Délmagyarország, 1998. augusztus (88. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-10 / 186. szám

II. A DÉL SPORTJA HÉTFŐ, 1998. AUG. 10. Csongrádi öröm - makói üröm labdarúgó NB III A nyitófordulóban csak azok számára tűnhet meglepetésnek a csong­rádiak magabiztos győzelme az elmúlt idény bronzérmese, a Makó FC ellen, akik nem látták a megyei rangadót... A HFC esélyeshez méltó játékkal verte a Kerekegyházát. Csongrádi É55E­Mako FC 3-0 (2-0) Csongrád, 1000 néző. Ve­zette: Gyertyás. Csongrád: Sós - Tóth-Ko­vács, Marta, Pálfi - Jernei, Schal (Tóth J.), Koncz, Bo­sánszki, Móra - Juhos (Hor­váth), Tóth G. (Szarvas). Edző: Kurucz István. Makó: Ménesi - Mező, Anda, Botlik, Karsai - Bálint (Rácz), Frank (Papp), Kindel, Karsai - Martonosi, Csák (Kozák). Edző: Kolozsvári Já­nos. Gólszerzők: Tóth G., Ju­hos, Pálfi. Hatalmas elánnal kezdte mindkét csapat a megyei rang­adót, ám az első igazán gól­veszélyes helyzet csak a 20. percben alakult ki a vendégek kapujánál. Két perc múlva már „megízlelte" az NB III-as gólörömöt a szépszámú hazai közönség, s a hazai kedven­cek szemre is tetszetősen fut­balloztak. Fordulás után továbbra is a Kurucz-legénység uralta a mezőnyt, s az 55. percben egy Ménesiről kipattant labdára lecsapva, Pálfi állította be a végeredményt. A 75. percben lett volna alkalmuk szépíteni a vendégeknek, ám Csák 11 ­esét Sós óriási bravúrral hárí­totta. Továbbra is egykapuzott a Csongrád, s helyzetei alap­ján akár nagyobb különbségű győzelemmel is kezdhette volna a magasabb osztályt. Kurucz István: - Maga­biztos győzelem, ami érzésem szerint teljesen megérdemelt. Kolozsvári János: - In diszponáltan játszott a csapa­tom, a feljutó Csongrád győzelme megérdemelt. Jók: Sós, Móra, Marta, Jemei, Juhos, illetve Ménesi. Ifjúságiak: Csongrádi ÉS­SE-Makó FC 1-3 R. J. HFC-Kerekegy­háza 4-0 (1-0) Hódmezővásárhelyi Városi Stadion, 450 néző. Vezette: Rózsa. HFC: Kovács K. - Szűcs, Erdei, Kazán - Tóth Cs„ Var­ga, Fazekas (Szrenka), Kis K.. Molnár - Pálinkó (Borbás P.), Kovács T. (Kirsner). Edző: Bódi Attila. Kerekegyháza: Malecz ­Kulman R., Váczi, Kovalcsik, Duzmath (Pécsi) - Varga (Lo­vass), Torbavecz, Szabó - H. Szabó (Király), Juhász. Edző: Bende József. Gólszerzők: Kovács T., Szrenka, Tóth Cs„ Varga. Az első negyedórában mindkét együttes roppant óvatosan játszott. A vásárhe­lyiek többet birtokolták a lab­dát, de igazi gólhelyzetig nem sikerült eljutniuk. Harminc perc elteltével egyre többször került veszélybe a vendégek kapuja, s a hazaiak teljesen megérdemelten jutottak előnyhöz. A második játék­részben valamivel többet tá­madott a vendégegyüttes, de a házigazdák kontraakciói szin­te mindig gól veszélyt jelentet­tek. A vásárhelyiek védelme a legtöbb esetben kitűnően zárt, de nem lehetett panasz a kö­zéppályásokra és a csatárokra sem. A mérkőzés befejezésé­hez közeledve egyre nyo­masztóbbá vált a HFC fölé­nye; igaz, a kapu előtt sokszor nem koncentráltak kellőkép­pen. A