Délmagyarország, 1998. április (88. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-29 / 100. szám

SZERDA, 1998. ÁPR. 29. SPORT 15 XXIX. KAJAK-KENU VILÁGBAJNOKSÁG 1998. szeptember 2-6., Szeged nap a rajtig! Sz-Drink Bt. MESZES ENIGMA INVEST EURO-TAXI Dohány Italáru Nagyker. MARK Értékpapír­EURO-TAXI Makó, Szentes sxemélyszállító forgalmazó Rt. Paku (a labdával) 9 góllal járult hozzá a Makó bravúros győzelméhez. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgó NB l/B • Tudósítóinktól Az NB l/B-s kézilab­da-bajnokságban sze­replő Csongrád megyei együtesek közül csak a KSZSE szenvedett vere­séget, bravúros győzel­met aratott viszont a Makó, s nyert a Tornádó és a B & B is. Makó KC-Hort SE 30-26 (15-13) Férfimérkőzés. Makó, 400 néző. Vezette: Marsi, Szilágyi. Makó: POROBIC - DI­DICS 3, BALOGH 2, Szabó A., PAKU 9, TANNER, GERA 10. Csere: FARKAS (kapus), SZABÓ L. 3, Vin­cze 1, Szabó N. 1, Zsódi 1 (1), Dombegyházi. Edző: Szabó László. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3. Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Az első félidőben fej fej mellett haladt a két együttes, hol a hazaiak hol a vendégek vezettek egy góllal, ám 12-13-nál talán még a leg­vérmesebb makói drukkerek sem gondoltak arra, hogy et­től kezdve csak a kék-fehé­reknél lesz az előny. Paku, valamint Gera remek formá­ban játszott, s ami nem mel­lékes: mindketten ontották a gólokat és a többiek is fel­nőttek melléjük. Porobic és Farkas megbízható teljesít­ménye és a szünet előtti má­sodpercekben lőtt Szabó „Sonka" gól méginkább fel­tüzelte a Maros-partiakat. A fordulás után már csak egy csapat volt a pályán, s ez nem a tabella negyedik he­lyén álló - egykor szebb na­pokat látott - Hort volt. A Makó ezzel a győzelemmel ismét igazolta: még koránt­sem tartja lefutottnak a ki­esés kérdését. Tornádó SE Kiskundorozsma­Füzesahony SE 25-15 (13-9) Női mérkőzés. Dorozsma, 100 néző. Vezette: Levente, Patai. Tornádó SE: Tibainé ­Szalai 3, TÓTH É. 6 (4), Börcsök 2, FŐDI 3, Török 1, Polyákné. Csere: Szűcs (ka­pus), ANTAL 6, Korbely 1, Miklós 1, Tóth V. 1, Ko­vács, Pusztai 1. Edző: Poro­bic Haris. Idegesen és kapkodva kezdett a hazai csapat, soro­zatban adták el a labdát a dorozsmai lányok, melyet a Füzesabony kíméletlenül ki­használt, 9. perc: 3-4. Ezek után taktikát változtattak a házigazdák és Tóth É. góljai­val átvették a vezetést, 28. perc: 13-8. A második fél­idő elején továbbra is jól vé­dekeztek Fődiék, s így a 45. percig nem kaptak gólt, ek­kor az eredményjelző 19-9­et mutatott. Az utolsó negye­dórában felváltva rezdültek meg a hálók, de ez a vég­eredményt már nem befolyá­solta. Kézilabda Szeged SE -Hajdúnánás 16-24 (6-9) Női mérkőzés. Szeged, 200 néző. Vezette: Korpo­nai, Rácz. KSZSE: Szacsvai - Strif­ler 4 (1), Csanádi 3, Vér, Kocsis 2, Kalmár, Bálint 5. Csere: Nádasi (kapus), Gi­ricz, Szabó M., Csiré 2. Edző: Toókos György, Gyi­mesiné Király Jusztina. Hétméteresek: 4/1, ill. 3/1. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. A reménytelen helyzetben levő, különböző okok miatt több meghatározó játékosát nélkülöző hazaiak túlnyo­mórészt ifjúsági és serdülő kézilabdásokból álló együt­tese nem bírt rutinosabb el­lenfelével és fájó, de teljesen jogos vereséget szenvedett. Derecske—B & B Autóker 21-32 (11-13) Női mérkőzés. Derecske, 200 néző. Vezette: Kardos, Zrinszki. B&B: AJTONYNÉ ­ERDEI 4, Lázár 2, SIPTER­NÉ 6(1), Dobra 1, ZSÁKAI 8, Dobrovolszky 1. Csere: Klembucz (kapus) KÁNYA 6, Beslin 2, Juhász 1, Bodó 1, Bányai. Edző: Tibai Jó­zsef. Hétméteresek: 11/8, ill. 2/1. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. A vásárhelyiek ezúttal jó teljesítményt nyújtottak: Aj­tonyné kiválóan őrizte a ka­put, mfg a gólszerzésben Zsákai, Sipterné és Kánya egyaránt jeleskedett. A szü­netig többé-kevésbé egyen­rangú partnernek bizonyult a Derecske, igaz, ehhez a két játékvezető hathatós támo­gatására is szüksége volt. A térfélcserét követően gyor­san eldőlt a találkozó sorsa. A Tibai-tanítványok szelle­mesen, kevés hibával játszva folyamatosan lőtték a gólo­kat, s végül magabiztos győ­zelmet arattak. A női bajnokság állása Í.Vác 19 17 0 2 516-343 34 2.TFSE 20 14 2 4 498-448 30 3. kiskörös 20 13 3 4 477-358 29 4. B&B Autóker 20 12 4 4 441-413 28 5. Debrecen 19 12 1 4 460-417 25 6. Delfin KC 19 10 4 S 404-382 24 7. Jászberény 19 11 1 7 434-115 23 8. Gyula 20 7 1 12 426-119 15 9. Hajdún. 20 7 0 13 408-146 14 10. Tornádó 19 5 0 14 338-421 10 11. KSZSE 19 3 2 14 314-390 8 12. Derecskr 19 3 0 16 353-159 6 13. Füzesabony 19 2 2 15 360-518 4 • Ma, 18 órakor: Szeged-Dorozsma-Dunaújváros Háromesélyes rangadó labdarúgás Öt forduló után ismét gólt (és győzelmet) szer­zett a Szeged-Dorozsma NB l/B-s labdarúgócsa­pata. Legyózöttje az a Csepel SC volt, amely a kiesés elkerüléséért har­col. Azért is értékesnek mond­ható a zöld-fehérek sikere, mivel Csepelen a játékidő nagy részében jól és szemre is tetszetősen játszottak a dorozsmai legények. Nincs azonban megállás, hiszen a sűrített program njiatt ma, 18 órai kezdettel a Felső Ti­sza-parti stadionban újabb nagy erőpróba előtt áll az együttes. Azt a Dunaújvárost fogadja, amely az NB I felé „igyekszik". Vágó Attila vezetőedző így vélekedett a nehéznek ígérkező találkozóról: - A bajnokság egyik leg­jobb csapatát látjuk ma ven­dégül. A Dunaferr az utóbbi fordulókban, mind idegen­ben, mind pedig hazai kör­nyezetben győzni tudott, s egész biztosan Szegeden is erre törekszik majd. Há­romesélyesnek tartom a ta­lálkozót. • Csepelen már elfogad­hatóan játszottak tanítvá­nyai. - Csak a helyzetek ki­használásával maradtak adó­sak. Ha csak ötven százalék­ban értékesítjük a lehetősé­geinket, akkor akár 3-4 gól­lal is győzhettünk volna. # Hatékonyabb kapu előtti játékra számít a du­naújvárosiak ellen? - Feltétlenül, már csak . azért is, mert érzésem szerint most kevesebb helyzetünk lesz, mint Csepelen volt. Legalább ötven százalékos biztonsággal kell céloznia annak, aki a kapuba akar ta­lálni. á A csepeliek ellen a csapat egyik legjobbja, a gólszerző Polonkai meg­sérült, le is kellett cserél­ni. Most számíthat labda­rúgójára? - Kicsi az esélye annak, hogy pályára tud lépni. A gondomat növeli, hogy nem játszhat Tóth-Kovács sem, akit Csepelen kiállított a já­tékvezető. Mindkettőjüket pótolnunk kell. # Vannak elképzelései, hogy kikkel? - Sajnos nem nagy a vá­laszték. Polonkai helyett minden valószínűség szerint Szamosi szerepel, Tóth-Ko­vácsot pedig Szabó pótolja majd. Ha