Délmagyarország, 1998. április (88. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-14 / 87. szám

IV. A DÉL SPORTJA KEDD, 1998. ÁPR. 14. Totó­eredmények • Budapest (MTI) A totó 15. heti szel­vényén szereplő mérkő­zések eredményei: 1. Vasas­Kispest l-l X 2. Schalke 04­VfB Stutt. 3-4 2 3. B. München­1860 Münch. 3-1 1 4. Koma­Inter. 1-2 2 5. Vác-MTK 1-0 1 6. Gázszer FC­Diósgyőr 1-0 1 7. Siéfok­Újpest l-l X 8. 1. FC Köln­Karlsruhe 0-1 2 9. Hertha BSC­Bremen 0-2 2 10. Wolfshurg­Levcrkuscn 1-0 1 11. Milan­Atalanfa 3-0 1 12. Brcseia­I.azio l-l X 13. Fiorentina­Vicenza l-l X plusszmérkőzés: 14. Rangcrs­Celtie 2-0 1 Mi lesz veled, HVSC? Totó­nyeremények 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. A követ­kező hétre átvitt nettó nyere­ményösszeg 16 millió 382 ezer 345 forint. 13 találatos szelvény nem volt. A következő hétre át­vitt nettó nyereményösszeg 13 millió 105 ezer 876 fo­rint. 12 találatos szelvény 19 darab, nyereményük egyen­ként 207 ezer 222 forint. A 11 találatos szelvé­nyekre egyenként 16 ezer 70 forintot, a 10 találatos szelvények­re egyenként 3207 forintot fizetnek. Góltotó: 4 találatos nem volt. A következő hétre átvitt nettó nyereményösszeg 404 ezer 516 forint. 3 találatos 38 darab, nye­reményük egyenként 3916 forint. Bronzcsata: Medikémia­Dunafferr röplabda • Munkatársunktól Kialakultak a férfi röplab­da-bajnokságban az utolsó csaták párjai. A Pini-Kapos­vár SE, miután Dunaújvá­rosban 3:0-ra legyőzte a Du­naferr együttesét, bejutott a fináléba, ahol az NYVSC­Szabolcs Gabona lesz a so­mogyiak riválisa. A Mediké­mia Szeged így a Dunaferr­rel mérkőzik majd a bronzé­remért. A Pick a Frenben • Munkatársunktól A Fren Club sportkávéhá­zának (Szeged, Mikszáth Kálmán utca 20., második emelet) ma, 18 órakor a Pick Szeged bajnoki és Magyar Kupa-bronzérmes felnőttgár­dája és az ifi pontvadászat­ban aranyat nyerő együttes lesz a vendége. A játékosok, edzők és vezetők igyekeznek majd Bárok István műsorve­zető kérdéseire válaszolva hű képet rajzolni a '97/98-as idényről. Tary (labdával a kezében) kiválóan irányította a szentesi csapatot. (Fotó: Gyenes Kálmán) vízilabda • Munkatársainktól A férfi vízilabda OB I 13. fordulójában egyik Csongrád megyei csa­patnak sem sikerült be­gyüjtenie hazai meden­cében a két pontot. Az előrehozott találkozón a Tabán Trafik Szeged a BVSC-től kapott ki, a Kontavill Szentesi VK az FTC-tól, míg a kiesési rangadón a HVSC V-Ta­bac a MAFC-tól. Kontavill Szentesi VK­RC-V italin 9-12 (3-4, 3-3, 2-4, l-l) Szentes, 500 néző. Vezet­te: Koós, Urbán. Kontavill Szentesi VK: Horváth - Ibolya 1, Kiss 1, Dongó T., TARY, PITI L. 3, Magyar 1. Csere: dr. Dongó L. 1, Komlósi, Zentai 1, Or­bán 1, Torday: Edző: Kádár József. Gól - emberelőnyből: 9/6, ill. 9/5. Rögtön az első hazai táma­dásnál emberelőnyhöz jutot­tak a hazaiak, amit nem tud­tak kihasználni. Majd Szé­kely révén megszerezte a Fradi a vezetést, amit Ma­gyar kiegyenlített, l-l. Az­tán az exszentesi, Matajsz Márk iratkozott fel a góllö­vőlistára, de még ezt is egyenlíteni tudta