Délmagyarország, 2000. március (90. évfolyam, 51-76. szám)

2000-03-27 / 72. szám

HÉTFŐ, 2000. MÁRC. 27. A DÉL SPORTJA III. A Zsombót oktatta a Földeák labdarúgó megyei II. e. Tudósítóinktól A labdarúgó megyei II. osztályban szereplő csapatok a hét végén nem ismerték a döntet­lent: a nyolc találkozón öt hazai siker mellett há­rom vendéggyőzelem született. Otthon nyert a Fábiánsebestyén, a Baks, a Szikáncs, a Csanytelek és a Földeák. Utóbbi igazi bravúrt haj­tott végre, hiszen a vere­sége ellenére is 4. he­lyen álló Zsombónál bi­zonyult jobbnak. Ide­genből a listavezető Deszk, a Balástya és az Apátfalva rabolta el a pontokat. Tanárképzö­Balástya 0-1 (0-0) Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Jurschik. Tanárképző: Bodnár ­Bajusz, Csaba, Verbói, An­tal (Urbán), Kiss (Gombkö­tő), Vass, Sipos, Szajkó, Ko­vács, Szávay II. (Gyiire). Edző: dr. Miskolczi Jó­zsef. Balástya: Tentis - Bö­röcz, Magyar, Jójárt, Szal­ma, Fejes, Horváth, Márta (Palotás), Buknicz (Bóka), Váczi, Karakas. Edző: Lacz­kó István. Váczi remek játékával és góljával nyert a Balástya. Gólszerző: Váczi. Jók: Csaba, Kiss, Bajusz, ill. Váczi (a mezőny leg­jobbja), Horváth, Jójárt, Fe­jes. Ifjúságiak: Domaszék-Balástya 2-1 Szikáncs­Székkutas 5-0 (2-0) Hódmezővásárhely, váro­si stadion, 50 néző. Vezette: Csende. Szikáncs: Korom - Gu­lyás (Árva), Bartyik, Benkő, Orgovány (Bárdos), Hor­nyák, Sulyok, Basics, Szél (Perei), Kalmár, Újvári (Bánfi). Edző: Csernus Ist­ván. Székkutas: Kovács — Szőke, Forrai, Kádi, Hor­váth, Marton, Lázár, Baj­nóczy, Sipos, Antal, Takács. Edző: Takács János. Ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a Szi­káncs. Gólszerzők: Szél, Benkő, Bartyik, Bánfi (2). Jók: Bartyik, Benkő, Bánfi, Szél, ill. Antal, Ta­kács, Bajnóczy. Ifjúságiak: Szikáncs-Székkutas 1-0 Szegvár­Apátfalva 0-1 (0-0) Szegvár, 150 néző. Vezet­te. Kolarovszki. Szegvár: Vadász - Mé­száros, Jancsovics, Gémes, Kanalas, Terbán, Vígh, Ra­jos A. (Tolnai), Márton (Ra­jos N.), Puskás, Répás. Edző: Szécsényi András. Apátfalva: Mátó L. ­Jung, Faragó, Nagy, Keresz­túri, Dömötör, Fekete, Jani, Köteles, Mátó G., Kolompár (Szopori). Edző: Faragó Ist­ván. A játékvezető a 88. perc­ben piros lapot mutatott fel Jancsovicsnak, aki erre lök­dösni kezdte őt. Kolarovszki lefújta a mérkőzést. Gólszerző: Köteles Kiállítva: Jancsovics. Jók: Vadász, ill. Köteles. Ifjúságiak: Szegvár-Apátfalva 3-3 H. Astra-Deszk 0-3(0-1) Hódmezővásárhely, Nép­kerti pálya, 300 néző. Vezet­te: Sipos T. H. Astra: Kútvölgyi ­Soós, Szabó, Barna, Pávai, Kopornyik, Tóth, Gyenge, Medve, Gémes, Kovács. Edző: Hegyi Tibor. Deszk: Horváth - Dobó, Karsai, Makra, Csák, Botlik (Dékány P.), Márki (Futó), Dékány Cs. (Orvos), Frank (Kiss), Fődi, Szalai (Rózsa). Edző: Szél János. Küzdelmes