Délmagyarország, 1998. március (88. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-30 / 75. szám

HÉTFŐ, 1998. MÁRC. 30. A DÉL SPORTJA III. Őrségváltás az élen labdarugó Mt^yti II. o. • Tudósítóinktól A labdarúgó megyei II. osztály hétvégi fordu­lójában a Tiszasziget idegenből is elrabolta a 3 pontot, míg a Bordány otthon botlott a Giiax­Szentmihály FC ellen, így helycsere történt az élen. A JATE meglepő győzelmet aratott az Ul­lés-Domafa ellen, így ki­csit távolabb került a veszélyes zónától. Székkutas­Maros Dömper­Deszk 1-1 (1-0) Székkutas, 200 néző. Ve­zette: Veres. Székkutas: Szabó - For­rai T., Lajos, Forrai L., For­rai S., Dóda, Gulyás, Hajz­linger, Konkoly, Horváth, Papp (Kiss). Edző: Segesvá­ri Csaba. Maros Dömper-Deszk: Horváth - Rózsa, Szalai, Pördi, Dobó T. (Hódi), Dobó Z., Zakar, Dékány, Sajtos, Makra, Valkai (Bagi). Edző: Zakar Sándor. Egyenlő erők küzdelmé­ben igazságos pontosztozko­dás történt. Gólszerzők: Forrai S., ill. Dékány. Kiállítva: Hajzlinger. Jók: Szabó, Forrai S., Dóda, Gulyás, ill. Szalai, Dékány. Ifjúságiak: Székkutas-Maros Dömper­Deszk 2-2 Apátfalva­Tiszasziget 0-2(0-0) Apátfalva, 200 néző. Ve­zette: Pacskó. Apátfalva: Jung - Mátó L„ Faragó, Sóki II. (Sóki I.), Dömötör, Bartucz, Mátó G., Kolompár, Sóki III. (Jani), Károlyi, Köteles (Kereszt­úri). Edző: Sóki József. Tiszasziget: Abonyi ­Miksi (Ábrahám), Kovács, Ágoston, Molnár, Szalai, Vass, Dóra, Jaksa, Papp, Le­indler (Lázár). Edző: Kántor Ferenc. A nyolc emberrel lelkesen játszó hazai csapat nem ér­demelt vereséget. Gólszerzők: Vass, Lázár. Jók: Sóki III., Jung, Mátó G., Mátó L., Bartucz, ill. Molnár, Vass, Lázár. Kiállítva: Kolompár, Fa­ragó, Dömötör. Ifjúságiak: Apátfalva-Tiszasziget 6-0 Szatymaz­Tanárképzö 2-2 (1-2) Szatymaz, 150 néző. Ve­zette: Kertész. Szatymaz: Horváth - Új­vári, Hegyesi, Szanka, Ko­csis, Ocskó, Holler (Maros­völgyi), Arany (Kádár), Zsemberi S., Toldi, Tóth. Edző: Hegyesi László. Tanárképző: Mindák ­Demeter, Répás, Galambos, Klem (Balogh), Lukács, Gombkötő (Csaba), Huszka, Szajkó, Kubát (Gyüre), Kiss (Kovács). Edző: dr. Mis­kolczi József. Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen szüle­tett. A találkozó bevételét a volt szatymazi játékos, Far­kas János és családja részére ajánlotta fel a sportegyesü­let. Gólszerzők: Toldi (2), ill. Gyüre, Huszka. Jók: Toldi, Szanka, Újvá­ri, ill. Répás, Mindák. Kiállítva: Szanka. Fábiánsebestyén­Földeák 5-3(3-1) Fábiánsebestyén, 150 né­ző. Vezette: Szekeres. Fábiánsebestyén: Berki - Rózsa, Határ, Harkai, Si­mái, Pataki, Kovács R. (Pe­tő), Kovács T., Györgyi I., Verók, Györgyi L. Edző: Pataki Antal. Földeák: Fésűs - Kurai, Horváth, Szűcs (Dékány), Molnár T„ dr. Grezsa (Ba­jusz), Molnár Zs. (Koczkás), Kurunczi, Veszelovszki, Ko­punovics, Rácz. Edző: Tóth Imre. Gólzáporos mérkőzésen tlz emberrel is jól tartották magukat a vendégek. Gólszerzők: Verók (3), Határ, Györgyi I., ill. Vesze­lovszki, Molnár Zs., Hor­váth. Jók: Verók, Határ, Györ­gyi I., Kovács T., ill. Vesze­lovszki, Kurunczi, Kopuno­vics. Kiállítva: Molnár T. Ifjúságiak: Fábiánsebestyén-Földeák 1-0 UTC-Szegvár 1-0(0-0) Újszeged, 100 néző. Ve­zette: Tari. UTC: Kovács - Aradi (Szalai), Katona, Kakuszi, Udvari, Szabó (Tóth), Murá­nyi, Makra (Túri), Zsarkó, Berkó, Miklósi. Edző: Vitá­lis Imre. Szegvár: Bán - Kanalas, Molnár, Víg, Bárány, Már­ton, Rajos (Farkas), Szabó, Bujdosó (Bánfi), Tolnai, Terbán. Edző: Szécsényi András. Küzdelmes első félidő után, a második 45 percben jobban játszó hazai csapat megérdemelten nyert. Gólszerző: Szalai. Jók: Szalai, Kakuszi, Murányi, ill. Molnár. Ifjúságiak: UTC-Szegvár 2-1 (l-l) Zsombá­Csanádpalota l-l (O-O) Zsombó, 150 néző. Ve­zette: Csende. Zsombó: Kálmán - Vi­kor, Katona (Dudás), Farkas E., Farkas J., Vincze, Lippai (Stefkovics), Gaál, Varga, Soós, Nagyapáti (Bálint). Edző: Vasas Róbert. Csanádpalota: Doktor ­Zielbauer, Sebők, Juhász, Farkas, Szekercés, Gyuris, Csókás, Erdélyi, Varga, Ve­res. Edző: Erdélyi Sándor. A végig támadó hazaiak az utolsó percben 1 l-est hi­báztak. Gólszerzők: Bálint, ill. Erdélyi. Jók: Farkas J., Vikor, Varga, ill. Sebők, Zielbauer, Gyuris. Ifjúságiak: Zsombó-Csanádpalota 6-1 JATE SC­Üllés-Domafa 2-1 (0-0) Szeged, Kertész utca, 50 néző. Vezette: Pálinkó. JATE SC: Simádi - Ko­vács, Tóth K., Tóth N„ Cs. Tóth, Fazekas (Vass), Pápai (Semjényi), Balogh, Csigér, Kádár, Lajkó (Barczi). Edző: Tóth Károly. Üllés-Domafa: Baranyás - Tóth-Szeles G., Babarci, Szekeres, Varga, Kertész (Csányi), Száraz, Kiss, Tóth­Szeles T., Patkó, Csurgó (Rózsi). Edző: Tóth-Szeles Gábor. A második félidei játék alapján megérdemelten győ­zött a JATE. Gólszerzők: Vass (2), ill. Kiss. Jók: Vass, Semjényi, Si­mádi, Cs. Tóth, ill. Varga, Száraz, Patkó. Bordány-GILAX­Szentmihály FC l-l (0-1) Bordány, 200 néző. Ve­zette: Csuka. Bordány: Mihálffy B. ­Simonics, Király, Mihálffy G., Takács (K. Tóth), Szabó A. (Pintér), Kátai, Kószó (Horváth), Mihálffy Zs., Szabó Zs., Cseh (Polyák). Edző: Szabó Zsolt. Szentmihály: Eleven ­Bozsák (Gondár), Horváth, Kaszab, Ugrai, Ferenczi (Ju­hász), Oláh, Pikó (Csehó), Tari, Ördögh, Lehota. Edző: Lehota István. A hazai csapat a kihagyott helyzeteivel pontot ajándé­kozott a második félidőben statisztaszerepet játszó ven­dégeknek. Gólszerzők: Simonics, ill. Tari. Jók: Szabó A., Király, K. Tóth, ill. Eleven, Kaszab, Ferenczi. A bajnokság állása 1. Tiszasziget 20 16 1 3 61-16 49 2. Bordány 21 15 3 3 67-19 48 3. Deszk 21 12 4 5 50-34 40 4. tlllés-Domafa 21 11 4 6 43-34 37 5. UTC 21 11 2 8 42-43 35 6. Szentmihály 21 8 8 5 52-36 32 7. Fábiánseb. 