Délmagyarország, 1997. október (87. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-06 / 233. szám

HÉTFŐ, 1997. OKT. 6. A DÉL SPORTJA III. Tart a versenyfutás labdarúgó megyei II. a. e Tudósítóinktól Tovább folytatódik a labdarúgó megyei II. osztályban a Tiszaszi­get és a Bordány ver­senyfutása; előbbi ide­genben, utóbbi pedig - gólzáporos találko­zón! - otthon diadal­maskodott. Egy nyeret­len van még a me­zőnyben, a Tömörkény gárdája. Fábiánsebestyén­Apátfalva 3-0(0-0) Fábiánsebestyén, 200 néző. Vezette: Csuka. Fábiánsebestyén: Berki - Györgyi Cs., István (Pető), Harkai, Simái, Ko­vács (Varjas), Felföldi (Bó­di), Györgyi I., Györgyi L., Verők, Mágocsi (Szabó). Edző: Pataki Antal. Apátfalva: Jung - Sóki, Bartucz, Szopori, Gaudi, Keresztúri (Jani), Var­ga, Kolompár, Faragó, Ká­rolyi, Restás. Edző: Restás János. Gólszerzők: Verók (2), Györgyi L. Jók: Verók, Györgyi L., István, Berki, ill. Jung. Ifjúságiak: Fábiánsebes­tyén-Apátfalva 14-0 Szegvár­Maros Dömper­Deszk 2-3(0-0) Szegvár, 300 néző. Ve­zette: Somodi. Szegvár: Bíró - Molnár, Kanalas, Jancsovics, Vfgh, Buda, Kádár, Márton, Schmidt, Lajos, Terbán. Edző: Jelenfi István. Deszk: Rutai - Ladányi, Szél, Pördi (Szögi), Szalai, Juhász (Hevesi), Makra, Ménesi, Armán (Herczeg), Rózsa, Dékány. Edző: Za­kar Sándor. Gólszerzők: Buda, Schmidt, ill. Herczeg, He­vesi, Szögi. Jók: Kádár, Vfgh, Buda, ill. Szögi, Rózsa, Szalai. Ifjúságiak: Szegvár­Deszk l-l JATE SC­Földeák 3-1 (2-0) Szeged, Kertész utca, 100 néző. Vezette: Juhász. JATE: Simády - Mol­nár, Szovics, Szőke Cs., Kácsor, Cs. Tóth, Rácz (Tóth K.), Csigér, Balogh, Vass (Fazekas), Szőke P. (Kádár). Edző: Cs. Tóth Zoltán. Földeák: Bán - Bugyi, Horváth (Szűcs), dr. Grezsa (Bajusz), Kurunczi, Ma­gyar, Mészáros, Kopuno­vics (Molnár), Veszelovsz­ki, Kalmár, Kiss. Edző: Kérdő Sándor. Gólszerzők: Szőke P. (2), Tóth K., ill. Vesze­lovszki. Kiállítva: Bugyi. Jók: Vass, Szovics, Szőke P., Balogh, Kácsor, ill. Veszelovszki. Ullés-Domafa­Szentmihály­Eurocsavar FC 0-0 Domaszék, 300 néző. Vezette: Forgó. Üllés: Baranyás - Tóth­Szeles G„ Joó, Varga, Ker­tész, Peták, Gyuris, Buch­holcz, Tóth-Szeles T., Sze­keres, Buknicz. Edző: Buchholcz Gábor, Tóth­Szeles Gábor. Szentmihály: Benczúr ­Csiszár, Horváth, Bodnár, Ferenczi, Juhász, Szabó, Nővé, Nagy (Pálfi), Ör­dögh, Horváth. Edző: Pataki Tamás. Jók: Baranyás, Joó, Var­ga, ill. Benczúr, Horváth, Bodnár, Csiszár. Kiállítva: Buchholcz, ill. Ferenczi. Zsombó­Ferencszállás 2-5 (2-3) Zsombó, 50 néző. Vezet­te: Farkas. Zsombó: Szécsi - Bálint L. (Nagy), Gaál, Farkas, Ábrahám, Vikor, Szűcs, László (Bálint O.), Varga, Soós, Szűcs A. (Kelsch). Edző: Vasas Róbert. Ferencszállás: Ádok ­Berényi, Kovács, Vörös (Ju­hász), Ludányi, Bíró (Dé­nes), Török, Pipicz, Katkó, Kiss, Tamasi (Kócsó). Edző: Köteles László. Gólszerzők: Bálint O., Soós, ill. Kiss (2), Kovács (2), Juhász. Jók: Szécsi, Szűcs, ill. Kiss, Ludányi, Ádok, Ko­vács. Ifjúságiak: Zsombó-Fe­rencszállás 3-3 Bordány­Tömörkény 7-0 (3-0) Bordány, 150 néző. Ve­zette: Tari. Bordány: Mihálffy B. ­Szabó A., Király, Kószó, Mátyás, Polyák (Cseh), Mi­hálffy G. (Lippai), Farkas J„ Mihálffy Zs., Szabó Zs., Farkas Z. Edző: Szabó Zsolt. Tömörkény: Papp Z. ­Kiss, Túri, Albert, Felföldi, Tóth G„ Tóth I., Papp L„ Kasza, Rácz, Pozsár. Edző: Váradi István. Gólszerzők: Szabó Zs. (2), Farkas Z. (2), Szabó A., Cseh, Mihálffy Zs. Jók: Szabó A., Szabó Zs., Kószó, Cseh, ill. Tóth I., Papp Z., Rácz. Ifjúságiak: Bordány-Tö­mörkény 14-1 UTC-Tiszasziget 0-2(0-0) Újszeged, 150 néző. Ve­zette: Csende. UTC: Szekeres - Baráth, Kakuszi, Katona, Meszes, Túri, Tóth (Gál), Makra, Zsarkó (Albert), Berkó, Szalai. Edző: Vitális Imre. Tiszasziget: Ökrös ­Csáki (Kéri), Kovács, Do­hányos, Molnár, Tóth (Pus­kás), Vass, Leindler, Lázár, Papp, Kátai. Edzó: Kántor Ferenc. Gólszerzők: Makra (ön­gól), Vass. Jók: Berkó, Zsarkó, ill. Molnár, Tóth, Kátai. Ifjúságaik: UTC-Tisza­sziget 8-0 Székkutas­Szatymaz 3-0 (2-0) Székkutas, 100 néző. Ve­zette: Vincze. Székkutas: Szabó G. ­Lengyel, Takács, Forrai L., Horváth Cs., Dóda, For­rai S., Hajzlinger (Forrai P.), Nagypál (Hegyi), Bor­sodi (Hajnal), Horváth Z. (Suba). Edző: Császár Ká­roly. Szatymaz: Tipity - Új­vári, Zsemberi, Kocsis, Szanka, Szakáll, Arany, Horváth Zs., Tóth Z., Varga P„ Kádár. Edző: Holler Fe­renc. Gólszerzők: Dóda, Bor­sodi, Hajzlinger. Jók: Dóda, Szabó G., Hajzlinger, Forrai S., ill. Zsemberi. Ifjúságiak: Székkutas­Szatymaz 2-2 Csanádpalota­Tanárképző 1-1(1-1) Csanádpalota. 200 néző. Vezette: Pacskó. Csanádpalota: Tóth L. ­Zielbauer, Sebők, Juhász, Bombolya, Gyuris, Locskai, Erdélyi, Varga, Tóth Z., Stranszki. Edző: Kállai Ist­ván. Tanárképző: Vén - Ba­logh Gy., Angeli, Demeter, Gyürtrf Rózsa, Antal, Lu­kács, Kubát, Árgyelán (Bodnár), Balogh (Pió­ker). Edző: dr. Miskolczi József. Gólszerzők: Tóth Z., ill. Demeter. Jók: Tóth Z„ Sebők, Stranszki, ill. Demeter, Gyüre. A bajnokság állása 1. Tiszasziget 9 8 -1 23-9 24 2. Bordány 9 7 ­2 31-10 21 3. Maros-D Deszk 9 6 1 2 21-14 19 4. Kábiánseb. 