Délmagyarország, 1997. október (87. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-16 / 242. szám

CSÜTÖRTÖK, 1997. OKT. 16. PANORÁMA 15 Fókadüh jómagam nem láttam a kecskeméti Villanó Fókák­J Nass női vízipólócsapatát, amint nem fókamódon, sokkal inkább oroszlánként vetették magukat a vízbe. Ám nagy döbbenettel olvastam sportnapilapunkban Valkay Ferenc tréner nyilatkozatát, amelyben azt pa­naszolta: lányait az erőszakos ellenfél szinte ízekre szedte (mit szedte: verte...), volt, akinek keze tört, volt akit le kellett cserélni, hogy ne váljék a brutalitás ál­dozatává. Ily panaszok után hihetné a gyanútlan olvasó, hogy fent nevezett Villanok, akik fókák (s persze Nass. ), valamely nemzetközi derbyn, kiélezett csatában haj­szolták a labdát. A valóság sajnos sokkal unalmasabb - a kecskeméti lányokat a Hungerit Szentes sokszoros bajnok, ezernyi világversenyen kiemelkedőt nyújtó csapata verte el nagy gólkülönbséggel (20-5), ahogyan azt menetrendszerűen megteszik a magyar bajnokság szinte minden csapatával. Mivel Tóth Gyula leányai a fókák ellen - bármeny­nyire is villannának szegények... - eddig sem kaptak különösebb izomlázat az eltángálás közepette, gyanít­ható: fent említett találkozóra sem cselgáncsedzés után, nuncsakukkal, UZI géppisztolyokkal küldte őket vízbe a nagy tekintélyű mester. A; persze más kérdés, hogy a fókák - az első negyed szoros eredményét lát­ván - azt hihették: most aztán megcibálják az oroszlán farkát. Nos, nem sikerült. S talán már Valkay mester is érzi: amíg csak elfo­gult nyilatkozatokkal, vádaskodással próbálkozik, e diadaluk nem is jöhet össze... Bátyi Zoltán Az elsö rangadó Vígjáték a végjátékban íKFjf"GMKul ff lip§ .. 40. oM 4 |A' 1 f Az első hazai Interliga-meccs végén joggal ünnepelt a szegedi csapat. (Fotó: Miskolczi Róbert) Fülöp „kilencese" kosárlabda • Munkatársunktól Az NB I „B" csoportjában szereplő Szeged KE női ko­sárlabda gárdája eddig veret­len a bajnoki pontvadászat­ban. Igaz, még a nagy riváli­sokkal nem találkoztak Zsemberiék. Holnap viszont már rangadót játszik a Do­mokos Miluíly és Láng Imre edzette hölgyek, a Ferencvá­rosi Alapítvány együttese el­len. A vendégek gárdáját az ifjúsági válogatott gerince adja, sőt négyen az „A" cso­portos felnőtt csapatban is szerepelnek. A debreceni 65 pontos siker jó ráhangolás volt a nagy derbire. A két Révész Judit búvár­úszó, számos nagy nem­zetközi verseny helyezett­je is vendége volt a Fren Clubnak, amikor a sikeres szegedi búvárúszók szere­peltek ott. Miután közösen totóztak, a fiatal sportoló szívesen tippelt lapunknak is. - A két magyar bajno­ki meccsen a Ferencváros és a Gázszer győzelmét várom, annak ellenére, hogy a Győri ETO is na­gyon jó formában van, s a Stadlernek is szüksége lenne a pontokra. A né­met bajnokságban is ér­dekes összecsapásokra kerül sor. Ezek közül is kiemelkedik a Leverku­sen-Kaiserslautern, vala­mint a Duisburg-Dort­mund mérkőzés. Mindkét találkozón a hazaiak sike­rére számítok. Az ola­szoknál roppant látvá­szakember bfzik abban, hogy az elkövetkező rang­adókon is ilyen remekül sze­repel majd az együttes, mint az elmúlt öt fordulóban. Egyedül Csapó Zsuzsa sé­rült a keretből, a többiek tel­jes intezitással edzettek a hé­ten. Jó hfr, hogy Szép Krisz­tina átigazolása létrejöhet, így már most bemutatkozhat a szegedi közönség előtt a tehetséges kosárlabdázó. A csoportban