Délmagyarország, 2000. október (90. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-09 / 237. szám

IV. A DÉL SPORTJA HÉTFŐ, 2000. OKT. 9. A Pick más kategória M. Schumacher világbajnok! forma-1 kézilabda Bécsi egy félidőt játszott, és négy gólt lött. (Fotó: Gyenes Kálmán) Harmadszor nyert a Király-csapat Oktatott a Szedeák Szuzuka (MTI) A német Michael Schuma­cher nyerte a Forma-l-es autós világbajnokság utolsó előtti fu­tamát. a szuzukai Japán Nagy­díjat és 21 év után megszerezte az egyéni világbajnoki címet a Ferrarinak. A vb-pontverseny állása 16 futam után, pilóták: 1. M. Schu­macher (német, Ferrari) 98 pontlal (már világbajnok), 2. Hakkinen (finn, West-McLa­ren-Mercedes) 86, 3. Coulthard (brit, West-McLaren-Mercedes) 67, 4. Barrichello (brazil, Ferra­ri) 58. 5. R. Schumacher (né­met. BMW-Williams) 24, 6. Fi­sichella (olasz, Benetton) 18 ponttal. Konstruktőrök: I. Fer­rari 156 ponttal, 2. West-McLa­ren-Mercedes 143, 3. BMW­Williams 36, 4. Benetton 20, 5. BAR-Honda 18, 6. Jordan-Mu­gen-Honda 17 ponttal. Érvényesült a nagyobb rutin röplabda Munkatársunktól Szegedi DRE-TFSE 3:1 (18,-21,15,21) NB l-es női röplabda­mérkőzés. Szeged, Etelka sori munkacsarnok, 50 né­ző. Vezette: ifj. Beregszá­szi, Kovács G. Szegedi DRE: DOBOS, Vakulya, Duba, Komáromi, BAKOS, Kiss E. Csere: Kádár Németh (liberó), Fo­dor, Turi. Edző: Ducsai Géza. TFSE: Balczó, Szabó, Komjáti, WITZ, Bélai, Harcsa. Csere: Kálbli. Edző: Jókay Zoltán. Az első szettet jó játékkal, magabiztosan hozta a hazai együttes. Utána következett - egy játszma erejéig - a hi­degzuhany, a lelkes főiskolá­sok meglepték a szegedieket és egyenlítettek. Ezt követő­en azonban érvényesült a na­gyobb rutin és tudás, s az SZDRE - Dobos és Bakos vezérletével - megnyerte második bajnokiját is. A ta­lálkozót rengeteg hiba tarkí­totta. Ducsai Géza: - Ezzel a mérkőzéssel, a mutatott pro­dukcióval nem növeltük a röplabda népszerűségét... Pick Szeged­Cegléd KK 35-16 (18-8) Újszegedi Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Halmai, Szalai. Pick Szeged: PERGER - Berta 2, BÉCSI 5, Doros 2, Rosta I. 2, Buday 3, NÉMETH 3. Csere: Nagy Z. (kapus), EKLEMOVICS 4, Laluska 3, BAJUSZ 5 (3), Ambrus 3, Oláh 2, Kajganics 1. Edzó: Kő­vári Árpád. Cegléd: Cziráki - BENDÓ 11 (5), Lengyel, Kökény, Dengi, Hi­mer, Varga 4. Csere: Erdélyi (ka­pus), Makó 1, Magyar, Dávid, Orosz. Edző: Nagy Károly. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 6/5. Az eredmény alakulása: 4. p.: 3-0, 9. p.: 4-3, 15. p.: 9-3, 19. p.: 12-5, 27. p.: 17-7, 34. p.: 21-8, 40. p.: 26-11, 49. p.: 30-13, 58. p.: 35-15. A mérkőzés iránti érdeklő­dés bizonyította, hogy az el­múlt fordulóban a Fotex ellen majdnem meglepetést okozó Ceglédnek a szegedi drukke­rek szemében is megnőtt az ázsiója. Talán ezért is, vagy mert kezd összeállni a Pick já­téka szinte lerohanta ellenfelét a hazai gárda. Ahány szegedi támadás futott, annyi gól szü­letett az első négy percben. Aztán