Délmagyarország, 1998. február (88. évfolyam, 27-50. szám)

1998-02-09 / 33. szám

HÉTFŐ, 1998. FEBR. 9. A DÉL SPORTJA III. —— XXIX. KAJAK-KENU VILÁG BAJ NOKSÁG 1998. szeptember 2-6., Szeged nap a rajtig! Bajnokként nehezebb? Jégkorong 0 Munkatársunktól Győri Arvit SE­Tisza Volán Szeged 6-5 (3-1, 2-3, 1-1) OB l-es jégkorongmérkő­zés, Győr, 200 néző. Vezette: Moharos, Incze, Bellus. Győr: Ládái - Méhes, BARTALIS 2 (1), Szarvas, FARKAS J. 3 (1), KISS T. 1 (1), Sváb (1), András F., Gyűrűs, Becze, Rátonyi, Bi­lekov, György, Seller, Ke­nedi, Nagy P., Csanda. Edző: Bartalis József. Szeged: HALMOSI T. ­Lencsés, Vass, Zalai, Bali A. 1, Peterdi 1 (1), Láng, Szuna R. (1), Wilcsek 1, Szabó M. (1), Szuna G., Varga A., Egyed (1), Réd­ler, FEKETE 2, Vadócz. Edző: Kalocsa László. Kiállítások: 16, ill. 8 perc. A Hudák és Pesti nélkül jégre lépő győriek kezdtek jobban, és csakhamar 3-0­ás előnyt szereztek. A ven­dégek fásultan, álmosan ját­szottak, és a második har­madban már 5-1-re is ve­zettek a hazaiak a már baj­nokként Győrbe érkező sze­gediek ellen. Ekkor Kalocsa László ta­nítványai a tapasztalatlan vendéglátó harmadik sorral szemben 5—4-re felzárkóz­tak, majd az utolsó játék­részben egyenlítettek is. A végén azonban a győriek­nek sikerült hamarabb a győzelmet jelentő gólt elér­ni. Kalocsa László: - Az első harmadban és a máso­dik játékrész első néhány percében nem ment a játék, és ez az előny soknak bizo­nyult a lelkesen és sport­szerűen játszó Győrrel szemben. VTHÍZ VaLón 3> [mEDiKcmifl] seTZ'&mtNT j.t—eutj.i™ Focigála Deszken nssSSSjPffPí Hii>p«f«in!Mj UJ.- ] A kötények elkerülése miatt szoknyában léptek pályára a Színészválogatott tagjai a deszki focigálán. (Fotó: Gyenes Kálmán) kispályás labdarúgás O Munkatársunktól Szombaton egész nap pattogott a labda a deszki sportcsarnokban, ahol a Csongrád Megyei Labdarú­gó Szövetség focigálát szer­vezett. A rendezvényen után­pótlás- és felnőttcsapatok mérkőzései zajlottak. A nap fénypontja a magyar színészválogatott szereplé­se volt. A komédiások kö­zött pályára lépett Nemcsák Károly; a két kiváló éne­kes, Varga Miklós és Kiki, valamint őket erősítette Fá­bián László, öttusa-világ­bajnok is. Eredmények. SZVSE­Balástya (serdülő) 5-1, Apát­falva-Szentmihály (serdülő) 2-4, Tisza Volán Focisuli A-Tisza Volán Focisuli B (előkészítő) 2-2, UTC­Szatymaz (ifjúsági) 1-5, Ba­lástya-Szikáncs (felnőtt) 1-2, Tiszasziget-Kiszombor (felnőtt) 1-2, Zákányszék­Röszke (felnőtt) 3-0, SZVSE-Szeged-Dorozsma (felnőtt) 0-7. Gólszerzők: Süli (3), Kenesei (2), Mádi, Krajczár. Szegedi Boszorká­nyok-CSLSZ játékvezetők 1-12, Színészválogatott­CSLSZ elnökség 9-3. Szabadidőben a • Tudósítónktól A szentesi Szabadidős Sportklub által rendezett té­li teremlabdarúgó-torna má­sodik fordulójának eredmé­nyei: Foci 