Délmagyarország, 2001. április (91. évfolyam, 77-100. szám)

2001-04-17 / 89. szám

KEDD, 2001. ÁPRILIS 17. A DÉL SPORTJA III. Tülekedés a dobogóért Szomorú húsvét Makón Hadár (balrál) helyzete is kimaradt, de a Makó nem csak emiatt kapott ki. A Maros-parti szurkolók szebb húsvétban reménykedtek. (Fotó: Miskolczi Róbert) labdarúgó NB I Munkatársunktál A labdarúgó NB I (Borsodi Liga) legutóbbi fordulója több csapat­nak is azzal az örök ta­nulsággal szolgálhatott, hogy a meccsek bizony 90 percig tartanak. A Ferencváros ugyanis a 89. percben szerezte meg a győztes gólt a Debrecen ellen, de a baj­nok Dunaferr még ezen is túltett: Tököli a 90. percben lőtt hárompon­tos gólt a Tatabányá­nak. A kör a már említett FTC-Debrecen összecsapás­sal kezdődött, s a zöld-fehé­rek ekkor még nem sejthet­ték, hogy sikerükkel (2-1) egy kicsit meglógnak a me­zőnytől. Másnap ugyanis az Újpest két vállra fektette az MTK-t, amelynek az erejé­ből Illés révén csak a szépí­tésre futotta (2-1). Az élboly egyre tömörebb lesz, s a do­bogós helyekért - beleértve természetesen a bajnoki ara­nyat is - még legalább hat együttes verseng. A zsúfolt­ságot szolgálta a Győr ide­genbeli győzelme (0-2) a Sopron ellen és a már szin­tén citált Dunaferr-diadal (3-2) a rendkívül balszeren­csés és halvány teljesítményt produkáló Tatabányával szemben. Szurgent Lajos be­mutatkozása százszázalékos­Kecskemét­Csongrádi FC 2-0(0-0) Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Szökrény (Szabó R., Varga L). Kecskemét: Czigoth ­Kollár, Gabala, Vaskó, Maczó - Barna Cs., Kislő­rincz, Tóth A. (Moga, az 58.), Sallai (Pintér, a 72.) - Kalina, Gyánó (Kvasz, az 58.). Edző: Nagy László. Csongrád: Nagy Zs. ­Nagy A., Major, Vidako­vics - Márics (Kecskeméti, a 63.), Makszimics (Ba­logh B., a 84.), Farkas T., Deli - Hleba - Farkas K., Török (Baranov, a 84.). Szakmai igazgató: Sán­dor István. Gólszerző: Kalina, a 81., Kalina, a 87. perc­ben. Sárga lap: Márics, a 32., Makszimics, a 72., Hleba, a 79., Maczó, a 89., Farkas T., a 90. perc­ben. Kiállítva: Deli, a 83. percben. Szögletarány: 7:2 (2:0). A csongrádiak nehéz hely­zetére utalva, az együttes szakmai igazgatója, Sándor István pontot, sőt pontokat re­mélt; bízott csapata húsvéti feltámadásában. A hazai játékosok nevei hiába csengtek lényegesen jobban a szakmában, mint a vendégeké, a kecskemétiek nem tudtak ellenfelük fölé ke­rekedni. Nagy Zs. kapus most is magabiztos volt. Major re­mekül fogta össze a védelmet, a középpályán Makszimics sok labdát szerzett, csak hát a támadójáték... Abból hiány­zott az átütő erő. A tizenhatos vonaláig még el-eljutottak a CSFC-sek, de a büntetőterüle­ten belülre csak ritkán. Igaz, ra sikeredett, s ezt a Video­ton bánta (1-0). A ZTE-Va­sas párharcban a vendég pi­ros-kékek csak futottak