Délmagyarország, 1998. november (88. évfolyam, 256-280. szám)

1998-11-02 / 256. szám

HÉTFŐ, 1998. NOV. 2. A DÉL SPORTJA III. Győztek az éllovasok laMatogó negyei il. e. • Tudósítóinktól A labdarúgó megyei II. osztály hétvégi fordu­lójában gyózött a két él­lovas: a Gilax-Szentmi­hály idegenben, a Tisza­sziget pedig otthon dia­dalmaskodott. Ez a kör négy vendég- és három hazai siker mellett két döntetlent hozott. Balástya-Csanytelek 4-2 (1-2) • Balástya, 250 néző. Ve­zette: Csende. Balástya: Kocsis - Bö­röcz, Szrenka, Szalma, Palo­tás, Márta, Horváth, Boros (Gémes S.), Ambruzs, Vá­czi, Lippai L. (Szécsi). Edző: Laczkó István. Csanytelek: Tóth - Bali, Balanyi, Bencze, Urbáncsik, Gyöngyi Zs., Somodi, Gál, Lajkó, Kovács, Kozma. Edző: Kálmán Róbert. A Balástyából mindenki átlagon felül teljesttett. Gólszerzők: Váczi (2), Horváth Zs., Szrenka, ill. Lajó, Gyöngyi Zs. Jók: Váczi, Márta, Ko­csis, Horváth Zs., ill. Ben­cze, Somodi, Gyöngyi. Ifjúságiak: Balástya­Csanytelek 1-6 Szikáncs-Zsombó 2-1 (l-l) Szikáncs, 100 néző. Ve­zette: Pacskó. Szikáncs: Dornstadter ­Orgovány, Bargyik, Gulyás, Koltai, Btró, Sulyok, Újvári, Csávás (Perei), Hornyák (Trényi), Bánfi. Edző: Cser­nus István. Zsombó: Kálmán - Vin­cze, Bálint L., Farkas E., Farkas J., Laczkó, Szűcs A., Stefánkovics, Vikor, Bálint O., Szűcs L. Edző: Vincze Ferenc. A hazaiak megérdemelten nyertek. Gólszerzők: Btró, Újvári, ill. Bálint O. Jók: Barcsik, Koltai, Új­vári, ill. Vincze, Vikor, Bá­lint O. Kiállítva: Farkas J. Ifjúságiak: Szikáncs­Zsombó 2-0 Fábiánsebestyén­Apátfahra l-l (O-O) Fábiánsebestyén, 150 néző. Vezette: Somodi. Fábiánsebestyén: Berki - Rózsa, Györgyi Cs., Har­kai, Felföldi, Pataki, Kovács T., Kovács R., Bórák (Faze­kas), István, Pető (Györgyi L.). Edző: Pataki Antal. Apátfalva: Jung - Mátó, Faragó, Szopori, Dömötör, Keresztúri, Gabnai, Köteles (Suhajda), Erdélyi, Sőki, Kolompár (Károlyi). Edző: Faragó István. Az utolsó percben öngól­lal egyenlítettek a vendégek. Gólszerzők: Györgyi Cs., ill. Károlyi. Jók: Györgyi Cs., Rózsa, Pataki, Harkai, ill. Köteles, Dömötör. Ifjúságiak: Fábiánsebes­tyén-Apátfalva 4-1 Tömörkény-UTC L-L (O-O) Tömörkény, 100 néző. Vezette: Vincze. Tömörkény: Gémes R. ­Kiri (Albert), Felföldi, Ko­vács, Balogh, Horváth (Vi­da), Papp Z., Papp L. (Sza­bó), Bartók, Rácz Cs., Túri. Edző: Fekete József. UTC: Márton - Kácsor, Gál (Szalai), Meszes, Murá­nyi, Hódi (Kószó), Pálfi, Szabó, Ács, Túri (Ádel­hardt), Miklósi. Edző: Mis­kolezi Mihály. Igazságos döntetlen szüle­tett. Gólszerzők: Rácz Cs., ill. Ács (1 l-esből). Jók: Felföldi, Ba|ogh, ill. Kácsor, Ács. Kiállítva: Rácz Cs. Ifjúságiak: Tömörkény­UTC 1-2. Szegvár-Szatymaz 0-2(0-1) Szegvár, 100 néző. Vezet­te: Ludvig. Szegvár: Tóth - Kádár, Molnár, Bagi, Holozsai, Bujdosó (Tolnai), Márton, Szabó, Vígh (Galambosi), Bárány, Buda (Bottyán). Edző: Szita Bálint. Szatymaz: Tóth - Újvári, Kiss, Kocsis F., Szrenka (Kocsis