jött az első ajándék hét­méteres a Cegléd javára, amit újabb szélsőgól követett, s máris kisebb lett a ket csapat eredménye között a különb­ség. Azonban Bécsi kitűnő já­tékával ismét megsorozta a Tisza-parti gárda az ellepfelét, labdarúgás Munkatársunktól A hét végén Európában és Dél-Amerikában is több lab­darúgó világbajnoki selejtező­mérkőzést játszottak. A leg­nagyobb figyelemmel kísért összecsapáson, az angol-né­meten a vendégek diadalmas­kodtak, s a hazaiak az átépítés előtt álló Wembleytől vere­séggel búcsúztak. A meccs után a szigetotszágiak szövet­amit már nem is hagyott szó nélkül Nagy Károly edző. A tréner szavai azonban nem ta­láltak táptalajra, mert tovább folytatta tetszetős védő-, tám­adó-, de főleg eredményes já­tékát a Pick. A vendégekben pedig csak a két szélső, Bendó és Varga tartotta a lelket. Az előbbi elsősorban kitűnő íté­letvégrehajtónak bizonyult. A félidő hátralévő részében többször percekig csak a ha­zaiak szereztek gólt. Többek között a hosszú ideig sérülés miatt hiányzó Laluska is egy­más után kétszer vette be a ceglédi kaput. A félidő utolsó gólját Ba­jusz szerezte, aki a második já­tékrészben ott folytatta a háló­rezgetést, ahol abbahagyta. ségi kapitánya, Kevin Keegan lemondott. A magyar, a 8. csoportban, az olaszok Inzaghi, Delvechio és Totti góljaival simán, 3-0­ra legyőzték a románokat, mfg a grúzok megelepetésre, könnyedén 4-0-ra nyertek Litvániában (a magyarok szerdai ellenfele). Eredmények, 1 csoport: Svájc-Feröer-szigetek 5-1, Szinte az történt a pályán amit a Pick akart. Jellemző az ellen­fél játékára, hogy egészen az 52. percig csak a két szélső, Bendó és Varga lőtt gólt, ők ketten 14-et, amikor végre be­vette Nagy Z. kapuját az átlövő Makó is, de ezzel el is lőtte a puskaporát. A találkozó hajrá­jában ismét gólzáport zúdított ellenfelére a Pick. A közönség pedig nagyon élvezte a játékot, s azért biztatta kedvenceit, hogy elérjék a húsz köztét. Ez meg is volt 50 másodperccel a mérkőzés vége előtt, s a szege­diek vezethették a támadást, de Oláh elhamarkodottan előtte a labdát, Bendó pedig megakadá­lyozta a hazaiaknak az álomha­tár elérését. Ezen a mérkőzésen is egyér­Luxemburg-Szlovénia 1-2. 2. csoport: Andorra-Észtor­szág 1-2, Ciprus-Hollandia 0-4, Portugália-Írország l-l. 3. csoport: Észak-Íror­szág-Dánia l-l, Csehor­szág-Izland 4-0, Bulgá­ria-Málta 3-0. 4. csoport: Macedónia-Azerbajdzsán 3-0, Svédország-Törökor­szág l-l, Moldova-Szlovákia 0-1. 5. csoport: Örményor­telműen beigazolódtak Kővári Árpád edző bajnoki rajt előtt szavai: fokozatosan kell a csa­patnak összerázódni, s egyre jobb teljesítményt nyújtani. A védekezés eddig is a csapat erőssége volt, ennek ellenére most is sikerült még javítani rajta. A Pick támadójátéka egy­re gyorsul, s ez a góllövésben is érezteti hatását. Kővári Árpád: - Ez volt az a mérkőzés, amelyen minden az elképzelésem szerint való­sult meg. Fegyelmezett véde­kezésünkkel elbizonytalanítot­tuk ellenfelünk játékosait és a hibáikból gólokat lőttünk. Nagy Károly: - Nagyon sok kérdésre megkaptuk ezen a ta­lálkozón a választ. Süli József szág-Ukrajna 2-3, Wa­les-Norvégia l-l, Lengyelor­szág-Fehéroroszország 3-1. 