Délmagyarország, 1997. november (87. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-13 / 265. szám

CSÜTÖRTÖK, 1997. Nov. 13. SPORT 9 A Medikémia lett a Matador! röplabda • Munkatársunktól Matador Puchov (szlo­vák)-Medikémia Szeged 1:3 (13, -10,-9,-10) Férfi Interliga-mérkő­zés. Puchov, 600 nézó. Vezette: Marton, Hank (szlovákok). Matador Puchov: Do­log, Chudik, Pistonik, VALACHY, LITSA, Chor­polak. Csere: Böbor, Bö­löni. Edző: Ivan Stefko. Medikémia Szeged: NEIZER, Nirka, Berkes, MELNICSUK, HULMANN, TORMA. Csere: PÉTERFY, Úrfi, PETHEÖ. Edző: Nyá­ri Sándor, Nusser Ele­Nagy várakozás előzte meg az Interliga-találkozót Puchovban, hisz a tét óriási volt: a győztes csapat köze­lebb kerülhet az áhított cél­hoz, a rájátszást jelentő 4. hely megszerzéséhez. Majd­nem minden a bikaviadalo­kat idéző nevű szlovákok si­kere mellett szólt, bár a fi­esztákon az „áldozati álla­tok" nem adják könnyen a bőrüket... Erre készült a Medikémia férfi röplabadacsapata is, mely a legjobb összeállításá­ban - Nirka vállalta a játékot - vehette fel a harcot a két válogatottat is a soraiban tu­dó Puchov ellen. Bár ennek kicsit ellentmond, hogy a Nyíregyháza ellen pazar pro­dukciót nyújtó „cséká", Pe­theő megint a kispadon „kez­dett", de később innen pályá­ra lépve is főszereplő lett. Az első szett színvonalas labda­meneteket hozott, s a két együttes 4:4-ig együtt haladt. Ezután IO:4-re megugrottak a Tisza-partiak, de a szlovák tréner kettős cseréje jó húzás­nak bizonyult. A Puchov 13:13-nál utolérte a „vegyé­szeket", s két remek blokkal meg is állította őket. A biztos vezetésről elbukott játszma sem szegte kedvét a szegedi­eknek, akik a második „fel­vonásban" végig egy-két ponttal riválisuk előtt jártak. Nem várt pluszt jelentett, hogy Torma nemcsak a táma­dásokban, hanem a védeke­zésben is bebizonyította: nem véletlenül tagja a válogatott keretnek! A Neizer-Péterfy feladópáros - egymást váltva a küzdőtéren - remekül tar­totta mozgásban Medikémia­gépezetet. A Nyári-Nusser­legénység ekkor a játék min­den elemében felülmúlta a jó képességű Puchovot. Az egyenlítést követően egy per­cig sem volt kétséges, hogy a Tisza-partiak nyerik a mérkőzést. A Neizer vezérel­te elegáns, figuratív akciókra egyre görcsösebb, sablono­sabb „válaszok" érkeztek a háló túloldaláról. Az Interliga négyes döntőjébe jutás szem­pontjából fontos derbit ­majdnem szászszázalék, hogy a Szeged már ott van a rájátszásban! - 2 óra 20 perc alatt nyerték a meg a Tisza­partiak. így lett a „bika-je­löltből" a valódi Matador... Ivan Stefko: - Csapatom összeomlott a tét nagysága alatt. Sajnálom, hogy nem si­került nyernünk. Nyári Sándor: - Egy edzőnek mindig nagyon kel­lemes „gond", ha öt-hat já­tékosa van egyszerre csúcs­formában. Puchovban velünk ez történt. Boldog vagyok, nagyon örülök a rendkívül értékes sikernek! [mcDiKémm Westel 900 GSM > Mobil Távközlési Rt TAXI 488-488 Totómonológ Kedden este a hokisok voltak a Fren Club vendé­gei. Kalocsa László, a Ti­sza Volán OB l-es jégko­rongegyüttesének trénere húsz éven keresztül ak­tívan űzte ezt a sportágat Jászberényben. A szegedi gárdában kétszer is OB Il-t nyert, s tavaly még szere­pelt az OB l-es csapatban. Szereti a labdarúgást, hisz aktív résztvevője volt a közelmúltban befejeződött Radnóti-hétfők kispályás labdarúgó-bajnokságon ezüstérmet nyert Fergeteg