Délmagyarország, 1997. május (87. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-20 / 115. szám

KEDD, 1997. MÁJ. 20. A DÉL SPORTJA III. Győztek az éllovasok labdarúgó megyei II. e. e Tudósítóinktól A labdarúgó megyei II. osztály négy éllovasa közül három (Röszke, Kiszombor, Ferencszál­lás), győzött, a Tiszaszi­get idegenben ikszelt. A Röszke még vezet, de le­het, hogy nem sokáig, mert a Zombor elleni meccs eredményét első fokon megsemmisítet­ték. A hátsó rágióban a helyzet változatlan. UTC-Földeák 1-2(1-1) Szeged, Kertész utca, 100 néző. Vezette: Nagy S. UTC: Szekeres - Herédi, Baráth, Udvari (Bánfí), Túri, Király, Pelsőczi (Herédi Sz.), Berkó, Szalai, Miklósi, Sza­bó. Edő: Miskolczi Mihály. Földeák: Bán - Horváth (Kurai), Molnár Zs., Szűcs, Molnár T., Mészáros, Ku­runczi, Kiss, Bugyi, Kopuno­vics, Magyar. Edző: Kérdő Sándor. A szokatlan hőség a hazai­akat zavarta jobban, kiegyen­lített játék mellett a szeren­csésebb csapat nyert. Gólszerzők: Király, í 11. Kurunczi, Molnár. Jók: Udvari, Túri, ill. Föl­deák, Horváth, Kurai, Kiss. Ifjúságiak: UTC-Földeák 3-2 00 Ullés-Domafa­Ferencszállás 2-4 (2-0) Domaszék, 200 néző. Ve­zette: Patai. Üllés-Domafa: Pajor ­Ábrahám, Buchholcz, Kerti, Szalai, Bíró (Rózsi), Szeke­res, Szabó, Kiss (Kertész), Tóth-Szeles, Gyuris. Edző: Kozma Zoltán. Ferencszállás: Szokol ­Bíró, Kovács, Berényi, Boty­tyán, Gabnai (Bencze), Tö­rök, Katkó, Nagy, Juhász, Ta­masi. Edző: Köteles László. Megérdemelt vendéggyő­zelem született. Gólszerzők: Tóth-Szeles, Szabó, ill. Tamasi (3), Ko­vács. Kiállítva: Szekeres. Jók: Gyuris, ill. Tamasi, Nagy, Bottyán. Ifjúságiak: Üllés-Domafa­Ferencszállás 2-2 Szatymaz­Csanádpalota 2-1 (l-l) Szatymaz, 250 néző. Ve­zette: Dudogh. Szatymaz: Tipity ­Arany (Posta), Holler, Ko­csis F., Pálinkó, Kocsis R., Újvári, Hegyesi, Zsemberi S., Toldi, Kátai. Edző: He­gyesi László. Csanádpalota: Juhász G. - Zielbauer, Cseh, Juhász J., Pécsi, Csókás, Vörös, Bom­bolya, Erdélyi Cs., Varga, Doktor. Edző: Erdélyi Má­tyás. A gyenge napot kifogó szatymazi csapat szerencsé­sen győzött. Gólszerzők: Zsemberi S. (2), ill. Vörös. Jók: Zsemberi, Kátai, ill. Bombolya, Zielbauer. Fábiánsebestyén­Tiszasziget 0-0 Fábiánsebestyén, 150 né­ző. Vezette: Bokor. Fábiánsebestyén: Palati­nusz - Rózsa, István, Har­kai. Simái, Körmendi (Zaho­recz), Szloboda, Felföldi (Bórák), Györgyi Cs., Pataki (Györgyi L.), Györgyi I. Edző: Pataki Antal. Tiszasziget: Varga ­Vass, Kovács (Csáki), Bódi (Bába), Puskás, Tóth, Kiss, Miksi, Lázár (Kéri), Papp, Buknitz. Edző: Deák Ferenc. A Fábiánsebestyén a tava­szi szezonban most szerezte az elsó pontját otthon. Jók: István, Szloboda, Si­mái, Rózsa, ill. Varga, Tóth, Kiss. Zsombá-Szegvár 4-1 (1-0) Zsombó, 150 néző. Vezet­te: Mózes. Zsombó: Mihállfy B. ­Bálint, Bottlik, Farkas, Gaál (Dudás), Vikor (Stefkovics), Szűcs L., Simon, Mihállfy Zs., Illés (Link), Szűcs A. Edző: Vasas Róbert. Szegvár: Tóth - Jancso­vics, Bárány R., Bjirány P., Mesina (Gémes), Hetényi (Csike), Terbán, Rajos, Ká­dár, Tolnai, Márton. Edző: Jelenfi István. Szűcs László bombagólja megadta a „lökést" a Zsom­bónak. Gólszerzők: Szűcs L„ Si­mon, Illés, Mihállfy