embere­lőnyből Kiss, 2-2. Két Fradi gól következett, s a Konta­vill erre már csak eggyel „válaszolt", 3-4. A második negyedben érthetetlen mó­don túljáratták a labdát a ha­zaiak, s az önbizalmukat a zöld-fehérek két gyors talá­lata hozta vissza. Előbb Zen­tai, majd dr. Dongó L. szépí­tett, majd Piti L. második gólja nagyon közel hozta a Kurca-partiakat a fővárosi­akhoz, 6-7. A harmadik hét percben Matajszot valamelyest sike­rült a szentesieknek kikap­csolniuk, ám Péter Imre két­szer is tisztán maradt, köz­ben Orbán bombagólja ra­gadtatta tapsra a félezer szentesit, 7-9. Folytatódott a hazai csapat kishitűsége a zöldek ellen, pedig ezen a délutánon az egyik pontra igazán jók lehettek volna... Az utolsó negyedben a Fradi már a háromgólos előny megtartására törekedett, s ezt a döntetlennel végződött utolsó hét percben sikerült is neki, 9-12. Kádár József: - Egyetlen pozitívumunk, hogy az ember­előnyeinket viszonylag jól ki­használtuk... HVSC V-Tabac­MAFC4-8 (l-l, 2-0, 0-5, 1-2) Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: dr. Kiss O., Vajda. HVSC: Bólya - Lehmann 1, Kresák, dr. Vörös 1, Ki­rály, Kasza, Avar. Csere: Lehota, Hajdú, Nagy S., Ju­hász 2, Németh. Edző: Leff­ler Gyula. Gól - emberelőnyből: 10/1, ill. 6/1. Az első negyedben mind­két gárda roppant idegesen játszott. A vásárhelyiek a já­tékrész közepén dr. Vörös góljával szereztek vezetést, ám a vendégek nem sokkal később egyenlítettek. A má­sodik hét perc a házigazdák elképzelése szerint alakult. Lehmann és Juhász távoli lövéseivel két gólra nőtt a különbség, s ez túlzottan megnyugtatta a HVSC játé­kosait. Rengeteg kecsegtető lehetőséget ügyetlenkedtek el, s ahogy lenni szokott, ez megbosszulta magát. A tér­félcserét követően már a MAFC irányította a játékot, villámgyors támadásaikkal rendre zavarba hozták a ha­zaiakat, ráadásul a fővárosi­ak kíméletlenül belőtték a helyzeteket. Pillanatok alatt megfordították az ered­ményt, sőt tetemes előnyhöz is jutottak. A vásárhelyiek lélekben is feladták a küz­delmet, szinte alig lőttek a vendégek kapujára. Az utol­só negyedben talán még fel­zárkózhatott volna a pálya­választó csapat, ám kettős emberelőnyből - amikor a vendégek kapusa is ki volt állítva - sem tudtak betalál­ni... Leffler Gyula: - Sajnos amire készültünk, azt nem si­került megvalósítani. A játé­kosaim megijedtek a lehető­ségtől... • A bajnokság állása 1. Vasas 13 11 2 ­144- 85 24 2. BVSC 13 11 2 _ 153- 99 24 3.UTE 13 10 _ 3 123- 67 20 4. FTC 13 8 3 2 123- 82 19 5. Bp. Spart. 13 7 2 4 108- 80 16 6. Szeged 13 7 1 5 112-105 15 7. MAFC 13 4 1 8 78-123 9 8. Szentes 13 3 2 8 94-110 8 9. Szolnok 13 3 2 8 82-110 7 10. Eger 13 2 2 9 83-120 6 ll.OSC 13 2 1 10 78-123 5 12. HVSC 13 1 ­12 62-137 2 Avas" teljesítmény ## röplabda Szegedi DRE­Miskolci VSC 1:3 (7,-7,-9,-11) Extraliga, rájátszás az 5-8. helyért, női mérkő­zés. Szeged, 150 néző. Vezette: Kovács G., Sza­bó F. Szegedi DRE: Komáro­mi, Kiss E., Székelyhídi, Kiss K., Huff, SZÉL. Cse­re: Vakulya, Németh, Léderer. Edző: Nagy At­tila. Miskolci