Délmagyarország, 1998. november (88. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-09 / 262. szám

HÉTFŐ, 1998. NOV. 9. A DÉL SPORTJA III. SZÓNYEG­ÉS LAKÁS­TEXTIL BOLT MESZES MARK személyszállító ANDROMEDA Kft. Lövésre lendül Kenesei bal lába, s a kővetkező pillanatban a kapuban köt ki a labda. Ez volt a szegediek első gálja. [Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgó NB I Szeged LC­Kabai Cukor­Hajdúszoboszló 3-0(0-0) Szeged, Felső Tisza­parti stadion, 4000 néző. Vezette: Hidasi (Heibl, dr. Bozóky) Szeged LC: Bita - Hecz­ku, Vörös, Basics, Vasas - Szabó Z., Faragó, Ta­más, Ruppert - Barva, Kenesei. Edző: Gergely Károly. Hajdúszoboszló: Sza­bó L. - Szentmiklósi, Fe­kete, Dobi, Szilágyi - Er­dei, Szabó J., Makra, Bordás - Nagy Zs., Do­bos. Edző: Mezei András. Csere: Erdei helyett Nagy I., a 69., Faragó helyett Molnár a 71., Barva helyett Fórizs a 79. percben. Gólszerző: Kenesei az 50. és a 66., Fórizs a 80. percben. Sárga lap: Szabó J. és Dobi a 20., Szilágyi az 53. percben. Kiállítva: Dobi a 66. percben. Szögletarány: 5:3 (2:2) 15. perc: Erdei a 16-os és az oldalvonal közötti terület­ről élesen a kapu elé lőtte a labdát, amit azonban Bita bravúrral szögletre ütött. 20. perc: Szilágyi a 16­oson belül elkaszálta a kapu­ra törő Barvát, amiért a já­tékvezető azonnal büntetőt ftélt a szegediek javára. A labdának Kenesei állt neki, de a jobb sarokba irányzott lövését Szabó L. gyors vető­déssel kiütötte. (A kapus egy esztendővel ezelőtt tiszavas­váriak színekben két bünte­tőt is kifogott a Felső Tisza­parti stadionban, egyet Ké­neseitől, egyet pedig Oláh­tól). 28. perc: Szabó Z. szaba­dult meg jó csellel védőjétől, de lövését Szabó L. bravúro­san védte. 35. perc: Tamás húzott el a jobb oldalon, majd az alap­vonalról pontosan középre adott, s az érkező Ruppert lövésével telibe találta a jobb oldali kapufát. 37. perc: Kenesei cselez­te be magát be a 16-oson be­lülre, kétszer is lőhetett vol­na, de megvárta, amíg el­mozdult a kapus, s csak ak­kor küldte kapura a labdát, amit azonban Dobi kézzel ütött ki a gólvonal előtt. 39. perc: Újra Tamás len­dült meg a jobb oldalon, akárcsak néhány perccel ko­rábban, most is pontosan adott be, de a felugró és fe­jelni készülő Ruppertet Szentmiklósi kézzel kilökte a labda alól. Ez is 1 l-es volt! 48. perc: Szabó Z. húzott el védője mellett, majd kissé kisodródva nagy lövést kül­dött a vendégek kapujára, de Szabó L. lábbal védeni tu­dott. 50. perc: Szabó Z. vágta­tott a szoboszlói kapu felé, majd mintegy 14 méterről erős lövést küldött a kapura, Szabó L. vetődve kiütötte a labdát, éppen az érkező Ke­nesei elé, aki ballal a hálóba küldte azt, 1-0. 