Délmagyarország, 1998. április (88. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-20 / 92. szám

HÉTFŐ, 1998. ÁPR. 20. A DÉF SPORTJA III. Csökkent a Bordány előnye labdarúgó megyei II. a. • Tudósítóinktól A bajnokság 24. for­dulójában a Tiszasziget kihasználta, hogy a lista­vezető Bordány szabad­napos volt, így már csak két pont választja el egy­mástól a két csapatot. Maros-Dömper Deszk-JATE 3-1 (2-0) Deszk, 300 néző. Vezette: Kónya. Maros-Dömper Deszk: Horváth - Ladányi (Dobó), Szalai, Pördi, Ménesi, Mak­ra, Zakar, Dékány, Valkai (Harczel), Széli, Sajtos (Gur­mai). Edző: Zakar Sándor. JATE: Bíró - Kovács, Csigér, Röst, Tóth, Cs. Tóth, Lajkó (Tóth N.), Pápai (Bar­czi), Kádár, Vass, Balogh. Edző: Tóth Károly. A hazaiak gyenge játékuk ellenére is biztosan győztek. Gólszerzők: Valkai (2), Dékány, ill. Kádár. Jók: Ménesi, Valkai, Saj­tos, ill. Röst, Cs. Tóth, Vass. Szentmihály- UTC 6-2(5-1) Szentmihály, 200 néző. Vezette: Tari. Szentmihály: Eleven ­Nővé (Bodó), Horváth, Ka­szab (Bondár), Ferenczi, Cságrány, Oleár, Ugrai (Cse­hó), Tari, Ördögh, Lehota (Bozsák). Edző: Lehota Ist­ván. UTC: Pálfi (Kovács) ­Meszes (Túri), Katona, Ud­vari, Murányi, Kácsor, Tóth (Aradi), Szabó, Zsarkó (Makra), Berkó, Miklósi. Edző: Vitális Imre. A két együttes között osz­tálykülönbség mutatkozott. Gólszerzők: Tari (3), Ör­dögh, Horváth, Lehota, ill. Miklósi, Berkó. Kiállítva: Miklósi. Jók: Tari, Ördögh, Leho­ta, Oleár, Cságrány, ill. Ud­vari. Tanárképző­Szegvár 1-0 ((Hí) Kisstadion, 50 néző. Ve­zette: Bálint. Tanárképző: Mindák ­Demeter, Galambos, Huszka, Czenky (Magasi), Lukács, Gombkötő, Szajkó, Kiss, Ku­bát, Kovács (Antal, Balogh). Edző: dr. Miskolczi József. Szegvár: Bán - Kanalas, Molnár, Vfgh, Jancsovics, Márton (Gila), Rajos (Bujdo­só), Szabó, Kádár, Tolnai (Farkas Zs.), Terbán. Edző: Szécsényi András. Értékes győzelmet aratott a Tanárképző. Gólszerző: Kiss. Jók: Galambos, Szajkó, Demeter, Huszka, ill. Bán, Molnár, Kádár, Szabó. Tömörkény­Apátfalva l-l (0-1) Tömörkény, 100 néző. Vezette: Veres I. Tömörkény: Papp Z. ­Kiss, Túri, Szalai, Ambrus, Horváth (Szabó), Gémes (Ki­rí), Papp L., Rácz J., Rácz Cs., Pozsár. Edző: Váradi Ist­ván. Apátfalva: Jung - Mátó L., Varga, Szopori, Bartucz, Keresztúri, Mátó G., Sóki I., Sóki II., Károlyi, Köteles. Edző: Sóki József. A hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. Gólszerzők: Rácz J., ill. Szopori. Kiállítva: Szopori. Jók: Szalai, Rácz J., Po­zsár, ill. Jung, Mátó G. Ifjúságiak: Tömörkény­Apátfalva 3-3 Szatymaz­Fábiánsebestyén 3-1(3-0) Szatymaz, 100 néző. Ve­zette: Juhász, Szatymaz: Tóth Z. - Pos­ta, Horváth, Újvári, Szanka, Arany, Hegyesi, Zsemberi S., Kocsis R., Toldi, Kádár. Edző: Hegyesi László. Fábiánsebestyén: Bertus - Harkai, Simái, Györgyi Cs. (Bagi), Kovács T., Varjas, Bódi, Györgyi