Délmagyarország, 1997. május (87. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-12 / 109. szám

HÉTFŐ, 1997. MÁJ. 12. A DÉL SPORTJA III. Nyert a sereghajtó! Gelei, a meccs hőse Kenesei a labdát most is sokat birtokolta, Geleit azonban ö sem tudta mattolni. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgó negyei II. e. e Tudósítóinktól A 25. forduló érde­kessége, hogy győzni tudott az utolsó helyen álló Csanádpalota - Er­délyi Mátyás csapata hármat „rámolt be" a Fábiánsebestyénnek. A játéknap legnagyobb arányú diadalát a Tisza­sziget aratta. Tömörkény­Ullés-Domafa 2-2(1-0) Tömörkény, 100 néző. Vezette: Bartucz. Tömörkény: Papp Z. ­Kovács, Laczkó, Balogh, Ormándi, Papp L. (Szalai), Kiri (Rácz Cs.), Maszlag, Somodi, Pozsár (Kasza), Rácz J. Edző: Dósa-Rácz Pál. Üllés-Domafa: Pajor ­Ábrahám (Rózsi), Buch­holcz, Varga, Gyuris, Kiss, Szalai, Peták, Szekeres, Sza­bó, Bíró (Márki). Edző: Kozma Zoltán. Igazságos eredmény. Gólszerzők: Ormándi, Somodi, ill. Ábrahám, Szalai (1 l-esből). Kiállítva: Laczkó, ill. Varga, Peták. Jók: Somodi, Rácz J., ill. Gyuris, Buchholcz, Pajor. Ifjúságiak: Tömörkény­Üllés-Domafa: elmaradt. Kiszombor-UTC 3-2 (l-l) Kiszombor, 300 néző. Vezette: Boros. Kiszombor: Gulyás ­Gera, Tóth, Botlik, Polyvás, Méhes, Szűcs, Juhász (Pe­tyő), Horváth, Szabó Cs., Varga, (Moldován). Megbí­zott edző: Szabó Csaba. UTC: Szekeres (Haska) ­Baráth (Herédi I.), Aradi, Udvari, Makra, Túri, Pelső­czi, Szabó (Bánfi), Király, Miklóssy (Tóth), Szalai. Edző: Miskolczi Mihály. Vargáék kétszer is ledol­gozták hátrányukat, s ezáltal megérdemelten szerezték meg a három pontot. Gólszerzők: Méhes, Var­ga 2 (az elsőt 1 l-esből), ill. Király, Pelsőczi (1 l-esből). Jók: Varga, Méhes, Gu­lyás, Polyvás, ill. Túri, Mak­ra, Szekeres, Udvari. Ifjúságiak: Kiszombor­UTC 2-2. Tiszasziget­Zsombó 4-0(3-0) Tiszasziget, 100 néző. Vezette: Pálinkó. Tiszasziget: Varga ­Tóth, Bódi (Kéri), Kiss, Lá­zár, Miksi, Puskás, Vass (Dohányos), Kovács, Buk­nicz (Csáki), Papp (Bába). Edző: Deák Ferenc. Zsombó: Mihálffy - Bá­lobdarúgús • Barcelona (MTI) Kemény, helyenként dur­va játékot hozott a spanyol élvonalbeli labdarúgó-baj­nokság 37. fordulójának rangadója. Az FC Barcelona az éllovas Real Madridot fo­gadta, s a brazil Ronaldo el­ső félidei góljával a katalán csapat nyert. A Nou Camp­stadionban -114 ezer néző lint, Ottlik, Farkas, Dudás, Vikor (Gábor), Szűcs L., Stefkovics, Link, Illés, Szűcs A. Edző: Vasas Róbert. Magabiztos hazai győze­lem született. Gólszerzők: Vass, Miksi, Lázár, Kovács. Jók: Tóth, Puskás, Miksi, ill. Ottlik, Szűcs L„ Illés. Röszke­Apátfalva 2-0(1-0) Röszke, 300 néző. Vezet­te: Vincze. Röszke: Kiss - Varga­Tóth, Hornyák (Farkas), Ko­vács, Papdi, Toppantó, Ta­nács R., Tanács A., Balogh, Szekeres, Szalma. Edző: Berki István. Apátfalva: Jung - Pécsi, Szopori, Sóki, Dömötör, Mátó L., Mátó G„ Faragó (Varga), Károlyi (Bartucz), Keresztúri (Imre), Restás. Edző: Restás János. Nem igazán játszott jól a Röszke, de a győzelemhez ez a teljesítmény is elég volt. Gólszerzők: Szekeres, Farkas. Jók: Balogh, Tanács A., Toppantó, Farkas, ill. Jung, Mátó L. Kiállítva: Dömötör, Res­tás. Ifjúságiak: Röszke-Apát­falva 2-6. Szegvár-JATE l-l (0-1) Szegvár, 200 néző. Vezet­te: Csende. Szegvár: Tóth - Bárány P., Juhász, Gémes, Messina, Hetényi, Bárány R., Rajos (Márton), Kádár, Tolnai, Terbán. Edző: Jelenfi István. JATE: Simándi - Tóth, Szokics, Molnár, Fazekas, Cs. Tóth, Vass, Semjényi, Barczi, Imre, Cs. Nagy. Edző: Cs. Tóth Zoltán. A döntetlen megfelelt a játék képének. Gólszerzők: Márton, ill. Szovics. Jók: Hetényi, Bárány R., Gémes, ill. Simándi, Szo­kics, Molnár. Földeák­Tanárképző 0-1 (0-0) Földeák, 150 néző. Vezet­te: Tapodi. Földeák: Bán - Bugyi, Horváth, Szűcs, Kalmár (Tóth), Kurunczi, Mészáros (Orosz), Kopunovics (Kú­rái), Pető, Molnár, Kiss Cs. Edző: Kérdő Sándor. Tanárképző: Bodnár ­Kelem, Gyüre, Répás, Bar­na, Árgyelán (Sümegi), De­meter, Pintér, Kerekes, Bi­linczki, Koncz (Antal). Edző: dr. Miskolczi József. Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés Tóth János földeáki benzinkutas emlékére. A vendégek job­ban akarták a győzelmet. előtt - a zöld gyepen igazi harc folyt. A Real Madrid brazil játékosa, Roberto Carlos előbb Giovannit, majd Nadalt „terítette le". A két hazai futballistát hossza­san kellett ápolni. - Túl he­ves volt a mérkőzés. Ronal­dót is arcon ütötték, de ez még semmi! Kész csoda, hogy Giovanni lába nem tört el. Szinte hihetetlen, hogy az ellene szabálytalankodó Ro­berto Carlost nem állították Gólszerző: Kerekes. Jók: Horváth, Kiss, ill. Kerekes, Barna, Antal. Csanádpalota­Fábiánsebestyén 3-1 (l-l) Csanádpalota, 200 néző. Vezette: Nagy S. Csanádpalota: Juhász G. - Zielbauer, Sebők, Juhász J., Pécsi, Gyuris, Csókás Cs. (Vörös), Cseh, Bombolya (Putárik), Erdélyi Cs., Var­ga. Edző: Erdélyi Mátyás. Fábiánsebestyén: Palati­nusz - Harkai, Györgyi Cs., Stancsik (Kovács), Simái,­Zahorecz (Pataki Cs.), Nagy, Györgyi I., István, Szloboda, Körmendi (Felföldi). Edző: Pataki Mihály. A hazaiak 0-1-ről megér­demelten nyerték a mérkő­zést. Gólszerzők: Erdélyi Cs., Putárik, Cseh, ill. István. Jók: Sebők, Pécsi, Erdé­lyi Cs., ill. Györgyi Cs., Ist­ván. Ifjúságiak: Csahádpalo­ta-Fábiánsebestyén 2-2. Ferencszállás­Szatymaz 0-2(0-0) Ferencszállás, 100 néző. Vezette: Bálint. Ferencszállás: Szepesi (Czérna) - Kovács, Ludányi (Juhász), Bottyán, Török, Berényi, Szebehelyi, Gabnai (Bencze), Katkó, Tamasi, Nagy (Ocskó). Edző: Köte­les László. Szatymaz: Tipity - Arany (Kocsis P.), Holler (Né­meth), Kocsis, Pálinkó, Szanka, Újvári, Hegyesi, Zsemberi, Kátai (Ocskó), Toldi. Edző: Hegyesi László. A minden csapatrészében jobb vendégcsapat megérde­melten nyert. Gólszerzők: Toldi, He­gyesi (1 l-esből). Kiállítva: Szebehelyi. Jók: Ludányi, ill. Toldi, Hegyesi, Kocsis. A bajnokság állása 1. Röszke 25 18 2 5 7+29 56 2. Kiszombor 25 17 5 3 62-28 56 3. Tiszasziget 25 17 4 4 67-31 55 4. Ferencszállás 25 14 4 7 54-35 47 5. Zsombó 25 13 4 8 44-33 43 6. Szegvár 25 8 12 5 32-40 36 7. Földeák 24 9 7 8 36-42 34 8. UTC 25 9 5 11 4+42 32 9. Szatymaz 25 8 8 9 3++3 32 10. JATE 25 9 5 11 32-42 32 11. Tömörkény 25 7 7 11 33-35 28 12. Fábiánseb. 25 6 7 12 41+45 25 13. Apátfalva 25 6 5 14 32-56 23 14. Tanárképző 25 6 3 16 37-60 21 15. Üliés 24 3 8 13 27-58 17 16. Cs.-palota 25 4 4 17 20-54 16 A következő forduló pá­rosítása: Május 17. (szom­bat), 17 óra: Fábiánsebes­tyén-Tiszasziget, UTC-Föl­deák. Május 18. (vasárnap), 17 óra: Apátfalva-Tömör­kény, Zsombó-Szegvár, Szatymaz-Cs.palota-Nagy­lak, Tanárképző-Röszke, JATE-Kiszombor, Üllés­Ferencszállás. ki - mondta Jósé Luis Nu­nez, az FC Barcelona elnö­ke. Lorenzo Sanz, a Real Madrid elnöke viszont a vendéglátók magatartására panaszkodott: - Nunez végig kiabálta a kilencven percet. Folyton ordított, szidalmazta a játékvezetőt. Az egész ta­lálkozó alatt féltem attól, hogy odajön hozzám, s ki tudja, mit tett volna - így Sanz. labdarúgó NB II Szolnoki MÁV­Szeged-Dorozsma 1-0(0-0) Szolnok, 2000 néző. Vezette: Márton (Mar­csók, Nyilas). Szolnoki MÁV: Gelei ­Major L. - Oraskóczi, Szecsei, Kohári - Mar­kóczi, Bontovics, Hor­váth, Ludasi - Major S., Fedor. Edző: Szatmári Já­nos. Szeged-Dorozsma: Csehó 6 - Magyar 4, Stredie 5, Szabó B. 6 ­Djurasevics 4, Tóth-Ko­vács 5, Kothencz 5, Ud­vari 6 - Barna 5, Kenesei 6, Miklós 5. Edző: Vágó Attila. Csere: Djurasevics he­lyett Tóth A. 5, Kothencz helyett Süli 5, mindkettő az 59. percben. Barna helyett Takács (-) a 75. percben, ill. Fedor helyett Szin a 61., Markóczi he­lyett Balogh a 75., Luda­si helyett Bernáth a 85. percben. Gólszerző: Major S. az 55. percben. Sárga lap: Magyar a 28., Szecsei a 34., Udva­ri a 36., Kenesei a 39., Szabó B. a 43., Draskó­czi a 70. percben. Szögletarány: 4:2. 3. perc: Fedor nagy lövé­labdarógós • Munkatársunktól Szombaton az újsze­gedi Kisstadionban, a II. DM-Déltáv utánpótlás labdarúgó-bajnokságon bemutatkoztak a '85­ben és a '88-ban szüle­tett gyerekekből álló is­koláscsapatok is. Sokan lettek volna kíváncsiak az Arany iskola diákjai­ra épülő SZVSE együtte­sére, a vasutasok azon­ban pénteken vissza­vonták a nevezésüket. Kissé érthetetlen, hogy miért, s ha már meglép­ték ezt, miért vártak az utolsó pillanatig... Akárcsak a múlt szomba­ton, most is akadt néhány sét Csehó bravúrral védte, a kipattanó labdát Horváth az üres kapu mellé bombázta. 