Délmagyarország, 2001. március (91. évfolyam, 51-76. szám)

2001-03-12 / 60. szám

HÉTFŐ, 2001. MÁRCIUS 12. A DÉL SPORTJA III. Szegedi győzelem labdarúgó NB III Két megyei gárda győztesen, mig egy vesztesen hagyta el a pályát a labdarúgó NB ill Alföld csoportjának hétvégi fordulóban. Az Algyő a hazai sikerével megőrizte a vezető he­lyét, a Szeged pedig a Békés elleni rangadón szerzett három ponttal a harmadik helyre lépett előre. A Vásárhely nem tudott ponttal hazatérni a szajoli kirándulásról. FC Szeged­Békés 2-1 (1-0) Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 300 néző. Vezette: Deme. Szeged: Adok - Babos, Major S., Krausz - Rácz, Szamosszegi, Makra, Fábián - Puskás (Csűri) - Dóra, Maróti. Edző: Lóczi István. Békés: Kollár - Czipó, Sándor, Tóth-Kovács, Bo­tyánszki - Szűcs (Marik), Szenti, Fazekas (Semjéni), Kasik - Majchrovich (Bor­bola), Kane. Edző: Zsíros György. Gólszerzők: Maróti, Dó­ra, ill. Kasik (I l-esből). A csoportrangadón - a negyedik helyezett fogadta a harmadikat - a házigazdák pompásan kezdtek; Maróti remek egyéni alakításával már a 2. percben a békésiek kapujában táncolt a labda. A folytatásban még vagy tíz percig ötletesen, energikusan futballoztak a Tisza-partiak, de aztán fokozatosan le­süllyedtek a Békés szintjére. A színvonalasnak indult meccs szép lassan szürkévé, unalmassá vált. A fordulás után meddő fölényt alakítot­tak ki a vendégek, de kapura veszélyt csak a pontrúgások­ból, valamint Szenti hatal­mas bedobásai után kialakult szituációkból jelentettek. Egy ilyen után Major S. kéz­zel ért a labdához, s a bün­tetőt az egykoron az élvonal­ban is bizonyító Kasik bizto­san értékesítette. A pesszi­mistább hazai drukkerek el­könyvelték már a döntetlent, nem úgy a játékosok, akik­nek erőfeszítéseit siker koro­názta a 92. percben: Fábián pontos beadását Dóra 6 mé­terről bólintotta a kapuba. A mutatott játékért nem, a küz­deni tudásért viszont dicsé­retet érdemelnek a szegedi­ek. Lóczi István: - A sírból hoztuk vissza a győzelmet. Egy hete jó játékkal vesztet­tünk. most gyengébbel győztünk. A sors igazságot szolgáltatott. Jók: Fábián, Dóra, ill. Fa­zekas, Kane. Szélpál László Algyő-Dömsöd 3-0(1-0) Algyő, 300 néző. Vezette: Földi. Algyő: Halász - Kazán, Gábor, Adelhardt (Süli), Koncz - Angeli (Illés), Ta­kács, Krajczár, Varga ­Brinszky (Terhes), Pálinkó. Edző: Takács Zoltán. Dömsöd: Petró - Fehérdi, Füzesi, Király K. - Tasnádi (Czaniga), Csendes, Jaksa, Király J., Lengyel (Bittó) ­Kajdácsi, Árky Cs. Játékos­edző: Árky Lajos. Gólszerzők: Gábor (2), Takács. Az éllovas hazaiak nem bíztak semmit a véletlenre, és rögtön beszorították az el­lenfelüket. A 20. percben az előrehúzódó Gábor révén a vezetést is megszerezte az Algyő. A második játék­részből alig telt el két perc, ismét Gábor volt eredmé­nyes: ezúttal Koncz szögletét bólintotta Petró hálójába, 2-0. A folytatásban előbb Pálinkó, majd Brinszky ha­gyott ki százszázalékos hely­zetet, a 70. percben viszont az utóbbi nem hibázott. A csereként beállt Süli magas ívű beadását a 16-oson beül átvette, és