Délmagyarország, 2000. november (90. évfolyam, 256-280. szám)

2000-11-27 / 277. szám

Rontott gyakorlat A szegedi közönség kíváncsian és nagy számban várta az újszegedi Sportcsarnok lelátóin a tornászgálát. Hasonlót ugyanis már 15 éve nem láthatott. Úgy tűnt a szerepeket kiosztották, a szervezőgárda magabiztos, de aztán jöttek az apró homokszemek, a kavicsok, a kisebb kövek, majd a tonnányi sziklák... S a gépezet majdnem leállt. A verseny és gála aztán egy idő után külön életet kezdett élni. A gyakorlatok alatt nagy csend honolt, a közönség minimális információt (sem) kapott a sze­replőkről, s többször is tapintható volt a tanácstalan­ság, a zavar - a káosz kezdete. Úgy tűnt a félórás szü­neteket, csak néha töri meg egy-két színvonalas műsor­szám... Szuh Csaba, a szövetség egykori főtitkára a műsorvezető szerepét is átvette Bárok Istvántól, s közöl­te, hogy mindent ő tud, a Szegeden szervezett betétprog­ramokat is ő döntötte el Budapesten. S mindenkire ha­ragudott, követelőzött. Az egyre inkább bohózatba illő jeleneteket, rögtönzéseket pedig a tétlenségre ítélt sze­gedi szervezőgárda (a teljesség igénye nélkül: Szántha István, Papp István, Szovics Zoltán, Balaton Renáta és Szekeres Éva) kétségbeesetten figyelte. így történhetett meg: a háromórás műsor kétórás csúszással, bakiktól hemzsegve fejeződött be. Amit Szuh úr és fővárosi segítői produkáltak azt tor­násznyelvre lefordítva csak úgy lehet értékelni: rontott gyakorlat. Imre Péter Ismét vb Szegeden kajak-kenu Munkatársunktól A Nemzetközi Kajak-ke­nu-szövetség (ICF) varsói kongresszusán eldőlt, hogy 2006-ban felnőtt világbaj­nokságot, egy évvel koráb­ban pedig ifjúsági vb-t ren­dez Szeged. Az már korábban eldőlt, hogy 2001-ben Győrben maratoni, 2002-ben Szege­den síkvízi Európa-bajnok­ság, s az is, hogy az azt kö­vető két évben több világ­Vásárhelyi győzelem a pontversenyben is Remekeltek a házigazdák tekvandó Első alkalommal ren­dezték meg egy időben és egy helyszínen az ITF tekvandó serdülő, ifjú­sági és felnőtt országos bajnokságot. A korábbi­tól eltérő lebonyolítási rendszert a vásárhelyi klub edzője, elnöke, Máté Zoltán javasolta a szövetség vezetőinek, s •gy egyúttal a Hódtói Sportcsarnok adhatott otthont a sportág idei legrangosabb hazai ese­ményének. A három korosztály ered­ményeit figyelembe véve a há/iga/tlyk remekül szere­peltek, s végül az egyesüle­tek között összetett pontver­senyt is megnyerték. Töb­bek között a két érmet is szerző Kiss Zsolt Gábor, a megszokottnál magasabb súlycsoportban szereplő Asztalos Péter, valamint az ifjúságiaknál - a küzdőtéren kívül és belül is jelesre vizs­gázó - Tóth testvérek, Ador­ján és Norman nyújtottak ki­emelkedő teljesítményt. Asztalos Péter egyébként az idei év legeredményesebb ITF tekvandó sportolójának járók KI A Véró-kupát is át­vehette. A felnőtteknél jól szere­peltek a szegedi Club Dina­mic tagjai is, közülük a +78 kg-os súlycsoportban Mol­nár Péter az edzőjét, Ács Sánta Imrét győzte le. A megyei versenyzők eredményei; serdülők, küz­delem, fiúk, -30 kg: 1. Pu­ntczkai Ádám, 2. Debrecze­ni Dávid, 3. Olasz Ádám (mindhárman Hódmezővá­sárhelyi ITF Taekwon-do Klub). 35 kg: 1. Csák Sza­bolcs, ...3. Varga Csaba (mindkettő Hódmezővásár­helyi ITF Taekwon-do Klub). 