Délmagyarország, 1998. március (88. évfolyam, 51-76. szám)

1998-03-09 / 57. szám

HÉTFŐ, 1998. MÁRC. 9. A DÉL SPORTJA III. Tavaszi gólzápor labdarúgó megyei II. o. • Tudósítóinktól A megyei labdarúgás második vonalában gólzáporos meccseket játszottak a csapatok, s nem ismertek „megal­kuvást", csak az UTC­Zsombó találkozó vég­ződött pontosztozko­dással. A legtöbb he­lyen valóságos gólzá­por áztatta a pályákat, ötször a vendégek, két­szer a hazaiak „áztak el". Apátfalva­Csanádpalota­Nagylak 3-0(0-0) Apátfalva, 150 néző. Ve­zette: Forgó. Apátfalva: Jung - Mátó L. (Sóki II.), Faragó, Szo­pori, Dömötör, Bartucz (Keresztúri), Mátó G. (Kö­teles), Kolompár, Sóki III., Károlyi, Imre (Juhász). Edző: Sóki József. Csanádpalota-Nagylak: Doktor - Zielbauer, Hado­bás, Juhász, Sebők, Gyuris, Stranszki (Pécsi), Csókás, Erdélyi, Varga, Vörös. Edző: Erdélyi Csaba. Közepes színvonalú mér­kőzésen a hazai csapat a második félidőben nyújtott teljesítménye alapján meg­érdemelten nyert. Gólszerzők: Sóki III., Károlyi (2, egyet 11 -esből). Jók: Sóki III., Faragó, Szopori, Mátó L., Dömötör, ill. Hadobás, Erdélyi, Se­bők. Ifjúságiak: Apátfalva­Csanádpalota-Nagylak 2-1 Tanárképzö­Tiszasziget 1-5 (0-2) Szeged, Kisstadion, 150 néző. Vezette: Veres P. Tanárképző: Mindák ­Demeter, Répás, Czenky (Verbuly), Klem, Lukács, Galambos, Szajkó, Gyüre, Kovács (Kiss), Gombkötő (Antal). Edző: Miskolczi József. Tiszasziget: Abonyi ­Leindler (Miksi), Kovács (Ábrahám), Dohányos, Molnár, Szalai, Vass, Dóra, Jaksa (Lázár), Papp, Tóth. Edző: Kántor Ferenc. A jó játékerőt képviselő Tiszasziget ilyen különb­séggel is megérdemelten nyert. Gólszerzők: Kiss, ill. Dóra (4), Molnár Z. Jók: Gyüre, Szajkó, Mindák, ill. Abonyi, Dóra, Szalai, Vass. Bordány­Domaszék­Üllés 3-1 (2-1) Bordány, 300 néző. Ve­zette: Somodi. Bordány: Mihálffy B. ­Simonics, Király, Kószó, Mihálffy G. (Cseh), Kátai, Horváth (Polyák), Szabó A., Mihálffy Zs. (Pintér), Szabó Zs., Farkas. Edző: Szabó Zsolt. Domaszék-Üllés: Bara­nyás - Tóth-Szeles G., Joó, Bálint (Szilágyi), Varga, Kertész, Gyuris, Buchholcz, Tóth-Szeles T„ Peták, Buk­nicz. Edző: Buchholcz Gá­bor. A végig nagy akarással küzdő - hattyúdalát játszó ­vendégcsapat ellen nehezen nyertek a hazaiak. A „hattyúdal" magyarázata, hogy információink szerint a Domaszék-Üllés valószí­nűleg utolsó bajnoki meccsét vívta... Gólszerzők: Farkas (2), Kátai, ill. Tóth-Szeles T. Kiállítva: Tóth-Szeles G. Jók: Mihálffy B. (a me­zőny legjobbja). Szabó A., Simonics, ill. Tóth-Szeles T., Baranyás, Varga. Ifjúságiak: Bordány-Domaszék- Üllés 4-2 Tömörkény­Maros Dömper Deszk 1-4 (0-1) Tömörkény, 50 néző. Vezette: Kónya. Tömörkény: Tóth Z. ­Bartók, Túri, Szalai, Amb­rus, Horváth, Tóth