Délmagyarország, 1998. április (88. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-06 / 81. szám

a Hungerit Javított a Szeged / WBF Ismét bronzérmes a Pick Elektromos-sokk Szegeden A Pick-kispadon ülök és a közönség együtt élt a játékkal, balról: Nagy Z., Buday F. Gröber, Cseh, Buday D., Nagy L. (Fotó: Gyenes Kálmán) vízilabda A Hungerit Szentesi VK pólós hölgyei a szlováki­ai Zilinán kivívták a jo­got, május 20-tól a cata­niai BEK-döntőben szere­peljenek. Bár a selejtező fináléjában vereséget szenvedtek a görög baj­noktól, ez nem rontotta el Dr. Tóth Gyula mester­edző tanítványainak kedvét. A BEK-selejtező utolsó csoportmeccsén: Hungerit Szentesi VK­Pancsevo (jugoszláv) 13-8 (2-0, 5-1, 2-4, 4-3) Szentes: Varga Z. - Tóth G. 1, TÓTH N. 3, TÓTH D. 3, Szremkó 3, Ábel 1, Drá­vucz 1. Csere: Pengő, Győri 1, Kádár (kapus). Edző: dr. Tóth Gyula. A két csapat még a nagy bírói nyomás ellenére sem volt azonos súlycsoportban... A BEK-selejtező döntőjé­ben: Vouliagmeni (görög)­Hungerit Szentesi VK 12-11 (1-2, 4-2, 3-3, 4-4) vízilabda • Munkatársainktól A férfi vízilabda OB I­ben a 12. fordulót ren­dezték a hét végén. A Csongrád megyei csapa­tok közül egyedül csak a Tabán Trafik Szeged tu­dott nyerni, a Kontavill Szentesi VK és a HVSC V­Tabac papírforma-vere­séget szenvedett. Kontavill Szentesi VK­Bp. Spartacus 7-11 (3-4, 2-2, 1-2, 1-3) Szentes, 300 néző. Vezet­te: Szentgyörgyi, dr. Konrád. Szentes: HORVÁTH - dr. Dongó L., Komlósi, Ibolya 1, Dongó T. 1, TARY 3, Piti L. 2. Csere: Zentai, Orbán, Tor­day, Kiss, Magyar. Megbízott edző: Pengő László. Gól -emberelőnyből: 11/5. ill. 5/2. A mérkőzés első gólját a Kontavill szerezte Kiss ré­vén, majd felváltva estek a találatok a gólzáporos első negyedben, 3—4. A második játékrészben az emberfelettit nyújtó Tary Nándor, illetve a másik oldalon Tóth Imre, a Szpari kiválósága döntetlenre hozta a hét percet, ám az eredményjelzőn továbbra is maradt a „közte egy", 5-6. Fordulás után a Horváth bravúrok, majd Dongó T. előnyből szerzett egyenlítő gólja után felcsillant a hazai pontszerzés lehetősége. Bá­rány azonban szertefoszlatta a szentesi álmokat, mivel kétszer is „beköszönt" az em­berelőnyös helyzeteit sorra kihagyó hazaiak kapujába, 6-8. Az utolsó hét percben már felszabadultan, könnye­dén játszott a Tóth Imre ve­zérelte fővárosi gárda, s meg­érdemelt győzelmet aratott a szentesi arénában, 7-11. Pengő László: - Megér­demelten nyert a Szpari, nem voltunk képesek „átúszni" az árnyékunkat... OSC-Tabán Trafik Szeged 7-13 (2-1, 0-2, 1-5, 4-5) Budapest, Hajós Alfréd uszoda, 50 néző. Vezette: Németh, Császár. Szeged: Scsegyerkin ­Varga P. 1, Kiss Cs„ MOL­Szentes: KÁDÁR - Tóth G., TÓTH N. 2, Tóth D. 1, SZREMKÓ 6, Ábel, DRÁ­VUCZ 2. Csere: Varga Z. (kapus), Győri, Debreczeni, Pengő, Makra. Edző: dr. Tóth Gyula. A fegyelmezetten és lel­kesen játszó szentesiek ha­dilábon álltak Fortuna asz­szonysággal, hiszen a görö­gök két „öngólt" szereztek, s a Szremkóval elkövetett súlyos szabálytalanságért sem ítéltek a játékvezetők négyméterest, nem beszél­ve a kiállítás elmaradásá­ról... A mérkőzést követően Sóti Lajos, a Hungerit Szen­tesi VK menedzsere húzta ki a május 20-ai BEK-döntő két csoportjának beosztását. A Kurca-parti gárda a B­csoportba nyert besorolást, ahol