Délmagyarország, 1998. december (88. évfolyam, 281-305. szám)

1998-12-07 / 286. szám

HÉTFŐ, 1998. DEC. 7. A DÉL SPORTJA III. Jön a bajnok! jégkorong Ma este fél 6-kor a szegedi Műjégpályán a jégkorong Magyar Ku­pában szereplő Tisza Volán Szeged gárdája a csoport listavezetőjével, az elmúlt idény bajno­kával, a Dunaferrel mér­kőzik. A találkozóval kapcsolatban Bánáti An­tallal, az egyesület elnö­kével beszélgettünk. O Mit lehet elvárni a fia­tal szegedi együttestől az igen nagy játékerőt kép­viselő Dunaújváros el­len? - Hazánk legjobb gárdáját fogadjuk, így nem sok esé­lyünk van. Fizikálisan és taktikailag is fölénk nőnek, hiszen sokkal rutinosabbak, mint a mi játékosaink. Azon­ban a szurkolóknak igazi ho­kicsemegét ígér az összecsa­pás, mert városunkba nem sokszor érkezik ilyen neves csapat, mint a Dunaferr. 0 Mi újság a csapat háza táján? - Sajnos az UTE ellen a kapusunkat, Budai Krisztiánt végleges fegyelemivel kiállí­tották, így lehet, hogy ő nem védhet - ebben az esetben a 16 éves Porkoláb próbálja útját állni a kapuját az „acél bikák" lövéseinek. Nagy At­tila az elmúlt meccsen nem játszott sérülés miatt, (gy az ő játéka is kérdéses. A többi­ek szerencsére rendben van­nak, sőt, Vas is jégre lép. 0 Ezek a találkozók re­mekül illeszkednek a fel­készülésbe. - Nagyon fiatal a gárda, a játékosok közül sokan el­őször csapnak össze felnőt­tekkel. Az OB l-es küzdel­mek előtt jól jön, hogy az extraligában szereplő csapa­tokkal mérkőzhetnek a „gye­rekek", akik sok mindent el­leshetnek a nagyoktól. S. R. Győzelem és vereség koséiiiabda Az NB I B-csoportos Szeged KE női kosárlab­dacsapata fölényes győ­zelmet aratott a Debre­cen ellen, míg a Szede­ák férfigárdája kis kü­lönbségű vereséget szenvedett Nyíregyhá­Szeged KE­Debreceni 5/ 83-57 (45-30) Női mérkőzés, újszegedi Sportcsarnok, 50 néző. Szeged KE: MISIK (16/6), Csapó (9), ZSEM­BERI E. (21/3), KASZAB (14), Budanovics (11/3). Csere: NEMES (10), Láng (2). Edző: Antal András. A második helyen álló szegediek akarata érvénye­sült az egész mérkőzés alatt. így Antal András ve­zetőedző több taktikai vari­ációt is kipróbálhatott éles­ben a lányokkal, hiszen szerdán az első helyezett Szolnok otthonába utazik a gárda. Csapóék remekül véde­keztek, s gyors indításaikat rendre kosarakkal tudták befejezni. A két együttes között egyre nőtt a különb­ség, s Misik Mónikának az utolsó másodpercben szer­zett triplájával 26 ponttal múlták felül a debrecenie­ket. Antal András: - Na­gyon jól játszottak a lá­nyok; a taktikai utasításo­kat is maximálisan betar­tották. Nyíregyháza­Szedeák Akuterm KE 72-66 (45-33) Férfimérkőzés. Nyíregyhá­za, 300 néző. SZEDEÁK: Jáhni (10), BÚZÁS (19), PÁLKERTI (19/3), Szlávik (6/6), Pávlicz (2). Csere: Kiss (10/3), Dra­hos (-). Edző: Bonifert Do­monkos. Remekül kezdett a szegedi együttes, hisz 6-0-ra és 9-4-re is vezetett. Ezután azonban a hazaiak pillanatok alatt átvet­ték a játék irányítását, s a fél­idő végére 12 pontos előnnyel tértek pihenőre. A második játékrész elején folytatódott a hazaiak fölénye, 55-39-re elhúztak. Szerencsé­re Pálkerti gyorsan beszórt egy triplát, s ettől a többiek is megnyugodtak. Igaz, a szedeá­kosoknak nem sok esélyük volt arra, hogy megközelítsék a Nyíregyházát, s végül