Délmagyarország, 1997. november (87. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-03 / 256. szám

HÉTFŐ, 1997. Nov. 3. A DÉL SPORTJA III. Sxoros meccsek labdarúgó megyei II. e. • Tudósítóinktól A labdarúgó megyei II. osztályban a kilenc mér­kőzés közül négy végző­dött döntetlennel, míg kétszer a hazaiak, há­romszor pedig a vendé­gek örülhettek győztes­ként. A Tiszasziget tartja vezető helyét, a színe­sebb érmekért viszont ádáz csatát vív egymás­sal a Deszk és a Bordány: hétről hétre cserélgetik pozíciójukat. Most az utóbbi a második, mig a „dömperesek" a képze­letbeli dobogó harmadik fokán állnak. Mögöttük nagy-nagy úr tátong... ÜUés-Domafa­Szatymaz 2-3 (1-2) Domaszék, 100 néző. Ve­zette: Bartucz. ÜUés-Domafa: Baranyás ­Tóth-Szeles G„ Joő, Varga, Szekeres, Kertész, Márki (Pe­ták), Tóth-Szeles T„ Kiss, Ba­barczi, Rózsi. Edző: Buch­holcz Gábor és Tóth-Szeles Gábor. Szatymaz: Tipity - Arany, Zseniben J. (Szóráth), Kocsis F., Posta, Tóth Z., Holler, He­gyesi, Zsemberi S., Toldi (Kocsis P.), Horváth. Edző: Holler Ferenc. A döntetlen igazságosabb lett volna. Gólszerzők: Tóth-Szeles G. (2), ill. Toldi, Hegyesi, Horváth. Jók: Tóth-Szeles G., ill. Hegyesi, Horváth, Kocsis F. Kiállítva: Babarczi. Ifjúságiak: Üllés-Domafa-Szatymaz 1-3 Szegvár­Ferencszállás 1-1(0-1) Szegvár, 200 nézó. Vezet­te: Forgó. Szegvár: Bíró - Jancsovics A., Molnár, Jancsovics S., Bá­rány, Buda, Kádár, Márton (Vfgh), Schmidt, Rajos, Tol­nai (Gila). Edző: Jelenfi Ist­ván. Ferencszállás: Ádok - Be­rényi, Kovács, Czérna, Bottyán, Gabnai, Dénes, Madránszki (Kószó), Katkó, Pipicz, Nagy (Juhász). Edző: Köteles László. A fiatal szegvári csapat sok gólhelyzetet kihagyott, az „iksz" megfelel a játék képé­nek. Gólszerzők: Schmidt, ill. Nagy. Jók: Schmidt, Molnár, ill. Nagy, Bottyán, Pipicz. Ifjúságiak: Szegvár-Ferencszállás 1-0 Zsombó­Fábiánsebestyén 3-3(2-2) Zsombó, 100 nézó. Vezet­te: Juhász. Zsombó: Szécsi - Vikor, Bálint L., Farkas, Dudás (Kelsch), Szépfalusi, Szűcs L., Gaál, Szűcs A., Soós, Varga. Edző: Vasas Róbert. Fábiánsebestyén: Berki (Kiss) - Györgyi Cs„ István, Harkai, Simái, Pataki Cs., Bó­di (Kovács), Varjas, Györgyi I., Verók, Györgyi L. Edző: Pataki Antal. A vendégek szerencsével szerezték meg az egy pontot. Gólszerzők: Szűcs L. (2), Szépfalusi, ill. Verók, Györ­gyi I., Györgyi L. Jók: Farkas, Soós, Szűcs L„ Szépfalusi, ill. Berki I., Pa­taki Cs. Ijjúságiak: Zsombó­Fábiánsebestyén 1-3 Maros-Dömper Deszk-Földeák 1-1(0-0) , Deszk, 300 néző. Vezette: Ludvig. Deszk: Rutai - Ladányi, Szalai, Ménesi, Makra, Juhász (Szögi), Pördi, Dékány, Rózsa (Kiss), Széli, Ármán. Edző: Zakar Sándor. Földeák: Bán - Molnár I., Horváth, Koczkás (Mészá­ros), Szűcs, Molnár II., dr. Grezsa, Kurunczi, Kopuno­vics (Kurai), Kalmár, Kiss. Edző: Kérdő Sándor. A hazaiak az utolsó előtti percben egyenlítettek, mégpe­dig büntetőből. Gólszerzők: Szél (1 l-es­ből), ill. Ladányi (öngól). Jók: Rutai, Ármán, ill. dr. Grezsa, Kalmár. Ifjúságiak: Deszk-Földeák 2-2 Szentmihály­Eurocsavar FC­Tanárképző 3-3 (1-2) Szentmihály, 200 nézó. Vezette: Sipos. Szentmihály: Benczúr ­Ferenczi (Horváth), Csiszár, Juhász, Kaszab, Harmat, Sza­bó, Bajusz, Nagy, Cságrány, Nóvé. Edző: Pataki Tamás. Tanárképző: Bodnár ­Répás, Csenki, Csaba (Kene­sei), Árgyelán (Rózsa), Lu­kács, Demeter, Galambos, Kubát, Kiszner, Kovács. Edző: dr. Miskolczi József. Igazságos pontosztozkodás született. Gólszerzők: Szabó, Csi­szár, Nagy, ill. Demeter, Ga­lambos, Árgyelán. Jók: Csiszár (a mezőny legjobbja), Kaszab, Szabó, ill. Répás, Bodnár, Kovács. UTC-Apátfalva 4-2(3-1) Újszeged, 100 néző. Vezet­te: Bán. UTC: Pálfi - Temesvári (Tóth), Meszes, Aradi, Makra, Túri, Rácz, Zsarkó (Király), Berkó, Szalai, Miklósi. Edző: Vitális Imre. Apátfalva: Fejes - Sóki (Gaudi), Szopori, Bartucz, Dömötör, Mátó (Imre), Ke­resztúri (Jani), Varga, Kolom­pár, Károlyi, Faragó. Edző: Sóki József. Gólszerzők: Temesvári, Miklósi (2), Szalai, ill. Király (2). _ Jók: Temesvári, Meszes, Szalai, Berkó, ill. Szopori, Ki­rályi, Bartucz. Ifjúságiak: UTC-Apátfalva 3-0 JATE SC-Tömörkény 4-3(2-1) Szeged, Kertész utca, 100 néző. Vezette: Tari. JATE: Simády - Molnár, Kácsor, Szőke Cs., Cs. Tóth, Tóth K., Csigér (Semjényi), Rácz, Szőke P„ Balogh, Pá­pay (Kádár). Edző: Cs. Tóth Zoltán. Tömörkény: Albert S. ­Albert Cs., Túri, Szalai, Fel­földi, Ormándi (Tóth Cs.), Tóth, Rácz J., Kasza, Rácz Cs., Kovács. Edző: Váradi István. Jó mérkőzésen megérde­melt hazai siker született. Gólszerzők: Balogh, Ká­csor, Szőke P. (2), ill. Szalai, Rácz Cs., Tóth I. Jók: Simády, Molnár, Ká­csor, Szőke P„ ill. Albert Cs., Szalai, Kasza. Székkutas­Bordány 0-2 (0-1) Székkutas, 100 nézó. Ve­zette: Nagy. Székkutas: Szabó - Forrai T., Kiss, Takács, Forrai S., Dóda, Lengyel (Hajnal), Hajzlinger (Hegyi), Nagy P., Horváth, Dómján (Borsodi). Edző: Császár Károly. Bordány: Mihálffy B. ­Szabó A., Király, Simonics, Ta­kács, Mihálffy Zs„ Mihálffy G., Dobó, Cseh, Szabó Zs„ Farkas. Edző: Szabó Zsolt. Megérdemelten nyertek a bajnokságra törő vendégek. Gólszerzők: Cseh, Mi­hálffy Zs. Jók: Dóda, Kiss, Nagy P., ill. Cseh, Mihálffy Zs., Mi­hálffy B. Ijjúságiak: Székkutas-Bordány 0-1 Csanádpalota­Tiszasziget 0-3(0-2) Csanádpalota, 200 néző. Vezette: Pálinkó. Csanádpalota: Tóth - Pé­csi, Zielbauer, Juhász, Steigl, Stranszky, Gyuris, Varga, Bombolya, Erdélyi, Csókás (Vörös). Edző: Kállai István. Tiszasziget: Ökrös - Csá­ki, Leindler, Dohányos, Mol­nár, Tóth Z„ Kéri, Puskás, Lá­zár, Papp (Kántor), Kátai. Edző: Kántor Ferenc. Gólszerzők: Leindler (2), Lázár. Jók: Tóth, Zielbauer, ill. Molnár, Leindler, Puskás, Ök­rös. Ijjúságiak: Csanádpalota­Tiszasziget 13-0 A bajnokság állása 1. Tiszasziget 14 12 - 2 43-14 36 1 Bordány 14 11 - 3 45-14 33 3. Maros-D. 14 10 2 2 41-29 32 4. Fábiánseb. 