Délmagyarország, 1998. március (88. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-23 / 69. szám

HÉTFŐ, 1998. MÁRC. 23. A DÉL SPORTJA III. Tömörül az élboly Kenesei újra remekelt Csehó ezúttal is többször védett magabiztosan, kiállítása előtt talán nem kézzel, hanem fejjel kellett volna hárítania. (Fotó: Gyenes Kálmán) l-L II—Amá Mtn.l II . HnnHuiy •agyai ii. a* • Tudósítóinktól A megyei labdarúgó­bajnokság második vonalában a Deszk-Bor­dány rangadó ikszre végződött, nyert viszont a Tiszasziget, s így fel­jebb zárkózott. A Ta­nárképző megkezdte a menekülést a kieső zó­nából, de a Tömörkény még mindig nyeretlenül sereghajtó. Gilax­Szentmihály FC­Fábiánsebestyén 4-1 (3-0) Szentmihály, 200 néző. Vezette: Kónya. Gilax-Szentmihály FC: Eleven - Bozsák, Horváth, Kaszab, Ugrai, Cságrány, Oleár, Pikó, Tari, Ördög, Lehota. Edző: Lehota Ist­ván. Fábiánsebestyén: Berki - Rózsa, Határ, Simái, Har­kai, Pataki, Györgyi L., Ko­vács T., Kovács R., Verók, Györgyi Cs. Edző: Pataki Antal. Nagyszerű első félidő után szép játékkal tartotta otthon mindhárom pontot a Szentmihály. Gólszerzők: Ugrai, Tari, Ördög, Horváth, ill. Harkai. Jók: Horváth, Cságrány, Tari, ill. Kovács T., Pataki, Györgyi Cs. Maros-Dömper Deszk-Bordány l-l (l-l) Deszk, 400 néző. Vezet­te: Juhász. Maros-Dömper Deszk: Horváth - Dobó Z„ Szelei, Makra, Ménesi, Rózsa, Za­kar, Dékány, Valkai, Sajtos, Dobó T. (Harcéi). Edző: Zakar Sándor. Bordány: Mihálffy B. ­Simonics, Király, Mihálffy G., Polyák, Szabó A., Ká­tai, Horváth (K. Tóth), Mi­hálffy Zs., Szabó Zs., Far­kas (Cseh). Edző: Szabó Zsolt. Nagy iramú mérkőzésen igazságos döntetlen szüle­tett. Gólszerzők: Valkai, ill. Mihálffy Zs. Jók: Horváth, Szalai, Ménesi, Dobó Z., ill. Ki­rály, Mihálffy Zs., Kátai. Ifjúságiak: Maros-Dömper Deszk­Bordány 0-3 Földeák-Apátfalva l-l (0-0) Földeák, 100 néző. Ve­zette: Farkas. Földeák: Fésűs - Kurai, Idegenbe • Munkatársunktól A közelmúltban Szege­den rendezte meg 62 csapat részvételével a Délmagyarország-kupa utánpótlás (gyermek és mini korcsoportokban) röplabdatornát a Szeged Városi Sportigazgatóság és a Csongrád Megyei Röplabda Szövetség. A Délmagyarország-kupa végeredménye: Mini korcsoport. Lá­nyok: 1. Nagybajom, ...11. Horváth, dr. Grezsa, Ba­jusz, Koczkás (Bugyi), Ku­runczi, Dégi, Molnár, Rácz (Kopunovics), Veszelovsz­ki. Edző: Tóth Imre. Apátfalva: Jung - Mátó, Faragó, Sóki I., Dömötör, Keresztúri, Sóki II., Kolom­pár, Imre, Károlyi, Juhász. Edző: Sóki József. A durván játszó vendé­gek ellen a hazaiak több góllal is nyerhettek volna. Gólszerzők: Kopuno­vics, ill. Dömötör. Jók: Bajusz, ill. Jung, Faragó. Kiállítva: Imre, Juhász. Ifjúságiak: Földeák-Apátfalva