Délmagyarország, 1999. szeptember (89. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-27 / 225. szám

HÉTFŐ, 1999. SZEPT. 27. A DÉL SPORTJA III. Ot pont a Csongrád előnye labdarágó NB III Az NB III Alföld-cso­Portjában három me­9yei csapat nyert, míg a Vásárhely Békésen rangadót vesztett el. A forduló legtöbb találata Csongrádon és Mélykú­ton esett, ahol a hazaiak hét-hét góllal terhelték meg a vendégek kapu­ját. Algyö­Szajol 3-2 (2-0) Algyő, 300 néző. Vezet­te: Majoros. Algyő: Kadnár - Rau (Szélpál), Bóka, Angeli, Koncz - Takács G., Tóth Á., Tóth A., Krajczár - Geleta (Szirovicza), Dóra (Varga). Játékos-edző: Takács Zol­tán. Szajol: Grőber - Sipos, palla, Tákos - Draskóczi, Hegedűs, Gergely, Kiss (Pe­s*eki), Kovács (Vasas) - Vi­ola, Babella (Kácser). Edző: Szatmári János. Gólszerzők: Angeli, Krajczár, Tóth A., ill. Ba­kba, Viola. Ahogy már az NB III-ban a hazai szurkolók megszok­ik, a találkozó elején hamar Sóit szerzett az egyik csapat. Ezúttal az Algyő volt fris­sebb, és Tóth A. szöglete U(án Angeli fejelt a 8. perc­ben a szajoli kapuba. A folytatásban teljesen beszo­rít a vendéglátó együttes, a kontrái rendkívül ve­szélyesek voltak. A 35. Percben egy ellentámadást Sóllal fejezett be az Algyő: Geleta csapott be két védőt, teajd begurítását Krajczár 'aPosan, belsővel helyezte a hálóba. A második játékrészben, ®z 55. percben Babella feje­se révén szépítettek a vendé­gek, ám hat perc múlva Dó­r beadása és Tóth A. perdí­tese nyomán ismét két talá­tet volt az algyői előny. So­kt támadott a Szajol, ám f'o/a góljával csak szépíteni tedott, így az Algyő hosszú 'dő után, teljesen megérde­melten, újra győzött azf NB Hl-ban. Jók: Angeli, Takács G., Tóth A., Krajczár, ill. Palla, Viola. Takács Zoltán: - Na­Zyon értékes három pontot sZereztünk, ám csak ma­inknak köszönhetjük, hogy 9 meccs vége szoros lett. Ifjúságiak: Algyő-Szajol d-i M. J. Csongrádi É5SE­Kerekegyháza 7-0(1-0) Csongrád, 650 néző. Ve­tette: Solymosi. Csongrád: Sós - Balla, Tfninics, Tóth-Kovács, Kar­it (Pálfi) - Barna, Koncz, Kulacsik (Tóth Gy.), Szar­os (Jernei) - Fórizs, Lap­inszki. Edző: Szergej Kuz­"yecov. Kerekegyháza: Fehér ­Lovas, Kulman, Komonyi, Kánisz - Kecskeméti, Gaz­iag, Tímár (Török), Hu­gyecz A. - Hugyecz Gy. /Puttón), Juhász. Edző: Nagy János. Gólszerzők: Lapsánszky (2), Koncz, Szarvas, Fórizs, Tóth Gy., Barna. Már az első negyedórá­ban percenként alakították ki helyzeteiket a listavezető csongrádiak, azonban a bra­vúrosan védő Fehér hálója csak a 20. percben rezdült először, s akkor is lesállást követően. A 28. percben Fó­rizst rántották le a büntetőte­rületen belül a vendégek, ám a vezetőgól mégsem 11­esből született. A nagy kedvvel játszó Lapsánszki harcosságának köszön­hetően tört meg a hazai gól­csend. Fordulás után, negyed­órán keresztül újfent ered­ménytelenül szegezték oda a kapujukhoz a vendégeket a házigazdák. A 60. percben végre beindult a csongrádi henger, és ha még hozzá­vesszük számtalan kapufáju­kat, kihagyott helyzeteiket és a meg nem ítélt, jogos büntetőiket, akkor ezen a meccsen túlzás nélkül állít­hatjuk, hogy minimum két­osztálynyi különbség volt a hazaiak javára. Szergej Kuznyecov: ­Gyenge első félidő után a másodikban parádésan ját­szottunk. Jók: Balla, Trninics, Bar­na, Lapsánszki (a mezőny legjobbja), ill. Fehér, Gaz­dag. Ifjúságiak: Csongrádi ÉSSE-Kerekegyháza 2-0 R. J. Battonya­Makó FC 0-5(0-4) Battonya, 200 néző. Ve­zette: Berger. Battonya: Öllei - Szto­nojer, Roczkó, Fejes - Ju­hász, Csordás (Szántó), Pi­lán, Kátai (Szabó), Oláh ­Putnoki, Zsóri. Edző: Tóth Illés. Makó: Ménesi - Szabó N„ Dálnaki, Magyar, Szabó B. - Sümeghy, Bálint (Kon­dacs), Ferenczy (Klucsó), Kis - Tóth Cs., Szűcs (Mar­tonosi). Edző: Kolozsvári János. Gólszerzők: Bálint, Szűcs (1 l-esből), Magyar, Szabó B., Martonosi. A vendégek nagy elánnal vetették magukat a küzde­lembe, és ennek gyorsan meg is lett az eredménye, hi­szen a 20. perc előtt már 2-0-ra vezettek. A Battonya kevés ellenállásra volt képes a szervezettebben és ponto­sabban játszó ellenfelével szemben, gyakorlatilag esé­lye sem volt a hazai gárdá­nak a gólszerzésre. A félidő vége előtt Magyarék még kétszer bevették az egyéb­ként remekül védő Öllei ka­puját, eldöntve ezzel a há­rom pont sorsát. A második játékrészben a Makó biztos előnye tudatá­ban kissé visszavett a trtn­póból, ezzel együtt az egy­kor makói színekben játszó Öllei bravúrjai mentették meg a hazaiakat a még sú­lyosabb vereségtől. Kolozsvári János: - Vég­re egy sima mérkőzést ját­szottunk. Jók: Szabó B., Bálint, Magyar, Sümeghy, Tóth Cs., illetve Öllei. Ifjúságiak: Battonya-Ma­kó FC 3-3 R. B. Békés­Hódmező­vásárhelyi FC 1-0(1-0) Békés, 800 néző. Vezette: Kovács B. Békés: Baji - Szenti, Lau­rinyecz, Nagy, Kovács K. ­Szegedi (Pálfi), Nagy I. (Fe­hérvári), Gombos, Bagyinka (Borbola) - Litauszki, Ár­gyelán. Edző: Zsíros György. HFC: Kovács K. - Ka­zán, Erdei, Borbás Zs. ­Szűcs R. (Fazekas), Szren­ka, Csehi, Balogh L. (Ko­vács T.), Molnár Z. - Varga, Pálinkó. Edző: Himer Ist­ván. Gólszerző: Kovács K. Az első félidőben a vá­sárhelyiek birtokolták töb­bet a labdát, ezúttal azon­ban a számtalan helyzet kö­zül egyet sem tudtak érté­kesíteni. A vendégek egy­értelműen fölénybe kerül­tek, de bármivel próbálkoz­tak, Baji kapuját nem tud­ták bevenni. A 43. percben váratlanul vezetést szerzett a Békés, a hazaiak közül Kovács Krisztián egy le­csorgó labdát lőtt a hálóba. A fordulást követően a ház­igazdák elsősorban a játék széttördelésére és az előny megtartására törekedtek. A labda többnyire a békési térfelén pattogott, ám a HFC játékosai keveset fu­tottak, s Így még az egyen­lítésre sem nyílott lehetősé­gük. Himer István: - Most már az agyamra megy, hogy a rossz helyzetkihasználás miatt mérkőzéseket veszí­tünk el. Jók: Laurinyecz, Szenti, Árgyelán, ill. Erdei, Csehi. Ifjúságiak: Békés-HFC 1-2 K. T. További eredmények: Jamina-Martfű 2-0, Mély­kút-Gyoma 7-0, Dömsöd­Hajós 3-0, Kisújszállás-Ör­kény 0-2. A bajnokság állása: 1. Csongrádi ÉSSE 8 7 1 0 3<M 22 2. Békés t j 2 1 18-8 17 3. HFC 8 5 1 2 16-5 16 4. Szajol 8 5 1 2 19-9 16 5. Dömsöd 8 4 2 2 19-13 14 6. Makó 8 4 1 3 18-13 13 7. Mélykút 8 4 1 3 17-15 13 8. Örkény 8 4 • 4 15-14 12 9. Janiin.! 