nem is tudták elkerülni a vereséget. A Szedeáknak fontos volt az is, hogy 14 pontnál keve­sebb különbséggel kapjon ki, mert ha pontegyenlőség lesz a két együttes között a bajnok­ság végén, akkor a Bonifert­legénység a Nyíregyháza elé kerül. A minimális célt teljesí­tette a csapat. Bonifert Domonkos: - A védekezéssel elégedett voltam, azonban a támadójátékunk akadozott. Igaz, döntőnek bi­zonyult, hogy a betegen sze­replő Pávlicz Gábor nagyon keveset tudott a játékhoz hoz­zátenni. A Szedeák Akuterm KE az utolsó bajnoki mérkőzését december 13-án (vasárnap) a fővárosban, a MAFC ellen játssza. Süli Róbert SPORTKOZVETITES A TELIN TEVEBEN 1998. december 7-én, 17.30 órakor: NYÍREGYHÁZA-SZEDEÁK NB l-es férfi kosárlabda-mérkőzés ÖÉLMAQYARORSZÁQ FURDOSZOBA A Mikulás két ponttal „kedveskedett" a Szegednek Visszavágtak a trafikosok! A mérkőzés egyáltalán nem volt olyen barátságos, mint amit Komlási (balról) és Mód páros jelenete sugall... (Fotó: Nagy László) vízilabda Tabán Trafik Szeged-Kontavill Szentesi VK 5-4 (1-0, 2-1, 1-1, 1-2) OB l-es férfi vízilabda­mérkőzés. Újszegedi Sportuszoda, 300 néző. Vezette: Székely, Koós. Szeged: DR. BÓLYA ­Balla 1, Varga P., MÓD 1, CSÖRGŐ 1, Németh, Boros. Csere: DR. TÖRÖK 2, Weszelovszky, Varga Á. Edző: Lengyel Gábor. Szentes: HORVÁTH T. - dr. Dongó L. 1, Komlá­si 1, HALÁPI 1, Tóth F., Szebeni, SZÉNÁSZKY 1. Csere: Zentai, Kiss I., Dongó T., Piti L. Edző: Kádár József. Gól - emberelőnyből: 6/3, ill. 5/1. Négyméte­resböl: -, ill. 1/1. A két csapat szakvezetője nem volt egyforma idegálla­potban a találkozó előtt. A hazaiak mestere, Lengyel Gábor fel s alá járt, kelt, ami teljességgel érthető volt, hiszen mfg a Tisza­partiaknak csupán három pontjuk volt, addig a vendé­gek már tíznél jártak. Arról nem is beszélve, hogy a Fradi ellen kiállított Ble­szityre sem számíthatott. Az összeállítást illetóen mind­össze egyetlen dilemma foglalkoztatta: ki legyen a kezdó kapus? Az edző dr. Bólya mellett döntött. Azt pedig csak nagyon halkan merte mondani, hogy sze­retnének visszavágni az őszi nyitófordulóban elszenve­dett 7-6-os vereségért... A Kurca-partiak mesteré­ről, Kádár Józsefről - mi­közben a melegítést figyelte - a nyugalom szobrát is megmintázhatták volna. Az idegességnek a szikráját sem lehetett rajta felfedezni. Az MLSZ közgyűlésének ered­ményéről érdeklődött, de még arra is futotta az „ener­giájából", hogy elmesélje, anno egy térdműtétnek kö­szönhetően lett hűtlen a fut­ballpályáknak, ahonnan egyenes út vezetett a meden­cébe... A megyei rangadón há­rom és fél percet kellett vár­ni az első találatra. A házi­gazdák szerezték meg a ve­zetést: egy hajszálpontos be­játszás után a csapatkapi­tány, Mód juttatta előnyhöz csapatát, 1-0. Idegesen, kap­kodva, de határtalan lelkese­déssel játszott mindkét gár­da. Támadásban elég sokat hibáztak, viszont a védeke­zést magas színvonalon ol­dották meg. Ha nagyritkán kapura szállt egy-egy lövés, akkor pedig a hálóőrök bizo­nyították, hogy jó formában vannak. A második negyed első felében eldőlni látszott a ta­lálkozó, minek után előbb Csörgő növelte a Szeged előnyét, amit kisvártatva, egy tanítani való támadás végén Balla erősített meg, 3-0. - Nem merem elkiabál­ni a sikert, hisz az elmúlt hó­napokban