Délmagyarország, 1998. október (88. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-26 / 250. szám

HÉTFŐ, 1998. OKT. 26. A DÉL SPORTJA III. Kapaszkodik a Szentmihály labdarúgó megyei II. e. • Tudósítóinktól Tömörült a hétvégi for­duló után az élboly a lab­darúgó megyei II. osztály­ban, hisz a Szentmihály gyózött, míg a Tiszasziget értékes pontokat hagyott Csanyteleken. Otthon nyert a Gilax-Szentmihá­lyon kívül az UTC, a Szatymaz és az Apátfal­va. A Fábiánsebestyén és a Balástya idegenben di­adalmaskodott, a többi találkozó pedig döntet­lenre végződött. Tanárképző­Fábiánsebestyén 1-2(1-0) Szeged, Kisstadion, 100 néző. Vezette: Kónya. Tanárképző: Mindák ­Szávay I., Huszka, Lukács, Gyüre (Répás), Balogh, Ga­lambos, Kiss P., Futó (Antal), Kovács (Szávay II.), Gomb­kötő (Kubát). Edző: dr. Mis­kolczi József. Fábiánsebestyén: Berki ­Felföldi, Györgyi Cs., Harkai, Pető, Pataki, Kovács, István, Bórák, Verók, Györgyi L. (Fazekas). Edző: Pataki An­tal. Küzdelmes mérkőzésen nyert a vendégcsapat. Gólszerzők: Kubát, ill. Verók (2, egyet 1 l-esből) Jók: Lukács, Gyüre, Szá­vay I., ill. Felföldi, Pataki, Györgyi Cs., Kovács. UTC-Földeák 5-0(2-0) Újszeged, 100 néző. Ve­zette: Juhász. UTC: Márton (Pálfy) ­Tóth, Kácsor, Meszes, Szabó, Murányi, Hódi, Túri, Miklósi, Gál, Acs. Edző: Miskolczi Mihály. Földeák: Magyar (Ma­gony) - Sándor Cs., Molnár T. (Dékány), Szűcs, Orosz, Veszelovszki, Kopunovics, Bugyi, Szabó, Molnár Zs. (Fodor), Szalai. Edző: Kocz­kás Zoltán. Megérdemelt hazai győze­lem született. Gólszerzők: Ács (3), Me­szes, Miklósi. Jók: Hódi, Ács, Miklósi, Meszes, ill. Szabó, Vesze­lovszki. Ifjúságiak: UTC-Földeák 6-1 JATE-Szegvár 0-0 Szeged, Kertész utca, 60 néző. Vezette: Pálinkó. JATE: Himer - Barczi, Tóth K„ Pápai, Röst, Rácz (Hornok), Szovics, Cs. Tóth, Balogh (Székely), Imre, Sem­jényi (Szél). Edző: Bucsek József. Szegvár: Tóth - Jancso­vics, Molnár, Bagi, Holozsai, Galambosi (Bujdosó), Kana­las (Márton), Szabó, Vígh, Bárány, Buda. Edző: Szita Bálint. A nyíltsisakos meccs igaz­ságos döntetlent hozott. Jók: Tóth, Himer, Cs. Tóth, Balogh, ill. Bárány, Molnár, Jancsovics, Holo­zsai. Szatymaz­Székkutas 3-2(1-1) Szatymaz, 200 néző. Ve­zette: Sipos. Szatymaz: Tóth - Újvári, Kiss, Kocsis F., Szanka, Pos­ta, Zsemberi J. (Kádár), Zsemberi S., Toldi, Szélpál (Kocsis R.), Németh. Edző: Bárányi Péter. Székkutas: Szabó - Forrai T., Kiss, Forrai L., Horváth G., Lengyel, Horváth L., Su­ba, Kasza (Hegyi), Takács, Papp. Edző: Hegyi Lajos. Á szerencsésebb csapat győzött. Gólszerzők: Kocsis F. (2), Zsemberi S., ill. Kiss, Hor­váth Z. Jók: Kocsis F., Szanka, Újvári, Toldi, Zsemberi S., ill. Szabó, Horváth Cs., Horváth Z. Ifjúságiak: SzatymazSzékkutas 2-1 Csanytelek­Tiszasziget 1-1 (0-1) Csanytelek, 150 