l-l Csanádpalota­Székkutas 1-3 A találkozóról nem érke­zett tudósítás!... Ifjúságiak: Csanádpalota-Székkutas 4-2 Szegvár-Zsombó 0-0 Szegvár, 150 néző. Ve­zette: Veres. Szegvár: Bán - Kanalas, Molnár, Vígh, Bárány, Márton, Rajos (Jancsovics), Szabó, Kádár (Gila), Tol­nai, Terbán. Edző: Szécsé­nyi András. Zsombó: Kálmán - Vi­kor. Katona, Farkas E., Far­kas J., Vincze, Lippai, Gaál, Varga (Bálint), Soós, Na­gyapáti, (Dudás). Edző: Vasas Róbert. A 90 percet szinte végig­támadó Szegvár nem tudott gólt lőni a lelkesen védeke­ző Zsombónak. Jók: Molnár, Szabó, ill. Kálmán, Farkas J., Joó. Ifjúságiak: Szegvár-Zsombó 2-0 Üllés-Domafa-UTC 1-2(0-0) Domaszék, 100 néző. Vezette: Forgó. Üllés-Domafa: Baranyás - Szilágyi (Csurgó), Ba­barczi, Szekeres (Csányi), Varga, Kertész, Ábrahám (Rózsi), Kiss, Tóth-Szeles T., Peták, Bálint. Edző: Tóth-Szeles Gábor. UTC: Pálfi - Meszes, Katona, Udvari, Murányi, Kácsor, Tóth (Szalai), Mak­ra (Szabó), Zsarkó, Verkó, Miklósi. Edző: Vitális Im­re. Küzdelmes mérkőzésen a szerencsésebb csapat győ­zött. Gólszerzők: Kiss, ill. Berkó (2). Kiállítva: Peták, ill. Ká­csor, Meszes, Pálfi. Jók: Babarczi, Kertész, ill. Murányi, Berkó, Udvari. Ifjúságiak: Üllés-Domafa-UTC 2-1 kerültek < Felsőváros 1 22. Felsővá­ros II., 23. Felsőváros III. Különdíjasok: Ács J. Dóra (Nagybajom), Weisz Kata (Paks), Tamás Renáta (Hu­nyadi, Nyíregyháza), Nyíri Andrea (Eger I.). Fiúk: 1. Arany I. Kecskemét, 2. Fel­sőváros I. Szeged, ...6. Fel­sőváros II 8. Felsőváros III., 9. Arany I. Szeged, ...13. Arany II. Különdíja­sok: Kárpáti Zsolt (Arany I. Kecskemét), Fülöp Tibor (Felsőváros I. Szeged), Rá­bai Dávid (Arany II. Kecs­kemét). Gyermek korcsoport. Lányok: 1. Jászberény, ...5. Tiszasziget­Tömörkény 5-0(2-0) Tiszasziget, 100 néző. Vezette: Pálinkó. Tiszasziget: Abonyi ­Miksi (Lázár), Kovács, Ágoston, Molnár (Ábra­hám), Szalai, Vass, Dóra, Jaksa, Papp, Tóth (Kéri), Edző: Kántor Ferenc. Tömörkény: Kovács ­Papp Z., Túri, Kiss, Ambrus, Horváth, Gémes, Papp L., Bartók, Rácz, Pozsár. Edző: Váradi István. Szeles, hideg időben megérdemelt hazai győze­lemnek tapsolhattak a nézők. Gólszerzők: Kovács (2), Jaksa, Szalai, Dóra. Jók: Kovács, Szalai, Jak­sa, Dóra, ill. Papp Z., Kiállítva: Bartók. Ifjúságiak: Tiszasziget-Tömörkény 1-2 JATE-Tanárképző 0-1(0-0) Szeged, Kertész utca, 50 néző. Vezette: Nagy S. JATE: Simádi - Tóth N„ Tóth K., Röst, Cs.Tóth, Csi­gér, Pápay (Fazekas), Ba­logh, Imre (Kádár), Vass, Rácz. Megbízott edző: Tóth Károly. Tanárképző: Mindák ­Demeter, Klem, Huszka, Lu­kács, Galambos, Répás, Ko­vács, Szajkó, Gombkötő, Kubát. Edző: dr. Miskolczi József. Ennyivel jobbak voltak a fő­iskolások az egyetemistáknál. Gólszerző: Szajkó. Jók: Cs.Tóth, Vass, ill. Klem, Lukács, Szajkó. A bajnokság állása 1. Bordány 20 15 2 3 66-18 47 2. Tiszasziget 19 15 1 3 59-16 46 3. Deszk 20 12 3 5 49-33 39 4. Üllés-Domafa 20 11 4 5 42-32 37 5. UTC 20 10 2 8 41-43 32 6. Szentmihály 20 8 7 5 51-35 31 7. Fábiánseb. 