Délmagyarország, 2000. május (90. évfolyam, 101-126. szám)

2000-05-10 / 108. szám

SZERDA, 2000. MÁJ. 10. SPORT 11 A bírók döntöttek a kupáról Nagy Péter edző tapsa őszinte elismerés a két csapatnak. (Fotó: Gyenes Kálmán) Pick­készülödés kézilabda Munkatársunktól Miután befejeződtek a küzdelmek a férfi kézilabda NB I-ben, a Magyar Kupa döntőjére készülő négy csa­patra - Pick Szeged, Duna­ferr, Fotex, Kiskőrös - irá­nyul a figyelem. Máris megtörtént az első időpont­módosftás, ugyanis a tévé­közvetítések miatt a Fáy ut­cai elődöntő első mérkőzé­sét 14.25-től a Dunaferr játssza a Fotexszel (ml), míg a Kiskőrös-Pick Sze­ged (m2) találkozó 16.05­kor kezdődik. Hétfőn a dön­tőt 18.05-kor közvetíti az m2-es csatorna. Sőt már azt is tisztázták, hogy a június 4-i szegedi Magyaror­szág-Norvégia férfi vb-se­lejtezőt 17.30-tól az ml-en láthatják a nézők. Teimel Zoltán, a Tisza Volán SC sportigazgatója elmondta, hogy már megér­keztek az MK-belépők, s azok mindennap átvehetők, illetve vásárolhatók 8-15 óra között a sportirodában (Volán-székház, Vásárhelyi P. utca). Több klub is csábítja a Pick Szeged csapatkapitá­nyát, Bartók Csabát, akinek a szerződése a jövó hónap végén lejár. A hírek szerint a váloga­tott átlövőt német, svájci, olasz, valamint magyar klub is szeretné színeinek meg­nyerni. A legújabb kérő pedig az EHF-kupagyőztes horvát Metkovic Jambo, amelyben a volt fotexes, Zsigmond György is játszik. röplabda Pini Kaposvár SE­Medikémia Szeged 3:2 (24, 23, -27, -27, 71) Magyar Kupa döntő, férfi röplabdamérkőzés, Kapos­vár, 1200 néző. Vezette: Bodrogi, Békési. Pini Kaposvár SE: WANG CSI, PÁSZTOR, SZAJPULIN, GELENCSÉR, ÚRFI, MÉSZÁROS. Csere: ZALKA (liberó), KOCH, BÁNHEGYI, DÁVID. Edző: DEMETER GYÖRGY. Medikémia Szeged: PÉ­TERFY, JÁNOSI, PETHEŐ, MELNICSUK, HULMANN, TORMA. Csere: MONDI, NEIZER, FARKAS.. Edző: NAGY PÉTER. Az eredmény alakulása. 1. szett (20 perc): 0:1, 2:4, 8:6, 10:12, 16:12, 19:17, 23:23, 24:24. 2. szett (19 perc): 3:2, 4:5, 6:9, 8:12, 10:12, 11:15, 17:17, 23:22, 24:23. 3. szett (26 perc): 4:0, 4:1, 9:5, 13:6, 15:13, 17:18, 20:22, 23:22, 26:26, 27:28. 4. szett (25 perc): 1:0, 6:6, 7:9, 14:10, 16:15, 24:21, 26:26, 27:28. 5. szett (17 perc): 0:1, 4:3,8:6,8:8, 14:10. Az első két szettet fantasz­tikus izgalmak közepette vesztette el a remekül küzdő Medikémia Szeged. A har­madik játékrész ijesztően kezdődött, Koch remek szer­váival és a jó sáncokkal re­pülőrajtot vett a bajnoki cím­védő Kaposvár. Nagy Péter, a szegediek vezetőedzője er­re időkéréssel és feladócseré­vel reagált. A Tisza-partiak lassan elkapták a ritmust és Hulmann ütése már az egyenlítést jelentette. A hajrá nem mindennapi izgalmakat hozott, a Pini SE-nek már mérkőzéslabdája is volt, in­nen fordított a rendkívül pon­tosan támadó Torma és Jáno­si vezérletével a Szeged, s szépített az álláson. A követ­kező felvonásban is bemutat­ta a röplabda minden szépsé­gét a két együttes. A zsúfolt lelátón többször zúgott a vas­taps, egyaránt jutalmazva a kaposvári és a szegedi bravú­rokat. A játékosok mindkét oldalon szinte egymást múl­ták fölül, gyengébb periódu­saik után ismét káprázatos megoldásokkal rukkoltak elő. Petheőék a negyedik szettet megnyerve kierőszakolták az ötödik játszmát, hogy az döntsön a Magyar Kupa sor­sáról. Ekkor - a mérkőzés fo­lyamán már nem először - is­mét főszereplőkké léptek elő a bírók. A Bodrogi-Békési páros számos ítéletével bizo­nyította, hogy alkalmatlan egy ilyen színvonalú, ilyen hőfokú mérkőzés, a Magyar Kupa döntő levezetésére. 