mérkőzésen a helyzeteit kihasználó csapat győzött. Gólszerzők: Szabó (ön­gól), Csák (1 l-esből). Or­vos. Jók: Pávai, Tóth, Kovács, ill. Horváth, Orvos, Karsai Dobó. Ifjúságiak: H. Astra-Deszk 4-1 (2-0) Baks-Szatymaz 4-1 (2-0) ' Baks, 250 néző. Vezette: Kormányos J. Baks: Adok - Székesi, Huszka, Vári (Péntek), Kiss Cs., Bóka, Kapornai, Buch­holcz, Simon, Süli, Bárdos. Edző: Zádori Gyula. Szatymaz: Pölös - Posta, Kiss, Kocsis (Márta), Szan­ka, Tápai (Gera), Toldi, Tóth, Ocskó, Kádár, Deli. Edző: Bárányi Péter. A helyzeteit jobban érté­kesttette a hazai csapat. Gólszerzők: Simon, Süli (2), Buchholcz, ill. Kádár. Jók: Ádok, Süli, Székesi Bóka, Kapornai, ill. Posta, Szanka. Kiállítva: Kiss Cs. Ifjúságiak. Baks-Szatymaz 1-8 Fábián­sebestyén­Tömörkény 2-1 (0-0) Fábiánsebestyén: 250 né­ző. Vezette: Varga. Fábiánsebestyén: Varga - Györgyi, Simái, Harkai, Varjas, Pataki, Kovács, Na­na, Bórák, Verók, István. Edző: Pataki Antal. Tömörkény: Papp Z. ­Ormándi (Szálkái), Felföldi, Sallai, Tóth Z., Horváth, Tóth I., Papp L., (Bartucz), Pozsár, Rácz, Ruzsinszki. Edző: Kiss István. Küzdelmes mérkőzésen sok hazai gólhelyzet maradt ki. Gólszerzők: Verók, Ko­vács, ill. Pozsár. Jók: István, Pataki, Har­kai, Simái, ill. Pozsár. Ifjúságiak: Fábiánsebestyén­Tömörkény 1-0 Csanytelek­Szentmihály 3-2(1-1) Csanytelek: 250 néző. Vezette: Sípos F. Csanytelek: Farkas ­Szabó, Mészáros, Gémes, Urbácsik, Bartus (Kozma), Tápai (Kelemen), Gál (Gyöngyi Z.), Varga, Ko­vács Z. Kovács Sz. Edző: Dósa Rácz Pál. Szentmihály: Antal - So­modi, Zöldi, Pálfí (Kovács) Kaszab, Szalma, Csehó Zs., Temesvári, Kuti, Csehó B., Hojsza (Császár). Edző: Di­enes Géza. A Csanytelek nehezen, de megérdemelten nyert a se­reghajtó ellen. Gólszerzők: Gémes, Kovács Sz., ill. Kaszab, Temesvári. Jók: Szabó Tápai, Ko­vács Sz., ill. Kaszab, Szal­ma, Zöldi, Temesvári. Ifjúságiak: Csanytelek-Szentmihály 1-0 Földeák­Zsombá 3-0(1-0) Földeák: 200 néző. Vezet­te: Forgó. Földeák: Engi - Bátori, Ravasz, Horváth, Bajusz, Szebehelyi (Szűcs), Molnár T., Mészáros, Kurunczi (Szalai), Orosz, Katkó (Bu­gyi), Molnár Zs. Edző: Mé­hes Tibor. Zsombó: Kálmán - Zet­kó, Laczkó (Kakuszi), Far­kas E. (Nagyapáti). Kovács, Farkas J., Szűcs, Stefkovics (Bálint), Kecskés, Révész, Vikor. Edző: Zetkó József. Magabiztos és meglepő sikert arattak a vendéglátók. Gólszerzők: Molnár Zs., Katkó (1 l-esből), Mészáros. Jók: Molnár Zs., Hor­váth, Bátori, Szebehelyi, ill. Kovács. Ifjúságiak: Földeák-Zsombó 1-2 Szabadnapos: Kiskundo­A bajnokság állása: 1. Deszk 20 18 1 1 85-20 55 2. Balástya 20 13 3 4 54-34 42 3. Szikáncs 19 12 4 3 45-28 40 4. Zsombó 20 11 4 5 53-37 37 5. Fábiánseb. 20 10 5 5 51-33 35 6. Csanytelek 18 10 3 5 37-24 33 7. Kiskundor. 