda), Németh Cs., Németh S. - Szabó (Rá­kóczi), Gdovin. Játékos­edző: Fecsku István. Gólszerzők: Mádi (2), Magyar, ill. Illés (2). Kiállítva: Németh S. Nagyszerűen kezdte a ta­lálkozót a Makó, és az aktív jobb oldal révén az első tíz percben hét beadás érkezett a vendégkapu elé. Ekkor még lemaradtak a hazai csat­árok, ám a 19. percben Bagi ívelése átpattant Szenesen, és Mádi 11 méterről a hosszú sarokba helyezett, 1-0. A gól után további ma­kói ziccerek maradtak ki, ettől pedig lábra kapott a Baktalórántháza, ám komoly helyzetig nem jutott. A 31. percben váratlanul egyenlí­tettek a szabolcsiak: Illés egy 17 méteres szabadrúgást ballal csavart Irsevics háló­jába, 1-1. A kapus még be­leért a labdába, de kiütni már nem tudta. A szünetet követően is­degs^IHH MfíJ mm^umm^Ük^m - •'T^ T^W • m M W Er^C­BHHHHKi MM • - wm-m f i mRűPP I m JK loF d la^É^Vi mMÍ MúHBIJ Hl flHHB^HF . A makói csatár, Mádi (a labda mögött balról. Illéssel küzd), nagy csatát vívott a baktai védőkkel, de kétszer túljárt az eszükön. (Fotó: Miskolczi Róbert) mét támadólag lépett fel a Makó, és az 59. percben űjra vezetéshez jutott. Bal oldali beadás után Kondacs a 16­oson belülről lőtt, a kapufá­ról kipattanó labdát Mádi közelről a hálóba juttatta, 2-1. Öt perc múlva Németh Sándor begyűjtötte a máso­dik sárga lapját is, így em­berhátrányban maradt a Baktalórántháza. A Makó kontratámadásból talált be újra: Hadár jobbról lőtte a kapu elé a labdát, Magyar hét méterről pörgetett a há­lóba, 3-1. Tíz emberrel is igyekezett szépíteni a ven­déggárda, a próbálkozásokat a 80. percben siker koronáz­ta. Illés a hazai védők fi­gyelmetlenségét kihasznál­va, ballal lőtt a hosszú sa­rokba, 3-2. Az elmúlt heti, abonyi mérkőzéshez hasonlóan nem játszott jól a Makó, de ezút­tal is begyűjtötte a három pontot. Kolozsvári János: - Ma­gunknak tettük nehézzé a mérkőzést, de a lényeg, hogy nyertünk. Jók: Bagi, Görög, Ma­gyar, Hadár, ill. Mónus, Il­lés. További eredmények: Demecser-Diósgyőr 0-1, Eger-Abony 4-0, Tiszaújvá­ros—Jászberény 5—0, Máté­szalka-Gyula 3-0, szabad napos: Orosháza. A bajnokság állása Í.Eger 16 9 2. Diósgyőr 15 8 3. Orosháza 15 8 4. Demecser 16 7 5. Mátészalka 16 7 6. Gyula 15 6 7. Baktalórántháza 15 6 8. Jászberény 15 5 9. Tiszaújváros 15 5 10. Makó 16 3 11. Abony 16 2 12. Kisvárda kizárták. A következő forduló pá­rosítása, május 30. (szerda), 17 óra: Diósgyőr-Mátészal­ka, Jászberény-Orosháza, Baktalórántháza-Eger, Gyu­la-Makó, Abony-Tiszaújvá­ros, szabadnapos: Demecser. M. J. 3 26-11 31 3 21-15 28 5 28-21 26 4 20-13 26 4 23-20 26 5 19-19 22 8 21-24 19 7 22-17 18 7 21-16 18 8 15-27 14 2 12 12-45 8 Kudarcokkal leli hét vége labdarágó NB III Mindhárom megyei együttes kikapott a lab­darúgó NB III Alföld cso­portjában. Az Algyő Dömsödön, a Szeged Bé­késen, a Hódmezővásár­hely pedig otthon, a Szajol ellenében hagyta el lógó orral a pályát. Hódmező­vásárhelyi FC­Szajol 1-3 (1-1) Hódmezővásárhely, váro­si stadion, 300 néző. Vezet­te: Laczkó. HFC: ifj. Himer - Marc­zinka, Kovács G., Fazekas, Szabó L. - Horváth (Feleki), Antal (Kovács Z.), Borbás P., Rárósi - Nagy, Kovács T. Edző: Himer István. Szajol: Grőber - Kállai, Szabó, Sípos, Balla - Viola, Hegedűs R. (Márkus), He­gedűs Z., Tóth, Vasas - Ba­bella, Bese. Edző: Szatmári János. Gólszerzők: Nagy L., ill. Vasas (2), Bese. A kiegyensúlyozott játé­kot hozó első félidő 20. per­cében Bese révén a vendé­gek szereztek vezetést. Alig telt el tíz perc, amikor a 30. percben Nagy L. révén egyenlített a Vásárhely. Ezt követően a tartalékosan fel­álló, a szokottnál is több fia­talt szerepeltető HFC irányí­totta a játékot, reális esély mutatkozott akár a győzelem kiharcolására is. Fordulás után sajnos az első öt perc­ben eldőlt a pontok sorsa - a Szajol javára. Laczkó bíró kétszer is tévedett, és a Szol­nok megyeiek rövid időn be­lül szinte ugyanarról