Délmagyarország, 2000. szeptember (90. évfolyam, 205-230. szám)

2000-09-11 / 213. szám

HÉTFŐ, 2000. SZEPT. 11. A DÉL SPORTJA III. A makói Hadárt a szegedi Paksi két kézzel próbálja visszarántani, azaz: amíg a hazaiak csak „harcoltak". (Fotó: Karnok Csaba) labdarúgó NB II Az Alföld csoportban a kvalifikációs bajnok­ság első körének záró fordulóját rendezték: a Makó kiütéses vereséget mért idegenben a Sze­gedre; az Algyö bizto­san nyert a Jamina el­len; a HFC Kiskunfélegy­házán maradt alul. A csoport Kiskunfélegyháza­Hódmezővásárhelyi FC 4-2(2-2) ' Kiskunfélegyháza, 200 néző. Vezette: Nemes. Kiskunfélegyháza: Cseh - Vass, Fekete, Bende, Ko­rom - Szabó A., Valkovics (Vidéki), Kormos - Páczi, Gulyás (Szabó T.), Samu. Edző: Kurucz István. HFC: Szabó G. - Szűcs (Antal), Kovács G., Huszár, Borbás Zs. - Borbás P., Fa­zekas, Kovács T., Balogh L. - Pálinkó (Szabó L.), Feleki (Rárósi). Edző: Himer Ist­ván. Gólszerzők: Páczi (2, egyet 1 l-esből), Valkovics, Samu, ill. Kovács T. (2, egyet 11 -esből). Kiállítva: Bende. Jól kezdett a vásárhelyi együttes: Kovács T. már az ötödik percben betalált sza­badrúgásból, aztán viszont Pálinkó és Szűcs hibázott ziccerben. Kár volt, mert, Valkovics révén a házigaz­dák szinte azonnal büntettek. A kapott gól ellenére is job­bára a HFC akarata érvénye­sült, de egy újabb védelmi megingást követően Samu a hazaiaknak szerzett előnyt, amit Kovács T. jogos bün­tető értékesítésével egyenlí­tett ki, 2-2. A fordulást követően a Felekit lerántó Bende kiállí­tása, érdekes módon, a vá­sárhelyieket zavarta meg; főként a hátvédsor tagjai kö­vettek el óriási hibákat. A 60. percben Páczi közelről fejelt a hálóba, majd nem sokkal később 11-esből is eredményes volt, 4-2. A HFC a hajrában próbálta csökkenteni a hátrányt, de a számtalan kialakított helyzet közül egyből sem született gól. Himer István: - Ha ki­csit jobban összpontosítunk, akár nyerhettünk is volna a második helyezett otthoná­ban. Jók: Páczi, Samu, Valko­vics, ill. Kovács T., Pálinkó, Borbás Zs. K. T. Algyö-Jamina 4-1 (1-0) Algyő, 400 néző. Vezette: Kárász. Algyő: Halász - Adel­hardt, Kothencz, Krajczár, Kazán - Illés, Rau, Süli, Koncz (Varga) - Brinszky (Krisztin), Terhes. Játékos­edző: Takács Zoltán. Jamina: Kovács - Csu­lik, Pusztai, Iványi, Pájer ­Fejes, Litauszki, Hajdú, La­katos - Balogh (Szarvas), Horváth. Edző: Ottlakán Mi­hály. Gólszerzők: Süli (11­esből), Koncz, Brinszky, Kothencz, ill. Iványi. Kiállítva: Pájer. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a Jamina az első perctől a védekezésre fordí­tott Figyelmet. Az Algyő a 27. percben szerzett veze­tést: a Terhes buktatásáért megítélt büntetőt Süli értéke­sítette, 1-0. A 47. percben Koncz fejesével növelte az előnyét a hazai csapat, ám a vendégek egy szabadrúgás­kombináció után, az 59. percben szépítettek, 2-1. A házigazdák a hajrában bebiz­tosították a győzelmüket: előbb Brinszky 15 m-ről csa­vart a bal felsőbe, majd Pá­jer kiállítását követően, az utolsó percben, Süli szögle­tét Kothencz 7 m-ről bólin­totta a hálóba, 4-1. Takács Zoltán: - Az eredmény ellenére