az eredmény után - de sikere­sen, mert kétszer is egyenlí­teni tudtak Egerszegen (2-2). Ferencváros­Debrecen 2-1 (l-O) Budapest, Üllői út, 6800 néző. Vezette: Kiss B. Gólszerzők: Pinté (37., 89.), ill. Radojicsics (76.) Kispest­Videoton 1-0(1-0) Budapest, Bozsik-stadion, 3000 néző. Vezette: Sápi. Gólszerző: Kovács B. (29.). Sopron­Győri ETO 0-2(0-1) - Sopron, 5000 néző. Ve­zette: Bede. Gólszerzők: Baumgart­ner (28.), Vayer(8L). Újpest-MTK 2-1 (0-0) Budapest, Megyeri űt, 2000 néző. Vezette: Ábra­hám. Gólszerzők: Herczeg olyankor mindig veszélyt okoztak, de Hlebának, Török­nek és Farkas Krisztiánnak is a lábában maradt a gól. A má­sik oldalon is akadtak lehető­ségek a gólszerzésre, de a rendkívül veszélyes Kalina nem tudott túljárni Nagy Zs. eszén. A Békéscsaba edzője, Vá­gó Attila nem volt elragadtat­va az első félidőben látottak­tól. így értékelt: - Számomra eddig csalódás a meccs. Vala­hogy olyan ünnepi a hangu­lat. Ha hátrahh a Csongrád, vezethetne. Az első félidő gyengébb irama után a folytatásban job­ban csipkedték magukat a já­tékosok; többet is, gyorsabban is futottak, mint a szünet előtt. A 73. percben eldőlhetett vol­na a mérkőzés. Hleba jobbról nagyszerűen tálalt a tizenhato­son belül teljesen egyedül ér­kező Farkas K. elé, aki ahe­lyett, hogy egyből lőtt volna, át akarta venni a labdát, de a kivitelezésbe hiba csúszott... A fiatal játékos most már biz­tos tudja, hogy a jó helyzetnél nincs jobb. Öt perc múlva a házigazdák csékája. Barna Cs. gyönyörű szóló után egé­szen a tizenegyes pontig cse­lezte magát, majd lőtt, Nagy Zs. pedig megmutatta, mos­tanság nincs probléma a for­májával. Már-már kezdtek hinni a vendégek a pontszer­zésben, de az utolsó tíz perc megint nem úgy sikerült, ahogy azt remélték. Akárcsak oly sok korábbi találkozón, ezúttal sem úszták meg kapott gól nélkül Farkas Tamásék. A 81. percben Kollár gyenge, 25 m-ről leadott szabadrúgását követően valahogy átsurrant a sorfal között a labda, lecsapott rá Kalina, és a jobb sarokba lőtt, 1-0. Innentől kezdve fel­gyorsultak az események. Előbb Delit kiállította a játék­vezető, mert belerúgott Vas­kóba, majd a három perccel a vége előtt Major hibáját Kali­na használta ki; 14 m-ről a ka­pu jobb sarkába gurított, 2-0. A vendégek nem kerülhet­(52.), Térjék (62.), ill. Illés (89.). ZTE-Vasas 2-2 (1-0) Zalaegerszeg, 9000 néző. Vezette: Hanacsek. Gólszerzők: Filó (42.), Egressy (65.), ill. Kabát (54.), Szili (78.) Kiállítva: Juhár (Vasas, 87.) Dunaferr­Tatabánya 3-2 (2-1) Dunaújváros, 2000 néző. Vezette: Szabó J. Gólszerzők: Tököli (10., 90.), Kiss Gy. (41.), ill. Vignjevics (45., 54.). Kiállítva: Nagy II. (Tata­bánya, 33.) A bajnokság állása 1. Ferencváros 11 7 3 1 19-5 28 (4) 2. MTK II 5 3 3 14-7 24(61 3. Újpest II 6 I 4 19-18 24151 4 Dunaferr