Délmagyarország, 2000. április (90. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-17 / 90. szám

hétfő, 2000. ÁPR. 17. A DÉL SPORTJA III. labdarúgó NB III Az Alföld-csoport 22. fordulójában az utóbbi hetekben nagyszerűen szereplő Makó FC kivé­telével valamennyi me­gyei csapatunk nyerni tudott. A listavezető Csongrádi LC Mélykútról hozta haza a három pontot, míg a Vásárhely és az Algyő - a Kerek­egyháza, illetve a Hajós ellen - hazai környezet­ben győzött. Hódmezővásárhelyi FC-Kerekegyháza SE 4-0(0-0) Hódmezővásárhely, váro­si stadion, 400 nézó. Vezet­te: Tóth S. HFC: Kovács K. - Bor­bás Zs., Erdei, Kazán - Bor­bás P. (Szűcs), Fazekas, Szrenka (Rárósi), Tóth Cs., Molnár Z. - Varga (Huszár), Kovács T. Edző: Himer Ist­ván. Kerekegyháza: Fehér ­Kecskeméti, András, Kul­man, Komonyi (Tóth A.) ­Török (Boda), Egresits, Ju­hász, Timár - Polgár, Ká­nisz. Edző: Nagy János. Gólszerzők: Varga (3), Kovács T. A vásárhelyiek a találko­zó kezdetétől fölényben ját­szottak, ám a helyzeteknek ezúttal is csak a töredékét si­került értékesíteniük. A ven­dégek alig-alig lépték át a felezővonalat, szinte folya­matosan Fehér kapuja előtt pattogott a labda. A HFC már az első félidőben meg­nyugtató előnyt szerezhetett volna, ám a hazaiak mindkét csatára elhibázott egy-egy elképesztően nagy lehetősé­get. A fordulást követően is a házigazdák akarata érvénye­sült, az első gólra azonban elég sokat kellett várni. A 68. percben Kovács T. lépett ki a védők közül, s a kivető­dő kapus felett a léc alá lőtte a labdát. A kerekegyháziak a gól után kicsit lélekben is feladták a küzdelmet, érez­hető volt, hogy még nagyob­bá válhat a vendéglátók fölé­nye. A jelentős különbség­hez azonban Varga remek egyéni teljesítménye kellett, az ifjú csatár a társak önzet­lenségének is köszönhette, hogy öt perc alatt mesterhár­mast ért el. A Vásárhely győzelme teljesen megérde­melt, a Kerekegyháza pedig örülhet, hogy elkerülte a va­lóban kiütéses vereséget. Himer István: - Az első félidőnyi szidás után azért elfogadnánk egy kis tapsot is... Jók: Varga, Fazekas, Molnár Z., III. Fehér, And­rás, Kánisz. Ifjúságiak: Hódmezővásárhelyi FC­Kerekegyháza SE 10-0 K. T. Algyő SK-Hajós FC 3-0(1-0) Algyő, 600 néző. Vezette: Makai. Algyő: Halász - Rau, Major, Nagypál, Angeli ­Takács G., Kothencz (Szé­csényi), Geleta (Varga), Tóth - Maróti (Takács Z.), Dóra. Játékos-edző: Takács Zoltán. Hajós: Tomik - Ercsi, Pencz, Pesti, Hubert (Pintér) - Tamási, Sztankov, Fusze­necker, Nagy - Hepp, Han­gya. Edző: Barákovics Mi­hály. Gólszerzők: Dóra, Major, Maróti. Már a mérkőzés első per­ceiben támadólag lépett föl a hazai csapat, láthatóan sem­mit sem bízva a véletlenre. Ennek már a 11. percben meg is lett az eredménye Dóra fejese révén. Továbbra is a házigazdák játszottak fö­lényben, de a rengeteg kiha­gyott helyzet miatt a közön­ség egyre türelmetlenebb lett. Takács Zoltán, az al­győiek játékos-edzője a má­sodik félidő közepén néhány cserével felfrissítette csapa­tát, s hogy ez nem