I., Papp Z., Gémes, Rácz, Pozsár. Edző: Váradi István. Maros Dömper Deszk: Horváth - Bozó, Szalai, Pördi, Ménesi, Kónya, Za­kar S„ Dékány, Valkai, Ba­logh, Sajtos. Edző: Zakar Sándor. Megérdemelt vendégsi­ker született. Gólszerzők: Pozsár, ill. Zakar S. (3), Dékány. Jók: Horváth, ill. Zakar S., Ménesi. Ifjúságiak: Tömörkény-Maros Dömper Deszk 0-3 Fábiánsebestyén­Szegvár 4-2(3-1) Fábiánsebestyén, 150 né­ző. Vezette: Vincze. Fábiánsebestyén: Berki - Rózsa, István (Kovács R.), Harkai, Pataki, Simái, Vaijas, Györgyi Cs. (Györ­gyi L.), Verók, Györgyi I., Kovács T. Edző: Pataki Antal. Szegvár: Bán - Jancso­vics, Molnár, Vígh, Bárány, Buda (Farkas), Márton (Gi­la), Szabó, Kádár, Tolnai, Terbán. Edző: Szécsényi András. Küzdelmes, kemény mecs­csen tíz emberrel is nyerni tudtak a hazaiak. Gólszerzők: Verók (3), Kovács T., ill. Terbán (2). Jók: Berki, Verók, Pata­ki, Kovács T., ill. Vígh, Terbán. Kiállítva: Vaijas. Ifjúságiak: Fábiánsebestyén-Szegvár 3-0 UTC-Zsombó l-l (O-O) Újszeged, 100 néző. Ve­zette: Tapodi. UTC: Pálfy - Meszes, Katona (Túri), Udvari (Ara­di), Kácsor, Murányi, Tóth, Zsarkó, Szabó, Berkó, Mik­lósi (Szalai). Edző: Vitális Imre. Zsombó: Kálmán - Vi­kor, Bálint L„ Farkas, Lip­pai, Szűcs, Gaál, Soós, Var­ga (Szépfalusi), Nagyapáti (Bálint O.). Edző: Vasas Róbert. Küzdelmes játék után igazságos pontosztozkodás született. Gólszerzők: Murányi, ill. Szűcs. Jók: Murányi, Berkó, ill. Kálmán, Farkas, Szűcs. Ifjúságiak: UTC-Zsombó 8-0 Székkutas­JATE 3-1 (0-1) Székkutas, 100 néző. Ve­zette: Szekeres Károly. Székkutas: Szabó - For­rai T. (Hegyi), Kiss, Forrai L., Forrai S„ Dóda, Gulyás, Hajzlinger, Dómján (Nagy), Horváth, Borsodi (Takács). Edző: Segesvári Csaba, JATE: Simádi - Tóth, Szovics (Pápay), Röst, Rácz, Balogh, Csigér, Tóth, Kalár, Vass, Semjényi. Edző: Cs. Tóth Zoltán. A második félidőbeli lel­kes játékkal megérdemelten nyertek a hazaiak. Gólszerzők: Gulyás, Forrai S., Takács, ill. Ká­dár. Jók: Kiss, Forrai S„ ill. Kádár. Szatymaz­Gilax­Szentmihály FC 3-6 (1-2) Szatymaz, 200 nézó. Ve­zette: Patai János. Szatymaz: Németh ­Posta, Hegyesi, Kocsis, Szanka, Arany, Holler, Zsemberi S., Tóth, Toldi, Kádár (Marosvölgyi), Edző: Hegyesi László. Szentmihály FC: Eleven - Bozsák (Kaszab), Hor­váth, Cságrány, Ferenczi, Ugrai (Csehó), Oleár, Nóvé (Juhász), Tari, Ördögh, Le­hota. Edző: Lehota István. Az erősen tartalékos és szükségkapussal felálló Szatymaznak nem volt esé­lye a győzelemre. Gólszerzők: Tóth Z., Toldi (2), ill. Csehó (2), Le­hota (2), Tari, Ugrai. Jók: Toldi, Posta, He­gyesi, ill. Lehota, Tari, Cse­hó, Ördögh. A Földeák együttese sza­badnapos volt. A következő forduló párosítása. Március 14., szombat, 14.30: Tömör­kény-Földeák, Fábiánse­bestyén-Maros Dömper Deszk, Székkutas-Szegvár, UTC-JATE. Március 15., vasárnap, 14.30: Szaty­maz-Tiszasziget, Apátfal­va-Gilax-Szentmihály FC, Bordány-Csanádpalota, Zsombó-Domaszék-Üllés. Szabadnapos: Tanárképző. A bajnokság állása 1. Bordány 17 2. Tiszasziget 15 ]. Deszk 16 4. ílllés-Domafa 15 5. Szentmihály 17 6. Fábiánseb. 