Délmagyarország, 2000. november (90. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-06 / 259. szám

IV. A DÉL SPORTJA HÉTFŐ, 2000. Nov. 6. Fábián győztes és Szűcs: találatok A vásárhelyi Szűcs Róbert (a labdával) két gólja döntötte el a HFC-Gyomaendröd NB lll-as találkozót. (Fotó: Tésik Attila) labdarúgó NB III A labdarúgó NB III Al­föld csoportjában, az el­ső fordulóban a Szeged tíz emberrel Martfűn, a Vásárhely pedig hazai pályán, a Gyomaendröd ellen gyözött. Az Algyö Szajolon háromgólos hátrányból egyenlített, és szerzett értékes pon­tot. A további két talál­kozó Dömsödön és Bé­késcsabán egyaránt 1-1-es döntetlent hozott. Hódmezővásárhely­Gyomaendröd 2-1 (2-1) Hódmezővásárhely, váro­si stadion, 300 néző. Vezet­te: Pataki. HFC: ifj. Himer - Hu­szár. Kovács G., Borbás Zs. - Szűcs R., Fazekas, Szren­ka. Kovács T., Rárósi (Sza­bó L.) - Borbás P. (Antal), Nagy L. (Marczinka). Kdző: Himer István. Gyomaendröd: Hunyecz - Mázán, Karácsony, Dinya - Furka (Osan), Szakálos (Mester), Bélteki, Kovács Gy.. Pintér (Nagy T.) ­Ilyés, Hánya. Kdző: Plástyik János. Gólszerzők: Szűcs R. (2), ill. Furka. Kiállítva: Osan. A vásárhelyieknél két vál­tozás történt a rövid átigazo­lási időszakban: a kapus ifj. Himer István érkezett, míg a csatár Pálinkó Máté távo­zott. Az első negyedórát kö­vetően kiegyenlítetté vált az összecsapás, majd a 27. percben Furka révén váratla­nul vezetést szereztek a gyo­maendrődiek. A hazaiak azonban gyorsan egyenlítet­tek, Szűcs R. egy lepattanó labdát szép mozdulattal lőtt a hálóba. A gól után közel egy percig állt a játék, mivel a lelátón két szurkoló vere­kedett össze. Miután helyre­állt a rend, újra a hazaiak kezdeményeztek többet és Szűcs R. újabb szemfüles ta­lálatával a vezetést is átvet­ték. A vendéglátók nem erőltették meg magukat, a Gyomaendröd focistái pedig ahhoz túlzottan sokat hibáz­tak, hogy esetleg egyenlít­hessenek. A találkozó befe­jező szakaszában is alacsony színvonalú küzdelmet láthat­tak a nézők, említésre méltó történést mindössze a magá­ról megfeledkező Osan kiál­lítása jelentett. Himer István: - Teljest­tettük a házi feladatot. Jók: Borbás Zs., Huszár, Nagy L., ill. Bélteki. Dinya. K. T. Martfű-FC Szeged 0-1(0-0) Martfű, 50 néző. Vezette: Majoros. Martfű: Berta - Bartusz, Blaskó. Törteli (Bfró), Kiss J. - Méri (Merena), Jeczó, Csontos, Szokolai - Kollár, Lengyel. Játékos-edző: Csontos Lajos. Szeged: Dobó - Babos, Paksi. Krausz - Rácz, Csűri, Makra. Fábián - Major ­Kulacsik (Kurucsai), Maróti (Szekeres). Edző: Lóczi Ist­ván. Gólszerző: Fábián. Kiállítva: Paksi. A lényegesen jobban kez­dő házigazdák a 18. perctől kezdve emberelőnyben fut­balloztak. ugyanis a kilépő Kollárt Paksi, utolsó ember­ként, lerántotta - a bíró jo­gosan mutatta fel a szegedi védőnek a piros lapot. Ez rá­nyomta a bélyegét az első félidőre: a martfűiek három­szor találták el a kapufát. A szünet után feljöttek a ven­dégek, egyre többször veszé­lyeztették a hazaiak kapuját. Egy ilyen után, a 65. percben, Kulacsik jobb oldali beadását Fábián 5 m-ről helyezte a ka­puba, 0-1. A végén még nö­velhette