gárdájának. - A világbajnoki pótse­lejtezőkön a Belgium-Ír­ország találkozó eredmé­nyére a legnehezebb tip­pelni, itt még bármi meg­történhet. A jugók, olaszok és a horvátok esélyesként lépnek pályára. Az olasz B osztályban már nem isme­Kalocsa László. (Fotó: Mohos Angéla) ¥ rem úgy az erőviszonyo­kat, így csak a megérzésre szorítkozhatom. Eszerint a Cagliari, a Perugia, a Sa­lernitana, a Trevisio és a Verona biztos győzelmére számttok, a többi találko­zón elképzelhető a döntet­vagy a v is. íme, 46. hétre: len, vagy a vendéggyőze­lem is. íme, a tippjeim a 1. Jugoszlávia-Magyarország 1 2. Belgium-Írország 1 2 3. Olaszország-Oroszország 1 4. Ukrajna-Horvátország X 2 5. Cagliari (5,)-Andria (9.) 1 6. Monza (19.)-Foggia (11.) X 2 7. Padova (20.)-Ancona (15.) 1 X 8. Perugia (7.)-C. Di Sangro (10.) 1 9. Reggiana (16,)-Venezia (1.) X 2 10. Reggina (4,)-Torino (8.) 2 11. Salernitana (2,)-Ravenna (12.) 1 12. Treviso (14,)-Pescara (17.) 1 13. Verona (3,)-Genoa (18.) 1 +1 mérkőzés: 14. Nagykanizsa (3.}-Nyíregyháza (2.) 1 2 Tizeneggyel több E& gdtdas U \ ür Nagy László (kezében a labda) felnőttes rutinnal játszotta át a védelmet. (Fotó: Karnok Csaba) kézilabda Pick Szeged­Százhalombatta VSE 33-22(16-13) Újszegedi Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Soltész, dr. Soós. Pick Szeged: Nagy Z. ­Berta 1, Grőber 1, BARTÓK 5, Doros, Szotyori 5 (2), AVAR 12 (3). Csere: Tye­tyák (kapus). Bajusz, Braj­dics 2, KUZMA 2, Cseh 3, NAGY L. 2. Edző: Skaliczki László. Százhalombatta: Kere­kes - Keresztes, GYŐRFFY 7 (2), Molnár 3, BECSKE­REKI 4, Kende, Lehel 3. Csere: Hemela (kapus), Adorján 1 (1), Gábor, Kos­tyuk. Edző: Koller János. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4. Skaliczki László edző a találkozó előtt a biztonságos védekezést memorizálta já­tékosainak, ugyanakkor har­minc gólt várt csapatától. A találkozó első öt percében ahány támadás futott a pá­lyán, a csapatoknak annyi­szor kellett középkezdéshez vonulniuk. A nyolcadik perctől kezdve változott a kép, ugyanis a Pick Szeged kétgólos előnyre tett szert, amit a vendégek egészen a 18. percig mindig egyre csökkentettek. A találkozó újabb fordulatát a 20. perc jelentette, amikor néggyel (12-8) elhúztak a hazaiak, s ezzel állandósult a Tisza­partiak biztos vezetése. Kol­ler edző a 29. percben időt kért, s ez meg is hozta a ha­tását, mert az utolsó 15 má­sodpercben két gólt kaptak Bartókék. A második félidő elején kissé nehezen lendült játék­ba a Pick, így a lelkes ven­dégek, Győrffy találataival kettőre (17-15) csökkentet­ték hátrányukat. A 39. perc­ben aztán helyreállt a rend a pályán, hiszen az ellenállha­tatlanul játszó Avar három, valamint Kuzma és Szotyori egy-egy találatával 24-16-ra módosult az eredmény. Ez meghozta a közönség hang­ját is, amely korábban csak csendes szemlélője volt az eseményeknek. Közben Győrffy megütötte Brajdi­csot, a játékvezetők ezt nem látták, de annál inkább a ha­zai szurkolók, s attól kezdve a battai játékos „közönség­kapcsolata" nem igazán volt felhőtlen. Sajnos a vendégek játékosa még külön hergelte is a szegedi publikumot. A találkozó utolsó tíz percében Skaliczki edző a pályára küldte Nagy Lászlót is, aki ezt egymás után két góllal hálálta meg. Ez volt az a találkozó, amely jó felkészülési állo­más lehetett a PSG elleni vasárnapi City