9 5 2 2 22-14 17 5. Apátfalva 9 5 1 3 21-19 16 6. Szentmihály 9 4 3 2 24-17 IS 7. Üllés-Domafa 9 4 3 2 19^15 IS 8. Szegvár 9 3 3 3 12-13 12 9. Székkutas 9 4 ­S 17-19 12 10. Ferencszállás 9 4 _ 5 22-26 12 11. Földeák 9 3 2 4 28-Í7 11 12. JATE 8 3 1 4 9-16 10 13. UTC 9 3 ­6 18-21 9 14. Szatymaz 9 2 3 4 13-15 9 IS. Zsombó 9 2 2 S 17-30 8 16. Tanárképző 9 1 3 5 13-16 6 17. Csanádpalota 8 1 2 5 11-22 S 18. Tömörkény 9 « 1 4 5 11-27 4 A következő forduló pá­rosítása. Október 11., szombat, 15 óra: Tömör­kény-Székkutas, Ferenc szállás-UTC, Tanárképző­Fábiánsebestyén. Október 12., vasárnap, 15: Tisza­sziget- JATE, Földeák-Ül­lés-Domafa, Szentmi­hály Eurocsavar FC-Szeg­vár, Maros-Dömper-Deszk­Csanádpalota, Apátfal­va-Bordány, Szatymaz­Zsombó. Szentesiek vb-belépöje táncsport • Tudósítónktól A hét végén Szolnokon rendezett junior magyar baj­nokságon, a szentesi Szilver Táncsport Egyesület vere­senyzői közül Pászti Sándor és Varga Vivien a standard kategóriában harmadik he­lyen végzett, míg a latin táncban a második helyet szerezte meg. Eredményük­kel lehetőséget kaptak arra, hogy az ukrajnai standard, illetve a litvániai latin világ­bajnokságon ők képviseljék hazánkat. A másik szentesi páros, a Szepesi József-Sze­pesi Judit duó a latin kategó­riában a negyedik helyet érte el. A két párost Szatmári Nagy Szilvia készítette fel. Sírból hozott pont... Szabó B. most sem tudott hibázni, a kapust „elküldve", büntetőből biztosan bombázta a hálóba a labdát. (Fotó: Miskolczi Róbert) labdarágó NB l/B Szeged-Dorozsma­Nyíregyháza l-l (0-1) Felső Tisza-parti stadi­on, 5000 néző. Vezette: Lettrich (Székely, Tumó). Szeged-Dorozsma: CSEHÓ 0 - MAGYAR 5, STREDIE 5, VARGA 5 ­SZABÓ B. 6, FARKAS 5 ­BARNA G. 5, STEFANOV 6, UDVARI 5 - KENESEI 7, MIKLÓS 5. Edző: VÁ­GÓ ATTILA. Nyíregyháza: Vadon ­Barna M., Cap, Kiss ­Kondora, Karkusz, Szat­ke, Bessenyei, Göncz ­Takács, Janics. Edző: Öze Tibor. Csere: Barna G. he­lyett MOLNÁR (-) a 61., Varga M. helyett SZENT­MIKLÓSI (-), Farkas he­lyett VUKADINOVICS (-) mindkettő a 65., Janics helyett Unchias a 79., Bessenyei helyett Capati­na a 89., Takács helyett Németh a 90. percben. Gólszerzők: Szabó B. (1 l-esből) a 89., illetve Kiss a 19. percben. Sárga lap: Barna M. a 16., Cap a 40., Stefanov a 42., Szabó B. a 80., Kondora a 86. percben. Kiállítva: Barna M. és Cap, a lefújás utón. Szögletarány: 6:5 (2:1). A találkozó előtt egyper­ces gyászszünetet tartottak Rózsa B. Vilmos emlékére. A 14 éves korában, tragikus közlekedési balesetben el­hunyt fiatal fiú a Szeged-Do­rozsma serdülőCsapatának oszlopos tagja volt. 19. perc: A jobb oldalon, a kaputól mintegy 30 méter­re szabadrúgást végezhettek el a vendégek. A labdát Kon­dora ívelte a kapu elé, s az előre húzódó Kiss, senkitől sem zavartatva, a hálóba fe­jelt, 0-1. 