volna előnyét a Ti­sza-parti gárda, de Kurucsai hiába vezette egyedül Berta kapusra a labdát, a hálóőr bravúrral hárított. Lóczi István: - Meglepő­en jól játszó ellenféllel szem­ben, 70 percen keresztül em­berhátrányban futballozva, izzadtságszagú győzelmet arattunk. Jók: Blaskó, ill. Dobó, Babos. Csűri, Fábián. Sx. L. Szajol-Algyő 3-3(2-0) Szajol, 200 néző. Vezette: Gaál. Szajol: Grőber - Földvá­ri, Sipos, Tákos - Bontovics, Csató, Hegedűs R„ Draskó­czi, Tóth T. (Hegedűs Z.) ­Babella (Vasas), Viola. Kdző: Szatmári János. Algyő: Halász - Adel­hardt, Gábor, Kothencz, Ka­zán - Illés, Takács G., Kraj­czár (Süli), Angeli - Terhes (Brinszky), Pálinkó. Játé­kos-edző: Takács Zoltán. Gólszerzők: Csató (2, 11­esből). Hegedűs R„ ill. Adel­hardt, Gábor, Süli. A kezdeti, egyenrangú mezőnyjáték után a 15. perc­ben Babella és Gábor harcát követően a játékvezető 11­est ftélt a hazaiaknak, amit Csató értékesített, 1-0. Az Algyő többet támadott, ám az újabb gólt megint a Szajol szerezte: a 44. percben egy kipattanóra Csató érkezett, és nem hibázott, 2-0. A má­sodik félidő elején, a 47. percben Hegedűs Róbert ré­vén háromra nőtt a vendéglá­tók előnye. Az Algyő alig néhány perc múlva, Adel­hardt 18 m-es lövésével szé­pített, és teljesen átvette az irányítást. Egy szögletből Gábor tovább csökkentette a hátrányt (3-2), majd Süli a 73. percben egyenlített. Az erőnlétileg sokkal jobban fel­készített Algyő akár a győ­zelmet is megszerezhette volna, ám a 88. percben Illés becsúszva, közelről fölépör­gette a labdát. Takács Zoltán: - A csa­patom nagyszerűen küzdött, és értékes pontot szerzett. Jók: Grőber, Hegedűs R., Csató, ill. Kothencz, Takács G., Angeli. M. J. További eredmények: Jamina-Békés l-l, Döm­söd-Örkény l-l, szabadna­pos a Kiskunfélegyháza. A következő forduló pá­rosítása, november 11. (szombat), 13 óra: Kiskun­félegyháza-Martfű, Gyoma­endrőd-Dömsöd, Sze­ged-Jamina. November 12. (vasárnap), 13: Bé­kés-HFC, Örkény-Szajol, szabadnapos: Algyő. A bajnokság végén a csa­patok a kvalifikációs NB II alapján a következő ponto­kat kapják: Békés 6. Kiskun­félegyháza és Szeged 5-5, Algyő és Szajol 4-4, HFC és Örkény 3-3, Martfű és Döm­söd 2-2, Jamina és Gyoma­endröd l-l pont. teremlabdarúgás Munkatársunktól A teremlabdarúgó NB I­ben ma este újabb forduló mérkőzéseit rendezik meg. A HKFC •93-Szupcrinfó 19.15­től hazai környezetben, a Hódtói Sportcsarnokban lép pályára. Szrenkáék a CBA Pontszerzés reményében Debrecen csapatát látják ven­dégül. A vásárhelyiek ebben a szezonban még nem szerez­tek pontot, igaz, nagyon nehéz ellenfeleken vannak túl. A so­ron következő hajdúsági ve­télytárs talán nem tűnik annyi­ra erősnek, (gy bizakodni le­het abban, hogy a HKFC ja­víthat az eddigi mérlegén. Az azonban biztos, hogy a döntet­lenhez, illetve az esetleges győzelemhez az eddiginél pontosabb és fegyelmezettebb játékot kell produkálnia a Hi­mer István által irányított egy­üttesnek. A másik Csongrád megyei gárda, az Első Beton Szeged a budapesti Viktórió otthonában lép pályára. Döntetlen a csanyteleki rangadón labdarúgó megyei 11. a. Tudósítóinktól A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójában döntetlent hozott a ran­gadó, a Dorozsma csanyteleki vendégjáté­ka. A Szatymaznak nem okozott gondot az Üllés legyőzése, csakúgy, mint a Fábiánsebestyén­nek a székkutasi tizen­egy elleni siker. A Baks Gyálaréten nyert, igy a Zsombó vásárhelyi dön­tetlenje miatt a Zádori­tanitványok az ötödik helyre léptek előre. Tanárképző­Szikáncs 2-3 (1-2) Szeged. Kisstadion. 