Délmagyarország, 1999. október (89. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-11 / 237. szám

IV. A DÉL SPORTJA HÉTFŐ, 1999. OKT. 11. Totó Budapest (MTI) A totó 40. heti szel­vényén szereplő mér­kőzések eredményei: 1. Fehéroroszország­Olaszország 0-0 X 2. Wales­Svájc 0-2 2 3. Lettország­Norvégia 1-2 2 4. Szlovénia­Görögország 0-3 2 5. Finnország­Észak-Írország 4-1 1 6. Németország­Törökország 0-0 X 7. Franciaország­Izland 3-2 1 8. Oroszország­Ukrajna l-l X 9. Svédország­Lengyelország 2-0 1 10. Portugália­Magyarország 3-0 1 11. Horvátország­Jugoszlávia 2-2 X 12. Macedónia­írország 1-l X 13. Spanyolország­Izrael 3-t) 1 pluszmérkőzés: 14. Ausztria­Ciprus 3-1 1 Hárman győzlek, a Makó ikszelt Szentesi és szegedi siker labdarúgás Munkatársunktól A Tápéi ESK sporttelepén rendezték meg az immár ha­gyományos utánpótlás labda­rúgótornát két korcsoportban. A gólkirály a szentesi Kecskés Tamás lett 13 találattal, a leg­jobb kapusnak Szögi Csaba (Tiszasziget), míg a legsport­szerűbb csapatnak a szegedi Dugonics általános iskola egy­üttese bizonyult. Végeredmény. II. korcso­port (7-8. osztályosok): 1. Koszta József Általános Iskola (Szentes), 2. Tiszaszigeti Álta­lános Iskola, 3. Dorozsmai Ál­talános Iskola. III. korcsoport (6. és az alatti osztályosok): 1. Tisza-parti Általános Iskola (Szeged), 2. Dorozsmai Álta­lános Iskola, 3. Koszta József Általános Iskola (Szentes). A díjazottak, a szponzorok­nak (Csongrád Megyei Önkor­mányzat Sporthivatala, Szeged önkormányzatának sportbi­zottsága, Algyői Polgármeste­rei Hivatal, dr. Kozma József képviselő, Gila Ferenc képvi­selő, Bába és Társa Kft., Fer­rocolor Kft., Print Shop Kft., Csongrád Megyei Labdarúgó­szövetség, Tempó Taxi, Mol­nár Ferenc, Juhász Miklós, Kalmár Ferenc, Tóth József) köszönhetően, értékes jutal­makat vehettek át. Aranykalósz­kupq teremlabdarúgás Tudósítónktól A csongrádi Batyu Bt. gár­dája nyerte a minap a szentesi Városi Sportcsarnokban ren­dezett IV. Aranykalász-kupa labdarúgó teremtornát. A nyolccsapatos viadal második helyén a rendező Aranykalász étterem csapata végzett, míg a harmadik helyen a nagymágo­csi Errea, illetve a jugoszláviai Bácskatopolya együttesei osz­toztak. A legjobb kapusnak a csongrádi Palatinusz Csaba, a gólkirálynak a nagymágocsi Szarvas Zsolt, a legjobb me­zőnyjátékosnak pedig a vajda­sági Tanka Attila bizonyult. A csongrádiak második gólját a piros mezes Kulacsik (jobbról a második) félfordulattal bombázta a martfűi kapuba. (Fotó: Karnok Csaba) labdarúgó NB III A labdarúgó NB III Al­föld-csoportjának hétvé­gi fordulójában három Csongrád megyei csapat nyert, míg a Makó Döm­södön szerzett egy pon­tot. A Csongrád és a HFC a kötelező győzelemnek örülhetett, az Algyö