35. perc: Takács lendüle­tesen húzott el Varga mellett, a 16-oson beiül kicselezte a rátámadó Strediét is, de lövé­se a jobb oldali kapufáról vá­gódott ki. 36. perc: Kenesei cselez­te be magát a 16-os előteré­be, majd nagy lövést küldött kapura, de Vadon a le­vegőben úszva kiöklözte szögletre a labdát. A sarok­rúgás után Stredie kapásból bombázott a kapura, de a nyírségi portás ismét a he­lyén volt. 77. perc: Kenesei nagy bombája centiméterekkel ke­rülte el a vendégek kapuját. 83. perc: Szabó B. vezet­te fel a játékszert, majd mint­egy 18 méterről lövésre szánta el magát, a labdát azonban Vadon szenzációs vetődéssel ütötte szögletre. 86. perc: Újabb szabadrú­gáshoz jutottak a nyíregyhá­ziak 16-osának előterében a hazaiak, Kenesei nagy lövé­sét azonban Vadon a le­vegőben úszva ütötte a kapu fölé. 89. perc: Kenesei tört ka­pura, miután kicselezett há­rom védőt is, a 16-osról lö­vésre szánta el magát, a lab­da Kondora kezéről vágódott vissza. Mivel a nyírségi játé­kos a 16-oson belül kezezett, Lettrich játékvezető azonnal a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Szabó B. nagy erővel a kapu közepébe bombázta, l-l. A lefújás után a vendég­csapat tagjai körbevették a játékvezetőket, lökdösték, sértegették őket, ezért Barna M. és Cap a kiállítás sorsára jutott. A találkozó elején úgy né­zett ki, hogy a Szeged-Do­rozsma problémamentesen nyeri a mérkőzést, hiszen mintegy 10 percig szinte ál­landóan a vendégek térfelén pattogott a labda. Aztán jött a 19. percben a szabadrúgás utáni beívelés, amelyet a ha­zai védők - „láncban" egy­más után - elnéztek, így az előrehúzódó Kiss, akit nem fogott senki, zavartalanul fe­jelhetett Csehó kapujába. A 35. percben pedig Takács akár el is dönthette volna végleg a mérkőzés sorsát. Szerencsére, lövése a kapu­fáról kipattant, így remény maradt arra, hogy a második félidőben javíthatnak Kene­seiék. Fordulás után szinte állan­dóan egy irányba folyt a já­ték. A nyíregyháziak azon­ban nagyszerűen szervezték meg védelmüket, igaz, dol­gukat megkönnyítették a do­rozsmaiak is, akik mindent középen akartak megoldani, így a jól tömörülő vendég­védőkről rendre visszajött a labda. A jég csak a 89. perc­ben tört meg, amikor Kene­sei lövése Kondora kezéről pattant vissza. (A TV-felvé­tel egyértelműen bizonyítja, hogy a nyíregyházi játékos a kezezést a 16-oson belül kö­vette el.) Mindent egybevet­ve megállapíthatjuk, hogy ha a hazaiak úgy játszanak az első félidőben is, amint azt a másodikban tették, a győze­lem nem maradt volna el. Vágó Attila: - Egy fél­időnyi előnyt adtunk ellenfe­lünknek. A második játék­részben azonban a nyírségi­ek nagy vadját (Őzét) majd­nem sikerült puskavégre kap­nunk. Őze Tibor: - Továbbra is csak a munkában hiszünk. Hosszú távon csak ez vezet­het eredményre. Gratulálok játékosaimnak a hősies helyt­állásukhoz. P. Sándor József További