eddig a BEAC és a Szeged KE nem vesztett pontokat, ez pedig biztató a jövőre nézve, mert ugye a cél nem lehet más, mint az „A" csoportba kerülés. A találkozó holnap 17.30­kor kezdődik az újszegedi Sportcsarnokban. ffO m\ yjgMáfl ^ ~ Révész Judit. (Fotó: Nagy László) nyos lesz a Napoli-In­ternazionale, valamint a Fiorentina-Roma találko­zó. A Juventus győz Ba­riban, akárcsak a Lazio az Atalanta ellen. A +1­es mérkőzésen az Újpest­nek, ha továbbra is ver­senyben akar maradni a bajnoki címért, győznie kell Debrecenben. röplabda Medikémia Szeged­Akademicar Zagreb (horvát) 3:2 (14, -5, 8, -9, 12) Férfi Interliga-mérkö­zés. Szeged, 800 nézá. Vezette: Ifj. Kiss, Hor­váth. Medikémia Szeged: Neizer, NYIRKA, BERKES, MELNICSUK, HULMANN, Torma. Csere: Petheö, Takács, Péterfy, Llrfi. Edző: Nyári Sándor, Nusser Elemér. Akademicar Zagreb: BORISZKEVICS, NAJDE­NOV, Evtokovics, Slavi­ca, Csoskovics, PERIS­KICS. Csere: Krnics. Edző: John Roberts. A Medikémia férfi röp­labdacsapata első hazai In­terliga-meccsét játszotta teg­nap az újszegedi arénában. kézilabda • Tudósítóinktól A kézilabda élet nem áll meg! A elmúlt fordu­lóban két megyei rang­adót is láthattak a né­zők, az NB l/B-s derbit a Vásárhely, az NB ll-es összecsapást pedig a Ta­nárképző nyerte a Tor­nádó, illetve a Szentes ellenében. B&B Autóker­Tornádó Dorozsma 28-20 (13-8) NB I/B-s női mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sport­csarnok, 300 néző. Vezette: Levente, Pataki. B&B Autóker: Nagy É. - Kánya 4, ZSÁKAI 11, Sipterné 4 (2), Dobra 1, Bodó, Erdei 3 (2). Csere: Szenti 4, Gáborné 1, Klem­bucz (kapus). Edző: Tibai József. Tornádó SE: Tibainé ­Polyákné 1, Kósa 2, Szeri 4, KORMÁNYNÉ 6 (3), Antal, Miklós 3. Csere: Szűcs G. (kapus). Csiszár, Farkas Sz. 2, Korbely 2. Edző: Porobic Haris. A mérkőző felek - a zágrábi és a szegedi együttes - a ta­lálkozó előtt semmit sem tudtak egymásról, s a beme­legítés percei is csak vizuális élménnyel növelték az „in­formációtengert". Ezt tük­rözték a mesterek esélylatol­gató mondatai is: Nyári Sándor: - Az Aka­demicar a horvát röplabda egyik reprezentánsa, fiatal, magas gárda. Mindent meg­teszünk a győzelemért. John Roberts: - Csak annyit tudok a Szegedről, hogy az egyik legjobb ma­gyar team. Mindössze egy hónapja dolgozom Zágráb­ban, meglepődnék, ha mi nyernénk. Az összecsapás az ameri­kai Santa Barbarából érke­zett vendégtrénert igazolan­dó indult: Nyirka fantaszti­kus nyitásaival - akadt a pakliban két ász is! - a Me­dikémia pillanatok alatt el­húzott 5:0-ra. Az időkérések után a horvátok, a bolgár idegenlégiós Najdenov ve­zérletével, rendezték sorai­kat és jobb nyitásfogadásuk­Hétméteresek: 4/4 ill. 4/3. Kiállítások: 4 ill. 10 perc. Mindkét oldalon rengeteg volt a hiba, de az Autóker így is fokozatosan növelte előnyét. Ez elsősorban a ki­tűnően játszó Zsákainak volt köszönhető, akivel nem tud­tak mit kezdeni a vendégek. A Tornádó mindent megpró­bált a tisztes helytállás érde­kében - néha a durvaságtól sem riadtak vissza játékosai. Összességében a megyei rangadó közepes színvonalú mérkőzést hozott, amelyen kétség sem férhetett a házi­gazdák győzelméhez. Jászberényi TKF­Kézilabda Szeged SE 21-14 (10-7) NB I/B-s női mérkőzés. Jászberény, 150 néző. Ve­zette: Aczél, Sajóvölgyi. KSZSE: Szacsvai - Sza­bó M. 4, Nagy G. 1, Kalmár, Arany 5, Lucza 3, Bálint. Csere: Nádasi (kapus), Giricz, Csanádi, Puskás 1, Strifler. Edző: Toókos György, Gyimesiné Király Jusztina. Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. nak köszönhetően nemcsak egyenlítettek (10:10), hanem fordítottak is, 10:12! A haj­rában azonban a remekül küzdő „vegyészek" ismét hatékonyabban támadtak, majd öt (!) zágrábi játszma­labda hárítása után magasba lendíthették a kezüket. A folytatás ijesztően alakult, az Akademicar oktatott: 0:7! A Tisza-partiakat a cserék sem rázták fel, s a sáncban re­meklő horvátok könnyen ki­egyenlítették a mérkőzés ál­lását. A harmadik szett ele­jén a még mindig a blokkal „operáló" Roberts-tanítvá­nyoknál volt az előny (1:3), de a régi szegedi önmagát idéző Hulmann és a Berkes, Nyirka sáncok meghozták a várt fordulatot (9:4) és a si­kert! A negyedik játszmában óriási küzdelmet láthatott a szakértő publikum, az ered­mény többször is „befa­gyott" (4:3, 9:9), a csapatok felváltva vezettek. Az „álló­háború" 9:9 után szűnt meg, ekkor Slavica remek nyitása­it az ismét átüthetetlen hor­A vendég szegediek kezdtek jobban, lelkes játé­kuk következtében 2-0-ra vezettek, de a hazaiak a fél­idő közepére fordítottak, 5-6. Az első játékrész 28. percében Nagy Gabriella a védők kirívó durvasága.mi­att megsérült. Ekkor derült ki, hogy a versenykiírás el­lenére nincs orvos a mec­csen. A találkozó 18 perc szünet után folytatódott, s a hazaiak durva játéka ellen a bírók továbbra sem léptek fel kellő eréllyel. TFSE-Makó KC 31-26 (14-10) NB I/B-s férfimérkőzés. Budapest, 100 néző. Makó KC: Porobic ­Szabó L. 3, Bárány 6, Szabó N. 8, Didics 3, Balogh 3, Hajnal 3. Csere: Lajkó (ka­pus), Vincze, Szabó A. Edző: Argyelán György. A makóiak nagyon „al­vós" első félidőt produkál­tak. A második 30 percben már jobb teljesítményt nyúj­tottak, egyenlítettek is, de ez is kevés volt az üdvösség­hez. A hajrában menetrend­szerint jöttek a makói kiállí­tások és a piros lap is előke­rült a bírók zsebéből... vát sáncok tették igazán ér­tékessé. Következhetett a mindent eldöntő - „hirtelen halál­nak" is becézett - ötödik szett, melyben az eddigi drá­ma kiteljesedett. Minden pontért „felszedték a parket­tet" az együttesek. A hajrá­ban, 12:12-nél, még bármi lehetett volna, de a rutino­sabb vendéglátók jobban összpontosítottak - a végig jól játszó Najdenov döntő pillanatban hibázott s a Medikémia megnyerte a 112 perces maratoni csatát. így lett a végjátékból vígjáték... Nyári Sándor: - Hul­lámzó teljesítményünkben nagyban „ludas" volt a re­mekül röplabdázó Akademi­car. Csak egy magas felál­lásban szereplő Szeged tu­dott a horvátokkal verseny­ben lenni, s győzni. John Roberts: - Mindig megvisel a vereség, de most nem bosszankodom annyira. A fiúkat is megdicsérem, jól játszottak, kis szerencsével nyerhettek volna. Imre Péter Mezőberény­Tisza Volán Ernergé 27-38 (10-21) NB Il-es férfimérkőzés. A TVE legjobb dobói: Buday 11, Nagy, Szabó Tönki, Er­dei 6-6, Laluska 5. A Tisza Volán ezzel a sikerével át­vette a vezetést a bajnokság­ban. JGYTF DSE­Szentesi VSC 23-17 (13-6) NB Il-es női mérkőzés. Szeged, 150 néző. Vezette: Décsi, Fritsch. Legjobb do­bók: Fekete 4, Nemes, Ma­gyar, Szabó H., Marozsi 3­3, ill. Németh 5, Oroszné 4, Szakálné, Verebélyiné 3-3. A mérkőzés elején meg­nyugtató előnyre tett szert a Tanárképző, amelyet végig biztosan megtartott, s így to­vábbra is - listavezető veret­lenül. Makó Deák-Keri