Délmagyarország, 2000. április (90. évfolyam, 77-100. szám)

2000-04-12 / 86. szám

SPORT 11 SZERDA, 2000. APR. 12. Tudósítóink figyelmébe! Egyelőre nem vállal edzői munkát Gergely nem palimadár Gergely Károlynak Győrben nem volt olyan ünneplésben része, mint Szegeden... (Fotó: Gyenes Kálmán) reflektor Elmarad labdarúgó megyei II. e. Munkatársunktól Ma hétközi fordulóval folytatódik a labdarúgó me­gyei II. osztály tavaszi idé­nye. A részletes program: Tömörkény-Szikáncs, Tö­mörkény, Jéga Sz. Fábiánse­bestyén-Szegvár, Fábiánse­bestyén, Sipos T. Deszk-Ta­nárképző, Deszk, Veres (if­júságiak: Deszk-Domaszék, Deszk, 15, Knerczer). Apát­falva-Földeák, Apátfalva, Varga. Szentmihály-H. Ast­ra, Szentmihály, Patai. Ba­fallabda Alaposan beindult Sze­geden a fallabdaélet, egyre többen űzik ezt a sportágat. A Szegedi Fal­labda Club Szabadidő­központ az ország egyik legnagyobb sportbázisa lett, a kicsiktől a nagyo­kig minden korosztály megtalálható a pályá­kon. A Club tulajdonosá­val, az OB ll-es csapat aktív játékosával, Pápai Miklóssal beszélgettünk a tervekről. - Soha rosszabb idénykez­dést, hiszen a Tisza-parti fallabdások eddig nagy­szerű eredményeket pro­dukáltak. - így igaz, ugyanis két já­tékosunk tagja a magyar vá­logatottnak, Szombati Edina és Joó Gergely a felnőtt Eu­rópa-bajnokságon is rajthoz áll. A férfi OB l-es gárdánk, a Tisza SE (Joó Gergely, Er­dősi Róbert, Csöke Zsolt, Bednár László) bejutott a leg­jobb négy közé, s ott minden­képpen éremesélyes. Az OB Il-es Bíró és Antal SE (Bíró Attila, Antal Zoltán, Németh István, Rózsa Gábor, Csepre­gi László, Pápai Miklós, Tö­teremlabdarúgás Munkatársunktál Sikertelen fordulón van túl a teremlabdarú­gó NB l-ben a két Csong­rád megyei csapat. A Hódmezővásárhely hazai pályán, az Első Beton pe­dig Budapesten kapott ki gólzáporos meccsen. Csömör FC-Rubeola­Első Beton 8-5 (3-1) Csömör, 100 néző. Vezet­te: Lettrich, Száva. Első Beton: Szekeres ­Mahler, Makra, Süli, Kis K. Cserék: Bagdi (kapus), Gréczi, Geleta, Döme, Nagy­pál, Tóth A., Kothencz. Edző: Bódi Attila. A szegedi gólszerzők: Kothencz (2), Nagypál, Mah­ler, Gréczi. Az élbolyhoz tartozó, ám az utóbbi időben gyengébben szereplő hazaiak a hatodik percben szereztek vezetést. A vendégek hiába egyenlítettek alig három perc múlva, az el­ső félidőben kétszer, míg a második játékrész közepén még háromszor betalált a Ru­beóla, 6-1-re növelve a kü­lönbséget. A Beton azonban nem adta fel, Kothencz, Mah­ler és Nagypál találataival három perc alatt 6-4-re fel­lastya-Kiskundorozsma, Ba­lástya, Nagy S. Szatymaz­Csanytelek, Szatymaz, Rácz. Székkutas-Baks, Székkutas, Éberhart. Valamennyi talál­kozó 17 órakor kezdődik, előmérkőzést (15 órakor) az ifjúságiak játszanak. Csak if­júsági mérkőzés: Zsom­bó-Csengele, Zsombó, 15, Soós. A hétközi forduló ellenére lapunk ügyeletet tart, a talál­kozók után vátjuk a tudósí­tók megszokott színvonalú tudósításait az ismert tele­fonszámokon: 62/481-730, 62/481-460. rök János) is élen áll a cso­portjában. - Az utánpótlás területén egyre figyelemre méltóbb sikereket könyvelhetnek el. Ennyi a tehetséges fal­labdás Szegeden? - Magyarországon nagyon kevés egyesületnél foglalkoz­nak komolyan az utánpótlás­sal, nálunk viszont ez az egyik fő szempont. Nagy hangsúlyt fektettünk a gyere­kek képzésére, s ennek az az eredménye, hogy egyre töb­ben jönnek hozzánk játszani. A