7. Apátfalva 8. Szatymaz 9. Szegvár 10. Földeák 11. UTC 12. Zsombó 13. Székkutas 14. Csanádpalota 16 15. Tanárképző 17 16. JATE 15 17. Tömörkény 17 8 1 6 4 3 3 4 3 4 6 8 7 4 7 5 6 1 9 3 8 0 10 4 8 5 9 0 10 ( 5 7 6 7 4 3 5 1 5 11 59-16 27 44-14 24 43-24 22 36-24 22 42-30 19 43-33 18 45-41 17 28-29 16 30-44 16 37-41 15 34-44 15 36-52 15 30-38 14 17-34 12 30-42 11 20-45 10 23-46 7 XXIX. KAJAK-KENU VILÁGBAJNOKSÁG 1998. szeptember 2-6., Szeged Hiába játszottak jól... Keneseit csak szabálytalanságok árán tudták megállítani a szolnoki védők. (Fotó: Nagy László) labdarúgó NB l/B Szeged-Dorozsma -Szolnoki MÁV 2-3 (1-2) Felső Tisza-parti stadi­on, 2000 nézó. Vezette: Makai (Sóthy, Bácsik) Szeged-Dorozsma: CSEHÓ 5 - TÓTH-KO­VÁCS 5 - SZENTMIKLÓSI 4, UDVARI 5 - KOVÁCS P. 5 - BOZÓ 5, STEFANOV 5, POLONKAI 7, PELES 6 ­KENESEI 8, MOLNÁR 5. Edző: Pataki Tamás. Szolnoki MÁV: Gelei ­Antal - Fehér, Szalai, Ko­hári - Bernáth, Draskóczi, Ludasi, Horváth - Major, Fedor. Edzó: Rubold Pé­ter. Csere: Molnár helyett Szamosi (-) a 66., Dras­kóczi helyett Szecsei a 72., Szentmildósi helyett Szabó T. (-) a 77., Ko­vács P. helyett Anania (-) a 81., Fedor helyett Dor­csák a 82., Ludasi helyett Balogh a 88. percben. Gólszerző: Bernáth a 3., Molnár a 13., Fedor a 28., Bozó az 52., Fedor a 74. percben. Sárga lap: Tóth-Kovács a 22., Csehó a 28., Po­lonkai a 35., Kohári a 44., Fehér a 72. percben. Szögletarány: 10:7. A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött, mi­vel Kiss Antal elnökségi tag­nak elhunyt az édesanyja. 3. perc: Egy előrevágott labdára Udvari és Bernáth rajtolt, a szegedi fiú kétszer is elvétette a közbeavatkozást, a szolnoki játékos átemelte a labdát a kifutó Csehón, amit a menteni akaró Stefanov a gólvonal előtt már csak bel­jebb tudott segíteni, 0-1. 13. perc: Kenesei - akit még nem láttunk ilyen kitű­nően játszani - nagyszerű át­adással szöktette középen Molnárt, ő vezette néhány métert a labdát, majd mintegy 16 méterről a jobb felső sa­rokba bombázott, l-l. 23. perc: Kenesei ívelte középre a labdát, Molnár gyenge fejesét azonban Gelei biztosan védte. 24. perc: Kenesei újra jó labdával szöktette a jobb ol­dalon Molnárt, akinek azon­ban nehéz szögből leadott lö­vése elszállt a balkapufa mel­lett. 28. perc: A partjelző szögletet intett a vendégek javára, (Csehó kapus a mér­kőzés végén esküdött, hogy mintegy fél méterrel a vona­lon belül volt a labda) s a be­ívelés után Bernáth fejjel Fe­dor elé továbbított, s az utób­bi (a szegedi védők díszkísé­retében) ugyancsak fejjel a hálóba csúsztatott, 1-2. 