18 9 4 5 48-28 31 8. Baks 19 9 3 7 39-31 30 9. Apátfalva 20 8 6 6 35-32 30 10. Földeák 20 9 3 8 50-48 30 11. Tömörkény 20 9 0 11 46-44 27 12. Szegvár 20 6 4 10 26-43 22 13. H. Astra 19 6 2 11 29-39 20 14. Szátymaz 20 4 5 11 30-50 17 15. Székkutas 20 4 0 16 25-86 12 16. Szentmihály 20 1 3 16 24-64 6 17. Tanárképző 19 0 4 15 27-63 4 A következő forduló pá­rosítása. Április 1. (szom­bat), 16: Tömörkény-Szeg­vár. Április 2. (vasárnap), 16: Balástya-Baks, Zsom­bó-Tanárképző, Székku­tas-Földeák, Deszk-Szi­káncs, Apátfalva-H. Astra, Szentmihály-Fábiánsebes­tyén, Dorozsma-Csanytelek, Szatymaz-Csengele. Csütörtökön: Pick-Dunaferr-rangadá Jegyek - elővételben Mától Szegeden három helyszínen - az újszegedi Sportcsarnokban, a Tisza Volán Rt. Fekete Sas utcai közönségkapcsolatok iro­dájában és az EuroVolán Taxi Bartók téri központjá­ban a várható óriási ér­deklődésre való tekintettel, megkezdik elővételben árusítani a belépőket a csü­törtökön, 18 órakor kezdő­dő Pick Szeged-Dunaferr NB l-es férfi kézilabda­rangadóra. ## Csongrádi" dobogó labdarúgó NB III A labdarúgó NB III Al­föld-csoportjában me­gyei rangadót rendez­tek, amelyen az éllovas Csongrád hazai pályán magabiztosan, 5-2-re verte az Algyöt. A Makó szintén saját közönsége előtt 2-1-re győzte le az Örkényt, és sikerével felkapaszkodott a tabel­la harmadik helyére. A második helyezett Hód­mezővásárhely megle­petésre 3-O-ra kikapott Szajolon. Csongrádi LC­Algyő SE 5-2 (l-O) Csongrád, 1100 néző. Ve­zette: Nemes. Csongrád: $ós - Barna, Trninics, Tóth K., Koncz ­Szarvas (Babos), Makszi­mics (Kulacsik), Csehi, Ud­vari - Lapsánszki, Góg (Ve­rebélyi). Megbízott edző: Keller Mihály. Algyő: Halász - Szécsé­nyi (Csűri), Major, Adel­hardt - Geleta, Nagypál (Ta­kács Z.), Kothencz, Tóth A. - Takács G., Maróti, Dóra. Játékos-edző: Takács Zol­tán. Gólszerzők: Góg, Lap­sánszki, Kulacsik (2), Vere­bélyi, ill. Maróti, Major. Kiállítva: Kothencz. A megyei rangadó terhe az első félidőben a Csongrád játékán jobban, míg a vendé­gekén kevésbé látszott. Sós kapusnak Geleta a 8. perc­ben adta az első igazi mun­kát, Halászt ugyanakkor csak a 20. percben állította Csehi az elsó próbatétel elé. A 25. perctől a hazaiak játé­ka valamelyest felélénkült, ám az elsó gólra 43 percet kellett várni: egy komoly al­győi védelmi hibát Góg használt ki, s megszerezte az első találatot. A második fél­időt a vendégek jó ritmusban kezdték, s Maróti sikeres lö­vése révén megszerezték az egyenlítő gólt. Az 50. perc­ben a Csongrád egy vitatha­tó bírói döntés nyomán 11­eshez jutott, s e lehetőséget Lapsánszki nem hagyta ki, 2-1. A büntetőrúgás előtt csereként beállt Kulacsik egy ajándékba kapott labdá­ból az 59. percben megsze­rezte a hazaiak harmadik gólját. A csongrádiak öröme nem tarthatott sokáig, Tóth szabadrúgásból Majort