Zs„ ill. Gémes. Kiállítva: Bálint. Jók: Ottlik, Szűcs L„ Si­mon, Mihállfy Zs., ill. Tóth, Gémes. Ifjúságiak: Zsombó-Szeg­vár l-l Apátfalva­Tömörkény 3-1 (2-1) Apátfalva, 200 néző. Ve­zette: Bálint. Apátfalva: Jung - Pécsi, Sóki A., Bartucz, Borbély (Sóki J.), Mátó L„ Mátó G„ Keresztúri (Kolompár), Fa­ragó (Varga), Károlyi, Imre V. Edző: Restás János. Tömörkény: Papp Z. ­Balogh, Kovács, Szalai, Rácz Cs., Maszlag, Somodi (Tóth Cs.), Ormándi (Hor­váth), Papp L„ Rácz J. (Ki­rí), Pozsár. Edző: Dósa Rácz Pál. A végig többet támadó és lelkesen játszó hazai csapat győzelme teljesen megérde­melt. Gólszerzők: Mátó G. (2), Károlyi, ill. Pozsár. Jók: Mátó G„ (a mezőny legjobbja), Pécsi, Sóki A., Károlyi, ill. Pozsár, Maszlag. Ifjúságiak: Apátfalva-Tö­mörkény 0-1 JA TE-Kiszombor 1-3 (O-O) Szeged, Kertész utca, 100 nézó. Vezette: Somodi. JATE: Simádi - Molnár, Szovics, Tóth N„ Barczi P„ Cs. Tóth, Fazekas, Csigér, Semjényi, Imre, Vass. Edzó: Cs. Tóth Zoltán. Kiszombor: Gulyás - Ge­ra, Tóth, Fancsali, Polyvás (Koczkás), Méhes (Petyó), Szűcs, Juhász (Horváth), Varga, Szabó, Botlik. Meg­bízott edző: Szabó Csaba. Megérdemelt vendégsiker született. Gólszerzők: Imre, ill. Szabó, Varga, Polyvás. Jók: Fazekas, Vass, Imre, ill. Méhes, Polyvás, Szabó. Tanárképző­Röszke 0-2(0-1) Szeged, Felsó Tisza-parti stadion, 150 néző. Vezette: Gábor. Tanárképző: Bodnár ­Barna, Klem, Demeter, Ré­pás, Gyüre (Árgyelán), Pin­tér, Kerekes (Magosi), Antal (Albert J.), Sümeghy, Albert Z. Edző: Miskolczi József. Röszke: Kiss - Varga­Tóth, Hornyák, Hurguly, Ko­vács A„ Toppantó, Tanács R. (Farkas, Szalma), Tanács A., Balogh, Szekeres, Kovács R. Edző: Berki István. Színvonalas mérkőzésen nyert a Röszke. Gólszerzők: Hornyák, Szalma. Jók: Répás, Sümeghy, ill. Hornyák, Kovács A., Top­pantó, Balogh. A bajnokság állása 1. Röszke 26 2. Kiszombor 26 3. Tiszasziget 26 4. Ferencszállás 26 17 5 5. Zsombó 6. Szegvár 7. Szatymaz 8. Földeák 9. UTC 10. JATE 11. Tömörkény 12. Fábiánseb. 13. Apátfalva 14. Tanárképző 15. Üllés-Domafa 25 16. Cs.-palota 26 9 12 10 8 7 8 5 12 5 12 7 12 8 12 5 14 3 17 8 14 4 18 76-29 59 65-29 59 67-31 56 58-37 46 44-34 43 33-+0 39 4SA1 38 38-43 37 45-44 32 33-45 32 34-39 28 40-45 26 35-57 26 37-62 21 29-62 17 21-56 16 A következő forduló pá­rosítása: Május 24. (szom­bat) 17 óra: Tömörkény-Ta­nárképző. Május 25. (vasár­nap) 17 óra: Szegvár-Fábi­ánsebestyén, Röszke-UTC, Ferencszállás-Csanádpalota, Tiszasziget-Szatymaz, Kis­zombor-Zsombó, Földe­ák-JATE, Üllés-Apátfalva. • A Röszke-Kiszombor (7-0) mérkőzés eredményét a zomboriak óvása alapján a CSLSZ fegyelmi bizottsága első fokon megsemmisítette Leindler jogosulatlan játéka miatt. A három pontot 3-0­ás gólkülönbséggel a Kis­zombornak ítélte. A Röszke még fellebbezhet, a tabellán ezért a pályán elért ered­ményt, a 7-0-át vettük figye­lembe. A három pont a lényeg A mindent eldöntő találat; Szabó B. beadásából Miklós (középen, világos mezben) lött a tiszavasvári kapuba. (Fotó: Miskolczi Róbert) labdarúgó NB II Szeged-Dorozsma­Tiszavasvári Alkaloida 1-0 (1-0) Kiskundorozsma, ÍOOO nézó. Vezette: Áb­rahám (Balajti, Vavika). Szeged-Dorozsma: Csehó 5 - Magyar 7, Stredie 7, Szabó B. 6 ­Tóth-Kovács 6 - Süli 5, Stefanov, 4, Djurasevics 4, Udvari 5 - Barna, 5, Miklós 7. Edzó: Vágó At­tila. Tiszavasvári: Szabó L. - Havelát, Papp, Szanka - Szemán, Bánföldi, Len­key, Lajkovics, Homann - Kocsis, Rosu. Edzó: B. Kovács Zoltán. Csere: Szanka helyett Horvát a 46., Süli he­lyett Krajczár a 69., Ste­fanov helyett Tóth Á. a 83., Miklós helyett Ta­kács Z. a 85., Kocsis he­lyett Demcsuk a 86. percben. Gólszerzó: Miklós a 30. percben. Sárga lap: Papp a 4., Djurasevics a 15. Tóth­Kovács az 52., Miklós a 82. percben. Szögletarány: 4:11. 17. perc: A veszélyesen előretörő Kocsis elől Miklós az utolsó pillanatban szög­letre mentett. 26. perc: Szabó B. pontos beadását Miklós mellel le­vette, de az ötös sarkáról a kapu mellé lőtt. 27. perc: Udvari beadását Süli kapásból lőtte kapura, de Szabó L. a helyén volt. 30. perc: Barna Szabó B.-t szöktette a bal oldalon, aki pontosan középre adott, s a jól érkező Miklós mintegy hat méterről a jobb sarokba pörgette a labdát, 1-0. 36. perc: Egy szabadrú­gás után Djurasevics begurí­tását Süli bombázta rá, de a labda elakadt a védőkön. 38. perc: Szabó B.-Sü­li—Miklós volt a labda útja, de utóbbi teljesen egyedül, a mintegy öt méterről fölé fe­jelt. 44. perc: Szarka húzott el a jobb oldalon, pontos be­adását azonban Rosu centi­méterekkel ugyan, de a kapu mellé fejelte. 46. perc: Papp ment el jól a bal oldalon, pontosan adott középre, de Szemán pár mé­terről elvétette a labdát. 58. perc: Egy szöglet után Csehó alaposan aláfu­tott a labdának, de ez meg­lepte a teljesen üresen álló Lenkeyt is, aki pár méterről nem tudott a kapuba találni. 62. perc: Miklós vezette fel a labdát, majd pontosan Stefanov fejére ívelt, akinek fejesét Szabó a levegőben úszva védte. 63. perc: Csehó is bizo­nyította, hogy ó is tud olyat, mint kollégája. Bánföldi mintegy 17 méterről lőtte rá a labdát, a hazai kapus szép vetódéssel szögletre mentett. 80. perc: Egy újabb tisza­vasvári szöglet után Kocsis pár lépésről lőtte mellé a já­tékszert. 86. perc: Magyar kitűnő beadását Takács előre vetőd­ve alig fejelte mellé. 88. perc: Krajczár adott be a jobb oldalról, Barna pár méterről lyukat rúgott, s a hozzá visszapattanó labdát az üres kapu mellé küldte. Lagymatagon kezdtek a csapatok, az első negyedórá­ban egyik kapu sem forgott veszélyben. Ettől kezdve azonban megélénkült a já­ték, s jöttek a helyzetek is. A hazaiak kétszer is hibáztak a kapu előtt, de a 30. percben Miklós megszerezte a veze­tést, ami, mint később kide­rült, a győztes gól is lett. Az elsó félidő utolsó húsz per­cében a hazaiak szép táma­dásokat vezettek, s ekkor akár háromra is növelhették volna előnyüket. Fordulás után a vendégek vették a kezükbe az irányí­tást, s támadások sorát ve­zetve küzdöttek az egyenlí­tésért. Erőfeszítésük azon­ban csak szögletekre és helyzetekre volt elegendő, a kapuba szerencsére nem tud­tak betalálni. Végül is, ha nehezen, de a Szeged-Do­rozsma megszerezte a három pontot, s most ez volt a lé­nyeg. Vágó Attila: - Ez a si­ker gyógyírként hat a csa­patra. B. Kovács Zoltán: - Saját magunkat vertük meg azzal, hogy az első