nem jön közbe semmi, akkor a következő csapat játszik: Demeter ­Varga, Szabó T., Szentmik­lósi - Barna, Szamosi (Süli), Krajczár, Pelles, Udvari ­Stefanov, Kenesei. P. S. J. Csupa győzelem! kispályás labdarúgás • Munkatársainktól Az NB l-es kispályás labdarúgó-bajnokság leg­utóbbi fordulójában mindkét Csongrád me­gyei csapat sikerrel vette az akadályt. Az Első Be­ton csapata Gyöngyösön szerepelt, s a szegediek sorrendben negyedik győzelmüket szerezték meg a Heves megyei vá­rosban. A HKFC otthoná­ban bizonyította remek formáját, miskolci ellenfe­lének tizenöt (I) gólt rá­molt be. Szőlőskert-Nagyréde­Első Beton 4-7 (0-5) Gyöngyös, Oktatási Köz­pont. Vezette: Hornyák, Török. Első Beton: Ökrös - Szabó Zs., Adelhardt, Mahler, Kot­hencz. Cserék: Dobó (kapus), Tutján, Dóra. Edző: Lóczi Ist­ván. A szegedi gólszerzők: Sza­bó Zs., Mahler (2-2), Dóra, Tutján, Kothencz. A hazaiak legutóbbi mecs­csén történt incidens miatt, zárt kapuk mögött rendezték meg a találkozót. A két azonos pontszámú gárda közül a Be­ton idei legjobb játékát nyújt­va már az első félidőben el­döntötte a mérkőzés sorsát. A második játékrészben érthetet­lenül kapkodtak Kothenczék, de a Szőlőskert nem tudott fel­zárkózni, csak a különbséget csökkentette egyetlen találat­tal. A szegediek a bentmara­dás szempontjából nagyon fontos három pontot szereztek Gyöngyösön. • HKFC '93-Szuperinfó­Berek Rolád Technika Háza 15-5 (4-2) Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 200 néző. Ve­zette: Varga, Kormos. HKFC: Kovács K. - Var­ga, Kiss K., Erdei, Szrenka. Csere: Tóth Cs., Kovács T., Bódi, Varga-Tóth, Kazán, Sepsei. Játékos-edző: Bódi Attila. A vásárhelyi gólszerzők: Tóth Cs. (4), Varga (3), Kiss K. (2), Szrenka (2), Erdei, Ko­vács T„ Bódi, Varga-Tóth. A házigazdák eléggé rosz­szul kezdték a mérkőzést, hi­szen a miskolciak már a máso­dik perc elején két góllal ve­zettek. A vásárhelyiek csak ekkor kezdtek el focizni, s a félidő közepétől már Erdeiék­nél volt az előny. Nem játszot­tak igazán jól a pályaválasz­tók, de az adódó lehetőségeket kíméletlenül kihasználták. A fordulást követően hihetetlen gólzáport láthattak a nézők, hiszen öt perc alatt tizenegy­szer került a hálóba a labda, s a találatok nagy része a hazai labdarúgók nevéhez fűződött. A védekezésre egyik oldalon sem fordítottak túl sok figyel­met, s ennek elsősorban a szurkolók örülhettek. A HKFC játékosai szinte gálamérkőzést rendeztek, a vendégek pedig ­érthető módon - teljesen a padlóra kerültek. Kispályáztak a hölgyek nái labdarúgás • Tudósítónktól A megyei kispályás labda­rúgó-bajnokság második for­dulójában született néhány meglepő eredmény: az újonc fábiánsebestyéniek legyőzték a rutinos szegváriakat, s a Bács-Kiskun megyei Csólyos­pálos deszki pontszerzése is bravúrnak számít. Eredmények: Fábiánse­bestyén-Szegvár 2-1. Gól­szerzők: Benkő Erika, Kiss Etelka, illetve Kolompár Noé­mi. A százfőnyi közönség győzelembe hajszolta a hazai gárdát. Zákányszék-Szentes 1-2. Gólszerzők: Kisillés Mária, il­letve Takács Melinda, Husz­ka Zita. Egyenlő erők küzdel­mében az erőszakosabb csapat nyert. Csongrád-Mórahalom 2-2. Gólszerzők: Justin Erika, Körmöczi Ildikó, illetve Ta­nács Zoltánné, Ilia Ildikó. Az átalakult vendégcsapat