Délmagyarország, 2001. február (91. évfolyam, 27-50. szám)

2001-02-26 / 48. szám

inmwmiiii ••miiim hiiiim i ím Győzelem a vk-n vívás Munkatársunktól A magyar válogatott nyerte a Németországban rendezett kard csapat Világ Kupa-versenyt, miután a döntőben 45:41-re verte Romániát. Az együttes Fer­jancsik Domonkos, Nemesik Zsolt, Fodor Kende és Len­gyel Balázs összeállításban harcolta ki a győzelmet. A magyar csapat eredmé­nyei, negyeddöntő: Magyar­ország-Németország 45:44. Elődöntő: Magyarország­Oroszország 45:37, Romá­nia-Lengyelország 45:41. Döntő: Magyarország-Ro­mánia 45:41 A végeredmény: 1. Ma­gyarország, 2. Románia, 3. Lengyelország, 4. Oroszor­szág, 5. Fehéroroszország, 6. Franciaország, 8. Ukraj­na. • A budapesti Tokaj Exp­ress férfi párbajtőr világku­pa nyolcas döntőjébe két magyar is bejutott. A négy közé jutásért Kovács Iván kikapott, viszont Fekete At­tila egészen a döntőig mene­telt. A fináléban a csapatban olimpiai bajnok olasz Rota igazolta az esélyeket, és 15:8-ra legyőzte Feketét. A végeredmény: 1. Rota, 2. Fekete Attila, 3. Flegler és Strigel, 5. Fiedler (mind­három német), 6. Kovács Iván, 7. Switak (osztrák), 8. Kacurin (orosz). Eredményes utazások teke Munkatársunktól Mindkét szegedi szuperli­gás tekecsapat idegenbeli győzelemmel zárta a hétvé­gét. A nőknél a GLB Szol­nokon, a férfiaknál a Snow­fox Kaposváron nyert meggyőző fölénnyel. Eredmények, férfiak: Szolnok-GLB SE Szeged 1:7 (2424:2559) A szegedi pontszerzők: Monostori 468, Mracskó 428, Cziráki 427, Sáfrányné 422, Hódi 409 fával. Ifjúságiak: Szolnok-GLB SE Szeged 0:4 (767:832) Pontszerzők: Zahorán 429 és Csuka 403 fával. Férfiak: Kaposvári TK­Snowfox Szeged 2:6 (5440:5518) A szegedi pontszerzők: Fehér 974, Bódi 934, Földe­si 927, Korcsmarek 909 fá­val. Ifjúságiak: Kaposvári TK-Snowfox Szeged 1:3(1618:1642) A szegedi pontot 878 fá­val Zapletán szerezte. Kezdődik a sorozat! röplabda Munkatársunktól Ma, 17 órai kezdettel baj­noki mérkőzést játszik az új­szegedi Sportcsarnokban a Medikémia extraligás férfi röplabdacsapata. Az ellenfél az a Vegyész RC-Kazincbar­cika lesz, amely a remek őszi kezdés után egyre inkább visszaesett, s manapság már az is csodának számít, ha szettet rabol valamelyik rivá­listól. Az összecsapás esé­lyese feltétlenül a házigazda együttes, s Nyári Sándor ve­zetőedző azt is célul tűzte ki, hogy energiatakarékosan, minél hamarabb oldják meg a feladatot tanítványai. A hé­ten ugyanis rendkívül nehéz sorozat vár a medikémiások­ra: szerdán Magyar Kupa nyolcaddöntő-visszavágót játszanak a Kecskeméttel, pénteken Kaposvárra utaz­nak sorsdöntő rangadóra, va­sárnap pedig a Nyíregyházát fogadják az újszegedi aréná­ban. A mai tervezett kezdőhatos a következő: Torma, Hulmann, Nyirka, Mészáros, Bunford, Jánosi. • Magyar Kupa-eredmé­nyek, nyolcaddöntők: NA­FA RC-Kaposvár-Kometa­Kaposvár 0:3 (-18, -22, -13), kettős győzelemmel ju­tott tovább a Kometa. Győri Dózsa-Szolnoki Titász RK­SI 0:3 (-13, -19, -25), a to­vábbjutás egy mérkőzésen dőlt el a Titász javára. Kuti Kis veresége tenisz Bogotá (MTI) A világranglista 85. he­lyén álló Kuti Kis Ritának nem sikerült diadalmaskod­nia a 170 ezer dollár összdí­jazású bogotai tenisztomán, a döntőben kétjátszmás mér­kőzésen kikapott az argentin Paula Suareztől (29. a WTA-listán). A döntőben: Suarez (argentin, l.)