volt rossz húzás, azt előbb a 72. perc­ben Major, majd a 75. perc­ben Maróti gólja bizonyítot­ta. Az Algyő tovább folytat­ta menetelését, ilyen különb­séggel is megérdemelten nyert, bár az is igaz, a nehe­zebb mérkőzések még csak ezután következnek. Takács Zoltán: - A mai mérkőzésen is rengeteg hely­zetet alakítottunk ki, sajnos a játékosok nem koncentráltak úgy, mint az előző találkozó­kon. Teljesen egyértelmű volt a győzelmünk. Jók: Major, Takács G., Tóth, ill. Tomik, Hangya. Ifjúságiak: Algyő SK-Hajós FC 4-1 Mélykút­Csongrádi LC 2-3 (0-2) Mélykút, 400 néző. Ve­zette: György S. Mélykút: Vasút - Pálosi, Ivancsán, Babó, Kárász ­Kiss, Szabó (Kovács), Nuszpl, Margit (Tóth) ­László, István. Edző: Ónódi Tamás. Csongrád: Bíró - Mak­szimics, Gőg (Babos), Trni­nics (Verebélyi), Koncz, Tóth K. - Udvari (Pálfi), Barna, Csehi - Szarvas, Ku­lacsik. Megbízott edző: Keller Mihály. Gólszerzők: Kárász (2), ill. Góg, Szarvas (2). A mérkőzés első igazán jelentős mozzanatára tizen­nyolc percet kellett várni, ekkor Csehi lövése a felső lécről lepattant, de Góg ki­használta a helyzetet: öt mé­terről védhetetlenül fejelt a hazaiak kapujába, 0-1. A folytatásban nem sok helyzet adódott, a következő csong­rádi találat a 43. percben született, amikor egy újabb, a kapufáról visszapattanó labdát Szarvas is fejjel he­lyezett az ellenfél hálójába, 0-2. A második félidő elején, kihasználva egy védelmi hi­bát, szépítettek a mélykútiak (Kárász), de mielőtt vérsze­met kaptak volna, az 58. percben a jobb oldalon elő­retörő Csehi beadásából Szarvas megszerezte a ven­dégek harmadik gólját. Ezt követően újabb öt helyzetet hagyott ki a Csongrád, s ez majdnem megbosszúlta ma­gát, mert Kárász a 70. perc­ben ismét betalált, 2-3. Keller Mihály: - Az első félidei 2-0-ás vezetésünk után a várt nagy különbségű helyett végül csak szoros győzelemre tellett. Jók: Kárász, Kiss, ill. Csehi, Szarvas, Kulacsik, Góg. Ifjúságiak: • Mélykút-Csongrád 0-2 M. Sz. J. Kisújszállás­Makó FC 2-0(1-0) Kisújszállás, 500 néző, vezette: Gál Kisújszállás: Kui - Né­meth, S. Nagy, Majláth, Horváth - Hegedűs, Lajko­vics, Kállai, Mircea - Strin­bei (Kása), Sárkány. Edző: Sólyom Vilmos. Makó: Ménesi - Szabó N., Magyar, Papp, Kis - Pa­taki, Kondacs, Ferenczy, Krucsó (Anda) - Bálint, Martonosi (Szekeres). Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Horváth, Lajkovics A hazaiak már az első já­tékrész elején megszerezték a vezetést egy szabadrúgást követően, ám ezután kie­gyenlített mezőnyjáték folyt, jobbára makói mezőnyfö­lénnyel, de a vendégek nem tudták gólra váltani lehetősé­geiket. A második félidőben a ma­kói védők asszisztálása mel­lett növelte előnyét a Kisúj­szállás, de ezt követően ismét a Makó vette kézbe a játék irányítását. A vendégek szé­píthettek, sőt egyenlíthettek is volna, ám mind Kis, mind pe­dig Martonosi elpuskázta a helyzetét. A győzelmet jobban akaró Kisújszállás a Makó ta­valy szeptember óta tartó ve­retlenségi sorozatát szakította meg. Kolozsvári János: - Fá­jó, hogy elveszítettük több hónapos veretlenségünket, de csak magunkat okolhatjuk érte. Jók: Lajkovics, Kui, He­gedűs, S. Nagy, ill. Kis, Bá­lint. Ifjúságiak: Kisújszállás-Makó FC 0-0 R. B. További eredmények: Battonya-Szajol 4—1, Jami­na-Gyoma 4-0, Dömsöd­Martfű 3-2, Békés-Örkény 1-2. A bajnokság állása 1. Csongrád 22 19 2. HFC 22 14 .V Makó 22 13 4. Békés 22 12 5.Kisújszállás 22 12 6. Szajol 22 12 7. Algyó 22 12 S.