14 7 3 4 35-23 24 5. Ullés-Domafa 14 7 3 4 31-44 24 6 Ferencszállás 14 7 1 6 33-35 22 7. UTC 14 7 - 7 29-28 21 8. Szentmihály 14 5 5 4 37-18 20 9. Szatymaz 14 5 4 5 24-22 19 10. Apátfalva 14 6 1 7 32-38 19 11. Földeák 13 5 3 5 35-32 18 12. Székkutas 14 6 - 8 25-29 18 13. JATE 14 5 2 7 22-33 17 14. Szegvár 13 4 4 5 18-30 16 15. Csanádpalota 14 3 3 8 16-34 12 16. Zsombó 17. Tanárképző 14 3 14 1 3 8 4 9 2S-M 12 21-39 7 18. Tömörkény 14 ­4 10 18-37 4 A következő forduló párosítása. No­vember 8., szombat, 13 óra: Tömör­kény-Üllés, Tanárképzó-Székkutas. Fe­rencszállás-Csanádpalota, Fábiánsebes­tyén-Székkutas. November 9., vasárnap, 13: Tiszasziget-Maros-Dömper Deszk, Bor­dány-Zsombó, Szatymaz-Szegvár, Földe­ák-Szentmihály, Apátfalva-JATE. A győzelem reményében • Tudósítónktól Ma este 18 óra 15 perctől játssza soron következő baj­noki mérkőzését a HKFC' 93-Szuperinfó NB l-es teremlabdarúgó-csapata. A vásárhelyi gárda hazai kör­nyezetben lejgutóbb 7-5-re győzött a debreceni Great Tours Satrax ellen. Most ta­lán egy kicsit könnyebb dol­ga lesz Bódi Attila tanítvá­nyainak, hiszen a Hódtói Sportcsarnokban a fővárosi Sicilia Gelati FC lép pályára. A hazaiak trénere elmondta, hogy nem sok információval rendelkezik a budapesti klubról, de azért bízik a győ­zelemben. Minden játékosa egészséges és remélhetőleg a csapattagokat nem befolyá­solja majd az esélyesség ter­he. Csödöt mondott a védelem Csehó (éppen a labdát készül megfogni) a három kapott gól ellenére a Szeged-Dorozsma legjobbja volt. Társai meg sem közelitették teljesítményét. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgó NB l/B Pécsi MFC­Szeged-Dorozsma 4-1 (2-0) Pécs, 1000 nézó. Ve­zette: Megyebíró (Tumó, Krista). PMFC: Tarlósi - Die­nes, Szabados, Kislö­rincz - Tomka, Gera, Sí­pos, Romanek J., Kutas - Balázs, Azoitei. Edző: Róth Antal. Szeged-Dorozsma: CSEHÓ 7-2=5 - MAGYAR 4, TÓTH-KOVÁCS 4, SZABÓ B. 4 - STEFANOV 5, SZENTMIKLÓSI 5, FE­RENCZY 6, KENESEI 4-2=2, FARKAS J. 4, ­MIKLÓS 4, MOLNÁR 4. Edző: VÁGÓ ATTILA. Csere: Farkas J. he­lyett UDVARI (5), Ma­gyar helyett BARNA (6), Szabó B. helyett VUKA­DINOVICS (5), mindhá­rom a szünetben, Gera helyett Farkas N. a 65., Balázs helyett Tóth Gy. a 83., Azoitei helyett Ho­fecker a 89. percben. Gólszerző: Balázs a 37., Azoitei a 41., Gera a 64., Romanek (11-es­böl) a 89., illetve Barna a 77. percben. Sárga lap: Azoitei a 39., Kislörincz a 74., Barna a 77., Tóth-Ko­vács a 80. percben. Kiállítva: Csehó a 87., Kenesei a 93. percben. Szögletarány: 3:6 (2:3) 26. perc: Molnár jó lab­dával indftotta középen Mik­lóst, aki már csak a kapussal állt szemben, de mintegy 14 méterről a hálóőrbe rúgta a labdát. 32. perc. A hazai kaputól mintegy, 18 méterre szabad­rúgáshoz jutottak a vendé­gek. A labdának Stefanov állt neki, de a felső sarokba tartó lövését Tomka a gólvo­nalról szögletre fejelte. 