R.), Posta, Szóráth, Toldi, Zsemberi S. (Zsembe­ri J.), Németh (Kádár), Ocs­kó. Edző: Bárányi Péter. Az esőtől csúszós pályán megérdemelten győzött a vendégcsapat. Gólszerzők: Kocsis F., Toldi. Jók: Bagi, Molnár, ill. Tóth, Toldi, Kocsis, Szrenka. Ifjúságiak: Szegvár­Szatymaz 0-4 Tiszasziget-Tanár­képző 4-0 (l-O) Tiszasziget, 100 néző. Vezette: Gábor. Tiszasziget: Ökrös ­Miksi, Kovács, Kéri (Csi­kós), Hajnal, Tóth, Bu­gyinszki, Ábrahám, Jaksa, Lázár (Árkus), Dohányos. Edző: Hegyeshalmi Tibor. Tanárképző: Mindák ­Lukács, Csaba, Verbői, Szá­vai G., Gömbkötő (Hotés), Lisa, Galambos (Antal), Gyü­re, Balogh (Répás), Kubát. Edző: dr. Miskolezi József. Szakadó esőben fölényes hazai győzelem született. Gólszerzők: Hajnal, Ko­vács (2), Jaksa. Jók: Jaksa, Ábrahám, Csikós, ill. Gombkötő, Lu­kács, Szávai G. Baks-Szentmihály 1-2(1-1) Baks, 200 néző. Vezette: Jéga-Szabó. Baks: Papp - Vári (Bú­za), Huszka, Gémes, Kacsin­ta, Szalai, Kapornai, Joó, Balogh, Rácz, Bárdos. Edző: Zádori Gyula. Szentmihály: Eleven ­Toppantó, Bondár (Juhász), Kovács, Tóth, Cságrány (Bozsák), Juhász, Ördögh, Csehó, Balogh, Kaszab. Edző: Zakar Sándor. Ilyen nehezen még nem szerzett három pontot a Szentmihály. Gólszerzők: Juhász, Csehó, ill. Balogh. Jók: Rácz (a mezőny leg­jobbja), Papp, Gémes, ill. Ördögh, Csehó, Juhász. Ifjúságiak: Baks-Szentmi­hály 3-5 Földeák-JATE 0-3 (0-0) Ifjúságiak: Földeák-Do­rozsma 2-4 Takács Autószalon­Székkutas-Maros D. Deszk 1-2 (1-0) Az utóbbi két találkozóról nem érkezett tudósítás... A bajnokság állása: 1. Tiszasziget 13 11 2 0 36-6 35 2 Gilax-Szcntm. 13 10 2 1 39-15 32 3. Balástya 13 S 2 3 37-25 26 4. Apátfalsa 13 7 4 2 33-21 25 5. Szatymaz 13 8 1 4 28-20 25 6. Fábiáns. U 7 3 3 28-21 24 7. Szikáncs 13 6 3 4 24-22 21 8. Csanvtelek 13 6 2 5 23-24 20 9. Maros-D. D. 13 5 3 5 17-17 10 10. JATE 13 4 3 6 18-26 15 11. Tanárképző 13 4 2 7 18-23 14 12 Zsombó 13 4 1 0 15-19 13 13. Tömörkény 13 4 1 0 16-29 13 14. UTC 13 3 3 7 17-20 12 15. Szegvár 13 3 3 7 20-28 12 16. Baks 13 3 1 9 19-37 10 17. Székkutas 13 3 1 10 20-32 9 18. Földeák 13 2 2 9 21-44 8 A következő forduló pá­rosítása. November 7. (szombat), 13 óra: UTC-Fá­biánsebestyén. November 8. (vasárnap), 13 óra: Balás­tya-Tiszasziget, Csanyte­lek-Szikáncs, Zsombó­Baks, Szerrtmihály-Székku­tas, Deszk-Szegvár, Szaty­maz-Földeák, JATE-Tö­mörkény, Apátfalva-Tanár­képző. Két gél és kimaradt helyzetek Faragó (sötét mezben) felemelt kézzel jelzi, hogy sikerült átemelnie a labdát a kifutó Fülöp kapus felett. Ez volt a szegediek vezető és egyben egyetlen gólja a csabaiak ellen. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgó NB I Békéscsabai Előre FC-Szeged LC l-l (0-1) Békéscsaba, Kórház utcai pálya, 1500 néző. Vezette: Vad (Kormos, Tumó) Békéscsaba: Fülöp ­Diczkó - Kerényi, Czipó ­Simon, Raducu, Ulrich, Valentényi, Kasik - Ha­rangi, Negrau. Edző: Pásztor József. Szeged LC: Bita - Né­meth, Major, Basics, Va­sas - Tamás, Vörös, Herczku, Ruppert - Fara­gó, Kenesei. Edző: Ger­gely Károly. Csere: Kasik helyett Pozsár az 54., Vörös he­lyett Barva a 60., Haran­gi helyett Borbola, Ulrich helyett Sándor, mindkettő a 72., Faragó helyett Mol­nár a 77. percben. Gólszerző: Faragó a 29., Pozsár az 57. perc­ben. Sárga lap: Németh a 8., Ulrich a 27., Valenté­nyi a 48., Major és Neg­rau, mindkettő a 72., Molnár a 91. percben. Szögletarány: 5:7 (4:2) 5. perc: Ulrich végzett el a szegedi kaputól, mintegy húsz méterre szabadrúgást, lövését Bita a levegőben úsz­va szögletre ütötte a labdát. 14. perc: Németh átadásá­val Faragó futott el a jobb szélen, majd pontosan közép­re ívelt, de a jól érkező Kene­sei fejesét Fülöp kapus véde­ni tudta. 20. perc: Major tört előre a labdával, de csele nem si­került, elveszítette a játék­szert, ami Negrauhoz került, ő azonnal indította a leshatá­ron tanyázó Harangit. A fia­tal békéscsabai csatár egye­dül törhetett kapura, de Bita a 16-os vonalon belül, szenzá­ciós lábravetődéssel védeni tudott. 23. perc: Vasas tizen­nyolc méterről leadott lapos szabadrúgását védte elve­tődve Fülöp. 25. perc: Németh futott el a jobb oldalon, majd ponto­san középre adott, de Hercz­ku közelről a kivetődő kapus­ba lőtte a labdát. 29. perc: Az első fél­időben rendre előre törő Né­meth, mintegy húsz méterről lőtt, a labda az egyik hazai védőn megpattant, s a szem­füles Faragó, a csabai kapust megelőzve a jobb felső sa­rokba emelt, 0-1. 31. perc: Vörös eldönthet­te volna a mérkőzés sorsát. Keneseitől ugyanis nagy­szerű átadást kapott, mintegy 10 méterre a kaputól csak Fülöppel állt szemben, de a kapuba tartó labdát a hazai portás, hatalmas reflexszel szögletre tudta rúgni. 57. perc: Bal oldali be­adás után Herczku lábáról a nemrég beállt fiatal Pozsár elé pattant a labda, aki a ti­zenhatos sarkáról hatalmas lövést küldött a kapu jobb felső sarkába, 1-1. 62. perc: A frissiben be­cserélt Barva tört kapura, majd mintegy tizenhat mé­terről lövésre szánta el ma­gát, a labda azonban a felső lécről vágódott vissza a mezőnybe. Két ellentétes félidőt jel­lemezte a két dél-alföldi csapatjátékát. Az első játék­részben mozgalmas, színvo­nalas volt a küzdelem, hi­szen mindkét fél inkább a támadásokkal volt elfoglal­va. Ekkor voltak helyzetek, szép akciók és kapuralövé­sek is. A második félidőben azonban sokat esett a szín­vonal, a szegediek is inkább az eredmény tartására töre­kedtek, mint újabb gólok el­érésére. Ugyanezt tették a csabai­ak is az egyenlítés után. Mindkét csapat cserélt, de ezek sem sokat változtattak az eredményen. Végül is a találkozó a több szegedi helyzet ellenére igazságos döntetlennel ért véget. Pásztor József: A sokadik olyan meccs volt a mai, ame­lyen kidolgoztuk a helyzete­ket, de kimaradtak a zicce­rek. Gergely Károly: Igazsá­gos a döntetlen, annak elle­nére, hogy sokáig vezettünk. Sajnos többször hibáztunk a kapu előtt. Jók: Pozsár, Diczkó és Negrau, illetve