vi­szont bravúros sikert mondhat magáénak az Örkénnyel szemben. Csongrád­Martfű 2-0 (2-0) Csongrád, 800 néző. Ve­zette: Szabó. Csongrád: Sós - Balla, Trninics, Tóth-Kovács, Kar­sai - Barna, Koncz (Babos), Kulacsik, Tóth Gy. (Kecs­kés) - Fórizs, Lapsánszki. Edző: Szergej Kuznyecov. Martfű: Kupeczki ­Bartlisz, Blaskó, Kun (De­meter), Módos - Szilvási, Lengyel, Ézsiás, Kiss - Vo­na, Héri. Edző: Kardos Mi­hály. Gólszerzők: Lapsánszki, Kulacsik. Kulacsik lövése már az el­ső percben gól veszélyt jelen­tett a martfűi kapura, majd Lapsánszki révén az 5. perc­ben gólt kiálthattak a hazai nézők. A vezetést követően a vendégek tucatnyi, lelkes drukkerük folyamatos bizta­tásától űzve, nagy iramban vezették támadásaikat, ám azok Sós kapujára nem je­lentettek különösebb ve­szélyt. A csongrádiak kont­ráiból csak az első félidő utolsó percében született meg a második találat. Lap­sánszki jobb oldali beadását Kulacsik kapásból lőtte a bal alsó sarokba. A másik félidő első per­ceiben a sündisznóállásba húzódó vendégek egy kont­rából alakították ki az első gólhelyzetüket. Ezzel el is lőtték a puskaporukat a martfűiek, és a mérkőzés hátralévő részében a szerve­zetten romboló vendégek vé­delmét már nem tudta feltör­ni a listavezető Csongrád. Szergej Kuznyecov: - Az eddigi legtaktikusabban ját­szó ellenfelünk ellen gyűjtöt­tük be a három pontot. Jók: Balla, Trninics, Lap­sánszki, ill. Kupeczki, Kiss, Héri. Ifjúságiak: Csongrádi ÉSSE-Martfü 1-0 R. J. Battonya­Hódmező­vásárhelyi FC 0-4(0-2) Battonya, 150 néző. Ve­zette: Ignácz. Battonya: Öllei - Oláh, Stanajev (Szabó), Pilán, Gyapjas (Dancsó) - Kátai, Csordás, Roczkó, Fejes ­Zsűri, Juhász (Szántó). Edző: Papp Illés. HFC: Kovács K. - Ka­zán, Erdei, Borbás Zs. (Hu­szár) - Szűcs R., Szrenka, Csehi, Kovács T., Molnár Z. - Varga, Pálinkó (Fazekas). Edző: Himer István. Gólszerzők: Pálinkó (2), Csehi, Varga. A Battonya egyértelműen védekezésre rendezkedett be a jobb játékerőt képviselő vendégekkel szemben. A vá­sárhelyiek azonban jól össz­pontosítottak a támadások befejezésénél, s már az első félidő 10., majd 20. percé­ben is a kapuba találtak, aminek köszönhetően alább hagyott a házigazdák lelke­sedése. A térfélcserét köve­tően is a HFC irányította a játékot, s mezőnyfölénye is­mét gólokban mutatkozott meg. Az újabb két találat szinte percre pontosan ugyanabban az időszakban született, mint az első játék­részben. Ezt követően az elemi hibákat elkövető pá­lyaválasztók végképp felad­ták a küzdelmet, míg Csehi­ék a jelentős előny birtoká­ban már inkább arra ügyel­tek, hogy komolyabb sérülés nélkül megússzák a meccset. Himer István: - Maga­biztos győzelmet arattunk, és így nyugodtan koncentrálha­tunk a ránk váró újabb fel­adatokra. Jók: Öllei, Oláh, Kátai, ill. Csehi, Varga, Pálinkó. Ifjúságiak: Battonya-HFC 0-4 K. T. Algyő-Örkény 1-0(0-0) Algyő, 200 néző. Vezet­te: Makai. Algyő: Kadnár - Jójárt, Kothencz, Krajczár, Angeli - Szélpál (Békési), Tóth A., Szirovicza, Varga - Dóra, Takács Z. (Krisztin). Játé­kos-edző: Takács Zoltán. Örkény: Békési - Tusa, Kovács, Kucsák - Rotten­biller, Árva, Máté, Lakatos - Polyák (Ozsváth), Kato­na, Boda. Edző: Csima Gyula. Gólszerző: Kothencz (1 l-esből). A találkozó első két helyzetét a vendégele hagy­ták ki: előbb Boda, majd Árva ugrott ki a védők kö­zül, ám Kadnár mindkét­szer jól repült ki kapujából, és hárított. A hazai feleletre a tizedik percig kellett vár­ni, ekkor Varga 20 m-es lö­vését könnyedén védte Bé­kési. A folytatásban fölény­ben játszottak a vendégek, ám igazi nagy helyzet nél­kül támadgattak. A második játékrész elején folytatódott a korábbi koreográfia: a ha­zaiak védekeztek, az Ör­kény pedig az idő előreha­ladtával egyre hevesebben rohamozott. Az Algyő egy kontrából szerezte meg a vezetést. A 69. percben Ta­kács Zoltánt buktatták a 16­oson belül, a büntetőt Kot­hencz értékesítette. Kadná­rék végül lelkesedésüknek, harcos játékuknak és fe­gyelmezettségüknek kö­szönhetik értékes sikerüket. Takács Zoltán: - Egy­részt annak örülök, hogy megúsztuk a bajnokság so­rán először kapott gól nél­kül a meccset, másrészt pe­dig a fiúk betartották, amit megbeszéltünk. Jók: Dóra, Jójárt, Kot­hencz, ill. Árva, Boda. Ifjúságiak: Algyő-Örkény 1-0 M. J. Dömsöd-Makó FC l-l (l-l) Dömsöd, 200 néző. Ve­zette: Nagy S. Dömsöd: Palkovics ­Fehérdi, Elekes I., Király K„ Jaksa - Király J., Elekes Zs., Tóth, Ispán - Lengyel, Kiss. Játékos-edző: Elekes István. Makó: Ménesi - Szabó N., Dálnaki, Magyar, Szabó B. - Sümeghy, Bálint (Kon­dacs), Ferenczy, Kis - Tóth Cs., Szűcs. Edző: Kolozsvá­ri János. Gólszerzők: Tóth, illetve Magyar. A hazaiak gyors vezető gólját követően a huszadik perc táján tért magához a vendégegyüttes, s teljesen kezébe vette a mérkőzés irá­nyítását. Az egyenlítést kö­vetően szebbnél szebb táma­dásokat vezettek Magyarék, ám a befejezéseket rendre elhibázták. A fordulás után feljött a hazai együttes, míg a Makó teljesítménye visszaesett, sok hibával és túl kényelme­sen játszottak a Maros-parti­ak. Ezzel együtt a maguk ja­vára fordíthatták volna a mérkőzést, ám a lefújás előt­ti percben Szűcs büntetőjét Palkovics megfogta. Kolozsvári János: - Nem tudom, hogy a múlt heti pro­dukcióhoz képest hogyan tudtunk így visszaesni. Gó­lokkal kellett volna nyer­nünk. Jók: Palkovics, Kiss, Lengyel, illetve Magyar, Dálnaki, Szabó N. Ifjúságiak: Dömsöd-Makó 4-5 R. B. További eredmények: Gyoma-Kerekegyháza l-l, Jamina-Szajol 1-2, Mély­kút-Hajós 