-Kuti Kis Rita (6.) 6:2,6:4 Alig több mint egy évvel ezelőtt a Sao Paoló-i verseny döntőjében a magyar teni­szező legyőzte a dél-amerikai játékost, és ez pályafutása első egyéni WTA-sikerét je­lentette. A kolumbiai fővá­rosban azonban már Suarez volt a jobb, az első játszma sima megnyerését követően a másodikban 3:3-nál elvette ellenfele adogatását, amely eldöntötte a találkozó sorsát. Kuti Kis Rita teljesítmé­nye így is bravúros, pályafu­tása során negyedik alka­lommal játszott egyesben fi­nálét WTA-tornán. Szegedi csapatbronz lövészet Munkatársunktól A budapesti Mexikói úti lőtéren rendezték meg a lö­vészek légfegyveres orszá­gos bajnokságát, melyen a szegedi klub versenyzői is résztvettek. Csapatban, a légpisztolyosoknál, a Szege­di VLK hölgytriója (Mészá­ros, Gallai, Kozári) a rend­kívül erős, főleg fővárosi egyesületeket felvonultató, mezőnyben bronzérmet szer­zett. A bajnok a férfiak egyéni viadalában Pető László (Simon & Wolf), a nőknél pedig Sike Renáta (BHSE) lett, míg a csapatok­nál a Simon & Wolf és a BHSE bizonyult a legjobb­nak. Negyven percig jól játszott a Pick Fogyókúrára fogott előny m, IHgH^BHmK IjJ 1 nmr lytii'y Nr * ^g. sMÉÉIIÍA , lf> fÜP lm . mgm M| ág tomr WBBM mmm $ » aF? ­i + A 5U Ht r f • Jm JBf SBBBÍÉéI " ii 1 TWKIT • , ...:..•• , : ; . ... Doros (kapura lő) volt az egyetlen, aki szinte hibamentesen játszott, s a góljai mellett hétmétereseket harcolt ki. (Fotó: Gyenes Kálmán) kézilabda Pick Szeged­CD Bidasoa 28-27(15-11) Férfi EHF-kupa, ne­gyeddöntő, első mérkő­zés. Újszeged! Sportcsar­nok, 3000 néző. Vezet­te: Boyé, Jensen (dá­nok). Pick Szeged: PERGER ­BERTA 5, Bécsi 1, Buday 4, DOROS 6, Eklemovics 1, BAJUSZ 8 (3). Csere: Ivanov (kapus), Németh 3, Rosta 1, Kajganics. Edző: Dragan Djukics. Bidasoa: Barreto - VI­CO 8 (2), Miguel, Etxa­buru, BOJANOVICS 4, KEMPE 4, Dominguez 3 (2). Csere: Aguinagalde (kapus), Rodríguez 3, Cazal 4 (2), Ebbil. Edző: Julián Ruiz. Kiállítások: 14, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 8/6. Az eredmény alakulá­sa: 2. perc: 2-0, 7. p.: 2-4, 12. p.: 6-6, 17. p.: 9-8, 23. p.: 12-9, 33. p.: 17-11, 37. p.: 19-15, 43. p.: 21-18, 46. p.: 22-21, 50. p.: 25-22, 57. p.: 27-26. Az már Szegeden nem meglepő, hogy a hazai ran­gadókon és a nemzetközi kupamérkőzéseken zsúfolá­sig megtelik a Sportcsarnok. Most is így történt. A ma­gyar zsűriben a Lekrinszki, Klucsó EHF bírópáros ka­pott megbízatást, s az előbbi 5-6 gólos szegedi győzelmet jósolt. Ezzel a véleményével nem volt egyedül a Tisza­parti városban, mert ugya­nezt tippelte Avar György, a játékot fél évvel ezelőtt ab­bahagyó szélső is. Djukics edző csak egy szót mondott Csak egy félidő A mérkőzés után Perger Zsolt, a kitűnő teljesít­ményt nyújtó szegedi kapus kétségbeesetten mormol­ta az öltözőben szinte maga elé: „Nem tudom mi lehet az oka, hogy negyven perc után összeomlott a csa­pat." Valami tényleg nem lehet rendben, hiszen a Fo­tex ellen is álomteljesítményt nyújtott az első fé­lidőben a Pick Szeged, s aztán jött a második har­minc perc, s ahogy telt az idő, úgy fáradt el, esett szét a Tisza-parti együttes. Szerencsére van még öt nap arra, hogy ezen változtassanak Djukics edző