Délmagyarország, 2000. június (90. évfolyam, 127-151. szám)

2000-06-05 / 130. szám

HÉTFŐ, 2000. JÚN. 5. A DÉL SPORTJA III. Coulthard felzárkózott forma-1 Budapest (MTI) Függetlenül attól, hogy a híres városi pályán szinte le­hetetlen volt előzni, roppant mozgalmas és változatos versenyt hozott Monte-Car­lóban a Forma-l-es világ­bajnokság hetedik futama, a Monacói Nagydíj. Kétszer nem sikerült elkezdenie a versenyt a mezőnynek, ki­sebb technikai problémák miatt öten kényszerültek au­tócserére, ám harmadszorra már minden simán ment. Az összesítésben éllovas M. Schumacher a száguldás kétharmadáig biztosan veze­tett, de ekkor kiesett és Coulthard könnyedén nyert Barrichello és Fisichella előtt. A Monacói Nagydíj vég­eredménye: 1. Coulthard (brit, West-McLaren-Merce­des), 2. Barrichello (brazil, Ferrari), 3. Fisichella (olasz, Benetton-Supertec), 4. Ir­vine (brit, Jaguar-Cos­worth), 5. Salo (finn, Sau­ber-Petronas), 6. Hákkinen (finn, West-McLaren-Mer­cedes). Összesen tíz pilóta fejezte be a versenyt. A vb állása: 1. M. Schu­macher (német, Ferrari) 46 ponttal, 2. Coulthard 34, 3. Hákkinen 29, 4. Barrichello 22, 5. Fisichella 14 6. R. Schumacher (német, BMW­Williams) 12 ponttal. A konstruktőröknél: 1. Ferrari 68 ponttal, 2. West­McLaren-Mercedes 63, 3. BMW-Williams 15, 4. Be­netton 14, 5. Jordan-Mugen­Honda 9, 6. BAR-Honda 6 ponttal. Egy év szünet után újra az OB l-ben „Aranyos" szegedi pólósok Szombaton végleg el­dőlt: egy év másodosztá­lyú szereplés után ismét a legjobbak között kezd­heti a kővetkező idényt a Tabán Trafik Szeged. A Berták SC Szentest ma­gabiztosan legyázö Ti­sza-partiak bajnokként kerültek vissza az OB I­be. A Kecskeméten is fö­lényesen nyerő Hungerit­Carnex Szentesi VK to­vábbra is százszázalé­kos teljesítménnyel vezet a női bajnokságban. Tabán Trafik Szeged­Bertók SC Szentes 14-4 (1-0,4-13-16-1) OB I/B-s férfi vízilabda­mérkőzés az 1-8. helyért. Új­szegedi Sportuszoda, 200 né­ző. Vezette: Kosztolánczy, Erdős. Szeged: Barát - Varga P. 1, MÓD 2, KRESÁK 2, dr. Török, Éles 1, WESZE­LOVSZKY 3. Csere: Tóth I. (kapus), Csapó 1, Sabics 1, Zsarkó 1, Németh Z. 1, Var­ga Á. 1, Balla. Edző: Pozs­gay Zsolt. Bertók SC: BÚS - Zen­tai, Melkhun 1, Hyc, Dallos 1, Juhász E„ OROSZ 1. Cse­re: Matajsz G. 1, Bertók Zs., Bartha. Edző: Pásztor Antal. Gól - emberelőnyből: 5/3, ill. 8/0. Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1. Pár nap híján egy eszten­dővel ezelőtt, 1999. június 12-én hatalmas szomorúság telepedett a szegedi vízilab­dázásra. A Tabán Trafik Sze­ged férfi együttese, miután az OB I-ben maradásért kifrt osztályozó harmadik találko­zóját is elveszítette a BEAC­cal szemben, megszakítás nélküli, huszonhat éves első osztályú tagságot követően kiesett az OB I/B-be. A kez­deti apátia nem sokáig tartott, a vezetők, élen Pozsgay Zsolt - akkor még - elnök-edző­vel, azonnal parancsba fog­lalták: ,.Azonnal vissza kell jutni a legjobbak közé!" Szombaton az utolsó hazai találkozóját játszotta a sze­zonban a Tisza-parti gárda. Az ellenfél a megyei vetély­társ, a Bertók SC Szentes volt. Csapóék úgy szálltak vízbe, hogy számukra már egy döntetlen is bajnoki aranyérmet, osztályozó nél­küli