hányszor, de hányszor előfordult már, hogy ragyogó kezdés után, mint a romlott tejszín, össze­esett az együttes... - mondta az egyik hazai drukker a mellette állónak. Az erre utaló jelek szép lassan elkezdtek felbukkan­ni: tizenkét és fél perc játék után Halápi rettenetesen ki­lőtte a hosszú sarkot, majd a fordulás után Szénászky ir­galmatlan erejű lövése talál­ta meg a helyét a kapuban, 3-2. Szemmel láthatóan et­től aztán növekedett a szen­tesiek önbizalma, a szege­dieké pedig összezsugoro­dott. „Jó az öreg a háznál" tétel igazságtartalmát a ház­igazdák két dokija, Bólya és Török „professzor úr" bizo­nyította: az előbbi fantaszti­kus formában tett-vett a ket­rece előtt, míg az utóbbi - a harmadik negyed vége előtt 55 másodperccel - elég ren­desen és pontosan megsu­vasztotta a sárga labdát, 4-2. De ez még semmi nem volt ahhoz az alakításához képest, amit a záró hét perc huszonharmadik másodper­cében művelt: szépen komó­tosan lopta a távot a szentesi kapu felé, majd mivel egyet­len kék sapkás sem támadta meg, jó tizenkét méterről egyszer csak villant a jobb keze. Legjobban szegény Horváth kapus lepődött meg, 5-2. Azonban nagyot tévedtek azok a Tisza-parti­ak, akik azt hitték, hogy ezek után kapitulált a me­gyei rivális. Nem olyan fá­ból faragták ám a Kádár-fiú­kat! Dr. Dongó négy métere­sével közelebb kerültek a házigazdákhoz, sőt, Komlási húzásával a lehető legkisebb különbségre meg is közelí­tették őket, 5-4. Ekkor még 73 másodperc volt hátra a megyei presztízsmeccsből, s ennyi idő alatt még sok min­den történhetett volna. De nem történt, leszámítva egy szentesi zúgó kapufát... Lengyel Gábor: - A Mi­kulás két pontot húzott elő a puttonyából. Nagyon örü­lünk neki! Kádár József: - Táma­dásban passzívak és pontat­lanok voltunk, így pedig nem lehet eredményt elérni. Szélpál Lászlá 0 További eredmények: BEAC-Újpest 1-14, Hon­véd-Spartacus-OSC 13-8, MAFC-Szolnok 10-16, Va­sas-BVSC 7-6. Húsz percig tartott a csoda kosárlabda Hódmezővásárhelyi 5ZKK­Albacomp-SZÜV 60-83 (33-32) NB I A-csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Hód­mezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Váradi, Várhalmi. HSZKK: Bell (18/6), De­ák (15/6), dr. Borbáth (5/3), El-Hadji Malick (9), Kova­csevics (-). Csere: Kangyal (11/3), KisS. (2). Edző: Me­rim Mehmedovics. Albacomp: SHANNON (17/3), Matus (3/3), DÁVID (38), KARNER (7/3), Gé­mes (4). Csere: Halm (2), Baumgartner (2), Wilbourne (8/3), Varga (2), Sajni (-). Edző: Farkas Sándor. Dobószázalék (büntető): 39% (100%), ill. 49 % (75%). Lepattanó (támadó lepat­tanó): 25 (6), ill. 29(12). Az eredmény alakulása. 5 p.: 14—4. 9 p.: 19-7. 15 p. 28-18. 21 p.: 38-34. 26 p. 42-41. 31 p.: 47-61. 34 p. 51-67. Shannon kosarával kezdő­dött a meccs, ám a hazaiak szinte rögtön fordítani tudtak. Sőt, Bell vezérletével tovább növelte előnyét a hazai csa­pat, amelyre szinte rá sem le­hetett ismerni. Meglepően hosszú ideig a vendégek is csak szemlélői voltak a vásár­helyi támadásoknak, amelyek végén többnyire a gyűrűbe került a labda. Farkas Sándor időkérésekkel próbálta meg felrázni játékosait, sokáig azonban ez sem segített. A fe­gyelmezetten, higgadtan, he­lyenként látványosan kosara­zó HSZKK az első negyedóra végéig megnyugtató előnnyel