fiatalok számára példaérté­kű, hogy válogatott verseny­zőket láthatnak testközelből. - Milyen versenyeket ren­deznek a közeljövőben? - Április 29-én először lesz nálunk nemzetközi szeni­orviadal, amelyen közel száz fallabdás áll majd rajthoz. Az eseményre jelezték részvéte­lüket Németországból, Auszt­riából, Csehországból és Ju­goszláviából is. Májusban előbb egy amatőr (Bíró és Antal-kupa), majd pedig egy gyermekverseny (Danone-ku­pa) szerepel a programban. A fő attrakció a június 22-étől 25-éig tartó válogatott viadal, a Pannonia-kupa lesz, ame­lyen több sztárt is láthatnak a nézők. Süli Róbert zárkózott, a folytatásban vi­szont ismét a fővárosiak ural­ták a meccset. HKFC '93-Szuperinfó­VPD Jászberény 7-9 (3-4) Hódmezővásárhely, Hód­tói Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Kiss, Bócsik. HKFC: Kovács K. - Er­dei, Tóth Cs., Kazán, Varga. Csere: Szrenka, Kovács T., Pálinkó. Edző: Himer István. A vásárhelyi gólszerzők: Tóth Cs. (2), Varga (2), Er­dei, Szrenka, Kovács T. A jászberényiek remekül kezdtek, már a negyedik percben 2-0-ra vezettek. A vásárhelyiek azonban nem adták fel a küzdelmet, tíz perccel később már egyenlő volt az állás (14. p.: 2-2). A következő percben mindkét oldalon egy-egy gól született, ám a félidő hajrájában a me­zőny legjobbja, Nyári har­madszor is a kapuba talált. A második félidő elején ismét kétgólos előnyt szereztek a vendégek, ám sorrendben Tóth Cs., Szrenka, majd Er­dei is eredményesnek bizo­nyult, így a HKFC a mérkő­zés folyamán először vette át a vezetést (32. p.: 6-5). A meccs befejező szakaszában a fantasztikus formában ját­szó Nyári ötödik találata vég­képp eldöntötte az összecsa­pás sorsát. labdarúgás Sok szegedi labdarú­gó-szimpatizáns a mai napig sajnálja, hogy az elmúlt esztendő júniusá­ban, miután a Szeged LC-t a PNB-be vezényel­te, Gergely Károly edző elfogadta a Gyári ETO FC ajánlatát. Nem jött be ez a „húzása", hiszen a tizedik fordulót követő­en már nem ö ült a zöld­fehérek kispadján... Az­óta csak elméleti szinten foglalkozik a futballal. A napokban egyik ismerő­se meghívásának eleget téve ellátogatott tavalyi sikereinek helyszínére. Ekkor ültünk le vele be­szélgetni. - Nem mondhatni, hogy szakmai szempontból he­lyesen döntött, amikor el­fogadta a győriek ajánla­tát, hiszen mindössze tíz fordulón keresztül tartot­tak igényt a munkájára. Megbánta, hogy nem maradt továbbra is Sze­geden? - kérdeztük a munka nélkül álló szak­embertől. - Ha előre tudom, hogy így alakul a sorsom, akkor természetesen nem költö­zöm, maradtam volna Sze­geden - válaszolta Gergely Károly. - Akkor még nem lehetett sejteni, hogy fél év múlva gyakorlatilag meg­szűnik a klub. - Ha jól emlékszem, azért már akkor sem volt kol­bászból a kerítés... - Ez igaz, hiszen a klub anyagi helyzete mellett a kö­rülmények sem voltak rózsá­sak, de leglidércesebb ál­momban sem gondoltam, hogy a csapat képtelen lesz végigjátszani az évadot. Megdöbbentem, amikor erről értesültem, úgy gondolom, városi összefogással a csapat tisztességesen végigfutbal­lozta volna a bajnokságot. kézilabda NB l/B A női kézilabda NB l/B-ben mindkét Csong­rád megyei együttes ha­zai pályán szerepelt. Az ezüstös helyen álló Vá­sárhely rangadót játszott a Kiskunhalassal és sú­lyos vereséget szenve­dett. A bentmaradásért küzdő SZKKSE viszont nagyon fontos mérkőzést nyert meg a Delfin KC el­len. Vásárhelyi B & B Autóker­Kiskunhalasi NKSE 21-30 (11-14) Hódmezővásárhely, Hód­tói Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Ihász, Kanyok. B & B Autóker: Szabó K. - Káli 3, Ábrahám 1, Sütő 1, HUBA 6 (1), Jancsarova 5 (2), Kánya 4. Csere: Tóth O. (kapus), Bodó 1, Szőke. Edző: Farkas József. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 6/6. Valamivel jobban kezdtek a vendégek, ám mindkét együttes ideges volt az első percekben. A Kiskunhalas többször is két góllal vezetett, elsősorban az átlövők, Aszta­los és Pucsli eredményességé­nek köszönhetően. A házigaz­- Az imént a körülmé­nyeket említette. Ilyen té­ren Győrött teljesen más volt a helyzet? - Zongorázni lehetne a különbséget... Addig, míg Szegeden a hepehupás hátsó pályán, a nép által csak „pockosként" hívott játékté­ren gyakorolhattunk, addig Győrben öt füves pálya kö­zött lehet választani. - Látja, ez igazán érde­kes. Szegeden baj volt a körülményekkel, ellen­ben hagyták nyugodtan dolgozni, aminek meg is lett az eredménye. Győr­ben minden feltétel adott volt a jó szerepléshez, vi­szont 900 perc játék után véget ért a „küldetése"... - A vezetők eredményte­lennek Ítélték a munkámat, azt vetették a szememre, hogy messze kerültünk a ku­paszereplést jelentő első két helytől. Öt ponttal voltunk dák sok hibát vétettek, ám né­hány alkalommal így is egyenlíteni tudtak (17 p.: 5-5). Fordítani azonban nem sikerült, a döntő pillanatok­ban a hazai játékosok rendre elbizonytalanodtak. A listave­zető a félidő hajrájában egyre nagyobb előnyt szerzett; az autókeresek sem védekezés­ben, sem támadásban nem tudták azt nyújtani, ami egy rangadón elvárható lenne. leszakadva a harmadik he­lyezettől, de a felállításom­kor két nyerhető mérkőzés következett a sorban: előbb a Siófok, utána meg a Vác várt ránk. Nem akarok az okos szerepében tetszelegni, de a Győri ETO FC jelen pillanatban csak a 10. helyen szerénykedik, tizenhat pont­tal lemaradva a harmadik MTK-tól. Az élet bebizonyí­totta, nem biztos, hogy csak bennem volt a hiba. - Az esete eléggé speciá­lis, ugyanis úgy szaba­dultak meg öntől, hogy nem bontották fel a szer­ződését. - Húzzák-halasztják az ügy rendezését, mindenáron azt szeretnék, hogy meg­egyezzenek velem. - Mert ön nem ezt akar­ja? - Dehogynem, csak­hogy... Mivel a klub kezde­ményezte a szerződésem fel­A fordulást követően rö­vid ideig kiegyenlített küzde­lem folyt a pályán, majd a kiskunhalasiak nagyszerűen használtak ki egy emberelő­nyös időszakot. A B & B hát­ránya egyre nagyobbá vált, s a vendéglátók lélekben is fel­adták a küzdelmet (50 p.: 18-24). Ekkor már Farkas József edző időkérése sem segített, a találkozó befejező szakaszában egyértelműen a bontását, igényt tartottam egy bizonyos összegre. Bor­bényi János elnök ezt elfo­gadta, majd nagy meglepeté­semre, amikor erről írásos dokumentum született, ab­ban már harminc százalékkal kevesebb összeg szerepelt. Nem vagyok palimadár, ter­mészetesen ebbe nem men­tem bele. - A pereskedések köz­epette mivel telnek a nap­jai? - Addig, míg a bíróság fel nem bontja a megállapodá­sunkat, hivatalosan még a Győri ETO FC alkalmazásá­ban állok, de a futballal csak elméleti szinten foglalko­zom. Nem tagadom, rettene­tesen hiányzik az edzőskö­dés, egy-két csapat már megkeresett, de míg le nem zárul az ügyem, nem fogad­hatok el egyetlen ajánlatot sem. Szélpál László halasiak