S„ Verők, Györgyi L., Határ (Kovács R.). Edző: Pataki Antal. Küzdelmes mérkőzésen tartotta otthon a pontokat a Szatymaz. Gólszerzők: Kocsis R., Toldi, Hegyesi, ill. Kovács T. Kiállítva: Újvári. Jók: Horváth, Hegyesi, Tóth, Szanka, Toldi, ill. Si­mái, Harkai, Kovács T. Ifjúságiak: Szatymaz-Fá­biánsebestyén 4-2 Csanádpalota­Üllés-Domafa 2-1 (0-0) Csanádpalota, 200 néző. Vezette: Bokor. Csanádpalota: Doktor ­Zielbauer, Hadobás, Juhász, Sebők, Halász (Pécsi), Gyu­ris, Csókás, Szekeres (Stranszky), Varga (Nagy Z.), Vörös. Edző: Erdélyi Csaba. Üllés-Domafa: Baranyás (Dobó) - Tóth-Szeles G. (Csányi), Balassai, Szekeres, Varga G., Kertész, Kiss (Csurgó), Rózsi, Szélpál, Pe­ták, Tóth-Szeles T. Edző: Tóth-Szeles Tibor. A tartalékosan felálló ha­zai csapat megérdemelt győzelmet aratott. Gólszerzők: Varga, Sebők, ill. Peták (I l-esből). Jók: Sebők, Vörös, Hado­bás, ill. Kertész, Varga, Szél­pál. Ifjúságiak: Csanádpalo­ta-Üllés-Domafa 7-2 Tiszasziget­Székkutas 3-1 (0-1) Tiszasziget, 100 néző.Ve­zette: Bán. Tiszasziget: Ökrös - Áb­rahám, Kovács, Ágoston (Kéri), Molnár, Tóth, Vass, Lázár (Csáki), Jaksa (Lesz­nek), Papp, Miksi. Edző: Kántor Ferenc. Székkutas: Szabó - For­rai T., Kiss J., Forrai L., Hor­váth Cs., Dóda (Nagy), Gu­lyás (Konkoly), Forrai S. (Hegyi), Lajos, Horváth Z. (Takács), Kiss L. Edző: Se­gesvári Csaba. Jobbak voltak a házigaz­dák. Gólszerzők: Tóth, Miksi, Kovács, ill. Dóda. Jók: Tóth, Ábrahám, Ko­vács, Molnár, Kéri, ill. Fórra T„ Dóda, Lajos. Ifjúságiak: Tiszasziget­Székkutas 0-2 Földeák-Zsombá 3-2 A találkozóról nem érke­zett tudósítás!... • A bajnokság állása 1. Bordány 23 17 3 3 71-19 54 1 Tiszasziget 23 17 1 5 65-21 52 3. Deszk 24 15 4 5 62-36 49 4. Szentmihály 24 II 8 5 65-32 41 5. Ullés-Domafa 24 12 4 8 48-40 40 6. UTC 24 12 2 10 46-55 38 7. Fábiánseb. 23 10 5 8 57-48 35 8. Apátfalva 23 10 3 10 55-49 33 9. Szatymaz 23 8 6 9 44-44 29 10. .Szegvár 23 8 5 10 41-54 29 11. Székkutas 24 9 2 13 41-55 29 11 Földeák 23 7 7 9 52-58 28 13. Zsombó 24 6 7 11 40-61 25 14. Tanárképző 23 6 6 11 38-53 24 15. Csanádp. 23 5 6 12 2548 21 16. JATE 23 6 2 15 27-63 20 17. Tömörkény 23 1 7 15 30-67 10 • A következő forduló pá­rosítása. Április 25. (szom­bat), 16 óra: UTC-Földeák, Fábiánsebestyén-Tömör­kény. Április 26. (vasárnap), 16 óra: Zsombó-Tiszasziget, Szentmihály-JATE, Üllés­Domafa—Maros Dömper Deszk, Szegvár-Csanádpalo­ta, Apátfalva-Tanárképző, Bordany-Szatymaz. Szabad­napos: Székkutas. Aerobikhetek • Munkatársunktál Április közepétől május derekáig tart Szegeden az a sportági akció, amely az aerobikhetek keretében zaj­lik. A rendezvény helye a Rókusi I. számú általános iskola (Kossuth Lajos sgt. 37.), ahol keddenként (ápri­lis 21-én, 28-án, május 5-én és 12-én) 17.30-tól bemuta­tók szerepelnek a program­ban. A Béghin Say, cukor­ipari