60. perc: Dobos az előre húzódó szegedi védők között egyedül törhetett kapura, Bi­ta azonban, akárcsak egy héttel ezelőtt Békéscsabán, eléje kifutva biztos góltól mentette meg kapuját. 66. perc: A vendégek ka­pujától mintegy 20 méterre a bal oldalon szabadrúgáshoz jutottak a Tisza-partiak. A labdát Kenesei Rupperthez gurította, majd miután visszakapta, okosan a bal al­só sarokba csavarta azt, 2-0. Az esetnél Dobi hevesen reklamált a játékvezetőnél, s mivel már volt egy sárga lapja, megkapta a másikat is, így idő előtt mehetett zuha­nyozni. 80. perc: Alighogy Fórizs beállt, máris tértölelő labdát kapott Szabó Z.-től, amit a cserejátékos okosan levett és átemelt a kifutó kapuson, 3-0. Nagyon nehezen indult be a szegedi gépezet, hiszen az első negyedórában alig jelentettek veszélyt Kenesei­ék az ellenfél kapujára. Ahogy teltek a percek, úgy szorult be egyre jobban a szoboszlói csapat saját 16­osának előterébe. Szinte ál­landóan ott pattogott a lab­da, s várni lehetett, hogy bármelyik pillanatban meg­születhet a szegediek vezető gólja. A 20. percben alka­lom is lett volna az előny megszerzésére, de Szabó ka­pus még tavalyról emléke­zett arra, Kenesei hova szokta rúgni a 1 l-eseket... Ez azonban nem törte le a hazaiakat, s még nagyobb sebességre kapcsoltak. Va­lóságos focifesztivált ren­deztek a vendégek kapuja előtt, s ha Szabó L. kapus nem véd olyan szenzáció­san, akkor még két-három góllal megterhelhették volna a szoboszlói kaput. Gergely Károly: - Az el­ső félidőben pontatlanok voltunk a helyzetek kihasz­nálásában. Szünet után már jobban összpontosítottunk, és ez gólokban is kifejezésre jutott. Mezei András: - Érvé­nyesült a papírforma, hiszen a szegedi jobb csapat a miénknél. A hazaiaknak iga­zán nem volt szüksége a já­tékvezető segítségére. Jók: Vasas, Kenesei, Ruppert, Tamás, illetve Sza­bó L. (a mezőny legjobbja), Fekete. P. Sándor József További eredmények: Soroksár-Érd 2-0, Tata­bánya-Tiszavasvári 3-2, Ti­szaújváros-Kaposvár 1-0, Salgótarján-Soproni Dreher FAC 0-0, Matáv Sopron­Békéscsaba 2-1, Komló-Ti­szakécske 2-1, Nagykani­zsa-Szolnok 3-1, Kecske­mét-Pécs 0—4, Demecser­Komárom 0-1. Az NB I állása: 35-11 37 35-18 33 26-18 28 27-21 27 26-23 27 26-25 25 22-23 22 20-31 21 22-21 20 21-23 20 10-23 20 21-20 18 25-30 17 20-23 16 25-31 16 20-32 10 0-30 3 A következő forduló műsora: Érd -Salgótarján, Békéscsaba-Demecser, Pécs-Komló, Tiszakécske­Tatabánya, Kaposvár-Sze­ged. Soproni Dreher FAC­Tiszaújváros (szombaton), Szolnok-Soroksár, Hajdű­szoboszló-Matáv Sopron, Komárom-Kecskemét, Ti­sza vasvári-Nagykanizsa (vasárnap). 