21 9 5 7 54-44 32 8. Apátfalva 21 9 2 10 49-46 29 9. Székkutas 21 » 1 11 38-44 28 10. Szegvár 21 7 5 9 36-51 26 11. Földeák 20 6 6 8 47-52 24 12. Zsombó 21 6 7 8 38-54 24 13. Szatymaz 20 6 6 8 33-37 23 14. JATF. 21 6 2 13 26-56 20 15. Tanárképző 20 4 6 10 34-49 18 16. Csanádpalota 21 4 6 11 23-46 18 17. Tömörkény 20 ­6 14 26-60 6 \ Tömörkény együttese szabadnapos volt • A következő forduló párosítása. Ápri­lis 4. (szombati, 15.30: Tanárképzd-ÜI­lés-I)omafa. UTC-Csanádpalota, Fábi­ánsebestyén-Tiszasziget. Április 5. (va­sárnap), 15.30: Szegvár-JÁTE, Maros Dömper-Deszk-Zsomhó, GILAX-Szenl­mihály FC-Székkulas, Földeák-Bor­dány, Szatymaz-Csanádpalota. Szabad­napos az Apátfalva együttese. Szentesi győzelem rögbi • Tudósítónktól A tartalékos szentesi csa­pat magabiztos győzelmet szerzett az NB II tavaszi fordulójának nyitó mérkő­zésén, a kecskeméti old boys második csapata felett. Szentesi VSC­Kecskemét II. 64-12 A hazai győzelemhez Csanki Sándor 20, Törőcsik Sándor 11, Debreceni János 9, Farkas Zsolt, Szabó Ár­pád, Tímár Ferenc és Tímár Zsolt 5-5, Tóth László és Vi­da-Szűcs Lajos 2-2 ponttal járult hozzá. A Kurca-partiak legköze­lebb hazai mérkőzésen ápri­lis 5-én 15 órától a MÁV­pályán a Székesfehérvár II. csapatát fogadják. Pontokat érő Kenesei-gól Bff XrTr""' Kenesei (a labdával) ismét ellenállhatatlanul játszott. Cselei, átadásai, kapuratörései élményszámba mentek. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgó NB l/B Szeged-Dorozsma -Kaposvár 1-0(1-0) Felső Tisza-parti stadi­on, 1000 nézó. Vezette: Szabó Zs. (Farkas, Kis­pál) Szeged-Dorozsma: DE­METER 6 - SZENTMIKLÓSI 5, SZABÓ T. 6, KOVÁCS P. S - KRAJCZÁR 6 ­BARNA 6, POLONKAI 6, STEFANOV 5, UDVARI 6 ­KENESEI 8, MOLNÁR 5. Edzó: Pataki Tamás. Kaposvár: Ferencz - It­vás. Kelemen, Zahorecz, Szabó M. - Tóth B., Tóth G., Horváth, Bány - Czo­nev, Piri. Edzó: Horváth Lajos. Csere: Piri helyett Kiss a 66., Molnár helyett SZAMOSI (-) a 73., Bány helyett Potpara, Tóth G. helyett Vasics a 74., Ud­vari helyett PELES (-) a 87. percben. Gólszerző: Kenesei a 40. percben. Sárga lap: Kovács P. a 22., Bány a 24., Polon­kai a 31., Krajczár a 37., Piri a 45., Szabó T. az 50., Szabó M. az 58., Ke­nesei a 60. percben. Kiállítva: Kelemen a 63. percben. Szögletarány: 5:4 (0:3) 9. perc: Kenesei kitűnő átadásával Molnár egyedül törhetett kapura, de 10 mé­terről a kifutó kapusba lőtte a labdát. 