Délmagyarország, 1997. június (87. évfolyam, 126-150. szám)

1997-06-09 / 132. szám

II. A DÉL SPORTJA HÉTFŐ, 1997. JÚN. 9. Alaposan megtréfált éllovasok A második gyálaréti gál - útban a Mindszent hálójába. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgó megyei I. e. • Tudósítóinktól A labdarúgó megyei elsó osztály legutóbbi fordulójában a tabella hátsó felében tanyázó együttesek alaposan megtréfálták az élboly­hoz tartozókat. Az Algyó a Csongráddal, a Bor­dány a Zákányszékkel ikszelt, míg a Székkutas megverte a Szentesi FC-t. A rangadón a Móravá­ros diadalmaskodott a Mártély ellen, így győ­zelmével a Tápé „felka­paszkodott" a második helyre. Móraváros-Mártély 2-0(1-0) Szeged, Horgosi út, 200 néző. Vezette: Bánóczky. Móraváros: Lázár - Ras­kó Z., Csúcs, Deák M., Prá­gai (Nóvák), dr. Péter, Raskó T„ Deák G„ Török Zs„ Far­kas M. (Móricz), Király (Ré­vész). Edző: Tóth Lajos. Mártély: C. Molnár <­Szrenka, Czuczi, Rau, Mol­nár Z., Budai (Borsodi), Dobsa (Gyenge), Tóth, Csáki (Rárósi), Mucsi, Kovács Z. Edző: Hegyi Tibor. A fegyelmezetten játszó Móraváros megérdemelten nyert. Gólszerzők: Farkas, dr. Péter. Jók: Farkas, dr. Péter, De­ák M„ ül. C. Molnár Ifjúságiak: Móraváros­Mártély 3-3 Gyalaret-Mindszent 3-0 (3-0) Gyálarét, 300 néző. Vezet­te: Sipos. Gyálarét: Szabó J. - Sza­bó T. (Farkas) Szilágyi, Szűcs. Antalik, Nóvák, Illés A., Bánfi, Oláh (Káity), Illés T., Boros (Juhász). Edző: Szabó József. Mindszent: Juhász - Se­bestyén, Pálinkó, Köblös, Gránicz, Árgyelán, Szécsi, Bakó, Márton. Korom, (Bo­zó), Répás. Edző: Talmácsi Zoltán. Az első félidő jó játéka elegendő volt a győzelemhez. Gólszerzők: Oláh (11-es­ből), Boros, Illés T. Jók: Szilágyi. Antalik, Nóvák, ill. Gránicz, Köblös, Sebestyén. Ifjúságiak: Gyálarét­Mindszent 2-3 Sóndorfalva­Csanytelek 3-0 (1-0) Sándorfalva, 1500 (!) né­ző. Vezette: Ludvig. Sándorfalva: Zákány ­Pataki, Szabó, Csányi, Bozó, Szűcs (Geleta), Kiss (Bo­sánszki Zs.), Bessenyei, Bo­sánszki M„ Fődi, Szél (Pálin­kó). Edző: Czibere László. Csanytelek: Leboniczky - Szabó, Gémes, Balanyi (Keller), Urbancsik, Gyön­gyi, Bencze (Lajkó), Gál, Ba­jusz (Sallai), Kálmán, Ma­gony. Edző: Mihály Ferenc. A látványos falunapi ün­nepséget a hazai csapat ma­gabiztos játékkal és sikerTel tette igazán emlékezetessé. Gólszerzők: Fődi (2), Bessenyei. Jók: Fődi, Szabó, Szűcs, Szél, ill. Gémes, Gál, Gyön­gyi­Ifjúságiak: Sándorfalva­Csanytelek 7-2 Szentesi Kinizsi TE­Tápé 1-4 (l-l) Szentes, 300 néző. Vezet­te: Csuka. Szentes: Őze - Mészáros, Dudás, Balla (Török), Bakai, Sipos. Gombár, Bozóki, De­ák, Nagy P. (Kovács), Harkai (Nagy A.). Edző: Nagy Béla. Tápé: Kadnár - Mahler, Bóka (Nagy S.), Kószó, Dan­csó, Hódi, Adelhardt, Nagy Zs., Ottlik R., Markó (Ju­hász), Nagy V. (Horváth). Edző: Ottlik Sándor. A hazai csapat csak az el­ső félidőben bírt lépést tarta­ni. Gólszerzők: Bozóki, ill. Markó (2), Horváth, Ottlik R. Jók: Mészáros, Bozóki, Deák, ill. Mahler, Bóka, Hó­di, Markó. Kiállítva: Bakai. Ifjúságiak: Szentesi Kini­zsi TE-Tápé l^t Kistelek-Tisza-Új 0-3(0-1) Kistelek, 200 néző. Vezet­te: Kószó. Kistelek: Berkes - Sej­ben J., Koncz, Rácz, Tóth Sz., Horváth, Kiszner, Vi­rágh (Vígh), Dancsok (Gom­bos), Bischof, Sejben Gy. Megbízott edző: Kun-Szabó Tibor. Tisza-Új: Varga - Tóth J„ Molnár, Szegvári, Tóth G„ Jaksa, Almási, Dobó, Nemes (Papp), Szabó, Szűcs (Bab­csán). Edző: Segesvári Csa­ba. A középmezőny rangadó­ját a vendégek nyerték. Gólszerzők: Tóth Sz. (ön­gól), Szegvári (1 l-esből), Szabó. Jók: Sejben J., Berkes, Horváth, ill. Molnár, Dobó, Szegvári. Ifjúságiak: Kistelek-Tisza­Új 2-2 Bordány-Zákányszék 0-0 Bordány, 300 néző. Vezet­te: Gábor. Bordány: Kálmán - Soós, Simái, Farkas, Kószó (Do­bó), Vincze (Lippai), Simo­nics, Kispál, Imre, Kiss (Pin­tér), Szabó. Edző: Sándor Zoltán. Zákányszék: Bagdi ­Tóth T„ Zámbori, dr. Tóth, Szabó, Tóth E., Zsikó, Farkas (Börcsök), Mádi, Hegedűs, Dencső. Edző: dr. Tóth Já­nos. A játékon nem látszott a két csapat közti tudáskülönb­ség. Jók: Kálmán (a mezőny legjobbja), Soós, Simái, Sza­bó, ill. Börcsök, Zámbori, TóthT. Ifjúságiak: Bordány-Zá­kányszék 0-3 Szóreg-Mórahalom S-l (4-0) Szőreg, 500 néző. Vezette: Szeleczki. Szőreg: Szabó - Széli, Tóth T., Rácz, Batik (Hű­vös), Meiszter (Száraz), Bos­nyák, Sajtos, Simon, Takács, Kuti (Varga). Edző: Takó Fe­renc. Mórahalom: Bubori — Börcsök B., Tandari, Bóka, Kószó, Szaniszló (Császár), Hevesi, Virágh, Pipicz (Bör­csök L.), Valkai, Csiszár (Masa). Edző: Szabó István. Már az első félidőben el­dőlt a pontok sorsa. Gólszerzők: Simon (2), Takács J. (2), Sajtos, ill. Csi­szár. Jók: Szabó, Takács, Si­mon, Bosnyák, ill. Kószó. Ifjúságiak: Szőreg-Móra­halom 4—1 Székkutas-Szentesi FC 3-2(2-1) Székkutas, 200 néző. Ve­zette: Gera. Székkutas: Irsevics - For­rai L., Kiss J., Benkő, Katona P., Fruzsa, Lengyel (Forrai T.), Bánfi (Kérdő), Horváth, Katona Zs. (Dómján), Csá­vás. Megbízott edző: Székesi Béla. Szentesi FC: Kovács K. ­Márté, Molnár, Kotymán (Kerepeczki), Vörös, Kontits, Kovalcsik (Szabó T.), Vere­bélyi, Gulyás, Pisont (Csip­kó). Juhos. Edző: Buzsáky Ákos. A helyzeteit jobban ki­használó Székkutas megérde­melt győzelmet aratott. Gólszerzők: Horváth Z„ Csávás, Katona Zs., ill. Ju­hos, Verebélyi (1 l-esből). Jók: Molnár, Vörös, ill. Irsevics, Kiss, Katona Zs., Csávás. Ifjúságiak: Székkutas­Szentesi FC 3-6 Algyó-Csongrád 2-2 (0-2) Algyő, 250 néző. Vezette: Kiss Z. Algyő: Abonyi - Niku, Sándor, Piti, Kiss A., Makra (Ambrus), Szélpál, Fejes, Szirovicza, Ács (Andracsek), Boldizsár. Edző: Makra Mi­hály. Csongrád: Kurucz ­Muskó, Palásti, Pálfi, Bőkúti, Tóth, Révész (Kocsis), Jójárt (Németh), Gógh, Nagy, Var­ga. Edző: Vetró Dezső. Két ellentétes félidő igaz­ságos döntetlent „hozott". Gólszerzők: Boldizsár, Andracsek, ill. Gógh, Varga (U-esből). Jók: Sándor, Fejes, And­racsek, Piti, ill. Gógh, Pálfi. Ifjúságiak: Algyő-Csong­rád 0-5 • A bajnokság állása 1. Zákányszék 2. Tápé 3. Mártély 4. Sándorfalva 5. Móravóros 6. Szóreg 7. Szentesi FC 8. Csongrád 9. Gyálarét 10. Tisza-Új 11. Kistelek 12. Mindszent 13. Csanytelek 14. Mórahalom 15. Algyó 16. Szentesi KTE 32 17. Rordánv 32 18. Székkutas 32 20 5 7 18 8 6 17 9 6 18 5 9 18 5 9 18 4 