13:10-es kaposvári vezetés­nél a menteni igyekvő Melni­csuk a közönség soraiból rr teremlabdarúgás Munkatársunktól Pozitív mérleggel zár­ták a megyei NB l-es te­remlabdarúgó-csapatok a legutóbbi fordulót. A szegedi Első Beton ide­genben aratott értékes győzelmet, a Vásárhely pedig hazai pályán döntetlent játszott a fő­városi Csó-Montage el­len. Diósgyőri KFC­Első Beton 7-10(4-5) Diósgyőr, 200 néző. Ve­zette: Sápi, Németh. Első Beton: Szekeres ­Gréczi, Nagypál, Csúri, Kis K. Cserék: Győri (kapus), Mahler, Geleta, Döme, Mak­ra, Süli, Kothencz. Edző: Bódi Attila. A szegedi gólszerzők: Makra (3), Kis K. (2), Gré­czi, Geleta, Mahler, Döme, Nagypál. A vidék legjobbja címért a Hódmezővásárhellyel csa­Munkatársunktól Az idén 800 csapatban li­mitálta - keddig 500 már je­lentkezett - a Budapest Sportiroda a Dreher mara­tonváltó vasárnapi esemé­nyének indulói számát. Az 1994 óta egyre népszerűbb esemény érdekessége, hogy 6 fős csapatok állnak rajthoz a Parlament körül kijelölt 7 körön, és egymást váltva tel­jesítik a maratoni távot. próbálta visszahozni a játék­szert, amikor egy hazai szur­koló a feje felé rúgott. Érthe­tően nem a labdára koncent­rált, önmagát védte. Bodrogi­ék ezután piros-sárga lappal leküldték a játéktérről a rek­lamáló, érthetően felháboro­dott, eddigi pályafutása során még sárga lapot sem kapó Ju­rij Melnicsukot. Ezután már nem volt kérdéses, hogy me­lyik csapat nyeri a Magyar Kupát. A két bíró osztályon aluli ténykedésével az együt­tesek és a szépszámú közön­m és dc tázó hazaiak letámadással kezdtek, és már első perc vé­gén vezetést szereztek. A vendégek erre sorrendben négy góllal válaszoltak (10. p.: 1-4), ám az előnyből a szünetre csak egy találat ma­radt. A második játékrészben sokáig nem zörögtek a há­lók, aztán a 31. perctől bein­dult a gólgyártás. Előbb a Diósgyőr egyenlített, majd a Beton Mahler és Döme ré­vén 7-5-re vezetett. A hazaiak hiába próbál­koztak a felzárkózással, a meccs befejező szakaszában már nem engedte ki a kezé­ből a győzelmet a lelkes és végre eredményes játékot nyújtó Első Beton. HKFC 93­Szuperinfó­Cső-Montage BKFC 2-2 (1-0) Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Takács, Bó­csik. HKFC: Kovács K. - Er­dei, Tóth Cs., Szrenka, Var­ga. Csere: Kazán, Pálinkó, A rendezők három kate­góriában (a csapatok össz­életkora alapján) hirdetnek eredményt. A rendezvény súlyát növeli, hogy ez egy­ben az országos maraton váltó a felnőtt és az ifjúsági kategóriában. Továbbá a bajnoki címért futnak a kato­nák és az újságírók is. Minden résztvevő jutalma egy póló és egy sorsjegy, mellyel egy Citroln Saxót ség ünnepét rontotta el. A serleg lehet, hogy így is, úgy is kaposvári kézbe került vol­na, de