Drávuczék a svédorszá­gi selejtező nyertesével, a spanyol Mediterrani Barce­lonával és a holland Nereus­sal találkoznak. Dr. Tóth Gyula: - Maxi­málisan elégedett vagyok a lányok teljesítményével, a profi görög csapattól csep­pet sem szégyen egy góllal kikapni. A BEK-döntő sorso­lása kedvezőnek tűnik a szá­munkra. Révész János NÁR T. 4, Bleszity, Szebeni 2, Boros. Csere: HALÁSZ 2, MÓD 2. CSÖRGŐ 2, dr. Tö­rök, Balla. Edző: Fülöp Tibor. Gól - emberelőnyből: 7/1, ill. 8/5. Négyméteresből: -, ill. 1/0. A vendégek szempontjá­ból rosszul indult a találkozó, kihagytak négy ziccert, s a védekezésben is türelmetle­nek voltak. Aztán a második negyed közepétől helyre állt a rend, támadásban bejöttek a figurák, s az előnyöket is elég jó százalékban használ­ták ki Molnár Tamásék. A végén minden tanítványának játéklehetőséget adott Fülöp edző, akik gólokkal hálálták meg a bizalmat. A Tisza-par­tiak bebizonyították, a múlt­heti szolnoki vereség csak ki­siklásnak tekinthető. Fülöp Tibor: - Most sem játszottunk igazán jól, de nyertünk. A második ne­gyedtől feljavult a védekezé­sünk, s a lefordulások is be­jöttek. Nagyon várjuk már a BVSC-t... Vasas-Plaket-HVSC V-Tabac 18-3 (4-0, 3-0, 5-2, 6-1) Budapest, Hajós Alfréd uszoda, 50 néző. Vezette: Maijay, Vajda. Vásárhely: Csányi - Leh­mann 1, Kresák, Hajdú, dr. Vörös 1, Kasza, Avar. Csere: Németh, JUHÁSZ 1, Szabó N. Edző: Leffler Gyula. Gól - emberelőnyből: 5/3, ill. 4/0. Négy méteresből: 2/2, ill. Az eredmény önmagáért beszél. Megmutatkozott a va­lós különbség a listavezető és a sereghajtó között. A sokkal jobb fővárosiak tetszés sze­rint szerezték góljaikat a vé­gig sportszerű találkozón. Leffler Gyula: - A bent­maradásért küzdünk, egy ilyen nemzetközi szupercsa­pat ellen csak a tisztes vere­ség lehet a célunk. A bajnokság állása: 1. Vasas 12 II) 2 _ 137-8(1 22 2. BVSC 11 10 1 ­137-85 21 3. UTE 12 9 ­3 118-63 18 4. FTC 11 7 2 2 103-65 16 5. Bp. Spart. 12 7 2 3 103-73 16 6. Szeged 12 7 1 4 106-97 15 7. Szentes 12 3 2 7 85- 98 8 8. Szolnok 12 3 2 7 78-105 8 9. M AFC 12 3 1 8 70-119 7 Ili. F.ger 12 2 2 8 76-111 6 ll.OSC 12 1 1 10 69-115 3 12. HVSC 12 1 ­11 58-129 2 kézilabda Pick Szeged­Elektromos SE 27-22(14-9) Újszegedi Sportcsar­nok, 3000 nézö. Vezet­te: Kékes Cs., Kékes P. Pick Szeged: TYETYÁK - BERTA 4, NAGY L. 5, BARTÓK 2, Cseh 2, Szo­tyori 2, AVAR 8 (4). Cse­re: NAGY Z. (kapus), Doros, Borsodi, BUDAY 4 (2), Gröber, Bajusz. Edző: Buday Ferenc. Elektromos: Ivanov ­Laurencz, Lendvay 2, Rosta 1, Koszteckij 3, Tóth, Béres 2. Csere: PERGER (kapus), SZÉP KISS 6, MOHÁCSI 7 (3), Váradi, Fejes 1. Edző: Hajdú János. Kiállítások: ó, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/ó, ill. 5/3. Pióker Sándor gyúró be­csület szavát adta még a mérkőzés előtt, hogy engedi magát a játékosok által meg­nyírni. A pickes kézilabdá­sok pedig, a biztonság ked­véért hat gépet is hoztak... Buday Ferenc edző viccesen megjegyezte, hogy a biztos győzelem egy-, míg a fölé­nyes kétgólos lesz... A ven­dégek szakmai vezetője, Hajdú János pedig azt hang­súlyozta, hogy csapatának ez lesz az első lehetősége, hogy bebiztosítsa helyét a nemzet­közi porondra, ezért pedig mindent megtesznek. Nagy László kezdte a gól­gyártást, de rögtön érkezett a fővárosiak válasza Szép