37. perc: Ezúttal a pécsi­eknek járt közvetett szabad­rúgás a dorozsmai 16-os sar­kánál. A labdát Romaneknek gurították le, akinek lövése nyomán a kapufáról vágó­dott ki a játékszer, a vendé­gek védői csak nézték, hogy Balázs megszerezte azt, s senkitói sem zavartatva, mintegy hat méterről küldte a hosszú sarokba, 1-0. 38. perc: Gera senkitől sem zavartatva húzhatott a vendégek kapujára, de lövé­sét Csehó bravúrral tette ár­talmatlané. 41. perc: A sokat mozgó fiatal, alig 18 esztendős Gera megszerzett egy labdát, majd pontosan a felfutó és teljesen szabadon lévó Azoi­tei elé játszott, s a román csatár hatalmas gólt ragasz­tott a felső sarokba, 2-0. 43. perc: Dienes egy „megkerülés" csellel játszot­ta át Tóth-Kovácsot, s ha nincs Csehó újabb bravúija, akkor mehettek volna ismét közepet kezdeni a dorozsma­iak. 48. perc: A védőőrizet nélkül rohangáló Gera ugrott ki, de szerencsére mintegy öt méterről a vetódó Csehóba lőtte a labdát. 53. perc: Csehó újabb góltól mentette meg kapuját azzal, hogy nagyszerű ér­zékkel tette ártalmatlané Ro­manek közelről leadott bom­báját. 64. perc: Romanek indult meg a bal oldalon, majd kö­zépre játszott, Azoitei nem engedte közbeavatkozni Szentmiklósit, a labda Gerá­hoz került, s 6 kilőtte a hosszú felső sarkot, 3-0. 77. perc: Molnár cselez­getett hosszasan a pécsi 16­oson belül, majd a felfutó Barna elé játszott, aki lapos lövéssel, mintegy 14 méter­ről megszerezte csapata be­csületgólját, 3-1. 84. perc: Farkas N. száz­százalékos helyzetben rosszul találta el a labdát, s oda lett a nagy helyzet. 87. perc: Tóth Gy. adta középre a labdát, amivel Azoitei húzott kapura. Cse­hó kivetődött eléje, de sajnos elhúzta a csatár lábát, amiért a játékvezető azonnal 1 l-est ítélt és kiállította a dorozs­mai portást. Mivel Vágó edző már kihasználta a há­rom cserelehetőséget Tóth­Kovács állt a kapuba. A .büntetőt Romanek biztosan értékesítette, 4-1. 93. perc: Kenesei az őt lefutó Sípos után rúgott, és ő is mehetett zuhanyozni. Rá sem lehetett ismerni arra a Szeged-Dorozsmára, amely az utóbbi hét forduló­ban veretlenül menetelt a bajnokságban és a kupában. Sajnos ezúttal egyes játéko­sok úgy gondolták, hogy ele­gendő ha a pályán vannak, küzdeni, harcolni már nem szükséges. A védelem szinte minden tagja csődöt mon­dott, mélyen tudása alatt ját­szott. Szerencsére Csehó bravúrt bravúrra halmozott, s így nem lett nagyobb kü­lönbségű a vereség. A balsi­keren el kell gondolkoznia a csapat tagjainak, mert ilyen hozzáállással és küzdeniaka­rással nem fognak messzire jutni. Róth Antal: - Nyerni szerettünk volna, és ez sike­rült is. Úgy érzem a látottak alapján a győzelmünk meg­érdemelt. Vágó Attila: - Sikerült felhoznunk a lelkes hazai csapatot és közönségét. A magyar labdarúgás minden „pozitívumát" felvonultattuk a mérkőzésen. P. Sándor Jázsof További eredmények: Tiszavasvári-III. ker. TVE 0-1, Érd-Kaba 2-1, Kecske­méti TE-Nyfregyháza 0-2, Dorog-Dunaferr 0-4, Sopro­ni FAC-Komló 2-1, Cse­pel-Salgótarján 3-2, Szol­nok-Kaposvár 2-1, Paks­Matáv Sopron l-l, Nagyka­nizsa-Tiszaújváros 2-0. Az NB l/B állása: MII. ker. TVE 15 2. Nyíregyháza 15 3. Diinaferr SE 15 4. Nagykanizsa 15 5. Matáv Sopron 15 6. Kaba 7. Dorozsma 8. Szolnok 9. Érdi VSE 10. Pécsi MFC 11. Soproni FAC 12. KTE 13. Paksi ASE 14. Kaposvár 15. Salgótarján 16. Komló 17. Tiszaújváros 18. Dorogi SE 19. Csepel SC 20. Tiszavasvári 1 10 5 8 5 8 9 6 31-11 30 25-10 30 24-13 27 24-17 2é 22-11 24 18-15 24 30-23 23 21-17 23 23-19 21 17-14 21 13-18 21 15-23 20 11-12 19 17-22 19 15-24 16 14-27 14 15-29 13 13-22 11 11-22 11 6-16 9 A következő forduló párosítása: Dorog-Cse­pel, Nyíregyháza-Sopro­ni FAC, Tiszaújváros­Paks, Matáv Sopron-Ti­szavasvári, Kaposvár­Érd, Szeged-Dorozsma­Kecskemét (szombaton), Dunaferr-Pécs, Komló­Nagykanizsa, III. ker. TVE-Szolnok, Kaba-Sal­gótarján. ÖregKőrössy Halászkert Vendéglő Ampo Aqua Teehnik Szikvlzüzem Androméda Kft. "AZT Vereség - biztató jelekkel röplabda Szegedi DRE-Vértes Volán SE 0:3 (-10, -8, -8) Női Extraliga-mérkőzés. Szeged, 200 néző. Vezette: Donkó, Jáger. Szegedi DRE: Komáro­mi, Kiss E., Lányi, Kiss K., Balogh, SZÉL. Csere: Léde­rer, Vakulya, SZÉKELYHÍ­DI. Edző: Ducsai Géza. Vértes Volán SE: Karsai, SZABÓ A., ORSZÁGH, BOTOS, Teron, FELLEG­VÁRI. Csere: Balázs, For­gó. Edző: Kasziba István. A mérkőzés esélyese egy­értelműen a. bajnokság tava­lyi ezüstérmese, a Vértes Volán volt. Az első pontot mégis a hazaiak szerezték, igaz erre négy válasz érke­zett a Kasziba-tanltványok­tól. Az ezt követő szegedi pillanatok (3:4) után alapo­san rákapcsoltak Teronék, s szinte állva hagyták a Tisza­partiakat. Az SZDRE még egyszer felzárkózott (9:12), de a játszmát a Vértes nyer­te. A második szett tragiku­san indult, a vendégek pil­lanatok alatt nyolc pontot csináltak, mtg Komáromiék egyet sem. A lelkes „Volán­szurkolók" már azt skandál­ták: „Röpisuli, röpisuli!". A szegediek gyorsan beirat­koztak ebbe az iskolába és közelebb lopóztak megtor­pant ellenfelükhöz (8:12), de a közlekedésieket csak lefékezni sikerült, megállíta­ni nem... Ez a tétel a harma­dik „felvonásban" is érvény­ben maradt: a nyitó szegedi találatra ugyanis tizenegy válasz érkezett a Vértes-ol­dalról. Székelyhidiék megint akkor kezdtek el küzdeni, röplabdázni, amikor már re­ménytelenül nagy hátrányba kerültek, s a Szabó A., Or­szágh, Botos vezérelte Tata­bánya a papírformának meg­felelően, magabiztos győ­zelmet aratott az alakulóban lévő, formálódó Szegedi DRE ellen. Ducsai Géza: - Úgy ta­pasztalom, „izmosodunk", javul a játékunk, de sajnos még minden szettben akad­nak pauzáink, amit az ellen­fél természetesen pontokkal büntet. Ezeket a hullámvöl­gyeket kellene megszüntet­nünk, vagy legalább a mini­málisra csökkenteni. I. P.