akarata érvényesült. Az utolsó percekre pedig már minden eldőlt, s végül a fe­gyelmezettebben, pontosab­ban kézilabdázó vendégek magabiztos győzelmet köny­velhettek el. Ezzel a bajnoki cím sorsa gyakorlatilag el­dőlt, a B & B Autókernek csak a második hely meg­szerzésére maradt reális esé­lye. K. T. • SZKKSE-Autó Hórusz­Delfin KC Kecskemét 19-17 (8-8) Újszegedi Sportcsarnok, 150 néző. V.: Fülöp, Ger­gely. SZKKSE-Autó Hórusz: Szacsvai - Szabó M. 1, Va­dászy 2, Kocsis 5 (4), Antal 2, LALUSKA 5, Börcsök. Csere: dr. Boros Gyeviné, Kovácsné (kapusok), Fekete 3, Sastyin 1, Vér, Horváth, Bódi. Edző: Mandl Gábor. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3. Ismét kiesési rangadót nyert - Laluska Eszter vezér­letével - és ezzel rendkívül fontos pontokat szerzett a do­rozsmai együttes. Ifjúságiak: SZKKSE-Autó Hórusz-Delfin KC Kecske­mét 22-19. Munkatársunktól Elmarad a ma délutánra meghirdetett Csongrádi LC­Jászberény előkészületi labda­rúgó-mérkőzés, mert a heré­nyiek lemondták a találkozót. Harmadik a Szeged Munkatársunktól A férfi vízilabda OB II rá­játszásának harmadik körét az újszegedi Sportuszodában rendezték. Eredmények: Berta Therm Szeged-MAFC-Schönherz 10-9. A szegedi gólszerzők: Rigó (4), Lengyel Z. (2), dr. Csernus (2), Melkhun D., dr. Cseri. Szentesi Szenior-Sport­liget SE 11-9. A szentesi gól­szerzők: Hajós (4), Dömsödi (3), Pengő I. (2), Pengő II. (2). Berta Therm Szeged-Ta­tabánya II. 5-5. Gólszerzők: Rigó (2), Lengyel Z. (2), Melkhun D. Tatabánya ll.-Szentesi Szenior 8-4. Gól­szerzők: Hajós (2), Pengő I., Szénászki. MAFC-Schön­herz-Sportliget SE 8-5. A rájátszás állása: 1. MAFC-Schönherz 10, 2. Ta­tabánya II. 7, 3. Berta Therm Szeged 6, 4. Sportliget SE 4, 5. Szentesi Szenior 2 ponttal. A következő fordulót április 30-án Budapesten rendezik. Megyei eredmények Munkatársunktól A Csongrád megyei kézi­labda-bajnokság legutóbbi fordulójának az eredményei: Nők: Makó-Kistelek 21-17 (14-6), legjobb góldobók: Nagy 10, ill. Tóth 11; Szege­di DKSE-Sándorfalvi KC 19-23 (7-10), legjobb gól­dobók: Miklós 8, ill. Geleta 5; Deszk-Mindszent 20-15 (11-7), legjobb góldobók: Szendrei 9, ill. Bánfi 4. Fér­fiak: SZOTE-Szentes 30-24 (14-13), legjobb góldobók: Fehér 8, ill. Dömsödi 9; Ved­res DSK-Juhász Gyula TF 11-37 (5-18), legjobb gól­dobók: Papp 4, ill. Horváth 8; JATE SC-Tisza Volán 31-33 (16-16), legjobb gól­dobók: Garamhegyi 10, ill. Barta 12. Sándorfalvi verseny Munkatársunktál A Csongrád Megyei Ter­mészetbarát-szövetség a helyi önkormányzat támogatásával április 15-én, 9 órától a sán­dorfalvi Budai Sándor Műve­lődési Házban rendezi meg az asztalitenisz és sakk amatőr döntőt. Nevezni a helyszínen is lehet, illetve előzetesen Szegeden, a Victor Hugó utca 1. szám alatt Fazekas Erzsé­betnél. „Álomdöntö" Tápiószentmárton (MTI) Az elődöntőket rendezték meg tegnap a labdarúgó Ma­gyar Kupában. Az eredmé­nyek: Tápiószentmárton-Vasas (I-D Tápiószentmárton, 3500 néző, V: Kassai. Gólszerzők: Simon (26. - 1 l-esből), illet­ve Kabát (23., 48.), Tiber (54., 72.). MTK-Debrecen 4-0(2-0) Hungária körút, 3000 néző, V: Szarka. Gólszerzők: Gusa­tu (6., 78.), Madar (29.), Kut­tor (82.). Kialakult az „álomdöntő": Vasas-MTK. Nemzetközi viadalok Kettőből semmi Súlyos vereség a rangadón A fiatal Száké Olga (labdával) sem tudott új lendületet adni a B & B Autóker támadójátékának. (Fotó: Tésik Attila)