rendelkezett. Az Albacomp csak a félidő utolsó perceiben zárkózott fel, ekkor már Hal­mék is komolyan vették a meccset. Ennek köszönhetően a szünetig Dávid és Shannon irányításával a székesfehérvá­riak egy pontra csökkentették hátrányukat. A fordulást követően né­hány percig még reményked­hettek a hazai szurkolók, ám a fáradni látszó vásárhelyiek­nek már csak felvillanásai voltak. Nem úgy a válogatott Dávid Kornélnak, aki hátán vitte csapatát és a szünet után Győrbe került a kupa kézilabda • Munkatársunktól A közelmúltban Szegeden rendezték meg a XII. Odessza-kupa III. korcso­portos leány kézilabdatornát. Eredmények: Győr-Szeged 18-19, Kiskunhalas, Szűts­Kistelek 12-15, Kiskunha­las, Felsővárosi-Szeged 13-23, Győr-Kiskunhalas, Sz. 17-9, Kistelek-Kiskun­halas, F. 25-11, Szeged­Kiskunhalas, Sz. 17-11, Kistelek-Győr 13-26, Kis­kunhalas, Sz.-Kiskunhalas, F. 16-16, Szeged-Kistelek 13-15, Kiskunhalas, F.­Győr 8-39. Végeredmény: 1. Győr, Balázs Béla Ált. Isk. 6 (100-49), 2. Szeged, Odessza II. Ált. Isk. 6 (72-57), 3. Kistelek, Petőfi Sándor Ált. Isk. 6 (68-62), 4. Kiskunhalas, Szűts József Ált. Isk. 1 (48-65), 5. Kis­kunhalas, Felsővárosi Ált. Isk. 1 (48-103) ponttal. Kü­löndíjasok, legjobb me­zőnyjátékos: Bódi Berna­dett (Odessza); gólkirálynő: Vaj ki Dóra (Győr) 25 talá­lattal; legjobb kapus: Varga Angéla (Győr); legjobb sze­gedi: Kőhegyi Mónika (Odessza); legjobb csapa­tember: Tóth Ágnes (Kiste­lek). A tornát az Odessza II. Ált. Isk. munkaközössége, a Szeged Városi Sportcsarnok igazgatósága és a Szeged Városi Kézilabda Szövetség támogatta. A dijakat Botos István igazgató adta át. Bíróhalál • Budapest (MTI) Súlyos autóbaleset követ­keztében szombaton este el­hunyt Bede Gábor kosárlab­da-játékvezető. A 27 éves bí­ró kollégájával, Bernáth Andrással egy hódmezővá­sárhelyi NB Il-es mérkőzés után Szolnok irányába tar­tott, amikor Martfű határá­ban személygépkocsijával frontálisan ütközött egy szembejövő autóval. Bede Gábort - akit válságos álla­potban szállítottak kórházba - a gyors orvosi beavatkozás ellenére sem tudták meg­menteni. huszonkilenc pontot dobott. Az egyre magabiztosabbá vá­ló Albacomp állva hagyta a hazaiakat, ebben az időszak­ban csak Kangyal duplái je­lentették némi reménysuga­rat. A bajnokcsapat azonban már nem engedte ki kezéből a győzelmet, amelyet a máso­dik félidőben látottak alapján meg is érdemelt. A HSZKK tisztességgel helyt állt a nagynevű ellenféllel szem­ben, s az első húsz percben látottak alapján nyugodtan ki­jelenthető, jó úton jár az egy­üttes. Merim Mehmedovics: ­Az első félidőben lett volna lehetőségünk az előny növelé­sére, ám a térfélcserét köve­tően már jobban játszott az Albacomp. Kandó Tamás Totó­eredmények A totó 49. heti szelvé­nyén szereplő mérkőzé­sek eredményei: 1. Hertha BSC­Freiburg törölve, megáll, tipp: X 2. Frankfurt­Schalke 04 1-2 2 3. Duisburg-Kaisers­lautern törölve, megáll, tipp: 2 4. Mönchengladbach­Bremen törölve, megáll, tipp: 1 5. VfB Stuttgart­Hamburg 3-1 1 6. 1860 München­Dortmund 2-0 1 7. Sampdoria­Parma 0-2 2 8. Cagliari­Venezia 0-1 2 9. Juventus­Lazio 0-1 2 10. Milan­Udinese 3-0 1 11. Piacenza­Empoli 0-0 X 12. Salernitana­Bari 2-2 X 13. Vicenza­Internazionale l-l X +1: 14. Middlesbrough­Newcastle 2-2 X