6. csoport: San-Marino-Skó­cia 0-2, Lettország-Belgium 0-4. 7. csoport: Liechtenste­in-Ausztria 0-1, Spanyolor­szág-Izrael 2-0. 8. csoport: Olaszország-Románia 3-0, Litvánia-Grúzia 0-4. 9. cso­port: Anglia-Németország 0-1, Görögország-Finnor­szág 1-0. Dél-Amerika: Kolumbia­Paraguay 0-2. kosárlabda Vásárhelyi Kosársuli­Naturtex-Szedeák 58-119(11-33,18-25, 11-38,18-23) NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Hód­mezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Kóthay, Hegedűs. Kosársuli: Bődi (6), Elek (2), Bere (14/3), Czif­rák (10), Bartucz (7). Cse­re: Tornyos (7/3), Szil Sz. (7/3), Karácsonyi (5), Ko­váts (-). Edző: dr. Elek András. Naturtex-Szedeák: DAMJANOVICS (30/6), KISS ZS. (18/6), NYILAS (23/6), PÁVLICZ (16), Drahos (11). Csere: Vita­szek (6/3), Deák (10/6), Mészáros (3), Simándi (2), Kecskés (-). Edző: Boni­fert Domonkos. Kipontozódott: Drahos (38. p.), Nyilas (40. p.). A vendégek nagy lendü­lettel kezdték a meccset, s már az első negyedben ha­talmas előnyt szereztek. A Szedeák a játék minden ele­mében a Kosársuli fölé nőtt, a hazaiaknak legtöbbször az is gondot okozott, hogy a labdát az ellenfél térfelére átvigyék. A vásárhelyieknél a cserék és az időkérések sem segítettek, a házigaz­dák kapkodva, elképesztően sok hibával kosaraztak. A szegedieknél több jó egyéni teljesítmény akadt: Damja­novics támadásban alig hi­bázott, míg Pávlicz és Nyi­las a lepattanók begyűjtése mellett, a pontszerzésben is jeleskedett. A Tisza-parti gárda főként a harmadik ne­ot labdarúgó NB I Munkatársunktól Elmaradt mérkőzést pótol­tak tegnap a labdarúgó NB I B csoportjában. A válogatott­nál lévő Illés nélkül is reme­kelt Nagykanizsán az MTK. Az MTK ezzel megerősítette gyedben nyújtott kiváló tel­jesítményt, ekkor nem csak a védekezésre, az akciók si­keres befejezésére, hanem a közönség szórakoztatására is maradt lehetőségük. Dr. Elek András: - Na­gyon bízom abban, hogy ennyire azért nem vagyunk rosszak. Bonifert Domonkos: ­Próbáltunk taktikai variáci­ókat gyakorolni, ami néha sikerült is. K. T. Szarvas­Szeviép-Szeged KE 80-81 (16-22, 26-18, 20-16, 12-18,6-7) NB I B csoportos női ko­sárlabda-mérkőzés, Szar­vas, 200 néző. Vezette: Demjén, Jobbágy. Szeviép-Szeged KE: Roczkov (17/9), Szabó J (29/3), Budanovics (13/9), Kiss (5), Szopkó (10). Cse­rék: Laluska (7/3), Pungor (-). Edző: Király Sándor. Harmadik NB I B cso­portos mérkőzését, s első idegenbeli találkozóját ját­szotta a Szeviép-Szeged KE női együttese. Király Sándor csapata alaposan megizzadt a fiatal Szarvas ellen, s csak hosszabbítás után tudott di­adalmaskodni. Az első tíz percben még remekeltek a vendégek, ezután azonban rengeteg ziccert hibáztak el, s meglepetésre az utolsó