ke­mény mérkőzésen szerezte meg az egyik pontot. Kistelek-Szeged 2-6. Az elmúlt évi megyei bajnok ma­gabiztos győzelmet aratott a tartalékos házigazdák felett. Deszk-Csólyospálos 2-4. A vendégek megérdemelten nyertek. Spiccen a szentesiek • Tudósítónktól Nagykovácsi Yetik­Szentesi VSC '91-esek 5-17 Az NB ll-es rögbi-bajnok­ságban élen álló szentesiek győ­zelméhez Nagygyörgy 10, Do­bos 5, míg Törőcsik 2 ponttal járult hozzá. A '91-esek legkö­zelebb május 3-án (vasárnap), 15 órától a szentesi MÁV-pá­lyán a Budapesti International School együttesét fogadják. Tehetségeket várnak labdarúgás • Munkatársunktól A Csongrád Megyei Lab­darúgó Szövetség Utánpótlás Bizottsága április 30-án (csü­törtökön), 15.30-kor tehetség­kutatót szervez Szegeden, a Hunyadi téri Dózsa-pályán. A szervezők várják a már koráb­ban meghívott 1985. január 1. után született játékosokat, va­lamint azokat is, akiket a klubjuk utólag javasolt. Fel­szerelést mindenki vigyen ma­gával, s jelentkezzen 14.30­kor Serli Sándor szövetségi edzőnél. Hétközi forduló • Munkatársunktól Ma a 28. fordulóval foly­tatódik a labdarúgó NB l-es bajnokság. A Gázszer-Sió­fok találkozót (3-1) már ko­rábban lejátszották, a továb­bi párosítás: Diósgyőr-Stad­ler, UTE-Haladás, Kis­pest-Békéscsaba, MTK­BVSC, Videoton-Vác, Győr -Vasas Tiszakécske-FTC, ZTE-DVSC. Terepverseny • Munkatársunktól A V8 Autósport Egyesü­let május elsején autós terep körversenyt rendez. A pénte­ken, 15 órakor a kisteleki vásártéren induló viadalra mindenki jelentkezhet, aki érvényes jogosítvánnyal ren­delkezik. Nevezni a helyszí­nen, reggel 9 órától lehet, a nevezési díj ezer forint. Nem volt gond • Munkatársunktól A Szegedi Asztalitenisz Club a férfi NB III-as baj­nokság legutóbbi fordulójá­ban a Szarvasi Kőrös SE csapatát 13:5-re verte. A Ti­sza-partiak pontszerzői: Föl­di, dr. Kancsár és Lukács (3­3), Szabó (2), valamint a Földi-Szabó és a Szemend­ri-dr. Kancsár párosok. Az ifik veresége • Munkatársunktól NB ll-es ifjúsági labdarú­gó-mérkőzésen, Hatvanban: Hatvan-SZEAC 1-0 (1-0). SZEAC: Halász ­Nagy, Palotás, Tóth I., Ge­recz - Erményi (Farsang), Radics, Makra (Szabó) ­Lantos, Balázs (Driesner), Krisztin (Gyenes). Edző: Tóth Győző. Jók: Tóth L, Gerecz, Radics, Lantos. Arany Zalából • Munkatársunktól Szombathelyen rendezték meg a közelmúltban az egyetemek és főiskolák röp­labdacsapatainak országos döntőjét. A négyes tornát a szegedi Juhász Gyula Tanár­képző Főiskola gárdája nyer­te meg. A Tisza-partiak a győri műszaki főiskolát és a Testnevelési Egyetemet 3:0­ra, a Műszaki Egyetemet 3:2-re verve, a dobogó tete­jére állhattak. A győztes csa­pat: Puha, Árva, Fritz, Varga T., Csíkos, Nagy F., Győri, Rózsavölgyi, Kása, Berkes, Hegedűs, kísérő tanár: Pun­gor Miklós. A torna legjobb támadó ütőjátékosa Csíkos Gábor, mtg a legjobb feladó­ja Kása Róbert lett. Nyit a Sportuszoda • Munkatársunktól A Szeged Városi Sport­igazgatóság közlése szerint a Sportuszoda a felújítási munkálatok befejezése után május 2-án, szombaton nyit­ja meg űjra kapuit. Hárompontos verseny • Munkatársunktól Holnap, 14 órakor az új­szegedi Fő fasori általános iskolában hárompontos do­bóversenyt rendeznek, mely­re a helyszínen lehet jelent­kezni. Pusztított a Tornádé