31. perc: Kenesei vere­kedte be magát jó cselekkel a vendégek 16-osán belülre, amikor Antal hátulról elka­szálta. A játékvezető azonban nem ítélte meg a nyilvánvaló 1 l-est. 35. perc: Kenesei adott középre, ami után Polonkai előre vetődve fejelt a hálóba, de a játékvezető szerint a fia­tal hazai középpályás kézzel ütötte be a labdát, s ezért még sárga lappal is „jutal­mazta" őt. 38. perc: Egy jobb oldali szabadrúgás után, amelyet Kenesei ívelt középre, a szol­noki védők a 11-es ponton kilökték a fejelni készülő Molnárt a labda alól. Ez is 11 -es volt, de a játékvezető továbbot intett... 40. perc: Szentmiklósi közeli lövését Gelei nagy bravúrral öklözte szögletre. 50. perc: Udvari tört előre a labdával, de amikor már a 16-oson belül járt Fehér há­tulról elkaszálta. A játékve­zető ezúttal már nem térhetett ki a büntető megadása elöl. A megítélt 1 l-est Molnár saj­nos gyengén lőtte és Gelei vetődve hárított. 52. perc: A továbbra is nagy kedvvel játszó Kenesei a bal oldalról magasan ívelte középre a labdát, ami átszállt Gelei fölött, s az érkező Bozó két méterről kiegyenlített, 2-2. 71. perc: Szamos cselez­getett a 16-oson belül, majd hirtelen lövésre szánta el ma­gát. A labdát azonban a nagyszerű formában védő Gelei szögletre ütötte. 74. perc: Egy ártatlannak látszó ellentámadás végén a hazai védők csak nézték ahogy Major megszerezte az alapvonal közelében a labdát, majd középre gurította, s Fe­dor, senkitől sem zavartatva, mintegy négy méterről a há­lóba pofozta azt, 2-3. 87. perc: Kenesei kicsele­zett mindenkit, de éles szög­ből centiméterekkel a hosszú sarok mellé bombázott. Gyorsan vezetést szerez­tek a vendégek, s ez szárnya­kat adott nekik. Szerencsére a hazai gárda nem „roggyant" meg a váratlan gól után, hanem hamar ren­dezte sorait és átvette a játék irányítását. Amikor megtör­tént az egyenlítés, a nézők azt gondolták, hogy újabb dorozsmai gólok következ­nek majd. Sajnos az újabb védelmi hiba szolnoki gólt hozott. A Szolnok úgy szer­zett három pontot, hogy azt a játék képe alapján a Szeged­Dorozsma érdemelte volna meg. Pataki Tamás: - Összes­ségében elégedett vagyok fia­tal együttesem teljesítményé­vel. Azért vesztettünk, mert gyermeteg gólokat kaptunk. Rubold Péter: Színvona­las mérkőzésen jól felkészített ellenfelet sikerült két vállra fektetnünk. Játékosaim elhit­ték, hogy idegenben is van esélyünk, bátran támadtak és megérdemelten nyertünk. P. Sándor József További eredmények Soproni Matáv-Kaposvár 8-0 