negyed előtt már a hazaiak vezettek. A véghajrában szerencsére nem remeget meg a szegediek keze, így nagy küzdelemben begyűj­tötték a bajnoki két pontot, s megőrizték veretlenségü­ket. K-gól első helyét a csoportban és kilencpontos előnnyel vezet az Újpest előtt. Nagykanizsa-MTK 0-5(0-2) Nagykanizsa, 1100 néző. Vezette: Dubraviczky. Gól­szerzők: Ferenczi (2), Bük­szegi, Fűzi Á., Popovics (ön­gól). ^ Kaiffeisen TAURUS EMERGÉ GUMIIPARI tXIGiPi *<mvm» MYÜMOA tíÓHAQYARORSZÁQ *" S&KHwf <n 2221 "öw­9 CST JISCO B.'i:''.',i| t^nx! Kikaplak az angolok labdarúgó negyei II. e. Tudósítóinktól A labdarúgó megyei II. osztályában a hétvégi forduló meglepetését a Szentmihály szolgáltat­ta, amely Szatymazon 1-O-ra gyózött. Gyálaré­ten 3-1-re nyert az éllo­vas Dorozsma, míg Zsombón tizenegy hazai és két vendéggólnak tapsolhatott a szurkoló­tábor. H. Astra-Fábiánsebestyén 0-3(0-0) Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Ludvig. H. Astra: Fésűs - Szabó Z. (Büdi), Szabó L., Benkő, Barna, Medve (Barna Z.), Kádár, Matők (Fenesi), Ko­pornyik (Pajkó), Pávai, Pata­ki. Megbízott edző: Benkő József. Fábiánsebestyén: Kiss G. - Györgyi Cs., Simái, Tóth Gy., Balla, Kovács, Györgyi L., Pisont, Bórák, Verők, Varjas. Edző: Pataki Antal. Gólszerzők: Pisont (2), Balla. Jók: Fésűs, ill. Bórák, Si­mái, Györgyi Cs., Pisont. Ifjúságiak: H. Astra-Fábiánsebestyén 1-8 Tömörkény-Szikáncs 2-1 (2-0) Tömörkény, 150 néző. Vezette: Soós. Tömörkény: Papp Z. ­Lakner, Felföldi, Szalai (Bar­tók), Tóth Z. (Kasza), Hor­váth, Kiss, Papp L. (Berkes), Bartucz (Tóth I.), Palásti, Ruzsinszki. Edző: Kiss Ist­ván. Szikáncs: őze - Orgo­vány (Gulyás), Basits, Benkő (Magony), Koltay, Bíró (Su­lyok), Kalmár (Bánfi), Hor­nyák, Szél, Csávás, Újvári. Megbízott edző: Bontity László. Gólszerzők: Papp L., Bar­tucz, ill. Csávás. Jók: Papp Z„ Palásti, Ru­zsinszki, ill. Koltay, Csávás. Ifjúságiak: Tömörkény-Szikáncs 0-2 Gyálarét-Kiskundorozsma 1-3 (1-2) Gyálarét, 300 néző. Vezet­te: Éberhardt. Gyálarét: Nemes - Farkas Tizenhárom gél Zsombón G. (Andrásy), Jójárt (Szent­ágotai), Joó, Bánfi, Szóráth, Daróczi (Csúcs), Csala (Sza­bó R.), Rabi, Balogh, Farkas M. Edző: Kiss Ferenc. Kiskundorozsma: Deme­ter - Szalai, Mészáros, Ba­jusz (Simonics), Cseh, Ottlik S„ Bóka, Tatai (Illés), Ottlik R., Simon (Goda), Szabó B. Edző: Ottlik Sándor. Gólszerzők: Szóráth, ill. Ottlik R. (2), Szabó B. Kiállítva: Bánfi, Farkas M„ Szóráth. Jók: Nemes, Balogh, Da­róczi, ill. Demeter, Ottlik R., Szabó B. Ifúságiak: Gyálarét-Kiskundorozsma 2-1 Szatymaz-Szentmihály SE 0-1 (0-1) Szatymaz, 200 néző. Ve­zette: Kormányos. Szatymaz: Pölös - Szan­ka, Kis (Márta), Kocsis (Zsemberi J.), Kolozsvári, Posta, Tóth, Pikó, Toldi, Szabó, Paszternák (Zsemberi S.). Edző: Bárányi Péter. Szentmihály: Fazekas ­Ábrahám, Csúcs, Szalma (Pálfi), Tóth, Cságrány, Handler, Kaszab, Kuti (Kis­istók), Tanács (Zöldi), Kávai (Juhász). Edző: Szőke József. Gólszerző: Tanács. Jók: Toldi, ill. Csúcs, Áb­rahám, Handler, Kaszab. Ifjúságiak: Szatymaz-Szentmihály SE 2—7 Zsombó-Nagymágocs 11-2(7-1) Zsombó, 100 néző. Vezet­te: Rácz. Zsombó: Mihálffy B ­Zetkó, Vikor, Mihálffy G., Link, Kovács (Lippai), Szűcs L., Kószó (Nagyapáti), Palo­tás, Révész, Mihálffy Zs. (Lé­nárt). Edző: Vasas Róbert. Nagymágocs: Csorba ­Markovics, Pintér, Pengő (Györgyi), Fazekas, Stráma, Gémesi, Nagy, Lengyel, Gu­lyás, Dómján. Edző: Nacsa Árpád. Gólszerzők: Mihálffy Zs. (5), Révész (3), Palotás, Vi­kor, Lénárt, ill. Markovics, Dómján. Jók: Mihálffy Zs., Mi­hálffy G., Révész, Link, ill. Lakatos, Pintér. Ifjúságiak: Zsombó-Nagymágocs 3-10 Baks-Üllés 5-0 (0-0) Baks, 250 néző. Vezette: Lászlai R. Baks: Ádok - Ormándi (Bába), Urbácsik, Székesi, Kiss, Rácz, Kapomai (Szalai V.), Buchholcz, Simon, Vác­zi, Kovács. Edző: Zádori Gyula. Üllés: Baranyás (Papp, Berkó) - Kertész, Bálint, Kormos, Bozsity (Lajtár), Lippai (Börcsök), Busa, Gyuris, Sárközi, Ember, Pig­niczki. Edző: Bálint István. Gólszerzők: Simon (3), Szalai V., Bába. Jók: Kovács, Ormándi, Szalai V., ill. Gyuris. Ifjúságiak: Baks-Üllés 2-2 Székkutas-Szegvár 1-3 (1-3) Székkutas, 100 néző. Ve­zette: Csöngető. Székkutas: Bácsi (Ko­vács) - Forrai T., Forrai L., Lázár, Horváth Cs., Héjjá (Bajnóczi), Lászlai (Sipos), Forrai S., Takács (Maróti), Horváth Z., Gulyás. Edző: Ludányi Pál. Szegvár: Vadász - Szilá­gyi, Jancsovics A., Jancso­vics S., Bujdosó, Sátor, Ka­nalas, Rajos (Márton), Tol­nai, Terbán (Szűcs), Puskás. Edző: Szécsényi András. Gólszerzők: Gulyás, ill. Tolnai (3). Jók: Horváth Z., ill. Va­dász, Tolnai, Puskás. Ifjúságiak: Székkutas-Szegvár 1-3 Tanárképző-Csanytelek 1-4 (1-2) Szeged, Kisstadion, 150 néző. Vezette: Kolarovszki. Tanárképző: Szél T. ­Brutyó (Havasi), Lukács, Vass (Kiss), Gyüre, Sipos, Rónai, Tokai, Suciu (Antal), Szél J., Cserenykó (Lakatos). Edző: dr. Miskolczi József. Csanytelek: Sallai Sz. ­Bartus, Varga, Gémes, Sallai R. (Tápai) Gyöngyi, Gál (So­modi), Lajkó (Kormányos), Magyar, Kovács, Kozma. Edző: Magyar József. Gólszerzők: Suciu, ill. Magyar (3, kettőt 11 -esből), Somodi. Jók: Lukács, Rónai, Tokai, ill. Varga, Gémes, Magyar, Kovács. Ifjúságiak: Pusztamérges­Csanytelek 5-3 A bajnokság állása 1. Kiskundorozsma 8 7 10 2. Csanytelek 9 6 2 1 3. Szatymaz 9 6 0 3 4. Fábiánsebestyén9 4 2 3 3. Szegvár 9 3 4 2 6. Szentmihály 9 4 14 7. Zsombó 9 3 3 3 8. Gyálarét 9 3 3 3 9. Baks 9 3 2 4 10. Tömörkény 9 3 2 4 11. Nagymágocs 8 3 2 3 12. Szikáncs 8 3 14 13. H. Astra 8 3 0 5 14. Üllés 9 2 2 5 15. Székkutas 9 2 2 5 16. Tanárképző 9 117 43-11 22 15- 7 20 17- 8 18 23-15 14 13-12 13 12-24 13 24-17 12 13-11 12 22-17 11 9-12 11 20-36 11 13-13 10 9-12 9 14-21 8 9-20 8 13-33 4 A következő forduló pá­rosítása, október 14. (szom­bat), 15: Baks-Tanárképző, Fábiánsebestyén-Gyálarét, Szikáncs-Székkutas, Szeg­vár-Csanytelek. Október 15. (vasárnap), 15: Üllés-Zsom­bó, Nagymágocs-H. Astra, Kiskundorozsma-Szatymaz, Szentmihály-Tömörkény.