VSC: BARTEK­NÉ TÓTH CS., DOBOS, Sl­KE, GERGELYFI, Pallós, Puskás. Csere: Szurkos. Edző: Buza Attila. A hazai lila-zöldek esé­lyeit növelte, hogy az Avas­hegy városának gárdájából sérülés miatt hiányzott a standard feladó, Irina Ba­zan. Az első szett ennek megfelelően alakult, s a rendkívül alacsony termetű vendégekkel szemben jó nyitásokkal és pontot érő r jé* fim >U 1 ^L * Nagy Attila edzőnek nem sikerült megtalálnia a nyerő taktikát a nagyon lelkesen röpiző miskolciak ellen. (Fotó: Schmidt Andrea) ütésekkel pillanatok alatt 8:l-re elhúztak a Tisza-par­tiak. Az újoncon az időkérés sem segített, s Komáromi már az első szettlabdát érté­kesítette. A hasonló folyta­tás elmaradt, sőt... A máso­dik felvonás első két pontját a „vasutas" hölgyek szerez­ték, a Szeged fordított (3:2), s a szett közepéig együtt ha­ladtak a csapatok. A DRE 7:6-nál vezetett utoljára ­helyesen: több pontot nem is szerzett - és a Miskolc Ger­gelyfi és Sike vezérletével menetelt az egyenlítés felé, de Puskás is kitűnően tüzelt, Pallós pedig jó szervákkal sújtott le. A folytatásban sem lett rendezettebb a Sze­ged játéka és a Bazant kivá­lóan helyettesítő Dobos E. irányította MVSC 9:2-re „meglépett" a házigazdák­tól. A Nagy-tanítványok ki­csit összekapták magukat, de ez is csak arra volt elég, hogy 5:9-re felzárkózzanak. Ha ebben a játszmában nincs Szél Márta, aki jó üté­sekkel és ügyes magoldá­sokkal tartotta versenyben csapatát, akkor... A negye­dik játékrészt is a nagyon színvonalas mezőnymunkát bemutató, dinamikusan és pontosan támadó Miskolc kezdte jobban (0:3), de 4:5­nél még felcsillant a re­mény. Sőt, a hazaiak kihasz­nálva a borsodiak hibáit, előbb egyenlítettek (9:9), majd a vezetést is átvették, 10:9. De ismét jöttek a kis Dobos jó szervái és Ger­gelyfi hatalmas bombái... Buza Attila: - Határta­lan lelkesedésünk mellett an­nak köszönhettük sikerünket, hogy kiiktattuk a játékból a hazaiak két „vágóját" Szélt és Kiss Katit. Nagy Attila: - Minősít­hetetlenül játszottunk! Men­tő körülményeket nem tudok, de nem is akarok találni. A párharcot 2:l-re a Mis­kolci VSC nyerte. A folyta­tásban az MVSC az 5. he­lyért játszhat a Vasassal, míg az SZDRE 7. helyért küzd meg a Pulzussal. Imre Péter Csak a lányok győztek kosárlabda A három Csongrád megyei kosárlabdacsa­pat közül, csak a Szeged KE női együttese tudott nyerni a bajnoki találko­zóján. A Hódmezmező­vásárhelyi KE férfi gár­dája még pénteken szenvedett vereséget Debrecenben, míg a Sze­deák-Akuterm KE csapa­ta szoros csatában ma­radt alul Dombóváron. A Szeged KE hölgyei, Csa­pó utolsó másodpercben szerzett találatával dia­dalmaskodtak Nagyka­nizsán. Dombóvár­Szedeák Akuterm KE 87-80 (33-39) Férfimérkőzés, Dombó­vár, 500 néző. Szedeák: Jáhni (15), Bú­zás (9), CARRINGTON (26), NYILAS (13), Pávlicz (4). Csere: Havasi (8/6), Vi­taszek (5), Szil (-), Drahos (-), Kiss (-). Edző: Molnár Csaba, Bonifert Domonkos. A múltheti hazai siker után a Szedeák remek han­gulatban várta a találkozót a vidéki kosárlabdázás egyik fellegvárában. A harmadik