40 kg: ...2. Csépányi Márk (Hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do Klub). 45 kg: 1. Török Csaba, 2. Zsar­kó Dániel (mindkettő Hód­mezővásárhelyi ITF Taek­won-do Klub). 50 kg: ...2. Fürdők Gábor (Hódmezővá­sárhelyi ITF Taekwon-do Klub). 55 kg: ...2. Rábai Sándor (Hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do Klub). Lá­nyok, 40 kg: ...3. Hajdú Pet­ra (Hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do Klub). 45 kg: 1. Máté Alexandra (Hód­mezővásárhelyi ITF Taek­won-do Klub). Ifjúságiak, küzdelem, fiúk, -52 kg: 1. Török Zsolt (Hódmezővá­sárhelyi ITF Taekwon-do Klub). 58 kg: ...3. Nagy Zol­tán (Hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do Klub). +70 kg: 1. Tóth Adorján, 2. Tóth Norman (mindkettő Hód­mezővásárhelyi ITF Taek­won-do Klub). Felnőttek, formagyakorlat, férfiak: ...2. Kiss Zsolt Gábor (Hód­mezővásárhelyi ITF Taek­won-do Klub), 3. Kasza Pé­ter (Club Dinamic Szeged). Nők: ...3. Báthory Hajnalka (Hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do Klub). Küzde­lem, férfiak, -58 kg: 1. Kiss Zsolt Gábor. 64 kg: 1. Asz­talos Péter (Hódmezővásár­helyi ITF Taekwon-do Klub). 71 kg: ...3. Bodó Ist­ván (Hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do Klub). 78 kg: ...2. Vetró Nándor (Club Dinamic Szeged). +78 kg: 1. Molnár Péter, 2. Ács Sánta Imre (mindkettő Club Dina­mic Szeged). Az egyesüle­tek közötti összetett pont­versenyben: 1. Hódmezővá­sárhelyi ITF Taekwon-do Klub, 2. Budapesti Sasok, 3. Gödöllői Taekwon-do Klub. K. T. Harmadik volános vereség kupa-verseny lesz. így biz­tos, hogy 2006-ig minden évben jelentős nemzetközi viadal házigazdája lesz Ma­gyarország. A kongresszuson elfo­gadták azokat a magyar ja­vaslatokat, melyek szerint a jövőben B-döntőket is ren­deznek, és a nők 1000 méte­res négyes száma a prog­ramba kerül. Döntöttek ar­ról is, hogy a hajók széles­ségi korlátozását eltörlik, csak a súly- és hosszúsági szabályozás marad érvény­ben. A fehér mezes újpestiek kilencszer vették be a szegediek kapuját. (Fotó: Miskolczi Róbert) jégkorong Tisza Volán Szeged­Jászberény-UTE­Karzol Trans 5-9 (1-3, 2-2, 2-4) OB l-es jégkorong­mérkőzés, szegedi Műjég­pálya, 300 néző. Vezette: Léber, Feith, Tippai. Tisza Volán: Lajkó A. ­Bató, Kovács, Simon, Bu­gyi, Sipos, Balla, Lajkó Zs., SZAJKA 2, Láng Z., Láng Cs. (1), Tőzsér 1, Halmosi 1, Egyed (1), Szikszai, Szabados, HAV­RÁN 1(1), BÁLINT (2). Edző: Kalocsa László. Kiállítások: 18, ill. 10 perc. Szegedi szempontból jól indult a mérkőzés, a har­madik percben egy buli után Egyed remekül ját­szotta meg a korongot, majd Tőzsér kilőtte a felső sarkot, 1-0. Nem sokáig őrülhettek a volánosok, a fővárosiak 6. percben gyor­san kihasználtak egy embe­relőnyös helyzetet, majd három perc múlva már át­vették a vezetést, 1-2. A 15. percben egy formás lila akció után kétgólosra nőtt a vendégek előnye, lt-5. A második húsz perc elején - Léber játékvezető sorra állította ki a hazai ko­rongosokat -, az UTE két újabb találatot ért el, s már 5-l-re vezetett. A harmad hajrája azonban a szegedie­ké volt, Havrán és Szajka góljaival ismét szorosabb lett a mérkőzés, 3-5. A záró felvonásban ro­hamoztak a Kalocsa-tanít­ványok, s hiába próbáltak meg mindent az egyenlíté­sért, néhány védelmi me­gingás újabb újpesti gólo­kat