2000-Gardino Nexus 1-6, Bihari FC-Ta­karékszövetkezet 1-0, Grow Group-Szabadidős TPK 2-0, Aranykalász­MÁV SK 0-1, Foci 2000­Jupiter 1-6. A tabellát holt­versenyben a Gardino Ne­xus, a Bihari Trans FC és a MÁV SK vezeti, 6-6 pont­tal. A torna következő for­dulóját február 8-án (vasár­nap), 9 órától rendezik a szentesi Városi Sportcsar­nokban. • Érem nélkül a vásárhelyi Lurkó FC A Békéscsabáé a Farsang-kupa A nap rangadóján, a Békéscsaba-Tisza Volán összecsapáson igazságos döntetlen született. (Fotó: Tésik Attila) TMMMMMIM'fffllSÍI^ kispályás labdarúgás Hódmezővásárhelyen eisó alkalommal rendez­ték meg a Farsang-kupa elnevezésű kispályás gyermeklabdarúgó-tor­nát a '85. január 1. után született srácokból álló csapatok számára. A Hódtói Sportcsarnokban hat együttes: a Békés­csaba, a Mórahalom, a Szentesi FC, a SZEAC, a Tisza Volán Focisuli-VSI és a házigazda Lurkó FC mérte össze tudását. A színvonalas, nagy csatá­kat hozó küzdelemsoro­zatot végül a békéscsa­baiak nyerték meg, mindössze jobb gólkü­lönbséggel megelőzve a Tisza Volán fiataljait. A felnőttek viadalát a Bé­kés gárdája nyerte. Az egész napos szombati program nyitányaként dr. Hegedűs Péter, a Gilicz Ist­ván Hódmezővásárhely Gyermek Labdarúgásáért Közalapítvány kuratóriumá­nak elnöke köszöntötte a résztvevőket. A fiatalok összecsapásai reggel kilenc órakor kezdődtek, a csapa­tok körmérkőzéses rendszer­ben, a német teremlabdarú­gó-bajnokságokhoz hasonló­an, egyszer húsz percet ját­szottak. A torna két elitgárdája, a Tisza Volán és a Békéscsaba eléggé álmosan kezdett. A szegediek a Mórahalommal, mlg a csabaiak a SZEAC-cal osztozkodtak meg a ponto­kon. A második fordulóban a két együttes egymás elleni összecsapásán sokáig vezet­tek a Békés megyeiek, de az utolsó percekben egyenlítet­tek a volánosok. Ezt követő­en azonban mindkét társaság igazolta hírnevét, hiszen ma­gabiztos győzelmeket arat­tak. A Tisza Volánból Ró­zsavölgyi, Molnár és Bara­nya, míg a békéscsabaiak közül Horváth és Kopcsák nevét érdemes megjegyezni. Nem lenne meglepő, ha az öt fiatalember néhány év múlva felnőttként is varázs­latos dolgokat művelne a labdarúgópályákon. A ver­senyfutásából végül a Szenti Zoltán által irányított Békés­csaba került ki győztesen, a Tisza Volán csak rosszabb gólkülönbsége miatt szorult a második helyre. A bronzérmet remek haj­rájuknak köszönhetően a mórahalmiak szerezték meg. Révész Gábor tanítványai az első három összecsapáson mindössze egy pontot sze­reztek, ráadásul egy sajnála­tos sérülés miatt szinte végig mezőnyjátékos állt a kapu­ban. A problémák ellenére hét pontot gyűjtöttek össze, s ez elegendőnek bizonyult a harmadik helyezéshez. A hazai környezetben pá­lyára lépő Lurkó FC fiataljai kitűnően kezdtek, előbb a szentesieket, majd a móra­halmiakat fektették két