150 néző. Vezette: Sípos. Tanárképző: Csurgó ­Kubát (Bajusz), Sípos, Vass, Gyüre, Argyelán (Antal), Rónai, Tokai, Suciu (Kálcse­vics). Széli (Cserenkó), Bru­tyó. Edző: dr. Miskolczi Jó­zsef. Szikáncs: Őze - Orgo­vány (Gulyás), Basits, Ben­kő, Kolthay, Kalmár, Sulyok (Bánfi), Molnár, Bullás (Hornyák), Csávás, Újvári. Kdző: Csernus István. Gólszerzők: Rónai, Sí­pos, ill. Kalmár (2), Bullás. Jók: Rónai, Gyüre, Antal, Kubát, ill. Őze, Kolthay, Kalmár, Csávás. H. Astra FC­Zsombó 1-1 (0-0) Hódmezővásárhely, Nép­kerti pálya, 150 néző. Vezet­te: Ludvig. H. Astra KC: Kútvölgyi - Szabó, Czuczi, Benkő (Barna N.), Szűcs, Medve, Gyenge, Csáki, Kopornyik, Pávai (Barna Zs.), Perei (Pajkó). Megbízott edző: Benkő József. Zsombó: Mihálffy B. ­Zetkó, Vikor, Mihálffy G., Link, Kovács, Szűcs, Kószó, Mihálffy Zs., Révész, Na­gyapáti. Edző: Vasas Ró­bert. Gólszerzők: Kopornyik, ill. Révész. Jók: Kútvölgyi, Kopor­nyik, Csáki. Czuczi, ill. Mi­hálffy B., Révész, Vikor, Mihálffy Zs. Ifjúságiak: H. Astra FC-Zsombó I l-l Csanytelek­Kiskundorozsma 1-1 (1-0) Csanytelek. 400 néző. Vezette: Rácz L. Csanytelek: Sallai Sz. ­Kormányos, Varga, Gémes, Sallai R., Gyöngyi Zs., So­modi, Gál, Lajkó, Magyar, Kovács. Játékos-edző: Ma­gyar József. Kiskundorozsma: De­meter - Goda, Mészáros, Si­mon. Simonics, Ottlik S., Bóka, Szálai, Ottlik R., Cseh, Szabó (Gál, Keresztú­ri). Edző: Ottlik Sándor. Gólszerzők: Gyöngyi Zs., ill. Simon._ Jók: Sallai Sz., Gyöngyi Zs., Magyar, ill. Ottlik S., Ottlik R.. Bóka. Ifjúságiak: Csanvtelek-Kiskundorozsma 2-1 • • Szatymaz-Ullés 4-1 (1-1) Szatymaz, 150 néző. Ve­zette: Csuka. Szatymaz: Pölös - Zsem­beri S. (Szanka), Kolozsvári, Lévai, Szélpál, Posta (Már­ta), Pikó (Kocsis), Tóth, Tol­di (Zsemberi J.), Tápai. Sza­bó (Paszternák). Edző: Bá­rányi Péter. Üllés: Papp - Kertész, Bálint, Varga, Bozsity, Lip­pai (Dobó), Busa, Herédi, Sárközi (Börcsök), Peták, Kiss. Edző: Peták György. Gólszerzők: Posta (3), Szabó, ill. Peták. Kiállítva: Herédi, Kiss. Jók: Posta, Szélpál, Tóth, Tápai, Pikó, ill. Peták. Ifjúságiak: Szatymaz-Üllés 1-3 Szegvár­Szentmihály 3-0(0-0) Szegvár, 150 néző. Vezet­te: Jéga-Szabó. Szegvár: Vadász - Jan­csovics A., Jancsovics S., Bujdosó, Sátor, Vígh, Rajos (Tolnai), Bárány (Szűcs), Terbán, Puskás, Márton (Ré­pás). Edző: Szécsényi And­rás. Szentmihály: Fazekas ­Ábrahám, Kaszab, Juhász, Tóth, Engi, Handler (Kisis­tók), Cságrány, Kuti (Pálft), Tanács, Kávai (Szalma). Edző: Szőke József. Gólszerzők: Bárány, Pus­kás, Sátor. Kiállítva: Tanács. Jók: Bárány, Sátor, Buj­dosó, Répás, ill. Kaszab. Ifjúságiak: Szegvár-Szentmihály 6-0 Székkutas­Fábiánsebestyén 1-3 (0-2) Székkutas. 