termékeket előállító vállalat támogatását élvező akcióra egy, a cég által for­galmazott áru kivágott emb­lémájával lehet belépni. Az áprilisi utolsó összejövetel vendége Szloboda Eva Eu­rópa-bajnok aerobikos okta­tó lesz. Május 12-én pedig fitt-ballból láthatnak ízelítőt az érdeklődők az oktatási intézmény tornacsarnoká­ban. Savanyú a Meggy? kispályás labdarúgás • Munkatársunktól Az Első Beton kispályás labdarúgócsapata az NB I­ben hazai pályán fogadja a Diósgyőri KFC-Meggy Bor­sod Zöldért együttesét. Az újszegedi Sportcsar­nokban ma, 20 órakor kez­dődő összecsapás tétje a ha­zaiak szempontjából a ki­esés elkerülése, hiszen Mah­lerék már régóta a veszélyes zónában tartózkodnak. Az első tavaszi, hazai győzelem megszerzéséhez azonban nagyon „kaparniuk" kell a szegedieknek, mert a vendé­gek a táblázaton elfoglalt helyezésük ellenére sok kel­lemetlenséget okoztak már az éllovasoknak. A miskolciak a kilence­dik helyen állnak a bajnok­ságban, hat pontra a Beton­tól. Az némiképp biztató le­het a hazaiak szempontjá­ból, hogy a Meggy a harma­dik legtöbb gólt kapta az ed­digi fordulókban, összesen 143-at. Vágó-statisztika: nulla gól... A 29. percben Stefanov (sötét mezben) nagy helyzetben sem tudott a kapuba találni. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgó NB l/B Nyíregyháza­Szeged-Dorozsma 5-0(3-0) Nyíregyháza, 3500 nézö. Vezette: Bukovics (Kurmai, Zvolenszky) Nyíregyháza: Vadon ­Barna M., Szatke, Cap ­László, Kondora, Kirch­mayer, Karkusz, Göncz ­Milosevics, Capatina. Edző: öze Tibor. Szeged-Dorozsma: CSEHÓ 5 - VARGA 4, Szabó T. 4, UDVARI 5 ­BARNA G. 5, STEFANOV 5, KRAJCZÁR 4, POLON­KAI 5, PELLES 6 - MOL­NÁR 4, KENESEI 4. Edző: Vágó Attila. Csere: Karkusz helyett Koltai a 22., Szabó T. he­lyett TÓTH-KOVÁCS (4) a szünetben, Kirchmayer helyett Bessenyei a 63., Barna G. helyett KO­VÁCS P. (-) a 65., Barna M. helyett Unchiás a 72. Molnár helyett SÜLI (-) a 80.percben. Gólszerző: Kirchmayer a 21., Capatina a 30. és a 75., Milosevics a 38. és a 68. percben. Sárga lap: Varga a 21., Stefanov az 58., Koltai a 60. percben. Kiállítva: Koltai a 87. percben. Szögletarány: 2:5 (1:0) 5. perc: Milosevics húzott el a bal szélen, majd ponto­san középre emelt, de a jól érkező Capatina kapáslövése a kapu fölött zúgott el. 21. perc: László hagyta faképnél szinte az egész do­rozsmai védelmet, amikor a kaputól mintegy 18 méterre Varga hátulról elkaszálta. A szabadrúgásnak Kirchmayer állt neki, s a rosszul felálló sorfal fölött a bal felső sarok­ba csavarta a labdát, 1-0. 29. perc: Udvari nyomult fel a bal oldalon, majd ponto­san Stefanov elé ívelt. Vadon kiindult a kapujából, majd megtorpant, ekkor a közép­pályás mintegy tíz méterről lőtt, de a hazai portás lábbal, nagy bravúrral védett. 