II 6 I 4 15-18 2415) 5. (íyöri ETO II 6 2 3 16-13 22(21 6. Kispest II 6 2 3 23-17 21 (1) 7. V ideoton 115 1 5 15-10 18 12) 8. ZTE II 4 4 3 15-14 17(1) 9. Vasas 11 3 4 4 17-17 17(4) 10. Sopron II 2 4 5 13-17 13(3) 11. Tatabánva 11 1 1 9 9-26 10 16) 12. Debrecen 11 2 - 9 15-28 9 13) (Zárójelben az alapszakaszból hozott pontszámok.) A 12. forduló (ápr. 21.) műsora: Dunaferr-MTK, Sopron-Tatabánya, Kis­pest-Győri ETO (mind 17 óra), ZTE-Újpest (18), Va­sas-Debrecen (utóbbi kettő 18 óra), Ferencváros-Video­ton (19). ték el a sorsukat, gól nélkül nehéz, esetükben - mint a pél­dák mutatják - szinte lehetet­len még pontot is, nemhogy pontokat, szerezni. Minden­képp elgondolkodtató, hogy utolsó találatukat március 17­én, Bőcsön szerezték. Immá­ron 304 perc óta képtelenek az ellenfél kapujába juttatni a labdát... Nagy László: - Végre va­lahára megszereztük idei első győzelmünket. Az első félidő­ben gyengén futballoztunk, de a szünet utáni produktumunk­tól sem voltam elájulva. Csak a két gólunk tetszett, de az na­gyon. Sándor István: - A jobb játékosokból álló kecskeméti­ek ellen a látottak alapján nem érdemeltünk vereséget. Jók: Czigoth, Barna Cs., Kalina, ill. Nagy Zs., Major, Hleba. További eredmények; Keleti-csoport: Nyíregyhá­za-Csepel 1-0 (1-0), Bőcs-Fót 2-1 (l-l), Szol­nok-Békéscsaba l-l (0-0), BVSC-BKV Előre 3-2 (l-l). Szabadnapos: Monor. Nyugati-csoport: Sió­fok-Haladás 0-0, Pécs-Pápa 3-2 (3-1), Százhalombat­ta-Dorog 3-1 (2-0), Marca­li-Hévíz 1-0 (0-0), Nagyka­nizsa-REAC 1-2 (l-l), Cell­dömölk-Kaposvár 1-0 (0-0). A Keleti-csoport állása 1. BKV Előre 10 7 0 3 21-8 21 2.BVSC 9 5 3 1 12-8 18 3. Csepel 10 5 1 4 11-15 16 4. Nyíregyháza 9 4 3 2 18-11 15 5. Kecskemét 10 3 6 1 16-13 15 6. Szolnok 10 3 3 4 18-16 12 7. Monor 10 3 3 4 12-14 12 8. Bocs 10 3 3 4 11-15 12 9. Békéscsaba 9 2 4 3 7-8 10 10.Fot 10 2 4 4 9-13 10 11. Csongrád 9 0 2 7 5-19 2 12. Konszentmárton visszalépett A következő forduló pá­rosítása. Április 20. (pén­tek), 19 óra: Csepel-Csong­rád. Április 21. (szombat), 17: Nyíregyháza-Bőcs, Szol­nok-Fót; 19: BVSC-Békés­csaba. Április 22. (vasár­nap), 17: Kecskemét-Monor. Szabadnapos: BKV Előre. Szálpál László labdarúgó NB II Makó FC­Csorvás­Orosháza 1-5(1-2) Makó, 450 néző. Vezette: Móricz. Makó: Ménesi - Sü­meghy, Dálnaki, Magyar, Kis K. - Görög, Gyenes (Papp), Varga R., Bagi - Ha­dár (Balázs), Mádi. Edző: Kolozsvári János. Orosháza: Stumpf - Pet­ru, Laurinyecz, Molnár ­Szeverényi (Tátrai), Brlázs, Varga M. (Szegedi), Lévai ­Dobi, Belvon - Antal (Stef). Edző: Pásztor József. Gólszerzők: Mádi, ill. labbdarúgú NB III A labdarúgó NB III Al­föld csoportjában egy­egy győzelemmel és ve­reséggel zárták a húsvé­ti fordulót a megyei egy­üttesek. Az Algyő Ör­kényben folytatta a re­mek szereplését, mig a Vásárhely