néző. Ve­zette: Forgó. Csanytelek: Tóth - Bali, Mészáros (Kozma), Bencze, Urbácsik, Gyöngyi Zs., So­modi (Németh), Gál, Lajkó, Mrlják (Kovács), Balanyi. Edző: Kálmán Róbert. Tiszasziget: Ökrös - Mik­si, Kovács, Ágoston, Dohá­nyos, Tóth, Bugyinszky, Áb­rahám, Jaksa, Lázár, Puskás Gy. (Csikós). Edző: Hegyes­halmi Tibor. Hiába támadtak többet a vendéglátók... Gólszerzők: Lajkó, ill. Jaksa. Jók: Lajkó, ill. Jaksa, Lá­zár, Kovács. Ifjúságiak: Csanytelek-Tiszasziget 2-1 Gilax-Szentmihály­Szikáncs 4-3 (2-3) Szentmihály, 300 néző. Vezette: Tóth Attila. Gilax-Szentmihály: Ele­ven - Bozsák (Bondár), Csúcs (Ördögh), Kovács, Kaszab, Cságrány, Juhász, Nóvé, Csehó, Balogh, Bo­dor. Edző: Zakar Sándor. Szikáncs: Korom - Orgo­vány, Batyik, Benkő, Kótai, Bíró (Perei), Sulyok, Hor­nyák K. (Gulyás), Újvári, Csávás (Trényi), Bánfi. Edző: Csernus István. A második félidőben fel­támadt hazaiak megérdemel­ten nyertek. Gólszerzők: Juhász (2), Bodor, Balogh (1 l-esből), ill. Bánfi (2), Újvári. Jók: Juhász (a mezőny legjobbja), Kaszab, Ördögh, Balogh, ill. Bánfi, Batyik, Újvári, Benkő. Ifjúságiak: Gilax-Szentmihály-Szikáncs 3-1 Apátfalva­Tömörkény 2-0(1-0) Apátfalva, 150 néző. Ve­zette: Veres P. Apátfalva: Jung - Mátó, Faragó, Szopori, Dömötör, Keresztúri (Sóki), Gabnai, Köteles (Suhajda), Erdélyi, Károlyi (Bartucz), Kolompár. Edző: Faragó István. Tömörkény: Gémes - Gu­lyás, Felföldi, Boldogh, Al­bert, Balogh, Tóth, Papp L., Losonczi, Rácz, Papp Z. Edző: Fekete József. Sportszerű mérkőzésen aratott sikert az Apátfalva. Gólszerzők: Köteles, Er­délyi (1 l-esből). Jók: Faragó, Köteles, Kab­nai, Kolompár, ill. Boldogh, Balogh, Papp Z. Ifjúságiak: az Apátfal­va-Tömörkény találkozón 6-1 -es hazai vezetésnél az el­ső félidő 40. percében 6 főre csökkent a vendégcsapat, a játékvezető ezért lefújta a mérkőzést... Zsombó­Balástya 1-2(0-1) Zsombó, 150 néző. Vezet­te: Bokor. Zsombó: Kálmán - Vin­cze, Bálint L., Farkas E., Far­kas J., Varga (Kovács), Szűcs L„ Stefkovics (Bálint O.), Vi­kor (Szépfalusi), Gaál, Szűcs A. Edző: Vincze Ferenc. Balástya: Kocsis - Bö­röcz, Szrenka, Szalma, Palo­tás (Katona), Laczkó (Gé­mes), Horváth, Márta, Amb­rus,'Váczi, Koncz. Edző: Laczkó István. Szerencsével nyertek a vendégek. Gólszerzők: Szépfalusi, ill. Koncz (2). Jók: Bálint L., Farkas J., Szépfalusi, ill. Kocsis, Hor­váth, Koncz. Ifjúságiak: Zsombó-Balástya 3-5 Maros Dömper­Deszk-Baks 2-2 A mérkőzésről nem érke­zett tudósítás ... A bajnokság állása 1. Tiszasziget 12 10 2. Gilax-Szentmihályl2 9 3. Apátfalva 12 4. Balástya 12 5. Fábiánsebestyénl2 6. Szatymaz 12 7. Csanytelek 12 8. Szikáncs 12 9. Maros-D. Deszkl2 10. Tanárképző 12 11. Zsombó 12. Szegvár 13. JATE 14. Tömörkény 15. UTC 16. Baks 17. Székkutas 18. Földeák 0 32- 6 32 1 37-14 29 2 