kissé kisodródva, 13 méterről a hosszú sarok­ba lőtt, 3-0. A vendégek első veszélyes lehetőségére a 75. percig kellett várni, a másik oldalon pedig Pálin­kó, majd Takács hibázott is­mét Petró kapuja előtt. Az Algyő győzelme a közepes színvonalú találkozón egyál­talán nem forgott veszély­ben. Takács Zoltán: - A küz­delmes meccsen a helyzetek alapján akár nagyobb kü­lönbséggel is nyerhettünk volna. Jók: Gábor, Krajczár, Ta­kács, Koncz, ill. Kajdácsi, Árky Cs. M. J. Szajol­Hódmező­vásár helyi FC 2-1 (2-0) Szajol, 400 néző. Vezette: Hegedűs. Szajol: Grőber - Földvá­ri, Kállai, Viola, Palla (He­gedús Z.) - Sipos, Hegedús R., Babella (Szabó N.) ­Tóth (Bontovics), Bese, Va­sas. Edző: Szatmári János. HFC: ifj. Himer - Huszár (Kovács G.), Szrenka, Szabó L., Borbás Zs. - Bartyik, Fa­zekas, Rárósi (Juhász), Marczinka - Szűcs, Nagy L. Edző: Himer István. Gólszerzők: Vasas, Ba­bella, ill. Nagy L. Az első huszonöt percben kétgólos előnyt szerzett a hazai csapat, miután ebben az időszakban eléggé megil­letődötten futballoztak a vá­sárhelyiek. A folytatásban azonban egyre bátrabban ját­szottak a vendégek, és szá­mos helyzetet kialakítottak: előbb Nagy L. hibázott el ha­talmas lehetőséget, majd Bartyik kísérleténél a kapu­fáról pattant tovább a labda. A második félidőt a HFC fö­lénye jellemezte, s Nagy L. fejesét követően sikerült a szépítés is. A hazaiak ekkor már szinte csak a gyors el­lentámadásokra hagyakoz­tak, ám ezeket az akciókat a Vásárhely védelme, Szrenka és ifj. Himer vezérletével, rendre időben megállította. A találkozó befejező szaka­szában Fazekasék mindent megpróbáltak az egyenlítés érdekében, de a szerencse is elpártolt tőlük, így végül nem tudták a döntetlent ki­harcolni. Himer István: - Gratulá­lok a csapatnak, nagyon be­csületesen, férfiasan küzdöt­tek a játékosaim, de sajnos a pontszerzés elmaradt. Jók: Sipos, Hegedús R., Vasas, Bese, ill. Szrenka, ifj. Himer, Fazekas, Borbás Zs., Nagy L. K. T. További eredmények: Martfű-Örkény 3-2, Kis­kunfélegyháza-Gyoma­endrőd 2-0. Szabadnapos: Jamina. A bajnokság 1. Algyő 5 4 2. Kk.-félegyháza 5 3 3. FC Szeged 6 3 4. Békés 5. Szajol 6. Örkény 7. Domsod 8. Hmv.-hely 9. Gyomaendrőd6 2 10. Martfű 5 1 11. Jamina 5 1 állása 015-5 012-6 210-8 3 8-8 1 8- 7 t 11- 7 2 7-9 3 9-14 4 6-11 4 5-10 3 3-9 17 (4) 16 (51 15 (5) 13 (6) 12 (4) 11 (3) 10 (2) 8 (3) 7 (1) 5 (2) 5 (1) A következő forduló pá­rosítása, március 17. (szom­bat): Jamina-Martfú, 13: Gyomaendrőd-Algyő, 15. Március 18. (vasárnap): Dömsöd-Szajol, Békés-Kis­kunfélegyháza, Örkény-FC Szeged (valamennyi 15 óra). Szabadnapos: HFC. Pontosan kezdett a Csongrád Farkas K. magasra felugorva fejelte, a fóti védő és az eseményt csak szemlélő Halász kapus mellett, a Csongrád egyenlitő gólját a hálóba. (Fotó: Schmidt Andrea) labdarúgó NB l/B Csongrádi FC­Fót l-l (0-1) Csongrád, 800 néző. Vezette: Kiss B. (Hra­bovszky, Kóródi). Csongrádi FC: Nagy Zs. - Márics, Kocsis, Bo­ros, Horváth - Makszi­mics (Balogh, 55.), Ma­jor, Hleba (Farkas K., 46), Farkas T. - Török, Baranov (Kecskeméti, 66.). Szakamai igazgató: Sándor István. Fát: Halász - Nyikos, Nagy T., Pálfi, Schwarcz - Tordai, Hódos (Vikurel, 83.), Mátyás (Szabados, 46.), Burzi - Füle, Lend­vai (Szűcs, 86.). Edző: Bodonyi Béla. Gólszerzők: Füle 11­esből a 24. (0-1), Farkas K. az 57. percben (l-l). Sárga lap: Nyikos a 16., Pálfi a 27., Major a 29., Farkas T. a 37., Sza­bados az 57., Tordai a 93. percben. Kiállítva: Major a 92. percben. 