1. Tatabánya 16 12 3 1 2. Szeged 16 11 4 1 3. Nagykanizsa 16 10 3 3 4. Salgótarján 16 8 4 4 5. Matáv Sopron 16 7 « 3 6. Érd 16 8 3 5 7. Komló ló 7 4 5 8. Oemeeser 16 6 4 6 9. Tiszavasvári 16 5 6 5 10. Tiszakéeske ló 5 6 5 11. Soroksár ló 6 3 7 12. Komárom 16 6 2 t 13. Szolnok 16 6 2 8 14. Tiszaújváros 16 5 5 6 15. Kaposvár 16 5 3 8 16. Soproni Dreherló 4 5 7 17. Békéscsaba 16 4 4 8 18. Hajdúszoboszlóié 4 4 8 19. Pées 16 2 4 10 20. Kecskemét 16 ­3 13 teremlabdarúgás A második ellen e Munkatársunktól Az Első Beton NB l-es te­remlabdarúgó-csapatának közel egy hónapos veretlen­ségi sorozata szakadt meg az elmúlt fordulóban Budapes­ten. A váratlan kudarc javítá­sára ma este 8 órától lesz le­hetőség, ekkor az újszegedi Sportcsarnokban a táblázat második helyén álló Cső­Montage BKFC (volt Apen­ta-Nestlé) gárdáját fogadja az együttes. A szegedieknek nincsenek kellemes emlékei az ellenfélről, mert az előző bajnokságban mindkét mecs­csüket elvesztették velük szemben. A cél ismét a tisz­tes helytállás, amibe akár a győzelem is belefér. A mér­kőzés szünetében egy labdát sorsolnak ki a nézők között, akiknek a biztatására nagy szüksége lesz Dobóéknak. Verekedés Zsombón labdarúgó negyei II. o. • Tudósítóinktál Nem múlt el botrány nélkül a megyei II. osztá­lyú labdarúgó-bajnokság legutóbbi fordulója. Zsom­bón kétgólos baksi veze­tésnél verekedés történt, ami miatt Tóth játékvezető lefújta a mérkőzést. Job­ban jártak a szentmihályi szurkolók: láthattak tizen­három találatot, és ünne­pelhették kedvenceik 9-4­es (!) győzelmét. UTC-Fábián­sebestyén 1-0(0-0) Szeged, Kertész utca, 100 néző. Vezette: Bán. UTC: Márton-Tóth, Ká­csor. Szabó, Ádelhardt, Ara­di, Tűri, Meszes, Murányi, Ács, Szalai (Málovics). Edző: Miskolczi Mihály. Fábiánsebestyén: Berki (Kis) - Rózsa, Györgyi Cs., Harkai, Kovács R. (Pető), Pataki, Verók, Kovács T., Bórák (Fazekas), Felföldi, István. Edző: Pataki Antal. A győzelmet jobban aka­ró csapat nyert. Gólszerző: Szalai. Jók: Ádelhardt, Túri, Murányi, Aradi, ill. Felföldi, Rózsa. Ifjúságiak: UTC-Fábián­sebestyén 0-0 Maros D. Deszk­Szegvár 2-0 (1-0) Deszk, 200 néző. Vezette: Pálinkó. Deszk: Horváth (Péter) ­Dobó, Gurmai, Makra, Fábi­án, Dékány Cs., Dékány P. (Orvos), Pördi, Valkai (Mar­janucz), Kiss J., Szalai. Játé­kos-edző: Fábián László. Szegvár: Tóth - Kanalas, Jancsovics, Bagi, Holozsai, Kádár, Márton, Szabó, Vígh, Bujdosó, Orvos (Csányi). Edző: Szita Bálint. A hazaiak rengeteg gól­helyzetet hagytak kihaszná­latlanul. Gólszerzők: Orvos, Ka­nalas (öngól). Jók: Dobó, Fábián, Kiss, Pördi, ill. Jancsovics, Szabó. Ifjúságiak: Maros Döm­per-Deszk-Szegvár 2-1 Szatymaz­Földeák 6-1 (3-1) Szatymaz, 200 néző. Ve­zette: Csuka. Szatymaz: Pölös - Újvá­ri, Zsemberi J., Kocsis F., Szanka, Szóráth (Kádár), Toldi, Zsemberi S., Ocskó, Tóth, Németh (Kocsis R.). Edző: Bárányi Péter. Földeák: Magyar (Ma­gony) - Szalai, Horváth, Szűcs, Molnár T., Molnár Zs., Orosz, Bozó, Koczkás, Kopunovics, Fodor. Edző: Koczkás Zoltán. Nagy fölényben játszottak a szatymaziak. Gólszerzők: Toldi (3), Tóth, Szóráth, Németh, ill. Kopunovics. Jók: Szanka, Tóth, Toldi, Németh, Zsemberi J., ill. Kopunovics. Ifjúságiak: Szatymaz­Földeák 5-1 JA TE-Tömörkény l-l (1-1) Szeged, Kertész u., 100 néző. Vezette: Sípos. JATE: Himer - Barczi, Tóth K., Semjényi, Röst, Rácz, Pápay (Tóth R.), Ba­logh (Székely), Imre, Vass (Hornok), Kádár. Edző: Bu­csek József. Tömörkény: Gémes R. (Kovács) - Tóth Z„ Felföldi, Albert, Balogh, Gémes L., Tóth I., Papp (Szabó), Bar­tók, Túri, Vida. Edző: Feke­te József. Sok helyzetet kihagytak, így csak egy pontra voltak jók a hazaiak. Gólszerzők: Imre, ill. Túri. Jók: Röst, Imre, Semjé­nyi, ill. Felföldi, Balogh, Tóth I., Túri. Apátfalva­Tanárképző 4-3 (2-0) Apátfalva, 150 néző. Ve­zette: Avramut. Apátfalva: Jung - Mátó L., Faragó, Szopori, Dömö­tör, Mátó G. (Wéber), Gab­nai, Köteles (Bartucz), Erdé­lyi (Suhajda), Károlyi, Sóki. Edző: Faragó István. Tanárképző: Mindák ­Szávay G., Verbói, Galam­bos, Lukács, Gyüre, Gomb­kötő (Répás), Kovács (Futó), Kubát, Kiss (Szávay B.), Huszka (Lakatos). Edző: dr. Miskolczi József. Az Apátfalva 4-0 után ki­engedett. Gólszerzők: Köteles (2), Károlyi (1 l-esből), Erdélyi, ill. Répás (2, egyet 1 l-es­ből), Szávay G. Jók: Köteles, Erdélyi, ill. Szávay G., Galambos, Ré­pás. Balástya­Tisza sziget l-l (0-0) Balástya, 400 néző. Ve­zette: Patai. Balástya: Kocsis - Boros (Böröcz), Szrenka, Szalma, Palotás, Lippai, Horváth, Márta (Gémes), Ambruzs, Váczi, Koncz. Edző: Laczkó István. Tiszasziget: Ökrös ­Miksi, Kovács, Dohányos, Hajnal, Tóth, Csíkos, Ábra­hám, Jaksa, Lázár, Puskás (Kéri). Edző: Hegyeshalmi Tibor. Igazságos döntetlen szüle­tett. Gólszerzők: Váczi (11­esből), ill. Lázár. Jók: Kocsis, Szrenka, Váczi, ill. Kovács, Csíkos, Hajnal. Kiállítva: Böröcz, ill. Dohányos. Ifjúságiak: Balástya-Ti­szasziget 1-2 Csanytelek­Szikáncs 4-2 (2-2) Csanytelek, 200 néző. Vezette: Veres P. Csanytelek: Tóth (Sallai) - Mrlják, Mészáros, Bencze, Urbácsik (Németh), Gyön­gyi Zs., Somodi, Gál, Lajkó, Gyöngyi Z. (Bartus), Bala­nyi. Edző: Kálmán Róbert. Szikáncs: Korom - Orgo­vány (Oláh), Bartyik, Ben­kő, Kolthay, Bíró, Sulyok, Hornyák (Gulyás), Újvári, Csávás, Bánfi (Perei). Edző: Csernus István. Második félidei lelkesebb játékával nyert a hazai