jut­tatta kitűnő helyzethez, aki a fejesével a 67. percben ismét szorossá tette a meccset. Két perccel később Kulacsik ügyes cselekkel gólhelyzet­be hozta magát, lövése nyo­mán pedig újra két találat lett a különbség a Csongrád javára. Az utolsó percben Verebélyi állította be a vége­redményt, ám a mérkőzés végső mozzanata mégsem e gól lett. A Lapsánszkit dur­ván felvágó Kothencznek ugyanis piros lapot mutatott a bíró, így a vendégek tíz já­tékossal zárták a megyei rangadót. Sándor István szakmai igazgató: - Sajnos bekövet­kezett, amitől féltem, a me­gyei rangadó nagy teherté­telnek bizonyult. Nem volt könnyűi dolgunk, de a meccs végül úgy alakult, ahogyan azt elképzeltem. Takács Zoltán játékos­edző: - Óriási egyéni hibák­ból ajándékoztunk gólokat a Csongrádnak. Sajnos mindig futni kellett az eredmény Lendületben a fehér mezes csongrádi Makszimics, térden az algyői Adelhardt: ez a jelenet jól jellemzi a megyei rangadó 5-2-es végeredményét. (Fotó: Gyenes Kálmán) Kuznyecov nélkül... Munkatársunktól Szergej Kuznyecov, Csongrádi LC vezetőedzője pénte­ken délután váratlanul bejelentette a klub elnökének, hogy családi okok miatt megválik tisztségétől. A klub elnöksége, tiszteletben tartva Kuznyecov elhatározását, a lemondást elfogadta, s az utánpótláscsapat trénerét, Keller Mihályt bízta meg az NB Ill-as együttes irányításával. Mint Szergej Kuznyecovtól megtudtuk, legkedvesebb csapata volt a CSLC, de ezentúl csak a Ferencváros öregfi­úkcsapatánál kíván tevékenykedni. (A témára holnap visszatérünk.) után, s ez kedvezett az ellen­félnek. Jók: Lapsánszki, Góg, il­letve Maróti. Ifjúságiak: Csongrád-Algyő 5-1 M. Sz. J. Makó FC­Orkény 2-1 (l-O) Makó, 800 néző. Vezette: Gyertyás. Makó: Ménesi - Szabó N., Magyar, Dálnaki, Kis ­Sümeghy, Kondacs, Fe­renczy, Krucsó (Anda) - Bál­int, Fábián (Martonosi). Edző: Kolozsvári János. Örkény: Békési - Ko­vács, Batta, Tusa, Steff (Bu­da) - Simon (Kara), Ozsváth (Polyák), Lakatos, Rottenbil­ler - Máté, Katona. Játékos­edző: Ozsváth Ferenc. Gólszerzők: Magyar, Bál­int, ill. Kara. A játék ezúttal nem volt olyan látványos, mint amilyet a makói szurkolók az eddigi két hazai mérkőzésen láthat­tak. Sokkal inkább a küzde­lem dominált, s nem volt annyi gólhelyzet. Ennek el­lenére Bálinték rövid ismer­kedés után átvették a játék irányítását, és Magyar me­netrend szerinti fejesével bő negyed óra elteltével meg­szerezték a vezetést. A gól után bátrabban próbálkoztak a vendégek, de a hazaiak el­lentámadásai veszélyesebbek voltak. A fordulás után is Fe­rencziék akarata érvényesült, gyakorlatilag saját térfelére szorították az Örkényt. A fö­lénynek a 70. percben meg is lett az eredménye, hiszen Bálint zseniális szabadrúgás­sal vette be Békési kapuját, s ezzel eldőlni látszott a