félidőben gyen­gén játszottunk. Meddő volt a második félidei jó játék. P. Sándor József További eredmények: Keleti csoport Kecskeméti TE-Szolnoki MÁV-Neusiedler 2-1 (0-0), FC Eger-Egertej-Diósgyőri FC 0-1 (0-0), Salgótarjáni BTC-Tiszafüredi VSE-City Gas 5-2 (4-1), FK Hajdúná­nás-Tedej-FC Hatvan 1-3 (0-3), Kabai Cukor FC-Haj­dúszoboszló-Tiszakécske FC-Eurobusz 0-2 (0-2), Ka­zincbarcikai SC-Nyíregy­házi FC 1-0 (0-0). A csoport állása: 1. Tiszakécske 2. Diósgyőri FC 3. Kaba 4. Nyíregyháza 5. Szcged-Dorozs. 6. Szolnok 7. Alkaloida 8. SBTC 9.KTE 10. FC Hatvan 11. Kazincbarcika 12. KSC-RSC 13. Hajdúnánás 14. Tiszafüred 15. FC Eger 26 18 26 14 26 13 26 12 26 12 26 12 26 11 26 10 26 10 6 52-20 56 5 32-20 49 5 39-22 47 5 35-19 45 6 32-23 44 8 33-27 42 8 32-26 40 7 29-25 39 5 11 27-30 35 7 10 33-28 34 6 13 29-41 27* 9 11 24-30 24* 5 15 18-45 23 4 18 21-47 19 4 19 13-46 13 A következő forduló (május 24) műsora: Nyír­egyháza-Diósgyőr, Szol­nok-Eger, Tiszavasvári­KTE, Tiszakécske-Szeged­Dorozsma, Hatvan-Kabai Cukor FC, KSC-Hajdúnánás, Kazincbarcika-Salgótarján. A Tiszafüred szabadnapos. Nyugati csoport: Érdi VSE-Paksi Atom­erőmű SE 3-0 (2-0), BKV Előre-Matáv SC-Sopron 2-2 (0-0), Soroksári TE­Budafoki LC l-l (1-0), Gázszer FC-Százhalombat­tai FC 3-1 (0-0), Jutás Veszprém-Rákóczi Kapos­cukor FC l-l (1-0), Pécs 96 FC-Lombard FC Tatabánya 2-0 (1-0), Dunaferr SE-Ba­latonfüredi SC 3-0 (2-0), Soproni FAC-Nagykanizsai Olajbányász 2-2 (2-1). A csoport állása: 1. Gázszer FC 2. Dunaferr SE 3. Rákóczi FC 4. Matáv SC Sopr. 5. Érdi VSE 6. Olajbányász 7. Paks 8. Soproni FAC 9. BKV Előre 10. Pécs '96 FC 11. Százhalom. 12. Budafok 13. Soroksár 14. Veszprém 15. Tatabánya 16. Balatonfíired Molnár Tamás utazik vízilabda • Munkatársunktól Eredményes hétvégét zárt a magyar férfi vízilabda-vá­logatott. Az athéni Világkupára készülő pólósok két mérkő­zést vívtak a hazai pálya elő­nyét élvező házigazda Né­metország ellen. A dicsőség­ből alaposan kivette a részét a Heliomed Szegedi VE já­tékosa, Molnár Tamás is, aki az első, 11-10-es magyar győzelemmel zárult találko­zón kétszer mattolta a német kaput, míg a második, 12-5­ös sikerből egy góllal vette ki részét. A remek teljesítmény megtette a hatását: Kemény Dénes kapitány döntött, a szegedi pólós is utazik At­hénba! Cantona visszavonul! • Manchester (MTI) Eric Cantona, a Manches­ter United francia játékosa közölte, hogy felhagy a lab­darúgással. Cantona jelenleg a szabadságát tölti családjá­val. A játékos hat évvel ezelőtt érkezett Angliába, azóta a Leeds együttesével egy, míg a Manchester Uniteddel négy bajnoki aranyérmet és két angol F.A.-kupát nyert. „Vö­rös Eric" hamar a nézők ked­vence lett, bár nem minden esetben szolgált rá, hogy pél­daképnek tekintsék. Emlékezetes sportszerűt^ len megnyilvánulása volt, amikor három évvel ezelőtt egy kung-fu rúgással leterí­tett egy nézőt. Emiatt nyolc hónapra eltiltották a játéktól - Ez egy nagyon szomorú nap a Manchester életében. Cantona fantasztikus játé­kos, elévülhetetlen érdemei vannak a klub sikereiben ­mondta az MU vezetőedző­je, Alex Ferguson. nhí,'írs Dk és a. filopfi. íe-fj.'őz/tc tet^K páros.