0-1, Kisújszál­lás-Békés 0-0. A bajnokság állása 1. Csongrád 10 » 1 0 35-4 28 2. HFC 10 7 1 2 22-5 22 3. Békés 10 6 3 1 22-8 21 4. Szajol 10 6 1 3 23-13 19 5. Dömsöd 10 5 3 2 23-16 18 6. Makó 10 5 2 3 25-15 17 7. Örkény 10 5 0 5 22-15 15 8. Jamina 10 5 0 5 13-13 15 9. Algyö 10 4 2 4 19-25 14 10. Mélykút 10 4 1 5 18-22 13 11. Martfű 10 3 3 4 19-16 12 12. Hgjús 10 4 0 6 11-21 12 13. Kisújszállás 10 2 3 5 11-12 9 14. Kerekegyháza 10 2 1 7 12-39 7 15. Gyoma 10 1 2 7 9-31 5 16. Battonya 10 0 1 9 3-32 1 A következő forduló pá­rosítása, október 16., 14.30 óra: Martfű-Gyoma. Októ­ber 17., 14.30: Szajol-Mély­kút, Hajós-Csongrád, Bé­kés-Battonya, HFC-Algyő, Örkény-Dömsöd, Makó-Ja­mina, Kerekegyháza-Kisúj­szállás. Pontot vesztett a Bertók SC vízilabda OB l/B Munkatársainktól A Csongrád megye OB l/B-s férfi vízilabdacsapo­tok a hét végi fordulók­ban is eredményesen sze­repeltek. Igaz ez a megáll­apítás akkor is, ha a Ta­bán Trafiknak 15 (!) perc kellett az első gólhoz a szerény képességű Kecs­kemét ellen és az éllovas Bertók SC pontot veszített a MAFC otthonában. Tabán Trafik Szeged­Kecskeméti VSC 7-3 (0-0, 0-1, 4-2,3-4) Újszegedi Sportuszoda, 100 néző. Vezette: Kádár, Vajda. Szeged: Tóth I. - Kresák 2, Zsarkó 1, dr. Török, Balla 2, Éles, Weszelovszky 1. Csere: Csapó, Horváth G„ Szőcs G„ Kerekes, Sabics, Varga Á. 1, Barát (kapus). Edző: Pozsgay Zsolt. Gól - emberelőnyből: 6/1, ill. 4/2. Mindent elmond a Tisza­partiak teljesítményéről, hogy a lelkes, ám szerény tudású vendégek ellen csak a 15. percben szerezték meg az elsó góljukat... Még szerencse, hogy az utolsó negyedben a kecskemétiek nem tudtak mit kezdeni a szegediek gyors le­fordulásaival. Pozsgay Zsolt: - Tompák voltunk, de ilyen minden csa­pat életében előfordulhat. Csak a két pontnak örülhe­tünk. Miskolci Kék Hullám­Tabán Trafik Szeged 4-10 (1-3,1-3, l-l, 1-3) Kazincbarcika, 100 néző. Vezette: Németh F., Urbán. Szeged: Tóth I. - Kresák, Zsarkó 2, Balla 1, Éles 2, We­szelovszky 4, Varga Á. Cse­re: Horváth G. 1, Sabics, Ke­rekes, Keller, Szőcs, Szegi, Barát (kapus). Edző: Pozsgay Zsolt. Az „öregeket" (dr. Török, Csapó, Mód) nélkülöző ven­dégek győzelme egy percig sem forgott veszélyben. Pozsgay Zsolt: - A hely­zetkihasználásunk még mindig gyenge... MAFC-Bertók SC Szentes 7-7 (1-2,3-3,2-0, 1-2) Budapest, Szőnyi út, 100 néző. Vezette: Császár, Marjai. Bertók SC: BÚS - Zentai, Mekhun, HALÁPI 1, Hyc, MAGYAR 2, OROSZ 1. Cse­re: Dallos 1, Bartha, Bertók Zs. Bárányi, Fülöp, JUHÁSZ 2. Edző: Pásztor Antal. Gól - emberelőnyből: 5/0, ill. 7/3. Négyméteresből: 1/1, ill. 1/1. Szikrázóan kemény mérkő­zésen vesztette el ebben a baj­nokságban az első bajnoki pontját a szentesi gárda. A ta­valy még élvonalbeli MAFC otthonában