kézilab­dásai. a mérkőzés megkezdése előtt: „Győzünk!". Az amúgy is felfokozott hangulatot csak emelte, hogy a kezdődobást Horváth Gá­bor olimpiai bajnok kajakos végezte el. Majd rögtön fel­lebbent a fátyol Djukics edző új taktikájáról is: Eklemovics volt a balátlövő, míg Bajusz a balszélre került. A két gyors hazai gól azt bizonyította, hogy bevált az átszervezés. Azonban nem sokkal később kiderült, mégiscsak jobb a megszokott felállás, s ezt az­után döntötte el Djukics mes­ter, hogy a spanyolok zsinór­ban négyszer vették be az amúgy kitűnően védő Perger kapuját, s időt kért. Németh visszakapta balszélső poszt­ját, Eklemovics irányító lett, Bajusz pedig átlövőként je­leskedhetett, s ezt is tette. Egy darabig a vendégek aka­rata érvényesült, mert felállt fal ellen egyszerűen elfogyott a Pick-támadók tudománya, igaz ebben az iruni játékosok is ludasak voltak, hiszen ke­mény, a durvaság határát sú­roló védekezésükkel széttör­delték a Tisza-partiak kezde­ményezéseit. Azt vártuk, hogy Bécsi kiállításával a Bi­dasoa tovább növeli előnyét, de nem így történt, mert Ba­jusz előbb egyre csökkentette a hátrányt, majd büntetőből kiegyenlítette az állást, sőt Németh beállóból szerzett gólja a vezetés visszavételét jelentette. A korábban is cséphadaróként játszó Et.xa­buru a 23. percben könyök­kel úgy állon vágta a vissza­futó Bajuszt, hogy a szegedi csapatkapitányt úgy kellett letámogatni a pályáról. A já­tékvezetők piros lappal vég­leg kiállították a sport­szerűtlen spanyol kézilab­dást. Kiderült, hogy a Pick lendületes támadásai sokkal eredményesebbek. Djukics edző észrevette, hogy Bojár novicsot Buday nemigen tud­ja hatástalanítani, ezért Kaj­ganicsot állította a jugoszláv válogatott átlövőjével szem­ben. A félidő utolsó négy percét emberhátrányban ját­szotta a Pick, mégis sikerült az előnyt növelni... A félidőben a legtöbb sze­gedi drukker elégedetten vo­nult a szünetre. Dr. Szeri Ist­ván, a klub elnökhelyettese azonban kritikusan értékelte a látottakat: „Kár, hogy Bécsi és Buday indiszponáltan ját­szik. Ugyanakkor tetszik Ba­jusz és Perger teljesítménye." Sinka László, a Magyar Kézilabda-szövetség főtitká­ra azt hangsúlyozta, hogy re­ális esélye van a Picknek a biztos győzelemre. Ugyanak­kor megjegyezte, hogy a Bi­dasoa rendkívül durván ját­szik, s ezt a játékvezetők nem torolják meg kellő szigorral. A fordulás után Perger lett egyből a főszereplő, kétszer is egyedül nézett farkassze­met a spanyol támadóval, s nagy bravúrral védte is a lö­véseket. A kitűnő kapustelje­sítmény hatással volt a tár­sakra is, mert az apróbb hi­bák ellenére is fokozatosan növelte előnyét a Pick, de ez a csodálatos játék csak három percig tartott, mert utána el­kezdődött a hazaiak zuhanó­repülése. A sok egyénieske­dés, s az ebből fakadó hiba­sorozatot a vendégek kímé­letlenül kihasználták. Igaz, ebben közrejátszottak a já­tékvezetők is, akik a hasonló megmozdulásokat nem egy­formán ítélték meg. Ez pedig a hétméteresek számában és a kiállítások arányában hűen tükröződött - feltűnően a spanyoloknak kedveztek. A nagy iramot bizonyítja, hogy a Pick egyik legjobbjának, Pergetnek a lába görcsöt ka­pott. Arról természetesen nem a helyére beálló Ivanov tehetett, hogy a villámgyors, s erőszakos