vásárhelyiek győzelme teljesen megérdemelt. Bódi Attila: - Jól h -dtük a bajnokságot, remélem, ez megfelelő alaphangulatot te­remt a további szereplésünk­höz. Jók: Kazán, Varga, Szűcs, Szrenka, Kovács T., ill. Ju­hász. Ifjúságiak: Hódmezővásár­helyi FC-Kerekegyháza 6-1 K. T. • További eredmények: Battonya-Jamina 0-1, Bé­kés-Örkény 0-0, Baja-Gyo­maendrőd 1-2, Mélykút-Kis­újszállás 1-2, Malév-Mező­berény 1-2, Szajol-Kunszent­márton 2-1. • A következő forduló pá­rosítása. Augusztus 15. (szombat), 17 óra: Kunszent­márton-Malév, Gyoma­endrőd-Békés, Jamina-HFC. Augusztus 16. (vasárnap), 17: Makó FC-Szajol, Mezőbe­rény-Mélykút, Kisújszál­lás-Baja, Órkény-Battonya, Kerekegyháza-Csongrád. labdarúgó NB II A labdarúgó NB II első fordulóját rendez­ték meg a hét végén. A SZEAC fiatal csapata az újonc Tápiószecső ellen 0-1-ről fordított, és nyert 2-1-re. SZEAC­Tápiószecső 2-1 (O-O) Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 300 néző. Vezette: Heibl. SZEAC: Dobó - Simon, Magyar, Dálnaki, Angeli ­Babos, Tóth A. (Tóth I.), Gö­rög, Makra (Sándor) - Kula­csik, Lantos (Gémes). Edző: Tóth Győző. Tápiószecső: Hell - Szán­tai Z., Huszárik, Ofella - Kra­szovszkij (Szász), Katzen­bach, Szántai A. (Kerekes), Ács (Szeitl), Müller - Jan­kov, Kádár. Edző: Ágh Gá­bor. Gólszerzők: Dálnaki, Gé­mes, ill. Szeitl. Több mint egy órán át a vendégek mezőnyfölényben játszottak, sokszor - különösen az első félidő végén - Dobó bravúijai és a szerencse kellett ahhoz, hogy megússza a rend­kívül fiatal hazai csapat a gólt. A 64. percben Szeitl a so­kadik ziccert kihasználta, ám egy szöglet után Dálnaki két perc múlva egyenlített. A szegediek megérezték a győzelem lehetőségét, a ven­dégek fáradni látszottak, és a 75. percben Kulacsik óriási lövése után a kipattanót Gé­mes közelről a hálóba kotorta. A szecsőiek még egy kapu­fát is rúgtak, ám egyenlíteni nem tudtak. Tóth Győző: - Minden el­ismerésem a játékosaimé, akik vesztett helyzetben sem adták fel, és nyertek az újonc, jó erőkből álló vendégek ellen. Jók: Dobó (a mezőny leg­jobbja), Magyar, Dálnaki, Gö­rög, Simon, ill. Szeitl, Szántai Z„ Ofella. • A forduló további ered­ményei: Hatvan-Nyírbátor l-l, Kiskunfélegyháza-Du­nakeszi 3-1, REAC-Kalocsa 4-1, Kiskőrös-Eger l-l, Püs­pökladány-Borsod Volán l-l, Gyula-Palotás 0-3. A Kazincbarcika-Csepel mér­kőzést a fővárosiak német tú­rája miatt elhalasztották. • A következő forduló pá­rosítása, augusztus 15. (szombat), 16.30: Borsod Vo­lán-Kazincbarcika, Tápió­szecső-Hatvan. Augusztus 16. (vasárnap), 16.30: Palo­tás-Püspökladány, Cse­pel-Kiskőrös, Eger-REAC, Kalocsa-Kiskunfélegyháza, Dunakeszi-SZEAC, Nyírbá­tor-Gyula. Módi József Az SZVSE-Sándorfalva találkozón az 5-ös számú vendégjátékos, Besenyei lö, míg Demeter kapus minden idegszálával a védésre összpontosít. (Fotó: Gyenes Kálmán) laMatúgá megyei I. e. e Tudósítóinktól A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság elsó fordulójában több meglepetés is