10 17 7 8 16 9 7 16 7 9 14 8 10 13 9 10 9 6 17 7 8 17 7 5 20 5 9 18 313 16 4 7 21 3 6 23 68-28 65 51-27 62 62-21 60 65-35 59 60-35 59 72-42 58 58-38 58 56-37 57 40-40 55 49-34 50 62-46 48 36-68 33 26-59 29 27-63 26 45-68 24 33-61 22 31-89 19 34-83 15 A következő forduló pá­rosítása. Június 14. (szom­bat), 17 óra: Tápé-Gyálarét, Mártély-Algyő. Június 15. (vasárnap), 17 óra: Szentesi FC- Móraváros, Móraha­lom- Székkutas, Csanyte­lek-Szőreg, Tisza-Új-Sán­dorfalva, Mindszent-Kiste­lek, Zákányszék-Szentesi KTE, Csongrád-Bordány. Bizonyított a SZEAC labdarágó NB III A bajnokság 25. for­dulójában a Csongrád megyei csapatok közül a SZEAC jó teljesítményt nyújtva győzte le a Kis­kunfélegyházát. Nem ment ilyen jól a Makó FC-nek, a Maros-partiak Gyulán szenvedtek ve­reséget, a sereghajtó SZVSE pedig a listave­zető Kiskőrös otthoná­ban. SZEAC­Kiskunfélegyháza 4-2(2-1) Szeged, Tisza-parti stadi­on, 800 néző. Vezette: Ró­zsa. SZEAC: Dobó - Dálno­ki (Magyar), Szabó, Vársze­gi N. - Kiss P. (Kulacsik), Vándor, Turján, Várszegi R., Lehota - Hadár (Kis Zs.), Szarvas. Edző: Híres Gábor. Kiskunfélegyháza: Cseh - Karsai, Fekete, Korom ­Siber (Samu), Máté, Lap­sánszki (Fütyü), Újfalusi (Kertész), Truczka - Csin­csák, Kis P. Edző: Kurucz István. 1. p.: A kezdést követően körbe sem járt az óra má­sodperc mutatója, s máris vezetést szerzett a szegedi csapat. Hadár hosszú át­adással indította Vándort, ő lendületesen kapura húzott, s mintegy 8 méterről, a jobbösszekötő helyéről a kapu jobb oldalába bombá­zott, 1-0. 16. p.: Ártalmatlannak látszó helyzetben Szabó a saját 16-osán belül nem rúg­ta el a labdát, a kapujából kint álló Dobó is késleke­dett, így Truczkának nem okozott gondot, hogy a föld­ről felpattanó labdát fejjel a hálóba továbbítsa, l-l. 37. p.: Lehota a bal ol­dalról ívelhetett szögletet a kapu elé. Az öt és feles túl­só sarkánál helyezkedő Ha­dár, megelőzve a védőket, habozás nélkül lőtt a kapu­ba, 2-1. 47. p.: A szegedi kaputól mintegy 22 méterre szabad­rúgáshoz jutottak a félegy­háziak. A cseles megoldás után Csincsák rúgta el a lab­dát, ami a sorfal felett elsu­hanva, a meglepett Dobó fe­je mellett vágódott a kapu közepébe, 2-2. 71. p.: Szegedi szögletrú­gás után a vendégek védői nem tudtak felszabadítani. A labdát a jobb oldalon, közvetlenül az alapvonalnál Hadár szerezte meg, tolt egyet rajta, majd jobb kül­sővel elrúgva - az ellenfél védőinek nem kis megrökö­nyödésére - a hálóba továb­bította, 3-2. 81. p.: Várszegi R. a fél­egyházi 16-os előtt kissé pontatlan átadással Hadárt hozta játékba, a csatárt nem zavarta a szituáció, s habo­zás nélkül így is a jobb alsó sarokba lőtt, 4-2. A gyors gól alaposan „feldobta" a lendületesen focizó szegedieket, akik ta­lálatuk után rögvest kihagy­tak még egy helyzetet. Ne­gyedóra után egyenlítettek a félegyháziak, ám utána is változatos, élvezetes volt a játék. A félidő hajrájában is­mét a sok támadást vezető hazaiak kerekedtek felül, s fölényük újabb gólt eredmé­nyezett. Szünet után a vendégek kezdtek jobban, de góljuk nem törte le a SZEÁC-ot. Pár perces pauza után