eredményezett, így a bajnokságban a harmadik vereségüket szenvedték el a hazaiak. Kalocsa László: - Sok­szor mondják azt, hogy a hazai pálya lejt, azonban Léber játékvezető ítéletei miatt ez az újpestire volt jellemző... Az OB I másik mérkőzé­sén: Miskolc-MAC 2-3. Süli Róbert Révész János jelenti Athénból Kontavill-búcsú a kupától vízilabda A Kontavill Szentesi VK férfi vízilabdacsapa­ta nyeretlenül végzett az athéni LEN-kupa csoportmeccseken. Fü­löp Tibor tanítványai a horvát, a görög és az olasz riválistól is vere­séget szenvedtek. A Kurca-partiak bemutat­kozása az európai ku­paporondon mégis si­keresnek mondható, hi­szen az első, a belga­akadályt eredménye­sen vették. Vouliagmeni (görög)­Kontavill Szentesi VK 12-5(3-1,2-1,4-2,3-1) Athén. Olimpiai uszoda, 100 néző. Vezette: Galkin (orosz), Koryzna (lengyel). Szentes: Horváth - Berki 1, Csörgő, Kiss, Zentai, Zsarkó 1, KÉRI 3. Csere: Csányi (kapus), Szabics, Magyar, Hyc T., Szabó, Szé­nászky. edző: Fülöp Tibor. A Vouliagmeni góldo­bói: Ciklosz 5, Afrudakisz, Kucojannisz, Bulugurasz 2-2, Muriadisz. Gól - emberelőnyből: 9/5, ill. 6/2. Négyméte­resből: 1/0, ill. 1/1. Egy órát késett a szentesi­eket szállító autóbusz, ráadá­sul a várost nyakon öntötte egy felhőszakadás - min­debből az következett, hogy a Kurca-partiak kérésére hat­van perccel később kezdődött a mérkőzés - nem túl jól... Ciklosz akciógólját Kéri ugyan még átlövésből kiegyenlítette, de ezt kö­vetően hamar kiütközött, hogy a szentesiek csak ezen az őszön kóstoltak bele az európai kupaküzdelmekbe. A második hétpercben is a házigazda hellének akarata érvényesült. A harmadik ne­gyedet Berki pazar center­gólja vezette fel, ám utána nagyon belelendültek a ház­igazdák, gyorsan egymás után kétszer is bevették Hor­váth kapuját. A csereként beállított Csányit sem kímél­ték, őt is felavatták a görö­gök. A Berki által kiharcolt büntetőt Zsarkó értékesítette, de a harmadik játékrész vé­gén következett egy újabb „görögtűz", 9-4. Az utolsó hét percben hiába hárított még négyméterest is a hóri­horgas szentesi kapus, a ha­zaiak könnyed játékkal, bri­liáns megoldásokat alkal­mazva, meggyőző fölénnyel nyertek a Kontavill ellen. Fülöp Tibor: - Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült a bravúrt elérnünk. Mladost Zagreb (horvát)­Pescara (olasz) 13-5 (2-0,3-2,4-1,4-2). Pescara (olasz)­Kontavill-Szentesi VK 10-9 (2-2,3-2,2-3,3-2) Athén, Olimpiai uszoda, 50 néző. Vezette: Galkin (orosz), Balzan (máltai). Kontavill-Szentesi VK: HORVÁTH - Berki 1, Csörgő 1, Kiss, ZENTAI 2, KÉRI 4, Zsarkó. Csere: Ma­gyar, Szénászky 1. Edző: Fülöp Tibor. Az olasz gólszerzők: D'Altrui 2, Dala 2, Marino 2, Napolitano, Palazzo, Tóth L., Mammarella. Gól - emberelőnyből: 5/3, ill. 9/5. Erre a meccsre már csak egyetlen kérdés maradt a há­rom napos athéni torna vé­gén: vajon melyik csapat fe­jezi be pont nélkül a LEN­kupa csoportmérkőzéseit? A BEK-győztes Becsejtől me­nesztett Tóth kapufája nyi­totta a szinte családias lég­körű találkozót, majd Kéri lőtte ki a taljánok kapujának bal felső sarkát. Az első ne­gyedben még Zentai és D'Altrui volt eredményes. A második negyedben Berki két olasszal a nyakán szer­zett találatot, majd az egyen­lítést követően Dala derékig emelkedett ki a vízből és úgy lőtte a második