született. Az Algyó magabiztosan verte a tavalyi ötödik Zákányszéket, a bron­zos Mártély pedig gól nélkül végzett a Szentesi Kinizsi ellen. Két ranga­dón is hazai győzelem született: a Kiszombor a Szöreg, a Röszke a Mó­raváros ellen diadal­maskodott 3-2-re. SZVSE­Sándorfalva 1-l (O-O) Szeged, 300 néző. Vezet­te: Sípos. SZVSE: Demeter - Vára­di, Bóka, Farkas, Gyárfás, Gyányi, Gyimesi (Pipicz), Erhardt (Siha), Hágelmann (Pikó), Brinszky, Fábián. Edző: Mészáros Sándor. Sándorfalva: Zákány ­Szalai, Bozó, Gajdacsi (Pa­taki), Besenyei, Buchholcz, Márki, Dóra, Nagy, Széli (Szűcs), Vörös (Palotás). Edző: Kántor Ferenc. A mérkőzés Bite János emlékére egyperces gyász­szünettel kezdődött. Ki­egyenlített küzdelem után igazságos eredmény szüle­tett. Gólszerzők: Gyárfás, ill. Dóra. Jók: Demeter, Bóka, Gyárfás, Gyányi, ill. Szalai, Bozó. Ifjúságiak: SZVSE-Sán­dorfalva 0-0 Szentesi FC­Mórahalom 2-0 (l-O) Szentes, 200 néző. Vezet­te: Nagypál. Szentesi FC: Szénási ­Nagy, Mészáros, Kotymán, Pisont (Csordás), Gulyás, Varga, Túri (Sfpos Á.), Bu­bor (Nana), Kerepeczki, Puskás. Játékos-edző: Pisont András. Mórahaloni: Kapitány ­Börcsök (Szaniszló), Bóka, Kószó, Koncz, Kecskés (Tandari), Palotás, Rozgo­nyi. Hevesi, Temesvári, Csi­szár. Játékos-edző: Tandari Zoltán. A meglehetősen szezon­eleji formát mutató együtte­sek mérkőzésén a hazaiak­nak adódott több helyzetük. Gólszerzők: Kerepeczki, Puskás. Jók: Pisont, Kerepeczki (a mezőny legjobbja), ill. Rozgonyi. Ifjúságiak: Szentesi FC­Mörahidom 3-1 Tisza-Uj­Tápé 1-2(1-1) Újszentiván, 300 néző. Vezette: Bartucz. Tisza-Új: Köröm - Száz, Tóth, Szegvári, Almási, Gu­lyás (Jáksó), Puskás, Nemes, Keller, Szabó, Fülöp. Edző: Puskás Tibor. Tópé: Csehó - Kalmár, Horváth, Lévai, Szentmárto­ni. Csonka (Csernus), Kiss (Forgács), Bajusz, Ugrai, Szőke, Lehotai. Edző: Pataki Tamás. A szerencsésebb csapat nyert. Gólszerzők: Bajusz (ön­gól), ill. Ugrai, Szőke. Jók: Tóth, Keller, Almá­si, ill. Csehó, Horváth, Ug­rai. Ifjúságiak: Tisza-Uj-Tápé 4-2 Algyó­Zákányszék 3-1 (2-0) Algyő, 500 néző. Vezette: Mózes. Algyő: Bazsó - Bóka, Jó­járt, Piti, Szélpál, Süli, Bé­kési (Kiss Gy.), Molnár (Makra), Kothencz, Kiss B. (Fejes), Tóth. Edző: Takács Zoltán. Zákányszék: Bagdi - Fo­dor L., Kiss, Tímár, Kovács, Daróczi (Fodor T.), Szabó, Tóth E., Tóth T., Börcsök (Molnár), Hegedűs (Bíró). Edző: Molnár Ferenc. Az első félidei jó játék elég volt a hazaiak diadalá­hoz. Gólszerzők: Süli (2), Tóth L„ ill. Börcsök. Jók: Piti, Süli, Szélpál. Tóth L„ ill. Kiss, Tóth E„ Börcsök. Ifjúságiak: Algyő-Zá­kányszék l-l Kiszombor­Szöreg 3-2 (1-2) Kiszombor, 400 néző. Vezette: Nagy S. Kiszombor: Gulyás ­Kránicz, Papp, Horváth, Szűcs K., Fancsali, Varga, Rácz L. (Tóth), Rácz Zs., Si­mon, Szabadi. Edző: Kutasi László. Szőreg: Varga - Jankó, Kiss, Molnár, Batik, Tóth T„ Illés, Takó, Nagy Zs. (Bos­nyák), Krajczár, Balla. Edző: Takó Ferenc. Küzdelmes mérkőzésen a jobban hajrázó Kiszombor szerezte meg a három