Délmagyarország, 1998. április (88. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-06 / 81. szám

HÉTFŐ, 1998. ÁPR. 6. A DÉL SPORTJA III. Kikapott az éllovas! labdarúgó negyei II. e. • Tudósítóinktól Szenzáció a labdarú­gó megyei II. osztály 22. fordulójában: vereséget szenvedett Fábiánsebes­tyénben a listavezető Ti­szasziget csapata. Ez ka­póra jött a hordónyiak­nak, akik földeáki győ­zelmükkel a tabella élé­re ugrottak. Fábiánsebestyén­Tiszasziget 2-1 (1-0) Fábiánsebestyén, 200 né­ző. Vezette: Farkas. Fábiánsebestyén: Berki (Kiss) - Rózsa, Határ (Pető), Harkai, Simái, Pataki (Ko­vács R.), Kovács T., Vaijas, Györgyi I., Verók, Györgyi L. (Faragó). Edző: Pataki Antal. Tiszasziget: Abonyi ­Lázár (Miksi), Kovács (Lesznek), Ágoston, Molnár, Szalai (Kéri), Vass, Dóra, Jaksa, Papp, Ábrahám. Edző: Kántor Ferenc. Gólszerzők: Harkai, Ve­rók, ill. Jaksa. Kiállítva: Dóra. Jók: Rózsa, Harkai, Ve­rók, Varjas, ill. Jaksa, Mol­nár, Vass. Ifjúságiak: Fábiánsebes­tyén-Tiszasziget 4-0 Szatymaz­Tömörkény 6-1 (2-0) Szatymaz, 200 nézó. Ve­zette: Szekeres. Szatymaz: Pölös - Újvá­ri, Horváth, Kocsis, Posta, Arany, Ocskó, Zsemberi, Tóth, Kádár, Toldi. Edző: Hegyesi László. Tömörkény: Kovács ­Tóth, Papp, Szalai (Balogh), Kovács L., Horváth (Amb­rus), Kiss, Papp L., Gémes, Rácz, Pozsár. Edző: Váradi István. Gólszerzők: Toldi, Ko­csis, Zsemberi (2, az egyiket 1 l-esből), Kádár (2), ill. Ambrus. Jók: Horváth, Posta, Arany, Zsemberi, ill. Kiss. Ifjúságiak: Szatymaz-Tö­mörkény 3-1 Tanárképzó­ÜHés-Domafa 3-2 (1-0) Kisstadion, 150 néző. Ve­zette: Juhász. Tanárképző: Mindák ­Demeter, Répás, Galambos, Verbói (Csaba), Lukács, Huszka, Szajkó, Balogh Gy. (Kovács), Kiss (Magasi), Gyüre. Edző: dr. Miskolczi József. ÜIIés-Domafa: Baranyás - Tóth-Szeles G., Babarczi, Szekeres, Varga, Kertész, Száraz, Kiss, Tóth-Szeles T., Rózsi, Patkó (Csurgó). Edző: Tóth-Szeles Gábor. Gólszerzők: Szajkó, Huszka, Kovács, ill. Patkó, Kiss (1 l-esből). Kiállítva: Galambos. Jók: Mindák, Lukács, Szajkó, ill. Babarczi, Patkó, Kiss. UTC-Csanádpalota 1-0(0-0) Újszeged, 100 néző. Ve­zette: Bán I. UTC: Kovács - Szabó, Katona, Kakuszi, Udvari, Murányi, Túri, Zsarkó, Tóth, Berkó, Szalai (Aradi). Edző: Vitális Imre. Csanádpalota: Doktor ­Zielbauer, Hadobás, Juhász, Sebők, Halász, Farkas, Csó­kás, Erdélyi, Varga, Vörös. Edző: Erdélyi Sándor. Gólszerző: Berkó. Kiállítva: Katona, ill. Er­délyi. Jók: Szabó, Zsarkó, Sza­lai, ill. Doktor. Ifjúságiak: UTC-Csanád­palota 1-4 Maros-D. Deszk­Zsombó 3-0 (2-0) Deszk, 400 néző. Vezette: Kertész. Maros-D. Deszk: Hor­váth - Rózsa, Szalai, Makra, Ménesi (Pördi), Dobó Z. (B&gi), Zakar (Balogh), Dé­kány, Valkai (Harcéi), Széli, Sajtos (Gurmai). Edző: Za­kar Sándor. Zsombó: Kálmán - Vi­kor, Dudás, Farkas E., Far­kas J., Vincze, Lippai (Szűcs), Gaál, Varga (Na­gyapáti), Soós, Bálint (Stef­kovics). Edző: Vasas Róbert. Gólszerzők: Dékány (2), Zakar. Jók: Szalai, Széli, Dé­kány, Dobó Z„ ill. Soós, Gaál. Ifjúságiak: Maros-D. Deszk-Zsombó 3-1 Szegvár-JA TE 4-0 (2-0) Szegvár, 250 néző. Vezet­te: Forgó. Szegvár: Bán - Kanalas, Molnár, Vígh, Bárány, Jan­csovics, Márton (Gila S.), Szabó, Kádár (Juhász), Tol­nai, Terbán. Edző: Szécsényi András. Znmszköszöntő A tavasz színeiben kínálunk: - női és férfi ballonokat - kosztümöket, blézereket - férfiöltönyöket, zakókat. Húsvétra 40% engedménnyel - női, rövid ujjú blúzokat - szoknyákat, nadrágokat ajánlunk. JATE: Szovics - Kovács, Tóth K„ Röst (Soma), Tóth, Papdi, Tóth N., Kádár, Bar­czi (Semjényi), Vass Z. (Fa­zekas), Lantényi R. Edzó: Tóth Károly. Gólszerzők: Tolnai (2), Terbán, Szabó. Jók: Bárány R., Tolnai, Vígh F., Molnár, ill. Tóth N. GILAX­Szentmihály SC­Székkutas 6-0(3-0) Szentmihály, 300 nézó. Vezette: Kónya. Szentmihály: Eleven ­Ferenczi, Horváth, Kaszab, Oleár, Cságrány, Nóvé, Pi­kó, Tari, Ördög, Lehota. Edzó: Lehota István. Székkutas: Szabó - For­rai T., Lajos, Forrai L., Kiss J., Dóda, Forrai S., Gulyás, Konkoly, Horváth Z., Papp. Edző: Segesvári Csaba. Gólszerzők: Ördög (3), Horváth (1 l-esből), Lehota, Tari. Kiállítva: Lajos. Jók: Oleár, Pikó, Lehota, Ördög, Ferenczi, ill. Dóda. Földeák­Bordány 0-2 (0-2) Földeák, 200 néző. Vezet­te: Somodi. Földeák: Fésűs - Kurai (Veszelovszki), Horváth, Szűcs, Bajusz (dr. Grezsa), Kopunovics, Mészáros, Ku­runczi (Koczkás), Dégi, Molnár, Rácz. Edző: Tóth Imre. Bordány: Mihálffy B. ­Szabó A., Király, Mihálffy G. (Cseh), Takács, Péter, Horváth, Kátai, Mihálffy Zs. (Lippai), Szabó Zs., K. Tóth. Edző: Szabó András. Gólszerzők: K. Tóth, Szabó Zs. Jók: Bajusz, ill. K. Tóth, Horváth, Szabó A. Ifjúságiak: Földeák-Bor­dányO-O A bajnokság állása: 1. Bordány 22 16 3 3 69-19 51 2. Tiszasziget 21 16 1 4 62-18 49 3. Deszk 22 13 4 5 53-34 43 4. UTC 22 12 2 8 43-43 38 5. ÜIIés-Domafa 22 11 4 7 45-37 37 6. Szentmihály 22 9 8 5 58-36 35 7. Fábiáns. 22 10 5 7 56-15 35 8. Apátfalva 21 9 2 10 49-46 29 9. Szegvár 22 8 5 9 40-51 29 10. Szákkutas 22 9 1 12 38-50 28 11. Szatymaz 21 7 6 8 39-38 26 11 Földeák 21 6 6 9 47-54 24 13. Zsombó 22 6 7 9 38-57 24 14. Tanárképző 21 5 6 10 37-51 21 15. JATE 22 6 2 14 26-60 20 16. Csanádpalota 22 4 6 12 23-47 18 17. Tömörkény 21 -6 15 27-67 6 Az Apátfalva együttese szabadnapos volt. A következő forduló pá­rosítása. Április 11. (szom­bat), 15.30: Székkutas-Föl­deák, UTC-Maros Dömper Deszk, Tömörkény-Tanár­képző. Április 12. (vasár­nap), 15.30: Bordány-Tisza­sziget, Zsombó-Szentmi­hály, JATE-Csanádpalota, Üllés-Domafa-Szegvár, Apátfalva-Szatymaz. Szabadnapos: Fábiánse­bestyén. A 3 NÁLUNK MINDIG 4! A 3 alkalomra feladott lakossági apróhirdetése JNGYEN még egyszer megjelenik! Érdeklődjön hirdetésfelvételi irodáinkban! Nincs Kenesei, nincs gól... A dorozsmai mezőnyjátékosok közül csupán Krajczár (sötét mezben) teljesítménye volt kielégítő. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgó NB l/B Szeged-Dorozsma­Matáv Sopron 0-1(0-0) Szeged, Felső Tisza­parti stadion, 2000 né­zó. Vezette: Bede (dr. Bozóky, Ember) Szeged-Dorozsma: CSEHÓ 7 - SZENTMIKLÓ­SI 5, TÓTH-KOVÁCS 4, KOVÁCS P. 5 - KRAJ­CZÁR 7 - SZAMOSI 4, POLONKAI 5, STEFANOV 6, UDVARI 5 - BARNA 4, MOLNÁR 4. Edzó: Pataki Tamás. Matáv Sopron: Borsi ­Földvári, Szabados, Sán­ta - Perger, Gombás, Nagy J., Fülöp, Virág ­Földes, Körmendi. Edző: Keszei Ferenc. Csere: Körmendi he­lyett Varga, Fülöp he­lyett Lukács mindkettő a 62., Gombás helyett Lantai a 65., Barna he­lyett Pelle a 69., Szamo­si helyett Süli a 72. perc­ben. Gólszerző: Földes a 86. percben. Sárga lap: Tóth-Ko­vács a 23., Krajczár a 43., Stefanov az 53., Kovács P. a 79. percben. Szögletarány: 6:7 (3:2) 16. perc: Nagy mintegy 18 méterről leadott erős lö­vését védte biztosan Csehó. 20. perc: Barna kapott Stefanovtól forintos labdát, de nem tudta átvenni és oda lett a nagy lehetőség. 24. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a vendégek a do­rozsmai kaputól mintegy 20 méterre. A labdának Perger állt neki, de erős lövését Csehó biztosan védte. 25. perc: Tóth-Kovács fi­gyelmetlensége nyomán az ellenfélhez került a kirúgás után a labda, szerencsére Földes nagy lövését Csehó bravúrral ártalmatlaná tette. 31. perc: Jobb oldali be­adás után Szamosi mintegy 12 méterről, ollózva küldte kapura a labdát, de Borsi ka­pus bravúrosan léc fölé ütötte azt. 40. perc: Egy bal oldali támadás végén ismét Csehó mentette meg a hazaiak ka­puját a góltól. 41. perc: Fülöp kitört a tétovázó dorozsmai védők között, de nagy helyzetben a hosszú sarok mellé lőtt. 54. perc: Fülöp mintegy öt méterről bombázott egy beadást Csehó kapujára, de a hazai portás óriási bravúrral védte az erős lövést. 86. perc: Szöglethez ju­tottak a vendégek. A labdát Virág a rövid sarokra ívelte, s a befutó Fülöp, senkitől sem zavartatva, mintegy öt méterről a léc alá fejelt, 0-1. Amint az a mérkőzésen is bebizonyosodott, a Szeged­Dorozsma sokkal jobban megérezte Kenesei hiányát, mint a soproniak a két ászjá­tékosuk, Todorovics és Ta­kács eltiltását. A vendégek ugyanis több jó játékossal rendelkeznek, mint a dorozs­maiak, s a két hiányzó lab­darúgót eredményesen tud­ták pótolni. Ezzel szemben a dorozsmai együttesben Ke­nesei hiányában nem volt góllövő csatár. Ha akadt is egy-két kínálkozó lehetőség a hazaiak előtt, azokat nem tudták értékesíteni. Nem be­szélve arról, hogy a dorozs­mai védelem olyan hibákat követett el, amelyekből gólt vagy gólokat szerezhettek volna a soproniak. Csupán Csehó bravúijainak köszön­hető, hogy a Matáv győzel­me nem lett nagyobb gólkü­lönbségú. Az egygólos sikert azonban, a minden tekintet­ben jobb vendégek megérde­melték. Pataki Tamás: - Érezhető volt, hogy egyetlen gól dönti el a három pont sorsát. Saj­nálatos módon védelmünk ezen a mérkőzésen nem állt feladata magaslatán. Keszei