erről a legilletékeseb­beknek, a játékosoknak kel­lett volna dönteniük. A látot­tak alapján kijelenthetjük, és ezt kritikus hazai nézők is megerősítették, hogy a Medi­kémiától valószínűleg egy kupagyőzelmet csentek el a játékvezetők. A végén mind­két együttes és a közönség is sportszerűen ünnepelt, meg­tapsolták egymást, de a Bod­rogi-Békési kettős teljesít­ményét nehéz lesz egyhamar elfelejteni. Némi gyógyírt je­lentett, hogy Jurij Melnicsuk különdíjat vehetett át, míg a legjobb támadónak a szigorú zsűri Jánosi Gábort találta. Demeter György: - Ku­pagyőztesek lettünk. Felsza­badultan ünnepeltünk együtt szurkolóinkkal. Nagy Péter: - Fantaszti­kus mecset vívott együtt a két együttes, sajnos a színvonal­hoz a bírók nem nőttek fel. Gratulálok együttesemnek egész éves remek szereplésé­hez. Helyosztó a 3. helyért: NYVSC Szabolcsgabona­Dunaferr SE 3:1 (21,-26,21, 18). A Magyar Kupa vég­eredménye: 1. Pini Kapos­vár SE, 2. Medikémia Szeged (Torma Péter, Jánosi Gábor, Hulmann Zsolt, Vjacseszlav Nyirka, Farkas Andor, Mon­di Gergely, Petheő Gábor, Neizer Zoltán, Péterfy Tibor, Jurij Melnicsuk, Vakulya Gá­bor, Berkes Zoltán. Edző: Nagy Péter), 3. NYVSC Sza­bolcsgabona, 4. Dunaferr SE. Imro Pétar Kovács T., Szűcs R. Edző: Himer István. A vásárhelyi gólokat Varga szerezte. Mindkét gárda lendülete­sen kezdett, már az első per­cekben változatos, lüktető játék alakult ki. A vendégek távoli lövésekkel próbálkoz­tak, ám Kovács valamennyi kísérletüket hatástalanította. A 13. percben Varga került helyzetbe és higgadtan lőtt a hálóba. A hátrányban lévő Cső­Montage többet kezdemé­nyezett, de a házigazdák jól védekeztek. Sőt, egy gyors kontra után Tóth Cs. a kapu­fát találta telibe. A második játékrész elején egy kicsit beszorult a HKFC, ennek el­lenére a 25. percben ismét Varga bizonyult eredmé­nyesnek,. A kétgólos vezetés talán túlzottan is megnyugtatta a vendéglátókat, a pesti gárda azonban gyorsan lehűtötte a kedélyeket. Szentandrási rö­vid idő alatt kétszer is a ka­puba talált, így tíz perccel a vége előtt egyenlővé vált a meccs állása. A mérkőzés igazságosnak mondható döntetlennel ért véget. lehet nyerni. A futókat segíti a Rauch Ice Tea, az izomla­zító Perskindol és az időmé­rő Timex. Az esemény része az ISM Mozdulj velünk - Sport 25 akciónak. Nevezési díj 6800 forint, amiből személyen­ként 50 forinttal a leégett Budapest Sportcsarnok újjá­építését segítik. Bővebb in­formáció a 06/1-267-6560­as telefonszámon. Hatodik a Sientes Munkatársunktól A férfi vízilabda OB I alapszakaszának végeredmé­nye: 1.BVSC 18 16 1 I 201-110 33 2. FTC 18 15 t 2 173-104 31 3. Hon ved 18 13 - 5 196-132 26 4. Vasas 18 12 2 4 177-137 26 5. UTE 18 8 4 6 155-135 20 6. Szintes 18 6 1 11 126-167 13 7. Eger 18 5 3 10 128-149 13 8.KSI 18 3 I 14 116-181 7 9. Szolnok 18 3 1 14 120-200 7 10.BEAC 18 1 2 15 111-188 2 A BEAC csapatától két pont levonva. Azonos pont­szám esetén az egymás elleni eredmény dönt. A BEAC az OBI/B 2., 3. és 4. helyezettjé­vel játszik a bentmaradásért, mivel a következő idényben 12 csapatosra bővítik a me­zőnyt. Tánceredmények Munkatársunktól A Budapesten