23. perc: Horváthnak mintegy 17 méterről leadott szabadrúgását Demeter a le­vegőben úszva hárította szögletre. 31. perc: A kapura törő Polonkait a 16-oson belül el­kaszálták, de a játékvezető 11-es helyett sárga lapot adott a dorozsmai fedezet­nek. 40. perc: Kenesei most is nagyszerűen tálalt Molnár elé, aki újból a kifutó kapust találta el, szerencsére az ak­ciót követő Kenesei elé pat­tant a labda, aki mintegy hat méterről biztosan lőtt a háló­ba, 1-0. 50. perc: Kenesei beíve­lését Barna futtából fejelte kapura, de a kaposvári por­tás nagyszerű érzékkel vé­dett. 61. perc: Piri ugrott ki a tétovázó hazai védők között, de elkomplikálta a lehetősé­get és oda lett a nagy hely­zet. 62. perc: Stefanov vezet­te fel a labdát, majd 20 mé­terről lövésre szánta el ma­gát. Az erősen meglőtt lab­dát Ferencz elvetődve háríta­ni tudta. 63. perc: Ki tudja há­nyadszor, az ellenállhatatla­nul játszó Keneseit Kelemen durván felvágta, amiért a já­tékvezető kiállította a kapos­vári védőt. 75. perc: Szentmiklósi kapott jó átadást, de ő is a kifiitó kapusba lőtte a labdát. 80. perc: Barna került nagy gólhelyzetbe, ám kö­zelről sem tudott a hálóba ta­lálni. 89. perc: Kenesei ívelt középre, Ferencz csak érin­teni tudta a labdát, amit Ste­fanov az üres kapura fejelt, de a hátrafutó Itvás a gólvo­nalról menteni tudott. Az első negyedórában in­kább tapogatózó játék folyt a pályán, csak „kóstolgatták" egymást az ellenfelek. Mindkét oldalon sok volt az átadási hiba, így ebben az időszakban csupán egy nagy gólszerzési lehetőség adó­dott. Ahogy teltek a percek, a hazaiak úgy vették át foko­zatosan a játék irányítását. Jöttek a helyzetek is, de ezekből nem tudtak gólt el­érni Molnárék. Egészen a 40. percig kellett várnia a lelkes közönségnek a do­rozsmaiak találatára. Ekkor kevesen gondolták, hogy ez az egyetlen találat dönti majd el a három pont sorsát. Szünet után még fokozó­dott a hazaiak lendülete, s nem túlzunk, amikor azt ál­lítjuk, hogy ha a csatárok és a fedezetek pontosabban lő­nek kapura, és a vendégek portása nem véd olyan nagy­szerűen, több hazai gólt is láthatott volna a közönség, amely a végén lelkesen ün­nepelte kedvenceit. Pataki Tamás: - Végig a kezünkben tartottuk a játék irányítását és ha Ferencz nem véd olyan szenzációsan, akkor nagyobb gólkülönb­séggel is nyerhettünk volna. Horváth Lajos: - A sors igazságtalansága, hogy nem szereztünk pontot. Csapatom végig esélyes volt, akár a győzelem megszerzésére is. P. Sándor Jázsef További eredmények: Nyír­egyháza-III. Kerület 2-0 (1-0), Dorog-Salgótarján <M (0-1), Pécs-Érd l-l (0-0), Soproni