Örkény 22 11 9. Jamina 22 1» 10. Dömsiid 22 9 11. Mélykút 22 7 12. Hajós 22 7 13. Martra 22 5 14. Cyoma 22 2 15. Kerekegyháza 22 3 ló. Batlonya 22 2 0 66-IS 60 4 45-14 46 4 51-21 44 5 45-19 41 7 57-24 39 8 50-31 38 8 57-42 38 8 48-32 36 2 10 29-31 32 4 9 45-13 31 5 10 34-51 26 2 13 28-52 23 5 12 33-10 20 4 16 19-74 10 1 18 21-87 10 2 18 13-65 8 A következő forduló pá­rosítása. Április 22. (szom­bat), 17 óra: Gyoma-Mély­kút, Martfű-Jamina, Ha­jós-Dömsöd. Április 23. (va­sárnap), 17: Kerekegyhá­za-Csongrádi LC, Sza­jol-Algyő, Makó FC-Batto­nya, Örkény-Kisújszállás, Hódmezővásárhelyi LC-Bé­kés. Kettős SZDRE-diadal röplabda Munkatársunktál A Szegedi DRE NB Il-es női röplabdacsapata a hét végén két mérkőzést is ját­szott, s abból az egyik a sze­gedi rivális, az SZNRC elle­ni rangadó volt. A tartalékos hazaiak dolgát a lelkesen ját­szó dabasiak a második szet­től alaposan megnehezítet­ték, még szettet is raboltak. A helyi presztízscsatára már Dobossal és Komáromival kiegészülve állt ki az SZDRE, s a nagyobb rutin, tapasztalat a Nagy-tanítvá­nyok sikerét hozta. Eredmények: Szegedi DRE-Dabas 3:1 (19, 21, -21, 21). SZDRE: B. TÓTH, KISS E„ Balogh, Németh, Duba, Kádár Né­meth. Csere: Kancsár (libe­ró), Orosz. Edző: Nagy Atti­la. Szegedi NRC-Szegedi DRE 2:3 (-21, -20, 21, 24, -12). SZNRC: SZÉL, Lányi, Léderer, Nagy, Dóra, Baka­csi. Edző: Szalai Mátyás. SZDRE: DOBOS, B. Tóth, BALOGH, Kiss E„ Kádár Németh, DUBA. Csere: Kancsár (liberó), Komáromi, Németh, Túri. Edző: Nagy Attila. Kisteleki siker kézilabda Munkatársunktól Ismét nagy sikerrel ren­dezték meg a Délmagyaror­szág-kupa utánpótlás leány kézilabdatornát, amelynek ezúttal Ásotthalom adott ott­hont. Eredmények: a 7. helyért: SZKSE-Mórahalom 11-10, az 5. helyért: Ásottha­lom-Domaszék 10-6, a 3. he­lyért: Deszk-Gádoros 14-15, a döntőben: Kistelek-Sándor­falva 19-13 (10- 10). Vég­eredmény: 1. Kistelek (Sulik Bettina, Fekete Adrienn, Gyu­lai Anita, Balasi Orsolya, Bú­kor Renáta, Gyimesi Kitti, Jobbágy Petra, Hall Csilla, Csurgó Tünde, Virágh Éva, Dékány Mónika, Papp Emese, Mészáros Bettina, edzők: Kiss Imre és Ónozó István), 2. Sándorfalva, 3. Gádoros, 4. Deszk, 5. Ásotthalom, 6. Do­maszék, 7. SZKSE, 8. Móra­halom. Különdíjasok, legjobb kapus: Seprenyi Dóra (Sán­dorfalva), gólkirálynő: Gyor­gyev Kitti (Deszk) 38 találat­tal, legtechnikásabb játékos: Fekete Adrienn (Kistelek), legfiatalabb résztvevő: Szabó Vivien (Ásotthalom). A torna támogatói: Dél­magyarország Kft., Szegedi Ruhagyár Rt., domaszéki Pol­gármesteri Hivatal, Domaszék SE, Csongrád Megyei