20 8 5 7 49-41 29 8. Apátfalva 20 9 2 9 49-14 29 9. Székkutas 20 9 - 11 37-43 27 10. Szegv ár 20 7 5 8 36-50 26 11. Földeák 19 6 6 7 44-47 24 12. Zsombó 20 t 6 8 37-53 23 13. Szatymaz 19 ( 5 8 31-35 22 14. Tanárképző 19 4 5 10 32-17 17 15. Csanádpalota 20 4 5 11 22-45 17 16. JATE 20 5 2 13 24-55 17 17. Tömörkény 20 ­6 14 26-60 6 • A Szatymaz egy üttese szabadnapos volt. A következő forduló párosítása. Március 28. (szombat), 15 óra: Fábián­sebestyén-Földeák, Szék­kutas-Maros-Dömper Deszk, UTC-Szegvár. Március 29. (vasárnap), 15 óra: Apát-falva-Tiszaszi­get, Bor dány-Gilax Szent­mihály FC, Zsombó-Csa­nádpalota, JATE-Üllés­Domafa, Szatymaz-Tanár­képző. Szabadnapos: a Tö­mörkény. strlegek Felsőváros, Szeged, ...10. Ti­sza, Szeged. Különdíjasok: Szabó Krisztina (Jászbe­rény), Várkonyi Bernadett (BVSC), Moravszki Eszter (Hunyadi, Nyíregyháza). Fi­úk: 1. Arany, Kecskemét, ...4. Felsőváros, Szeged, ...8. Arany, Szeged. Különdíja­sok: Zombori János (Arany, Szeged), Nagy Péter (Kato­na, Kecskemét), Kiss Kriszti­án (Vásárhelyi, Kecskemét). A tornát a Délmagyaror­szág Kft., a Medikémia Rt., a Florin Rt., az ERFO Kft., a Csongrád Megyei Diáksport Szövetség és a Szerencsejáték Rt. támogatta. labdarúgó NB l/B Kaba­Szeged-Dorozsma 2-2 (2-0) Hajdúszoboszló, 300 néző. Vezette: Hajdú (Veres, Szabó Z.). Kaba: Fekete R. - Ko­csis, Usmajev, Szilágyi ­Fekete A. - Erdei, Ter­zics, Bagoly, Csipkar ­Plókai M., Csehi Z. Edző: Silviu lorgulescu. Szeged-Dorozsma: CSEHÓ 7-2=5 - TÓTH­KOVÁCS 5, SZABÓ T. 5, UDVARI 7 - SZENTMIK­LÓSI 7 - SZAMOSI 6, STEFANOV 5, POLON­KAI 6, PELES 5 - MOL­NÁR 5, KENESEI 8. Edző: Pataki Tamás. Gólszerzők: Csehi Z. a 26., Terzics a 43., ill. Kenesei a 68. és a 70. percben. Csere: Fekete A. he­lyett Szilasi az 54., Ter­zics helyett Nike a 80., Csipkar helyett Cinyian a 87. percben, ill. Peles helyett BARNA 5 a 44. percben, Molnár helyett KRAJCZÁR a 83. percben. Sárga lap: Bagoly a 16., Tóth-Kovács a 26., Fekete A. a 41., Barna a 44., Stefanov a 65., Ko­csis a 77., Csipkar a 87. percben. Szögletarány: 5:4 (2:2) kispályás labdarúgás Ma este folytatódik a teremlabdarúgó NB I. Megyei csapataink közül az egyik itthon, a másik idegenben játszik. A vásárhelyi gárda 18 óra 15 perctől hazai környezetben lép pályára, ellenfele az Az­zuró FC Hatvan lesz. A HKFC'93-Szuperinfó az utóbbi hetekben nagyszerűen szerepel. Legutóbb a debrece­26. perc: Csehi Z. húzott el a bal oldalon, majd mint­egy 15 m-ről nehéz szögből kapura bombázott, a labda a kapufára, majd onnan a gól­vonal mögé pattant, 1-0. 