nehéz meccs volt, hiszen a Jamina tíz emberrel védekezett. A célt elértük, a három pontot megszereztük. Jók: Süli, Kazán, Terhes, Illés, ill. Iványi. M. J. További eredmények: Martfű-Gyula 1-4, Kiskun­halas-Csorvás 1-1. A bajnokság állása: 1. Gyula 7 7 • • 18-2 21 2. Kbtatfhntti 7 5 1 1 20-13 16 3. Csorvás 7 4 1 2 8-1 13 4. Algyő 7 4 0 3 20-7 12 5. Kiskunhalas 7 3 2 2 16-11 II 6. HFC 7 1 1 S 0-19 4 7. Jamina 7 S 2 5 7-19 2 8. Martfd 7 4 1 4 5-28 1 A következő forduló pá­rosítása, szeptember 13. (szerda!), 16.30 óra: Jami­na-Csorvás, Gyula-Algyő, HFC-Kiskunhalas, Kiskun­félegyháza-Martfű. B csoport FC Szeged­Makó FC 0-4(0-2) Felső Tisza-parti stadion, 600 néző. Vezette: Szabó S. Szeged: Dobó - Babos, Mórocz, Paksi (Csűri), Kra­usz - Rácz (Geleta), Makra - Major - Kulacsik (Maró­ti), Dóra, Fábián. Edző: Lóczi István. Makó: Ménesi - Szabadi (Martonosi), Dálnaki, Ma­gyar, Krucsó - Görög (Pa­taki), Kondacs, Bálint, Fe­renczy (Balázs) - Hadár, Varga. Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Bálint, Ha­dár, Magyar, Kondacs. A kezdés előtt a közel­múltban elhunyt Nemesné Horváth Mariannról. a Sze­gedi Boszorkányok játéko­sáról, valamint Möszmer Jenőről, az egykori legen­dás szegedi hátvédről emlé­keztek meg. A megyei rangadó ke­mény szegedi belépőkkel és makói fölénnyel indult. Ez utóbbit az is bizonyítja, hogy a vendégek a hatodik percben már a harmadik szögletüket rúgták. Némi meglepetésre, a hazaiak csapatkapitánya, Major nem a védelem tengelyé­ben, hanem közvetlenül a támadósor mögé feltolva futballozott. Mégsem vezet­tek veszélyes akciókat a Ti­sza-partiak, sőt, az igazság az, hogy semmilyet sem ve­zettek. Egyértelműen a zöld-sárgák irányították a játékot, csak idő kérdése volt, hogy mikor szerzik meg a vezetést. Ez a 18. percben következett be, mi­kor is Bálint 22 m-es sza­badrúgása után találta meg a labda az utat a kapu jobb alsó sarkába, 0-1. Még fel sem ocsúdtak a házigazdák a gól okozta sokkból, máris mehettek ismét közepet kezdeni. A 23. percben Ha­dár pompásan fordult le Paksiról és Krauszról, be­tört a 16-oson belülre, majd pár lépésről „életerős" lö­a vendégek futballoztak, vést küldött a léc alá, 0-2. A folytatás is elsősorban a Makóról szólt, legfőképpen azért, mert a Hadár, Varga csatárkettőst és az őket ki­válóan irányító Görög, Bá­lint duót képtelenek voltak tartani a szegedi középpá­lyások, védők. A fordulás után némileg kiegyenlítődött a küzdelem, de ez csak azért következ­hetett be, mert a Maros-par­tiak kicsit visszavettek a tempóból, de ekkor is lát­szott, hogy egységesebb, érettebb, labdabiztosabb ­egy szóval: jobb csapat a Makó. Mindez az utolsó ne­gyedórában újabb gólokban is kifejezésre jutott: előbb Magyar „felhőfejese", aztán pedig Kondacs jobb lábas lövése adott „puszilkodás­ra" okott az MFC kispad­ján, 0-4. Csak azok kapják fel a fejüket az eredmény láttán, akik nem voltak jelen a mérkőzésen. A hazaiak pro­duktumáról az mindent el­mond, hogy a makóiak ka­pusának, Ménesinek, a 79. percben kellett az első lö­vést hárítania... Lóczi István: - Mai „ teljesítményünk " ismérvei: erőtlen támadójáték, gólké­pes védelem. Ráadásul mentálisan is nagyon gyen­gék voltunk... Kolozsvári János: ­Egyértelműen bebizonyítot­tuk, hogy nem véletlenül szövögetünk a folytatásban is NB II-es álmokat. Ritkán szoktam elégedett lenni a csapattal, most viszont az vagyok. Jók: Dóra, ill. Dálnaki, Magyar, Görög, Bálint. Ha­dár, Varga. Szélpál László További eredmények: Békés-Dömsöd 2-0, Ör­kény-Abony 2-3, Sza­jol-Gyomaendrőd 0-0. A bajnokság állása: 1. Békés 7 5 2 0 19-9 17 2. Makó 7 4 3 0 16-5 15 3. Abony 7 4 3 0 13-6 15 4. Örkény 7 3 0 4 17-16 9 5. Szajot 7 2 2 3 7-10 8 6. FC Szeged 7 2 0 5 17-19 6 7. Dömsöd 7 2 0 5 12-27 6 8. Gynnuendrnd 7 0 2 5 5-14 2 A következő forduló párosítása, szeptember 13. (szerda!), 16.30 óra: Döm­söd-Abony, Makó-Békés, Gyomaendrőd-Örkény, Szajol-Szeged. Két ezüstérem kispályás labdarúgás Munkatársunktól Budapesten négy napon keresztül pattogott a labda az országos műfüves kispályás labdarúgó-bajnokság dön­tőin. Az Ifjúsági és Sportmi­nisztérium Focizz velünk! kezdeményezésének a finálé­jába harminckét gyerek (1989-es) és ugyanennyi felnőtt együttes jutott be. A gyerekek vetélkedésé­ben az FC Szeged Tisza Vo­lán Focisuli gárdája veretle­nül került be a tegnapi döntőbe. A gyorsan bekapott gól teljesen megzavarta a Ti­sza-parti csapatot, hisz' a Győri ETO gólfesztivált ren­dezett, s 12-0-ra kiütötte a volánosokat. A felnőttek csoport­meccseit szombaton rendez­ték. Az Első Beton a másik szegedi résztvevőt, a RET­Egy százalékot 4-l-re verte, majd a Tóth FC-t 10-2-re múlta felül, míg az elmúlt évi bajnok, az Arreda ellen 3-3-as döntetlent értek el Bódi Attila tanítványai. A nyolc közé jutásért 1-0-ra diadalmaskodtak a Rutinmix ellen, majd már a négy kö­zött büntetőkkel búcsúztatták a tatabányai Eurotrans csapa­tát. Az elődöntőben egy szé­kesfehérvári együttes várt a Tisza-parti zöld-feketékre, s Erhardték 3-l-re megverték őket. Hiába játszottak jól a döntőben, a fővárosi Corrado 2-1-re megverte az Első Be­ton csapatát, amely a máso­dik helyet szerezte meg. Makói futballiskola Szegeden wj* > ' •" jó*? „Félidőben" harmadik a CSLC labdarúgó NB l/B Csongrádi LC­Cegléd FC 2-0 (0-0) Csongrád, 1000 nézö. Vezette: Sápi (Harsányi, Tumó). Csongrádi LC: Bíró ­Barna, Trninics, Tóth-Ko­vács, Koncz - Szarvas, Makszimics, Udvari, Tóth Gy. (Vidakovics 87.) - Juhos (Fajkusz 90.), Balogh (Keller 22.). Szakmai igazgató: Sán­dor István. Cegléd FC: Banó ­Schultz, Serban, Bujáki, Gligorovics (Bagi 70.) ­Lajkovics, Petrák (Babai 61.), Bánföldi, Major (Schlachtovszki 77.) ­Keresztúri, Kiss. Edzó: Vágó Attila. Gólszerzők: Szarvas a 48. (1-0), Szarvas, 11­esból a 92. (2-0) perc­ben. Sárga lap: Makszimics a 12., Petrák a 27., Bán­földi a 30., Tóth-Kovács a 65., Bujáki a 82., Szarvas a 85. percben. Kiállítva: Lajkovics a 92. percben. 3. perc: Makszimics 20 méteres lövése a ceglédi ka­pufán csattant. 15. pere: Keresztúri bal­oldali beadását Major perdí­tette kapu mellé. 28. perc: A súlyosan megsérült Balogh helyett csereként beállt Keller min­taszerűen kiugratta Szarvast, aki a 16-osról futtából mellé lőtte a labdát. 