Délmagyarország, 1998. június (88. évfolyam, 127-151. szám)

1998-06-08 / 132. szám

HÉTFŐ, 1998. JÚN. 8. A DÉL SPORTJA III. MESZES MÁRK személyszállító ENIGMA INVEST Értékpapír­forgalmazó Rt. Forrás Hotel EURO­TAXI 444-888 Molnár (a földön) elhibázta a labdát, Szamosi (6-os mezben) pedig öt méterről sem tudott a kapuba találni. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgó NB l/B Szeged-Dorozsma­Paks 0-4 (0-2) Szeged, Felső Tisza­parti stadion, 200 néző. Vezette: Farkas (Saskőy, Kispál) Szeged-Dorozsma: DE­METER 5-2= 3 - VARGA 4, SZABÓ T. 4, TÓTH-KO­VÁCS 4 - BARNA G. 4, SZAMOSI 4, STEFANOV 4, POLONKAI 4, UDVARI 4 - MOLNÁR 4, KENESEI 4. Edző: Vágó Attila. Paks: Kovacsevics ­Eger, Jávorka, Jenei, Barna L. - Ignácz, Kiss, Osztermájer, Bábik ­Szabó Zs., Csernijenko. Edző: Bózsöny János. Csere: Varga helyett KRAJCZÁR (4), Szamosi helyett SÜLI (4), MOLNÁR helyett KOVÁCS P. (4) valamennyi a szünetben, Szabó Zs. helyett Juhász az 56., Kovacsevics he­lyett Mausz a 62., Bábik helyett Kislörincz a 68. percben. Gólszerző: Éger a 6., Ignácz a 36. és a 86., Csernijenko a 90. perc­ben. Sárga lap: Krajczár a 82., Kenesei a 84. perc­ben. Kiállitva: Demeter a 85.perc ben. Szögletarány: 11:2 (3:2) 6. perc: Szögletrúgás után Bábik ívelt középre, az előre húzódó Eger ugrott a legmagasabbra és fejéről a léc alá vágódott a labda, 0-1. 22. perc: Kenesei beadá­sa után Szamosi került óriá­si helyzetbe, de Kovacse­vics bravúrral védte a lö­vést. 23. perc: Megismét­lődött az előbbi helyzet, de Szamosi ezúttal sem tu­dott öt méterről a kapuba ta­lálni. 25. perc: Udvari tört nagy lendülettel kapura, mintegy 16 méterről lőtt, de a labda a bal kapufáról vá­gódott ki a mezőnybe. 35. perc: Kiss könnye­dén faképnél hagyta a hazai védőket, majd pontos labdá­val kiugratta Ignáczot, aki a kifutó Demeter mellett a há­lóba „passzolta" a labdát, 0-2. 43. perc: Csernijenko fu­totta le a zöld-fehérek védelmét, de mintegy 10 méterről, kecsegtető hely­zetben mellé durrantott. 63. perc: Stefanov 11-es pontról leadott helyezett lö­vését Mausz bravúrosan lábbal védte. 85. perc: Demeter kapu­jából messze kifutva felvág­ta az egyedül kapura törő Ignáczot, amiért a játékve­zető azonnal piros lapot mu­tatott fel a szegedi portás­nak. Helyét, miután már a Dorozsma kihasználta mindhárom cserelehetősé­gét, a mezőnyjátékos Tóth­Kovács foglalta el. 86. perc: Ignácz zavarta­lanul vezethette a kapura a labdát, s mintegy 16 mé­terről bombagólt ragasztott a bal felső sarokba, 0-3. 90. perc: A megváltó sfpszót váró dorozsmai védők között Ignácztól Csernijenko kapta a labdát, s senkitől sem zavartatva ő is feliratkozott a góllövők közé, 0-4. A paksi csapat, amelyet a Szeged-Dorozsma az ősszel kupameccsen idegenben is legyőzött, most felszabadul­tan, szemre is látványosan játszott és tetszés szerint ér­te el góljait a minimális el­lenállást sem tanúsító hazai­akkal szemben. A gyorsan bekapott gól után Keneseiék még próbál­koztak az egyenlítéssel, meg is volt rá a lehetősé­gük, hiszen háromszor is százszázalékos helyzetben hibáztak, de amikor látták, hogy a labda nem akar a ka­puba