Dömsödön gólgazdag meccsen, 5-3­ra kikapott. Az algyőiek a sikerrel öt pontra nö­velték az előnyüket az otthon botló Kiskunfé­legyháza és a szabadna­pos FC Szegeddel szem­ben. Ezzel a játéknappal befejeződött a novem­berben elrajtolt NB III el­ső köre, ám a labdarú­gók nem pihenhetnek, még tíz találkozó vár rá­juk a június végi zárásig. Örkény-Algyő 0-2(0-0) Örkény, 300 néző. Vezet­te: Kárász T. Örkény: Glonczi - Tusa, Kovács T., Batta, Danyis ­Farkas, Puskás (Kurucsai), Major, Nagy (Gyurászik) — Kovács Ö., Kucsák (Ozs­váth). Játékos-edző: Ozsváth Ferenc. Antal, Dobi, Szeverényi, Stef, Tátrai. Csorváson az NB II őszi rajtja előtt megszűnt volna a foci. Az orosházi önkor­mányzat azonban 25 millió forintos segítséget nyújtott a csapatnak. így a vendégjáté­kosok - a Makón kívül az NB II valamennyi együttesé­hez hasonlóan - a legmaga­sabb amatőr osztályban pro­fiként készülhetnek a bajno­ki mérkőzésekre. Az NB I-ben Békéscsa­bán és Újpesten is megfor­dult Belvon az első öt perc­ben két kapufát ért el. A 10. percben Antal átemeléses ta­lálatával vezetést szerzett az Orosháza. A vendégek Dobi megpattant lövésével fél óra után már 2-0-lás előnnyel rendelkeztek, ám alig egy Algyő: Halász - Adel­hardt (Takács G.), Gábor, Kothencz, Kazán - Angeli (Pálinkó), Krajczár, Koncz, Varga - Süli, Brinszky. Edző: Takács Zoltán. Gólszerzők: Koncz, Süli (1 l-esből). A jó iramú első játékrész ellenére alig forogtak vesz­élyben a kapuk. A vendégek a 41. percben okoztak el­őször gondot az Örkényi ka­pu előtt, míg a hazaiaknak lehetőségük sem volt a gól­szerzésre. A szünetben kettős cseré­re szánta el magát Takács Zoltán, és a változtatásnak alig hét perc után eredménye lett. Az 52. percben Sülit ug­ratták ki a jobb oldalon, a csatár visszapasszolta labdát, és az érkező Koncz 14 mé­terről a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1. Az Algyő teljesen átvette az irányítást, a 72. percben pedig növelte az előnyét. Az egyik hazai védő a 16-oson belül kézzel ütött a labdába, a jogos büntetőt Süli nyugodtan értékesítette, 0-2. Takács Zoltán: - A má­sodik félidei jobb és gólerő­sebb produkciónkkal tovább folytattuk a sikerszériánkat. Jók: Glonczi, ill. Halász, Süli, Brinszky. perc múlva Görög beadásá­ból Mádi fejessel szépített, 1-2. A második játékrész első negyedórájának végén Sze­verényi rövid felső sarkos góljával 3-l-re növelte az előnyét az Orosháza. A haj­rában előbb Stef használta ki a hazai védők hibáját, majd az utolsó sípszó előtt Belvon labdáját Tátrai vette át a 16­oson belül, és kilőtte a hosszú sarkot, 1-5. Az oros­háziak a Makó hibáit nagyon jó százalékkal használták ki. Kolozsvári János: - El kell gondolkodnunk min­dannyiunknak, hogy ilyen hozzáállással szabad-e to­vábbfolytatni. Jók: Magyar, ill. Belvon, Dobi, Brlázs, Varga