perctől a szegedi gárda át­vette a játék irányítását, s Nyilasék akarata érvénye­sült, sőt a kilencedik percben már tíz ponttal vezettek. Az első félidő végén is a Szede­áknál volt az előny. A máso­dik játékrészben a hazaiak alaposan rákapcsoltak, s a hárompontosaiknak köszön­hetően átvették a vezetést. Az utolsó pillanatokig hihe­tetlen szoros volt a találko­zó, mert egy perccel a vége előtt is csak három ponttal vezetett a hazai gárda. Hiába próbáltak meg mindent a szedeákosok, a büntetőpár­bajból a Dombóvár került ki győztesen. Molnár Csaba: - Rossz felfogásban játszó Szeged kapott ki a távolról nagyon jól dobó hazai együttestől. Nagykanizsa­Szeged KE 62-64 (30-24) Női mérkőzés, Nagykani­zsa, 200 néző. Szeged KE: KASZAB (11), ZSEMBERI (12), MI­SIK (13/6), CZIRJÁK (11/3), CSAPÓ (12). Csere: Budanovics (5/3), Nemes (-), Láng (-), Szép (-), Zsemberi A. (-). Edző: Do­mokos Mihály, Láng Imre. A szegedi gárda szerezte az első kosarat a régi rivális otthonában, majd a vezetést is a kezükben tartották az el­ső játékrész 17. percéig. Ek­kor a hazaiak többször jól dobtak távolról, így hatpon­tos vezetéssel tértek pihe­nőre. A második félidőben nagyot javult a vendégek já­téka, s ennek köszönhetően ismét a szegedi együttes ve­zetett. A véghajrában óriási lett a feszültség, ugyanis fej-fej mellett haladt mindkét csa­pat, sőt fél perccel a vége előtt, a kanizsaiak vezettek. Ekkor Csapó lépett elő fő­szereplővé, s előbb egyenlí­tett, majd az utolsó másod­percekben szerzett találatá­val a győzelmet is megsze­rezte a Szeged KE. Domokos Mihály: - Na­gyon örülök, hogy ezen a ta­lálkozón a csapategység do­minált, s a lányok a bajnok­ság egyik legjobb játékát produkálták. Süli Róbert A Kakuszi Kakuszi Ferenc, a szegedi atléták atyja betegágyában, a megyei sportvezetéstói kapott kitüntetéssel. (Fotó: Schmidt Andrea) • Munkatársunktól Kakuszi Ferenc élő legen­da, úgy is írhatnánk - mert neve szinte fogalommá ne­mesült az atlétika világában -, hogy ő A Kakuszi. Feri bácsi már a kilencvenedik évét tapossa; sajnos mosta­nában az ágyat nyomja, de tanítványai és a megye sportvezetői nem feledkez­tek meg róla: a napokban ve­hette át a Csongrád megye sportjáért kitüntetést. A Szegedi VSE-ben kez­dett edzősködni '39-ben és 36 éven át olyan klasszisok sorát nevelte fel, mint Za­rándi László, Trényi Imre, Tégla Ferenc, Antal Andor, Tóth Gyula, Gelei Éva, Grandpierre Csaba, s még hosszasan sorolhatnánk a ne­veket. Érdekesség, hogy Magna (később Mátrai) Sán­dor, a Fradi legendás védője az atlétikát hagyta ott a foci­ért, míg Bárkányi István a futballcipőt váltotta fel a szögesre. Az SZVSE sikeres gyaloglóiskolájának az alap­jait a '60-as években rakta le, s az edzői stafétabotot is egyik „gyalogos" növendé­kének, Antal Andornak adta át '75-ben. Azóta ő termeli az aranyakat. Tanítványainak a kezét a pályán kívül sem engedte el, nemcsak sportolót, hanem embert is akart belőlük fa­ragni. Ha annak a szeretet­nek csak törtrésze visszasu­gárzik most rá, amit egykor adott, biztosan meggyó­gyul...