12. perc: Major jobb ol­dali beadását Török fejelte le Hlebának, aki a felfutó Hor­váth elé tálalt; a csongrádi „cséká" futtából lőtt mellé. 22. perc: Márics belőtt labdáját a volt válogatott, Nagy T. csúsztatta szögletre Török elől. 24. perc: Kocsis szerelé­sét a csongrádi büntetőterü­leten belül szabálytalannak minősítette Kiss B. játékve­zető. Füle a jó irányba vetődő Nagy Zs. mellett, a jobb alsó sarokba lőtte a II­est, 0-1. 32. perc: Horváth a fóti térfél közepéről tért ölelő szabadrúgással hozta hely­zetbe Majort, aki felugorva Boros elé fejelt, ám az ő lá­báról már Halász az ötösön „lelopta" a labdát. 41. perc: Horváth szabad­rúgását Boros fejjel meg­csúsztatta, de a kapufa mel­lett álló Nagy T. szögletre segítette a labdát. 52. perc: Farkas K. bal oldali szögletét Baranov fe­jelte kapura, Halász azonban ujjbeggyel az alapvonalon túlra tolta a léc alá tartó já­tékszert. 57. perc: Major tette ki balra a labdát Török elé, aki egyből középre emelt, s az érkező Farkas K. a tehetetlen Halász mellett közelről a há­lóba fejelt, l-l. 77. perc: Farkas K. jobb oldali szögletét Kecskeméti alig gurította a fóti kapu mellé. 82. perc: A kitörő Burzi lábáról Nagy Zs. a csongrádi ötösön önfeláldozóan, ki­vetődve lopta le a labdát. Tíz percnyi tapogatózó já­ték után a csongrádiak nyo­masztó mezőnyfölénybe ke­rültek, ám a helyzeteik a be­tömörülő fóti védelemben vagy a remek formában védő Halászban rendre el­akadtak. A vendégek első kontratámadásának büntető lett az eredménye, ezzel meg is elégedetek olyanniyra, hogy az első félidő hátra lévő idejében visszahúzód­tak a sündisznóállásukba. A szünet után még inkább állandósult a csongrádi nyo­más, ami az 57. percben, a sokadik, szemre is tetszetős korszerű támadás végén gól­lá érett. Az egyenlítést kö­vetően a Csongrád teljesen beszorította az ellenfelét, de az eredményen már nem tu­dott változtatni a fótiak ruti­nos védősora ellen, amely immár tizenegy személyessé alakult. A négyperces hosszabbításban sem csök­kent az iram, s ennek az el­szánt, gigászi küzdelemnek lett az áldozata Major, aki­nek rossz ütemű becsúszása sárga lapot eredményezett, csakhogy mivel ez a máso­dik volt neki, villant a piros lap is. Sándor István: - A Főt ma sokkal jobban játszott, mint egy hete a Csepel ellen. Gondolom, ha jobban odafi­gyelünk és nem kapjuk a ti­zenegyest, több keresni va­lónk lehetett volna. Így vi­szont a játék alapján jogos az „iksz". Bodonyi Béla: - Egyenlő erők küzdelmében, a két jóI felkészített csapat igazságos döntetlent ért el. Jók: Nagy Zs., Horváth, Major, Farkas K.. ill. Halász, Schwarcz, Füle. Révész János A további eredmények, Keleti csoport: BKV Előre­Nyírség Spartacus 3-1 (3-0), Monor-Békéscsaba 0-0, Kecskemét-Szolnoki MÁV 2-2 (1-2), Cse­pel-Bőcs 1-0(0-0). Nyugati csoport: Rákos­palota-Százahalombatta 2-2 (0-1), Pápa-Hévíz l-l (0-1), Dorog-Marcali 2-2 (0-1), Siófok-Nagykanizsa 2-1 (0-1), Haladás-Kapos­vár 0-0. A Keleti csoport állása 1. BVSC 2. Nyíregyháza 3. BKV Klőre 4. Kecskemét 5. Csepel 6. kót 7. Monor 8. Békéscsaba 9. Szolnok 10. Csongrád 11. Bocs 12. K.