mér­kőzés. A hazaiak ekkor egy kissé kiengedtek, játékuk pontatlan volt, s az Örkény, ahogy az ilyenkor lenni szo­kott, talált egy gólt. A hajrá az idegek harcát hozta, ám ebben is a Makó bizonyult jobbnak, megérdemelten nyerve a találkozót. Kolozsvári János: - Nem tudtuk folyamatossá tenni a játékunkat, ám ennek ellen­ére rászolgáltunk a győze­lemre. Jók: Magyar, Bálint, Kiss, Kondacs, ill. Békési, Máté. Ifjúságiak: Makó FC-Örkény 5-2 R. B. Szajol-Hódmező­vásárhelyi FC 3-0 (2-0) Szajol, 500 néző. Vezet­te: Klitovics. Szajol: Grőber - Sipos, Tákos, Palla - Kiss V. (L. Kiss), Hegedűs, Draskóczi, Peszeki, Gergely - Viola (Földvári), Babella. Edző: Szatmári János. HFC: Kovács K. ­Szűcs., Erdei, Kazán - Bor­bás P., Antal (Sipos), Ráró­si, Molnár Z. - Varga, Pá­linkó, Kovács T. Edző: Hi­mer István. Gólszerzők: Babella, Vi­ola, Földvári. Kiállítva: Kovács T. Közvetlenül a találkozó előtt derült ki, hogy a vásár­helyiek közül Borbás Zs. betegség, míg Fazekas sérü­lés miatt nem tudja vállalni a játékot, tehát a vendégek nem a legjobb előjelekkel vághattak neki a mérkőzés­nek. Az első gólszerzési le­hetőség így is a HFC előtt adódott, ám Borbás P. elhi­bázta a ziccert. Nem így a házigazdák, akik a 10. és 12. percben, gyakorlatilag az első két akciójukat igen­csak szerencsés gólokkal fe­jezték be. Az első félidő to­vábbi részében kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, de mindkét együttes helyzetei kimaradtak. Az 59. percben tíz főre fogyatkozott a Vá­sárhely, miután Kovács T. másodszor kapott sárga la­pot. Talán még emberhát­rányban is csökkenthétté, volna a különbséget a ven­dégcsapat, de csatárai egy­szerűen nem tudtak betalál­ni Grőber kapujába. Aztán az utolsó percekben vég­képp eldőlt a három pont sorsa, mivel Földvári bebiz­tosította a házigazdák győ­zelmét. Himer István: - Erősen tartalékos csapatom tisztes­séggel helytállt a jelentősen „lejtő" szajolipályán. Jók: Palla, Draskóczi, Hegedűs, Babella ill. Ko­vács K., Erdei. Ifjúságiak: Szajol-Hódmezővásárhelyi FC 0-6 K. T. A bajnokság állása 1. Csongrád 9 16 3 0 56-11 51 2. HFC 19 13 2 4 40-13 41 3. Makó 19 12 4 3 50-19 40 4. Békés 19 11 5 3 43-16 38 5. Szajol 19 12 2 5 47-21 38 6. Kisújszállás 19 9 3 7 45-22 30 7. Örkény 19 9 2 L 39-29 29 8. Algyő 19 9 2 8 47-12 29 9. Dömsöd 19 8 4 7 41-35 28 10. Jamina 19 9 t 9 24-29 28 II. Mélvkúl 19 6 4 9 30-18 22 11 Martfű 19 5 5 9 31-34 20 13. Hojós 19 6 2 11 24-13 20 14. Kerekegyháza 19 3 1 15 20-75 10 15. Gyoma 19 1 4 14 18-65 7 16. Battonya 19 0 2 17 7-60 2 A következő forduló pá­rosítása, április 1. (szom­bat), 16: Battonya-Martfű, Jamina-Mélykút. Április 2. (vasárnap), 16: Algyő­Gyoma, Békés-Szajol, Kis­újszállás-Hajós, Dömsöd­Csongrád, Hódmezővásár­hely- Makó, Örkény-Kerek­egyháza.