Kupa-vissza­vágóra. Skaliczki László edző most megszervezhette a védőmunkát, s kipróbál­hatta a lerohanásos támadást is. Ha Bartókék ugyanilyen lelkesen játszanak a párizsi­ak ellen is, akkor nem forog veszélyben a továbbjutásuk. Skaliczki László: - A második félidei játékunkban már sok olyan jegyet fedez­tem fel, amely eredményes lehet a vasárnapi nemzetközi kupatalálkozónkon is. Koller János: - Az első játékrészben elfogadhatóan játszottunk, nem tudom, hogy mi történ a második félidő közepén a játékosaim­mal. Süli József kézilabda • Tudósítóinktól Az NB l/B-s és NB Il-es „fronton" harcoló Csong­rád megyei kézilabda­csapatok a legutóbbi for­dulóban nem ismertek alkut: vagy győztek, vagy vereséget szenved­tek, a döntetlen nem sze­repelt a „repertoárban". B&B Autóker­Derecske KC 21-16(12-6) NB I/B-s női mérkőzés. Hódmezővásárhely, hódtói sportcsarnok, 500 néző. Ve­zette: Horváth, Medovarszky. B&B Autóker: NAGY É. - Erdei 3 (1), Szenti 1, LÁ­ZÁR 4, Dobra, Zsákai 4 (1), Kánya 3. Csere: Klembucz (kapus), Lajtár, BÁNYAI 3, Bodó 2, Siptemé, Gáborné 1. Edző: Tibai József. Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 6/5. A vásárhelyi gárda reme­kül kezdett, már az ötödik percben három góllal veze­tett. A viszonylag idős, ruti­nos játékosokból álló Derecs­ke felzárkózott ugyan, de az egyenlítésre nem futotta ere­jéből. A házigazdák közül elsősorban a két szélső, Erdei Győzelmek és vereségek és Kánya villogott. A máso­dik játékrész elején több he­lyen is változtatott Tibai Jó­zsef, de a fiatalok közül egye­dül Bányai hálálta meg a bi­zalmat, hiszen szemfüles gól­jaival háromszor is megadás­ra késztette az ellenfél kapu­sát. Az utolsó percekben fa­ragtak hátrányukból a vendé­gek, ám az Autóker győzel­me Így sem forgott veszély­ben. Füzesabony SC­Tornádó SE Kiskundorozsma 19-23 (7-13) NB I/B-s női mérkőzés. Füzesabony, 100 néző. Ve­zette: Márton, ifj. Taizs. Tornádó SE: TIBAINÉ ­SZALAI 4, KÓSA 7, BÖR­CSÖK 4, FŐDI 1, TÖRÖK 5, POLYÁKNÉ 2. Csere: Ottlikné, Kovács, Pusztai Zs., Bitó, Korbely. Edző: Po­robic Haris. Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 13/5 a hazaiaknál. A kiskundorozsmai lá­nyok végig vezetve biztosan nyertek a kapus, Tibainé ve­zérletével, aki szenzációsan védett. Promt 23 SC­Kézilabda Szeged SE 20-13 (13-7) NB I/B-s női mérkőzés. Hajdúnánás, 200 néző. Ve­zette: Levente, Patai. KSZSE: Szacsvai - Szabó M. 3 (2), Nagy, Vér 2, Arany 3 (1), Lucza 1, Bálint 3(1). Csere: Nádasi (kapus), Gi­ricz, Csanádi, Puskás, Strifler 1, Kalmár. Edző: Toókos György. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/2, ill. 5/4. Az irreális körülmények között lejátszott meccsen a Szeged gyenge teljestményt nyújtott. Hort SE-Makó KC 33-21 (15-13) NB I/B-s férfimérkőzés. Tököl, 50 néző. Vezette: Ta­ri, Tóth Makó KC: Haris - Zsódi 1, PAKU 7, VINCZE 7, SZABÓ L. 3, Gera, Didics. Csere: Lajkó (kapus), Szabó A., Hajnal, Szabó N. 3. Edző: Árgyelán György. Az első félidőben jól vé­dekezett és a támadásait eredményesen fejezte be a Maros-parti gárda, ezzel megakadályozta a tököliek gyors kontráit. A második 30 percben a Hort a gyorsindítá­sokkal megzavarta az Árgye­lán-Iegénységet. Orosházi MTK­Auto-Hórusz SE Dorozsma 22-26 (10-12) NB Il-es férfimérkőzés. Orosháza, 100 néző. Vezette: Ács, Gábor. A dorozsmai gól­szerzők: Csári 7, Giricz 6, Hó­di 