32-20 24 3 33-23 23 27-20 23 26-20 22 21-20 20 22-21 18 15-16 15 18-19 14 14-17 13 20-26 12 15-26 12 0 8 15-28 12 2 7 16-19 11 1 8 18-35 10 0 9 19-30 9 2 8 21-41 8 A következő forduló pá­rosítása. Október 31. (szom­bat), 13 óra: Szikáncs­Zsombó, Fábiánsebestyén­Apátfalva, Tömörkény- UTC. November 1. (vasárnap), 13 óra: Baks-Szentmihály, Ba­lástya-Csanytelek, Tiszaszi­get-Tanárképző, Földeák-JA­TE, Szegvár-Szatymaz, Szék­kutas-Deszk Beton: Textil-próba teremlabdarúgás e Munkatársunktól A teremlabdarúgó NB I­ben sikeres fordulókat zártak a Csongrád megyei csapa­tok. A HKFC és az Első Be­ton a legutóbbi két játékna­pon nem szenvedett veresé­get, ez mindenképpen jó elő­jel az újabb találkozók előtt. Ma, 20 órától a szegediek játszanak hazai környezet­ben. Dobóék az említett idő­pontban, az újszegedi Sport­csarnokban fogadják a fővá­rosi Erzsébet FC Szilágyi Textil együttesét. A csepeli­ek újoncok a bajnokságban, és az eddigi hét meccsükön mindössze két döntetlenre futotta erejükből. A mérkőzés esélyese te­hát az Első Beton, de a kö­telező győzelmeket a legne­hezebb megszerezni. Lóczi István és csapata ennek el­lenére csak a diadalra gon­dol, amivel megszilárdulna a Beton helye a középme­zőnyben. Az eseményt ezút­tal ingyen tekinthetik meg az érdeklődők, akik között most is kisorsolnak egy lab­dát. Az NB I „tetején" a Szeged LC! Kapusszomorúság. Szabó Z. perdítése nyomán a hálában a labda, Bíró nem tudta védeni a jól helyezett lövést. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarágó NB I Szeged LC­Komáromi FC 2-0 (1-0) Szeged, Felsó Tisza­parti stadion. 5000 né­ző. Vezette: Vavika (Ba­lajti, Szőke) Szeged LC: Bita - Né­meth, Major, Basics, Ruppert - Szabó Z., Vö­rös, Faragó, Herczku ­Barva, Kenesei. Edző: Gergely Károly. Komáromi FC: Bíró ­Matics, Wohl, Szalma ­Dupcsik, Letenyei, Ró­zsahegyi, Borvendég, Szabó T. - Ugrai, Kajdy. Edző: Kardos József. Csere: Barva helyett Vasas a szünetben, Bor­vendég helyett Horváth a 65., Faragó helyett Molnár a 78., Ugrai he­lyett Plotár a 80., Szabó Z. helyett Fórizs a 86. percben. Gólszerző: Szabó Z. a 14., Faragó az 50. perc­ben. Sárga lap: Rózsahegyi az 57., Szabó Z. a 82., Kenesei a 83. percben. Szögletarány: 6:6 (2:2) 12. perc: Kenesei húzott el a bal szélen, majd az alap­vonal mellől a jobbösszekötő helyén tanyázó Szabó Zol­tánhoz játszott, aki két csel után mintegy 13 méterről alig lőtt a kapu mellé. 14. perc: Kenesei vezette fel a labdát, majd a jobb szé­len álló Faragóhoz passzolt, aki pontosan ívelt középre, s a jól érkező Szabó Z. mint­egy 12 méterről a jobb sa­rokba pörgette a labdát, 1-0. 22. perc: A nagy kedvvel és jól játszó Kenesei hagyta újra faképnél a védőket, az alapvonalról középre adott, ahol Faragó 10 méterre a ka­putól egyből, kapásból lőtt, de Bíró kapus szögletre te­nyerelte a labdát. 