Kiss jóvoltából. Szerencsére a vendégek ezzel hosszú időre el is lőtték a puskaporukat, így Avar hetes, valamint Berta indításból szerzett gól­jára nem érkezett válasz. A hetedik percben Laurencz karatésokat megszégyenítő mozdulattal ütötte le Bartó­kot. Ez a két Kékesnél nem ért piros lapot, csak két per­cet... A csapatkapitány rövid ápolásra szorult, így helyére Buday D. állt. A hazaiak pe­dig Szotyori bődületes erejű bombájával 4—l-re módosí­tották az állást. Összeszedet­ten és figuratívan támadott a Tisza-parti együttes, így Iva­nov tehetetlen volt a hazai támadásokkal szemben. A Pick hibátlanul játszott. Az első porszem a 14. percben került a szegedi kézilabda­csapat gépezetébe: Szotyori rossz helyre passzolta a lab­dát, majd ugyanő lőtt előké­születlenül a kapura, végül pedig ziccerben Pergert ta­lálta el. Csodálatos volt a közönség, amely végig biz­tatta kedvenceit. A 19. perc­ben, 10-5-ös állásnál Hajdú edző időt kért, azonban ez sem hozott változást a Tro­mos játékában, ugyanis Avar, Nagy L. és Buday D. találatával a 26. percre 13-6 lett az állás. Sőt Koszteckij hétméteresét bravúrral védte Tyetyák. A félidő végére ki­engedett a Pick, s a hétgólos előny ötre olvadt. - Eddig minden a forga­tókönyv szerint alakult ­mondta mosolyogva Vámosi Lukács, a klub elnökhelyet­tese. A szünetben „kupaeső" hullott. Ekkor adták át a klub legeredményesebb utánpótláskorú játékosainak a díjakat: Barta Dávid (ált isk., Madách), Vadkerti Atti­la (serd., Széchenyi), Lalus­ka Balázs (ifjúsági, Széche­nyi) és az MKSZ által meg­jelölt legeredményesebb ser­dülőnek Nagy Lászlónak, valamint Buday Ferenc edzőnek nyújtottak át elis­merést. Nehézkesen kezdte a má­sodik félidőt a Tisza-parti gárda. Feltűnően higgadtan játszottak a vendégek, míg a hazaiak türelmetlenek voltak az ellenfél kapuja előtt, erőltették a góllövést, a vé­dekezésben pedig határozat­lanná váltak. Szerencsére a 36. percben két fővárosi gól­ra jókor érkezett Szotyori ta­lálata. Majd a két vendég­gólra egy hazai elosztás ala­kult ki, s így vészesen csök­kent a Pick előnye, így a 46. percben 17-16 lett az állás. Szerencsére a szegedi kö­zönség hangja és lelkesedése nem csökkent, s ennek jóté­kony hatása is érvényesült, ugyanis a 49. percben kiala­kult 20-19-es eredmény után állandósult a szegediek há­romgólos előnye. Ez pedig Buday Dánielnek és Avar Györgynek köszönhető, akik az utolsó 10 percben három­négyes elosztásban hétszer vették be a vendégek kapu­ját. Az i-re a pontot Berta tette fel. Az utolsó percben felállva tapsolt a sportszerű szegedi publikum. A találko­zó lefújása után pedig betó­dultak a nézők, s a szeren­cséseknek jutott egy-egy „bronzos" ruhadarab is... Buday Ferenc: - Boldog vagyok, még ha egy kicsit nehezen is jött össze a győzelem. A Tromos a máso­dik félidőre nagyon össze­szedte magát, de a játékosok és a közönségünk csodálatos finist produkáltak. Hajdú János: - Küzdöt­tünk, de a végén Mohácsi kétszer is felelőtlenül lőtt ka­pura, s így elúszott a sike­rünk. Kővári Árpád: - A talál­kozó előtt hivatalból mond­tam, hogy bronzérmesnek kell lenni, most már örö­mömben jelentem ki, hogy a dobogó harmadik fokán vé­geztünk - három ponttal a Tromos előtt. Avar György: - Ké­szülődés közben csak a si­kerről beszélgettünk