FAC-Tiszavasvári 3-0 (1-0), Csepel-Tiszaújvá­ros l-l (l-l), Komló-Soproni Matáv 2-1 (0-1), Dunaferr -Kaba l-l (0-1), Kecske­mét-Szolnok 3-1 (1-0), Nagy­kanizsa-Paks 1-2 (0-1). A bajnokság állása 1. Nyíregyháza 2. III. Kerület 3. Matáv 4. Dunaferr 5. Nagykanizsa 6. Dorozsma 7. Soproni FAC 8. Pécs 9. Kaposvár 10. Érd 11. Kaba 12. Salgótarján 13. Szolnok 14. Kecskemét 15. Paks 16. Komló 17. Tiszavasvári 18. Dorog 19. Csepel 20. Tiszaújváros 25 15 25 14 25 13 25 12 24 13 25 11 25 10 25 » 25 10 25 9 25 9 25 9 25 8 25 25 25 25 24 25 25 8 6 ( 7 » 7 6 9 8 8 6 10 6 10 8 9 4 12 12 6 3 15 9 12 6 14 6 15 3 17 39-12 54 59-25 48 49-22 46 37-24 43 35-26 42 47-35 41 25-26 38 26-21 36 30-10 36 39-31 35 26-27 33 29-31 33 35-43 32 24-34 31 22-23 31 23-45 24 17-33 21 23-38 18 17-38 18 26-54 18 A következő forduló műso­ra. Április /., szerda: Paks­Csepel, Tiszavasvári-Nagyka­nizsa, Szolnok-Soproni FAC, Érd-Kecskeméti TE, Salgó­tarján-Pécs, Hajdúszobosz­ló-Dorog, Kaposvár-Duna­ferr, III. Keriilet-Szeged-Do­rozsma, Matáv Sopron­Nyfregyháza, Tiszaújváros -Komló. Öreg Kéfrtíssy Vendégltí TELE-4 TAXI Sz-Drink Bt. Dohány Italáru Nagyker. Makó, Szentes ZC isktírtísi //«/rfszcsrírc/rt Deák és Majoros az EB-keretben birkózás • Munkatársunktól A kötöttfogású birkózók utolsó EB-válogatóját a fő­városban rendezték. A Sze­gedi Birkózó Egylet három versenyzővel képviseltette színeit, mert az indulás elótt derült ki, hogy Tóth János vírusos fertőzés miatt nem tud szőnyegre lépni. Kocsis Ferenc edző tanít­ványainak versenye a követ­kezőképpen alakult. Kiss Károlynak az 54 kg-ban nem kedvezett a szerencse, hi­szen már az elsó fordulóban kihúzta a súlycsoport eddigi válogatottját, Hamzókot. A mérkőzésük 2:2-es döntet­lennel végződött, de a hosz­szabbításban a szegedi ver­senyző egy ponttal kikapott. A további ellenfeleit legyőz­ve szerezte meg Kiss Károly a bronzérmet. Majoros Istvánnak mind­össze egy ellenfele lett volna az 58 kg-ban, ezért inkább egy súlycsoporttal feljebb indult. De nem esett kétség­be a Tisza-parti birkózó, mert valamennyi riválisát - Rónai (KSC), Lengyel (FTC), Pongrácz (Vasas), Tóth (BVSC) - magabizto­san győzte le, s szerezte meg az aranyérmet. Deák Bárdos Mihálynak igazi ellenfele nem volt a 130 kg-ban. A döntőben a dunaferres Kovácsot 5:0-ra verte. A csapatversenyen a BVSC és a Vasas mögött ­mindössze három verseny­zővel - a harmadik lett a Szegedi BE. Ezzel a versennyel eldőlt, hogy az Európa-bajnoksá­gon induló magyar váloga­tottnak két szegedi. Majoros és Deák B. lesz a tagja. A hét végén Kiss Károly és Kiss Tamás a román sza­badfogású válogatott ellen lép szőnyegre Jászberény­ben.