150 néző. Vezette: Kucsera. Székkutas: Bácsi - Hor­váth Cs., Forrai L., Forrai T.. Lázár, Héjjá, Maróti, Forrai S., Bajnóczi, Hor­váth Z„ Sípos. Edző: Ludá­nyi Pál. Eáhiánsebestyén: Kiss - Rózsa, István, Simái, Tóth, Kovács R., Kovács T„ Pisont (Verők). Bórák, Pataki (Harkai), Balla. Edző: Pataki Antal. Gólszerzők: Forrai S., ill. Balla (2), Kovács T. Jók: Forrai S., Horváth Z., ill. Rózsa, Simái. Ko­vács T., Kovács R. Ifjúságiak: Székkutas-Fábiánsebestyén 0-5 Tömörkény­Nagymágocs 0-2(0-1) Tömörkény, 50 néző. Vezette: Éberhart. Tömörkény: Barna ­Kiss, Felföldi, Bartók, Tóth. Horváth, Berkes, Papp, Palásti, Rácz, Ru­zsinszki. Edző: Kiss István. Nagymágocs: Csorba ­Markovics, Lakatos, Faze­kas (Pintér), Balogh, Strá­ma. Rutz, Nagy, Györgyi (Pengő), Paczuk, Lengyel. Edző: Nacsa Árpád. Gólszerzők: Stráma, Györgyi, Jók: Tóth. Rácz, ill. Markovics, Paczuk. Ifjúságiak: Tömörkény-Nagvmágocs 1-0 Gyálarét-Baks 0-2(0-1) Gyálarét, 100 néző. Ve­zette: Katona. Gyálarét: Nemes - Joó, Takács, Jójárt, Bánfi, Szó­ráth, Daróczi (Szabó), Far­kas M., Rabi, Balogh (Csúcs), Juhász. Edző: Kiss Ferenc. Baks: Ádok - Ormándi, Urbancsik, Székesi, Kiss, Rácz (Bába), Kapornai (Gombos), Bencze, Holló (Szalai), Váczi, Buchholcz. Edző: Zádori Gyula. Gólszerzők: Váczi, Ur­bancsik. Kiállítva: Kiss. Jók: Nemes, Jójárt Rabi, ill. Ádok, Buchholcz, Vác­zi. Ifjúságiak: Gyálarét-Baks 8-1 A bajnokság állása 55-14 32 22-10 30 27-10 28 35-17 24 37-22 20 30-20 20 21-20 19 18-19 18 15-31 16 26-45 16 21-25 14 12-22 14 20-29 12 13-27 II 14-29 II 10 22-48 7 A következő forduló pá­rosítása, november 11. (szombat), 13 óra: H. Ast­ra-Tanárképző, Baks-Szaty­maz, Fábiánsebestyén­Csanytelek. November 12. (vasárnap), 13: Zsom­bó-Gyálarét, Üllés-Tömör­kény, Kiskundorozsma— Szegvár, Nagymágocs­Székkutas, Szentmihály— Szikáncs. 1. Kk.-doroz.sma 13 10 2 1 2. Csanytelek 13 9 3 1 3. Szatymaz 13 9 1 3 4. F.-sebestvén 13 7 3 3 5. Baks 13 6 2 5 6. Zsombó 13 5 5 3 7. Szegvár 13 5 4 4 8. G válarél 13 5 3 5 9. Szentmihály 13 5 1 7 10. Nagy mágocs 13 4 4 5 11. Szikáncs 13 4 2 7 12. Tömörkény 13 4 2 7 13. Üllés 13 3 3 7 14. H. Astra 13 3 2 8 15. Székkutas 13 3 2 8 16. Tanárképző 13 2 l 10 Harmadik a Pick kézilabda Munkatársunktól A férfi kézilabda NB I­ben a hét végén teljes fordu­lót rendeztek. A Pick Szeged Várpalotán, a Fotex ellen el­vesztette a veretlenségét (22-16), és a bajnoki táblá­zat harmadik helyén áll. A Dunaferrnek nem okozott gondot a Pécs legyőzése (40-14), ám holnap, Dunaúj­városban sokkal nehezebb dolguk lesz a Skaliczki-ta­nftványoknak, hiszen a Veszprémet fogadják. A nyolcadik forduló eredményei: Dunaferr-Pécs 40-14, Fotex-Pick Szeged 22-16, Nyíregyháza-Tisza­földvár 26-22, Cegléd-Győr 21-20, Elektromos-Százha­lombatta 28-26, Kiskő­rös-Komló 32-31. A bajnokság 1. Dunaferr 1010 2. Fotex 8 8 3. Pick Szeged 4. Pécs 5. Győr 6. Cegléd 7. elektromos 8. Sz.-batta 9. komló 10. Kiskőrös 11. Nvfregyháza 12. Tiszaföldvár állása - 313-200 20 - 212-16) 16 I 242-149 14 4 193-244 8 4 177-179 7 4 195-209 7 4 199-215 7 5 201-213 6 6 214-243 6 6 212-238 5 6 203-254 4 7 175-214 2