váll­ra. A sikerek alaposan kifá­raszthatták a vásárhelyi lur­kókat, akik az utolsó három találkozót elveszítették, s így lecsúsztak a dobogóról, a ne­gyedik helyen zárták a tor­nát. Az eredmények: Lurkó FC-Szentesi FC 3-0, Tisza Volán-Mórahalom 0-0, Bé­késcsaba-SZEAC l-l, Lur­kó FC-Mórahalom 2-1, Szentesi FC-SZEAC l-l, Tisza Volán-Békéscsaba l-l, Lurkó FC-SZEAC 1-2, Mórahalom-Békéscsaba 1-5, Tisza Volán-SZEAC 3-1, Szentesi FC-Békéscsa­ba 0-3, Tisza Volán-Lurkó FC 2-0, SZEAC-Móraha­lom 0-1, Tisza Volán-Szen­tesi FC 2-0, Lurkó FC-Bé­késcsaba 2-5, Szentesi FC-Mórahalom 0-3. A Farsang-kupa vége­redménye: 1. Békéscsaba 11 (15-5), 2. Tisza Volán 11 (8-2), 3. Mórahalom 7, 4. Lurkó FC 6, 5. SZEAC 5, 6. Szentesi FC 1 ponttal. A gólkirály a békéscsabai Hor­váth Sándor lett nyolc talá­lattal. A legjobb kapusnak a Tisza Volán hálóőrét, Mol­nár Tamást választották meg, a legjobb mezőnyjáté­kosnak járó díjat pedig a Mórhalom labdarúgója, Bat­tancs Dániel érdemelte ki. A felnőttek igazán ke­mény mérkőzéseket játszot­tak. A négy csapat közül egy győzelemmel és két döntet­lennel a Békés szerezte meg az első helyet. Második lett a SZEAC, harmadik a Szen­tes FC, mlg a HFC-nek ezút­tal meg kellett elégednie a negyedik helyezéssel. K. T. Gólzápor a napsütésben labdarúgás Szeged­Dorozsma-Makói FC 6-0 (1-0) Előkészületi labdarú­gó-mérkőzés, Szeged, Felső Tisza-parti stadion edzöpályája, 300 néző. Vezette: Bánóczki. Szeged-Dorozsma: De­meter - Márton - Tóth­Kovács, Kovács P. - Far­kas - Bozó, Polonkai, Ke­nesei, Vukadinovics ­Mádi, Vadas. Edző: Pa­róczai Sándor. Játszottak még: Gábor, Udvari, Szabó T., Molnár, Süli, Lázár, Kurucz, Szentmik­lósi. Makói FC: Ménesi ­Mező, Márki, Sümeghy ­Martonosi, Kondacs, Bress, Karsai, Bottlik ­Frank, Szabó N. Edző: Kolozsvári János. Ját­szottak még: Kindel, Papp, Anda, Czirják, Szabó L., Rácz, Varga. Lázár (világos mezben) két makói között igyekszik elvinni a labdát. (Fotó: Gyenes Kálmán.) Még szombaton is nagy volt a jövés-menés a Sze­ged-Dorozsmánál. Előző nap küldték el Szenest, Strediet és Ferenczyt, aznap viszont már két új játékos is bemu­tatkozott a csapatban: Bozó Diósgyőrből, Márton pedig Nyírbátorból jött próbajáték­ra a Tisza partjára. Az ellenfél, a Makói FC táborában viszont még min­dig a hegyekben töltött na­pok adták a beszédtémát. Kolozsvári János edző, aki öt hét után tért vissza Makó­ra, elmondta, hogy az idén ez az első edzőmérkőzésük. Ez az első percekben nem látszott játékukon, ügyesen adogattak, mintha csak most hagyták volna abba a bajno­ki küzdelmet. Később azon­ban a dorozsmaiak, akik jó­val előrébb tartanak a fel­készüléssel, fokozatosan át­vették az irányítást, s már az első félidőben góllal terhel­Fővárosi ellenfelek kispályás labdarúgás • Munkatársunktól A HKFC '93-Szuperinfo