a helyről végezhettek el sza­badrúgást, Vasas mindkét le­hetőséget értékesítette. A házigazdák ezután mezőny­fölényben fociztak, szinte egyfolytában rohamoztak, de a kapufa is átállt a szajoliak­hoz. A tartalékos, újabb fia­taloknak is bizonyítási le­hetőséget adó Vásárhely ve­reséget szenvedett ugyan, de a jövőre nézve biztató lehet, hogy több tehetség is bonto­gatja a szárnyait a HFC-ben. Himer István: - Sajnos ellenfelünk a második félidő elején pillanatok alatt a ma­ga javára fordította a mérkőzést. Jók: Marczinka, Fazekas, Nagy L., ill. Viola, Hegedűs R., Vasas. Békés­FC Szeged l-O(O-O) Békés, 200 néző. Vezette: Tóth S. Békés: Sátor - Szenti, Nagy, Semjényi, Czipó ­Botyánszki, Kasik, Szűcs, Fazekas - Kane, Vadas. Edző: Nagy Mihály. FC Szeged: Dobó - Ba­bos, Major, Krausz - Kula­csik (Zakar), Csűri, Makra, Fábián - Puskás - Maróti, Dóra. Edző: Lóczi István. Gólszerző: Kane. Az első pillanattól kezdve a vendég szegediek irányí­tották a játékot, sorra dol­gozták és hagyták ki a zicce­reket. Makra és Kulacsik is százszázalékos helyzetet puskázott el. A második 45 percben tovább folytatódott a Tisza-parti tűzijáték: Dóra, Maróti, Fábián és Zakar is olyan szituációban hibázott, amikor már a kispad szinte gólt kiáltott. Közhely, de igaz: ennyi lehetőséget nem lehet büntetlenül kihagyni. A 75. percben békési kontra zárásaképpen Kane talált be Dobó hálójába, 1--0. A játék képe ezt követően sem vál­tozott, az FC Szeged táma­dott, jelentős mezőnyfölény­ben futballozott és egyenlít­hetett is volna. Babos lövése csak centikkel kerülte el a hazai kaput. Összességében, ha a Lóczi-legénység csak a helyzeteinek az egyharmadát gólra váltja, magabiztos győzelmet arathatott volna. Lóczi István: - A lelke­sen focizó, nagyon akaró Bé­kés ellen a rengeteg kiha­gyott ziccer megbosszulta magát. Nem adjuk fel, me­gyünk, küzdünk tovább... Jók: Kane, Kasik, Sátor, ill. Puskás, Krausz, Csúri. I. P. Dömsöd-Algyő 4-3 (0-2) Dömsöd, 200 néző. Ve­zette: Kárász. Dömsöd: Petró - Tasnádi, Fehérdi, Király K., Kovács ­Király J., Csendes (Mada­rász), Kajdácsi, Arky Cs. (Mayer) - Lengyel, Arky L. (Galambos). Edző: Mada­rász András. Algyő: Mindák - Adel­hardt, Gábor, Kothencz, Ka­zán - Illés, Krajczár (Ange­li), Süli (Brinszky), Koncz ­Takács G., Pálinkó (Terhes). Edző: Takács Zoltán. Gólszerzők: Lengyel (2), Árky L„ Király J., ill. Pálin­kó, Koncz, Terhes. A 15. percben már 2-0-ra vezettet a vendéggárda: előbb Süli remek passza után Pálinkó lőtte ki a hosszú sar­kot, majd Koncz ritkán látha­tó, hatalmas gólt ragasztott a bal felsőbe. Az egész első félidőt az Algyő irányította, további helyzeteket alakított ki, de azokat kihagyta. A második játékrész hazai szempontból álomszerűen indult, Petróék tíz perc alatt megfordították az ered­ményt. Az Algyő hiába ka­paszkodott, egy szerencsés találattal - Mindák bravúrral védett, ám a labda a hazai labdarúgó fejére, onnan pe­dig a kapuba pattant - növel­te az előnyét a Dömsöd. Ter­hes szépségdíjas gólja későn jött, a hazaiak megállították a z éllovas menetelését.: Takács Zoltán: - Egy fé­lidő alatt elrontottunk min­dent, de remélem, ez a pofon időben jött. Jók: Lengyel, Kajdácsi, Petró, ill. Kazán. M. J. További eredmények: Gyomaendrőd-Kiskunfé­legyháza 0-2, Örkény­Martfű 5-0, szabadnapos: Jamina. A bajnokság állása 1. Algyő 2. K.-félegyháza 3. FC Szeged 4. Békés 5. Szajol 6. Gyomaendrőd 7. Örkény 8. Dömsöd 9. HFC 10. Jamina 11. Martfű 15 12 15 10 16 10 16 9 15 8 1 2 41-15 41(4) 16 5 1 43-19 39(5) 4 41-17 37(5) 5 38-19 35(6) 3 26-18 32(4) 8 20-27 23(1) 7 29-27 21(3) 8 22-38 20(2) 3 10 29-43 15(3) 1 12 13-45 8(1) 2 12 1448 7 (2) A zárójelben a bónuszpontokat jelöljük. A következő forduló pá­rosítása, május 30. (szerda), 17 óra: Szajol-Dömsöd, Martfű-Jamina, Kiskunfé­legyháza-Békés, Algyő­Gyomaendrőd, FC Sze­ged-Örkény, szabadnapos: HFC.