-szentmárton 0 3 0 5-1 10 15- 9 9 8- 3 7- 5 6- 6 4- 3 4- 4 3- 4 6-11 4-11 2- 7 1 0-0 0 Kedden, 15 órakor a Csongrád az ukrán másod­osztályú Spartak Ivana Fran­kovszkát fogadja. Hosszú út, nulla pont labdarúgó NB II Munkatársunktól Baktalórántháza­Makó 4-2 (2-1) Baktalórántháza, 400 néző. Vezette: Hanyecz. Baktalórántháza: Mónus - Geda, Fecsku, Németh S. - Szenes (Ferenczi), Németh Cs., Marics, Benkő, Gégény - Gdovin, Szabó R. (Las­kai). Játékos-edző: Fecsku István. Makó: Ménesi - Sü­meghy, Dálnaki, Papp (Gö­rög), Magyar - Bagi, Kon­dacs, Bálint, Krucsó - Ha­dár, Mádi (Balázs). Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Németh Cs., Marics, Gdovin, ill. Dálnaki, Kondacs. Kiállítva: Dálnaki. A hosszú utazás ellenére frissen kezdett a vendéggár­da, és a 3. percben Bagi sza­badrúgása után Dálnaki kö­zelről passzolt a hálóba, 0-1. A hazaiaknak mindössze öt perc kellett az eredmény megfordításához: Németh Csaba előbb egy lövőcselt követően ballal egyenlített, majd Szenes jobb oldali be­adását öt méterről passzolta a hálóba, 2-1. Az első félidő további részében a baktaiak szinte át sem lépték a félpá­lyát, a Makó beszorította az ellenfelét, ám a legjobb le­hetőségeket is kihagyták a vendégek. A rossz széria a 57. percben szakadt meg, amikor egy röviden kifejelt labdát Kondacs kapásból, 14 méterről bombázott a háló­ba, 2-2. A hazaiak átvették a játék irányítását, és a 68. percben Marics 21 méteres szabadrúgása a jobb felső sarokban kötött ki, 3-2. A Makó már nem tudott újíta­ni, Dálnaki kiállítása pedig végképp eldöntötte a mérkőzés három pontjának a sorsát. A vendégek egy könnyen nyerhető meccset vesztettek el. Kolozsvári János: ­Minden csapatot fel tudunk hozni... Jók: Fecsku, Németh Cs., Benkő, Marics, ill. Hadár, Kondacs. További eredmények: Abony-Eger 0-3, Di­ósgyőr-Demecser 0-0, Jász­berény-Tiszaúj város 1-0, Gyula-Mátészalka 0-2. Sza­badnapos: Csorvás-Oroshá­za. A bajnokság állása 1. Kger 6 3 3 0 8- 2 12 2. Borsod Volán 5 3 2 0 9- 4 11 3. Baklalóranlha/a 5 3 I I 11-7 10 4. KSK-Malészalka 6 2 4 0 8- 5 10 5. Jászberény 5 2 I 2 13-4 7 6. Abony 6 2 1 3 9-20 7 7. Demecser 6 1 3 2 6- 6 6 8. Csorvás 5 1 2 2 7- 8 5 9. Gyula 5 1 2 2 5- 7 5 10. Tiszaújváros 5 1 13 4-8 4 11. Makó 6 0 2 4 4-13 2 12. Kisvárda 0 0 0 0 0- 0 0 A következő forduló pá­rosítása, március 17. (szom­bat), 14.30: Eger-Baktaló­rántháza. 15: Mátészal­ka-DVTK, Tiszaújvá­ros-Abony. Március 18. (va­sárnap), 14.30: Makó-Gyu­la. 15: Csorvás-Oroshá­za-Jászberény. Sz.: Deme­cser. A jól játszó, sötét mezes Fábián beadásából fejelte Dóra az FC Szeged győztes találatát. (Fotó: Gyenes Kálmán) (PSiii MWlÉff