Bita, Basics és Ruppert. P. Sándor Jázsof További eredmények: Ti­szakécske-Kecskemét 2-1, Soproni Dreher FAC-Kapos­vár 4-1, Salgótaiján-Soroksár 3-0, Pécs-Demecser 1-2, Érd-Nagykanizsa 2-2, Szol­nok-Tatabánya 0-1, Hajdú­szoboszló-Tiszaújváros l-l, Komárom-Matáv Sopron 0-1, Tiszavasvári-Komló 2-2. Az NB I állása: 1. Tatabánva 15 11 2. Szeged 15 II) 3. Nagykanizsa 15 9 4. Salgótarján 15 5. Érd 15 6. Matáv Sopron 15 7. Komló 15 8. Demecser 15 9. Tiszavasvári 15 10. Tiszakécske 15 11. Szolnok 15 12. Kaposvár 15 13. Soroksár 15 14. Komárom 15 15. Tiszaújváros 15 16. Békéscsaba 15 17. Hajdúszob. 15 18. Sopron 15 19. Pécs 15 20. Kecskemét 15 I 32-14 36 1 32-1134 3 32-17 30 4 26-18 27 4 26-21 27 3 25-20 24 5 24-24 22 22-22 22 19-14 21 20-20 21 20-20 20 21-28 18 18-31 18 8 21-21 17 6 18-23 17 7 19-21 16 7 25-28 16 7 25-30 16 4 10 16-32 7 3 12 9-35 3 A következő forduló párosítása: Salgótarján -Soproni Dreher FAC, Ta­tabánya-Tiszavasvári, Ma­táv Sopron-Békéscsaba, Szeged LC-Hajdúszobosz­ló, Tiszaújváros-Kaposvár, Soroksár-Érd (szombaton), Komló-Tiszakécske, Nagy­kanizsa-Szolnok, Kecske­mét-Pécs, Demecser-Ko­márom (vasárnap). /O- SZŐNYEG­%ContexT% ÉSLAKÁS­szszS TEXTIL BOLT MESZES MÁRK személysxállító ^lirPlus Szuper ELSZO '57 KFT. /O- SZŐNYEG­%ContexT% ÉSLAKÁS­szszS TEXTIL BOLT MESZES MÁRK személysxállító \repülöjegy-iroda \ Szuper ELSZO '57 KFT. Szoftvermérnökként beprogramozom a napom. A Westel MobilMester díjcsomagot választottam, nettó 2900 Ft-os előfizetési díj hétköznap nettó 50 Ft. hétvégén és ünnepnap csak nettó 30 Ft mobil percdíjért telefonálhat bárhol, bármikor, bárhova - belföldről belföldre - a Westel 900 lefedettségi területén, egész nap fix díjért alapáron extrákkal: Faxpostás - második saját telefonszámmal. Internet (e-mail) cím. GSM-távirat. Hívószámkijelzés és más szolgáltatások EXTRA; Jelentős megtakarítás! Ha 1998. december 31-ig egy időben két új MobilMester díjcsomagot választ, egy éven át a második előfizetés mindössze nettó 900 Ft Mert kell a szervezésben is egy mester! Westel MobilMester. És persze egy minőségi mobilszolgáltató, amelyet már több mint félmillióan választottak. Aligha véletlenül. További feltétetek és kedvezményes készülékek - amíg a készlet tart - az üzletekben. obilMester Ma erről szól az üzlet 'ÖTÉRT vítmi romi •3019 30 30 30. 04-30/9 BO BO 80 • http://www.westel900.hu WESTEL 900 mintabolt: Szeged. Feketesas u. 25. lel.: 06-62/421-575.06-30/934-4900 Ofotért: Hódmezővásárhely. Andrássy u. 5-7. • Szeged. Karász u 16 • Szeged. Kelemen u. 8. • Keravill: Szeged, Dugonits ter 8-9. (Domus Áruház) • Fish Telecom: Hódmezővásárhely, Andrássy úti parkoló • Elektrofil Kft.: Szentes, József A. u. 6/b. • Csongrád, Fö u. 62 • Autószen/izkft: Csongrád, Zrínyi M. u 19. • Puszta Sándor: Makó, Szegedi út 2. • Eco-Phone Kft.: Hódmezővásárhely, Szántó Kovács J. u. 20. • Kiru-Fon Kft.: Szeged, Jósika u. 1.» Mobilvilág Bt: Csongrád, Fő út 40.