elért döntetlenért mindenféleképpen dicséret il­leti Magyarékat. Pásztor Antal: - Nem lesz könnyű dolga az utánunk követ­kezőknek sem a MAFC ellen. Bertók SC-Békéscsaba 15-4 (5-0,5-1, 1-0,4-3) Szentes, 50 néző néző. Ve­zette: Vajda, Lakatos. Bertók SC: Bús - Zentai I, MELKHUN 3, HALÁPI 2, Hyc 2, MAGYAR 5, Orosz 2. Cserék: Dallos, Puskás, Ber­tók Zs., Bertók Gy„ Fülöp, Ormai (kapus). Edző: Pásztor Antal. Gól - emberelőnyből: 4/1, ill -. Könnyed játékkal már a mérkőzés első felében bebiz­tosította gólparádés győzelmét a Pásztor-legénység, amely a második játékrészben olykor már könnyelműsködött... Pásztor Antal: - Nehéz vé­gigkoncentrálni ekkora kü­lönbségnél egy meccset. HVSC-Neptun VSC 12-7 (2-1,2-0,5-3,3-3) Hódmezővásárhely, városi strandfürdő, 100 néző. Vezet­te: Vajda, Németh. HVSC: DR. BÓLYA - Fá­bián 1, Avar 1, Andó, DR. VÖRÖS 4, Király, VÉKONY " 4. Csere: Babay 1, Donauer 1, Hegedűs, Czakó, Lehota, Rácz, Fehér (kapus). Edző: Pánczél Tamás. Gól - emberelőnyből: 5/3, ill. 3/1. Négyméteresből: 2/2, ill. 1/1. Már az első két negyed alatt behozhatatlan előnyt sze­rezhetett volna a HVSC, ám a hazaiak rengeteg helyzetet el­hibáztak. A fordulást követő­en megrázták magukat a ház­igazdák, s végképp eldöntöt­ték a meccs sorsát. Pánczél Tamás: - Nemré­giben volt húsz éve, hogy az édesapám elhunyt. Ezt a győ­zelmet az 6 emlékének ajánlom. • Szoltisz-kupa néven, Szol­nokon rendeztek háromnapos nemzetközi férfi felkészülési vtzilabdatornát az elmúlt hét végén. A hatcsapatos küzdel­mekben a jugoszláv, a török és a svájci bajnokcsapaton kí­vül, három magyar OB l-es vidéki gárda is küzdött a dí­szes kupáért, mely végül az Eger vitrinjébe került. A to­vábbi sorrend: 2. Naftagas Be­csej (jugoszláv), 3. Szolnok, 4. Kontavill Szentesi VK, 5. Galatasaray (török), 6. Kreuz­lingen (svájci). A Fülöp Tibor edzette szentesiek az első meccsükön a Becsejtől 15-9­re, majd a másodikon az Eger­től 6—4-re kikaptak, a Galata­saray ellen 17-4-re nyertek, a Szolnoktól 9-5-ös vereséget szenvedtek, végül pedig a Kreuzlingent 11-10-re le­győzték. Elkészült a videófilm Bécs/Budapest (MTI) Elkészült az a 15 perces vi­deófilm, amelyet a 2004-es labdarúgó Európa-bajnokságra pályázó magyar és osztrák szakemberek készttettek Auszt­riában a keddi, aacheni hely­színkijelölése előtti utolsó elő­adásra. Az angol nyelvű kazet­tát kedden 12 és 13 óra között mutatják be az UEFA végre­hajtó bizottságának. A magyar küldöttség - amelynek tagjai: Bozóky Imre MLSZ-elnök, Berzi Sándor főtitkár, Missura Gábor projektigazgató és Frank Tamás MLSZ elnökségi tag - ma utazik a németországi városba. Az osztrákok részéről Beppo Mauhart elnök és Heinz Palme projektigazgató biztosan jelen lesz Aachenben.