27. perc: Peles lövését Fekete R. a levegőben úsz­va hárította szögletre. 43. perc: Tóth-Kovács a gólvonalról szabadított fel. Szabó T. azonban Plókai elé passzolta a labdát, aki egyből Terzicshez játszott, aki mintegy 5 m-ről lőtt a hálóba, 2-0. 45. perc: Kenesei vég­zett el szögletrúgást, beadá­sát Barna fejjel a bal kapu­fára küldte. 68. perc: Szabadrúgás­hoz jutottak a vendégek a bal oldali 16-os sarkánál. A labdának Kenesei futott ne­ki, a hosszú sarok felé ívelt, s a menteni akaró Usmajev fejjel már csak beljebb tud­ta segíteni a játékszert, 2-1. 70. perc: Szinte ugyan­arról a helyről, ahonnan az első gólt lőtte, ismét Kene­sei rúghatott szabadot. Fe­kefe R. azt gondolta, hogy ugyanoda száll majd a lab­da, de a szegedi 10-es ezút­tal a rövid sarokba bombá­zott, 2-2. 71. perc: Az ellenállha­tatlanul játszó Kenesei kitű­nő labdával ugratta ki Mol­nárt, aki mintegy 10 m-ről lőtt, már mindenki gólt kiál­tott, de Fekete R. fantaszti­kus reflexszel szögletre há­rított. 80. perc: Egy előrevá­ni Great Tours Satrax ottho­nában arattak magabiztos győzelmet, és a siker értékét igencsak megnöveli, hogy Vargáék tartalékosan léptek pályára. A mai találkozón minden játékos Bódi Attila rendelkezésére áll, a házigaz­dák a lehető legjobb összeállí­tásban léphetnek pályára. A tréner mindenképpen győze­lemre számít, ám véleménye szerint a hatvani gárda na­gyon kellemetlen ellenfél le­het. A szakember örömét fe­jezte ki amiatt, hogy egyre gott labdára Plókai lesről indult, a partjelző nem in­tett, s a kifutó Csehó kézzel ütötte le a labdát. A játék­vezető azonnal piros lapot mutatott fel a vendégek portásának. Helyét Demeter foglalta el a kapuban. A Szeged-Dorozsma együttese ezúttal sem tudott a legjobb összeállításban pályára lépni, hiszen Bozó érezte még régebbi sérülé­sét, Kovács Péter pedig közvetlenül a meccs előtt szenvedett húzódást. Nem beszélve arról, hogy Peles is 39 fokos lázzal vállalta a játékot (le is kellett cserélni a félidő befejezése előtt). Az első félidőben a haza­iak hatalmas lendülettel ro­hamoztak, s két esetben is kihasználták a dorozsmai védelem megingását. A fél­idő végén azonban kevés hiányozott ahhoz, hogy szé­pítsenek a zöld-fehérek, hi­szen Barna a kapufára fejel­te Kenesei szögletét. A fordulás után a Sze­ged-Dorozsma hatalmas lendülettel vetette magát a harcba, egymás után vezette a támadásokat. A 68. és a 70. percben aztán Kenesei mesteri lövései meghozták az egyenlítést, sőt egy perc múlva, ha a kabai kapus nem véd szenzációsan, akár