5. perc: Markóczi lövését Udvari a gólvonalról vágta ki. 27. perc: Djurasevics 30 m-res szabadrúgását Gelei a levegőben úszva a bal felső sarok elől kotorta ki. 35. perc: Barna, mintegy 7 m-re a kaputól, már csak Geleivel állt szemben, de a szolnoki kapus hatalmas bra­vúrral védte a közeli bombát. 37. perc: Kenesei 18 m­ről lövésre szánta el magát, de Gelei a „helyén" volt. 42. perc: Djurasevics­Udvari-Kenesei összjáték után utóbbi 5 m-ről leadott lövését Gelei fantasztikus reflexszel ütötte ki. 51. perc: Kenesei Barnát szöktette, aki a 16-oson kí­vülre vetődő Geleit találta el, a játékvezető azonban nem vette észre, hogy a kapus kézzel ért a lövéshez. 55. perc: Major S. kapta a 16-oson belül az átadást; őr­zője, Magyar lemaradt mellő­le, így a szolnoki gólzsák za­vartalanul lőhetett a hosszú sarokba, 1-0. 57. perc: Kenesei újra próbára tette Gelei figyelmét, de a szolnoki kapus most is a helyén volt. 67. perc: Tóth Á. kitűnő­en adta középre a labdát, a berobbanó Kenesei azonban ezúttal sem tudott a kapuba találni. A szolnokiak az első per­cektől kezdve hatalmas len­meglepetés. Ugyan ki gon­dolt arra, hogy a legidőseb­beknél a mindig jó Tisza­parti háromszor is vereséget szenved? A vásárhelyi Lurkó FC két nagyarányú győzelmével ígéretesen mutatkozott be a bajnokságban. Érdekesség: a '88-asok pontvadászatában szereplő Madách csapatában játszó Takács Roland hét találatot helyezett el a Feke­te iskola gárdájának kapujá­ba. Eredmények, '85-ös korosztály, „A" csoport: Dózsa-Tisza-parti 3-2. Gólszerzők: Batka Zs. (2), Baranya, ill. Dargó, Dongó. Mórahalom-Tisz^-parti 1-0. G.: Benedek Cs. Mó­rahalom-Felsővárosi 1-0. G.: Benedek Cs. Felsővá­rosi-Tisza-parti 2-1. G.: dülettel támadtak, s kihagy­tak két nagy helyzetet is. Szerencsére rohamaik, ahogy teltek a percek, úgy hagytak alább, s a Szeged-Dorozsma fokozatosan átvette az irányí­tást. Egymás után teremtőd­tek a jobbnál jobb gólhelyze­tek a hazaiak kapuja előtt, de Geleinek ezen a délutánon nem lehetett gólt lőni. Ele­gendő volt aztán egy figyel­metlenség, egy védelmi kiha­gyás ahhoz, hogy Major S. megszerezze csapata számára a győztes gólt. A játék képe Keleti csoport Diósgyőr-Kecskeméti TE 0-1 (0-1), Tiszavasvári-Ka­ba 0-1 (0-0), Tiszafüred-Ka­zincbarcika 1-3 (0-2), Kecs­keméti SC-Salgótarján l-l (l-l), Tiszakécske-Hajdúná­nás 6-0 (3-0), Nyíregyhá­za-Eger 0-0. A Hatvan sza­badnapos volt. A csoport állása 1. Tiszakécske 25 17 2 6 50-20 53 2. Kaba 25 13 8 4 39-20 47 3. Diósgyőr 25 13 7 5 31-20 4b 4. Nyíregyháza 25 12 9 4 35-18 45 5. Szolnok 25 12 6 7 32-25 42 6. Dorozsma 25 11 8 6 31-23 41 7.Tiszavasvári 25 II 7 7 32-25 40 8. Salgótarján 25 9 9 7 24-23 3b 9. KTE 25 9 5 11 25-29 32 10. Halvan 25 8 7 10 30-27 31 11.KSC 25 5 9 11 24-30 24 12. Barcika 25 6 b 13 2+41 24 13. Hajdúnánás 25 b 5 14 17-42 23 14. Tiszafüred 2b 5 4 17 19-42 19 15. Eger 25 