8 4 8 4 9-10 12 10. Algyő 8 3 2 3 17-19 11 11. Martfű 8 2 3 3 13-13 9 12. Hajós 8 3 t 5 9-18 9 13. Kisújszállás 8' 2 2 4 11-10 8 14. Kerekegyháza 8 2 0 4 11-34 6 15. Gyoma 8 1 4 4 8-27 4 16. Battonya 8 0 1 7 3-21 1 • A következő forduló pá­rosítása, október 2., 15 óra: Martfű-Mélykút, Gyoma­Csongrád. Október 3., 15: Szajol-Dömsöd, Hajós-Ja­mina, HFC-Kisújszállás, Örkény-Battonya, Makó­Algyő, Kerekegyháza-Bé­kés. Herbert nyert 'orma-1 ^ürburgring (MTI) . A brit Johnny Herbert a te\vart-Ford csapat történe­kek első győzelmét szerez­te vasárnap a Forma-l-es Európa Nagydíjon, a német­országi Nürburgringen. A rendkívül fordulatos verse­nyen az olasz Jarno Trulli (Prost-Peugeot) lett a máso­dik, míg Herbert csapattársa. a brazil Rubens Barrichello a harmadik. Összesítésben az 5. helyezett finn Mika Hakki­nen (McLaren-Mercedes) vette át a vezetést, 2 pont előnnyel az ezúttal hetedik ír Eddie Irvine (Ferrari) előtt. Elektromos-rövidzárlat Szegeden Szotyori olyan ellenállhatatlanul játszott, hogy a sárga mezes fővárosiak a legtöbbször csak nézték... (Fotó: Gyenes Kálmán) kózilabda Pick Szeged­Elektromos 35-19(18-8) Újszeged! Sportcsar­nok, 2200 nézd. Vezet­te: Klucsó, Lekrinszki. Pick Szeged: GER­HÁTH - BERTA 4, ROSTA 4, SZOTYORI 6, Doros 1, BARTÓK 5, Németh 2. Csere: Nagy Z. (kapus), Nagy L. 3, EKLEMOVICS 5, BUDAY 5 (3), Oláh. Edző: Koleszár György. Elektromos: IVANOV ­Váradi, LENDVAY 7 (3), Horváth 3 (2), Fejes, Frey 2, Szép Kis. Csere: Simisa 1, Forgács 2, La­urencz 3, Szörny! 1, Szé­kely. Edző: Kovács Mi­hály. Kiállítások 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/5. Már az előmérkőzés, a két klub ifjúsági csapatának bajnoki találkozója sem mindennapi izgalmakat ho­zott. Gera Norbert edző ta­nítványai az előző bajnok­ság ezüstérmes csapatát fo­gadták, s fordulatokban bővelkedő küzdelemben egy időntúli szabaddobással sze­rezték meg a győzelmet. Tisza Volán SC­Elektromos 27-26 (15-15) Tisza Volán: NAGY L. ­VISY 5, OLÁH 8, Minik 4, Földi 1, Czina 3, VADKER­TI 5. Csere: Kasza (kapus), w reakció Csodálatos közönség Az ellenfelek sok mindenért irigylik a Pick Szege­det, de a legelső helyen mindig a csodálatos Tisza­parti szurkolókat említik. Az új játékosok is azt az ellenfélre nézve félelmetes, a hazai csapatnak pedig szárnyakat adó miliőre hivatkoznak, amely csak az újszegedi Sportcsarnokra jellemző. Most is megtel­tek az ülőhelyek már jóval a mérkőzés kezdete előtt Most is végig szóltak a dobok, zengett a Hajrá, Pick Szeged! Ha szép megoldást láttak, azért tapsoltak, ha úgy érezték, erőre kap az ellenfél, akkor biztatás­ként verték össze a tenyerüket Most azonban szink­ronban volt a csapat és a közönsége. A szegedi játé­kosok olyat produkáltak, ami szinte tűzbe hozta a drukkereket Ezért is kellett Bartókéknak tisztelet­kört futniuk a mérkőzés végén. Reméljük, szomba­ton, a svéd Alingsas elleni EHF-kupa-mérkőzés vé­gén is hasonló örömben lesz részünk... Katona, Somodi, Szepesi 1, Ihász. * A nagyok mérkőzésére ismét visszatért a megszo­kott hangulat a Sportcsar­nokba. A szépszámú hazai szurkolótábor már a találko­zó megkezdése előtt hangol­ta magát, biztatta kedvence­it. Az sem rontott a kedven, hogy kezdés után Frey rög­tön bevette Gerháth kapuját. A válaszokra sem sokat kel­lett várni, mert Bartók zsi­nórban háromszor köszönt be Ivanov kapujába. Majd ismét egy Tromos-gól esett, amire hat szegedi válasz ér­kezett Nagy L. Németh, Szotyori, Berta és Rosta jó­voltából. Ezt már Kovács Mihály sem hagyta szó nél­kül, mert rögtön időt kért. Az edzői tanácsok sem talál­tak táptalajra, mert semmit