kispályás labdarúgócsapata az NB l-es pontvadászat újabb fordulójában hazai környezetben fogadja a Rosco gárdáját. A Vásárhe­lyen, a Hódtói Sportcsar­nokban 18.15 órakor kez­dődő találkozónak a ven­déglátók az esélyesei, hi­szen a fővárosiak a tabella utolsó helyén szerényked­nek. A Bódi-tanftványok szeretnék a múlt heti súlyos vereséget elfelejtetni a szurkolóikkal, és győze­lemmel bizonyítani, hogy a Párna elleni kudarc csak ki­siklás volt. a Az Első Beton kispályás alakulata a múlt héten mér­kőzés nélkül maradt. A összecsapásra a vendég Külker nem érkezett meg, mivel a fővárosiak Kecske­méten balesetet szenvedtek. A várakozási idő letelte után (amit a több mint 300 kitartó szurkoló türelmesen végigült) Mahlerék egymás közötti játékkal szórakoz­tatták a nézőket. A szegedi­ek ma 19.15-kor a Lőrinci Sportcsarnokban a fővárosi In Time Aramissal szem­ben próbálnak helytállni. A vendéglátók a második he­lyen állnak a bajnokságban, így a pontszerzés óriási bravúr lenne a Lóczi-tanft­ványoktól. Élen a Biliárd SE • Munkatársunktól A Biliárd SE Szeged a csapatbajnokság legutóbbi fordulójában az Aréna Bu­dapest együttesével mérte össze erejét, s 6:2-es maga­biztos győzelmet aratott. A szegedi pontszerzők voltak: Nagy Csaba 2, Tot Sándor, Székely Alin, Kószó Gábor, Boldvai Szilárd l-l. A Ti­sza-parti gárdának eddig mindössze egy döntetlenje van, s hárompontos előnv­nyel áll a csoport élén. A Biliárd SE jó eséllyel pá­lyázik a bajnoki fináléba jutásra. ték meg Ménesi kapuját. A 21. percben ugyanis Süli pompás labdát tálalt Mádi elé, aki jobbal levette azt, majd ballal hatalmas lövést zúdított a léc alá, 1-0. Fordulás után már az tör­tént a pályán, amit a Tisza­partiak akartak. Az 55. perc­ben Molnár beadását Kindel a saját kapujába csúsztatta (2-0), majd egy perc múlva Udvari magasra felugorva fejelte Lázár beadását a há­lóba, 3-0. Az 59. percben Mádi már csak a kapussal állt szemben, de hátulról fel­vágták. A jogosan megítélt 1 l-est Molnár értékesttette, 4—0. A 66. percben Mádi ki­ugratta Molnárt, aki ötre nö­velte a gólok számát, 5-0. A végeredményt a 70. percben Molnár 11-egyesből állította be, miután Polonkai felvágá­sáért megítélt büntetőt bizto­san lőtte a kapuba, 6-0. A mérkőzés végén a né­zők elégedetten távoztak: él­vezhették a már-már tavaszi­as napsütést és a hat gól is kielégítette még a legigénye­sebbeket is... P. Sándor József Totó­eredmények 1. Bayern­Rostock 2-0 1 2. Dortmund­Stuttgart 3-1 1 3. Hamburg­Hertha l-l X 4. Leverkusen­Bremen 4-1 1 5. M'gladbach­Schalke 0-1 2 6. Bari­Fiorentina 0-1 2 7. Empoli­Napoli 5-0 1 8. Inter­Bologna 0-1 2 9. Juventus­Roma 3-1 1 10. Lazio­Milan 2-1 1 11. Piacenza­Vicenza l-l X 12. Sampdoria­Brescia 2-1 1 13. Udinese­Lecce 6-0, 1 Pluszmérkőzés: 14. Arsenal­Chelsea 2-0 1