pon­tot. Gólszerzők: Horváth, Varga, Simon, ill. Takó, Ba­tik. Jók: Kránicz, Horváth, Varga, Rácz Zs., Szabadi, ill. Takó, Batik, Krajczár. Ifjúságiak: Kiszom­bor-Szőreg 2-3 Röszke­Máraváros 3-2(2-1) Röszke, 300 néző. Vezet­te: Pálinkó. Röszke: Kopschitz ­Markó, Hurguly, Zámbori, Szabó, Gábor, Ottlik (Ta­nács R.), Tanács A., Geleta, Szekeres (Kovács), Fődi. Edző: Ottlik Sándor. Móraváros: Lázár - dr. Török, dr. Raskó Z„ dr. Pé­ter, Csordás, Raskó T., De­ák, Nóvák, Török Zs., Maró­ti. Király. Edző: Tóth Lajos. Változatos mérkőzésen gyűjtötte be első három pontját a Röszke. Gólszerzők: Markó (11­esből), Fődi, Ottlik, ill. De­ák, Raskó T. Jók: Fődi (a mezőny leg­jobbja) ill. Deák, Raskó T„ Király. Ifjúságiak: Röszke-Móra­város 3-7 Gyálarét­Kistelek 3-3 (2-2) Gyálarét, 150 néző. Ve­zette: Tóth G. Gyálarét: Szabó - Rabi, Joó, Szűcs (Antal), Bánfi, Nóvák (Oláh), Kiss, Illés, Vass, Zsikó, Horog. Edző: Szabó József. Kistelek: Berkes - Sej­ben J., Rácz, Majoros, Tóth (Dancsok), Buknicz, Gom­bos, Vándor, Kispál, Kiszner (Rácz), Sejben Gy. Edző: dr. Bitó Tibor. Szikrázóan kemény meccsen igazságos döntetlen született. Gólszerzők: Bánfi (2), Zsikó, ill. Buknicz, Vándor, Kispál. Jók: Bánfi (a mezőny legjobbja) Nóvák, Horog, ill. Buknicz, Vándor. Ifjúságiak: Gyálarét-Kis­telek 0-3 Mártély­Szentesi Kinizsi 0-0 Mártély, 200 néző. Vezet­te. Kalmár. Mártély: Őze - Rau, Czuczi, Tóth Gy., Kovács, Varga-Tóth, Csáki, Rostás (Tóth I.), Katona Zs. (Pető), Hecskó, Albert (SzűcsJ. Edző: Vinnai István. Kinizsi: Varga P. - Beré­nyi (Lakatos), Berezvai, Szalai, Bakai, Varga R., Kiss, Bozóki, Tari, Nagy (Dudás), Katona T. (Strá­ma). Edző: Fehér László. Idény eleji forma és sok kihagyott helyzet jellemezte a találkozót. Jók: Czuczi, Kovács, ill. Berezvai, Szalai. Ifjúságiak: Mártély-Szen­tesi Kinizsi 3-1 Bordány­Mindszent 1-3(1-1) Bordány, 300 néző. Ve­zette: Csuka. Bordány: Mihálffy B. ­Polyák, Szabó A., Mihálffy G„ Horváth (Takács), Kátai, Szabó G. (Farkas), Mahler, Mihálffy Zs., Szabó Zs., K. Tóth (Simonics). Edző: Sza­bó Zsolt. Mindszent: Juhász ­Borsodi, Muscha (Bozó), Bullás, Dóda, Mucsi, Szécsi, Gyenge (Németh), Bakó (Gránitz), Sátor, Répás. Edző: Bartucz Sándor. A szezonra való kihagyott hazai helyzet után a tíz em­berrel játszó vendégcsapat megérdemelten nyert. Gólszerzők: Mahler, ill. Sátor, Mucsi (2). Jók: Mihálffy B„ ill. Dó­da. Juhász, Mucsi, Répás. Kiállítva: Sátor. Ifjúságiak: Bordány­Mindszent 1-6 • A következő forduló pá­rosítása, augusztus 15. (szombat), 17 óra: Tápé­Gyálarét, Zákányszék­SZVSE, Móraváros-Kis­zombor. Augusztus 16. (va­sárnap), 17: Kistelek-Szen­tes FC, Mórahalom-Algyő, Sándorfalva-Bordány, Mindszent-Röszke, Sző­reg-Mártély, Szentesi Kini­zsi-Tisza-Új. Kánikulai nyitány Jól hajrázott a SZEAC BnHR r [fíTi „ iaMt *i<m ft j i . ' u*MnmtS&í Am A SZEAC kapusának, a vetődő Dobónak többször kellett a képen látható módon nyújtózkodnia a Tápiószecsó elleni meccsen. (Fotó: Gyenes Kálmán)