Délmagyarország, 2001. március (91. évfolyam, 51-76. szám)

2001-03-19 / 65. szám

HÉTFŐ, 2001. MÁRCIUS 19. A DÉL SPORTJA III. Meglepetések fordulója labdarúgó NB I A labdarúgó NB I hét végi játéknapja a megle­petések fordulójaként vo­nul majd be a Borsodi Li­ga krónikájába. A két él­lovas, az MTK és a Ferenc­város is vereséget szen­vedett, mig az Újpest is­mét nagy zakót kapott ­ezúttal a Videoton volt a „szabó". A labdarúgó NB I 8. fordu­lójának alaphangját a pénteki Győr-MTK találkozó adta meg. A házigazdák, színvo­nalas mérkőzésen, Stark 47. percben lőtt szabadrúgás-gól­jával nyertek, de lehetett vol­na akár hat is közte... Aki lát­ta közvetítést - a Sport 1 adta - tanúsíthatja, az ETO a gólon kívül még legalább hat zic­cert puskázott el és a partjelző is minimum négy hazai kont­raakciót állított meg tévesen lesen. A Ferenc, áros nem tu­dott élni a vidéki zöld-fehérek által felkínált lehetőséggel: hazai pályán szenvedett vere­séget az előző körben Zala­egerszegen leszerepeit Kis­pesttől. A vezetést az ördön­gösen cselező Gera a Fradinak szerezte meg, de Kovács és Pintér révén még a szünet előtt érkezett a válasz. A má­sodik negyvenöt percben már hiába hajtottak a Csank-Iegé­nyek, nem tudták feltörni a piros-feketék védelmét. Az Újpest tavasszal eddig elég furcsán teljesít, de legalább következetesek Kisteleki Ist­ván tanítványai: nagy vereség után (a Vasas ellen 2-6) siker következett (a Debrecennel szemben 3-0), most pedig is­mét a zakó volt soron. A Vi­deoton négy góljára a lilák nem „feleseltek". Legköze­lebb majd győznek? Vasárnap is folytatódott a tendencia: a Debrecennek úgy tűnik hasz­nált az edzőváltás, mert a „Lö­ki", két fiaskót követően, a bajnok Dunaferr együttesét fektette két vállra. A fenti eredmények azt jelentik, hogy összetömörült a mezőny, s még legalább hét együttes pá­lyázhat eséllyel a bajnoki cím­re és az érmekre. Eredmények: Győr-MTK 1-0 (0-0) Győr, 5000 néző. Vezette: Juhos. Gólszerző: Stark (47.) Tatabánya-ZTE 1-3(0-1) Tatabánya, 3000 néző. Ve­zette: Arany. Gólszerzők: Goncalves (I l-esből, 76.), ilL Nagy L. (36.), Waltner (50.), Egressy (94.). Kiállítva: Nagy II. S. (Tatabánya, 84.). Ferencváros­Kispest 1-2 (1-2) Budapest, Üllői út, 12 ezer néző. Vezette: Hanacsek. Gól­szerzők: Gera (18.), ill. Ko­vács B. (24.), Pintér (39.). Vasas-Matáv Sopron 1-1 (0-1) Budapest, Fáy utca, 4000 néző. Vezette: Hanyecz. Gól­szerzők: Szili (66.), ill. Szaba­dos (5.). Kiállítva: Kövesfal­vi (Vasas, 28.). Videoton-Újpest 4-0(1-0) Székesfehérvár, 8000 néző. Vezette: Dubraviczky. Gól­szerzők: Németh T. (16.), Ju­linho (1 l-esből, 56. és 70.), Csernijenko (90.). Kiállítva: Szélesi (Újpest, 56.). Debrecen­Dunaferr 2-0 (2-0) Debrecen, 2500 néző. Ve­zette: Szabó Zs. Gólszerzők: Jaki (öngól, 29.), Bajzát (41.). Kiállítva: Bajzát (Debrecen, 79.). 