15-0), Ti­szaújvóros-Kaha 0-2 (0-0), Nytregyhó­za-Erd 2-1 (l-l), Dorog-Paks l-l (0-0), Pécs-Nagykanizsa 0-1 (0-1), III. Kerü­lel-Csepel 5-1 (2-0), Komló-Salgótarján 0-0, Kecskemét- Soproni FAC 0-1 10-1), Dunarerr-Tiszavasvári 3-1 (2-0). Az NB l/B állása 1. Nyíregyháza 2. III. Kerület 3. Matat 4. Dunaferr 5. Dorozsma 6. Nagykanizsa 7. Kaposvár 8. Soproni FAC 9. Pécs 10. SBTC 11. Szolnok 12. Kaha 13. Érd 14. Kecskemét 15. Paks 16. Komló 17. Csepel 18. Tiszaújváros 19. Dorog 20. Tiszavasvári 21 12 21 12 21 10 21 II 21 9 20 10 21 9 21 8 21 8 21 8 21 8 21 8 21 7 21 8 21 21 21 21 20 21 I 33-11 44 3 50-19 42 40-17 37 32-20 37 42-31 34 29-24 33 26-34 32 19-23 31 22-18 30 24-27 30 30-34 30 20-22 28 35-29 27 3 10 20-29 27 9 6 18-20 25 3 13 18-35 18 5 12 15-32 17 2 14 22-45 17 6 11 19-30 15 9 10 13-27 15 A következó forduló műsora: március 14., szombat, 14.30: Soproni FAC-Csepel, Paks-PMFC, Szolnok-Dunaferr, Érd­Szeged-Dorozsma, SBTC-Nylregyháza, Kaposvár-Tiszaújváros. Március 15., va­sárnap. 14.30: Nagykaniisa-KTF.. Tisza­vasvári-Dorog, Kaba-Komló, III. ker. TVE-Matáv Sopron. Öreg Ktírtíssy //« /rí.vz/fe c rf Vencléf+lZÍ annann A U t 6 C E N t R U M MStr lt> > i I fij^ez t t*t»/ Sz-Drink Bt. Dohány Italáru Nagykor. Makó, Szentes Eötvös-Radnóti 11 7-106 nap a rajtig! kispályás labdarúgás • Munkatársunktól Szeged egyik legifjabb középfokú tanintézménye, az Eötvös József Gimnázi­um tavaly egy sportnappal hívta fe magára a figyel­met, az idén pedig 24 órás futballra kerestek ellenfe­let. A Radnóti Miklós Gim­názium nagy kispályás fo­cihagyományokkal rendel­kezik, el is fogadta a kihí­vást. Az Eötvös diákönkor­mányzata által szervezett „napos foci" pénteken 15 órakor kezdődött a Csonka János Műszaki Szakközépis­kola tornacsarnokában, s szombaton délután 3-ig rúg­ták a bőrt a 20-25 fős csapa­tok. Persze állandó cserék­kel. Péterné Szabó Irén, az Eötvös igazgató-helyettese azt is elárulta, hogy a lányok szendviccsel, pogácsával és üdítővel látták el a focistá­kat. Persze a túloldalon, a radnótisok is táplálták a tes­tet, hogy a lélek ereje az utolsó percekig megmarad­jon. A legnehezebbek az éj­szakai órák voltak. A délutá­ni utolsó félórára, a hajrára szemmel láthatóan nagyon fáradtan „fordultak" a csapa­tok. A kihívó vezetett kilenc találattal, s a Láng Imre ta­nár úr vezérelte Radnóti hiá­ba hajrázott, a végére csak nőtt a különbség. Tíz,... ki­lenc,... nyolc,... hét hat,... ' öt,... négy,... három,... ket­tő,... egy,., nulla! - számolt vissza az Eötvös-szurkolótá­bor, s nagy üdvrivalgás fo­gadta a fiúk 117-106-os si­kerét. A győztes Eötvös-gimi gárdája a Délmagyarország Kft. által felajánlott serleget vehette át, s tehette emlék­ként a vitrinbe.