36. perc: Mintegy húsz méterre a komáromi kaputól szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. A labdának Kenesei állt neki, de Bíró remek ve­tődéssel szögletre hárította lövését. 45. perc: Dupcsik a jobb oldalon vezette fel a labdát, majd pontosan középre adott, s a jól érkező Kajdy egyből, kapásból alig lőtt a léc fölé. 50. perc: Szabó Zoltán re­mek cselekkel verekedte ma­gát az alapvonalig, majd visszagurított az üresen álló Faragó elé, aki estében, nyolc méterről szerezte meg a második hazai gólt, 2-0. 54. perc: Kenesei „fűzte" a vendégek védőit, majd job­bal, mintegy tizenhat méter­ről lövésre szánta el magát, a labda azonban centiméterek­kel elkerülte a kaput. 60. perc: Szabó T. ugrott ki a lesre játszó szegedi vé­dők között, nagy lövését azonban Bita lábbal bravúro­san védte. 66. perc: Egy jobb oldali beadás után Ugrai ugrott a legmagasabbra, fejesét azon­ban Bita biztosan hárította. 81. perc: Molnár szerzett a középpályán labdát, egye­dül törhetett volna kapura, de Kenesei közbe avatkozott, viszont ő lesen állt, így oda lett a nagy helyzet. 87. perc: Az előre húzódó vendégvédók között Vörös ugrott ki egyedül, de Bíró merész előrevetődéssel le­szedte lábáról a labdát. A mérkőzés kezdetekor már ismert volt, hogy a Tata­bánya otthon kikapott az ér­diektől, így, ha a szegeiek győznek, akkor az első hely­re kerülnek a bajnoki táblá­zaton. Ennek tudatában a Ti­sza-parti gárda óriási lendü­lettel kezdte a játékot, s aránylag gyorsan, egy kor­szerű támadás végén meg­szerezte a vezetést is. Ettől kezdve, mivel a vendégek is támadó felfogásban játszot­tak, érdekes, változatos és színvonalas volt a játék. Hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. A többet kezdeményezők a haziak voltak, akik még félidőig akár a második találatukat is elérhették volna. Igaz, az el­ső játékrész utolsó percében, ha beakad Kajdy remek ka­páslövése, akkor döntetlen­nel vonultak volna pihenőre a csapatok. A második félidőt is nagy elánnal kezdték a szegediek, aminek gyorsan meg is lett az eredménye. A nagyszerű­en játszó Szabó Z. remek cseleket és beadásokat pro­dukált, nem egyszer tette sakk-mattá a komáromi vé­delmet. A második találat is egy ilyen remek Szabó-szóló után született. A vendégek dicséretére legyen mondva, még 2-0 után sem adták fel a harcot, bátran támadtak, s Bita nem egyszer csak bra­vúr árán tudta megmenteni kapuját a góltól. Nem járunk messze az igazságtól, amikor azt állítjuk, hogy a komáro­miak játszották az eddig Sze­geden szerepelt csapatok kö­zül a legszebb, a legkulturál­tabb labdarúgást. Ezért is ér­tékes a szegedi győzelem, amely remek teljesítmény után született meg. A talál­kozó végén a lelkes