1. Ferencváros 2. MTK 3. Videoton 4. Győr 5. Újpest 6. Vasas 7. Dunaferr 8. Kispest 9. ZTE 10. Tatabánya 11. Debrecen 12. Sopron A bajnokság állása - 4 14-4 2116) 12-4 2116) 14-6 1812) 12-9 18(2) 14-16 17(5) 13-10 15(4) 8-15 15(5) 16-13 14(1) 12-12 12(1) 7-20 10(6) 11-20 9(3) 9-13 7(3) (Zárójelben az alapszakaszból hozott pont­számok.) I. P. Cserékből főszereplők labdarúgó NB l/B Munkatársunktól Bocs KSC­Csongrád FC 2-1 (0-0) Bocs, 600 néző. Vezet­te: Farkas Gy. (Mohácsi, Vígh T.) Bocs KSC: Fülöp - Far­kas J. (Pachinger, 75.), Cap, Márkus, Sivák ­Varga E., Fehér, Forgó, Sándor - Kovács P. (Sol­tész, 71.), Konyha (Ja­ger, 60.). Vezetőedző: Huszák Géza. Csongrádi FC: Nagy Zs. - Márics, Boros, Ko­csis, Horváth J. - Kecs­keméti (Török, 60.), Deli, Makszimics, Farkas T. ­Farkas K. (Nagy A., 85.), Baranov (Szarvas, 82.). Szakmai igazgató: Sándor István. Gólszerzők: Török a 66. (0-1). Jager a 76. (l-l) és Sivák 1 l-esből a 86. percben (2-1). Sárga lap: Sivák (fel­vágta Farkas Krisztiánt) a 12., Boros (felvágta Sándor) az 54., Márkus (felvágta Baranovot), az 58., Kecskeméti (Sivák akasztásáért) a 60., Nagy Zs. (lerántotta Já­gert) a 85. percben. Szögletarány: 7:3 (2:3). A vendégek bátran kezd­tek és az első félidőben mezőnyfölényt harcoltak ki a szintén nyeretlen Bőcs ott­honában. A hazaiak meg­lepően idegesen és sok hibá­val játszottak. A Csongrád ebben az időszakban akár háromgólos vezetést is sze­rezhetett volna: először Makszimics. majd Horváth szabadrúgását, végül a hát­véd Boros lövését védte ha­talmas bravúrral, éppencsak kitornászva a léc alól a pettyest Fülöp. Ezen a mér­kőzésen azonban az aktivitás és a lelkesedés nem volt ele­gendő a sikerhez. A mérkő­zésnek jót tett az, hogy a két csapat egymásnak ugrott és az első pillanattól kezdve nyíltsisakos játékot produ­kált. Heves küzdelem és sok pontatlanság jellemezte az első félidőt, a vendégek kontrái ekkor gyakran okoz­tak zavart a labilis, bizonyta­lan bocsi hátsó alakzatban. A fordulás után a csere­ként beállt Török lépett elő főszereplővé: a 66. percben a balösszekötő helyéről, ti­zenhárom méterről laposan a bal alsó sarokba helyezte a labdát, 0—1. Ekkor úgy tűnt, hogy a szervezettebb és veszélyesebben támadó CSFC játékosai és vezetői joggal reménykedhetnek az első győzelem megszerzésé­ben. De alig tíz percig örül­hettek csak a vezetésnek... Jager — ez a cserék napja volt, hiszen ő sem volt tagja a bőcsi kezdőnek - a 76. percben nyolc méterről fél­magasan bombázott a kapu jobb oldalába, l-l. Újabb „dekád" elteltével megint Jager veszélyeztetett, egye­dül tört kapura, a csongrádi hálóőr, Nagy Zs. lelopta a lábáról a labdát, de csatár elesett. Farkas bíró a tizene­gyes