gólját, 4-3. Csörgő egyenlített, majd az olaszok előnyből is­mét átvették a vezetést, s hogy ebben a negyedben már több gól nem esett, az elsősorban Horváth bravúr­jainak köszönhető. Fordulás után felváltva estek a gólok, Kéri két átlövésével és Zen­tai kétkapufás bombájával 7-7-re hozták a meccset a szentesiek. Az utolsó hét perc Tóth László közbenyú­lására olasz góllal indult, amit Kéri egyenlített, majd ő az utolsó 4 percben már nem lehetett a vízben, mivel ki­pontozódott. Ez pedig olyan űrt okozott a Kurca-partiak ­nál, amit az azzurik két gól­lal büntettek. Szénászky pe­dig már csak csökkenteni tudta a hátrányt, 10-9. Fülöp Tibor: - Meccset sajnos nem tudtunk nyerni, de a fiatal csapatunk renge­teget tanult ezen a három napon. Vouliagmeni (görög)­Mladost Zagreb (horvát) 6-5 A csoport végeredmé­nye: 1. Vouliagmeni 6, 2. Mladost Zagreb 4, 3. Pesca­ra (olasz) 2, 4. Kontavill­Szentesi VK 0 ponttal. Továbbjutott az első két helyezett. Vezet az Újpest labdarúgó NB I Munkatársunktól A labdarúgó NB I ne­gyedik fordulójának slá­germérkőzését az Üllői úton játszották. Az FTC-MTK találkozó szín­vonala elmaradt a várt­tól, a játék szépsége he­lyett a küzdést részesítet­ték előnyben a csapatok. A másik fővárosi derbi, a Kispest-Újpest meccs él­vezetesebb játékot ho­zott, s liláké lett a három pont. Győzelmével a Kis­teleki-legénység a táblá­zat élére ugrott. A fordu­ló másik három meccséről röviden: a cím­védő Dunaferr gyorsan kijavította hétközi botlá­sát; a Videoton folytatta remek sorozatát; három vereség után ismét győ­zött a Debrecen. Eredmények: Kispest-Újpest 2-3(1-1) Kispest, 3 ezer néző. Ve­zette: Szarka. Gólszerzők: Egressy (2), ill. Dvéri, Orescsuk, Kovács P­Ferencváros-MTK 0-0 Üllői út, 10 363 néző. Ve­zette: Ábrahám. Matáv Sopron­Duna ferr 1-2 (0-1) Sopron, 3 ezer néző. Ve­zette: Szabó Zs. Gólszerzők: Preisinger, ill. Zavadszky, Mozgovoj. Debrecen-Győr 3-2 (1-0) Debrecen, 3500 néző. Ve­zette: Hajdó. Gólszerzők: Siklósi, Baj­zát, Szabó II Zs. (1 l-esből), ill. Vayer (2). Videoton­Zalaegerszeg 2-1 (2-0) Székesfehérvár, 2500 néző. Vezette: Hanacsek. Gólszerzők: Korsós, Zombori, ill. Sabo. Kiállítva: Vilotics (Video­ton). • A bajnokság állása: 1. Újpest 4 3-1 9-5 14 (5) 2. Dunaferr 4 3 - 1 6-6 14 (5) 3. FTC 4 2 2 - 7-0 12 (4) 4. Videoton 4 3 1 - 7-2 12 (2) 5. MTK 4 1 3 - 5-2 12 (6) 6. Győr 4 2 - 2 6-7 8 (2) 7. Vasas 3 1 - 2 2-4 7 (4) 8. Tatabánva 3 - 1 2 3-10 7 (61 9. Debrecen 4 1 - 3 7-10 6 (3) 10. Kispest 4 1 1 2 8-8 5 (1) 11. Sopron 4- 2 2 4-6 5 (3) 12. ZTE 4 1 - 3 4-8 4 (1) Zárójelben a csapatok alapszakaszban szerzett bónuszpontjait jelezzük. A Vasas-Tatabánya talál­kozó ma este 7 órakor (sport 1) kezdődik. Tolóeredmények Budapest (MTI) A totó 47. heti szelvé­nyén szereplő mérkőzé­sek eredményei: 1. Cottbus­1 FC Köln 0-2 2 2. Dortmund­Wolfsburg 2-1 1 3. Freiburg-Bayern München 1-1 X 4. Rostock­Hamburg 1-0 1 5. Frankfurt­Hertha BSC 0-4 2 6. Bremen­VfB Stuttgart 1-0 1 7. Leverkusen­Kaiserslautern 4-2 1 8. Bari­Udinese 2-1 1 9. Parma-' Lazio 2-0 1 10. Perugia­Bologna 1-3 2 11. Reggina­Brescia törölve, helyette a 1. pótmér­közés Leeds-Arsenal 1-0 1 12. Vicenza­Internazionale 0-0 X 13. Roma­Fiorentina 1-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Rangers­Celtic 5-1 1