30. perc: Milosevics a ka­punak háttal állva játszott a 16-oson belülre, ahol a rövi­den elrúgott labdát Capatina először fejjel lekezelte, majd mintegy 16 méterről lőtt, s a játékszer a kapufáról pattant a gólvonalol túlra, 2-0. 36. perc: Újra a nagy kedvvel és formában játszó Milosevics indította az akci­ót. Ismét Capatina elé passzolt, aki kapura lőtte a labdát, de Csehó kitűnő ér­zékkel hárított. 37. perc: Kondora cselso­rozata után a dorozsmai há­lóőr újra bravúrosan mentette meg kapuját a góltól. 38. perc: Kirchmayer jobb oldali szögletét Cap küldte középre, ahol Szatke lyukat rúgott, de érkezett Mi­losevics, s ő mintegy három méterről kilőtte a jobb sarkot, 3-0. 68. perc: Capatina Ívelte be balról a megítélt szabadrú­gást, s a teljesen üresen ma­radt Milosevicsnek nem ke­rült nagy fáradságába, hogy a léc alá fejelje a labdát, 4-0. 75. perc: Korszerű, gyors akciót vezetett a hazai gárda. Milosevics egy csel után ki­ugratta Capatinat, aki, habár botladozott a 16-oson belül, végül lekezelte a labdát és a tehetetlen Csehó mellett megszerezte csapata ötödik gólját, 5-0. 85. perc: Az előre húzódó Cap Milosevics elé játszott, aki alaposan becsapta Tóth­Kovácsot, de lövését Csehó hárítani tudta. 86. perc: Süli minegy 18 méterről tette próbára Vadon éberségét, de a nyírségi ka­pus szögletre öklözte a lö­vést. 87. perc: Koltai kézzel ütötte el a labdát, s azért sár­ga lapot kapott. Mivel volt már neki egy ilyen színű lap­ja, következett a piros és me­hetett idő előtt zuhanyozni. A Szeged-Dorozsma azzal a szándékkal érkezett a nyír­ségi fővárosba, hogy két si­kertelen meccs után végre győztesként hagyja el a pá­lyát. Ennek érdekében a gár­da szinte teljes mértékben le­tett a védekezésről, s az első perctől kezdve vakon roha­mozott. A hazaiak hamar észrevették ezt, s okos passzokkal fokozatosan nyo­multak előre. A vendégek nem rohamoztak rosszul, csak a védők játszottak csap­nivalóan. E játékrész két talá­lata pontrúgásból született, de a kettő mellett volt egy akciógól is. Szünet után sem adták fel támadójátékukat a zöld-fe­hérek, Polonkai és Pelles ré­vén számos akciót vezettek, de ezek kevés veszélyt jelen­tettek Vadon kapujára. An­nál inkább a Milosevics-Ca­patina duó a másik kapura. Szinte minden megmozdulá­suk gólt rejtett magában. Vé­gül is a nyílt játék a szegedi­ek számára katasztrófával ért fel, hiszen a csapat el­szenvedte eddigi legsúlyo­sabb vereségét az NB I/B­ben. Őze Tibor: - Utolsó erőtartalékainkat is mozgó­sítva, határozottabb kapu előtti játékunknak köszönhető a fölényes győzelmünk. Vágó Attila: - Tudom, nevetségesen hangzik, mégis azt kell mondanom, hogy a mezőnyben gyengélkedő Nyíregyházát több góllal kellett volna megverni. Még­is megérdemelten nyertek a hazaiak, mert a pontrúgása­ik és a kapu előtti határo­zottságuk öt gólt eredménye­zett. Gratulálok nekik, kívá­nom, hogy