kerülni, feladták a to­vábbi harcot. Tessék-lássék futottak a pályán, unottan nézték, hogy a vendégek egymásután vezetik támadá­saikat és érik el góljaikat. Egyáltalán nem törődtek az­zal, hogy milyen módon bú­csúznak közönségüktől, sem azzal, hogy már a harmadik meccsükön kapnak négy gólt. Kár, hogy egy biztató­nak indult bajnoki idényt ilyen dicstelenül fejeztek be. Vágó Attila: - Sportem­beri magatartásból elégte­lenre vizsgáztak a játékosa­im. Bőzsöny János: - Takti­kus játékkal, megérdemelten nyertünk. A mérkőzés végén jó volt hallani a sportszerű közönség vastapsát. Kár, hogy ebben az összetételben utoljára játszott együtt ez a társaság. P. Sándor József • További eredmények: Dunaferr-Nagykanizsa 3-1, Pécs-Kecskemét 0-0, Dorog-Soproni FAC l-l, III. Kerület-Kaba 2-2, Kaposvár-Csepel 4-1, Komló-Szolnok 0-0, Ti­szaújváros- Érd 2-1, Nyf­regyháza-Tiszavasvári 2-0, Matáv Sopron-Salgótarján 2-0. A bajnokság végeredménye 1. Nyíregyháza 38 24 10 4 66-24 82 2. Dunaferr 38 24 8 6 61-30 80 3. III. Kerület 38 22 8 8 79-37 74 4. Matáv Sopr. 38 20 7 11 66-37 67 5. Érd 38 16 12 10 65-47 60 6. Kaposvár 38 IS 10 13 45-54 55 7. Nagykanizsa 38 16 4 18 51-52 52 8. Soproni FAC 38 13 13 12 40-44 52 9. Salgótarján 38 15 7 16 40-45 52 10. Kaba 38 13 12 13 44-35 51 11. Dorozsma 38 13 II 14 56-63 50 12. Tiszavasvíri 38 12 12 14 35-44 48 13. Pécs 38 12 12 14 33-31 46 14. Kecskemét 38 13 7 18 36-50 46 15. Paks 38 II 14 13 38-37 45 16. Komló 38 12 7 19 38-63 43 17. Szolnok 38 10 12 16 42-59 42 18. Tiszaújváros 38 10 6 22 43-71 36 19. Dorog 38 8 10 20 37-52 34 20. Csepel 38 6 9 23 27-67 27 forma-1 Aranyközeiben a labdarugó megyei II. o. • Tudósítóinktól A labdarúgó megyei II. osztályban az éllovas Bordány szépszámú nézősereg elótt győzött Zsombón, s így bebizto­sította bajnoki címét. Az ezüstéremért folytatott küzdelemben, Deszken döntetlent játszott a Ti­szasziget, a Gilax-Szent­mihály hazai sikerével felzárkózott a határköz­ség csapata mögé. Meg­táltosodott a Tömör­kény: Pappék Domaszé­ken nyertek magabizot­san, négy góllal. UTC­Fábiánsebestyén 2-1 (2-0) Szeged, Kertész utca, 200 néző. Vezette: Vincze. UTC: Kovács - Meszes (Kakuszi), Katona, Kácsor, Szabó, Murányi (Aradi), Tú­ri (Zsarkó), Tóth, Berkó, Szalai, Miklósi. Edző: Vitá­lis Imre. Fábiánsebestyén: Kiss ­Faragó, Varjas, Harkai, Ró­zsa, Pataki, Kovács T„ Ko­vács R., Pető, Verók, Györ­gyi. Edző: Pataki Antal. Megérdemelt hazai győ­zelem született. Gólszerzők: Szalai (2), ill. Rózsa. Jók: Szalai, Murányi, ill. Kiss, Vaijas, Pataki. Ifjúságiak: UTC-Fábián­sebestyén 4-0 (2-0) Üllés-Domafa­Tömörkény 2-6 (0-2) Domaszék, 50 néző. Ve­zette: Bán. Üllés-Domafa: Baranyás - Szélpál, Babarczi, Szeke­res, Varga, Kertész, Bálint, Kiss, Csurgó, Csányi (Do­bó), Szilágyi. Edző: Szélpál József. Tömörkény: Papp Z. ­Kiss, Túri, Bartók, Kovács, Albert, Balogh, Papp L., Rácz J. (Bánfi), Rácz Cs., Szalai. Edző: Váradi Ist­ván. A szerencsésebb vendég­együttes győzött. Gólszerzők: Szekeres, Szélpál, ill. Kiss, Rácz J„ Szalai (2), Rácz Cs. (2). Jók: Babarczi, Varga, Szélpál, ill. Rácz J„ Papp L„ Kovács. Ifjúságiak: Üllés-Doma­fa-Tömörkény 2-0 Maros Dömper­Deszk-Tiszasziget 2-2(0-1) Deszk, 400 néző. Vezette: TóthG. Maros Dömper-Deszk: Horváth - Rózsa, Makra, Pördi, Ménesi, Dobó Z„ Za­kar, Gurmai (Kiss), Valkai (Hódi), Széli, Sajtos. Edző: Zakar Sándor. Tiszasziget: Abonyi ­Miksi, Kovács, Ágoston, Ábrahám, Tóth, Vass, Sza­lai, Jaksa, Dóra, Kéri. Edző: Hegyeshalmi Tibor. A rengeteg hazai helyzet ellenére megérdemelt a szi­geti pontszerzés. Gólszerzők: Ménesi, Za­kar, ill. Kovács, Miksi. Jók: Pördi, Ménesi, Dobó Z„ Széli, ill. Miksi, Kovács, Tóth. Ifjúságiak: Maros Döm­per-Deszk-Tiszasziget 3-0 JATE-Apátfalva 2-3(1-0) JATE: Bíró - Kovács (Fazekas), Csigér (Pápai), Röst, Tóth N. (Kádár), Bar­czi, Tóth K., Cs-Tóth, Imre (Szovics), Vass, Balogh. Edző: Bucsek József. Apátfalva: Jung - Má­tó L„ Szopori, Sóki J„ Dö­mötör, Keresztúri, Mátó G., Kolompár (Véber), Sóki A., Juhász (Károlyi), Im­re (Köteles). Edző: Sóki Jó­zsef. A jobban akaró vendégek megérdemelten vitték el a pontokat. Gólszerzők: Balogh, Vass, ill. Mátó G„ Károlyi, Keresztúri. Jók: Tóth K„ Bíró, Ba­logh, ill. Szopori, Dömötör, Keresztúri, Véber. Gilax-Szentmihály­Földeák3-1 (1-0) Szentmihály, 200 néző. Vezette: Forgó. Gilax-Szentmihály: Ele­ven - Nóvé (Horváth Z.), Horváth A. Kaszab (Bon­dár), Ferenczi (Bozsák), Cságrány, Oleár, Pikó, Tari, Csehó, Lehota. Edző: Lehota István. Földeák: Magyar - Kú­rái, Horváth, Szúcs (Kurun­czi), Molnár T. (Dékány), Dégi, Mészáros, Kurunczi, Veszelovszki, Molnár Zs. Edző: Tóth Imre. A nagy meleg rányomta a bélyegét a mérkőzésre, s a hazai csapat megérdemelte a sikert. Gólszerzők: Tari, Csehó (2), ill. Dékány. Jók: Csehó, Pikó, Feren­czi, Tari, ill. Horváth, Ma­gyar, Dékány. Kiállitva: Mészáros. Szegvár-Szatymaz 1-0(0-0) Szegvár, 200 néző. Vezet­te: Sípos. Szegvár: Bán - Jancso­vics, Molnár, Vígh, Márton, Bujdosó, Rajos, Szabó, Ká­• Szerencsére senki sem sérült meg Vásárhelyen Összecsaptak a „B"-középpel kispályás labdarágás • Munkatársunktól A közelmúltban rendezték meg az évad egyik legfonto­sabb kispályás labdarúgó­mérkőzését. A vásárhelyi Hódtói Sportcsarnokban a Hódmezővásárhelyi Kosár­labda Egyesület és a szurko­lók, vagyis a Blue Front tag­jai léptek pályára. A kiváló hangulatú mérkőzésen végig a kosarasok játszottak fölény­ben, igaz nekik a folyamatos edzéseknek köszönhetően bírniuk kellett az iramot. A rajongók sokáig nem okoztak komoly bonyodalmat a HKE kapuja előtt, de közel félórá­nyi játék után gyors egymás­utánban háromszor is betalál­tak Antal „Tóni" kapujába. Valaczkay edző természete­sen azonnal cseréhez folya­modott, a fiatal Deák több­kevesebb sikerrel állta útját a lövéseknek. A kék-sárga csa­tárokra azonban nem lehetett panasz, elsősorban dr. Bor­báth cseleivel, lendületes el­futásaival nem boldogult az ellenfél. A „hazaiak" közül szinte mindenki feliratkozott a góllövők közé, s végül a magassági fölényben lévő, a fejjátékot remekül kihasználó HKE magabiztos győzelmet aratott. A meccs után a „B"­közép egyik tagja elmondta, hogy a kedvencek jó erőálla­potban vannak, s elsősorban ezt használták ellenük is. Ettől függetlenül a drukkerek sem