megint a szellemesen, jól játszó vendéglátók ra­gadták magukhoz a játék irányítását és teljesen meg­érdemelten nyerték a ranga­dót. Jók: Vándor, Turján, Várszegi R„ Hadár, ill. Má­té. . Ifjúságiak: SZEAC-Kis­kunfélegyháza 2-0 Gy. I. Gyula-Makó FC 2-0(0-0) • Tudósítónktól Gyula, 600 néző. Vezet­te: Tumó. Gyula: Such - Resetár, Pápa, Komlósi, Tamási ­Kiss, Burai (Méhes), Gaj­dács (Papp), Bíró - Szeke­res, Boruzs (Szilágyi). Edző: Fodor Sándor. Makó FC: Ménesi ­Papp (Frank), Anda, Botlik - Bódi (Nagy), Kondacs, Márki, Bress, Kozák (Csák) - Bálint, Karsai. Edző: Ko­lozsvári János. 53. p.: Papp tért ölelő át­adással indította Méhest, aki a kapu közeléből egy csel után ballal hatalmas gólt lőtt, 1-0. 60. p.: Jobb oldali hazai partdobás Tamásihoz szállt, aki az ötös sarkán fél fordu­lattal lőtt laposan a rövid sa­rokba, 2-0. Az első félidőben kie­gyenlített küzdelem folyt és a 0-0-ás félidei eredményt a hazaiak Such kapus teljesít­ményének köszönhetik. A második félidőben a két gyors gyulai gól eldöntötte a mérkőzést. A pályaválasztók ezután iskolajátékot mutattak be, amelyből több gólhelyzetet is kidolgoztak. A mérkőzés utolsó perceire már leült a játék. Jók: Such, Bíró, Tamási, Resetár, ill. Botlik, Bress. Ifjúságiak: Gyula-Makó FC l-l Kiskőrös-SZVSE 2-0 (2-0) • Tudósítónktól Kiskőrös, 700 néző. Ve­zette: Tóth P. Kiskőrös^Mlinko - B. Szabó, Szabó T., Aszódi (Sárközi), Beregszászi (Agócs) - Kiss, Szauer T., Pecznyik, Miskovicz ­Csernák (Szlovák R.), Szto­janovics. Edző: Himer Ist­ván és Szlovák László. SZVSE: Köröm - Popo­vics, Gyárfás, Zombori, Gyányi - Pasztemák (Keré­nyi), Valtner, Oleár, Papp ­Orosházi (Erményi), He­gyeshalmi (Ungai). Edző: Puskás Tibor. 33. p.: Szabó T. 25 mé­terről nagy lövést küldött kapura, a labda a bal kapu­fáról pattant a hálóba, 1-0. 41. p.: Gyányi a 16-oson belül buktatta Kisst. A 11­est a sértett bal sarokba lőt­te, 2-0. A Kiskőrös már az első félidőben eldöntötte a mér­kőzést. A második félidőt is végigtámadták a hazaiak, de a lövéseik vagy célt té­vesztettek, vagy pedig Kö­röm kapus védett bravúro­san. Jók: B. Szabó, Szabó T„ Kiss, Pecznyik, ill. Köröm, Gyárfás. Ifjúságiak: Kiskőrös­SZVSE 3-1 További eredmények: Szarvas-Mezőberény 4-0, Békés-Tótkomlós 7-1, Ka­locsa-Baja 5-2. Szabadna­pos: Hódmezővásárhelyi FC, Mélykút. A bajnukság állása 1. Kiskörös 2. Kkf.-háza 3. Kalocsa 4. Gyula 5. Mélykúl 6. SZEAC 7. Baja 8. Békés 9. Makó FC 10. HFC • 11. Tótkomlós 12. Mezóberény 13. Szarvas 14. SZVSE 25 19 2 24 16 3 25 12 10 25 14 3 24 13 24 13 24 10 24 9 24 9 24 II 24 5 25 4 24 4 24 2 4 51-19 59 5 48-23 51 3 42-27 46 8 50-27 45 5 39-25 45 8 41-25 42 10 30-27 34 10 37-39 32 12 41-38 30 12 43-40 28 13 30-52 21 15 19-40 18 15 38-51 17 21 13-91 7 A három gólt szerző Hadárnak edzője, Híres Gábor gratulált először. (Fotó: Gyenes Kálmán) * A HFC-től 6 büntető­pont levonva. A következő forduló pá­rosítása. Június 15. (vasár­nap), 17 óra: Hódmezővá­sárhelyi FC-SZEAC, SZVSE-Kalocsa, Kiskun­félegyháza-Mélykút, Baja­Békés, Gyula-Szarvas, Ma­kó FC-Tótkomlós. Szabad­napos: Kiskőrös, Mezőbe­rény.