DSE­Martfű VSE 26-23 (12-9) NB Il-es női mérkőzés. Szeged, 250 néző. A makói­ak legjobb dobói: Varga 7, Kaskötő 6, Juhász Nagy 4, Takács, Szabó T. 3-3. Varga K. bemutatkozása remekre sikeredett a Makó­ban. • Munkatársunktál Az utánpótlás fiú vízilab­da-bajnokságban a Szegedi VE csapatai előbb a Szolno­kot fogadták, majd a BVSC­nél vendégeskedtek. A hat ta­lálkozóból hármat megnyer­tek, ugyanennyit elveszítettek. Eredmények, ifi: SZVE -Szolnok 6-10 (2-3, 1-3, 3-2, 0-2). A Szeged góljait Varga P. (2), Veszelovszky (2) és Dobó (2) szerezte. BVSC-SZVE 9-7 (l-l, 2-5, 2-3, l-l). G.: Zsarkó (3), Var­ga P. (2), Horváth, Balla. Serdülő: SZVE-Szolnok 14-6 (4-3, 3-1,4-2, 3-0). G.: Varga Á. (3), Szöcs (3), Szegi (3), Veszelovszky (2), Józsa, Csípő, Grózer. BVSC-SZVE 7-13(1-1,4-3,1-4,1-5). G.: Szegi (4), Varga Á. (3), Ve­szelovszky (2), Grózer, Józsa, Éles, Szőcs. Gyermek: SZVE-Szolnok 8-7(2-1,2-1, 1-2,3-3). G.: Fülöp (5), Scsegyerkin (2), Veszprémi. BVSC-SZVE 8-4 (l-l, 4-1, 0-0, 3-2). G.. Fülöp (4). Gólok, futószalagon • Munkatársunktól A vásárhelyi serdülő és elő­készítő labdarúgócsapatok a bajnokság újabb fordulójában Szegváron vendégszerepeltek. Mindkét csapat - a várakozá­soknak megfelelően - gólzá­poros győzelmet aratott. Az eredmények, serdülők: Szeg­vár-HFC 0-8 (0-5). Gólszer­zők: Matók 3, Varga Z. 2, Koródi 1, Király 1, Varga A. 1. Előkészítők. Szegvár-HFC­Lurkó 0-18 (0-10). Gólszer­zők: Lénáit 5, Dani 5, Klap­csik 4, Fábián 2, Papp 1, A­szalai 1. Idényzáró • Munkatársunktól Nemrégiben rendezte meg Ásotthalmon a megyei szö­vetség az idényzáró tájékozó­dási futóversenyét az utánpót­lás korcsoport részére. Az SZVSE versenyzői négy első helyet szereztek Felföldi Haj­nalka, Hajagos Henrik, Fodor Mónika és Fodor József ré­vén. A Hódmezővásárhelyi TC-nek Forrai Gábor, Bán Borbála és Kiss Tamás szer­zett aranyat, míg a puszta­mérgesi tájékozódási futók­nak is jutott két elsőség Sze­rencsiné Csamangó Jusztina és Vincze László szereplése útján. Kellemes meglepetés volt Bozsó Réka (Szőregi Kossuth DSK) győzelme a legfiatalabbak mezőnyében. Külföldön a HKSE • Munkatársunktól A közelmúltban Németor­szágban vettek részt egy bmx­krossz viadalon a Hód Kerék­páros SE sportolói. A verse­nyen tizenhárom ország közel négyszáz versenyzője állt rajt­hoz. A vásárhelyiek közül a legjobb eredményt Sajti Péter érte el, aki kategóriájában ötö­dik lett. Bravúros teljesítményt nyújtott a hölgyek mezőnyé­ben Hódi Anikó, aki a hatodik helyezést szerezte meg. Mó­ritz Gergely a legjobb tizen­kettő, míg Jáger András a leg­jobb tizenhat közé jutott be, de onnan már nem sikerült to­vább lépniük. A HKSE külföl­di versenyzését az Alföldi Por­celángyár Rt. támogatta. íme, tippjeim a 42. játékhétre: 1. Ferencváros (6.)-Győr (1.) 1 2. Stadler FC (18.)-Gázszer (11.) 2 3. Duisburg (3.)-Dortmund (16.) 1 2 4. Karlsruhe (10.)-Bayern München (2.) 2 5. Leverkusen (ll.)-Kaiserslautern (1.) 1 2 6. Rostock (6.)- Schalke 04 (4.) X 2 7. 1860 München (13.)-Wolfsburg (12.) 1 8. VfB Stuttgart (5.)-Herta BSC (18.) 1 9. Bari (14.)-Juventus (4.) 2 10. Brescia (10.)-Vicenza (8.) X 2 11. Kiorentina (ll.)-Roma (2.) 12 12. Lazio (7.)-Atalanta (9.) 1 13. Napoli (15.)-Internazi»nalc (1.) X 2 +1 mérkőzés: 14. Debrecen (8.)-Újpest (3.) 2 Totómonológ [jfncpiHÉmifi] Westel 900 GSM • Mobil Távközlési Rt. VOLÁN |«MW| TAXI TAXI Rangadót nyert a Vásárhely