pontra mutatott, s a megítélt büntetőt Sivák a ka­pu közepébe lőve értékesí­tette, 2-1. A hazaiak nem érdemtele­nül szerezték meg a három pontot, de a látottak alapján - főleg, ha kihasználja az első játékrész ziccereit - a Csongrádi FC legalább egy pontra rászolgált volna. Döntőnek bizonyult, hogy a vendégek a vezető gólt kö­vetően nem bírták tartani a középpályát, képtelenek vol­tak megszűrni a hazaiak ak­cióit, amelyek így pillanatok alatt Nagy Zs. kapuja előtt teremtek. Az első győzelem­re még legalább egy hetet várniok kell a csongrádi drukkereknek. Huszák Géza: - Csak a bekapott gól után játszottunk úgy, ahogyan végig kellett volna. A csongrádiak csak­nem megnyert találkozót ve­szítettek el, ezért sajnálom edzőkollégámat, de ilyen a futball... Sándor István: - Ke­mény, harcos, küzdelmes mérkőzést láthattak a szur­kolók, a csapatom nem oko­zott csalódást. Sajnálom, hogy négy perccel a vége előtt egy tizenegyes döntött a pontok sorsáról. Jók: Fülöp, Sivák, Jager, Forgó, ill. Török, Makszi­movics, Farkas T. További eredmények: Keleti csoport: BVSC­Kecskemét 2-2 (2-1), Szol­noki MÁV-Csepel 6-1 (3-0), Békéscsaba-BKV Előre 0-2 (0-0), Fót-Monor 2-1 (0-1). Szabadnapos: Nyíregyháza. Nyugati csoport: Marca­li-Pápa 2-0 (2-0), Hév­íz-Haladás 0-1 (0-1), Nagy­kanizsa-Pécs 2-0 (1-0), Celldömölk-Dorog 2-0 (2-0), Kaposvár-Rákospalo­ta 3-1 (3-0), Százhalombat­ta-Siófok 2-3 (1-2). A Keleti csoport állása 1. BKV Klóré 6 5 ­1 14-3 15 2. Csepel 7 4 ­3 9-13 12 3. BVSC 5 3 2 - 7-3 11 4. Kecskemét 7 2 5 - 12-10 11 5. Nyíregyháza 5 3 ­2 15-9 9 6. Köt 6 2 3 t 7-6 9 7. Monor 7 1 3 3 5-10 6 8. Szolnok 6 1 2 3 12-12 5 9. Bocs 6 1 2 3 7-11 5 10. Békéscsaba 5 t 1 3 3-6 4 II. Csongrád 6 ­2 4 5-13 2 Kunszenlmárton visszalépett. A következő forduló pá­rosítása, március 23. (pén­tek). 18 óra: Csepel-BVSC. Március 24. (szombat), 15: Békéscsaba-Nyíregyháza, BKV Előre-Fót. Március 25. (vasárnap), 16(1): Csongrád-Szolnok, Mo­nor-Bőcs, szabadnapos: Kecskemét. Sikert ért a harcosság Makón a sárga mezes hazaiak közül Bagi (a kép előterében) nagy csatát vívott ellenfelével, Hóbellel (jobbról), és a győztes gólt megelőző passz is az ő nevéhez fűződik. (Fotó: Karnok Csaba) labdarúgó NB II Makó FC-Gyula 2-1 (1-0) Makó, 400 néző. Ve­zette: Sápi. Makó: Ménesi - Görög, Sümeghy, Kis K. - Bagi, Kondacs, Magyar, Bálint (Krucsó), Varga - Hadár (Balázs), Mádi (Papp). Edző: Kolozsvári János. Gyula: Such - Bácsik, Resetár, Tamási - Csúz (Papp Cs.), Ferenczi, Kiss L, Brakszatórisz, Hóbel ­Tóth, Borúzs. Edző: Fodor Sándor. Gólszerzők: Varga, Mádi, ill. Brakszatórisz. Kiállítva: Kis K., ill. Ta­mási, Resetár. A hazaiak nagyszerűen kezdtek, és a 3. percben Kis Krisztián 22 méteres sza­badrúgásból a kapufát találta telibe. Nem kellett sokat