4, Glasza, Marancsik, Pusz­taszeri, Balogh 2-2, Bozsák 1. Tiszaföldvári VSE­Tisza Volán Emergé 30-27(14-15) NB Il-es férfimérkőzés. Tiszaföld vár, 600 néző. Ve­zette: Gyúró, Láda. A szege­diek gólszerzői: Buday, Nagy L. 9-9, Ignácz, Oláh, Szabó Tönki 2-2, Herbert, Balogh A., Balogh Cs. l-l. Makó Deák-Keri DSE­Szarvas 19-17(7-11) NB Il-es női mérkőzés. Szeged, Csonka szakközépis­kola tornacsarnoka, 150 néző. Vezette: Csatlós, Kó­már. A makóiak gólszerzői: Szabó T. 8, Ancsin 4, Varga K. 3, Kaskötő 2, Nacsa, Ju­hász Nagy l-l. Győzelmével a Deák-Keri megszerezte az „őszi aranyat". táncsport Bolero-érmek • Tudósítónktól A szentesi Bolero TSK táncosai a közelmúltban két helyszínen vettek részt or­szágos versenyen. Berkes Csaba és Idovika Edina a D junior II. kategória standard kategóriájában Kiskunhalas­ról ezüst-, míg Ócsárol bron­zéremmel tértek haza. Az utóbbi versenyen ugyancsak harmadik helyezést ért el a Gál Róbert, Blaskovics Ni­koletta páros is, a D junior I. kategória standard táncaiban. reflektor Sándorfalvi öröm • Munkatársunktól A CSLSZ által kiírt me­gyei gyermek labdarúgó-baj­nokság ('86-87-ben született srácok vehettek részt rajta) sándorfalvi körzetében leját­szott találkozókon a követ­kező eredmények születtek: Sándorfalva-Balástya 4-0, Bordány-SZEAC 0-5, Sán­dorfal va-Forráskút 2-0, For­ráskút-Bordány 1-3, Balás­tya-SZEAC 0-20, Sándor­falva-SZEAC 1-0, Balás­tya-Forráskút 0-4, Forrás­kút-SZEAC 0-6, Sándorfal­va-Bordány l-l, Balás­tya-Bordány 0-5. A végeredmény: 1. Sán­dorfalva 10 (8-1), 2. SZE­AC 9 (31-1), 3. Bordány 7 (9-7), 4. Forráskút 3 (5-11), 5. Balástya 0 ponttal (0-28). Megyei bajnokság • Munkatársunktól Kilenc csapat részvételé­vel megkezdődött a Csong­rád megyei felnőtt sakkcsa­pat-bajnokság. Eredmények, első forduló: Budalakk-Titán II.-Makói Spartacus Vasas III. 10,5-1,5, Gyálarét KKE-Szegedi Portál III. 6,5-5,5, Csongrád SE-Sze­gedi Maróczy 8,5-3,5, Szen­tesi Spartacus II.-Sakk SE Hódmezővásárhely II. 10-2. A második fordulóban: Sze­gedi Maróczy-Szentesi Spartacus II. 1,5-10,5, Sze­gedi Portál Ill.-Csongrád SE 5-7, Makói Spartacus Vasas III.—Gyálarét KKE 4,5-7,5, Szegedi Portál IV.-Buda­lakk-Titán Szeged II. 1-10. Cselgáncs­érmek • Munkatársunktól Budapesten rendezték a II. osztályú férfi országos cselgáncsbajnokságot. Az SZVSE sportolói több remek helyzést is elértek a viada­lon. Eredmények, 60 kg: ...2. Albu Botond, 71 kg: I. Mar­tonosi Imre, 86 kg: ...5. Csi­szár Dániel, 95 kg: 1. Bürgés Mihály, 2. Petrovics Milán. A versenyzők trénere: Kraj­kó Gyula. Cápa-siker • Munkatársunktól Az országos amatőr jég­korongbajnokságban a Sze­gedi Cápák gárdája maga­biztos sikert aratott a Keszt­helyi Rianás együttese ellen: Szegedi Cápák-Keszthelyi Rianás 8-2. A szegedi gól­szerzők: Hajdú A. (3), Ma­rosi J. (2), Bojtos Cs. (1), Vörös Z. (1), Szalontai Cs. (1). Kék Mékus­kupa • Munkatársunktól Immár tizedik alkalom­mal rendezik meg Szegeden a Kék Mókus-kupa kispályás labdarúgótornát. Nagy Ist­ván főszervező elmondta, hogy az idén bővítik a prog­ramot: 35 év feletti öregfiúk bajnokságot is indítanak a torna keretében. A nevezéseket november 20-ig lehet leadni a Tóth vendéglőben (310-547-es te­lefonszámon). Az első for-. dulót november 27-én rende­zik, a Csonka gimnáziumban és az Etelka sori munkacsar­nokban. A nevezési díj: 10 ezer forint csapatonként.