spanyol támadá­sokat nem sikerült megállíta­ni, s a jobbszélső Vico Né­meth kíséretével sorozatban lőtte a gólokat. Amit a 44. perctől láttunk a Picktől, az nem igazán hozta tűzbe a kö­zönséget. Az egyetlen gólos előny pedig nagyon nehézzé teszi a Tisza-parti együttes­nek a szombati visszavágót. Dragan Djukics: - Né­hány játékosom a hatgólos előnynél azt hitte, hogy ezzel be is fejeződött a mérkőzés. Sajnos, amikor háromra ol­vadt az előnyünk, a bírói íté­letek sokkoltak bennünket. A végjátékban mi az egyéni tel­jesítményeket helyeztük előtérbe, míg a spanyolok igazi csapatmunkával rukkol­tak elő. Nehéz mérkőzés vár ránk Irunban, de nem tartom lehetetlennek a sikerünket sem. Julián Ruiz: - Az ered­mény megnyugtató, de nem bízhatjuk el magunkat. Elsősorban a védekezésün­kön kell javítanunk. Süli József Hailer Ákos: aranyos évkezdet evezés Aranyéremmel kezdte az esztendőt Hailer Ákos. Az év elején a Szegedi Vizisport Egye­sületbe igazolt evezős az ergométeres orszá­gos bajnokságon, a nor­mál súlyúak kőzött az esélyeknek megfelelően hódította el az elsősé­get. Az Országos Rendőr­főkapitányság budapesti ki­képző központjának Vágó­híd utcai csarnokában tizen­egyedszer adtak egymásnak találkozót a legjobb hazai evezősök, összesen több mint háromszázötvenen. A sportolók a tizenkét, egymás mellett elhelyezett, szobai evezősgépen 2000 métert teljesítettek. A normál sú­lyúak mezőnyében a korábbi többszörös első Hailer Akos olimpiai páros társával, Pető Tiborral vívott nagy küzdel­met. Az országos csúcstól 3,1 másodperccel elmarad­va, de hét és fél másodper­cet a riválisra verve, végül a szegedi klub versenyzője, Hailer nyert. - Mi a küz­dőtéren, a jó hangulatot te­remtő szurkolók a nézőté­ren: mintha egy római aré­nában lettem volna. A ma­gaslati edzőtábor után kicsit nehéznek tűnt az erőpróba, az idén ilyen intenzíven még nem húztam le kétezer mé­tert, de elégedett vagyok az eredményemmel - mondta Hailer a sikere után. A szegedi felnőttek közül a normál súlyban Keller Pé­ter a 14. lett. A könnyűsúlyú kategóriában Káka Gergő az ötödik, a nőknél Kónya Aliz a 11. helyen végzett. A ser­dülő lányoknál Kitka Nóra másolta a báty teljesítmé­nyét, ötödik lett, ugyanitt Tancsik Gabriella a 21., Bálint Nikolett a 27. helyet szerezte meg. Dani Zsolt, a Tisza-parti­ak trénere így értékelte a ta­nítványok produkcióját: ­Keller és Kitka Nóra egyéni csúcsot ért el, Kónya Aliz igazi versenyszáma a könnyűsúly, az időeredmé­nyével ott a negyedik lett volna. Talán Kitka Gergőtől vártam többet, de az influen­za a korábbi hetekben őt sem kímélte, így, akárcsak a töb­biekkel, elégedett vagyok. M. J. Raiffeisen BANK ilfd t>Í KOSSUTH WTOMSÍA *ÍT hűmmel ü&moyarorszáq GUMIIPARI •"YjAyU GtLffáim 1 í-sct~' *ASZOK TESCO Totó­eredmények Budapest (MTI) A totó 8. heti szelvé­nyén szereplő mérkőzé­sek eredményei: 1. Bayern München­1. FC Köln l-l X 2. Freiburg­1860 München 0-3 2 3. Hamburg­Wolfsburg 3-2 1 4. Schalke 04­Dortmund 0-0 X 5. Frankfurt­Bremen 1-2 2 6. Kaiserslautern­Rostock 0-1 2 7. Bochum­VfB Stuttgart 0-0 X 8. Atalanta­Bari 0-0 X 9. Bologna­Napoli 2-1 1 10. Internazionale­Udinese 2-1 1 11.Lecce­Reggina 2-1 1 12. Parma­Perugia 5-0 1 13. Vicenza­Roma 0-2 2 pluszmérkőzés: 14. Juventus­Milan 3-0 1