közön­ség nagy ünneplésben része­sítette a Tisza-parti gárda tagjait az értékes győzele­mért, meg azért, mert ezzel a Szeged LC az első helyről várhatja a folytatást. Gergely Károly: - A kul­turáltan futballozó Komárom ellen kiélezett, nagy iramú mérkőzésen sikerült megsze­reznünk a három pontot. Kardos József: - Mindkét csapatnak volt négy-négy nagy gólhelyzete, ebből a szegediek kettőt kihasznál­tak, sajnos mi egyet sem tud­tunk értékesíteni, ezért meg­érdemeltnek tartom a hazai­ak győzelmét. Jók: Szabó Z. (a mezőny legjobbja), Kenesei, Major, illetve Wohl, Dupcsik. P. Sándor József További eredmények: Tatabánya-Érd 1-3, Matáv Sopron-Pécs l-l, Soroksár -Soproni Dreher 0-0, Tisza­újváros-Békéscsaba 1-0, Komló-Szolnok 2-3, Nagy­kanizsa-Salgótarján 3-2, Kecskemét-Tisza vas vári (nem játszották), Deme­cser-Tiszakécske l-l, Ka­posvár-Hajdúszoboszló 3-2. Az NB I állása: 1. Szeged LC 14 10 3 1 31-10 33 2. Tatahánya 14 10 3 1 31-14 33 3. Nagykanizsa 14 9 2 3 30-15 29 4. Érd 14 8 2 4 24-19 26 5. Salgótarján 14 7 3 4 23-18 24 6. Matáv Sopron 14 5 6 3 24-20 21 7. Komló 14 6 3 5 22-22 21 8. Demecser 14 5 4 5 20-21 19 9. Tiszakécske 14 4 6 4 18-19 18 10. Kaposvár 14 5 3 6 20-24 18 11. Soroksár 14 5 3 6 18-28 18 12. Tiszavasvári 13 4 5 4 14-12 17 13. Komárom 14 5 2 7 21-20 17 14. Szolnok 13 J 2 6 17-19 17 15. Tiszaújváros 14 4 4 6 17-22 16 16. Békéscsaba 14 4 3 7 18-20 15 17. Hajdúszoboszlót 4 4 3 7 24-27 15 18. Soproni Dreherl4 3 4 7 21-29 13 19. Pécs 14 1 4 9 15-30 7 20. Kecskemét 12 ­3 9 8-27 3 Megjegyzés: Pénzügyi nehézségek miatt a Kecskeméti FC a 13. fordulóban nem ját­szotta te a Szolnok, a 14. fordulóban pe­dig a Tiszavasvári elleni mérkdzését. A következd forduló párosítása: Érd-Nagykanizsa, Salgótarján-Soroksár, Békéscsaba-Szeged, Pécs-Demecser, Ti­szakécske-Kecskemét, Soproni Dre­her-Kaposvár (szombaton), Szolnok-Ta­tabánya, Hajdúszoboszió-Tiszaújváros, Komárom-Matáv Sopron, Tiszavasvá­ri-Komló (vasárnapi. Gólya Diszkó Kiszombor MESZES MARK személyszállító IRPlus \repülőjegy iroda \ Szuper ELSZO '57 KFT. Molnár második kick-box • Munkatársunktól Kijevben befejeződött a tizennegyedik semi-contact kick-box Európa-bajnokság. A magyar válogatott színei­ben két szegedi fiú ért el nagyszerű eredményt. A 69 kg-os Tóth István a harma­dik helyen végzett, míg a 89 kg-ban Molnár Zsolt csak a döntőben szenvedve veresé­get a második helyet szerez­te meg. Savanya elismerése búvúrúsiús • Munkatársunktól A szurkolók szavazatai alapján szeptember hónap legjobb magyar sportolója a szegedi Savanya Norbert lett, aki a kolumbiai Caliban megrendezett búvárúszó vb­n három egyéni aranyat és egy váltó bronzérmet szer­zett. A Westel 900 ebből az alkalomból egy mobiltele­fonnal jutalmazta a kiváló versenyzőt.