OB I-be jutást jelent. A szegediek első negyed­beli játéka láttán, kevesen gondolták az újszegedi Spor­tuszodában, hogy a végén ki­ütéses hazai siker születik. A tartalékos vendégek ugyanis meglepően jól tartották ma­gukat, különösen Bús kapus volt elemében. A várva várt szegedi vezetésre egészen az első játékrész utolsó előtti másodpercéig kellett várni, ekkor Mód ragyogó mozdu­lattal tolta a vízről a kapuba a labdát. A gól megszabadítot­ta gátlásaitól a házigazdákat, akik a második negyedtől kezdve, remek, sok úszásós, gólratörő pólót játszva, folya­matosan őrölték fel a szente­siek ellenállását. Az idő mú­lásával, bár Bús több bravúrt is bemutatott, egyre hatalma­sabb lett a két csapat közötti különbség; a végére a „mó­csing" (14-4) is kialakult. A június 10-i, MAFC elleni idegenbeli mérkőzés eredmé­nyétől függetlenül a Tabán Trafik Szeged bajnokként harcolta ki az OB I-be jutást! Az aranyérem megszerzé­se mellett a trafikosok egy másik „műsorszámmal" is kedveskedtek hűséges szur­kolóiknak: előbb körbefog­ták, majd megragadták Pozs­gay mestert, és ruhástul (pó­ló, sort, papucs) a medencé­be hajították. Még véletlenül sem vette ezt rossznéven, tudta ő azt jól, a bajnokcsa­patok edzőire mindig ez vár... Pozsgay Zsolt: - Ragyo­góan pólóztunk, több, olyan játékelemet is bemutattunk, amelyre az OB I-ben is le­het, majd építeni. Megérde­melten lettünk bajnokok, úgy érzem, a teljesen amatőr csapatunk magasan kiemel­kedett a mezőnyből. Pásztor Antal: - A Sze­gednek az aranyérem meg­szerzése jelenti a sikert, a mi széteső együttesünknek pe­dig az, hogy be tudjuk fejez­ni a bajnokságot... Szélpál László • Kecskeméti Villanó Fókák-Hungerit­Carnex Szentesi VK 3-17 (0-4,0-6,2-2, 1-5) OB l-es női vízilabda­mérkőzés. Kecskemét, 200 néző. Vezette: Kiss, Jancsez. Szentes: VARGA Z. ­Tóth G., Sipos 2, DRÁ­VUCZ 5, GYŐRI 3, KISTE­LEKI 4, Molnár 2. Csere: Tari 1, Makra, Rozgonyi, Arató, Vér, Waszlavszki. Edző: dr. Tóth Gyula, Pen­gő László. Gól - emberelőnyből: 9/1, ill. 5/4. Négyméteres­ből: 1/1, ill. -. Már az első negyedben fölényes vezetést szerzett a tizedik bajnoki címére aspi­ráló szentesi gárda. Drávu­czék ellenállhatatlanul ját­szottak a második hét perc­ben is, így már a félidőre el­dőlt a két pont sorsa. Fordu­lás után a szentesiek mester­edzője a biztos vezetés tuda­tában bevetette a tiniket is, akik nem okoztak csalódást. Dr. Tóth Gyula: -A várt­nál sokkal könnyebben nyer­tünk. Ahogy véget ért a Tabán Trafik Szeged-Bertók SC Szentes találkozó, a Tisza-partiak mestere, Pozsgay Zsolt (pólóban) nem kerülhette el a sorsát: „némi" segédlettel vizes fürdőt vett... (Fotó: Gyenes Kálmán) Csak az Algyö nem nyert Sümeghy, a makói középpályás a védöfeladata ellátása mellett egyszer az ellenfél kapujába is betalált. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgó NB III A labdarúgó NB III Al­föld csoportjában a me­gyei csapatok közül csak az Algyö nem tudta a győzelmet megszerez­ni. A Csongrád Örkény­ben győzött, míg a Ma­kó és a Hódmezővásár­hely hazai környezetben szerezte meg a három pontot. HFC-Mélykút 1-0(0-0) Hódmezővásárhely, vá­rosi stadion, 300 néző. Ve­zette: Tóth S. HFC: Kovács K. - Ka­zán (Kovács T.), Erdei, Borbás Zs. - Szűcs R., Szrenka (Huszár), Fazekas, Tóth Cs., Molnár Z. - Var­ga, Pálinkó. Edző: Himer István. Mélykút: Vasuth ­Csorba, István Z„ Ivancsan, László Z. - Piegel (Bényi), Margit Cs„ Kiss J„ Nuszpl - Sibalin (Tóth I.), Kárász. Edző: Ónodi Tamás. Gólszerző: Pálinkó. A mélykútiak elsősorban a védekezésre rendezkedtek be, a felezővonalat szinte alig-alig lépték át. Legin­kább Tóth Cs. veszélyeztet­te az ellenfél kapuját, azon­ban távoli lövését Vasuth védte, míg közeli fejese után a labda a felső léc fe­lett hagyta el a játékteret. A félidő utolsó perceiben né­hány kontrára a vendégek is vállalkoztak, ám a kapuba ók sem tudtak betalálni. A fordulást követően Molnár Z. remek beadását Pálinkó mesteri mozdulattal bólin­tottq a hálóba, s a hátrányba kerülő Mélykút néhány percre megzavarodott. Saj­nos, épp' ebben az időszak­ban Tóth Sándor játékveze­tő többször is a Vásárhely kárára tévedett. Előbb Tóth Cs. szabályosnak tűnő talá­latát les miatt érvénytelení­tette, majd amikor Pálinkót a tizenhatoson belül buktat­ták, nagyvonalúan továbbot intett. A mélykútiak a meccs hajrájában megpró­bálkoztak ugyan az egyenlí­téssel, de erejükből egyet­len igazán nagy lehetőség kialakítására sem futotta. Himer István: - Az eredmény ellenére simának tartom a győzelmünket, de ma egyébként is a három pont megszerzése volt a leg­fontosabb. Jók: Fazekas, Molnár Z„ Borbás Zs., ill. Vasuth, Kiss J. Ifjúságiak­Hódmezővásárhelyi FC­Mélykút 7-1 K. T. Makó FC­Gyoma 3-0(1-0) Makó, 500 néző. Vezet­te: Pataki. Makó: Ménesi - Szabó N., Magyar, Papp (Pataki), Anda - Sümeghy, Fe­renczy, Bálint, Kondacs (Krucsó) - Fábián, Szeke­res (Martonosi). Edző: Ko­lozsvári János. Gyoma: Hajdú - Gonda - Tímár, Dobó, Dunya ­Kovács, Bélteki, Forgács, Fauerwerker - Hunya, Ko­csis. Edző: Kéki Elek. Gólszerzők: Fábián (2), Sümeghy. Remekül kezdte a mér­kőzést a hazai gárda, hiszen Fábián szabadrúgása már az első percben kipókhálóz­ta a gyomai kapu bal felső sarkát. Ezután még pár per­cig támadott a Makó, ám hiányzott az elképzelés a já­tékból, s hiába szorult saját térfelére a sereghajtó, a ha­zaiak -helyzetbe sem tudtak kerülni. Fordulás után kissé élén­kebbé vált a Maros-partiak játéka, s a 60. percre újabb két gólt szereztek, bár to­vábbra is sokat hibáztak az összjátékban. A vendégek ezt kihasználva többször is megpróbálkoztak a szépí­téssel és a hazaiak csak Hu­nya tehetetlenségének, vala­mint Ménesi bravúrjának köszönhették, hogy meg­úszták kapott gól nélkül ezt a mérkőzést. A Makó FC tavasszal minden hazai mérkőzését megnyerte, ám ezen a találkozón mélyen valós tudása alatt teljesített a zöld-sárga legénység. Kolozsvári János: ­Szégyellem magam, hogy játékosaim ilyen hozzáállást tanúsítottak utolsó hazai mérkőzésünkön. Jók: Ménesi, Fábián, Magyar, ill. Kovács. Ifjúságiak: Makó FC-Gyoma 8-3 R. B. Örkény­Csongrádi LC 1-3 (0-0) Örkény, 400 néző. Ve­zette: Gulyás. Örkény: Monok - Rotten­biller, Batta, Kovács, Ku­csák (Stefanik) - Lakatos, Boda, Árva (Ozsvát), Polyák (Kárászi) - Máté, Doma. Já­tékos-edző: Ozsváth Ferenc. Csongrád: Sós - Barna, Tóth K., Makszimics, Koncz - Babos, Udvari, Kulacsik, Verebélyi (Tarr) - Góg (Kel­ler), Szarvas (Fajkusz). Meg­bízott edző: Keller Mihály. Gólszerzők: Rottenbiller, illetve Góg, Koncz, Lap­sánszki. Az első tíz percben a ha­zaiak jutottak két jelentós helyzethez, azonban nem csupán a csongrádi védel­men múlott, hogy ezek ered­ménytelenek maradtak. Makszimics a 25. percben húsz méterről a felső lécre bombázott, s Kulacsik két ígéretes próbálkozása ellené­re a félidő gól nélkül zárult. A fordulás után, a 10. percben Góg a hálóba fejel­ve megszerezte a bajnokcsa­patnak a vezetést. Öt perccel később Kulacsik bedobását Koncz mellel levette, majd óriási lövéssel a bal felső sa­rokba bombázott, 0-2. A 70. percben az előretörő Örkényi csatárt Udvari lerántotta, a jogosan megítélt tizenegyest Rottenbiller értékesítette, 1-2. A mérkőzés utolsó per­cében sem maradtak a nézők izgalmak nélkül: Maszkalen­ka kiugratta Lapsánszkit, aki lövésével elfektette a hazai kapust, s beállította a vége­redményt, 1-3. Keller Mihály: - A rek­kenő hőség ellenére jó mér­kőzést játszottunk, s erőfölé­nyünkkel élve győzelmet arattunk. Jók: Kovács, Boda, illet­ve Góg, Barna. Ifjúságiak: Örkény-Csongrád 0-7 Battonya-Algyő 2-2 (2-2) Battonya, 300 néző. Ve­zette: ifj. Berger. Battonya: Tóth Z. ­Roczkó, Pilán, Simon - Lo­vász, Mákos Á., Turbucz, Dancsó (Gúg), Árgyelán ­Mákos A. (Zima), Putnoki. Edző: Szilágyi János. Algyő: Őze - Rau (Ange­li), Major, Kothencz, Koncz - Takács G., Nagypál, Tóth A. - Dóra (Csűri), Takács Z., Maróti. Játékos-edző: Takács Zoltán. Gólszerzők: Putnoki, Mákos Á., ill. Takács Z., Dóra. A találkozó elején a ven­dégek teljesen beszorították a hazaiakat. A kilencedik percben Takács Zoltán, az első negyedóra végén pedig Dóra volt eredményes. Az Algyő még kihagyott hat ziccert, míg háromszor a ka­pufa segített a Battonyán. Ezután Majorék visszavettek a tempóból, a házigazda pe­dig megérezte a lehetőséget, és a 25. percben egy kontrá­ból Putnoki szépített. A fél­idő vége előtt újabb algyői kihagyás következett, és Mákos Árpád egy szép fejes­sel egalizálta az állást. A második játékrészben a ven­dégek hiába próbálkoztak a gólszerzéssel, a kapufa, va­lamint a kiválóan védő Tóth megakadályozta őket a győ­zelem kiharcolásában. Takács Zoltán: - A gól­különbség megjavítása he­lyett egy „karcsú" ponttal kell hazatérnünk... Jók: Tóth Z„ Putnoki, ill. Tóth A. Ifjúságiak: Battonya-Algyő 3-6 M. J. További eredmények: Kerekegyháza-Hajós 0-6, Szajol-Martfű l-l, Békés -Jamina 4-2, Kisújszállás­Dömsöd 2-2. A bajnokság állása: 4 1 97-22 76 4 5 61-17 64 5 5 73-30 62 7 7 63-34 52 4 10 73-39 49 4 10 61-38 49 4 10 62-40 49 4 "> 72-53 49 6 11 58-53 42 7 12 Sl-45 37 3 15 35-44 36 5 15 41+3 32 2 18 38-71 29 2 23 31-121 14 5 22 20-91 11 4 23 25-100 10 Az utolsó forduló páro­sítása, június 11. (vasár­nap), 17: Hajós-Szajol, Dömsöd-Battonya, Jami­na-Kisújszállás, Mélykút­Békés, Csongrád-Hódmező­vásárhely, Gyoma-Örkény, Martfű-Makó, Algyő-Ke­rekegyháza. 1. Csongrád 29 24 2. HFC 29 20 3. Makó 29 19 4. Békés 29 15 5. Kisújszállás 29 15 6. Szajol 29 15 7. Örkény 29 15 8. Algyő 29 15 9. Dömsod 29 12 10. Martfű 29 10 11. Jamina 29 11 12. Mélykút 29 9 13. Hajós 29 9 14. Kerekegy háza 29 4 15. Battonya 29 2 ló. Gyoma 29 2