fordíthattak volna a Tisza­partiak. Silviu lorgulescu: - Saj­nálom, hogy egy, már meg­nyert mérkőzést engedtünk ki a kezünkből. Ritkán látni többen kíváncsiak mérkőzése­ikre. Ezért is szeretnének ha­zai környezetben újabb győ­zelmet aratni és a gyarapodó szurkolótábort mind jobban kiszolgálni • Az Első Beton szereplése a vásárhelyinek az ellentétje: tavasszal még nem szerzett pontot. A szegediek ma a Ha­ga Buildpool Uszodatechnika otthonában, a fővárosi L6­rinczi sportcsarnokban lépnek pályára. A találkozó alsóházi rangadónak számít, hiszen a magyar pályákon két ilyen mesteri szabadrúgást, mint amit Kenesei bemutatott. Pataki Tamás: - Úgy érzem, rászolgáltunk a dön­tetlenre, a második félidőre átszerveztem a csapatot, s ennek meg is lett az ered­ménye. A helyzetek alapján győznünk kellett volna, de a döntetlenért is dicséret illeti együttesem minden tagját. A következő forduló párosítása. Március 28. (szombat), 15 óra: Nyíregy­háza-III. Ker. TVE, Do­rog- SBTC, PMFC-Érd, SFAC- Tiszavasvári. 17 óra: Szeged-Dorozsma-Rá­kóczi KFC. Március 29. (vasárnap), 16 óra: Cse­pel-Tiszaújváros, Kom­ló-Matáv Sopron, Duna­ferr-KCFC-Hajdúszobosz­16, KTE-Szolnok, Nagyka­nizsa-Paks. P. Sándor JöimI A bajnokság állása: 1. Nyíregyháza 24 14 9 I 37-12 51 2. III. ker. 24 14 6 4 59-23 48 3. Matáv Sopron 24 13 7 4 48-211 4* 4. Dunaferr SE 24 12 6 6 36-23 42 5. Nagykanizsa 23 ÍJ 3 7 34-24 42 6. Szeged-Dorozsma 24 10 8 6 46-35 38 7. Kaposvár 24 10 6 8 30-39 36 8. Pécs 24 9 8 7 25-20 35 9. Soproni FAC 24 9 8 7 22-26 35 10. Érdi 24 9 7 8 38-30 34 11. Kaba 24 9 5 10 25-26 32 12. Szolnok 24 8 8 8 34-10 32 13. Salgótarján 24 8 6 10 25-31 30 14. Paks 24 6 12 6 20-22 28 15. Kecskemét 24 8 4 12 21-33 28 16. Tiszavasvári 24 4 9 11 17-30 21 17. Komló 24 6 3 15 21-44 21 18. Dorog 23 4 6 13 23-34 18 19. Csepel 24 4 5 15 16-37 17 20. Tiszaújváros 24 5 2 17 25-53 17 két gárda azonos pontszám­mal (18) áll a kiesőjelöltek között. A Betonban az eltiltá­sát letöltő Mahler, valamint a sérüléséből felépült Adelhardt újra játékra kész, és a többiek is mind egészségesek. A tré­ner bízik a jó szereplésben, hiszen egyszer minden soro­zat megszakad, és a győze­lemre nagyon nagy szüksége van a Betonnak. Az őszi meccsen a szegediek gólgaz­dag találkozón 7-4-re nyer­tek, így az önbizalmuk talán átsegíti őket a holtponton. röplabda Öreg ICtírössy //«/<í.vzfeerí MESZES MÁRK Sz-Drink Bt. Dohány-, Italáru Nagyker. Makó, Szentes Öreg ICtírössy //«/<í.vzfeerí annnna MESZES MÁRK Sz-Drink Bt. Dohány-, Italáru Nagyker. Makó, Szentes Venclé&tfí AUTÓCENTRUM személyszáUUó vállalkozó Sz-Drink Bt. Dohány-, Italáru Nagyker. Makó, Szentes A győzelmek reményében