Sport­hivatal, Csongrád Megyei Di­áksport-szövetség, Pick Sze­ged, domaszéki és ásotthalmi általános iskola, SZKSE, Pör­di Péter, Horváth Lajos, dr. Szabó József (a JATE testne­velés tanszékének vezetője) és Dudás Gyula sportszerve­ző. Húsvéti torna labdarúgás Munkatársunktól Az Algyő Fejlődéséért Alapítvány szervezésében húsvétkor nagyszabású nemzetközi nagypályás lab­darúgótornát rendeznek Al­győn. Az algyőiek már rég­óta kapcsolatban vannak a Hamburg melletti labdarúgó­egyesülettel - az iftk több­ször is voltak kint -, s most először fogadják a némete­ket, s viszonozzák az eddigi vendéglátást. Az első nap, április 22­én (szombaton) délelőtt négy ifjúsági csapat (az Al­győ, a Sándorfalva, a Gyá­larét és a német SVT 07) küzd majd egymással. Dél­után az öregfiúké lesz a fő­Algyön szerep, amelyen a Parla­ment a színészválogatottal, az Algyő az SVT 07 gárdá­jával vív ádáz csatát. A má­sodik napon mindkét kor­osztályban a döntőket ren­dezik meg. Rengeteg kísérő programmal várják a szer­vezők a kilátogatókat. Tű­zoltó és hőlégballon-bemu­tató, disco és tombola szere­pel a műsoron. Ofotért Hódmezővásárhely. Andrassy u. 5-7 • Westcom GSM Kit.: Szeged, Feketesas u. 14. • Szeged, Roosevelt tér 5. • Szeged, Kossuth l. sgt. 10-12. • Ftsh Telecom: Hódmezővásárhely, Andrássy úti parkoló • Elektrofil Kft Szentes, József A u . 6/b • Csongrád, Fo u 62 . • Puszta Sándor: Makó, Szegedi út 2. • Eco-Ptione Kft. Hódmezővásárhely, Szántó Kovács J. u 20. • Kiru-Fon Kft: Szeged, Jóslka u. 1. Mórahalom, István király útja 2 • Sán-Phone Bt Szeged, Szeged Nagyáruház • West-Szeg 98 Bt Szeged, Rókusi krt 42-64. (Tesco) Mobilvilág Bt Csongrád, Fő út 40. • 88K Hungary Kft: Kisteleír, Kossuth u 30. SUUCltCliE TovaótH feltetelek az üzletekben es e DOMINÓ Udetsrabályzattan * A készülék csak Weetei 900 aWizetűi kártyával hasznaiható Amíg a késztet tart. - A Sav kánya 45 nap MértMMget biztosit maid a D0MM0 SIM MMtése után további 333 napié vagy eúmelé Márnádé: 1777 Iá Weslel 900 halOrátáóél dymentesen hkihattl. 265-9710 www.westel900.hu 00001 FOrtfc líeravül OFOTÉRT Őrzi veretlenségét a Csongrád Jptfjl^ {Qjpff így született az Algyó vezető találata: Dóra (7-es számú mezben) fejét már elhagyta a labda, amely a kővetkező pillanatban bevágódott a hajósi kapuba. (Fotó: Gyenes Kálmán) WFSTtt 900 mintabolt Szeged, Feketesas u. 25. Tel.. 06-62/421 -575,06-30/900-9008; Szeged, Kárász u. 12. Tel.: 06-30/900-9033 Hivatalos üzletkötőink: 06-30/930-5330,06-30/930-5361,06-30/930-5362 Itt a tavaszi időszámítás! De - Európában először - a DOMINO csomagban MÉG egy órával több van. ít csomagban a DUAL készülék*, a kártya és a moMjegy ., .. . __.. .. , . • . . ménén most egy igazi swatcn ora ketyeg. Már bruttó 29 900 Ft-tól megveheted Bruttó 9 000 Ft-ot ebből is lebeszélhetsz. Mit kapsz még' 333 nap elédietnséger, Hangpostát SMS-t Internetet Kapcsolatot kedvező tarifákkal hálózaton belül is több mint 1 millió Westel 900 előfizetővel. Állítsd át magad tavasszal DOMNO-ra!