várni az első gólra: a 22. percben Varga két védőt be­csapva a jobb lábára tette a labdát, majd a hosszú felső sarokba csavart, 1-0. A Gyula ezután hiába igyeke­zett, a játékosai még helyze­tekig sem jutottak. A félidő utolsó negyedórájában be­szorult a Makó, ám jól zárt a védelme. A második játék­részben a védő Bócsik előrehúzódott, ezzel a ven­dégek játéka veszélyesebb lett. Az előreívelt labdákat rendre a gyulaiak szerezték meg, és a fölényük eredmé­nyeképpen az 58. percben Brakszatórisz emelésével egyenlítettek, l-l. Nem sokkal a gól után tíz főre fo­gyatkozott a Békés megyei csapat, Tamásit a második sárga után kiállította Sápi. A Makó mindössze tíz percig élvezhette az emberelőnyt, Kis a sípszó előtt végzett el egy szabadrúgást, a bíró pe­dig neki is felmutatta a má­sodik sárgát, majd a pirosat. A harcos hazaiak a 85. perc­ben eldöntötték a mérkőzést; Bagi egy hosszúnak tűnő labdát a vonal előtt utolért, lapos beadását Mádi az ötösről a hálóba passzolta, 2-1. A végére maradt még egy Brakszatórisz-kapufa és egy kiállítás: Resetár meg­sértette a partjelzőt, amiért Sápi leküldte őt a pályáról. Kolozsvári János: ­Nagy nehezen megszületett az első NB ll-es győzel­münk. Jók: Görög, Bagi, Varga, ill. Bócsik, Borúzs. A forduló további ered­ményei: Eger-Baktalóránt­háza 0-1, Mátészal­ka-DVTK l-l, Tiszaújvá­ros-Abony 1-0, Csorvás­Orosháza- Jászberény 0-1. Sz.: Demecser. A bajnokság állása 1.Kaktaloranth. 6 4 1 I 12- 7 13 2. Borsod Volán 6 3 3 0 10- 5 12 3. Éger 7 3 3 1 8- 3 12 4. kSE-Mates/.. 7 2 5 0 9-6 11 5. Jászberény 6 3 1 2 14-4 10 6. Tiszaújváros 6 2 1 3 5- 8 7 7. Alwny 7 2 1 4 9-21 7 8. Demecser 6 1 3 2 6- 6 6 9. Csorvás 6 1 2 3 7- 9 5 10. Gyula 6 1 2 3 6- 9 5 11. Makó 7 1 2 4 6-14 5 A következő forduló pá­rosítása, március 24. (szom­bat), 15 óra: Jászberény­Demecser, DVTK-Makó, Baktalórántháza-Abony. Március 25. (vasárnap), 15: Csorvás-Orosháza-Tiszaúj­város, Gyula-Eger. Szabad­napos: Mátészalka. Mindenki hozta a kötelezőt labdarúgó NB III A labdarúgó NB III Al­föld csoportjában nem hibáztak a megyei csa­patok. A Hódmezővá­sárhely ugyan szabad­napos volt, a Szeged és az Algyő azonban ide­genben gyűjtötte be a három pontot. Az utóbbi gárda ezzel megőrizte vezető helyét a tabellán. Örkény-FC Szeged 2-4 (0-1) Örkény, 300 néző. Vezet­te: Szabó S. Örkény: Házi - Batta (Zsigmond), Kovács T„ Da­nyis - Jurászik (Nagy A.), Kurucsai, Major F. (Laka­tos), Tusa - Polyák, Ozs­váth, Kovács Ö. Játékos­edző: Ozsváth Ferenc. Szeged: Dobó - Babos, Major S„ Szamosszegi, Kra­usz - Rácz (Zakar), Puskás, Csűri (Döme), Fábián - Dóra, Maróti. Edző: Lóczi István. Gólszerzők: Kurucsai (11­esből), Polyák, ill. Maróti (2), Dóra, Rácz. A vendégek uralták az első félidőt, ám a helyzete­ket egy kivételével elhibáz­ták. A 23. percben Maróti emelt át a kifutó kapuson. 