csalódtak, hiszen együtt játszhattak a sikercsapat tag­jaival. Bordány dár, Tolnai, Farkas. Edző: Szécsényi Andás. Szatymaz: Pölös - Posta, Horváth, Szrenkó, Kocsis Sz„ Kocsis P., Arany, Toldi, Zsemberi, Hegyesi, Kádár. Edző: Megyesi László. Küzdelmes mérkőzésen, ha 1 l-esből rúgott góllal is, de a Szegvár megérdemelten diadalmaskodott. Gólszerző: Szabó (11­esből). Jók: Jancsovics, Szabó, Bán, ill. Toldi, Hegyesi. Zsombó-Bordány 1-2 (1-2) Zsombó, 500 néző. Ve­zette: Juhász. Zsombó: Kálmán - Vi­kor, Bálint L., Farkas E., Farkas J., Szépfalusi (Lip­pai), Szűcs L., Gál (Bálint 0.), Németh (Nagyapáti), Soós, Vincze (Szűcs A.). Edző: Vasas Róbert. Bordány: Mihálffy B. ­Simonics, Király, Mihálffy G., Takács (Mátyás), Cseh (Pintér), Szabó G„ Horváth, Mihálffy Zs., Szabó Zs., K. Tóth. Edző: Szabó Zsolt. A hazai csapat méltó el­lenfele volt a bajnokaspi­ránsnak, és nem érdemelt vereséget. Gólszerzők: Szűcs L., ill. Mihálffy Zs., Cseh. Jók: Kálmán, Bálint L„ Farkas E„ Szűcs L., ill. Mi­hálffy B., Simonics, Király, Mihálffy Zs. Ifjúságiak: Zsombó-Bor­dány 4-5 Székkutas­Tanárképző 3-2(1-1) Székkutas, 100 néző. Ve­zette: Kertész. A mérkőzésről a házigaz­dák, sajnos, elfelejtettek tu­dósítást küldeni. A bajnokság állása 1. Bordánv 30 24 3 3 101-28 75 2. Tiszasziget 29 21 2 6 78-25 65 3. Szentmihálv 31 18 8 5 91-50 63 4. Deszk 31 18 6 7 84-49 60 5. Apátfalva 30 14 5 11 67-61 47 6. Fábiánseb. 30 12 7 11 68-62 43 7. Üllés-Domafa 29 13 4 12 55-57 43 8. UTC 29 13 4 12 52-62 43 9. Földeák 30 II 8 11 60-71 41 10. Székkutas 30 12 2 16 51-72 38 11. Szegvár 30 10 6 14 49-70 36 12. Szatymaz 29 9 8 12 52-56 35 13. Zsombó 30 7 8 15 46-72 29 14. JATE 30 8 4 18 43-77 28 15. Tanárképző 29 7 6 17 49-73 27 16. Csanádpalota 30 6 6 18 31-74 24 17. Tömörkény 30 3 9 18 42-78 17 A következő forduló pá­rosítása: Június 14. (vasárnap), 17 óra: Tanárképző- Földeák, Tiszasziget-Szentmihály, Szatymaz-Csanádpalota, Tö­mörkény-Szegvár, Apátfal­va-Üllés-Domafa, Fábiánse­bestyén-JATE, Bordány­UTC, Székkutas- Zsombó. Szabadnapos: Maros Döm­per-Deszk. Schumacher nyert Kanadában Három meccs, tizenkét gól • Montreal (MTI) A német Michael Schuma­cher (Ferrari) nyerte vasár­nap a Forma-l-es autós gyor­sasági világbajnokság Kana­dai Nagydíját. A második he­lyen az olasz Giancarlo Fisi­chella (Benetton-Mécachro­me), a harmadikon a brit Ed­die Irvine (Ferrari) végzett. A sorrend némi meglepetés, hi­szen a jelenlegi világbajnok­ságon toronymagasan vezető finn Mikka Hakkinen nem tu­dott beleszólni a győzelemért folyó vidadalba. De a kana­dai, tehát „hazai" pályán ver­senyző, Villeneuve sem ör­vendeztette meg hazai szur­kolóit, akárcsak Coulthard. aki ugyancsak nem tudott az első háromba kerülni. A leg­jobb versenyzést a német M. Schumacher mutatta be, aki tudta azt, hogy számára csak a győzelem jelent sokat, hi­szen csak így van reménye arra, hogy befoghassa a finn autóst. „Schumi" most is be­bizonyította, hogy a világ egyik legjobb versenyzője, s M. Schumacher (sapkában) autója tesztelését végzi ha megfelelő autóba ül, ak­a Ferrari egyik szakemberével. (Fotó: TRACO) kor nehéz legyőzni. •Hit