3 4 18 1+45 13 A következő forduló pá­rosítása, valamennyi mér­kőzést vasárnap, 17 órától rendezik: KTE-Szolnok, Eger-Diósgyőr, Salgótar­ján-Tiszafüred, Hajdúná­Szalkai N. (2), ill. Dlusztus I. Felsővárosi-Dózsa 3-2. G.: Szálkái N. (2), Hrepka, ill. Tombácz, Baranya. A csoport egyetlen hátralé­vő mérkőzését, a Dó­zsa-Mórahalom találkozót június 7-én játsszák le a csa­patok. „B" csoport: Ma­dách-Ságvári 4-0. G.: He­gyesi (2), Kenderesi, Rácz. Lurkó FC (Vásárhely)-Al­győ 4-0. G.: Lénárt (2), Klapcsik, Papp K. Ságvá­ri-Deszk 4-1. G.. Szakály (2), Túri D. (2), ill. Retek F. Madách-Algyő 6-1. G.. Hegyesi (4), Sallai, Lele, ill. Kovács S. Lurkó FC­Deszk 6-0. G.. Dani R. (3), Lénárt, Klapcsik, Papp K. '87-es korosztály: Ma­dáqh-Tiszasziget 4-0. G.: Lele (3), Kertész. Ma­alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Szatmári János: - Igazi rangadót vívott a két jó ké­pességű csapat, mi kihasznál­tunk egy helyzetet, s ezzel megszereztük a három pon­tot. Vágó Attila: - Gratulálok mindkét csapatnak, hiszen úgy néz ki, újonc létükre mindketten az NB l/B-be ke­rültek. Egyet azonban megje­gyezhetek: aki edzőségre ad­ja a fejét, az mind őrült... P. Sándor József nás-Hatvan, Kaba-Tisza­kécske, Kiskundorozsma­Tiszavasvári, Kazincbarci­ka-Nyíregyháza. Szabadna­pos a KSC. Nyugati csoport Tatabánya-Veszprém 0-2 (0-1), Nagykanizsa-BKV Előre 5-1 (2-0), Paks-Duna­ferr l-l (0-1), Balatonfü­red-Pécs '96 0-0, Százha­lombatta-Soroksár 2-0 (0­0), Budafok-Soproni FAC 1-0 (1-0), Kaposvár- Agárd 0-2 (0-2), Soproni Ma­táv-Érd 4-2 (2-1). A csoport állása 1. Agárd 27 17 8 2 51-16 59 2. Dunaferr 27 14 10 3 45-21 52 3. Kaposvár 27 12 11 4 38-25 47 4. Matáv 27 12 8 7 37-24 44 5. Paks 27 11 10 6 40-23 43 b. Nagykanizsa 27 12 7 8 42-33 43 7. Érd 27 II 9 7 35-31 42 8. Soproni FAC 27 11 8 8 33-25 41 9. BKV Előre 27 11 7 9 36-34 40 10. Balla 27 9 II 7 33-31 38 11. Pécs'96 27 10 7 10 27-27 37 12. Budafok 27 6 12 9 26-28 30 13. Soroksár 27 5 7 15 36-57 19 14. Veszprém 27 3 7 17 25-51 16 15. Tatabánya 27 3 6 18 24-57 15 16. B-füred 27 3 4 20 16-61 13 dách-Deszk 4-0. G.: Lele (3), Kertész. '88-as korosztály: Felső­városi-Fekete 5-0. G.: Szálkái G. (3), Kozma, Var­ga S. Tisza-parti-Dózsa 9-0. G.: Kéri (3), Dargó (3), Kárász A. (2), Mandl. Mó­rahalom-Madách 3-2. G.: Veres Zs. (2), Tandari, ill. Barcsai (2). Alsóváros-Ko­dály 2-0. G.: Varga D„ Ha­dár. Forráskút-Dózsa 0-0. Makkosháza-Felsőváros 3-1. G.: Mihalkó, Nagy Zs., Vastag R„ ill. Varga S. Ma­dách-Fekete 9-0. G.. Ta­kács R. (7), Csányi L. (2). Tisza-parti-Alsóváros 3-0. G.: Kéri D„ Dargó, Kárász A. Makkosháza-Móraha­lom 2-0. G.. Vastag R„ Mi­halkó. Kodály-Forráskút 8-1. G.: Vastag B. (5), Fara­gó M. (3), ill. Paragi. Ronaldo döntött //. DM-Déltáv utánpótlás-bajnokság Takács Roland „hetese'7 További eredmények