jussanak az első osztályba. P. Sándor József További eredmények: III. ker. TVE-Kecskeméti FC 2-0 (2-0), Szolnoki MÁV -Csepel SC 0-0, Érd-Tiszavasvári 2-2 (2-1), Kaba-Nagykanizsai Olajbá­nyász 3-0 (0-0), Matáv Sopron-Pécs 1-0 (0-0), Ti­szaújváros-Dorog 1-0 (0-0), Kaposvár-Soproni FAC 2-1 (2-0), Salgótar­ján-Paks 1-0 (0-0), KOm­Ió-Dunaferr0-1 (0-1). • Az NB l/B állása 1. Nyfregyh. FC 2. III. kcr. TVE 3. Matáv Sopron 4. Dunaferr 5. Érd 6. Nagykanizsa 7. Salgótarján 8. Soproni FAC 9. Kaposvár 10. Dorozsma 11.Kaba 12. Pécs 13. Kecskemát 14. Szolnok 15. Paks 16. Tiszavasvári 17. Komló 18. Csepel 19. Tiszaújváros 20. Porog 30 18 9 ] 30 17 7 6 30 ló 7 7 30 17 7 6 30 12 10 8 29 14 4 11 30 12 7 II 30 II 10 9 30 12 7 II 30 11 9 10 30 II 8 11 30 9 II 10 30 II 5 14 30 9 9 12 8 12 10 7 II 12 8 4 18 6 8 16 7 4 19 5 7 17 51-17 63 65-29 58 55-27 55 46-26 52 48-35 46 40-36 46 36-36 43 31-33 43 34-44 43 47-44 42 31-28 41 26-25 38 29-39 38 37-48 36 24-28 34 26-38 32 26-55 28 2243 26 32-57 25 24-42 22 A következő forduló pá­rosítása. Április 25, szom­bat, 17 óra: Pécs-Tiszaűjvá­ros, Soproni FAC-III. ker. TVE, Doro|-Komló, Szol­nok-Érd. Április 26, va­sárnap, 15 óra: Dunaferr­Nyíregyháza, 17 óra: Cse­pel-Szeged-Dorozsma, Kecskemét-Matáv Sopron, Nagykanizsa-Kaposvár, Paks-Kaba, Tiszavasvá­ri-Salgótarján. Sz-Drink Bt. MESZES ENIGMA INVEST EURO-TAXI Dohány-, Italáru Nagyker. MARK Értékpapír­EURO-TAXI Makó, Szentes személyszállító forgalmazó Rt. vízilabda Döntőben a Fradi! • Munkatársunktól Az FTC-Vitalin férfi vízi­labdacsapata óriási bravúrt ért el: Matajsz Márkék KEK-elődöntő visszavágón, Rómában harcolták ki a fi­náléba jutást. A zöld-fehér együttes a hazai egygólos győzelme után döntetlent (9-9) játszott a Benedekkel felálló olasz gárda, az Ina Assitalia Roma ellen. A re­mek teljesítmény fényében még inkább felértékelődik a Tabán Trafik Szeged hétközi népligeti döntetlenje (7-7). A kupadöntőben a görög Olympiakosz csapatával ta­lálkoznak Godova Gábor edző tanítványai. Nem ment ilyen jól a LEN-kupa-elődöntőben a Vasas-Plaket együttesének. Tóth Frankék már hazai kör­nyezetben is két góllal alul­maradtak a horvát Jadran Split csapatánál, s így már csak a csoda segíthetet az angyalföldieken. Nos, ez el­maradt, a dalmátok a vissza­vágón is jobbnak bizonyul­tak (10-7). A finálé nem le­het unalmas, hiszen a Jadran azzal a jugoszláv Partizan Beograddal méri össze ere­jét, amely az elődöntőben az exszegedi Fodor Rajmund gárdáját, a Carifi Florentiát búcsúztatta... A Bajnokok Ligájának Kék-csoportjában a BVSC­Westel 06 60 elszenvedte harmadik csoportbeli veresé­gét. A Gerendás-fiúk a Mla­dost Zagreb otthonában vol­tak kénytelenek fejet hajtani (9-8). Egyre kisebb a való­sztnűsége annak, hogy Mé­száros Csabáék tagjai lesz­nek a legjobb „négyek ban­dájának".