eredmények: Pécs-Matáv Sopron l-l, Soproni FAC-Kaposvár 3-1, Kecskeméti TE-III. ker. TVE l-l, Tiszavasvári-Érd l-l, Dorog-Tiszaújváros 1-2, Csepel-Szolnok 2-2, Paks-Salgótaiján l-l, Nagy­kanizsa-Kaba 4-1, Duna­ferr-Komló 1-0. Az NB l/B állása: 1.111. ker. TVE 11 6 5 ­25-8 23 2. Nylregyh. FC 11 5 5 1 16-7 20 3. Dunaferr SE 11 6 2 3 16-8 20 4. Matáv SC Sop. 12 5 4 3 18-10 19 5. Rákóczi Kap. 11 5 3 3 15-17 18 6. Szolnoki MÁV 11 4 5 2 14-11 17 7. Kecskem. TE 11 5 2 4 9-13 17 8. Szeged-Dor. 11 4 4 3 22-17 16 9. Nagykanizsa 11 5 1 5 18-15 16 10. Soproni FAC 10 4 4 2 10-9 16 II. KabaiCFC II 4 3 4 12-13 15 12. Pécsi MFC U 3 5 3 ll-ll 14 13. Paksi ASE 11 4 4 3 9-9 14 14. Érdi VSE 11 3 4 4 15-15 13 15. Salgótarjáni 11 3 3 5 9-15 12 16. Tiszaújváros 11 3 1 7 10-22 10 17. Dorogi SE II 2 3 6 10-11 9 18. Komlói B. 11 3 ­8 9-22 9 19. Alkaloida SE 11 ­8 3 5-10 8 20. Csepel SC 11 1 4 6 6-16 7 (Megjegyzés: Az MLSZ fegyelmi bizottsága két pon­tot levont a Paksi ASE-től, mert Kiss Miklós egy ízben három sárga lapja miatt jo­gosulatlanul szerepelt.) • A következő forduló pá­rosítása: Nyíregyháza-Du­naferr, Komló-Dorog, Ti­szaújváros-Pécs, Matáv Sopron-Kecskemét, III. ker. TVE-Soproni MAF, Kapos­vár-Nagykanizsa, Kaba­Paks, Salgótaiján-Tiszavas­vári, Érd-Szolnok, Szeged­Doromzsma-Csepel. (Vala­mennyi mérkőzést vasárnap játszák). Öreg Kőrössy Halászkert Vendéglő Ampo-Aqua Technik szíkvízüzem SELLŐ ÉTTEREM fQ TELE 4 TAXI Presztízscsata - négy fal között kispályás labdarúgás • Tudósítónktól Ma este rendezik a terem­labdarúgó NB I-ben az ötö­dik forduló mérkőzéseit. A két Csongrád megyei együt­tes - a HKFC '93-Szuperin­fó és a szegedi Első Beton ­Hódmezővásárhelyen, a Hódtói Sportcsarnokban este negyed héttől egymás ellen lép pályára. A vásárhelyiek várhatják valamivel nyugod­tabban az összecsapást, mi­vel Bódi Attila tanítványai négy mérkőzésen, öt pontot gyűjtöttek, míg a szegediek eddigi mérlege: egy győze­lem és három vereség. A házigazdák mestere el­mondta, hogy egyelőre elé­gedett csapata teljesítményé­vel. Véleménye szerint, a ma esti összecsapás érdekesnek ígérkezik, hiszen edző­mérkőzésen sokszor találko­zott már a két gárda, így is­merik egymás gyenge és erős pontjait. Épp emiatt a pillanatnyi forma és a jobb egyéni teljesítmények dönt­hetnek a három pont sorsá­ról. Bódi Attila hangsúlyoz­ta, hogy hazai pályán szá­mukra csak a győzelem az elfogadható eredmény, játé­kosait ennek szellemében küldi pályára a megyei rivá­lis ellen. A HKFC trénere még hozzáfűzte: várhatóan hatalmas küzdelmet, és a nagypályás focihoz hasonló­an, igazi presztfzscsatát hoz majd az első Vásárhely-Sze­ged bajnoki teremlabdarúgó­mérkőzés.