eszünk­be nem jutott a decemberi nagy vereségünk. Ezzel a he­tedik bajnoki bronzérem is a tulajdonomba került. Bartók Csaba: - Mint ahogyan egész bajnokság­ban, most is csodálatos volt a közönségünk - nagyon kö­szönjük a biztatást. Szépen fejeztük be a bajnokságot, most már jó lenne egy MK­bravúr is... 9 Gera Norbert edzővel az élen a szegedi ifjúsági csa­pat egyenszínű hajjal (kék­kel) jelent meg, hogy felte­gye az i-re a pontot, s újabb győzelmével még vastagabb habot tegyen a már elkészült tortájára. Tisza Volán SC-Elekt­romos 27-24 (15-12). A bajnokcsapat tagja volt: Ab­ramov László, Zsarnóczki Zsolt, Erdei Krisztián, Vad­kerti Attila, Lengyel Balázs, Ignácz Vilmos, Oláh Gábor, Buday Dániel, Laluska Ba­lázs, Nagy László, Szabó Tönki Erneszt, Jártass Ta­más, Kálmán Róbert, Her­bert Gábor, Ladik Mihály, Bajorhegyi Ádám, Kálmán Miklós, Szepesi Dávid. Edző: Buday Ferenc és Gera Norbert. Amikorra az ifjúsági együt­tesek lejátszották találko­zójukat, Pióker gyúrót is si­került megfosztani a hajá­tól... Süli József UTE: maradt az előny labdarúgó NB I • Munkatársunktól Szokatlan fordulót bo­nyolítottak le a labdarú­gó NB l-ben, hisz minden meccset lejátszottak szombaton. Ez a kör főleg a hazai csapatok sikerét hozta, csak az MTK Hungária és a Va­sas tudta elrabolni mind­három pontot vendéglá­tójától, a Diósgyőrtől és a Videotontól. Nyert az UTE és a Fradi is, így ma­radt a hét pont különb­ség a két élen álló gárda között. Az őszi első Györ a Siófok ellen élhette át újra, hosszú idő után, a győzelem élményét. Mindössze egy találkozó, a Békéscsaba-Debrecen parti végződött pontosz­tozkodással. Kispest-Haladás 1-0(1-0) Budapest, Bozsik-stadion, 3 ezer néző. Vezette: Buko­vics. Gólszerző: Borgulya. Békéscsaba-Debrecen l-l (1-0) Békéscsaba, 6 ezer néző. Vezette: Vágner. Gólszerzők: Belvon (11­esből), ill. Ilea(l l-esből). Újpesti TE-Gázszer 2-1 (1-0) Budapest, Megyeri út, 7 ezer néző. Vezette: Cserna. Gólszerzők: Sebők, Kor­sós, ill. Nagy L. Tiszakécske- Stadler 1-0(0-0) Tiszakécske, 4 ezer néző. Vezette: Kiss B. Gólszerző: Besserman. ZTE-BVSC 1-0(0-0) Zalaegerszeg, 8 ezer néző. Vezette: Tóth V. Gólszerző: Casoltan. Ferencváros-Vác 3-2 (2-0) Budapest, Üllői út, 9 ezer néző. Vezette: Ábrahám. Gólszerzők: Horváth F. (2, egyet 1 l-esből), Nicsen­ko, ill. Rob, Lévai. Győri ETO FC­Siófok 2-1 (l-O) Győr, 7 ezer néző. Vezet­te: Márton. Gólszerzők: Csató, Fehér M., ill. Ördög. Diósgyőr­MTK Hungária 1-3(0-1) Diósgyőr, 18 ezer néző. Vezette: Vad. Gólszerzők: Kulcsár, ill. Kenesei (2), Orosz. Videoton-Vasas 1-3 (0-2) Székesfehérvár, 4 ezer néző. Vezette: Szabó Zs. Gólszerzők: Róth, ill. Váczi, Hámori (2). A bajnokság állása 1. Újpesl 24 16 5 3 41-19 53 2. Ferencváros 24 14 4 6 42-28 46 3. Győr 24 13 7 4 33-19 46 4. Vasas 24 14 3 7 49-32 45 5. MTK 24 12 6 6 41-23 42 6. Vác 24 11 4 9 .34-38 37 7. Gázszer 24 8 10 6 37-28 34 8. BVSC 24 9 7 8 34-29 34 9. Debrecen 24 9 7 8 33-30 34 10. Zalaegerszeg 24 10 3 11 42-34 33 11. Diósgy őr 24 10 3 II 33-28 33 12. Siófok 24 9 3 12 26-30 .30 13. Szombathely 24 6 6 12 30-36 24 14. Kispesl 24 7 3 14 2.3-39 24 15. Békéscsaba 24 6 6 12 17-42 24 16. Videoton 24 5 7 12 33-38 22 17. Tiszakécske 24 5 7 12 27-56 22 18. Stadler 24 3 7 14 19-45 16 Szege, EME B&I •óyrMS adidas