csa­pat. Gólszerzők: Urbácsik, Gál, Bartus, Gyöngyi Zs., ill. Csávás, Újvári. Jók: Bencze, Gyöngyi Zs., Somodi, Bartus, ill. Csá­vás, Kolthay Ifjúságiak: Csanytelek­Szikáncs 2-2 Szentmihály­Székkutas 9-4 (7-0) Szentmihály, 300 néző. Vezette: Nagy Sándor. Szentmihály: Eleven (Détári) - Toppantó, Bondár (Bozsák), Kovács, Tóth­Abonyi, Cságrány, Juhász, Ördögh, Csehó, Balogh, Bo­dor. Édző: Zakar Sándor. Székkutas: Szabó - For­rai, Takács, Lengyel, Hor­váth Cs., Dómján, Horváth Z., Lajos, Hegyi, Kovács, Borsodi. Edző: Hegyi Lajos. Ragyogó első félidei játék után a másodikban „leültek" a hazaiak. Gólszerzők: Cságrány, Bodor, Csehó (2), Ördögh (2), Juhász (2), Balogh, ill. Len­gyel, Dómján (2), Borsodi. Jók: Ördög, Csehó, Tóth­Abonyi, Gondár, ill. Hegyi, Szabó, Kovács. Ifjúságiak: Szentmihály­Székkutas 5-1 Zsombó-Baks 1-3 (1-2), félbeszakadt Zsombó, 150 nézó. Ve­zette: Tóth A. Zsombó: Kálmán - Vin­cze, Bálint L., Farkas, Var­ga, Laczkó, Szűcs L., Vikor, Bálint O. (Nagyapáti), Gaál, Szűcs A. Edző: Vincze Fe­renc. Baks: Papp - Szabó, Gé­mes, Vári, Kacsinta, Szalai, Kapornai, Laczkó, Balogh, Rácz, Bárdos. Edző: Zádori Gyula. A második félidő 18. per­cében verekedés miatt félbe­szakadt a mérkőzés. Gólszerzők: Varga, ill. Szalai (2), Gémes. A bajnokság állása: 1. Tiszasziget 14 11 3 0 37-7 36 2. Gilax-Szentm. 14 11 2 1 48-19 35 3. Apátfalva 14 8 4 2 37-24 28 4. Szatymaz 14 9 1 4 34-21 28 5. Balástya 14 8 3 3 38-26 27 6. Fábiáns. 14 7 3 4 28-22 24 7. Csanytelek 14 7 2 5 27-26 23 8. Maros-I). I). 14 6 3 5 19-17 21 9. Szikáncs 14 6 3 5 26-26 21 10. JATE 14 4 4 6 19-27 16 11. UTC 14 4 3 7 18-20 15 12. Tanárképed 14 4 2 8 21-27 14 13. Tömörkény 14 4 2 8 17-30 14 14. Zsombó 13 4 1 8 15-19 13 15. Szegvár 14 3 3 8 20-30 12 16. Baks 13 3 1 9 19-37 10 17. Székkutas 14 3 8 11 24—11 9 18. Földeák 14 2 2 10 22-50 8 A következő forduló pá­rosítása, november 14. (szombat), 13 óra: Szi­káncs-Balástya, Tanárkép­ző-UTC, Fábiánsebestyén­JATE, Tömörkény-Szaty­maz. November 15. (vasár­nap), 13 óra: Baks-Csanyte­lek, Tiszasziget-Apátfalva, Földeák-Deszk, Szegvár­Szentmihály, Székkutas­Zsombó. Kikapott a Veszprém kézilabda • Montpellier (MTI) A Fotex KC Veszprém kézilabdacsapata vereséggel kezdte szereplését a férfi Bajnokok Ligája A csoport­jában. A magyar együttes vasárnap a francia Montpel­lier otthonában kapott ki 21-17-re - közölte Hajnal Csaba szakosztályvezető. Bajnokok Ligája A cso­port, 1. forduló: Montpellier (francia)-Fotex KC Vesz­prém 21-17 (12-10). A cso­port másik mérkőzésén: Alpi Prato (olasz)-Badel Zagreb (horvát) 19-33(11-12). • Elhibázott 1 l-es, kapufa, majd gólok Szünet után: fesztivál