lebonyolí­tott táncversenyen a Papíron SC Szeged VTK sportolói a következő eredményeket ér­ték el. E junior II., standard táncok: ...2. Áchim, Szabó. Latin-amerikai: ...5. Áchim, Szabó. C felnőtt, standard: ...2. Puskás, Kisbodri. Latin­amerikai: ...5. Puskás, Kis­bodri. Oktató: Zsilák Zsu­zsanna. A szegedi Móczó házaspár tanítványai közül a békéscsa­bai A osztályos táncbajnok­ságon, a latin-amerikai kate­góriában, a Bíró Tamás, Né­meth Gabriella duó első, a Tóth Sándor, Jároli Szilvia kettős pedig a harmadik he­lyen végzett. Szeniorok úszóversenye Munkatársunktól Kaposvárott nemzetközi szenior úszóversenyt rendez­tek. A viadalon a szegedi dr. Bánki Horváth Béla két első (50 m és 100 m hát),Bökö­nyi György pedig három má­sodik (50 m mell, hát és gyors) helyet szerzett. Meghívásos birkózás Munkatársunktál A Szegedi VSE a közel­múltban meghívásos diák I. és II. korcsoportos egyéni és csapat birkózóversenyt ren­dezett. A hazai gárda ered­ményei, diák I., 28 kg: 1. Szabó G., 2. Lúgos. 38 kg: ...2. Kiss F. 46 kg: ...2. Ba­logh N. 61 kg: ...2. Szekeres A. Diák II., 26 kg: ...5. Szél­pál T. 34 kg: ...4. Szabó T. 37 kg: 1. Hegedűs 1 5. Várhelyi. 41 kg: 1. Gaál. Serdülők, 42 kg: 1. Salamon, 2. Ágoston, 3. Lukorics. 47 kg: ...3. Arany. 53 kg: ...3. Hegyközi. +85 kg: 1. Berei, ...3. Pecák. A szakosztályi pontversenyben: 1. SZVSE, 2. KTE, 3. Kiskunfélegyhá­za. A versenyzőket Savanya Ferenc és Benkő Gyula ké­szítette fel. Támogatók: MÁV Multiszolg. Kft., Nagymihály Autóház, Kati cukrászda, Szabó Tamás, Búcsúházi József. Széchenyis érmek Munkatársunktól A Gödöllőn lebonyolított mezei futó diákolimpián a szegedi Széchenyi gimnázi­um V. korcsoportos leány­csapata (Jánosi, Köves, Czi­bulya. Gémes, Mágori, felké­szítők: Szabó Erzsébet és Ke­lemen Béla) a harmadik he­lyen végzett. A IV. korcso­portos fiúk (Hajdú, Lóczi, Palusek, Szatmári, Rácz) a kilencedik helyen ért célba. - fW\ sS^ BLOME bm ^zqon ' B E RG S MORTON'S ocmnsz RT. Hfl/ff VOLÁN TAXI ­444-888 488-488 ólt) BANK Ha nem érsz rá lassítani, gyorsítsd a DOMINO-töltést: már országszerte ezernél is több OTP bankjegy-automatánál egyből feltöltheted. Méghozzá részünkről díjmentesen.' Csak egy jó bankkártya kell hozzá. Annyi az egész, mintha vásárolnál vele - gyors, kényelmes, megbízható. És ott az OTP TeleBANK Center. Mindig ott, ahol Te vagy. Pár gombnyomás a mobilon, és a távtöltés máris kész. Erről bankodtól SMS-ben azonnal visszajelzést kaphatsz". Jó ha tudod, hogy SMS-ben tájékozódhatsz számlaegyenlegedről, tőzsdéről, befektetési jegy és devizaárfolyamokról is. A Westel és az OTP Bank - két piacvezető szolgáltató együtt ­bekapcsol a világba. VISA További feltétetek az üzletekben és a OOMINO Üzletszabályzatban. * A tranzakcióra a bankkártyát kibocsátó bank bankkártyás vásárlásra vonatkozó tranzakciós díjai écvényesek. " Amennyiben a bankkártyát kibocsátó bank szolgáltatásai között szerepel. Információ: 1777 (a Westel hálózatából díjmentesen hívható), 26S-9210. 0IP TeleBANK Centet: (06-1) 3-666-666 és (06-40) 366-666 www.westel900.hu www.otpbank.hu Wesiel a Kapcsolat Dreher-váltó