M. További eredmények: Dömsöd-HFC 5-3 (4-2) Dömsöd, 100 néző. Ve­zette: Kiss Z. Dömsöd: Palkovics ­Tasnádi, Jaksa, Király - Fe­hérdi, Füzesi, Kovács A., Csendes, Kajdácsi - Lengyel (Májer), Merényi. Játékos­edző: Árky Lajos. HFC: ifj. Himer - Mar­czinka (Huszár), Kovács G., Szabó, Borbás Zs. - Faze­kas, Bartyik (Borbás P.), Szrenka, Rárósi - Szűcs, Nagy L. Edző: Himer István. Gólszerzők: Merényi, Kovács, Lengyel, Füzesi (1 l-esből), Kajdácsi, ill. Szűcs (2, egyet 1 l-esből), Nagy L. A második percben Szűcs révén a vendégek örülhettek a gólnak, ám a hazaiak alig tíz percen belül két, lesgya­nús találattal fordítottak. A fiatal vendégek kedvét nem vette el a dömsödi előny, és a 12. percben Nagy egyenlí­tett, 2-2. A Pest megyeiek­nek az első félidőben min­den sikerült, a 31. percben Lengyel talált be Himer ka­pujába, a szünet előtt néhány pillanattal pedig Füzesi 11­esével megnyugtató volt az előnyük (4-2). A pihenő sem tett jót a HFC-nek, és a Eger-Jászberény 1-0, Máté­szalka-Demecser 2-1, Bak­talórántháza-DVTK 1-2, Ti­szaújváros-Gyula 0-1, sza­badnapos: Abony. A bajnokság állása 1. DVTK 10 6 3 1 16-9 21 2. Eger 10 5 3 2 14-6 18 3. KSKMálészalka 10 4 5 1 14-10 17 4. Haktaloranlha/a 10 5 I 4 14-15 16 5. Gyula 10 4 3 3 14-13 15 6. Oroshaza 10 4 2 4 19-15 14 7. Demecser 10 3 4 3 11-9 13 8. Jászberény 10 3 3 4 15-8 12 9. Tiszaújváros 10 3 I 6 10-13 10 10. Abony 10 2 2 6 11-26 8 11. Makó 10 I 3 6 8-22 6 A következő forduló páro­sítása, április 21. (szombat), 17 óra: Tiszaújváros-Máté­szalka, Eger-Csorvás-Oros­háza, Abony-Jászberény. Április 22. (vasárnap), 17: Makó-Demecser, Gyu­la-DVTK. Sz.: Baktalóránt­háza. Dömsöd Kajdácsi révén, a 65. percben már 5-2-re ve­zetett. A Vásárhely egy vét­len helyzetben megítélt bün­tetővel szépített, ám az el­lenfeléhez közelebb kapasz­kodni már nem tudott. Himer István: - A bírói trió gyenge teljesítménye sem zavarhatta volna meg a fiatal játékosaimat. Jók: Jaksa, Király, Füze­si, Lengyel, ill. Szűcs. További eredmények: Kiskunfélegyháza-Szajol 2-2, Gyomaendrőd-Jamina 4-2, Békés-Martfű 6-1, sza­badnapos: FC Szeged. A bajnokság állása 1. Algyő 10 8 1 1 22-10 29(4) 2. K. te légy ha/a 10 5 4 I 21-14 24(5) 3. FC Szeged 10 5 2 3 20-13 22(5) 4. Szajol 10 5 3 2 15-12 22(4) 5. Békés 10 4 1 5 19-15 19(6) 6. Domsod 10 4 3 3 15-15 17(2) 7. Vásárhely 10 3 3 4 25-22 15 (3) 8. Örkény 10 3 3 4 17-17 15(3) 9.(iyomamdród 10 4 0 6 14-18 13(1) 10. Jamina 10 2 I 7 11-26 8(1) 11. Martfű 10 1 I 8 9-26 6(2) A következő forduló pá­rosítása, április 21. (szom­bat), 17 óra: FC Sze­ged-Martfű, Gyomaend­rőd-HFC. Április 22. (va­sárnap), 17: Örkény-Döm­söd, Békés-Jamina, Al­győ-Szajol. Szabadnapos: Kiskunfélegyháza. Mádi Jázsaf Elmaradt a feltámadás labdarúgó NB l/B Nőtt az algyői előny