0-1. A második negyvenöt percben sokáig hiába próbál­koztak az Örkényiek, a Sze­ged védelme jól állta a táma­dásokat, sőt... A 69. percben Dóra nagyszerű egyéni ala­kítása után Marótinak nem volt nehéz dolga, 0-2. Az Örkény egy vétlen kezezést követő 11 -essel szépített, de nem sokkal ezután Dóra is­mét kettőre növelte az előnyt. Nyolc perc volt hát­ra, amikor Polyák becsapta a védőjét, és egyre csökkentet­te a hazaiak hátrányát. A Szegednek erre a találatra is volt válasza, az ellenállhatat­lanul játszó Dóra visszagurí­tását Rácz a kapufa segítsé­gével lőtte a hálóba, 2-4. Lóczi István: - Nagyon jól felkészített csapatot győztünk le meggyőző fö­lénnyel. Jók: Ozsváth, Kovács T., ill. Dobó, Major S., Dóra, Maróti, Szamosszegi. Gyomaendrőd­Algyő 0-1 (0-0) Gyomaendrőd, 200 néző. Vezette: Gyertyás. Gyomaendrőd: Hanyecz - Tímár, Kondacs, Dinya, Bélteki - Hídvégi, Mester, Illyés (Katona), Kovács (Furka S.) — Osan, Hunya. Edző: Plástyik János. Algyő: Halász — Adel­hardt, Gábor, Koncz, Kazán - Angeli (Illés), Süli, Krajczár, Varga - Pálinkó (Takács Z.), Brinszky (Ter­hes). Játékos-edző: Takács Zoltán. Gólszerző: Varga. Az esélyes Algyő az első félidőben körülmé­nyesen, elképzelés nélkül támadgatott. Az egyik ol­dalon a lesről induló Osan gólja, a másikon pedig Pá­linkó kapufára emelése je­lentette a játékrész egyet­len helyzetét. A szünet a vendégeknek tett jót, a második negyvenöt perc­ben sokkal pontosabban játszottak, és Süliék a szé­leken is egyre többször ke­rültek a védők mögé. A rá­menősebb focinak a 77. percben lett meg az ered­ménye: Krajczár bal oldali beadását Pálinkó az érkező Varga elé fejelte, aki öt méterről a jobb alsó sarok­ba „stukkolta" a labdát, 0-1. A lelkes gyomaiak alaposan megnehezítették az Algyő dolgát, ám ha szerencsés körülmények között is, de az éllovas megszerezte a győzelmet. Takács Zoltán: - A há­rom pont megszerzésén kí­vül más pozitívuma nem volt a meccsnek. Jók: Kondacs, Mester, ill. Gábor, Koncz, Süli. M. J. További eredmények: Jamina-Martfú 3-0, Bé­kés-Kiskunfélegyháza 2-3, Dömsöd-Szajol 0-2, sza­badnapos: HFC. 1. Algyö 2. Kiskunt. 3. FC Szeged 4. Szajol 5. Békés 6. Örkény 7. Domsod 8. Jaminn 9. Vásárhely 10. Gyoma. 11. Martfű A bajnokság állása 65 64 7 4 63 7 2 6 2 72 62 6 I 72 6 I 16- 5 15- 8 14-10 10- 7 10-11 13-11 7-11 6- 9 9-14 6-12 5-13 20(4) 19(5) 18(5) 15(4) 13(61 11(31 10(2) 8(1) 8(3) 7(1) 5(2) A következő forduló pá­rosítása, március 24. (szom­bat), 13 óra: Jamina-Ör­kény, 15: Kiskunfélegyhá­za-Szeged, Martfű-HFC. Március 25. (vasárnap), 15: Algyő- Békés, Szajol-Gyo­maendrőd, szabadnapos: Dömsöd. ÜM Újság, könyv, szórólap, ügyviteli nyomtatvány, meghívó, névjegy, IGÉNYES KIVITELBEN: 62/466-847 #