Ferenc: - Bár meghatározó játékosaink hi­ányoztak, teljesítményével csapatunk bebizonyította, hogy nagyon erős. P. Sándor József További eredmények: Pécs-Kaba 0-0, Soproni FAC-Érd 2-2 (1-0), Nyír­egyháza-Tiszaújváros 2-0 (2-0), Dorog-Kaposvár 0-1 (0-1), Csepel-Komló l-l (l-l), Dunaferr-III. Kerület 4-1 (4-0), Kecskemét-Sal­gótaiján 3-0 (2-0), Nagyka­nizsa-Szolnok 2-0 (1-0), Paks-Tiszavasvári 0-1 (0-0). A bajnokság állása 43-15 57 53-24 52 62-29 51 42-25 49 39-28 46 47-38 41 43-33 39 28-36 39 31-41 39 26-23 37 28-27 37 31-34 36 37-46 35 27-36 34 23-26 31 26-35 25 24-51 25 20-40 22 31-56 21 23—41 18 A következő forduló műsora: Szolnok-Paks, Érd-Nagykanizsa, Salgótar­ján-Soproni FAC, Kapos­vár-Pécs, Matáv Sop­ron-Dunaferr, Tiszaújvá­ros-Szeged-Dorozsma (szombaton) TisZavasvá­ri-Csepel, Kaba-Kecskemé­ti TE, III. Kerület-Dorog, Komló-Nyíregyháza (vasár­nap). 1. Nyíregyháza 27 16 9 2 2. Matáv 27 15 7 5 3.111. Kerület 27 15 6 6 4. Dunaferr 27 14 7 6 5. Nagykanizsa 26 14 4 8 6. Dorozsma 27 11 8 8 7. Érd 27 10 9 8 8. Soproni FAC 27 10 9 8 9. Kaposvár 27 11 6 10 10. Pécs 27 9 10 8 II. Kaha 27 10 7 10 12. Salgótarján 27 10 6 u 13. Szolnok 27 » 8 10 14. Kecskemét 27 10 4 13 15. Paks 27 7 12 8 16. Tiszavasvári 27 5 10 12 17. Komló 27 7 4 16 18. Csepel 27 5 7 15 19. Tiszaújváros 27 6 3 18 20. Dorog 26 4 6 16 Öreg Ktírtíssy Ha leíszketrt Vendéjgltí Sz-Drink Bt. Dohány-, Italáru Nagyker. Makó, Szentes ROYAL HOTEL EURO TAXI röplabdoi Folytatás: szombaton ••• Miskolci VSC­Szegedi DRE 3:2 (-14, 10, 10, -15, 13) Extraliga, rájátszás az 5-8. helyért, női mérkőzés. Miskolc, 200 nézó. Vezette: Csizmarik, Bodrogi. Miskolci VSC: BAR­TEKNÉ, BAZAN, Sike, GERGELYFI, Pallós, Pus­kás. Csere: SZURKOS, Ka­posvári, Dobos. Edző: Kő­halmi Richárd. Szegedi DRE: SZÉL, Komáromi, Kiss E., Szé­kelyhídi, Kiss K„ Huff. Cse­re: Vakulya, Németh, Nagy. Edző: Nagy Attila. ­Gyámoltalan szervákkal kezdett a Szeged, s egészen a hajráig a hazaiak vezettek, 14:13. A fordulatot Szél jó nyitásai és a Kiss E. eredmé­nyes ütései hozták. Székely­hídi helyett a második játék­részben Vakulya lépett pá­lyára, ő sem váltotta meg a világot, de egy-két szép megoldással észre vétette magát. A 2. és 3. szettben a jobban mezónyözó Miskolc, az elbizonytalanodó Szeged­del szemben fordított. Ebben az időszakban a lila-zöldek MagyarVízügyi Kivitelező Kft. SZEKfNCStJATEK RT. /t^dLE^Hungarian Airlines^ FEHÉR LAJOS autófényező hatásos fegyvere, a blokk sem működött. A 4. játszmában Szél és Kiss K. vette vállára a csa­patot, s vezérletükkel az SZDRE nyert. A mindent el­döntő 5. etapban a borsodiak már 11:6-ra is elhúztak, de a Szeged 12:10-re felzárkó­zott. Ennél az állásnál a bí­rók Kiss K. jó sáncát átnyú­lásnak ítélték, s ez tulajdon­képpen eldöntötte meccs sorsát. A párharc állása: 1:1. A következő meccs szomba­ton, 15 órakor lesz Szege­den, az Etelka sori munka­csarnokban. I. P.