35. perc: Szarvas 20 mé­teres bombája „porolta le" a ceglédi kapu felső lécének tetejét. 37. perc: Schultz beadá­sát Keresztúri az ötösről sakk-matt helyzetben fejelte Bíró kezébe. 44. perc: Gligorovics 40 méteres szabadrúgását Ma­jor 2 méterről fejelte mellé. 48. perc: A ceglédiek óriási védelmi hibáját ki­használva Szarvas még a ka­pust is kicselezve közelről passzolt a hálóba, 1-0. 55. perc: Tóth Gy. kitűnő beadását Szarvas ígéretes helyzetben fejelte mellé. 59. perc: Gligorovicsnak a baloldali oldalvonal mellől lőtt szabadrúgása csak centi­méterekkel kerülte el Bíró kapuját. 70. perc: Serban 30 mé­teres szabadrúgása porzott el a csongrádi kapufa tövénél. 92. perc: Lajkovics so­dorta el a kitörő Szarvast a ceglédi büntetőterületen be­lül. A megítélt büntetőt a sértett magabiztosan értéke­sítette, 2-0. A csongrádiak a 22. perc­ben kényszerű cserére szo­rultak, s Balogh kiválásával Sándor István szerkezeti változtatásra szorult. A ha­zai gárda főként a rövid passzos támadásokból, míg a vendégek inkább a hosszú keresztlabdákból alakítottak ki gólhelyzetet - eredmény­telenül. Fordulás után mintha ki­cserélték volna a csongrádi­akat, akiknek agilis játékuk hamar gólt eredményezett. A hátrányba került Cegléd feljebb tolta a védelmét, és így a hazaiaknak nagyobb területe maradt a kontrák­hoz. A Ceglédnek a beka­pott gól után sem volt igazi helyzete. A néhány perces hosszabbításban az egyéb­ként sem kisasszony futballt játszó ceglédiek szabályta­lanságából megszületett a második csongrádi gól is, ami egyben azt eredményez­te, hogy az alapszakasz fél­idejében feljött a harmadik helyre a CSLC. Sándor István: - Tud­tam, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen a Cegléd kiváló játékerőket képvisel. A mérkőzés első félidejében jobban is játszottak, mint mi, ám a második játékrész­ben rúgott gyors gólunk megnyugtatta játékosaimat. Vágó Attila: - Az első félidőben két óriási helyzetet elhibáztunk, a szünet után ­a Csongrád szerencsés gól­ját követően - már nem ta­láltunk magunkra. Jók: Tóth-Kovács, Szar­vas, Makszimics, Keller, ill. Schultz, Serban, Bujáki, Bánföldi. Révész János További eredmények, B csoport: Békéscsaba-Kis­kőrös 0-0, Kecskemét-Kun­szentmárton 0-0. Szabadna­pos: Monor. A bajnokság állása: 1. Kecskemét 6 3 2 1 15-3 11 1 Monor 6 3 2 1 7-5 11 3. Csongrád 6 2 4 0 7-4 10 4. Kunszentmárton 6 2 3 1 6-5 9 5.Cegléd 6 2 0 4 5-14 6 6. Békéscsaba 6 1 2 3 4-7 5 7. Kiskörös 6 0 3 3 5-11 3 A következő forduló pá­rosítása. Szeptember 16. (szombat), 15 óra: Ceg­léd-Monor; 16: Kunszent­márton-Békéscsaba. Szep­tember 17. (vasárnap), 16: Kecskemét-Csongrádi LC. Szabadnapos: Kiskőrös. A csoport: Bőcs-BVSC 4-3, Szolnok-Tiszaújváros 3-0, Fót-Jászberény 3-0. Szabadnapos: Eger. A bajnokság állása: 1. Szolnok 6 5 0 1 16-5 15 2. Fót 6 3 12 15-6 10 3. Jászberény 6 3 12 13-9 10 4.BVSC 6 2 2 2 10-10 8 5. Bocs 6 2 13 12-14 7 6. Tiszaújváros 6 1 2 3 7-14 5 7. Eger 6 0 3 3 4-19 3 Szarvas Zsolt (jobbról) duplája eredményezte a csongrádiak első hazai sikerét. (Fotóff Tátik Attila)