sem változott a játék képe: a Pick eredményesen táma­dott, amikor pedig a védőfa­lon átjátszották magukat a Tromos-legények, Gerháth­tal találták magukat szem­ben, aki bravúrosan védett. Az egyik szurkoló meg is je­gyezte: „De jö csapatunk van!" A korábbi évekhez képest a biztos vezetés tuda­tában sem engedett ki a Pick, hanem még finiselni is volt ereje: ennek pedig újabb öt gól lett az eredmé­nye. A szünetben miről is folyt volna a diskurzus, mint a szegedi csapat kitűnő, lelkes és szervezett játékáról. Volt aki a jó igazolást, más a küzdőszellemet említette, de volt, aki Koleszár György átgondolt szakmai munkáját dicsérte. Mindenesetre egy felfogásban, játékstílusban új Pick Szeged mutatkozott be az első félidőben. A második játékrészben ott folytatódott a mérkőzés, ahol az első 30 percben ab­bamaradt: Bartók, Rosta és Buday góljára csak a 38. percben érkezett válasz. A fővárosiak becsületére le­gyen mondva: nem adták fel, hanem igyekeztek lefaragni a tetemes hátrányukból. Ez azonban csak szánalmas kín­lódásnak látszott a könnye­dén játszó szegediek mellett. A találkozó végén már a drukkereknek játszott a Pick, s ebben a főszerepet a kö­zönség kedvencévé vált Ek­lemovics vállalta. A szerb idegenlégiós olyan erényeket csillogtat, amilyet eddig magyar pályán nem igen láthattunk. Külön­leges átadásai élményszám­ban mennek. Az 56. percben Eklemovics egyedül tört ka­pura, kissé lemaradva vele futott Bartók, akinek önzet­lenül feladta kínaira a labdát. Egy perccel később Nagy L. tette fel a játékszert Eklemo­vicsnak, s ettől kezdve fel­állva ünnepelt a szegedi kö­zönség, vastapssal jutalmaz­va ezt a csodálatos szombat estét. Koleszár György: ­Nagyszerű közönségünk azt kapta, amit megérdemel: látványosan játszó és küzdő csapatot. Nagyon bízom ab­ban. hogy ebből az alapfor­mából kiindulva az egész őszi teljesítményünk hasonló lesz. Süli József mm Szeged BélmaqyarorszAü sj hungária í8izt0sító rt az Allianz Csoport tagja Sándorfalvi diadal kézilabda Munkatársunktól A napokban Deszk-kupa néven serdülő leány kézilab­datornát rendeztek Deszken nyolc csapat részvételével. A mérkőzéseket a helyi sport­csarnokban és sportcentrum­ban játszották az együttesek. A döntő végig izgalmas és színvonalas játékot hozott. Végeredmény: 1. Sán­dorfalva, 2. Kistelek, 3. KSZSE Szeged, 4. Gádo­ros, 5. Deszk, 6. Móraha­lom, 7. Kiskundorozsma. 8. Ásotthalom. Különdíjasok, legjobb kapus: Sülik Betti­na (Kistelek), legtechniká­sabb játékos: Balasi Orso­lya (Kistelek) és Szűcs Tünde (Sándorfalva), gólki­rálynő: Balasi Orsolya (Kistelek) 26 találattal, a legjobb hazai játékos: Gyorgyev Kitti, a torna leg­fiatalabb játékosa: Nagy Edina (Deszk). Az edzők sem távoztak üres kézzel: Ónozó István (Kistelek), Hári Ferenc (Sándorfalva), Schottz Ottó (Deszk) és Pördi Péter (KSZSE) vehette át a me­gyei közgyűlés, a sándorfal­vi polgármester, a megyei sporthivatal és Dudás Gyu­la sportszervező által alapí­tott díjakat. A Deszk-kupát a Szegedi Ruhagyár Rt., a Szegedi Köz­lekedési Társaság. Simicz Jó­zsef polgármester (Deszk), Falusiné Kovács Lívia általá­nos iskolai igazgató (Deszk), Csizmadia Sándomé (Telepü­lésfejlesztési Kht., Deszk). Pördi Péter edző, valamint a Deszk SC elnöksége és női kézilabdacsapata támogatta.